Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#2698965 - 02/11/2008 23:08 FA CUP sezon 2008/09
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki

Już w przyszły weekend rusza najbardziej prestiżowy z angielskich pucharów. Jest to pierwsza zasadnicza runda, w której do gry przystępują (pół)zawodowcy.
Jeszcze link, gdzie można sprawdzić skąd się wywodzą i jak się sprawują "maluczcy" http://www.livescores.co.uk/index.jsp

FA Cup, pierwsza runda

8 listopada
Leeds Utd v Northampton (7.11)
AFC Telford v Southend
Accrington v Tranmere
Aldershot v Rotherham
Alfreton Town v Bury Town
Barnet v Rochdale
Blyth Spartans v Shrewsbury
Bournemouth v Bristol Rovers
Brighton v Hartlepool
Bury v Gillingham
Carlisle Utd v Grays Ath
Cheltenham v Oldham
Chester v Millwall
Chesterfield v Mansfield
Colchester v Leyton Orient
Crewe v Ebbsfleet
Curzon Ashton v Exeter City
Darlington v Droylsden
Eastbourne Borough v Barrow
Eastwood Town v Brackley
Harlow v Macclesfield
Hereford v Dag & Red
Histon v Swindon
Huddersfield v Port Vale
Kettering v Lincoln City
Kidderminster v Cambridge Utd
Leicester v Stevenage
Leiston v Fleetwood Town
Luton Town v Altrincham
MK Dons v Bradford
Morecambe v Grimsby
Oxford United v Dorchester
Sutton Utd v Notts County
Torquay v Evesham
Walsall v Scunthorpe
Yeovil v Stockport
AFC Hornchurch v Peterborough
(9.11)
Havant and W v Brentford (9.11)
Team Bath v Forest Green (9.11)
AFC Wimbledon v Wycombe (10.11)

Do góry
Bonus: Unibet
#2706456 - 06/11/2008 04:37 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: jinx]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
Cóż w temacie głucho to może ja zacznę..

W sumie puchary zazwyczaj z założenia odpuszczam , a po ubiegłorocznej wtopie Swansea z Havant przyjęłem to jako zasadę..ale chyba się złamię..

Wczoraj na ten przykład bardzo przyzwoite wyniki w Johnstone's Paint Trophy.

Ale do rzeczy..Codzienna analiza "prasówki" zwróciła moją uwagę na mecz :

Morecambe - Grimsby .I na piękny kurs na gości 3.40.. i zagram to.
W Morecambe bowiem plaga kontuzji jak rzadko. Jak informuje bbc.com w chwili obecnej kontuzjowanych jest 9 zawodników z podstawowego składu..Z kronikarskiego obowiązku wymieńmy ich :


Craig Stanley,Ryan McGivern ,Rene Howe, Wayne Curtis, Matty Blinkhorn, Michael Twiss, Garry Hunter, Michael Carr i Michael Howard.

Czyli kwiat pomocy i ataku...Jak popatrzeć na skład to zrobiło się wyjątkowo cieńko..

A dodajmy , że ostatnie 2-3 tygodnie były wyjątkowo intensywne - 2 kolejki wtorkowe + 2 sobotnie + wtorkowy mecz z Tranmere w Johnstone's Paint Trophy ( zresztą przegrany 0-1). I nie jest to dobra sytuacja dla drużyny kiedy w takim momencie w zasadzie nie tylko już nie ma komu dać dobrą zmianę , co w zasadzie grac musi nie ten który jest w formie...ale który w ogóle jest w stanie..Zresztą w kadrze the Shrimps chyba nawet mała panika- no bo jak ocenić wypowiedź trenera , że "trzeba będzie na treningach bardzo uważać". W dodatku Sammy McIlroy zapowiada , żę do soboty raczej żadnych wypożyczeń nie będzie..

A z drugiej strony mamy Grimsby.. w zasadzie równie cieńkie - choć może jakieś światełko w tunelu zaczęło się pojawiać - w ubiegłym tygodniu sprowadzono Jean'a Paul Kalala ( z Oldham)i Rob'a Atkinson'a ( z Barnsley). Obaj zawodnicy bynajmniej nie są anonimowi. Ten pierwszy zresztą już w pierwszym meczu zdobył bramkę.. A trener całkiem ciepło wypowiadał się o ich występie.

