Football Manager 2012

Posted by: rosom

Football Manager 2012 - 21/10/2011 20:01

Witam.. smile

No własnie, tak jak w temacie, gra już sie pojawiła w sklepach, Ci ktorzy ją przetestowali, ja gralem tylko w demo, prosze o napisanie opinii smile
Posted by: Dziabor

Re: Football Manager 2012 - 21/10/2011 20:17

bedzie co robic w zimowe wieczory tongue
Posted by: fenomen

Re: Football Manager 2012 - 21/10/2011 20:44

Trzeba kompa zmienić blush
Posted by: xqwzts

Re: Football Manager 2012 - 22/10/2011 05:27

sciagnalem z tego steama i... wylaczylem blush nie widze zmian po fm 11 frown niech mnie ktos oswieci / przekona zebym sie za to zabral tongue
Posted by: podstawek

Re: Football Manager 2012 - 22/10/2011 05:45

a czy trzeba instalować grę przez steama?
bo pamiętam, że kiedyś tak zainstalowałem i później wszystko szło jak krew z nosa przy wybranej tylko jednej lidze
a jak ściągnąłem rok temu z neta to hulał aż miło
jak teraz dałoby się zrobić instalkę nie przez steama to kupię oryginał, jak nie to biorę pirata laugh
Posted by: Blazzz1

Re: Football Manager 2012 - 22/10/2011 14:44

Nie lepiej ściągnąć nową łatkę do CM 01/02 niż grać w tą śmieszną grę ? Grałem w demo, to te animacje 3D, to mega padaka, od kilku lat to poprawiają i jeszcze potrwa pewnie z 5-10 lat, zanim będzie się dało oglądać te pseudo-mecze grin
Posted by: rosom

Re: Football Manager 2012 - 22/10/2011 14:59

Originally Posted By: xqwzts
sciagnalem z tego steama i... wylaczylem blush nie widze zmian po fm 11 frown niech mnie ktos oswieci / przekona zebym sie za to zabral tongue


jest tam pare zmianek, ale głownie kosmetycznych, poprawili troche 3d - gre bramkarzy, kontuzje itp, choc ja osobiscie wole "kulki".
prócz pare bajerów, typu zebranie z zespołem, czy poprawione rozmowy motywacyjne najwazniejsza cecha poprawioną jest fakt ze można wczytac sobie na poczatku tylko jedną ligę, np. lige polska, po czym po 3 sezonach mozna wczytac kolejna lige, gdzie jak mialo w poprzednich wersjach nie trzeba zaczynac gry od nowa.
Posted by: rosom

Re: Football Manager 2012 - 01/11/2011 05:04

właśnie działająca gra pojawiła się w sieci, więc zaraz pewnie zaczną pojawiać się spostrzeżenia tongue
Posted by: podstawek

Re: Football Manager 2012 - 01/11/2011 05:55

ale chyba jeszcze bez patcha naprawiającego błędy treningu bramkarzy
Posted by: rosom

Re: Football Manager 2012 - 01/11/2011 14:11

zgadza się, ale to chyba raczej kwestia max paru dni zanim wyjdzie smile
Posted by: rosom

Re: Football Manager 2012 - 02/11/2011 03:36

no i jest juz patch poprawiający wszystkie wystepujace w grze błędy, więc do dzieła smile
Posted by: wwwujek

Re: Football Manager 2012 - 04/11/2011 17:05

Panowie, jest jakaś baza piłkarzy z FMa, działająca pod jakimś www?
Jak załaduję wszystkie ligi i dam "players database max" to nie ruszy mi notek laugh
A ciągle szukam tych polskich piłkarzy/trenerów za granicą (jak w tym temacie):
http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=5010266#Post5010266
Posted by: Kameleon

Re: Football Manager 2012 - 25/12/2011 20:14

Gra ktoś? smile

Ja próbuję podbić Europę z Borussią. Jestem na półmetku sezonu. Odpadłem z pucharu Niemiec, drugie miejsce w lidze i trzy punkty straty do Bayernu, a w Lidze Mistrzów awans z pierwszego miejsca i 1/8 z Porto smile

