Strona 2 z 23 < 1 2 3 4 ... 22 23 >
Opcje tematu
#2197367 - 25/03/2008 22:00 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: donic]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Originally Posted By: donic
http://wiadomosci.onet.pl/1715659,11,item.html - komu wierzyc?

Amk, ja pisze zawsze o tych, ktorzy zasluzyli. Bo rpzeciez dziadek w szaliku nie idzie na zadyme.


Ja do jasnej cholery jak założę szalik to idę na zadymę? Jak dziecko 4 letnie założy szalik to idzie na zadymę?

Szkoda słów.....

Do góry
Bonus: Unibet
#2197394 - 25/03/2008 22:08 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: donic]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Originally Posted By: donic
huneter , ja w wieku 18 lat bodajze zostalem tez nieslusznie spalowany, bo znalazlem sie w nieodpowiednim miejscu itd. Ale zdania o tym, ze trzeba tepic huliganstwo nie zmienilem.


Doskonale musiales odnajdywac sie w czasach komuny. Wtedy tez mozna bylo latwo zostac spalowanym za znalezienie sie w nieodpowiednim miejscu itd. No, ale trzeba bylo tepic chuliganstwo...

Originally Posted By: donic
Z drugiej strony jak myslisz - gdyby nie problem z kibicami, to policja nie byla by tak na nich uczulona. Gdyby byli "grzeczni" bylby swiety spokoj.


Pieprzysz trzy po trzy. Kibice sa jacy sa - nie tylko w Polsce sa awantury, nie o tym jest ten temat. Ten temat jest o tym, ze Milicja zachowywala sie jak szwadrony Gestapo, znecajac sie, katujac, wyzywajac, narazajac na utrate zycia rowniez zupelnie niewinne osoby. Tak ma dzialac policja w panstwie prawa? Ja na tych bandytow place podatki? Tak naprawde to sa najwieksi przestepcy, poniewaz sa zupelnie bezkarni - wszystkie sprawy sa tuszowane. Do policji ida najwieksze glaby i per... lenie, ktorym nie chce sie robic (15 lat wycierania kraweznikow i emeryturka). Dostaje taki mundur, pale do reki i wladza uderza mu do glowy. Kim on jest - Bogiem?

Originally Posted By: donic


To pytanie retoryczne? Zadales sobie chociaz trud poznania wersji drugiej strony? Watpie, bo wszedles do tego tematu z wyrobiona opinia. Awantura w Tarnowie to jedno, a bestialskie zachowanie milicji na Mydlnikach to drugie. Zal mi tych zatrzymanych, tym bardziej, ze jakas czesc z nich na pewno nie ma nic wspolnego z akcja w Tarnowie. Takie metody naszej milicji, zlapac byle kogo i chwalic sie w mediach ilu to "najagresywniejszych chuliganow" zatrzymano.

Do góry
#2197404 - 25/03/2008 22:14 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: HAGIi]
zostać modem_MLS Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/09/2006
Postów: 3801
Skąd: Wiadomości: 33333
Originally Posted By: donic
Biedaczaki... Grzeczniutkie i nigdy nie prowokujace.

"Policjanci używając gumowych pałek oraz gazu wdarli się do wynajętego przez nas pociągu i sterroryzowali wszystkich fanów każąc im się kłaść na ziemię w wąskich przedziałach. " To jest najlepsze \:D Prawidlowe zachowanie Policji i same rece skladaja sie do oklaskow. Lac gnoi za kazde prowokacyjne przyspiewki, kazda zadyme i patrzec czy rowno puchnie. Zero litosci dla bydla stadionowego. W te bajeczki o prowokacji policji uwierza tylko takie same cymbaly jak ta banda nazywajaca siebie kibicami.

A teraz moga po mnie pojezdzic wszyscy zwolennicy zadym. Lata mi to. Ogolnie - z bydlem stadionowym nie wolno w zadnym wypadku obchodzic sie jak ze szklem.


Na Ciebie to już szkoda klawiatury. Wyślij mi na priv historię choroby to może załatwię Ci turnus w Szpitalu Babińskiego.

Originally Posted By: HAGIi
brawo, idealny post, podpisuje sie pod tymm co napisal donic

Tepic chamstwo


Nażelowany chłopcze o rumuńskiej karnacji i nieziemskiej umiejętności jazdy na snowboardzie. Jak się o czymś pojęcia nie ma to się nie zabiera głosu. Napisz lepiej z jakiego materiału są najlepsze białe rękawiczki i czy gwizdki lepsze są metalowe czy plastikowe?