Liczę na to , że goście bardzo poważnie podejda do meczu , bo zazwyczaj jednak słabeusze i średniacy League One i Two pucharów nie odpusczają. No bo po awansie jest szansa na wylosowanie drużyny z Championship czy nawet Premiership - i na naprawdę duże jak na standart League Two pieniądze..

Zresztą przy takiej pladze kontuzji jeśli już ktoś miałby potraktowac mecz bardziej ulgowo to chyba raczej gospodarze..A goście majać świadomość problemów kadrowych Shrimps tym bardziej powinni zawalczyć..

Piszę o meczu stosunkowo wcześnie - bo kurs jest w tej chwili naprawdę ładny i ja wezmę go w ciemno...Bo jak dojdzie jeszcze jakaś kontuzja i okaże się , żę w polu zagra trener bramkarzy (były już takie historie) to za chwilę kurs zrobi się odwrotny jak teraz..

Do góry
#2708107 - 07/11/2008 01:44 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: Kefir70]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki

Faktycznie JP Trophy w tym sezonie nawet dosyć ładnie wchodzi. W pierwszych rundach odpuściłem ten puchar, bo w zeszłym roku w żaden sposób nie umiałem go rozgryźć. Teraz powoli się do niego przekonuję.

A w sobotę możemy spodziewać się kilku niespodzianek, bo dla maluczkich to swoisty Champions League. Ja na razie uczę się nazw kilku drużyn i szukam ich w niższych ligach, może coś się złowi.

Do góry
#2709146 - 07/11/2008 07:39 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: jinx]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki

HARLOW TOWN - MACCLESFIELD

Harlow Town to klub grający w Ryman (Isthmian) Premier, inaczej mówiąc to siódmy poziom rozgrywkowy w Anglii.
W swojej lidze zajmuje miejsce w środku tabeli, domowy bilans to 3-2-2 11:5, ale ostatnią domową porażkę ponieśli na początku września, od tego czasu notują bilans 5-1-0 (liga i puchary).
Teraz to średniej wielkości miasto będzie miało swoje małe święto, gdyż zjeżdża do nich czwartoligowy Macclesfield.

Szukałbym tutaj niespodzianki, bowiem klub ten chce się pokazać szerszej publiczności w Anglii. Ma być prasa, radio i TV oraz spora ilość widzów - jak na razie na ich mecze średnio przychodzi ok. 300 kibiców.
Więc poziom adrenaliny zawodników Harlow Town pewno podskoczy.

Ale to nie jedyny powód, który zwrócił moją uwagę na ten mecz.
Jak donosi oficjalna strona Macclesfield, dla nich "to tylko jeszcze jeden mecz". Poza tym bilans wyjazdowych meczy Macclesfield w całej historii występów w FA Cup (od 1882 roku) to 3-6-19 35:83.

Co prawda kurs 4.4 na gospodarzy (Expekt) kusi, ale ja chyba zagram w Betfair Macclesfield nie wygra.
Typ bezpieczniejszy, a i kurs powinien być w granicach 1.8-1.9, więc w razie niepowodzenia nie stracę całej stawki ;\)

Do góry
#2710282 - 08/11/2008 03:27 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: jinx]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
Ja bym uważał z graniem przy założeniu , że którakolwiek z ekip League One i Two odpuści..

A już zwłaszcza tych słabeuszy i średniaków...czyli np. Macclesfield..Bo zobacz - Macclesfield na chwilę obecną nic nie grozi - ani awans ani spadek ( to oczywiście dzięki karom dla Luton i Bournemouth)..Tak , że nie muszą się oszczędzać żeby jak szaleni walczyć w lidze...Właśnie bowiem w lidze w zasadzie ich mecze są o ..pietruszkę..
A tymczasem w pucharze stawka jest bardzo konkretna - jeden - dwa udane mecze i tak jak pisałem trafiają na drużynę z Championship czy Premiership i zarabiają kasę jakiej w klubie normalnie się nie widuje...Tak , że powtórze się - nie liczyłbym , że odpuszczą...

