Opcje tematu
#3670778 - 04/02/2010 05:47 NASCAR 2010
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297


W przedpotopowych czasach był tutaj człowiek, który z powodzeniem obstawiał te wyścigi, ale gdzieś zniknął:
LINK DO ARCHIWALNEGO TEMATU

Linki:
http://www.nascar.com/
http://www.nascar.strefa.pl/

Sezon 2009 oglądałem dość regularnie, ale nigdy w życiu nie postawiłem żadnego zakładu na NASCAR laugh W tym temacie będę więc stawiał pierwsze kroki i uczył się na błędach, a i przyjemniej będzie się oglądało piwo

Od jutra zaczynają się treningi przed pierwszym wyścigiem w tym roku czyli sobotnim Budweiser Shootout w Daytona.

f1

Do góry
Bonus: Unibet
#3671580 - 04/02/2010 17:17 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Wygląda na to, że tegoroczny sezon będzie znacznie ciekawszy niż poprzednie. Zdecydowano się poluźnić nieco przepisy dotyczące jazdy i zachęca się kierowców do większej agresji na torze.

Artykuł: tutaj

Dorzucam jeszcze linki do kilku bardzo dobrych (najlepszych?) blogów:

From The Marbles
The NASCAR Insiders
NASCAR This Week
NASCAR Ranting & Raving

Do góry
#3675074 - 06/02/2010 03:45 Re: NASCAR 2010 [Re: Ghost]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Dobre linki Ghost nie znałem ich piwo

Treningi przed Budweiser Shootout były bardzo ciekawe, a to ze względu na brak wcześniejszych testów - dla kierowców były to pierwsze chwile na torze w tym sezonie.

1st Practice
Sesja zdominowana przez sporą kraksę z udziałem Martin'a, Hamlin'a, Logano, McMurray'a, Biffle oraz Bowyer'a testującego w zastępstwie chorego na grypę Harvick'a. Kilka samochodów w rozsypce tak więc Martin, Hamlin, Biffle i McMurray w wyścigu pojadą w zapasowych autach (Martin i Hamlin wystartują z końca stawki z uwagi na niezaliczenie wymaganej liczby okrążeń).
Sesję wygrał Burton, który wygląda na jednego z faworytów wyścigu. Ze ustawień swoich samochodów zadowoleni również byli Martin, Hamlin oraz McMurray.

2nd Practice
Na początku sesji rozbił się Kurt Busch (też wystartuje z tyłu) co ostudziło zapędy pozostałych kierowców, tak więc na torze nie było tłoku, a zatem trudno przykładać dużą wagę do osiągniętych wyników w drugiej sesji. Nikt tutaj nie chciał ryzykować rozbicia samochodu mając w perspektywie Daytonę 500.
McMurray jeździł na rezerwowym silniku z niepełną mocą, więc mimo słabego wyniku w sesji nadal widzę go w czołówce wyścigu. Dobrze wygląda mi Johnson, Kyle Busch oraz mający rewelacyjny bilans w Budweiser Shootout Tony Stewart.

Pozycje startowe do sobtniego wyścigu zostały ustalone w drodze... losowania laugh (http://www.nascar.com/races/cup/2010/100/data/lineup.html) No tak, to jest NASCAR i jego dziwne niekiedy zasady. Sam wyścig odbędzie się w dosyć dziwnej formule: 25 okrążeń, 10 minut w boksach, a następnie 50 okrążeń. Nikt tu raczej nie będzie szalał, jest to w zasadzie rozgrzewka przed Daytona 500, do której treningi rozpoczynają się dosłownie za kilkanaście minut.

Do góry
#3676769 - 07/02/2010 02:06 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Daytona 500 Qualifying

Kursy znalazłem jedynie w Bwin - marże frown

Od czegoś trzeba zacząć, a więc pierwsze typy 100% według własnego zdania.

