Strona 7 z 12 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 11 12 >
Opcje tematu
#890276 - 23/01/2007 23:21 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Pierniczek]
Poetik Offline
addict

Meldunek: 16/08/2005
Postów: 571
a ja bym widzial pierniczka;>

Do góry
Bonus: Unibet
#890281 - 23/01/2007 23:25 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Poetik]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
nieoficjalnie dowiedziałem się, że Conrad na 2007 rok nie przewidział dodatkowych wynagrodzeń dla modów w swym budżecie, a my swojej mamony nie oddamy.

;\) \:p

Do góry
#890288 - 23/01/2007 23:27 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Llama]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Tu nie o osobiste korzyści się rozchodzi, a o chęć pełnienia jakże ważnej społecznie misji \:\)

Do góry
#890383 - 24/01/2007 00:22 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Szewa]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Na sam początek odniosę się do statystyk, bo potem zapomnę, co chciałem napisać \:p Według mnie nie do końca takie statystyki się sprawdzą. Ja np. często w Korcie Tenisowym swoje typy zawieram w dyskusji, nie są to posty typu:
X - Y 1 1,50
ble ble ble
Poza tym często odpowiadam na posty innych typerów, podając kontrargumenty dotyczące danego typu - i jak to wtedy liczyć? Jak nie wejdzie, to ludzie nie będą liczyli tego, jako typ, ale jak się okaże, że ktoś miał rację, to sobie zaliczy i będą kłótnie.

Następna rzecz, która mnie strasznie denerwuje, to posty w stylu "o wszystkim i o niczym". Przykład? Ostatnia dyskusja w Korcie Tenisowym na temat Andy Murraya. Fajnie to wygląda, bo postów ponad 10, ale tak naprawdę może 2, 3 odnoszą się do tematu - reszta to bezsensowne offensy oraz dyskusje na temat postawy Al_Capone wobec swojego ulubieńca.

Trzeba zadać sobie pytanie: Czego się spodziewamy, kiedy odwiedzamy nasze forum? Ja osobiście wolę przeczytać jedną odpowiedź do swojego posta, która przedstawi rzeczowe argumenty, która będzie konstruktywną krytyką. I czasami trafia się kilka osób, z którymi aż miło "pokłócić się" na temat danego meczu (Pamiętam Wimbledon 2006 i bodajże mecz Hewitt - Baghdatis, gdzie naprawdę była fajna dyskusja). Trzeba postawić na jakość, nie ilość.

Teraz należy zadać kolejne pytanie: Jak tego dokonać? Jesteśmy na forum bukmacherskim - z założenia traktuję, że jest to miejsce, w którym powinniśmy mieć do czynienia z poważnymi ludźmi - nie użyję z wiadomych względów słowa "pełnoletnimi", poza tym często pełnoletni wcale nie równa się poważny. Powinniśmy zatem traktować się jak ludzie poważni - nie musimy lubić każdego, nie muszę zgadzać się z poglądami X czy Y, ale szacunek należy zachować zawsze. A brak szacunku okazujemy również, jeżeli zmuszamy kogoś do tego, aby w poszukiwaniu sensownego typu musiał czytać nasze bezsensowne wypociny (żebyśmy tylko my tego typu wypociny tworzyli, ale oczywiście zawsze znajdziemy kilku innych kompanów - i tak powstaje na forum burdel).

Jak widać, nie każdy to jednak rozumie. W takim razie kultury należy nauczyć ludzi w inny sposób. Według mnie należy diametralnie zaostrzyć reguły forum - nie chodzi tutaj o wprowadzenie reżimu totalitarnego, ale działanie według reguły "Lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości" (Z tego miejsca pozdrawiam [T]-errora \:\) ). W działach tematycznych powinno być działanie jakikolwiek ot = z miejsca ostrzeżenie. W końcu po to jest ostrzeżenie, żeby dać do myślenia użytkownikowi forum, że coś robi nie tak. Ludzie muszą od razu wiedzieć o konsekwencjach swoich działań. Jeżeli będziemy mieli do czynienia z osobą rozsądną, to po pierwszym ostrzeżeniu wyciągnie wnioski i poprawi swoje postępowanie. Jeżeli nie dostosuje się do reguł forum - droga wolna, ale będzie to droga tylko w jedną stronę. Dla mnie to użytkowników na forum może być i 50 - jeżeli to ma pozwolić na konkretną dyskusję, to nie widzę problemu.

