Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#3898617 - 28/05/2010 19:46 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: Bezdomny]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133

Do góry
Bonus: Unibet
#3907508 - 02/06/2010 06:27 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: podstawek]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Uważaj na MSI. Pod względem wydajności, to bardzo dobre lapki, ale:
a) w zimie wyłączam ogrzewanie w pokoju, ciepło z lapka w zupełności wystarcza smile Mam lapka z serii Gaming, mocna karta graficzna, ale strasznie się grzeje.
b) obudowa robiona już chyba nie w Chinach, ale w Kambodży. Trzeba uważać na zawiasy, bo przy nich lubi obudowa pęknąć.

Nie tylko ja mam te problemy (patrz: forum MSI), więc to chyba standard.

Do góry
#3907513 - 02/06/2010 06:32 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: majner]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
podstawek, jeśli nie grasz live w Unibecie, to te sprzęty w zupełności Ci wystarczą smile

Do góry
#3907571 - 02/06/2010 16:15 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: majner]
tyson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2008
Postów: 20624
Originally Posted By: majner
podstawek, jeśli nie grasz live w Unibecie, to te sprzęty w zupełności Ci wystarczą smile
no wlasnie, jesli gracie na unibecie to musicie miec jakies dwurdzeniowki bo jak jest jeden rdzen i nie za szybki to ten live go zapycha i nie bardzo bedzie szlo cos zrobic wtedy w windowsie

Do góry
#3907578 - 02/06/2010 16:34 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: tyson]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
dzięki smile
gram live w unibecie i głównie w bet365, ale jeśli będę grać na dwa kompy to najwyżej Unibet będę odpalać na desktopie, a bet365 na netbooku
w sumie to jestem zdecydowany na drugiego samsunga, czyli n130, bo znajomi raczej chwalą netbooki tej firmy, a i mówili, że starczy na moje potrzeby smile

Do góry
#3967061 - 27/06/2010 01:18 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: podstawek]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
panowie szukam laptopa smile
Wielkosc jakies 15-17 cali nie wiekszy.
HDready i fajnie jakby mial matowa matryce
Ram, procek i karta graficzna z lekkim ukierunkowaniem na gry. Nie jestem jakims zapalonym graczem ale chcialoby sie popykac czasem w PESa, Assasin Creeda (szczegolnie tego ktory ma wyjsc niebawem :P) i jakies strzelanki jak COD. Ale jak mowie, od czasu do czasu. Nie musza byc to tez na MAX detalach. Aby udzwignal detale przy ktorych mozna grac nietracac wizualnej przyjemnosci, ze tak powiem tongue
I oczywiscie po jak najnizszym koszcie smile Mozecie cos polecic ? I za jakimi firmami najlepiej sie ogladac ? Na pewno dell i toshiby sa w porzadku. Pytanie jak wyglada kwestia acera i asusa, bo tutaj opinie sa dosc podzielone.

Do góry
#3967380 - 27/06/2010 02:30 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: lelu]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
xboxa sobie kup. ja tak robie i i nie bede musial lapka zmieniac bo robie format i go przestawiam jedynie na formę dokumentową i netową, zeby mnie nie nenerwowal tongue

Do góry
#3967434 - 27/06/2010 02:41 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: anfa_]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
xboxa tez mialem w planach ale rozpieprzyl mi sie tv laugh wiec musialbym najpierw tv kupic ;p

ogolnie nie mam ochoty wymieniac sprzetu bo mam inne wazniejsze wydatki no ale sila wyzsza;/

Do góry
#4013064 - 21/07/2010 11:26 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: lelu]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
witam panowie szukam jakiegos dobrego lapka z procesorem do dobrej pracy i otwieraniem duzej ilosci rzeczy, gry nie beda instalowane, tak ramu ok 3 GB wyswietlacz 15-17, wi-fi no i reszta wierze ze bedzie ok. Miejsce gdzie chcialbym to znalezc to ebay.com bo obecnie jestem w usa wiec bedzie taniej (tak mysle) cena max 300 $ sam duzo przegladam i szukam ale tego jest masa i nie wiem na co sie zdecydowac. Bardzo prosze o pomoc to ma byc komputer dla mojej mamy, ja bede uzywal raz na 2 tygodnie moze.

Do góry
#4018989 - 23/07/2010 23:55 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: Self-Confident]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Przymierzam się do kupna nowego sprzętu. Od laptopa oczekuję przede wszystkim płynności pracy. Moje standardowe czynności podczas pracy na kompie to jednoczesne używanie takich programów:

- Excel, Outlook, gg, winamp
- programy blokujące + antyvir
- 2 przeglądarki kursowe + kilka stron internetowych z aplikacjami typu przekazy meczów live, livescore itp.
- od czasu do czasu jakaś gierka typu FIFA wink więc grafika też powinna byś spoko.