Co do samej policji, czego się można po prewencji spodziewać. Trudne dzieciństwo, poniżani przez kolegów, istne głąby nie potrafiące sobie w życiu poradzić. Swoje frustracje wyładowują na często niewinnych osobach.

Do góry
#2197478 - 25/03/2008 22:30 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: donic]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: donic
http://wiadomosci.onet.pl/1715659,11,item.html - komu wierzyc?

Amk, ja pisze zawsze o tych, ktorzy zasluzyli. Bo rpzeciez dziadek w szaliku nie idzie na zadyme.


Donic ,uwierz mi ,ze ja wielokrotnie miałem do czynienia z chłopcami z prewencji ,którzy poniewierali dziadków ,doprowadzonych do szpitala na tzw.badanie do aresztu.

Niewazne ,ze to był menel czy kloszard ,wazne ,ze 2-3 osiłków w policyjnych mundurach uzywało bez uzaadnienia przemocy w stosunku do starego człowieka.
Ci sami zaś ,przyprowadzając schlanego radnego miejskiego, zachowywali sie jakby byli jego lokajami.
Były to zresztą jednostkowe przypadki ,bowiem wiekszość policjantów zachowywała sie bez zarzutu.

Raz nie wytrzymałem i napisałem skargę do komendanta na brutalność jednego funkcjonariusza (uderzył doprowadzonego znienacka w tył głowy ,gdy ten ociagał się i nie chciał usiąść),za jakiś czas otrzymałem ....pierwszy w życiu mandat za jazdę po miescie bez pasów bezpieczeństwa
Nawiasem mówiąc zawsze jeżdziłem bez pasów ,ale może w ten dzień miarka sie przebrała ,hehe

Moze to był tylko przypadek ?

Jakby na to nie patrzeć to hołoty i w policji nie brakuje.

Do góry
#2197556 - 25/03/2008 22:48 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Amkwish]
Shanti Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/07/2007
Postów: 6297
Skąd: Zielone pluca Polski
Policja

Do góry
#2197599 - 25/03/2008 23:02 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Shanti]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Ja akurat wierze po części kibicom GKS. Nie ma gorszej prewencji od Krakowkiej policji, byłem kilka razy jako przyjezdzny na meczach Cracovii czy Wisły. I to jak zachowywałą się krakowska Policja to jest dno.

Do góry
#2197736 - 25/03/2008 23:31 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: drfocus]
gobel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/10/2005
Postów: 3666
Skąd: Katowice
To prawda, kumple z osiedla wrocili bez telefonow, pieniedzy i z obrazeniami...

Do góry
#2197799 - 25/03/2008 23:43 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: gobel]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
Ja mam tylko pytanie, gdyby między tych kilkudziesięciu niewinnie zmasakrowanych kibiców weszło kilku niezuzbrojonych policjantów to rozumiem że włos by im z głowy nie spadł? gdyby się trafili kibice drużyny przeciwnej to nic im by się nia stało?
czyli tym pociącgiem pikniki jechały?

Jeżeli istnieje potencjalne zagrożenie że Ci niewinni kibice jeżeli tylko da sie im okazję to sami zmasakrują jakiegoś policjanta lub innego kibica, to zasługują na wszytko co ich spotyka.

Do góry
#2197809 - 25/03/2008 23:46 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: gobel]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Nie wiadomo kto ma rację, nawet jakby była policja to te artykuły są bez sensu bo wywleka się je tylko wtedy jak coś jest nie tak o innych rzeczach się nie pisze, po drugie jeśli nawet jest w tym ziarnko prawdy to reszta jest całkowitą ściemą. I tylko dlatego, że teraz jest moda wśród chłopaków z krokami spodni w kolanach na wołanie "hwdp" to ludzie w to wierzą i zawsze są przeciwko policji.

