Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Opcje tematu
#924794 - 03/02/2007 11:23 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: comp]
comp Offline
addict

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 435
czy wy mowiecie tylko o Rosji czy tez Czechy,Slowacja,Polska etc?

Do góry
Bonus: Unibet
#924831 - 03/02/2007 11:50 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Logan]
jones Offline
enthusiast

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 205
Originally Posted By: Logan
Originally Posted By: surebure
Z tego powodu moim zdaniem nie warto rozpatrywać poszczególnych dyscyplin pod kątem zyskowności , a zająć się konkretnymi zakładami .To nic , że sporo zakładów będzie nieudanych , jeśli tylko ogólnie wychodzi się na plus .


Przyklad: zagrales 1000 typow,po ktorych masz yield 10%. Sprawdzasz dyscyplinami i okazuje sie ze gdybys gral np tylko pilke nozna to yield wynosilby 20%. Wniosek: powiniennes grac tylko pilke nozna.

Ja tak to widze i nie zgadzam sie z tym co napisales

A ja się nie zgodzę z tym co Ty napisaleś.
Głównym celem graczy nie powinno być wykręcanie jak najwyższego yieldu (tzn też, ale "przy okazji") ale zarabianie pieniędzy. Co z tego że na 100 typach z piłki nożnej wyrabiasz yield 20% i zarabiasz powiedzmy 5000 pln skoro na 1000 wszystkich zakładów Twój yield wynosi 5% ale w czystej gotówce masz powiedzmy 20k...

Dlatego - nawiązując do Twojego przykładu - nie grać tylko piłki nożnej, ale grać te dyscypliny gdzie notujemy zyski.

A uogólniając - grać tylko te dyscypliny na których się znamy, albo znamy tych, którzy się na nich znają .

Do góry
#924860 - 03/02/2007 12:05 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: jones]
Mistrzunio80 Offline
addict

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 502
Widze, ze ciekawa dyskusja rozgorzala wiec i ja sie przylacze. Moim zdaniem warto zrobic sobie taka liste (i na biezaco ja aktualizowac) zaufanych druzyn/zawodnikow i czarna liste druzyn/zawodnikow i konsekwentnie sie jej trzymac. Duzo osob kieruje sie marka druzyny, tym co osiagnela w ostatnim sezonie - rowniez czesto buki sie tym sugeruja - ale granie na te ekipy czesto bywa bardzo zgubne (Lube Banca Macerata czy Unicaja Malaga). Moim zdaniem oplaca sie grac na te zaufane druzyny jak i rowniez przeciw tym, ktore znajduja sie na naszej czarnej liscie - tylko tutaj bardzo wazna jest konsekwencja i wlasnie biezaca aktualizacja listy. Druga sprawa to kursy - duzo osob zaczyna przegladanie oferty bukow od szukania najnizszych kursow po to by zrobic z tego kupon kombinacyjny - ale wiadomo, ze im lepiej meczow tym lepiej. Z tego co widze to w dluzszym czasie Ci co graja zdarzenia po kursach 1.5 za 8/10 osiagaja duze gorsze wyniki od tych ktorzy ten sam mecz zagraja za stawke 3/10 po kursie 2.40. Co do wskaznikow - ROI jest dla mnie najwazniejsze - oczywiscie tak jak napisal Jones dobry arkusz w Excelu z mozliwoscia filtrowania to podstawa - dzieki temu widzimy wyraznie na czym zarabiamy najwiecej, na czym mniej a na czym tracimy.

Do góry
#925163 - 03/02/2007 13:48 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Mistrzunio80]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Widac ze kobita odrazu podchodzi profesionalnie do tego co robi ;\)

Ja gram tylko i wylacznie pilke i tylko i wylacznie remisy. Uwazam ze to jet najbardziej przewidywalne ze wszystkich dziedzin sportu. federer jest przewidywalny ale spojrz na kusry - przeciez i tak nie mozna tego zagrac jak kurs jest 1,02 max \:D

a w takich remisach kurs oscyluje zawsze (nawet w tych bardzo pewnych0 w okolicach 3,0 - to juz niezly kurs jak na mozliwosc przewidzenia wyniku dosc dokladnie...

Do góry
#925177 - 03/02/2007 13:53 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Eska]
Chomik2 Offline
addict

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 600
Originally Posted By: Eska
federer jest przewidywalny ale spojrz na kusry - przeciez i tak nie mozna tego zagrac jak kurs jest 1,02 max \:D



Dlaczego nie?