Kolejna kwestia to Quasi Chat. Ja rozumiem, że bukmacherstwo to bardzo stresująca profesja, ale czy od razu trzeba publicznie nawrzucać zawodnikowi, który zagrał nie po naszej myśli? Często zdarza się, że przez taką głupotę wypadają z forum zasłużone osoby. A osoba kulturalna ma to do siebie, że potrafi powstrzymać emocje dla siebie w takim wypadku. Bo nasz wulgaryzm wyniku już nie zmieni, ale za to inni użytkownicy muszą to potem czytać.

To i Owo - tutaj jest miejsce na trochę luzu, tutaj można czasem się odstresować ... bo od tego To i Owo jest ... o tego jest to \:p

Może dość drastycznie to brzmi, ale tego typu metody były stosowane na innych forach, gdzie się udzielałem (nie tylko bukmacherskich), i jak się okazywało ludzie potrafili się dostosować do twardych zasad. Wtedy nie będzie problemu ze znalezieniem wartościowych zarówno typów, jak i typerów, którzy obecnie muszą przedzierać się przez gąszcz off-topicu.

No, to się rozpisałem \:\) Amen \:\)

Do góry
#890415 - 24/01/2007 00:57 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Radek_89]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Wydaje mi się, że nie trzeba podejmować aż tak drastycznych środków. Jeżeli delikwent jest na forum nowy i poda suchy typ, to najpierw wystarczy mu grzecznie zwrócić uwagę. Człowiek w miarę inteligentny odrazu zrozumie o co chodzi. Ostrzeżenie jest według mnie zbyt surową karą. Jeżeli jednak takie zachowanie powtórzy się 2-gi, 3-ci, raz, to wtedy oczywiście stosujemy poważniejsze sankcje.

Nie można też do końca zabijać wymiany poglądów. Czy dyskusja ma wyglądać tak, że ktoś podaje ty, inny ewentualnie odpowiada i koniec ? Przecież każda odpowiedź drugiej strony, to okazja do kontrargumentu, o którym nie zawsze pamiętało się przy pisaniu pierwszego postu. Dyskusja powinna być dozwolona dopóki nie zbacza znacząco z torów i nie przenosi się na aspekty personalne userów.

Na koniec ogólne wrażenie: dyskutujemy o tym jak mają wyglądać posty, a jak nie. Najpierw niech userzy zaczną te posty pisać \:\)

Do góry
#890564 - 24/01/2007 01:58 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Szewa]
AL_Capone Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2005
Postów: 6842
Skąd: Hala Ludowa we Wrocławiu
Jeżeli istnieje taka możliwość to zgłaszam swoją kandydature
na posade moderatora na forum mecz.pl

Uwazam, że cechy ,które posiadam umozliwiaja mi piastowanie
tej funkcji.

Jezeli istnieje taka mozliwosc to prosze o podanie adresu
na ktory bede mogl wyslac swoje CV.

Do góry
#890645 - 24/01/2007 02:37 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Jonathan Sarkos]
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
na tym forum jest jakieś 2-3 razy za dużo moderatorów. To wygląda tak śmiesznie, że szok, że na 2 userów przypada 1 mod \:D \:D

Do góry
#891309 - 24/01/2007 09:53 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: buszmen]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
\:D \:D
Czyli wg Ciebie jest 100 użytkowników forum \:D \:D