Do góry
#2197846 - 25/03/2008 23:57 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: chris]
oleek Offline
old hand

Meldunek: 27/12/2004
Postów: 734
To co wydarzyło się tamtej nocy to skandal... kolega na 3 misiące zatrzymany !!!! wpadli do pociągu i brali jak popadnie... mogło to na każdego trafić kto jechał tym pociągiem!!! do chwili obecnej nikt nie ustalil gdzie przebywa... podbodno byli tak mocno katowani calą noc :[[[[ cala rodzina w malopolsce próbuje z prokuratorem ustalić miejsce pobytu, niestety bezskutecznie bo jak tu pokazac czlowieka w "takim" stanie... chlopak sutednt kilka razy w zyciu był na meczu bezwzgledu na dalszy bieg wydarzen zycie zmarnowane... A cała akcja to prowokacja policji po wyjsciu jednego kibica na doworcu w tarnowie i palowaniu biedaka... na kolejnej stacji juz czekaly oddzialy policji i zadnego zatrzymania pociagu przez kibicow nie bylo!!!! Na zaciemnionym dworcu rozpoczela sie "zabawa" pojebancow.....

Do góry
#2197864 - 26/03/2008 00:01 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: lupus]
xTNTx Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 2680
Skąd: Katowice
Originally Posted By: lupus
Jak bylem mlody kibice gks skroili mnie w katowicach, leje na nich cieplym moczem \:\)
Po pierwsze.Jeżeli nie masz nic do powiedzenia na ten temat to zamilcz.Nazwy klubów i miejscowości pisze sie z dużej litery.
Po drugie.Widać ze nie byleś nigdy na meczu wyjazdowym i nie znasz zwyczajów milicji.Zjezdzilem całą Polske i nieraz dostałem pałą od mundurowych za free choć chuliganem nie jestem(powód wymyślają sobie sami i leją,a to za wolno idziesz lub spojrzaleś w jego strone).Uwierz mi ze nie kazdy kibic GKS biega po mieście i kroi lupusów.Mam nadzieje ze dostaniesz od psów kiedyś za free i zmienisz zdanie.
Po trzecie.Leje na Ciebie i całą buraczaną wieś w której mieszkasz.A i na kota też.

Koniec tematu z mojej strony.

Do góry
#2197888 - 26/03/2008 00:06 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: donic]
codi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/12/2005
Postów: 5796
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Originally Posted By: donic
Biedaczaki... Grzeczniutkie i nigdy nie prowokujace.

"Policjanci używając gumowych pałek oraz gazu wdarli się do wynajętego przez nas pociągu i sterroryzowali wszystkich fanów każąc im się kłaść na ziemię w wąskich przedziałach. " To jest najlepsze \:D Prawidlowe zachowanie Policji i same rece skladaja sie do oklaskow. Lac gnoi za kazde prowokacyjne przyspiewki, kazda zadyme i patrzec czy rowno puchnie. Zero litosci dla bydla stadionowego. W te bajeczki o prowokacji policji uwierza tylko takie same cymbaly jak ta banda nazywajaca siebie kibicami.

A teraz moga po mnie pojezdzic wszyscy zwolennicy zadym. Lata mi to. Ogolnie - z bydlem stadionowym nie wolno w zadnym wypadku obchodzic sie jak ze szklem.


Jak taka cholota moze w ogole przebywac na tym forum? Banowac takich pojebow :|

Do góry
#2197922 - 26/03/2008 00:12 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: codi]
panKa$a Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/02/2005
Postów: 2957
Skąd: Kraków

Do góry
#2197936 - 26/03/2008 00:15 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: codi]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Spokoj tutaj.

z 90% spoleczenstwa cieszy sie z tego ze kibice zostali zmasakrowani, a nawet co trzeci by chcial, aby strzelac do nich z ostrej amunicji(na mecz.pl byla sonda to co drugi chcial aby strzelac z ostrej amunicji).

Pytanie kto ma gorsza opinie, policja czy kibice, odpowiedz jest oczywista i policja teraz moze sobie wykorzystywac pozycje, taka prawda.

Jednak ciezko mi sobie wyobrazic tych kibicow w pociagu ktorzy odmawiaja zdrowaski i nagle wpada policja, oni klada sie na podloge a tamci ich masakruja...

Mialem kilka razy do czynienia z policja i oberwalem, jednak z perspektywy czasu moge powiedziec tyle, ze wtedy tez sie czulem pokrzywdzony, a teraz troche inaczej na to patrze.