Kazdy da inna odpowiedz. Nie wiem co jest najbardziej przewidywalne. Wiem, ze - moim zdaniem - TENIS jest sportem, w ktorym w czasie meczu najwiecej sie zmienia (jeszcze w koszykowce, w siatkowce, ale w tym nie czuje sie pewnie) i dlatego to wlasnie tenisem sie niemal wylacznie zajmuje. Oczywiscie nie mowie o typowaniu zwyciezcy, a o tradingu.


Najbardziej przewidywalny sport? Nie wiem
Najbardziej przewidywalny w trakcie trwania meczu? Wierze, ze tenis
Najbardziej dochodowy? Dla mnie - tenis

Pozdrawiam!

Do góry
#925178 - 03/02/2007 13:53 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Eska]
agnieszka_waw Offline
newbie

Meldunek: 29/01/2007
Postów: 29
Ja na Federara grałam raz (w czasie swojej krótkiej kariery \:\) ) na 3-0 w meczu z Gonzem (AO) , po kursie 2,34 (Pinnacle ) który wydawał się bardzo atrakcyjny a na dodatek wygrany \:\)

Eska, masz jakiś sposób na remisy?

Pozdr
Aga

Do góry
#925429 - 03/02/2007 14:45 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: agnieszka_waw]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
Najwieksza loteria to jednak sporty indywidualne i mecze o pietruszke czyli jakies peryferyjne turnieje tenisowe przynajmniej dla mnie. Poza tym mistrzostwa mlodziezowe we wszystkich dyscyplinach i hokej - glownie NHL - o dziwo w tym roku nawet liga rosyjska jest dosc przewidywalna pomijajac tradycyjnie kluby z Moskwy i Petersburga.
Najbardziej przewidywalna z amerykanskich lig jest chyba NFL - ale juz rozgrywki uniwersyteckie to niezle bajoro - zarowno w futbolu jak i koszu - no i fajne sa mecze w ktorych przegrywajac nietrafionymi typami jednoczesnie druzyna na ktora postawilismy traci o wiele wiecej - np prawo startu w przyszlorocznej Lidze Mistrzow - jak raz Borussia Dortmund remisujac u siebie z Energie Cottbus w ostatniej kolejce czy Ajax przegrywajac u siebie rewanzowy mecz kwalifikacji LM z Kopenhaga - od razu lzej na sercu nawet jesli sie nie trafilo

Do góry
#925586 - 03/02/2007 15:09 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Lord Devastator]
Zbigniew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 4759
Skąd: Kurdestan
A po co komu najbardziej przewidywalne dyscypliny? Co z tego, że w tenisie łatwo trafić typ skoro kurs jest tak ustalony żebyśmy w dłuższym czasie przegrali.

Do góry
#925741 - 03/02/2007 15:38 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Zbigniew]
Chomik2 Offline
addict

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 600
Originally Posted By: Zbigniew
Co z tego, że w tenisie łatwo trafić typ skoro kurs jest tak ustalony żebyśmy w dłuższym czasie przegrali.



A latwo? Hmmm...

Do góry
#925774 - 03/02/2007 15:44 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Zbigniew]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792

agnieszka_waw agnieszka_waw - poslalem ci @ na prv...

Do góry
#925797 - 03/02/2007 15:47 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Chomik2]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
zawsze jest tak ze 'przewidywalne' ligi to niskie kursy i vice versa - do grajacych nalezy wybor grac arsenale czy chelsea lub Reale - czym chata bogata - najnizszy kurs w NHL bedzie zawsze wyzszy niz w NBA - no i gdzie nie jest tak zeby w dluzszym okresie wiekszosc nie przegrala??

Do góry
#925824 - 03/02/2007 15:55 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Eska]
comp Offline
addict

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 435
ja np tenis uwazam za bardziej prewidywalny nie dlatego ze sa tylko dwie opcje to nie ma nic do rzeczy,jesli mozna sie spierac co jest bardziej przewidywalne pilka czy tenis to argumenty za i przeciw sa takie:
pilka
+odpowiedzialnosc spoczywa na wielu graczach i niedyspozycja trzech nie wplynie zbytnio na mecz,np Gerrard zagra fatalnie to i tak liver gra swoje mimo ze to naprawde istotny gracz i bardzo utalentowany(dzisiejszy mecz z evertonem chocby,tylko tutaj akurat dali d.)
tenis spoczywa tylko na jednym zawodniku co za tym idzie oceniasz jednego zawodnika co jest o niebo latwiejsze no i nie zapominajmy o duzym skomplikowaniu pilki noznej i czasami ten wlasnie jeden gracz moze sprawic ze ''konfiguracja''danych zawodnikow jakos niezrozumiale wplynie na mecz,ale jest to juz dosc trudne do oceny,w kazdym badz razie w pilce trudno ocenic czy ktos gra to jest dobrze bo moze byc ze bez niego zagraja lepiej.
w tenisie znowu jeden zawodnik moze odpiepszac maniane i wtedy juz mogiła ;\) dlatego wole stawiac LIVE no i raczej tez skłaniam sie ku sprzedawaniu.