Matt Kenseth - Jeff Burton 1.95
Mark Martin - Kevin Harvick 1.72
Clint Bowyer - Martin Truex Jr. 1.8
Juan Pablo Montoya - Brian Vickers 2.1

Do góry
#3677477 - 07/02/2010 08:07 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Ten dzisiejszy Budweiser Shootout to w zasadzie wyścig bez znaczenia, ale wygląda na to, że Earnhardt Jr bardzo lubi się tu ścigać, osiągał tu świetne wyniki. Dodatkowo sezon rozpoczyna w dobrej formie, w kwalifikacjach do Daytony był drugi. Tak więc jeden bet na przetarcie:

Denny Hamlin - Dale Earnhardt Jr. @ 1.75 exp

Do góry
#3678045 - 07/02/2010 21:19 Re: NASCAR 2010 [Re: Ghost]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
No właśnie... wyścig bez znaczenia dlatego w ostatniej chwili postanowiłem zostawić swoje typy na ten wyścig jedynie na papierze. Dobra decyzja, bo na cztery picki trafiłem... zero laugh

NASCAR to jest zajebista loteria. Weźmy tę twoją parę (osobiście też miałem grać przeciw Hamlin'owi vs Johnson i na Earnhardt'a vs Jeff Gordon) - Hamlin nic nie pokazał w treningach, rozbił samochód i startował z końca (chociaż wiadomo, że w NASCAR pozycja startowa jest mało ważna). Z drugiej strony Earnhardt, który dobrze jeździł i w treningach do Shooutout'u jak i w kwalach do Daytony - wydawałoby się easy money. Początek miał dobry, ale potem samochód przestał się z jakiegoś powodu prowadzić i spadł gdzieś do ogona, a Hamlin wręcz przeciwnie wylądował w czołówce. To samo Martin, to samo Johnson - dobry początek, a potem kupa.

Do góry
#3688041 - 11/02/2010 16:53 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Jimmie Johnson rozbił wczoraj swój podstawowy samochód i sezon zacznie w rezerwowym. Jak nic będzie powtórka z Budweiser Shootout, gdzie Harvick też jechał zapasowym samochodem i wygrał wink

Widać, że zmienione przepisy już zbierają swoje żniwo, bo jest sporo kraks. Typowanie na razie przypomina losowanie, może warto pograć trochę dogów, np. McMurraya?

Do góry
#3689611 - 12/02/2010 03:46 Re: NASCAR 2010 [Re: Ghost]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Dzisiaj Duel'e, więc spróbuję coś zagrać. Te całe zasady kwalifikacji do Daytony to jest jakiś kosmos - dla europejczyka wychowanego na F1 kompletnie niezrozumiałe.

Duel 1
Ryan Newman - Jamie McMurray 1.85 expekt
McMurray dobrze wyglądał przez cały poprzedni weekend, to taki 'czarny koń'.

Duel 2
Dale Earnhardt Jr. - Kurt Busch 2.2 expekt
Hej, to jest NASCAR - faworytów nie ma wink Przed chwilą Martin powiedział, że traktuje ten wyścig bardziej jako trening i sądzę, że Dale też nie będzie specjalnie szarżował mając zagwarantowaną pierwszą linię startową w niedzielę.

Do góry
#3690225 - 12/02/2010 07:13 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Wow! Zajebiste wyścigi! 150 mil to jest to - normalny dystans czasem trudno obejrzeć gdy wyścig trwa 4 godziny...

Zgodnie z przewidywaniami Martin i Earnhardt Jr daleko z tyłu, Martin jechał w czołówce, ale w końcówce zupełnie odpuścił i zjechał na bok. Earnhardt też był w czubie chociaż jego samochód już nie prezentował się tak dobrze, a na koniec stawki zpechnęły go problemy w pit-stopie.