Do góry
#891710 - 24/01/2007 12:57 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: buszmen]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
Originally Posted By: buszmen
na tym forum jest jakieś 2-3 razy za dużo moderatorów. To wygląda tak śmiesznie, że szok, że na 2 userów przypada 1 mod \:D \:D


i własnie tak byc nie powinno! ale spokojnie, słyszalem ze trwaja dyskusje majace na celu poprawe tej sytuacji. Wg najnowszego info jakim dysponuje, to wkrótce na 1 usera ma przypadac dwóch modów, i moze wtedy wreszcie będzie porządek

no ale juz tak serio teraz \:\) uważam, ze funkcja moda powinna miec wymiar "okresowy". Powiedzmy rok. Po tym czasie weryfikacja pracy na tym stanowisku, i albo moderator pozostaje na swoim miejscu kolejny rok ,albo "wylot z baru". A nie ,ze ktos dostaje zieleń i... laba. "uśpieni" - out, a na ich miejsce nowi, chętni do dzialania nastepcy, którzy maja zapał do pracy na tej funckcji, i którym zalezy na jakości tego forum.

Kto powinien dostac "zieleń"? wiadomo , o tym zadecyduje Condrad, zapewne na wniosek wyższch moderatorow. Mysle jednak, ze my mozemy w tym wyborze pomóc. Moderacją poszczególnych działów powinny zająć sie osoby, które w przypadku sportów żyją daną dyscypliną. "Parkietem" powinna zająć sie osoba, dla której kosz jest wielka pasją, gdyby był dobrym typerem to jak najbardziej wskazane, i bardzo ważne, aby cieszył sie szacunkiem i był lubiany przez innych uzytkownikow odwiedzających dany dział.
Nowym modem powinna zostac osoba, która obecnie jako "zwykły" user angażuje się na forum i mimo braku tych tak zwanch przywilejów wnosi wiele od siebie, aby poprawic jakoś tego miejsca, pomóc innym typerom itd.

tak od siebie:
przez ostatnich kilka miechów byłem "zielony" i powiem szczerze - to nie jest wcale takie fajne, jak się wielu osobom wydaje. Byłem co prawda takim modem na pół gwizdka. Funkcje tą otrzymałem tylko po to ,aby móc utrzymać jako taki ład i porządek w Tabeli Typerów, i wyłacznie w tamtym dziale miałem jakiekolwiek uprawnienia. Jednak mój nick był tak samo zielony jak nick Biszopa, Sagata, Bzyku Uwierzcie, ten kolor naprawde razi w oczy "czarnych". Nie twierdze, że "zieloni" na kazdym kroku dostaja zjebke, no ale jednak troche inaczje to wyglada w poszczególnych opcjach. Jako user wszystko bylo zawsze ok, a przez ten okres kiedy mialem "zieleń" niestety zdarzylo sie pare zupelnie glupich i niepotrzebnych dyskusji. A ja np. nie lubie sie kłócic, dlatego te niektóre akcje psuły mi samopoczucie \:\(
Reasumując: funkcja moda - wiecej minusów niz plusów \:\) to taka moja subiektywna opinia ;\) I gdy od dzis rana zobaczylem, ze znów jestem "ciorny", to nie przesadze mowiąc : "kamień z serca" \:\)

troche żal d*** ściska, że juz teraz nie bede dostawal tych 2 tysiaków Teraz jeszcze w umowiem mam zagwarantowane przez nastepne pół roku po tysiac złotych/ miecha takiej jakby odprawy. Lepsze to niz nic. A póxniej znów będzie trzeba wrócic do zbierania puszek

Do góry
#891750 - 24/01/2007 13:17 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: rockeman]
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
Zglaszam swoja kandydature na moda w Stadionie. Mam spory staz na forum, jestem tutaj codziennie, typuje pilke nozna. Przez te ponad 3 lata nie dostalem zadnego ostrzezenia.