Gra fajna chociaż ceny piłkarzy z kosmosu. Wyrwać jakiegoś średniaka z klubów Bundesligi - przynajmniej 5-6 milionów euro ;>
Posted by: podstawek

Re: Football Manager 2012 - 25/12/2011 21:34

Ja też odkurzyłem grę na czas świąt smile
Zacząłem Legią, zrobiłem tylko 2 transfery do klubu, nikt nie odszedł. Po rundzie jesiennej jestem liderem ze sporą przewagą na Górnikiem i Polonią. Poza tym superpuchar (2-0 z Wisłą po dogrywce). W LE odpadłem w 4. rundzie eliminacji po dwumeczu z Bilbao (2-2 i 0-0). Bilbao w grupie wygrało wszystkie mecze wink
W moich meczach pada dużo goli np. 4-0 Podbeskidzie, 3-0 ŁKS, 5-2 Wisła, 6-2 Gaziantep i wiele innych. Zawsze padają takie wyniki, gdy strzelę gola w pierwszych 10. minutach. Jak nie strzelę szybko to zaczynają się problemy
Posted by: barciu

Re: Football Manager 2012 - 11/01/2012 14:27

Gracie? Ja zaczynam trzeci sezon FC Porto. W pierwszym sezonie mistrzostwo Portugalii i odpadnięcie z Realem Madryt w 1 fazie knockout LM (wygrana 3-0 u siebie, przegrana 0-4 na wyjezdzie). W drugim sezonie, obrona mistrzostwa i odpadniecie z MU w ćwierćfinale LM. Zastanawiam się jak dobrze prowadzić zespół aby wygrać LM. Finansowo zawsze będę na straconej pozycji w stosunku do Realu, Barcy, City, United. Ściągnąłem więc najlepszy trenerów (gwiazdki 4,5/5), kupiłem obiecującą młodzież (potencjał >=4 gwiazdki), teraz rozbudowuję szkółkę. Mam nadzieję że w ciągu 3-4 lat wyszkolę nowych Messich i Xavich i wtedy będę miał realne szanse na wygranie LM.
Posted by: analityk

Re: Football Manager 2012 - 12/01/2012 00:02

z palcem w tylku, spokojnie.

JA we wczesniejszej wersji FM, ( w nowa zaczne grac wkrotce)
druzyna AS Roma w 8 sezonow zrobilem tak ze:

- Jest najbogatsza druzyna na swiecie,
- 2 razy z rzedu zdobyta potrojna korona (LM,Liga i puchar wWloch)
- Jest najlepsza druzyna na swiecie pod wzgledem sportowym

p.s. nie wiem jak w nowym FM ale mysle ze Porto spokojnie zrealizujesz swoj cel.

Originally Posted By: barciu
Gracie? Ja zaczynam trzeci sezon FC Porto. W pierwszym sezonie mistrzostwo Portugalii i odpadnięcie z Realem Madryt w 1 fazie knockout LM (wygrana 3-0 u siebie, przegrana 0-4 na wyjezdzie). W drugim sezonie, obrona mistrzostwa i odpadniecie z MU w ćwierćfinale LM. Zastanawiam się jak dobrze prowadzić zespół aby wygrać LM. Finansowo zawsze będę na straconej pozycji w stosunku do Realu, Barcy, City, United. Ściągnąłem więc najlepszy trenerów (gwiazdki 4,5/5), kupiłem obiecującą młodzież (potencjał >=4 gwiazdki), teraz rozbudowuję szkółkę. Mam nadzieję że w ciągu 3-4 lat wyszkolę nowych Messich i Xavich i wtedy będę miał realne szanse na wygranie LM.
Posted by: analityk

Re: Football Manager 2012 - 24/01/2012 16:07

ma ktos jakies pewne zrodlo?