Naprawdę ciężko wytypować zwycięzcę Daytony: oczywiście Martin, Johnson, Harvick znów w czołówce, jest Kyle Busch, niedoceniany McMurray ponownie bardzo blisko, Allmendinger dziś pokazał się z dobre strony, Biffle bardzo dobrze jechał (pechowo spadł gdy utknął za Papisem przy restarcie), Stewart ma super bilans na tym torze, Kurt Busch dzisiaj zaimponował - cały wyścig w czołówce...

Widzę, że na BF pojawiły się ourighty - na razie obrót zerowy, mam nadzieję, że to się zmieni bo myślę, że layowanie może być zyskowne.

Do góry
#3690404 - 12/02/2010 08:07 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
jadanek Offline
Olimpijczyk

Meldunek: 14/05/2005
Postów: 23351
Gdzie te wyscigi mozna obejrzec?

Do góry
#3690643 - 12/02/2010 18:49 Re: NASCAR 2010 [Re: jadanek]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Na amerykańskich stacjach - Daytona będzie na FOX. W Europie chyba Sky Sports transmituje. Na soccer-live.pl zapewne będą linki.

Do góry
#3696854 - 15/02/2010 02:05 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Dziś wieczór Daytona 500 czyli największe obok Indianapolis 500 wydarzenie w świecie amerykańskich sportów motorowych.

Jeff Gordon - Jimmie Johnson 1.9 expekt

Jamie McMurray - Joey Logano 1.75 expekt
Logano, wiadomo, cudowne dziecko, duży hype, ale to jest Daytona 500 - trudny wyścig. McMurray podoba mi się od początku sezonu.

Mark Martin - Dale Earnhardt Jr. 2.05 expekt
Dale nie przekonuje mnie. Odnoszę wrażenie jakby na dłuższym dystansie jego samochód nie spisywał się tak dobrze jak na pojedynczym okrążeniu - trudno nie pobrać takiego kursu na Martina.

Tony Stewart - Jeff Gordon 1.75 expekt
Gordon zupełnie mnie nie przekonuje, a Stewart jest tutaj jednym z głównych faworytów mając świetny bilans na tym torze we wszystkich możliwych wyścigach.

Matt Kenseth - Ryan Newman 2.25 betus
Nie widzę, aż takiej różnicy pomiędzy tymi kierowcami.

Do góry
#3696968 - 15/02/2010 02:52 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce

Jamie McMurray - Joey Logano 1.75 expekt
Logano, wiadomo, cudowne dziecko, duży hype, ale to jest Daytona 500 - trudny wyścig. McMurray podoba mi się od początku sezonu.


Podoba mi się ten typ. Akurat oglądałem ten zeszłoroczny wyścig, który Logano wygrał. Miał wtedy masę szczęścia, bo o ile pamiętam, duża kraksa pod koniec wyścigu wykosiła mu większość rywali. Na razie to on jeszcze niewiele pokazał.

Od siebie dodam jeszcze
Juan Pablo Montoya - Matt Kenseth @ 1.6

Kurs nie za duży, ale osobiście uważam, że to może być rok Montoyi. Już się chyba przyzwyczaił do specyfiki tych wyścigów, a talentu chyba nie odmówi mu nikt kto śledził F1.

Do góry
#3697013 - 15/02/2010 03:13 Re: NASCAR 2010 [Re: Ghost]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Dokładnie. Ten wyścig, który wygrał to był w Loudon i został przerwany przez deszcz. Z tego co pamiętam to Logano nie zjechał na pitstop przez co niespodziewanie znalazł się na prowadzeniu. Paliwa zostało mu raptem na parę kółek, jedyne na co mógł liczyć to opady. Deszcz chwilę później spadł i w efekcie Logano fartem wygrał.

Do góry
#3698332 - 15/02/2010 19:44 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Brawo McMurray, wierzyłem w niego od początku ale szkoda że w końcu nie zdecydowałem się zagrać na jego zwycięstwo w całym wyścigu, kurs 26 przeszedł koło nosa frown

Montoya skończył na 10 miejscu, niestety Kenseth go wyprzedził. A miałem do wyboru inne pary, to wybrałem akurat tą którą Montoya przegrał, ech...