Do góry
#2197949 - 26/03/2008 00:18 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: connor]
panKa$a Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/02/2005
Postów: 2957
Skąd: Kraków
Oświadczenie

OŚWIADCZENIE STOWARZYSZNIA KIBICÓW GKS-U KATOWICE `SK1964' DOTYCZĄCE WYDARZEŃ Z TARNOWA I KRAKOWA W DNIACH 22 I 23 MARCA

Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice `SK 1964', reprezentujące wszystkich kibiców naszego klubu, pragnie ustosunkować się do pojawiającej się w mediach informacji na temat wydarzeń z dni 22 i 23 marca.

Z relacji przedstawianej w środkach masowego przekazu możemy dowiedzieć się, iż zatrzymano 39 kibiców, którzy w dniu 22.03.2008 na dworcu kolejowym w Tarnowie zaatakowali policję `ochraniającą pociąg'.

Niestety nie poinformowano o przyczynie, która wywołała ten atak. Kibic naszego klubu został brutalnie poturbowany przez funkcjonariuszy prawa, gdy przechodził z jednego wagonu do drugiego. Ta policyjna prowokacja wywołała opisane w mediach wydarzenie.

Jako Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice `SK 1964' ubolewamy nad rozwojem wypadków oraz zdecydowanie potępiamy akty wandalizmu i chuligaństwa. Należy, jednak zadać sobie pytanie: `Czy policja, mieniąca się stróżami prawa, swoim zachowaniem nie spowodowała całego zajścia?'. Duża cześć winy za zaistniałe wydarzenia leży po stronie funkcjonariuszy. Prawdę tą media umyślnie (?) starały się przemilczeć.

Z wielkim zdziwieniem odebraliśmy także brak informacji w relacjach mediów, jak wyglądało zatrzymanie podejrzanych kibiców.

Pociąg został zatrzymany na stacji Kraków - Mydlinki. Tam na kibiców GKS-u Katowice czekały już wzmożone oddziały prewencji. Policjanci używając gumowych pałek oraz gazu wdarli się do wynajętego przez nas pociągu i sterroryzowali wszystkich fanów każąc im się kłaść na ziemię w wąskich przedziałach. Temu rozkazowi towarzyszyły liczne ciosy pałką, gazowanie, kopanie, uderzenia pięścią oraz słowne obrażanie. Następnie kilku zamaskowanych policjantów weszło do każdego przedziału i wybierało osoby, które rzekomo uczestniczyły w zajściach w Tarnowie. Wskazani byli wywlekani z pociągu i następnie katowani gumowymi pałkami po całym ciele. Wszyscy oni zostali następnie przewiezieni do komendy w Tarnowie.

Po dłuższym czasie mundurowi zaczęli wyciągać kibiców - grupami - po kilkanaście osób, na całkowicie ciemny peron (oświetlone było jedynie miejsce gdzie robiono zdjęcia). Zdecydowana większość sympatyków naszego klubu (zaraz po spisaniu danych) została siłą zmuszona do położenia się w ciemnym miejscu na peronie, gdzie dochodziło do iście dantejskich scen: uderzanie, poniżanie, skakanie po plecach czy plucie to tylko wybrane metody "rozrywki", którą zafundowali sobie młodzi stróże prawa z krakowskiej oraz tarnowskiej policji. Najbardziej dziwi fakt, że wszystko działo się za przyzwoleniem wysokich rangą funkcjonariuszy, oraz policjantów nieumundurowanych, którzy legitymowali kibiców. Na zakończenie ponownie wszyscy dostawali ciosy gumowymi pałkami, a następnie zostali wpędzeni z powrotem do pociągu. Wcześniej wszystkie przedziały zostały przeszukane przez policję (przy okazji przeszukania funkcjonariusze kradli szaliki, czapki oraz pieniądze kibicom) oraz zagazowane. Oczywiście dalej wszyscy zmuszeni byli leżeć na podłodze.

