Opcje tematu
#4322771 - 29/12/2010 02:06 GP Australii - Formuła 1
Mitul Offline
Villain

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 19866
Skąd: Starogard Gd./Wrocław
Hejka,

akurat tak się składa, że będę w Melbourne w czasie kiedy akurat będzie jeździł nasz Robert wink
Zamierzam się wybrać na wyscig, ale ponieważ nigdy nie byłem na żadnym torze więc nie wiem jakie bilety najlepiej kupić. Nie jestem jakimś maniakiem, a ceny sa z lekka kosmiczne więc może ktoś doradzi na co zwrócić uwagę, zeby mieć najlepszy stosunek ceny do tego co się za to cenę dostanie... ?
Opcji jest kilka
http://premier.ticketek.com.au/shows/sho...e9-d29e51166498

pod tym linkiem sa bilety ale opis niewiele mi mówi.

Co proponujecie ?

pzdr

Do góry
Bonus: Unibet
#4323235 - 29/12/2010 05:03 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Mitul]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Tylko wyścig czy cały weekend? smile W czwartki jest otwarte pit-lane, ponoć fajna sprawa. Z tego co widzę na jeden dzień są tylko bilety na Schumacher Grandstand. (no i trawa)

Tu masz taniej bilety.

Najtańsze są bilety na trawkę, ale trzeba zająć miejsce jak tylko otworzą bramy. Ja bym wybierał coś na dohamowaniu z dobrym widokiem na ekran. Cenowo z pewnością Schumacher Grandstand, jeśli chodzi o widoki to Brabham Grandstand.

Tutaj masz opinię, wrażenia z wyścigu. Zresztą, poszukaj też na polskich forach, może ktoś był i coś doradzi smile

Co do zakupu to mogą Ci wysłać bilety, można też odebrać na miejscu.

Do góry
#4323310 - 29/12/2010 05:28 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Kameleon]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
W tym roku podczas GP Włoch zaliczyłem swój debiut na F1, wybrałem bilety z dobrym widokiem na 1-szy zakręt po prostej start-meta, są to niestety reguły jedne z najdroższych, ale ja nie żałowałem i przy ewentualnych przyszłych wyjazdach na F1 tego typu miejsce zawsze będzie moim pierwszym wyborem bo jeśli w ogóle mówimy o tym, że podczas wyścigu F1 dzieją się jakieś ciekawe rzeczy to dohamowanie do 1-go zakrętu jest właśnie tym miejscem gdzie z reguły dzieje się najwięcej (wejście w 1-szy zakręt po starcie wyścigu ustawiające całe zawody, wyjazdy z boksów po zmianie gum no i ewentualne manewry wyprzedzania).

Zdecydowanie, natomiast, odradzam miejsca przy prostych odcinkach toru (w tym prosta start-meta) - raz że niczego tam ciekawego nie uświadczysz, dwa że bolidy Ci śmigają tak szybko że ciężko je w ogóle zauważyć, a trzy że bez stoperów Twoje uszy nie wytrzymają w takim miejscu dłużej niż kilkadziesiąt sekund (hałas jest tak potężny, że nie da się tego porównać absolutnie z niczym innym, uwierz!).

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy idziesz tylko w niedzielę na wyścig czy kupujesz bilet 3-dniowy uprawniający przy okazji do wejścia na czwartkowe popołudniowe "pit lane walk" (o czym wyżej wspomniał Leon), można zobaczyć z bliska bolidy, większość kierowców, wziąć autograf, cyknąć dobre fotki z najbliższej odległości, ale żeby to wszystko zrobić trzeba się sporo naprzepychać przez tłumy fanów, których 2/3 i tak okupują przeważnie garaż Schumachera wink.
Bilet 3-dniowy jest o tyle ciekawy, że podczas piątkowych sesji treningowych możesz sobie spacerować i zasiadać po trochu na wszystkich trybunach wokół całego toru i poznawać F1 z różnych perspektyw (właśnie dzięki temu wiem, że na prostych uszy normalnego człowieka nie są w stanie wytrzymać tego nieopisanego hałasu), a dopiero na sobotę i niedzielę masz przypisaną swoją określoną trybunę/rząd/miejsce.

Przy wyborze sektora musisz zwrócić uwagę na to, czy na przeciwko niego znajduje się telebim (tego typu informacje powinny być na stronach zajmujących się sprzedażą biletów) bo tak na prawdę to na nim skupiasz jakieś 90% czasu podczas niedzielnego wyścigu, gdyby nie on to nie miałbyś pojęcia co się na torze dzieje. Dzisiaj chyba już normą jest, że przy trybunach są telebimy praktycznie wszędzie, ale wyjątki zapewne się zdarzają, więc zwróć na to uwagę.

Poza tym oprócz F1 w dany weekend ściga się na tym samym torze kilka innych serii wyścigowych (w Europie tego jest na prawdę sporo - od piątku do niedzieli tak od 8-9 do 16-17 prawie non stop coś po torze śmiga, w pozaeuropejskiej części sezonu tych serii towarzyszących jest troszkę mniej) i bilet na F1 upoważnia Cię do wejścia na wszystko co się tam w dany weekend ściga.