Do góry
#2710419 - 08/11/2008 03:57 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: Kefir70]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki

ALDERSHOT - ROTHERHAM

Kolejny dla mnie ciekawy mecz ze statystycznego punktu widzenia.
Otóż Aldershot to w tym sezonie drużyna własnego boiska (4-3-0 w lidze). I to będzie chyba atut tej drużyny.
Naprzeciwko niej ekipa Rotherham, która wykaraskała się już z minusa. Ale moją uwagę zwrócił fakt, że Rotherham w tym sezonie nie schodził do przerwy pokonany na wyjazdach (3-6-0 w lidze i pucharach).
A jako, że Rotherham od 18 października gra co 3-4 dni, więc menago musi rotować składem i liczę na to, że jutro przynajmniej do szatni będą schodzić markotni. Potem niech się dzieje co chce.
Tym bardziej, że we wtorek grają mecz w Carling Cup ze Stoke. Co ciekawe Rotherham rozegrał w tym sezonie już 20 meczy, a to dlatego, że wciąż grają jeszcze w JP Trophy i Carling Cup.

1HT kurs 3.3 Expekt i ja to gram

Do góry
#2710625 - 08/11/2008 05:29 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: jinx]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
A ja jeszcze co do meczu
HARLOW TOWN - MACCLESFIELD

Ja coraz bardziej skłaniam się żeby jednak zagrać tradycyjnie - na gości...Nie znam siły piłkarskiej gospodarzy i nazwiska zawodników wiele mi nie mówią ale ponoć nie zagra "wykartkowany" ich kapitan.
I na dokładkę Chief Executive Macclesfield ( chyba to Dyrektor Zarządzajacy ?? ) w wywiadzie na stronach klubowych rozwodzi się nad tym ile to pieniędzy można zarobić na uczestnictwie w Pucharze - narzekając przy okazji , że wpływy z biletów w lidze w tym sezonie są niższe jak zakładano..
Tak wieć moim zdaniem Macclesfield nie odpuści tego meczu i ja zagram ich po kursie 1.80.

Do góry
#2710651 - 08/11/2008 05:41 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: Kefir70]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
I jak już o kasie mowa to zacytujmy za stroną Macclesfield ile można wyciągnać w FA Cup:

Full FA Cup sponsored by E-ON prize fund

First Round Proper winners (40) - £20,000

Second Round Proper winners (20) - £30,000

Third Round Proper winners (32) - £75,000

Fourth Round Proper winners (16) - £100,000

Fifth Round Proper winners (8) - £200,000

Sixth Round Proper winners (4) - £400,000

Semi Final winners (2) - £1m

Semi Final runners-up (2) - £500,000

Final winners - £2m

Final runners-up (1) - £1m

Oczywiście jak mecz jest transmitowany odpowiednio więcej za prawa do transmisji

Do góry
#2710707 - 08/11/2008 06:06 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: Kefir70]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
I może jeszcze jedno przemyślenie..

Spróbujmy spojrzeć na mecze FA Cup pod kątem - Komu najbardziej potrzebna jest kasa którą można zarobić w Pucharze?? Oczywiście uwzględniając przeciwnika...

I kierując się tym (tymi dwoma - potrzeba kasy + klasa przeciwnika) kryterium moją uwagę zwracają 2 kolejne mecze :

