Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#3695491 - 14/02/2010 09:50 serwis bukmacherski a ustawa hazardowa?
konrad401 Offline
journeyman

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 53
cześć,
zakładając stronkę dotyczącą bukmacherski i mając na uwadze że w przyszłości będą tam się znajdować reklamy bukmacherów w stusunku do nowej ustawy musze zadbać jedynie o to aby strona była na zagranicznym serwerze czy jest cokolwiek jeszcze co muszę wprowadzić w tej kwestii?nie wiem, moze jakiś zapis z regulaminie?
dzieki za pomoc każdego rodzaju. ;-)

Do góry
Bonus: Unibet
#3695512 - 14/02/2010 10:59 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: konrad401]
Virapl Offline
veteran

Meldunek: 23/05/2006
Postów: 1404
Skąd: odzyskałem login: Vira, wszelk...
Serwer i rejestracja domen na zagranicznych serwisach - to wystarczy, żeby nie podlegać pod polskie prawo.
***, gdyż zakaz nakłaniania do hazardu nie powstał wraz z nową ustawą, ale ogólne zamieszanie i nastawienie publiczne daje szanse prawnikom na przeforsowanie swoich racji i zdobycie odszkodowań... znając polskie realia zresztą, zupełnie pewnie nieadekwatnych do poniesionych strat (bo przecież osoba wciągnięta w uzależnienie nie ponosi jedynie strat finansowych). Sprawa nieco dyskusyjna, lecz mimo wszystko - jeżeli coś promujemy, musimy liczyć się z konsekwencjami które wyrządzamy innym osobom i za nie odpowiadać; szczególnie gdy otrzymujemy prowizje od przegranych, a nie od obrotu (zupełnie inaczej byłoby to traktowane, gdyby bukmacherzy mając 5% marży na zakładach, wypłacali po prostu 2% od obrotu(wniesionych stawek) każdego gracza; zamiast 40% jego przegranych - w tym drugim przypadku oczywistym staje się, iż nakłaniamy do hazardu celem zdobycia korzyści majątkowej z przegranej gracza).
Mimo wszystko to czysto hipotetyczne zagrożenia, do założenia małego serwisu i wykluczenia z 99% pewnością jakichkolwiek problemów prawnych (nie licząc skarbowych co do wypłaty prowizji, ale to już temat na dłuższą dyskusję) wystarczy rejestracja wszelkich instrumentów powiązanych ze stroną i dostępem do niej zagranicą.
Pozdr.

Do góry
#3695534 - 14/02/2010 12:23 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Virapl]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
NIE wystarczy mieć serwer za granicą. Musisz mieć firmę w innym kraju i także osobiście mieszkać poza krajem. Inni próbowali wszystko ustawić na zagraniczną firmę, ale osobiście nadal siedzą w Polsce i wszystko prowadzą, czyli zamiast łamania ustawy zabraniającej reklamowania hazardu... wolą łamać prawo podatkowe. I to robią w tak debilny, prosty sposób, że w 30 sekund widać jaki to jest wałek... jakieś Wyspy Marshalla czy inne wynalazki... lol. smile

Do góry
#3695547 - 14/02/2010 13:09 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Conrad]
Virapl Offline
veteran

Meldunek: 23/05/2006
Postów: 1404
Skąd: odzyskałem login: Vira, wszelk...
Wyraźnie uwzględniłem to o czym piszesz w ostatnim zdaniu. W praktyce jednak mały serwis jest w stanie utrzymać się z takich prowizji, które nie przykują uwagi Urzędu Skarbowego (podobnie jak w przypadku niewielkich wygranych u bukmacherów), niewielkie kwoty wypłat można też realizować przez neteller, moneybookers, a później przy pomocy ich kart. Wątpie, czy kiedykolwiek zostanie to namierzone przez US.

Do góry
#3695552 - 14/02/2010 13:42 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Virapl]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Największy błąd to właśnie akcje typu firma gdzieś w jakiejś republice bananowej typu Wyspy Marshalla. Od razu wiadomo o co chodzi, dla US tego typu sytuacje to bajka. Z łatwością mogą udowodnić (choć w kwestiach podatkowych to człowiek musi udowadniać niewinność a nie odwrotnie), że "prawdziwą kontrolę" nad firmą mają osoby z Polski (nawet jeśli zagraniczna firma ma "proxy owners"), i wtedy zaczyna się cały podatkowy cyrk.