Nie każdy sprzęt, na którym pracowałem dawał sobie radę z takim zestawem, a potrzebny mi jest komputer, który to udźwignie i nie będzie przymulał. Wcześniej pracowałem na:

Lenovo IdeaPad Y530 26LE
CPU: Intel T6500 2.10
RAM: 3GB DDRIII

i byłem z niego zadowolony. Jednakże z powodu uszkodzenia laptopa i małej dostępności części do niego, zmuszony jestem kupić coś nowego.

Cenowo nie ustalam sobie jakichś granic, ale wiadomo żeby nie przesadzić. Tak do 3-3,5 tys mogę poświęcić.

Jakieś propozycje?

Do góry
#4019323 - 24/07/2010 02:19 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: _Korver_]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
w tej cenie ostatnio widzialem nowego ideapada Y560 bodajze smile radeon 5730, i3 lub i5.. wszystko aldnei ale nie ma wiekszych 15.6 cali tongue

Do góry
#4019335 - 24/07/2010 02:25 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: lelu]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
lenovo odpada, straszny problem z częściami jest, ale fakt faktem laptopy solidne.

Do góry
#4019408 - 24/07/2010 02:57 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: _Korver_]
Poker fans Offline
old hand

Meldunek: 02/01/2008
Postów: 853
Skąd: Warszawa Warszawa bo Warszawa ...
Originally Posted By: _Korver_
lenovo odpada, straszny problem z częściami jest, ale fakt faktem laptopy solidne.
zobacz sklep internetowy komputronika Marka Samsung tanie czesci

Do góry
#4019418 - 24/07/2010 02:59 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: Poker fans]
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
ja polecam Sony Vaio smile nie konkretnie jakiś model ale ogolnie tą marke. Jest zazwyczja nieco droższa od reszty ale moim zdaniem nie można mieć nic do zarzucenia.

Do góry
#4019421 - 24/07/2010 03:00 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: lucart]
Poker fans Offline
old hand

Meldunek: 02/01/2008
Postów: 853
Skąd: Warszawa Warszawa bo Warszawa ...
Originally Posted By: lucart
ja polecam Sony Vaio smile nie konkretnie jakiś model ale ogolnie tą marke. Jest zazwyczja nieco droższa od reszty ale moim zdaniem nie można mieć nic do zarzucenia.
lucart nie przegrzewaja sie???

Do góry
#4019564 - 24/07/2010 04:15 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: Poker fans]
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
Polecam sklep x-komp.pl solidna i rzetelna obsługa zakupiłem u nich 6 laptopów ( sam mam w domu dwa reszt u rodziny lub u znajomych )

Co do marek to przede wszystkim polecam :

DELL ze względu na 3 lata gwary gdzie naprawiają Ci uszkodzonego lapka w domu w twojej obecności . Po za tym solidny sprzęt dobre wykonanie

SONY - wykonanie pierwsza klasa chyba lider pod tym względem ale też słono sobie za to wołają $$

Lenovo - super lapki ,dobra konfiguracja za rozsądną cenę , serwis nie najgorszy ,mała awaryjność

Samsung - najlepsza jakość podzespołów/konfiguracja do ceny ,wykonanie przyzwoite ,materiały także, warto zainwestować w ta markę .


Na pewno z daleka omijał bym buble typu ASUS ,FUJITSU ,ACER itp kuszą ceną ale wykonanie i podzespoły pozostawiają bardzo dużo do życzenia . Miałem 2 asusy i 1 Acera żaden nie wytrzymał 8 miesięcy przy pracy biurowej !!!!

Do góry
#4019576 - 24/07/2010 04:30 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: Poker fans]
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
Originally Posted By: Poker fans
Originally Posted By: lucart
ja polecam Sony Vaio smile nie konkretnie jakiś model ale ogolnie tą marke. Jest zazwyczja nieco droższa od reszty ale moim zdaniem nie można mieć nic do zarzucenia.
lucart nie przegrzewaja sie???


mam swojego z rok. I zazwyczaj jak używam to na kolanach albo na łóżku kocu ogolnie wszedzie tylko nie na biurku i tam gdzie powinnien stać i nic. To mój bro ma Toshibe ale to już sie prędzej grzeje w takich warunkach użytkowania.

każdy kolejny mój laptop to napewno bedzie Sony

Do góry
#4019692 - 24/07/2010 05:55 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: raiders_]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: raiders_

Na pewno z daleka omijał bym buble typu ASUS ,FUJITSU ,ACER itp kuszą ceną ale wykonanie i podzespoły pozostawiają bardzo dużo do życzenia . Miałem 2 asusy i 1 Acera żaden nie wytrzymał 8 miesięcy przy pracy biurowej !!!!