Dzieki wielkie
Posted by: barciu

Re: Football Manager 2012 - 27/01/2012 14:30

Ja kupiłem oryginał, na FM'a jeszcze stać tongue
Posted by: barciu

Re: Football Manager 2012 - 10/02/2012 18:05

Pyka ktoś w FM'a? Mam pewne problemy z rozwojem zawodników. Kupuje gracza o potencjale 4,5 gwiazdki. Mam bardzo dobrą bazę szkoleniową, trenerzy 4,5-5 gwiazdek. Zawodnik trenuje na maksa, daje mu trening nowych 2-3 zagrań, gra regularnie w pierwszym zespole a mimo to jego potencjał spada, czasami o pół gwiazdki, czasem o całą gwiazkę. Co robię źle ?
Posted by: analityk

Re: Football Manager 2012 - 12/02/2012 00:17

Originally Posted By: barciu
Pyka ktoś w FM'a? Mam pewne problemy z rozwojem zawodników. Kupuje gracza o potencjale 4,5 gwiazdki. Mam bardzo dobrą bazę szkoleniową, trenerzy 4,5-5 gwiazdek. Zawodnik trenuje na maksa, daje mu trening nowych 2-3 zagrań, gra regularnie w pierwszym zespole a mimo to jego potencjał spada, czasami o pół gwiazdki, czasem o całą gwiazkę. Co robię źle ?


nie znam odpowiedzi na pytanie bo dopiero rozegralem 1 sezon Fulham ale przykladowo mam jedną perełke i my atrybuty rosna a skauci wygwiazdkowali go na 4 gwiazdki wiec dziwny przypadek u Ciebie. A zadowolony jest z treningu? moze za bardzo go katujesz? Sam nie wiem :/ sprobuj na cmrev.com na forum zapytac lub poszperac tam jest duzo ekspertow :-)
Posted by: majner

Re: Football Manager 2012 - 12/02/2012 06:14

Co to znaczy "zawodnik trenuje na maksa" ? Może, tak jak pisze analityk, za bardzo go katujesz ?
Posted by: analityk

Re: Football Manager 2012 - 20/02/2012 16:45

FM 2012

Rozegrałem dwa sezony Fulham !!!

1-wszy sezon: 5 miejsce i ZDOBYTY Puchar Ligi, 70 pkt zdobytych w lidze, kupiłem tylko 1 zawodnika (Defensywny pomocnik), reszta kadry zostala.

Taktyka ta sama co w FM 11.

BR
OBR BOCZNA (wsparcie)
OBR SRODEK (standardowo)
DMC (Rygiel Defendywny)
MC (wsparcie)
MC (atak)
OPL (schodzacy napastnik atak) - z lepsza noga praca
OPP (schodzacy napastnik atak) - z lepsza noga lewa
NS (srodkowy napastnik)

Zadania druzynowe:
PRESSING
WYSUNIETA OBRONA
KONTROLA
PODANIA KROTKIE
PULAPKI OFSAJDOWE: TAK

to tak w skrocie z tych wazniejszych zadan drizynowych

Przy tej taktyce obroncy musza miec szybkosc minimum 14-15

--------------------------------------------------------------

2-gi sezon

Dostalem ok 25 baniek

Sprzedalem jakis slabiakow i zakupilem kilku graczy na kredyt (raty 48 miesiecy)

Kupilem: Reus, Mollo (schodzacy napastnicy)
Paloshi, Shieber i kogos tam jeszcze na lawe z NAPASTNIKOW
Obroncow srodkowych dwoch
Bramkarzy dwoch.
3 obroncow bocznych

Ogolnie sie wzmocnilem dosc solidnie patrzac na kadre po 1 sezonie ale....

Ogolnie zalozenia byly takie aby byc w TOP FOUR aby wystapic w 3-cim sezonie w LM.

Znow udalo mi sie obronic Puchar Ligi i zmiotlem glownego rywala Chelsea 4-1 w finale smile Co po 1 sezonie moge powiedziec ze zdobycie tego trofeum bylo fuksem bo wszystkie dobre duzyny odpadaly a final mailem ze STOKE, natomiat teraz wygralem z dobrymi druzynami.

