Opcje tematu
#1825263 - 02/12/2007 04:30 Pomoc dla Darii! (mojej kuzynki)
Mruzu Offline
veteran

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 1549
Skąd: N = 49°28'05,5'' E = 20°01'4...
Witam Wszystkich Ludzi Dobrej Woli!

Zwracam się do wszystkich Ludzi Dobrej Woli, o pomoc finansową dla dwu i pół letniej Darii, jest to malutka kuzynka mojej żony. Daria mieszka w małej wiosce koło Limanowej (woj. małopolskie) z rodzicami i piątką rodzeństwa.
We wrześniu br. była z mamą u lekarza z zapaleniem ucha, po dodatkowych badaniach okazało się, że ma guza. Została natychmiast przyjęta do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, gdzie po badaniach okazało się, że guz jest wielkości 12 cm i jest złośliwy. Jest to guz neuroblastoma, charakterystyczny dla dzieci w wieku dwóch lat o bardzo złym rokowaniu. Rozwija się najczęściej w jamie brzusznej, często daje przerzuty, wymaga leczeni operacyjnego, a w bardzo zaawansowanych przypadkach chemioterapii. Leczenie trwa bardzo długo i ze względu na wiek dziecka matka cały czas musi być przy dziecku.
W przypadku Darii na razie nie ma możliwości usunięcia operacyjnego, ze względu na jego wielkość, dlatego Daria została poddana chemioterapii, aby zmniejszyć guz i usunąć go operacyjnie. Obecnie jest po czterech chemioterapiach, które bardzo źle znosi, planowanych jest jeszcze sześć.
Daria od dwóch miesięcy przebywa w szpitalu, a razem z nią na zmianę Mama i Tata. Rodzice Darii obecnie nie są w stanie pracować, gdyż mama ze względu na stan zdrowia i wiek Darii cały czas musi być przy łóżku w szpitalu, natomiast tata jest na zwolnieniu chorobowym, gdyż czeka go operacja kręgosłupa. Gdy jedno z Rodziców przebywa przy łóżku Darii w Szpitalu, drugie musi się zająć pozostałymi dziećmi i jeździć pomiędzy Krakowem a domem (ok. 70 km w jedną stronę).
Pobyt w Szpitalu, dojazdy, bieżące utrzymanie rodziny bardzo kosztuje. Rodzina otrzymuje wsparcie pozostałej części Rodziny, ale ich możliwości są ograniczone.

Wszystkie osoby, które mogą ofiarować pomoc proszę o dokonanie wpłaty na rachunek konta oszczędnościowego prowadzony w Kredyt Banku SA II Oddział w Krakowie Filia Nr 1 w Nowym Targu
Renata i Paweł Liszka
ul. Szaflarska 126b/25; 34-400 Nowy Targ

66 1500 1487 1014 8022 4987 0000
z dopiskiem: „POMOC DLA DARII”

Oprócz pomocy finansowej bardzo potrzebna jest modlitwa, więc jeżeli, ktoś nie może wspomóc finansowo, to bardzo serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Darii i jej najbliższej Rodziny. Natomiast jeżeli ktoś, zetknął się z tą chorobą i może podzielić się swoimi doświadczeniami lub wskazać pomoc to proszę o kontakt z mamą Darii tel. 783279858


Wszystkim osobom,
które w jakikolwiek sposób złożą DAR SERCA bardzo dziękujemy, w imieniu Darii i jej Rodziny obiecujemy modlitwę w ich intencjach.

Jeżeli, ktoś chciałby uzyskać dodatkowe informacje o stanie zdrowia Darii, to proszę o kontakt na maila: pawel.liszka@kredytbank.pl.

Jako osoba publiczna tj. Radny Rady Miasta Nowy Targ i pracownik Banku, gwarantuję, że wszystkie zebrane środki zostaną przekazane Rodzicom Darii.

Paweł Liszka


Edited by Experto (02/12/2007 04:37)

Do góry
Bonus: Unibet
#1825702 - 02/12/2007 06:26 Re: Pomoc dla Darii! (mojej kuzynki) [Re: Mruzu]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
ja wplace \:\)
mialobyc na pajacyka ale bedzie tu \:\)

cheers

Do góry
#1836044 - 06/12/2007 07:33 Re: Pomoc dla Darii! (mojej kuzynki) [Re: lelu]
Mruzu Offline
veteran

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 1549
Skąd: N = 49°28'05,5'' E = 20°01'4...
Wielkie dzieki Lelu \:\)
dziekuje tez wszystkim ktorzy przeczytali to do końca \:\)
Pozdrawiam \:\)

nie jestem nic wstanie wiecej napisac bo harowałem ostatnio po 14h \:\(


Edited by Experto (06/12/2007 07:45)

Do góry

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49