Hehe, mam 3 buble, same Acery.
Jeden, przywieziony jeszcze z Polski i dwa Aspire'y, kupione w Hiszpanii.
Pierwszy to staruszek, ma 5 lat i jeszcze na chodzie.

Drugi ma 1,5 roku, trzeci dokładnie 7 miesiecy.

Zaden nie uległ awarii, a były i sa eksploatowane na okrągło.
Przezyły upały, piasek na plaży, podróże.

Tak wiec mamy, z doswiadczenia, troche inne spojrzenie na to, co jest bublem.
Dla mnie to przede wszystkim Szajsung, zaraz po nim Lenovo.

Ta opinie opieram na podstawie rozmów ze znajomymi, którzy mieli niefart i to cos kupili.

Nastepna sprawa.
Polecasz równiez na podstawie relacji jakośc/cena.
OK, tylko, ze przy tym kryterium dzis nie ma konkurencji dla Aspire.

I na koniec.
Jezeli ktoś chce wydac około 1000 euro i polega li tylko na opiniach innych to albo ma za duzo kasy albo za mało inwencji (czasem jedno i drugie).
Porady ?
Owszem, ale najpierw trzeba sie samemu zapoznac, jak najwnikliwej, z ofertą.

Do góry
#4019770 - 24/07/2010 06:59 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: Amkwish]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: raiders_

Na pewno z daleka omijał bym buble typu ASUS ,FUJITSU ,ACER itp kuszą ceną ale wykonanie i podzespoły pozostawiają bardzo dużo do życzenia . Miałem 2 asusy i 1 Acera żaden nie wytrzymał 8 miesięcy przy pracy biurowej !!!!



Hehe, mam 3 buble, same Acery.
Jeden, przywieziony jeszcze z Polski i dwa Aspire'y, kupione w Hiszpanii.
Pierwszy to staruszek, ma 5 lat i jeszcze na chodzie.

Drugi ma 1,5 roku, trzeci dokładnie 7 miesiecy.

Zaden nie uległ awarii, a były i sa eksploatowane na okrągło.
Przezyły upały, piasek na plaży, podróże.

Tak wiec mamy, z doswiadczenia, troche inne spojrzenie na to, co jest bublem.
Dla mnie to przede wszystkim Szajsung, zaraz po nim Lenovo.

Ta opinie opieram na podstawie rozmów ze znajomymi, którzy mieli niefart i to cos kupili.

Nastepna sprawa.
Polecasz równiez na podstawie relacji jakośc/cena.
OK, tylko, ze przy tym kryterium dzis nie ma konkurencji dla Aspire.

I na koniec.
Jezeli ktoś chce wydac około 1000 euro i polega li tylko na opiniach innych to albo ma za duzo kasy albo za mało inwencji (czasem jedno i drugie).
Porady ?
Owszem, ale najpierw trzeba sie samemu zapoznac, jak najwnikliwej, z ofertą.


Ale po czym stwierdzasz, że polegam tylko na opiniach innych? Ludzie mają różne zainteresowania, mnie nigdy sprzęt komputerowy od tej 'drugiej strony' nie kręcił. Dlaczego zatem nie spytać innych, którzy prawdopodobnie się na tym lepiej znają i z takich porad wyciągnąć wnioski? Ilu ludzi tyle opinii, każdy coś innego doda i będzie można coś z tego wyciągnąć. Tak jak pisałem, dokładnie 10 miesięcy temu stałem przed podobnym problemem. Sam wybrałem laptopa i efekt jest taki, że się rozsypał po 7 miesiącach. Dlatego nie osądzaj pochopnie, bo każdy do tego inaczej podchodzi. A używanie sformułowań, że osoba, która pyta ma za dużo pieniędzy i za mało inwencji jest dość obraźliwe...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. piwo

Do góry
#4019778 - 24/07/2010 07:14 Re: Kupujemy Laptopa ... Jaki ? Gdzie ? [Re: _Korver_]
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
prosze piwo
daj znać na co padł wybór.

Do góry
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, rafal08, latajaca_holenderka, VVega, 11kera11, Sensei, Igor, Zaixi), 4383 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582756 Postów

Najwięcej online: 4485 @ Dzisiaj o 00:31