Natomiast w lidze caly czas bylem na pozycji od 5-7 na 8 kolejek przed koncem i tu zaczely sie dziac cuda w czubie tabeli + moja dobra gra po odpadnieciu z Pucharu Europy w cwiercwinale( w 1 sezonie tez mialem cwiercfinal).
Na 8 kolejek przed koncem wygralem u siebie z Arsenalem, Liverpoolem i w M.City na wyjezdzie i na 2 kolejki przed koncem mialem 4 pkt straty do Lidera z City i bylem .....drugi smile

Przedostatnia kolejka City dostaje w pale u siebie z West Bromwich ( ten trenuje koles ktory trenowal 2-3 lata Fulham - chyba mi pomogl :-) ) , ja wygrywam w Evertonie i jestem LIDEREM na kolejke przed koncem. Ostatnia kolejka rozwalam u siebie juz spadajace Norwich i WYGRYWAM PREMIERSHIP :D:D:D:D z przewaga 1-2 pkt nad Tottenhamem , City i MU>


W klubie ogolna euforia i superpodniecenie zarzadu i moje oczywiscie. Nawet nie zakladalem takiego scenariuszu. M.City mialo taka przewage ktora stracili w koncowce a moje 8 wygranych z rzedu dalo mi mistrza.

szooook smile

zaczynam 3-ci sezon.
Posted by: analityk

Re: Football Manager 2012 - 20/02/2012 16:46

aha dodam ze punktow mialem zdobytych 83 czyli o 13 wiecej niz w 1 sezonie, natomiast 1 sezon mistrz czyli MU mial 90 pkt.
Posted by: analityk

Re: Football Manager 2012 - 20/02/2012 16:48

Zonk, mialem nie 4 pkt straty do lidera tylko 2 pkt na 2 kolejki przed koncem. Ogolnie ich wyprzedzilem na kolejke przed koncem laugh
Posted by: Ludwiczek

Re: Football Manager 2012 - 05/03/2012 06:34

Od wczoraj pykam.
Naazie zapoznaję się z grą , bo nigdy wczesniej nie grałem w FM.
Poszło na Stockport County z 5 angielskiej
Cel awans do League Two.

Moze jak ogarne gre to zaczne grac jeszcze jakas inna ekipą.

Tak BTW od razu zaczynacie grać jakąś ekipą dobrą czy np wybieracie np 2-ligowca z Anglii i staracie się awansować dalej w ten sezon-dwa + jakiś Puchar zdobyć ?
Posted by: analityk

Re: Football Manager 2012 - 05/03/2012 16:02

ja teraz zaczalem LA COruna grac. Ogromne dlugi maja, budzet placowy tygodniowy dla graczy mniejszy niz zakladany.Ogolnie ciezki temat ale biore to wyzwanie. Cel awans i pozniej zdetronizowanie Realu i Barcy. W ile sezonow to sie uda? zobaczymy.

Chce sie skupic na szukaniu mlodych gwiazd-telentow bo tak jeszcze nie gralem, szukalem ale nie na duza skale.
Posted by: Jose

Re: Football Manager 2012 - 02/04/2012 23:03

Posiada ktoś uaktualnienie do FM 2008 ?

Wiem , że pojawiło się na 23.03.2012 na stronie cmrev.com ale link do pobrania już wygasł... frown
Posted by: Jose

Re: Football Manager 2012 - 03/04/2012 01:17

Dobra , już mam. smile
Posted by: Jose

Re: Football Manager 2012 - 26/12/2012 17:58

Panowie gra ktoś w FM 2013?