Zastanawiam sie nad jedna nie poruszona tu jeszcze kwestia mianowicie czym roznia sie kobiece rozgrywki w tenisa od meskich podobno sa takie nie przewidywalne? ;\)

jaki wplyw na mecz ma czynnik X ;\) ? to znaczy złe dni...

Do góry
#925877 - 03/02/2007 16:10 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Chomik2]
Zbigniew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 4759
Skąd: Kurdestan
Originally Posted By: Chomik2
Originally Posted By: Zbigniew
Co z tego, że w tenisie łatwo trafić typ skoro kurs jest tak ustalony żebyśmy w dłuższym czasie przegrali.



A latwo? Hmmm...


A trudno? Hmmm...

Nie ma nic prostszego. Ważne żeby wybrać te kursy, które trzeba \:\)

Do góry
#925892 - 03/02/2007 16:13 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: comp]
Chomik2 Offline
addict

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 600
Hmm, co ciekawe ja uwazam, ze pilka nozna jest bardziej przewidywalna.

Tenis jest gra o wiele trudniejsza niz dyscypliny zespolowe WLASNIE dlatego, ze tu gra jeden zawodnik! A wlasciwie: jedna glowa, bo uwazam, ze najwazniejszy w tej grze jest mozg i psychika.

Co z tego, ze przed meczem zalozysz sobie, iz "X" jest wyzej w rankingu, ma lepszy bilans, lubi grac na tej nawierzchni itd.?

Jego slabszy dzien czy jakikolwiek inny powod nie zostanie "nadrobiony" przez kolegow.

No ale to dyskusja za bardzo akademicka. Powiem tak: tenis jest idealna gra, jak zauwazyles, do grania LIVE, oczywiscie warto te mecze w tym samym czasie ogladac lub przynajmniej umiec odczytywac to co sie dzieje na korcie ze statystyk meczowych.

Czym sie roznia rozgrywki kobiece?

Ahahaha, juz jedna odpowiedz dales. Smieszne czy nie, ale "to" naprawde ma wplyw na ich gre.

Do góry
#925901 - 03/02/2007 16:15 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Zbigniew]
Chomik2 Offline
addict

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 600
Originally Posted By: Zbigniew
Originally Posted By: Chomik2
Originally Posted By: Zbigniew
Co z tego, że w tenisie łatwo trafić typ skoro kurs jest tak ustalony żebyśmy w dłuższym czasie przegrali.



A latwo? Hmmm...


A trudno? Hmmm...

Nie ma nic prostszego. Ważne żeby wybrać te kursy, które trzeba \:\)


A gdzie moglbym znalezc Twoje typy, jesli to takie latwe? Powaznie, jesli gdzies zamieszczasz, to skieruj mnie tam, prosze! \:\)

OK, juz niczego wiecej nie wniose do tematu.

Do góry
#925995 - 03/02/2007 16:26 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Chomik2]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Hearts - naszpi ile masz lat bo ja sadze, ze nie wiecej niz 18. ponadto grasz pewnie gora 2 lata w tym dopiero ostatnie tyogdnie za wiecej nzi 20zl na kupon. Przytrafila Ci sie dobra seria i myslisz, ze znalazles sposob na latwe, i bogate zycie.
Mozesz tak ciagnac i pol roku ale przyjdzie slabszy czas i lipa. kazdy gada, ze mozna wygrywac ale trzeba byc opanowanym i silnym psychicznie. No wlasnie, ale ile osob sie tym charakteryzuje. Kiedys sie wylamiesz ( o to nie trudno w czasie bukmacherki) i straty mozliwe bardzo. A gdy sie zaczyna przegrywac to juz psychika sie zmienia, latwo popada sie w coraz to wyzsze straty. A utrzymujac sie tylko z bukmacherki musisz grac regularnie bo przerwa kilkutygodniowa oznacza brak zyskow.

heart - zalozyles teamt ale jest tam taki balagan, ze nie sposob sie polapac w tym za ile grane i czy wygrane. Jesli tak bedziesz dysponowal swoim budzetem to nie wiedze u Ciebie zyskow przyszlosci. Chcesz udowodnic, ze z bukmacherki da sie zyc ale w tym temacie zrob porzadek. Bow wiekszego balaganu to nie widzialem jeszcze. Poza tym widze, ze grasz glownie typy innych osob. A wczesniej twierdziles, ze grales glownie Real, MU itp. Smiem twierdzic, ze na sporcie malo sie znasz a wiec to tez nie jest plusem. Na typach innych osob mozna sie przejchac, glownie grajac dyscypliny o, ktorych nie ma sie pojecia .....