Blyth Spartans - Shrewsbury 2 1.60
Luton - Altrincham 1 1.60

Co do Shrewsbury - na początku sezonu wydatkowali kupę kasy..na Holt'a ,na kontrakt Walker'a i kilku innych. W zasadzie to nawet chyba nikt się tego po nich nie spodziewał.Jakieś ok. 2 miesiące temu w jednym z wywiadów właściciel klubu powiedział mniej więcej coś takiego - "że on to co mógł to włożył i że więcej środków na inwestycje w skład nie ma" i , że "apeluje do lokalnych biznesmenów aby szerzej włączyli się w finansowanie klubu"..Coś w tym stylu..i coś o Ameryce \:\) W każdym razie konkluzja była dosyć czytelna - klub potrzebuje pieniędzy bo jest na krawędzi swoich możliwości..
I teraz jest ładna okazja aby budżet trochę podreperować..No bop tak : przejście 2 pierwszych rund przy dobrych chęciach nie powinno być większym problemem...A i później klub może zawalczyć - czyli te Ł50.000 - Ł200.000 są w zasięgu ręki.Myślę , że pochylą się po te pieniądze..

Co do Luton natomiast....chyba pomału klub szykuje się do hibernacji w Conference...a w każdym razie na gwałt potrzebuje pieniędzy...W ubiegłym roku pomimo olbrzymich problemów w lidze w Pucharze walczyli jak lwy - m.in eliminująć Nottingham..w tym roku w Johnstone's Paint Trophy wyeliminowali już Walsall i to pokazuje , żę w Pucharach nie odpuszczą i na gwałt będą szukać tam m.in pieniędzy..

Do góry
#2710709 - 08/11/2008 06:07 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: Kefir70]
Kreczmer Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 24/02/2005
Postów: 1718
Skąd: Ulica Sezamkowa
takze za transmisje radiowa wychodzi niezly szmal dla tych biedniejszych klubow

http://www.thefa.com/TheFACup/TheFACup/NewsAndFeatures/Postings/2007/06/FACupPrizeFund

Do góry
#2710742 - 08/11/2008 06:43 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: Kreczmer]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Panowie, ja wam powiem tak. Znajdzcie na liscie mecz, pare patrzac na ktora pomyslicie, ze nie ma bata i musza wygrac i ...postawcie odwrotnie albo, ze ta druzyna nie wygra. Mi sie to najczesciej w pucharach sprawdza \:D

A co do kasy to najlepiej popatrzyc geograficznie ( potencjalne derby) lub tam gdzie jest potencjalny " giant-killer" i obstawic remis bo wtedy bedzie szansa na transmisje w TV. A to juz razem z reklamami pewnie ze 100 tysiecy do zarobienia. Czesto mnie dziwily remisy w poprzednich edycjach i warto na to brac poprawke.

Do góry
#2711046 - 08/11/2008 17:04 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: konstruktor1]
Feel-Tsu Offline
veteran

Meldunek: 04/08/2006
Postów: 1212
Skąd: Starachowice
zawsze co sezon zdarza sie ze jakas druzyna robi niespodzianke
remisuje z kims wiekszym albo nawet wygrywa
i potem jest bohaterem narodowym
The Sun przejmuje niejako "opieke" nad tym zespolem
i sugeruje czytelnikom, ze od dzis to jest ich zespół, ktoremu nalezy kibicowac w drodze na Wembley
nie wiem jak jest w tym roku - kto jest ten maluczki, ktory stanie sie gwiazda mediow, nad kim moze juz objal patronat The Sun
poczatkowo myslalem ze to moze byc jakas "chwytliwa" nazwa, aby Anglicy mogli sobie porobic jakies fajne tytuly na pierwszych stronach
myslalem wiec o Spartans, Eastwood albo po porstu Kettering jako byly klub Gazzy

wlasnie znalazlem jednak to
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1908509.ece

i wychodzi na to, ze AFC Wimbledon moze "powalczyc" w poniedzialek z Wycombe

mi jednak osobiscie widzi sie remis Spartans - Shrewsbury i te tytuly w brukowcach a'la film "300" cos o jakiejs bohaterskiej obronie Spartan itp

albo ze Gazza gdyby jeszcze byl w Kettering to by cieszyl sie z sukcesu nad Lincolnem

w FA Cup mozna sie pobawic w "proroka" \:\)

Do góry
#2711143 - 08/11/2008 18:31 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: Feel-Tsu]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki

AFC TELFORD - SOUTHEND

Gospodarze, to przedstawiciel Blue Square North (6 liga) plasujący się obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli, bilans domowy 5-3-0 14:5