Jak to jest z tym programem Steam, gdzie tam mogę sprawdzić, że gra się zaktualizowała?
Posted by: Ezquerro

Re: Football Manager 2012 - 26/12/2012 18:24

jak odpalisz gre na zalogowanym steamie to sama sie zaktualizuje
potem jak odpalisz gre to bedziesz miał wersje, najnowsza 13.2.1
ogólnie najgorszy fm w jaki grałem, nie wart ceny!
co mecz to kontuzja i gol samoboj, beznadzieja
Posted by: Jose

Re: Football Manager 2012 - 26/12/2012 18:35

Pewnie to jeszcze poprawią, podobno mają być jeszcze dwa patche. wink
Posted by: Piecia

Re: Football Manager 2012 - 26/12/2012 19:22

to co polecacie do pogrania, dodam iż grałem do tej pory w FM08 i już za mną sporo sezonów
Posted by: Kylo

Re: Football Manager 2012 - 26/12/2012 20:36

Top eleven na FB laugh
Posted by: Jose

Re: Football Manager 2012 - 30/12/2012 07:08

Originally Posted By: Ezquerro

potem jak odpalisz gre to bedziesz miał wersje, najnowsza 13.2.1


Gdzie mogę sprawdzić te aktualizacje?
Posted by: młody gniewny

Re: Football Manager 2012 - 30/12/2012 20:24

Originally Posted By: Ludwiczek


Tak BTW od razu zaczynacie grać jakąś ekipą dobrą czy np wybieracie np 2-ligowca z Anglii i staracie się awansować dalej w ten sezon-dwa + jakiś Puchar zdobyć ?


Takie kariery, gdzie zaczynasz od zera są moim zdaniem najlepsze.

Nawet się pochwalę swoją jedną.



1 sezon - Blue Square Southern - mistrzostwo i awans
2 sezon - Blue Square Premier - 7 miejsce
3 sezon - Blue Square Premier - 18 miejsce
4 sezon - Blue Square Premier - 11 miejsce i FA Challenge Trophy
5 sezon - Blue Square Premier - 5 miejsce
6 sezon - Blue Square Premier - 4 miejsce i awans
7 sezon - CocaCola League 2 - 15 miejsce
8 sezon - CocaCola League 2 - 21 miejsce
9 sezon - CocaCola League 2 - 6 miejsce, awans i puchar Johnstone
10 sezon - CocaCola League 1 - 5 miejsce i awans
11 sezon - Championship - 17 miejsce
12 sezon - Championship - 19 miejsce
13 sezon - Championship - 4 miejsce i awans do Premiership
14 sezon - Premiership - 18 miejsce i spadek
15 sezon - Championship - 1 miejsce i awans
16 sezon - Premiership - 14 miejsce i Carling Cup ( 3-0 Manchester United )
17 sezon - Premiership - 12 miejsce i ćwierćfinał Puchar UEFA
18 sezon - Premiership - 6 miejsce i Carling Cup ( 2-1 Chelsea Londyn )
19 sezon - Premiership - MISTRZOSTWO ANGLII i Carling Cup ( 3-1 Newcastle United )
Posted by: Jose

Re: Football Manager 2012 - 30/12/2012 20:35

@młody gniewny, to jest FM 2008?
Posted by: młody gniewny

Re: Football Manager 2012 - 30/12/2012 20:38

tak, mój ulubiony. Katowałem na Nim kilka niezłych karier smile
Posted by: dewoj

Re: Football Manager 2012 - 30/12/2012 20:48

@młody gniewny
jak Twój stadion wyglądał na początku gry a jak w 19-stym sezonie?
Posted by: młody gniewny

Re: Football Manager 2012 - 30/12/2012 20:54

3500, a potem taki średniak na poziomie Premiership czyli chyba koło 30 tys.
Posted by: Piecia

Re: Football Manager 2012 - 30/12/2012 21:17

Rozbudowa stadionu jest dość cieżka, najważniejsze to mieć dobre wyniki i dręczyć przy większych sukcesach zarząd. Zarząd zgadza się dość szybko gorzej jest jednak z okolicznymi mieszkańcami, którzy blokują nasza rozbudowe.
Posted by: podstawek