Do góry
#926012 - 03/02/2007 16:29 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: rivex]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Soory, post powyzej mial isc do innego watku. Tak to jest gdy sie korzysta z opery i przeglada naraz kilka stron \:\)

Do góry
#926468 - 03/02/2007 18:00 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: rivex]
agnieszka_waw Offline
newbie

Meldunek: 29/01/2007
Postów: 29
Ha, kobiece złe dni :). Może coś w tym jest \:\) Kiedyś jak jeszcze miałam telewizor (wyrzucilam jakies 4 lata temu), oglądałam wszystkie rozgrywki tenisowe, i powiedzmy taka Lindsay Davenport, była tenisitką, co do której człowiek nigdy nie mógł być pewien, czy będzie zadowolona z życia i w związku z tym mecz pójdzie dobrze, czy może coś ją ugryzło i nie będzie miała ochoty machać rakietą. Patrzyłam na to z uśmiechem na ustach, ponieważ wtedy do głowy by mi nie przyszło wnoszenie zakładu na to, czy Lindsay przegra, czy wygra \:\) Ot, rozrywka i tyle...

Do góry
#927200 - 03/02/2007 21:07 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Chomik2]
edi8 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/11/2006
Postów: 2055
Skąd: Wwa
Originally Posted By: Chomik2
Hmm, co ciekawe ja uwazam, ze pilka nozna jest bardziej przewidywalna.

Tenis jest gra o wiele trudniejsza niz dyscypliny zespolowe WLASNIE dlatego, ze tu gra jeden zawodnik! A wlasciwie: jedna glowa, bo uwazam, ze najwazniejszy w tej grze jest mozg i psychika.

Co z tego, ze przed meczem zalozysz sobie, iz "X" jest wyzej w rankingu, ma lepszy bilans, lubi grac na tej nawierzchni itd.?

Jego slabszy dzien czy jakikolwiek inny powod nie zostanie "nadrobiony" przez kolegow.

No ale to dyskusja za bardzo akademicka. Powiem tak: tenis jest idealna gra, jak zauwazyles, do grania LIVE, oczywiscie warto te mecze w tym samym czasie ogladac lub przynajmniej umiec odczytywac to co sie dzieje na korcie ze statystyk meczowych.

Czym sie roznia rozgrywki kobiece?

Ahahaha, juz jedna odpowiedz dales. Smieszne czy nie, ale "to" naprawde ma wplyw na ich gre.
"Chomik2"-a Tobie owo"to"to regularnie się przydarza,że tak autorytatywnie się w tej kwestii wypowiadasz?.................bo nie sądzę żeby tzw.kac był problemem damskiego tenisa/chyba,że co innego miałeś na myśli a ja Ciebie nie zrozumiałem........../.

Do góry
#927371 - 03/02/2007 22:41 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: edi8]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
***, są tam prowadzone bardzo przejrzyste statyski, oto garsta z nich:

SPORT SKUTECZNOŚĆ ŚR. KURS YIELD

Basket 82.1% 1.43 17.4%
Handball 81.8% 1.43 17.4%
Soccer 72.8% 1.37 -0.1%
Tenis 77.7% 1.26 -2.4%
Volleyball 88.6% 1.22 15.6%

podałem tylko dyscypliny, z których zawarłem najwięcej zakładów. Oczywiście są to róznego rodzaju zakłady, wszystkie handi, il. pkt, wyniki po połowie, itd.

Takie statystyki pozwalają mi stwierdzić na jakich dyscyplinch warto się skupić, oczywiście każdy przypadek trzeba rozważać indywidualnie ;\) Jest także głębszy podział na ligi, rodzaje zakładów itd.

Najwyższy yield mam z:

ręczna niemiecka 60%
p.nożna polska 41.8%
hokej norwegia 40%
kosz polski 38.3%
siatka polska 28%

najgorzej:

p.nożna francja -56%
p.nożna niemcy -26.7%

więc widać, że 'rodzime' sporty to jednak podstawa \:\)

to tyle ode mnie, pozdrawiam

Do góry
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa), 3736 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582859 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07