Niby faworytem (kurs 1.65 Expekt) jest Southend, ale ja bym tu uważał, gdyż w drużynie gości nie wystąpią dziś:
bramkarz Federici 8-0 - jego akurat może zastąpić zdrowy już Mildenhall
obrońca Harding 12-1
pomocnicy Sawyer 10(1)-1 oraz Robson-Kanu 11(2)-2
napastnicy Freedmam 4-4 i Barnard 11-5

Do góry
#2712217 - 09/11/2008 02:35 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: konstruktor1]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
Originally Posted By: konstruktor1
A co do kasy to najlepiej popatrzyc geograficznie ( potencjalne derby) lub tam gdzie jest potencjalny " giant-killer" i obstawic remis bo wtedy bedzie szansa na transmisje w TV. A to juz razem z reklamami pewnie ze 100 tysiecy do zarobienia. Czesto mnie dziwily remisy w poprzednich edycjach i warto na to brac poprawke.


Naliczyłem dziś 15 remisów. Czyżby kluby znalazły sobie sposób na dorobienie ???

Do góry
#2712766 - 09/11/2008 06:32 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: jinx]
Feel-Tsu Offline
veteran

Meldunek: 04/08/2006
Postów: 1212
Skąd: Starachowice
a ja czekam na jutrzejsze tytuly dotyczace Spartans \:\)
bedzie cos a la "300"?
oj bedzie sie dzialo, mam swoj zespol w FA Cup \:\)

Do góry
#2715043 - 10/11/2008 03:45 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: Feel-Tsu]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
ha , moim zdaniem to żeby nie grać Pucharów należy jednak podkreślić wężykiem , wytłuścić i w złote ramki na ścianę..

To jest totalnie nieprzewidywalne...

No bo tak - Shrewsbury kandydat do awansu , w całkiem niezłym składzie dostaje w dupę od Spartan...
Carlisle - ma znakomitą okazję aby ze słabiutkim Grays wreszcie się przełamać , odbudować morale , zaufanie kibiców - i co ..
Luton , które potrzebuje na gwałt każdych pieniędzy -

Myślę , że nie ma co filozofować w przyszłości - dla bezpieczeństwa naszych pieniędzy odpuszczać..

Do góry
#2716734 - 11/11/2008 00:01 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: Kefir70]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki

AFC WIMBLEDON - WYCOMBE

Wycombe ma zadziwiającą łatwość odpadania w tym sezonie w pierwszych rundach pucharów.
W Carling Cup polegli u siebie z Birmingham 0-4, natomiast w JP Trophy również u siebie 0-7 z Shrewsbury.
Gospodarze u siebie w lidze (6 level) mają bilans 6-1-0.

W sobotę masa remisów, wczoraj wygrywali faworyci. A dziś ???

Do góry
#2716745 - 11/11/2008 00:12 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: jinx]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
uważam że łatwo łyknąć gospodarzy, tudzież 1 DNB.

kursiwa ładne, na pewno szanse większe niż wycenili je oddsmakerzy

kieruję się przeczuciem \:\)

Do góry
#2717160 - 11/11/2008 03:26 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: Kefir70]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
Originally Posted By: Kefir70
Luton , które potrzebuje na gwałt każdych pieniędzy -


Jeśli się nie mylę, to w FA Cup obowiązuje zapis, który mówi, że kluby dzieląsięwpływami z biletów.

Przypomniałem sobie dopiero teraz i zaczynam rozumieć skąd takie wyniki.

Do góry
#2717248 - 11/11/2008 04:35 Re: FA CUP sezon 2008/09 [Re: jinx]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
Originally Posted By: jinx
Originally Posted By: Kefir70
Luton , które potrzebuje na gwałt każdych pieniędzy -


Jeśli się nie mylę, to w FA Cup obowiązuje zapis, który mówi, że kluby dzieląsięwpływami z biletów.

Przypomniałem sobie dopiero teraz i zaczynam rozumieć skąd takie wyniki.


Nie , Jinx to raczej nie to.. ;\)

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49