Re: Football Manager 2012 - 30/12/2012 21:32

a jak z pozyskiwaniem i utrzymaniem zawodników?
nie marudzili, że chcą odejść do lepszego klubu, czy reputacja Twojego wzrosła na tyle, że nie chcieli?
w którymś starym FM-ie miałem tak, że wygrałem Serie A, ale reputacja mojego klubu dalej była lokalna i nikt z topu nie chciał do mnie przyjść i nawet nie podejmowali negocjacji
wiem, że mieli to zmienić, ale jeszcze w taką wersję nie grałem
Posted by: Jose

Re: Football Manager 2012 - 30/12/2012 22:40

Originally Posted By: młody gniewny
tak, mój ulubiony. Katowałem na Nim kilka niezłych karier smile


Również mam z tym FM-em wiele dobrych wspomnień.

Obecnie gram w FM 2013. Ciężko to wszystko ogarnąć. Zacząłem Interem, ale teraz już korci aby ruszyć jakimiś amatorami i wynieśćich na szczyt. wink Dzisiaj wieczorem chyba wybiorę Glasgow Rangers, ale pewnie ciężo z budżetem w tym klubie.

Nawet w Interze budżet masakra, ciężko było wypożyczyć nawet Maloude... smirk
Posted by: Ezquerro

Re: Football Manager 2012 - 31/12/2012 01:11

Originally Posted By: Jose
Originally Posted By: Ezquerro

potem jak odpalisz gre to bedziesz miał wersje, najnowsza 13.2.1


Gdzie mogę sprawdzić te aktualizacje?


odpal gre i masz wybor gry,
wejdz w ustawienia i na górze pod nazwą footbal manager 2013 masz podaną wersje
Posted by: Jose

Re: Football Manager 2012 - 31/12/2012 03:55

Dzięki, dzieki. piwo

Masz może jakiś zespół, który polecasz na początek zabawy w FM-a?
Posted by: Ezquerro

Re: Football Manager 2012 - 31/12/2012 05:17

wybierz taki klub jaki lubisz albo jak lubisz grać
ja lubie raczej / mission impossible/ i lige angielską
wybieram dwie najgorsze drużyny jedną z conferencji pólnocnej i jedną z południowej.
ale przyznam ze bez genie scouta nie gram to juz nie te czasy 01/02 gdzie wszystko bylo proste
Posted by: ziomek21

Re: Football Manager 2012 - 31/12/2012 15:34

mi się dobrze gra Leeds United albo Bradford City
Posted by: młody gniewny

Re: Football Manager 2012 - 31/12/2012 17:10

Originally Posted By: podstawek
a jak z pozyskiwaniem i utrzymaniem zawodników?
nie marudzili, że chcą odejść do lepszego klubu, czy reputacja Twojego wzrosła na tyle, że nie chcieli?
w którymś starym FM-ie miałem tak, że wygrałem Serie A, ale reputacja mojego klubu dalej była lokalna i nikt z topu nie chciał do mnie przyjść i nawet nie podejmowali negocjacji
wiem, że mieli to zmienić, ale jeszcze w taką wersję nie grałem


Na tym polega zabawa, jedni przychodzą, a drudzy odchodzą. Ciężko o wyniki niezadowolonymi zawodnikami, którzy uciekają z treningów i psują morale, ale też trudno kiedy są ciągłe rotacje.

Trzeba przyznać, że angielska to bardzo duże wyzwanie, bo dochodzą pozwolenia o pracę. Nie można sobie ściągać graczy z Afryki, Kostaryki czy Ameryki Południowej co przeważnie wystarcza na zdominowanie np. polskiej ekstraklasy.

A reputacja oczywiście rośnie w FM08, chociaż pewnych rzeczy się nie przeskoczy.
Posted by: wwwujek

Re: Football Manager 2012 - 31/12/2012 17:32

Ja gram w FM12.. Wczoraj PREZES Kluby podjal ZA MNIE decyzję o sprzedaży zawodnika.. Bez sensu. Nawet zareagować nie mogę na to w rozmowie z Zarządem..
Posted by: dewoj

Re: Football Manager 2012 - 31/12/2012 18:54

wwwujek pewnie miałeś ustawioną cene rynkową za zawodnika. Ja zawsze w gorszych klubach daję ceny z kosmosu i nie ma tego problemu.
Posted by: Kameleon

Re: Football Manager 2012 - 29/03/2013 21:13

http://allegro.pl/football-manager-2013-klucz-cd-key-steam-konto-i3128563719.html

Ktoś miał doświadczenie z taką formą zakupu?