Do góry
#891767 - 24/01/2007 13:28 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Logan]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
A ja zgłaszam swoją kandydaturę na moda w To i Owo tudzież Lodowisko do Hokeja. Staż dłuuugi, forum odwiedzam codziennie, ostrzeżeń na swoim koncie nie mam i uroczyście przyrzekam tępić wszelkiego rodzaju "krulewiczów" tudzież innych gagatków próbójących zakłócić spokój i sielankę jaka zapanuje na Naszym forum po wybraniu nowej ekipy "zielonych". Tak mi dopomóż Wielki Typerze

p.s. zielony kolor to mój ulubiony ;\)

Do góry
#891801 - 24/01/2007 13:50 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: marzano]
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
Ludzie trochę samokrytyki...to jest temat o tym jak poprawić działanie forum, a nie konkurs "wybierzcie mnie modem". pzdr

Do góry
#891807 - 24/01/2007 13:53 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Llama]
Stoin Offline
Profesor

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 28891
Skąd: ॐ नमः ...
Originally Posted By: Llama

konkretne decyzje i nicki, a nie... no typowe biadolenie. póki co kilka osób się zgłosiło, a reszta? gdzie braki, gdzie zaniedbania? ale BARDZO KONKRETNIE PROSZĘ, podać dział, poddział, nick, krótki list motywacyjny itp



@Pierniczek

Do góry
#891808 - 24/01/2007 13:54 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Pierniczek]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: Pierniczek
Ludzie trochę samokrytyki...to jest temat o tym jak poprawić działanie forum, a nie konkurs "wybierzcie mnie modem". pzdr


Jak wynika z calego tematu jedno z drugim ma wiele wspolnego wiec nie potrzebna dygresja;-)
Zaczely sie pojawiac konkretne kandydatury i mysle ze do konca tygodnia kilka osob zmieni kolor,
sa potrzebni nowi, czesc starych zniknie, to chyba dosc normalne.

Powazne kandydatury zawsze beda rozpatrzone:)

Do góry
#891810 - 24/01/2007 13:56 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Pierniczek]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 111094
Skąd: Las Vegas
Originally Posted By: Pierniczek
Ludzie trochę samokrytyki...to jest temat o tym jak poprawić działanie forum, a nie konkurs "wybierzcie mnie modem". pzdr


Zawsze musi sie komuś cos nie podobać \:p

Bardzo dobrze,że osoby chętne pomagać sie zgłaszają.

Do góry
#891812 - 24/01/2007 13:57 casting 2007 [Re: rockeman]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Originally Posted By: rockeman

Reasumując: funkcja moda - wiecej minusów niz plusów \:\) to taka moja subiektywna opinia ;\) I gdy od dzis rana zobaczylem, ze znów jestem "ciorny", to nie przesadze mowiąc : "kamień z serca" \:\)


Widzisz rockeman kazdy chce byc moderatorem, a Ty rezygnujesz :)))

Potrzeba przynajmniej dwoch moderatorow do SP z tego co widac i kogos do kosza, dlatego zglaszac sie, z przeciekow obstawilbym jakis zakladzik na Logana:)))

Do góry
#891815 - 24/01/2007 13:57 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: rafal08]
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
Sory nie zauważyłem tego co napisał Llama. Tak czy owak wg mnie to inni powinni zgłaszać kandydatury, a nie każdy sam. Bo to bez sens. jeszcze raz sory.

Do góry
#891841 - 24/01/2007 14:14 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Pierniczek]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Widzisz Pierniczek, skoro nikt nie zgłasza czyjejś kandydatury, to kandydat musi sam się zareklamować \:\)

Do góry
#891848 - 24/01/2007 14:18 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: Szewa]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
@ Stoin - moj kandydat na moda QC \:\)

I jesli chodzi o mnie - jesli jest taka potrzeba to zglaszam sie na moda PK. Staż jakis tam mam, zero ostrzezen, kultura jest, pisze bez bledow \:p

Nie no zart. Ale jesli powaznie chcecie zebym moderowal PK to ok

pzdr ;\)

Do góry
#891861 - 24/01/2007 14:23 Re: Moderatorzy zróbcie coś z tym forum [Re: shane]
zostać modem_MLS Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/09/2006
Postów: 3801
Skąd: Wiadomości: 33333
a ja?

Do góry
Strona 7 z 12 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 11 12 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Akhu, Sensei, ElNinho[mmdea], latajaca_holenderka, 11kera11, igea23, rymoholik, Lukasz111, Sony), 4397 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582742 Postów

Najwięcej online: 4480 @ 20:50