Osobiście uważam, że najlepiej robić wszystko zgodnie z prawem, spać spokojnie, jak tylko przychodzi czas na płacenie podatków to jako pierwszy wszystko wypełniam i składam. Co do kropki.

Do góry
#3695644 - 14/02/2010 18:34 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Conrad]
konrad401 Offline
journeyman

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 53
Dzięki chłopaki za cenne uwagi.
tzn. moze źle się wyraziłem, nie chodzi mi o serwis a raczej o forum.
Strona zarejestrowana w Szwecji na tamtejszym serwerze, jeden admin także mieszkający w Szwecji a ja mieszkam w Polsce.Czy w ten sposób byłoby ok?

Oczywiście Conrad wole spac na luzie i zrobić to zgodnie z prawem.

Do góry
#3695746 - 14/02/2010 19:49 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: konrad401]
Virapl Offline
veteran

Meldunek: 23/05/2006
Postów: 1404
Skąd: odzyskałem login: Vira, wszelk...
Moja wiedza co do rynku skandynawskiego nie jest pełna, lecz pewny jestem co do tego, że w Szwecji prawo zezwala na reklamowanie hazardu, również tego online.
Co do czerpania korzyści przez Ciebie z takiego forum, to aby być w 100% czystym i korzystać z ich prawa, musisz wyjechać tam, zostać rezydentem (zameldować się, zgłosić się w tamtejszym biurze imigranckim(jesteśmy w UE, uproszczone procedury na szczęście), zarejestrować się w tamtejszym Urzędzie Skarbowym i składać tam roczne zeznania podatkowe, co sprawi, iż odprowadzać będziesz podatki na warunkach szwedzkich, co do których wysokości nie mam pojęcia, ale na pewno Twój wspólnik będąc na miejscu może to ustalić bardzo szybko). Od tego momentu nawet fizycznie nie musiałbyś przebywać na terenie Szwecji i będziesz mógł prowadzić serwis z Polski.
Rozważania moje są czysto hipotetyczne, istotna tutaj jest skala - jak duży będzie Twój serwis i czy robienie tego wszystkiego, jest tego warte.
Zgadzam się z tym, iż najlepiej robić wszystko zgodnie z prawem, lecz w obecnej sytuacji po prostu z Polski tego robić się nie da smile

Do góry
#3695823 - 14/02/2010 20:27 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: konrad401]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Gdzie jest serwer jest najmniej ważne, według prawa najważniejsze jest gdzie jest "kontrola" nad stroną. Inaczej mógłbyś sobie mieszkać w USA a przez serwer w innym kraju przyjmować zakłady. Niestety tak to nie działa. Podobnie jak US ma głęboko w d... gdzie ktoś zarejestruje firmę, jeśli uznają że faktyczna kontrola nad firmą jest w Polsce to dowalą podatki i kary straszne.

W Twoim przypadku radziłbym żeby ta firma była zarejestrowana w Szwecji, a Ty możesz być udziałowcem tej firmy i legalnie otrzymywać np. dywidendę co roku. Gorzej z pensją, jako non-resident director w pewnym stopniu udowodniłbyś, że część decyzji dotyczących firmy jest dokonywana w Polsce. Aha, i wszystkie zebrania "akcjonariuszy" robić tylko w Szwecji, w ten sposób znacznie łatwiej udowodnisz w razie czego dla US, że strategiczna kontrola nad firmą leży w Szwecji.

Do góry
#3696090 - 14/02/2010 22:24 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Conrad]
Virapl Offline
veteran

Meldunek: 23/05/2006
Postów: 1404
Skąd: odzyskałem login: Vira, wszelk...
Mówisz Conrad już konkretnie o sprawie opodatkowania i czerpania dochodów z serwisu, wtedy faktycznie mało istotne jest gdzie stoi serwer, w momencie gdy musimy rozliczać się z dochodów z tego tytułu w Polsce. To gdzie stoi serwer jest istotne gdy mówimy o samej możliwości reklamowania hazardu. Na polskim serwerze byłoby to nielegalne, na szwedzkim za to już tak. W sprawie podatków za to powtarzamy po sobie. Pozdr.