Opłaca się w ogóle brać 13stke czy lepiej zostać przy starszej wersji?
Posted by: ratayski

Re: Football Manager 2012 - 29/03/2013 21:22

Originally Posted By: Kameleon
http://allegro.pl/football-manager-2013-klucz-cd-key-steam-konto-i3128563719.html

Ktoś miał doświadczenie z taką formą zakupu?

Opłaca się w ogóle brać 13stke czy lepiej zostać przy starszej wersji?


ja za 10zł kupiłem na allegro możliwość korzystania z konta steam (pobranie gry oraz aktualizacji) i nie było żadnych problemów, także polecam piwo
Posted by: Dziabor

Re: Football Manager 2012 - 07/05/2013 22:17

ja kilka dni temu odkurzylem FM 2012, zaczalem grac Blyth Spartnas z angielskiej Blue Square Bet North (6 liga chyba). Na nic kasy nie ma, zawodnicy tylko z wolnych transferow.
Znalazlem kilku fajnych grajkow i w 1 sezonie awans do Blue Square Bet Premier (5 liga). Znowu trzeba bylo wymienic pol skladu i poki co, po 11 meczach 6 miejsce.
Posted by: Pindol

Re: Football Manager 2012 - 07/05/2013 22:22

Originally Posted By: Dziabor
ja kilka dni temu odkurzylem FM 2012, zaczalem grac Blyth Spartans z angielskiej Blue Square Bet North (6 liga chyba). Na nic kasy nie ma, zawodnicy tylko z wolnych transferow.
Znalazlem kilku fajnych grajkow i w 1 sezonie awans do Blue Square Bet Premier (5 liga). Znowu trzeba bylo wymienic pol skladu i poki co, po 11 meczach 6 miejsce.


piwo piwo

Również zaczynałem od najniższej angielskiej i również Spartanami. W pierwszym sezonie awans, w drugim utrzymałem się ledwo co, w 3 znowu awans i chyba wtedy przestałem grać w FM-a. Ogólnie bieda piszczy i ciężko o jakichkolwiek zawodników, a z biegiem sezonów sytuacja poprawia się powoli. Życzę wytrwałości, bo jest potrzebna do prowadzenia tej drużyny
Posted by: Dziabor

Re: Football Manager 2012 - 07/05/2013 22:32

no bardzo sie napalilem na gre tym klubem, na poczatku oczywisci wymiana calego personelu trenerow, scoutow, fizjoterapeutow. Katuje teraz caly czas zarzad o mozliwosc zatrudnienia nowych trenerow. Brakuje mi jednego do bramkarzy. Poki co moj najslabszy trener ma 3 gwiazdki, maksymalnie 4. Zaczynam powoli robic zaciag z ligi polskiej. Z wolnego wzialem Marcina Dziewulskiego O,DP (Ś) + pierwszy transfer za kase - Aleksander Januszkiewicz N(Ś) za 40k zl z Gwarka ale dojdzie do mnie 1.1.2013. Mama nadzieje ze sie ugra teraz cos wiecej w pucharze lub FA Trophy. W pierwszym sezonie odpadlem z Pucharu Anglii w 2 rundzie z Carlisle 0:3.
Z FA Trophy odpadlem z Cambridge (2:3) tez w 2 rundzie, stracilem bramke w 93' tongue
Posted by: Piecia

Re: Football Manager 2012 - 08/05/2013 22:06

Do tej pory grywałem w stare wersje FM'a i postanowiłem zajrzeć w 2012 i masakra tyle tam wszystkiego do ogarnięcia... chyba jestem już za stary na tego typu gry laugh