Ogólnie ponad sześciuset kibiców GKS-u Katowice spędziło pięć godzin leżąc na ziemi. Byli bici, poniżani, okradani oraz gazowani. Katowano wszystkich, bez żadnych wyjątków. Jeden z kibiców otrzymał ponad 20 uderzeń pałką w górne partie ciała, i od tragedii uratował go jedynie fakt, iż pałka w pewnym momencie najzwyczajniej się złamała. Kilka chwil później funkcjonariusz, który dokonał tego samosądu ukradł pieniądze z portfela na oczach kilkudziesięciu osób będących w tym samym wagonie. Policyjną pałką dostała nawet jedna z dziewczyn jadących na mecz. Wśród katowanych kibiców była osoba mająca astmę, która inhalatora mogła użyć dopiero po dłuższym czasie. Również kilka innych osób, cierpiących na różne choroby, przez bierność policjantów było narażonych na utratę zdrowia i życia. Bezpodstawnie zatrzymano młodego kibica, którego dręczono psychicznie. Jeden z organizatorów wyjazdu i pracowników klubu GKS Katowice, który wyszedł porozmawiać z policją został brutalnie pobity oraz okradziony z pieniędzy wyjazdowych - 4 tys. złotych. Kilkadziesiąt osób zostało pozbawionych wolności na okres 48 godzin i spędziło święta wielkanocne na komendzie. Trzydziestu zostanie w areszcie przez najbliższe trzy miesiące. Oprócz zeznań policjantów nie ma żadnych innych dowodów.

Z godziny na godzinę otrzymujemy coraz bardziej niepokojące informacje dotyczące zatrzymanych kibiców. Rodziny podejrzanych po wczorajszej wizycie w tarnowskiej prokuraturze nie mają wątpliwości, ze ich bliscy byli w areszcie dotkliwie pobici. Niektórym z nich zabrano ubrania oraz wyłączono ogrzewanie w celach. Adwokaci podejrzanych podkreślają skandaliczne zachowanie zarówno policji, jak i pracy tarnowskiego sadu. Absurdem najwyższego stopnia jest niechęć poinformowania rodzin podejrzanych o aktualnym miejscu przebywania ich bliskich - zostali oni rozwiezieni po aresztach w całym województwie małopolskim.

Zastanawiający jest fakt, iż równo z pojawieniem się oddziałów policji na dworcu kolejowym w Tarnowie pojawiła się także ekipa telewizyjna, natomiast podczas `pacyfikacji' pociągu telewizja nie dojechała, mając na to, co najmniej dwa razy więcej czasu. Zbieg okoliczności? Czy może policja nie zgodziła się na obecność kamer, które mogłyby przeszkodzić w radosnym katowaniu kibiców? A może to telewizja nie chciała pokazać prawdy?

Polskie prawo cechuje między innymi zasada domniemania niewinności. Jak ona ma się do wydarzeń z Krakowa i Tarnowa? `Sprawiedliwość' wymierzono siłą, bez dowodów i procesu, kierując się nienawiścią do kibiców. Jak dużo jeszcze czasu musi upłynąć, nim policja oprócz zmiany nazwy z milicji, zmieni także swoje postępowanie i sposób podejścia do obywateli?

Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice `SK 1964' rozważa wniesienie sprawy o pobicie do prokuratury. Wszyscy skatowani kibice poddali się obdukcji lekarskiej. Jesteśmy także w posiadaniu filmów, kręconych aparatami komórkowymi, a wskazujących na winę funkcjonariuszy. Głęboko wierzymy, iż policjanci, którzy dopuścili się powyższych przestępstw zostaną ukarani.

Pragniemy także przypomnieć, iż kibice organizują wiele akcji charytatywnych oraz pozytywnie promują klub GKS Katowice. Ubolewamy nad wydarzeniami z tych dwóch dni, mając nadzieję, iż nie będziemy kojarzeni, jako chuligani tylko jak kibice działający pozytywnie na rożnych płaszczyznach życia społecznego.

Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice `SK 1964'

Do góry
#2197951 - 26/03/2008 00:19 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: connor]
panKa$a Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/02/2005
Postów: 2957
Skąd: Kraków
Oświadczenie

OŚWIADCZENIE STOWARZYSZNIA KIBICÓW GKS-U KATOWICE `SK1964' DOTYCZĄCE WYDARZEŃ Z TARNOWA I KRAKOWA W DNIACH 22 I 23 MARCA

Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice `SK 1964', reprezentujące wszystkich kibiców naszego klubu, pragnie ustosunkować się do pojawiającej się w mediach informacji na temat wydarzeń z dni 22 i 23 marca.

Z relacji przedstawianej w środkach masowego przekazu możemy dowiedzieć się, iż zatrzymano 39 kibiców, którzy w dniu 22.03.2008 na dworcu kolejowym w Tarnowie zaatakowali policję `ochraniającą pociąg'.