Do góry
#3696120 - 14/02/2010 22:37 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Virapl]
konrad401 Offline
journeyman

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 53
ok dzieki za odpowiedzi panowie.

więc jak to mogę zrobić w kwestii dochodów aby było legalnie? uzględniając to że będę jednak przebywał na terytorium Polski, przejdzie to jakoś?

Do góry
#3696801 - 15/02/2010 01:46 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Virapl]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Virapl
To gdzie stoi serwer jest istotne gdy mówimy o samej możliwości reklamowania hazardu. Na polskim serwerze byłoby to nielegalne, na szwedzkim za to już tak.


Nie można wykorzystywać zagraniczny serwer by robić coś, co jest nielegalne we własnym kraju. Z tego powodu aby prowadzić taki biznes musisz także mieszkać w innym kraju, tam założyć firmę. Sam serwer nie wystarczy, a przepisanie domeny na firmę z proxy owners w jakiejś republice bananowej też nie pomoże jeśli US będzie chciał sprawdzić, gdzie naprawdę dany serwis jest prowadzony.

Do góry
#3696804 - 15/02/2010 01:49 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Conrad]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Originally Posted By: Conrad
przepisanie domeny na firmę z proxy owners w jakiejś republice bananowej też nie pomoże jeśli US będzie chciał sprawdzić, gdzie naprawdę dany serwis jest prowadzony.


Naprawdę znasz Conrad takich speców w US, którzy by to potrafili? Ja w to wątpie. Oni ledwo excela obsługują cool

Do góry
#3696973 - 15/02/2010 02:54 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: DJ SOSNA]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Problem w tym, że w sprawach z US to człowiek musi wszystko udowadniać. A wystarczy najmniejszy szczegół aby rozwalić każdy układ w drobny mak. Dlatego dziwi mnie to, że niektórzy wolą bawić się w takie ustawianie wszystkiego, że firma niby jest na wyspie X, a tak naprawdę właściciel kontroluje wszystko z Polski. Czyli zamiast być w sprzeczności z ustawą antyhazardową i na tym pozostać... to wolą sobie zrobić 100x poważniejsze problemy podatkowe.

A z tym Excellem to się zastanawiam, czy wszystkie urzędy tak naprawdę mają wykupioną licencję. smile A jeśli mają, to czemu nie używają OpenOffice za darmo? wink

Do góry
#5153503 - 18/01/2012 03:47 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Conrad]
Adiasz Offline
enthusiast

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 264
Skąd: Wroclaw
Originally Posted By: Conrad
Największy błąd to właśnie akcje typu firma gdzieś w jakiejś republice bananowej typu Wyspy Marshalla. Od razu wiadomo o co chodzi, dla US tego typu sytuacje to bajka. Z łatwością mogą udowodnić (choć w kwestiach podatkowych to człowiek musi udowadniać niewinność a nie odwrotnie), że "prawdziwą kontrolę" nad firmą mają osoby z Polski (nawet jeśli zagraniczna firma ma "proxy owners"), i wtedy zaczyna się cały podatkowy cyrk.


Największe, pierwsze serwisy z googla należą do bananowych wysp. Jak transferują kasę do właściciela PL w formie np. dywidendy to on i tak płaci podatek dochodowy do US, więc dlaczego US miałby się czepiać?

Do góry
#5153980 - 18/01/2012 07:16 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: konrad401]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Teorię znamy, a praktyka wygląda tak:

Jeden z największych polskich e-serwisów sportowych. Reklamy buków niezmiennie hulają na głównej stronie. Sportingbety, bwiny itd.

Wydawca/Właściciel:
Falcon Media Invest Corporation, z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH96960

Do tego polska "przybudówka" i adnotacja, że:

obsługuje ona Wydawcę jako agencja informacyjna oraz agencja promocyjna i reklamowa, w tym ostatnim przypadku tylko w odniesieniu do podmiotów posiadających siedzibę na terytorium RP i działających zgodnie z polskim prawem (w szczególności nie zawiera i nie pośredniczy w ewentualnym zawieraniu umów przez Wydawcę z podmiotami z branży bukmacherskiej).

