Opcje tematu
#2041952 - 09/02/2008 20:51 Hiszpania - Puchar Króla
pettersen Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2005
Postów: 30622



Witam!


Od czwartku w Baskonii rozgrywany jest bardzo prestiżowy puchar, Copa del Rey (Puchar Króla).


Do rozgrywek przystąpiło osiem ekip: gospodarze Tau Ceramica Vitoria, Unicaja Malaga, Real Madryt, Akasvayu Girona, DKV Joventut, Pamesa Valencia, AXA Barcelona oraz Iurbentia Bilbao.


W czwartkowy wieczór poznaliśmy pierwszych półfinalistów.

W pierwszym meczu turnieju, gospodarze zmierzyli się z dobrze radzącą sobie Unicają. Koszykarze Spahiji dość gładko wygrali (78-71).

Znakomite zawody rozegrał Sergi Vidal, zdobywca 18 punktów i 7 zbiórek.
Świetnie też spisał się Igor Rakocević (19 punktów).

Po zwycięstwie Tau znaliśmy już pierwszego, sobotniego półfinalistę. Wszyscy czekali na drugi ćwierćfinał, w którym faworyzowana Barcelona grała ze znakomicie spisującymi się w tym sezonie koszykarzami z Bilbao. Za pewne podopieczni Spahiji jak i większość widzów wyobrażała już sobie mecz 1/2 finału pomiędzy gospodarzami, a Barceloną. Jednak podopieczni Txus'a Vidorrety sprawili nie lada niespodziankę, pokonując jednym punktem (70-69) Katalończyków.

Barcelonie nic nie dało 18 punktów Jordiego Triasa oraz 22 oczka Jaki Lakovića, ponieważ Bilbao miało Marcelinho Huertas'a, zdobywce 18 punktów. To on poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Znakomicie zagrał też Frederic Weis (10 zbiórek).


Po emocjonujących czwartkowych zmaganiach znaliśmy już pierwszą półfinałową parę:
TAU Ceramica - Iurbentia Bilbao.



Piątek, dzień numer 2.


DKV Joventut, ekipa bardzo młoda, grająca piękną dla oka koszykówkę, odprawiła bardzo gładko (84-59) Pamese Valencia. Podopieczni Aito Reneses'a od początku narzucili swój rytm, gracze Pamesy, wracający po kontuzjach nie wytrzymali i wynik jest jaki jest \:\) . Na uwagę na pewno zasługuje 19 punktów lidera DKV, Rudy'ego Fernandeza, 8 punktów i 9 zbiórek Lubos'a Bartona oraz 13 punktów i 6 zbiórek Demonda Malleta.

Czwarty mecz 1/4 finału rozpoczął się dość nie oczekiwanie, bo od prowadzenia 12-2 (w 4 minucie meczu) Girony. Z biegiem czasu obrona królewskich zaczęła coraz lepiej funkcjonować i już w 17 minucie odskoczyli na 6 punktów (33-27). Jednak po syrenie kończącą drugą kwartę na tablicy wyników widniał wyniki 37-37. Po przerwie podopieczni Plazy wzięli się porządnie do gry. W 3 kwarcie dali sobie rzucić jedynie 10 punktów i tą kwartę wygrali 15-10, a ostatnia odsłona pojedynku należała już tylko i wyłącznie do Królewskich. Znakomity difens \:\) i wynik 21-13. W sumie nie był to ciężki pojedynek i tak jak planowano wygrał go Real 73-60.

Piątkowe mecze wyłoniły ekipy, które zagrają w drugim dzisiejszym półfinale, a będą to.
Real Madryt - DKV Joventut



To tyle tytułem wstępu

Już dziś o godzinie 17:30 pierwszy mecz 1/2 finału.

vs

Oczywiście w roli faworyta wystąpią gospodarze tegorocznych finałów Copa del Rey. Bukmacherzy wystawili jedynie ~1.30 , uważam że jest to słuszna decyzja. Tau to mocniejsza drużyna, mająca lepszą ławkę. Nie daję w tym pojedynku zbyt dużych szans Bilbao, dlatego gram:

-4 Tau @1.50 / Fonbet


O godzinie 20:00 zmierzą się:

vs

Czeka Nas na pewno bardzo ciekawy pojedynek. Ekipy prezentują zupełnie inne style gry. Real to znakomita obrona, natomiast koszykarze DKV słyną ze znakomitego ataku. Moim zdaniem w jutrzejszym finale zagrają koszykarze Joana Plazy. Głównym zadaniem na dzisiaj będzie powstrzymanie Rudy'ego. Mój typ na ten półfinał to:

Real Madryt @1.65 / Fonbet


Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie

Do góry
Bonus: Unibet
#2043892 - 10/02/2008 02:58 Re: Hiszpania - Puchar Króla [Re: pettersen]
RiKi Offline
veteran