Do góry
#4323337 - 29/12/2010 05:34 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Kameleon]
Mitul Offline
Villain

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 19866
Skąd: Starogard Gd./Wrocław
tylko wyscig, cały weekend to dla mnie za dużo i za nudno tongue
chociaż ten pit-lane brzmi chyba fajnie...
co znaczy "trawa" ?
szczerze mówiąc dalej niewiele rozumiem smile
bilety moze kupic/odebrać siostra, która mieszka w Melbourne, tylko trzeba zdecydować jakie smile
no wlasnie widze tylko Schumacher, a co z całą resztą ? wyprzedane, czy jak ? Czy tylko dostepne w pakietach po 400$ za all 4 days ? na Brabham na sam wyscig sie nie da kupić ? :/
no i co to znaczy w opisie ze lepiej przyjsc znacznie wczesniej ? godz, dwie, czy moze o swicie ? smile

Do góry
#4323473 - 29/12/2010 06:07 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Mitul]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
"trawka" to taki najtańszy bilet, na podstawie którego wejdziesz wszędzie i nigdzie zarazem, ale nie na żadną z trybun, czyli wejdziesz na teren toru ale nie na żadną z trybun z gwarancją miejsca, dobrym widokiem na kawałek toru i telebimem, możesz sobie za to wyczaić jakiś kawałek zieleni z gorszym lub lepszym widokiem na tor, tudzież stanąć pod jakimś płotem z którego będzie gorzej lub lepiej widać i w ten sposób spędzić niedzielne popołudnie.

Co do kupna biletów to ja zawsze wyznaję zasadę, że najlepiej kupić bezpośrednio u organizatora (to się tyczy wszystkiego, nie tylko biletów na F1) czyli w tym przypadku przez oficjalną stronę toru Albert Park, to zawsze jest najpewniejsza i w 99% najtańsza metoda.

Do góry
#4323504 - 29/12/2010 06:14 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: tomo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
P.S. Zapewne da się kupić też oddzielny bilet na czwartkowy "pit lane walk" więc możesz kupić one day ticket na niedzielny wyścig i oprócz tego taką wejściówkę na czwartek, która zbyt droga być nie powinna.

Do góry
#4323523 - 29/12/2010 06:20 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: tomo]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Originally Posted By: tomo
W tym roku podczas GP Włoch zaliczyłem swój debiut na F1, wybrałem bilety z dobrym widokiem na 1-szy zakręt po prostej start-meta


Kurde...ja też laugh (prima variante 8b chyba)

Originally Posted By: Mitul
tylko wyscig, cały weekend to dla mnie za dużo i za nudno tongue
chociaż ten pit-lane brzmi chyba fajnie...
co znaczy "trawa" ?
szczerze mówiąc dalej niewiele rozumiem smile
bilety moze kupic/odebrać siostra, która mieszka w Melbourne, tylko trzeba zdecydować jakie smile
no wlasnie widze tylko Schumacher, a co z całą resztą ? wyprzedane, czy jak ? Czy tylko dostepne w pakietach po 400$ za all 4 days ? na Brabham na sam wyscig sie nie da kupić ? :/
no i co to znaczy w opisie ze lepiej przyjsc znacznie wczesniej ? godz, dwie, czy moze o swicie ? smile


Trawa...miejsca na trawie (nie masz miejsca numerowanego) smile Są jakieś małe trybuny (przynajmniej tak na Monzy jest) ale trzeba przyjść o świcie. Ponoć Włosi dzień wcześniej przeskakują płot ze śpiworami. Coś w tym jest bo po wyścigu widziałem sporo małolatów ze śpiworami i plecakami, jak na kempingu smile

Bilety na wszystkich stronach tak wyglądają (na niedziele pojedyńcze tylko na Schumacher Grandstand). Pewnie chcą zarobić bo i tak się reszta rozejdzie. Ogólnie wokół toru sporo się dzieje, treningi jak dla mnie nudne, ale już wyścigi to świetna zabawa. Tak jak przed tv często zdarza mi się skakać po kanałach bo się dłuży tak na żywo minęło to bardzo szybko.

Tomo, planujesz jakieś wypady w tym sezonie na F1? smile

Do góry
#4323541 - 29/12/2010 06:32 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Kameleon]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Originally Posted By: Kameleon
Originally Posted By: tomo
W tym roku podczas GP Włoch zaliczyłem swój debiut na F1, wybrałem bilety z dobrym widokiem na 1-szy zakręt po prostej start-meta


Kurde...ja też laugh (prima variante 8b chyba)


Originally Posted By: Kameleon

Tomo, planujesz jakieś wypady w tym sezonie na F1? smile


Coś tam planuję... na razie najbliżej jestem GP Europy w Walencji, ale to wszystko dopiero wstępne plany...