Niestety nie poinformowano o przyczynie, która wywołała ten atak. Kibic naszego klubu został brutalnie poturbowany przez funkcjonariuszy prawa, gdy przechodził z jednego wagonu do drugiego. Ta policyjna prowokacja wywołała opisane w mediach wydarzenie.

Jako Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice `SK 1964' ubolewamy nad rozwojem wypadków oraz zdecydowanie potępiamy akty wandalizmu i chuligaństwa. Należy, jednak zadać sobie pytanie: `Czy policja, mieniąca się stróżami prawa, swoim zachowaniem nie spowodowała całego zajścia?'. Duża cześć winy za zaistniałe wydarzenia leży po stronie funkcjonariuszy. Prawdę tą media umyślnie (?) starały się przemilczeć.

Z wielkim zdziwieniem odebraliśmy także brak informacji w relacjach mediów, jak wyglądało zatrzymanie podejrzanych kibiców.

Pociąg został zatrzymany na stacji Kraków - Mydlinki. Tam na kibiców GKS-u Katowice czekały już wzmożone oddziały prewencji. Policjanci używając gumowych pałek oraz gazu wdarli się do wynajętego przez nas pociągu i sterroryzowali wszystkich fanów każąc im się kłaść na ziemię w wąskich przedziałach. Temu rozkazowi towarzyszyły liczne ciosy pałką, gazowanie, kopanie, uderzenia pięścią oraz słowne obrażanie. Następnie kilku zamaskowanych policjantów weszło do każdego przedziału i wybierało osoby, które rzekomo uczestniczyły w zajściach w Tarnowie. Wskazani byli wywlekani z pociągu i następnie katowani gumowymi pałkami po całym ciele. Wszyscy oni zostali następnie przewiezieni do komendy w Tarnowie.

Po dłuższym czasie mundurowi zaczęli wyciągać kibiców - grupami - po kilkanaście osób, na całkowicie ciemny peron (oświetlone było jedynie miejsce gdzie robiono zdjęcia). Zdecydowana większość sympatyków naszego klubu (zaraz po spisaniu danych) została siłą zmuszona do położenia się w ciemnym miejscu na peronie, gdzie dochodziło do iście dantejskich scen: uderzanie, poniżanie, skakanie po plecach czy plucie to tylko wybrane metody "rozrywki", którą zafundowali sobie młodzi stróże prawa z krakowskiej oraz tarnowskiej policji. Najbardziej dziwi fakt, że wszystko działo się za przyzwoleniem wysokich rangą funkcjonariuszy, oraz policjantów nieumundurowanych, którzy legitymowali kibiców. Na zakończenie ponownie wszyscy dostawali ciosy gumowymi pałkami, a następnie zostali wpędzeni z powrotem do pociągu. Wcześniej wszystkie przedziały zostały przeszukane przez policję (przy okazji przeszukania funkcjonariusze kradli szaliki, czapki oraz pieniądze kibicom) oraz zagazowane. Oczywiście dalej wszyscy zmuszeni byli leżeć na podłodze.

Ogólnie ponad sześciuset kibiców GKS-u Katowice spędziło pięć godzin leżąc na ziemi. Byli bici, poniżani, okradani oraz gazowani. Katowano wszystkich, bez żadnych wyjątków. Jeden z kibiców otrzymał ponad 20 uderzeń pałką w górne partie ciała, i od tragedii uratował go jedynie fakt, iż pałka w pewnym momencie najzwyczajniej się złamała. Kilka chwil później funkcjonariusz, który dokonał tego samosądu ukradł pieniądze z portfela na oczach kilkudziesięciu osób będących w tym samym wagonie. Policyjną pałką dostała nawet jedna z dziewczyn jadących na mecz. Wśród katowanych kibiców była osoba mająca astmę, która inhalatora mogła użyć dopiero po dłuższym czasie. Również kilka innych osób, cierpiących na różne choroby, przez bierność policjantów było narażonych na utratę zdrowia i życia. Bezpodstawnie zatrzymano młodego kibica, którego dręczono psychicznie. Jeden z organizatorów wyjazdu i pracowników klubu GKS Katowice, który wyszedł porozmawiać z policją został brutalnie pobity oraz okradziony z pieniędzy wyjazdowych - 4 tys. złotych. Kilkadziesiąt osób zostało pozbawionych wolności na okres 48 godzin i spędziło święta wielkanocne na komendzie. Trzydziestu zostanie w areszcie przez najbliższe trzy miesiące. Oprócz zeznań policjantów nie ma żadnych innych dowodów.