WNN jak oglądałeś to daj znać, co tam się działo.

Do góry
#3698559 - 15/02/2010 22:05 Re: NASCAR 2010 [Re: Ghost]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Też sobie pluję w brodę, tym bardziej, że już grałem win McMurray'a w Budweiser Shootout @ 41, gdzie finalnie był chyba drugi, o ile pamiętam. Wczoraj zagrałem Harvick'a @ 21, a na McMurray'a już mi było szkoda kasy frown

W zasadzie Harvick powinien był wygrać ten wyścig, miał najszybszy samochód, ale szyki pokrzyżowała najpierw czerwona flaga, a potem neutralizacja na 2 kółka przed metą, gdy Harvick w obu przypadkach liderował. Teraz są nowe zasady - są podejmowane 3 próby zakończenia wyścigu przy zielonej fladze. Według dawnego regulaminu przejechaliby te 2 okrążenia przy żółtej fladze i WIN Harvick, a teraz mamy wznowienie i 2 okrążenia under green. W takim przypadku wiadomo, że trzeba mieć szczęście - nie wiadomo, która linia będzie szybsza. W tym przypadku szybsza okazała się linia McMurray'a, który objął prowadzenie i odparł szaleńcze ataki Biffle i Juniora.

Jakim cudem Twoja para nie weszła to nie mam pojęcia, Montoya większość wyścigu w czołówce, a Kenseth gdzieś się pałętał w okolicach 20.-25. miejsca. Nie wiem jakim sposobem się przedarł tak wysoko - widocznie pomogły mu te neutralizacje w końcówce.


Do góry
#3713303 - 22/02/2010 01:07 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Pora na typy na dzisiejszy wyścig Fontana Auto Club 500.

Jeff Burton - Clint Bowyer 1.85 expekt
Bowyer jest tutaj moim czarnym koniem. Cały weekend prezentował się bardzo dobrze, jeździł równo.

Juan Pablo Montoya - Matt Kenseth 1.75 expekt
Kopia typu Ghosta z Daytony, ale nawet po lepszym kursie. Tak jak pisałem, Kenseth nic specjalnego nie pokazał przed tygodniem i szczęśliwie pokonał Montoyę. W Fontanie też nie zapadł mi specjalnie w pamięci podczas treningów w przeciwieństwie do Montoyi, który jest szybki, zadowolony i wyluzowany smile

Co do zwycięzcy to bardzo mocno faworyzowany jest Johnson, który bardzo dobrze na tym torze zawsze wypadał. Szukając value to na pewno wspomniany Montoya @ 17 w Bwin, Bowyer @ 21, a zupełnym nieporozumieniem jest dla mnie kurs na McMurray'a w expekcie: 37!! shocked

Komentatorzy twierdzą, że "momentum" z Daytony często przenosi się do Fontanty, więc nie widzę powodów, aby Jamie Mac znów nie miał być tutaj w czołówce wzorem Kenseth'a, który przed rokiem wygrał zarówno Daytonę, jak i Fontanę.

Do góry
#3713443 - 22/02/2010 02:05 Re: NASCAR 2010 [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Ja tam dzisiaj jakoś nie mam przekonania, ale jeden zakład fajny znalazłem. Just for action.

Carl Edwards - Kurt Busch @ 1.80

Edwards bardzo lubi tu jeździć, na 11 startów aż 10 razy był w top-10. O Buschu tego samego napisać nie można, zresztą w Daytonie również szału nie zrobił swoim 23 miejscem.


A Kenseth wygrał tutaj 3 razy i mimo, że zgadzam się z Twoim typem na Montoyę, to wolę odpuścić.

Do góry

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Akhu, Ojro, 11kera11, akagi, alfa, Sensei, rafal08, Sony, igea23, latajaca_holenderka, ElNinho[mmdea]), 3469 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581791 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49