Do góry
#4323548 - 29/12/2010 06:33 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Kameleon]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Originally Posted By: Kameleon
Originally Posted By: tomo
W tym roku podczas GP Włoch zaliczyłem swój debiut na F1, wybrałem bilety z dobrym widokiem na 1-szy zakręt po prostej start-meta


Kurde...ja też laugh (prima variante 8b chyba)


Buahahahaha ja byłem na 8A piwo

Originally Posted By: Kameleon

Tomo, planujesz jakieś wypady w tym sezonie na F1? smile



Coś tam planuję... na razie najbliżej jestem GP Europy w Walencji, ale to wszystko dopiero wstępne plany...

Do góry
#4325517 - 30/12/2010 04:47 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: tomo]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Mitul, jeśli będziesz w Melbourne w tym czasie to zdecydowanie warto pójść na F1. Mogę się spytać kuzyna jakie miał bilety w zeszłym roku, choć oni pojechali ekipą z Sydney głównie by poimprezować i po prostu tam być, tak więc pewnie nie dobierali biletów pod kątem gdzie najlepiej siedzieć pod kątem samego sportu.

Nie wiem czy Tomo i Kameleon się ze mną zgodzą, ale cała frajda pójścia na F1 to jest być tam na tym pit lane walk, na kwalifikacjach, no i wyścig jest tym kulminacyjnym punktem tych kilku dni. Jest to kilkudniowa impreza. Nie byłoby większego sensu np. lecieć gdzieś w niedzielę rano by pójść na wyścig i wieczorem wrócić. smile

Druga sprawa to że warto pójść raz na dany obiekt (tor), bo nie wyobrażam sobie bym miał co roku chodzić na ten sam tor a tym bardziej siedząc w tym samym miejscu. Według mnie F1 to sport, który zdecydowanie lepiej się ogląda na TV, bo na miejscu widzisz przez cały wyścig tylko jedną część toru. Gdyby nie telebimy, do tego z komentarzem walącym z głośników, to byłby problem. A tak to pamiętam jak Massa ruszył z pitsów zanim mu odczepili rurę paliwową, i całe trybuny zareagowały bo widzieliśmy to wszystko na telebimach po drugiej stronie toru.

P.S. Planujesz może AO za rok? W tym roku nie mam jak, ale w przyszłym chyba się wybiorę.

Do góry
#4326138 - 30/12/2010 08:13 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Conrad]
Mitul Offline
Villain

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 19866
Skąd: Starogard Gd./Wrocław
za rok to ciężko powiedzieć, chcialem w tym roku ale wypadł wyjazd w marcu a nie styczniu...
ja bede w Melbourne 2 tyg wiec nie ma mowy o przyjechaniu na wyscig i powrocie smile a F1 to bedzie taki dodatek jak juz jestem przy okazji, zdecydowanie bardziej wolałbym AO, nie jestem zbytnio fanem Formuły

Conrad - zapytaj sie tych swoich znajomych... bede w Singapurze 31 marca, bo bede lecial stamtad do Dzakarty, moze uda mi sie wygospodarować jeden dzien i spedzic tam 24 h (bo jeszcze akurat tego przelotu do Dzakarty nie mam wykupione, Singapur juz zaklepany i cała reszta :P) jesli oczywiscie jestes na miejscu

Do góry
#4326141 - 30/12/2010 08:20 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Mitul]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Spoko. 31 marca na bank będę w Singapurze, tak więc jeśli możesz zrobić ten stopover w SIN to wreszcie uda się wyskoczyć na miasta tak jak planowaliśmy. piwo

Jakimi liniami lecisz? Jeśli możesz online wybrać miejsca to na www.seatguru.com warto sprawdzić rodzaj samolotu i rozkład siedzeń wraz z komentarzami.

Do góry
#4327116 - 31/12/2010 02:40 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Conrad]
Mitul Offline
Villain

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 19866
Skąd: Starogard Gd./Wrocław
lecę Singapore Airlines i to w biznesie (mam bilet dookoła świata wykupiony za mile :P) więc nie spodziewam się że miejsca będą niewygodne smile
ale z seatguru normalnie jak latam to korzystam, jesli zrobie stopover to tylko na jeden dzien bede mógł bo next day na wieczor MUSZE byc w Dzakarcie, a to akurat bedzie czwartek, dzieje się coś w czwartek na baletach u Ciebie??
daleko masz do lotniska ? smile

Do góry
#4327122 - 31/12/2010 02:41 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Mitul]
Mitul Offline
Villain

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 19866
Skąd: Starogard Gd./Wrocław
aha - i czy potrzebuję jakąś wizę do Singapuru ?

Do góry
#4327144 - 31/12/2010 02:49 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Mitul]
Mitul Offline
Villain

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 19866
Skąd: Starogard Gd./Wrocław
Conrad - i przerzućmy się lepiej na priva bo już mniej gadamy o GP a wiecej o imprezie w Singapurze ;P

Do góry
#4341126 - 06/01/2011 09:36 Re: GP Australii - Formuła 1 [Re: Mitul]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Mitul - priv.

Do góry

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49