I działa. I ma się dobrze wink

Do góry
#5154167 - 18/01/2012 08:37 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Adiasz]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Adiasz
Największe, pierwsze serwisy z googla należą do bananowych wysp. Jak transferują kasę do właściciela PL w formie np. dywidendy to on i tak płaci podatek dochodowy do US, więc dlaczego US miałby się czepiać?


Właścicielem akcji może być firma z wysp bananowych, natomiast jeśli firma działa tutaj i prawdziwe osoby ją prowadzące (nie te widniejące w papierkach) są tutaj to US może potraktować taką firmę jako lokalną pod względem podatkowym.

Zresztą, OECD już wymusił na większości krajów współpracę podatkową. Jeden list z US i od razu muszą ujawnić kim są prawdziwi właściciele, itd.

A z takimi adresami jak Wyspy Marshalla to każdy US na świecie dokładnie wie o co chodzi.

Do góry
#5154510 - 18/01/2012 14:17 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Conrad]
Adiasz Offline
enthusiast

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 264
Skąd: Wroclaw
Originally Posted By: Conrad
Właścicielem akcji może być firma z wysp bananowych, natomiast jeśli firma działa tutaj i prawdziwe osoby ją prowadzące (nie te widniejące w papierkach) są tutaj to US może potraktować taką firmę jako lokalną pod względem podatkowym.

Zresztą, OECD już wymusił na większości krajów współpracę podatkową. Jeden list z US i od razu muszą ujawnić kim są prawdziwi właściciele, itd.

A z takimi adresami jak Wyspy Marshalla to każdy US na świecie dokładnie wie o co chodzi.


Okej Conrad, to co piszesz jest dla mnie jasne.

Jednak nie wiem czy dobrze mnie rozumiesz, piszesz o ściganiu przez US w kwestii niepłaconych podatków za dochody firmy w raju podatkowym a mi nie chodzi o to aby nie płacić podatków tylko żeby zalegalizować reklamę hazardu. Czyli gdy będąc akcjonariuszem/udziałowcem w firmie offshore wypłacam z niej dochody to grzecznie płacę od tego podatek dochodowy. Jestem udziałowcem ale nie kieruję firmą.

Czy takie podejście do tematu ma sens? Czy niejako przyznanie się do bycia udziałowcem takiej firmy dyskwalifikuje całą zabawę?

Do góry
#5155252 - 18/01/2012 20:17 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: konrad401]
SchabowyRazz Offline
addict

Meldunek: 02/07/2009
Postów: 638
Skąd: Szikago w Mesaciuszet
No tak...
Zabronić,zakazać,aby TKM mogło się nachapać.
Lotto to nie hazard laugh
"- nie musisz chodzić do kolektury TS, by przekazać swoje typowania i opłacić kupon!
- nie musisz chodzić do kolektury lub Oddziału TS, by odebrać wygrane!
- nie musisz nawet sprawdzać, czy wygrałeś – robimy to za Ciebie i automatycznie wysyłamy Tobie Twoje wygrane;"

www. 3gry.pl

Do góry
#5183373 - 31/01/2012 22:23 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: SchabowyRazz]
Robert_1 Offline
enthusiast

Meldunek: 23/11/2010
Postów: 324
Dołączę się do dyskusji. Jestem właścicielem małego serwisu bukmacherskiego. Kilka reklam, od czasu do czasu jakiś konkurs bukmacherski.

Dzisiaj otrzymałem wezwanie do urzędu celnego w charakterze podejrzanego o popełnienie czynu zabronionego określonego w art. 110a § 1 k.k.s. (Zlecenie lub prowadzenie reklamy z naruszeniem przepisów ustawy). Pytanie co teraz? Co mi grozi, jak się usprawiedliwiać?

Do góry
#5183446 - 31/01/2012 23:00 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: konrad401]
SchabowyRazz Offline
addict

Meldunek: 02/07/2009
Postów: 638
Skąd: Szikago w Mesaciuszet
Grzywna do 720 stawek dziennych

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 795 gości oraz 2 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49