Z godziny na godzinę otrzymujemy coraz bardziej niepokojące informacje dotyczące zatrzymanych kibiców. Rodziny podejrzanych po wczorajszej wizycie w tarnowskiej prokuraturze nie mają wątpliwości, ze ich bliscy byli w areszcie dotkliwie pobici. Niektórym z nich zabrano ubrania oraz wyłączono ogrzewanie w celach. Adwokaci podejrzanych podkreślają skandaliczne zachowanie zarówno policji, jak i pracy tarnowskiego sadu. Absurdem najwyższego stopnia jest niechęć poinformowania rodzin podejrzanych o aktualnym miejscu przebywania ich bliskich - zostali oni rozwiezieni po aresztach w całym województwie małopolskim.

Zastanawiający jest fakt, iż równo z pojawieniem się oddziałów policji na dworcu kolejowym w Tarnowie pojawiła się także ekipa telewizyjna, natomiast podczas `pacyfikacji' pociągu telewizja nie dojechała, mając na to, co najmniej dwa razy więcej czasu. Zbieg okoliczności? Czy może policja nie zgodziła się na obecność kamer, które mogłyby przeszkodzić w radosnym katowaniu kibiców? A może to telewizja nie chciała pokazać prawdy?

Polskie prawo cechuje między innymi zasada domniemania niewinności. Jak ona ma się do wydarzeń z Krakowa i Tarnowa? `Sprawiedliwość' wymierzono siłą, bez dowodów i procesu, kierując się nienawiścią do kibiców. Jak dużo jeszcze czasu musi upłynąć, nim policja oprócz zmiany nazwy z milicji, zmieni także swoje postępowanie i sposób podejścia do obywateli?

Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice `SK 1964' rozważa wniesienie sprawy o pobicie do prokuratury. Wszyscy skatowani kibice poddali się obdukcji lekarskiej. Jesteśmy także w posiadaniu filmów, kręconych aparatami komórkowymi, a wskazujących na winę funkcjonariuszy. Głęboko wierzymy, iż policjanci, którzy dopuścili się powyższych przestępstw zostaną ukarani.

Pragniemy także przypomnieć, iż kibice organizują wiele akcji charytatywnych oraz pozytywnie promują klub GKS Katowice. Ubolewamy nad wydarzeniami z tych dwóch dni, mając nadzieję, iż nie będziemy kojarzeni, jako chuligani tylko jak kibice działający pozytywnie na rożnych płaszczyznach życia społecznego.

Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice `SK 1964'

Do góry
#2197964 - 26/03/2008 00:25 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: panKa$a]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
(...) Z relacji przedstawianej w środkach masowego przekazu możemy dowiedzieć się, iż zatrzymano 39 kibiców, którzy w dniu 22.03.2008 na dworcu kolejowym w Tarnowie zaatakowali policję `ochraniającą pociąg'.

Niestety nie poinformowano o przyczynie, która wywołała ten atak.

To sory ale jeżeli są usprawiedliwione ataki na policję to w ogóle nie ma o czym rozmawiać, a policjantom dać premię za dobrze wykonywaną pracę. Przed chwilą podobno niewinnie, siedziących kibiców, a teraz już jednak kibice zaatakowali policję ale są usprawiedliwieni bo sie mścili? Kula w łeb i po kłopotach

Do góry
#2197997 - 26/03/2008 00:32 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Coronach]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
[quote=Coronach Kula w łeb i po kłopotach [/quote]

debil

Do góry
#2198004 - 26/03/2008 00:34 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: mura]
Shanti Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/07/2007
Postów: 6297
Skąd: Zielone pluca Polski
Quote:
Kula w łeb i po kłopotach


O Boże jaki ty jesteś ograniczony!

Do góry
#2198008 - 26/03/2008 00:34 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Coronach]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Coronach
Kula w łeb i po kłopotach


BAN za takie teksty i po kłopocie

Do góry
Strona 2 z 23 < 1 2 3 4 ... 22 23 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (ANZELMO, Igor, pacyfista, Sensei, rymoholik, alfa), 2921 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582987 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07