Meldunek: 19/12/2007
Postów: 1573
no nie wiem nie wiem czy real pokona dzis juventut . wczoraj gralem na girone nie udalo sie ale tylko dlatego ze girona istatnia kwarte zagrala fatalnie ( 2 minuty ostatnie z 3 kwarty i 8 minu z kwarty 4 zero punktow za dwa !!! ! ) mysle ze dzis Juventut stawii silniejszy opór anizeli wczoraj girona i real polegnie. Ogladajac jakos ostatnie spotkania Realu zauwazylem ze troszke jakby chlopcy chcieli odpoczac \:D \:\) tacy jacys obojetnii jak sie uda to sie uda jak nie to nie itp \:D tak powazniej to nie zagram realu bo nie ufam dzis bullockowi \:\)

Do góry
#2044523 - 10/02/2008 05:53 Re: Hiszpania - Puchar Króla [Re: RiKi]
RiKi Offline
veteran

Meldunek: 19/12/2007
Postów: 1573
Tak jak sie spodziewalem i tak jak obstawialem Real polegl i dobrze jutro zobaczy ciekawy final a nie ciagle potyczki tau z realem \:\)

Final:

Tau Ceramica - Juventud Badalona

I jak dla mnie ciekawa opcja bedzie zagranie na badalone.obstawiam ze kursy na tau beda zanizone i dobrze bo wiekszy bedzie na Juventud.

Do góry
#2046512 - 10/02/2008 22:51 Re: Hiszpania - Puchar Króla [Re: RiKi]
RiKi Offline
veteran

Meldunek: 19/12/2007
Postów: 1573
Bukmacherzy wystawili wlasnie kursy na final Pucharu Króla

Tau Ceramica - Juventud Badalona 1.6 - 2.28

Patrzac na kursy przypomina mi sie sytuacja z wczoraj gdzie identyczne byly na spotkanie Realu z Juventudem. Jednak dzis kursy sa dobre dobrze aby przegrac zaklad. Warto grac na Tau bo kurs 1.60 zacheca, z drugiej strony maly na zwyciestwo badalony bo wkoncu faworytem jest Tau \:D wole to zagrac dzis na live obserwujac wydarzenia na parkiecie.

Do góry
#2047290 - 11/02/2008 00:43 Re: Hiszpania - Puchar Króla [Re: RiKi]
kewin Offline
Q

Meldunek: 19/04/2005
Postów: 7293
Skąd: Lubin
Originally Posted By: RiKi
Bukmacherzy wystawili wlasnie kursy na final Pucharu Króla

Tau Ceramica - Juventud Badalona 1.6 - 2.28

Patrzac na kursy przypomina mi sie sytuacja z wczoraj gdzie identyczne byly na spotkanie Realu z Juventudem. Jednak dzis kursy sa dobre dobrze aby przegrac zaklad. Warto grac na Tau bo kurs 1.60 zacheca, z drugiej strony maly na zwyciestwo badalony bo wkoncu faworytem jest Tau \:D wole to zagrac dzis na live obserwujac wydarzenia na parkiecie.


Patrze na historie spotkan i widze przygniatajaca przewage Tau 13/3 . Do tego graja we własnej hali .......
wydaje mi sie ze Tau miało ciezszego rywala a jak wiadomo w derbach róznie bywa , w czym nie umniejszam sukcesu Badalony (przyp. wygrali z Realem) .....
do tego atut własnego parkietu przemawia za druzyną z Vitorii
jak dla mnie [1] po ciezkiej walce

Do góry
#2047665 - 11/02/2008 01:42 Re: Hiszpania - Puchar Króla [Re: kewin]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: kewin

do tego atut własnego parkietu przemawia za druzyną z Vitorii
jak dla mnie [1] po ciezkiej walce


Dla TAU jedno zadanie - wylaczyc Rudiego ,bo bez Niego Joventud nie istnieje.
Nie bedzie to latwe zadanie ,bo facet jest swietnie dysponowany.
Patrzac na obie ekipy to jednak wiekszy potencjal po stronie gospodarzy ,ale...kurs odrobine za niski ,wiec...zagram OVER.

W koncu czas na troche wiecej punktow na koniec tego underowego turnieju \:\)

Do góry
#2048275 - 11/02/2008 03:53 Re: Hiszpania - Puchar Króla [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: amkwish

W koncu czas na troche wiecej punktow na koniec tego underowego turnieju \:\)




Brawo Badalona

Niezwykle emocjonujacy mecz ,swietne widowisko ,a Copa del Rey znow jedzie do Katalonii \:D

Do góry

Moderator:  Akhu, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49