Dodaj stronę do ulubionych
Startuj z nami
 
  • FAQ   • Forum dyskusyjne • Znajomość kursów • Handicapy azjatyckie • "Surebet" kalkulator
  

PromocjePromocje
BukmacherzyBukmacherzy
Forum DyskusyjneForum Dyskusyjne
TypyTypy
KonkursyKonkursy
LinkiPromocje
ReklamaReklama
DomenyDomeny
KontaktKontakt

Wybrani bukmacherzy obsługujący Neteller
Olympic
Pinnacle

Co to jest Neteller?

Neteller jest wirtualnym systemem płatności pozwalającym na dokonywanie i otrzymywanie płatności w internecie. Neteller pozwala na pomijanie banków przy transakcjach między bukmacherem a kontem Neteller. Jest to przede wszystkim bardzo wygodny sposób na przemieszczanie pieniędzy między poszczególnymi bukmacherami.

Czy jako rezydent Polski mogę legalnie korzystać z Netellera?

To pytanie jest poza zasięgiem kompetencji tego serwisu. Przed otwarciem konta radzimy najpierw sprawdzić czy jest to w pełni zgodne z polskim prawem podatkowym i dewizowym, które należy przestrzegać co do kropki.

Wiem już, że w moim przypadku mogę legalnie korzystać z Netellera. W jaki sposób mogę otworzyć sobie konto?

1. Najpierw po wejściu na stronę www.neteller.com trzeba kliknąć na przycisk 'Signup', wypełnić formularz i kliknąć na 'Join NETeller!' Jeśli potrzebujesz pomocy z przetłumaczeniem formularza to kliknij tutaj.

2. Jak już to zrobiłeś to musisz zweryfikować ('certify') swoje konto. Należy przefaksować ksero swojego paszportu oraz karty kredytowej (obie strony, z czytelnym podpisem) oraz dołączyć numer telefonu, pod którym jesteś osiągalny (raczej nie zadzwonią, chyba że faks będzie nieczytelny). Faks należy wysłać na nr 0-01-403-277-6252 z nagłówkiem: ATTN: COLIN FRANCIS, CUSTOMER SERVICE. W ten sposób trafi on to właściwej osoby, która wkrótce zweryfikuje Twoje konto. Jeśli w ciągu 7 dni konto dalej będzie 'uncertified' (niezweryfikowane) to proszę wysłać następujący list na email colin@neteller.com.

Które firmy bukmacherskie oferują możliwość dokonania wpłat/wypłat za pomocą Netellera?

Pełną listę bukmacherów działających w systemie Neteller znajdziesz tutaj (stan na 15.03.2003). UWAGA! sam fakt, że bukmacher znajduje się na tej liście nie jest równoznaczne z tym, że jest to wiarygodna/wypłacalna firma. Jeśli szukasz rzetelnych i wypłacalnych firm bukmacherskich to musisz to inaczej ustalić (my np. mamy pełne zaufanie do firm znajdujących się na stronie głównej mecz.pl)

W jaki sposób mogę wpłacić pieniądze do mojego konta w Netellerze?

z konta w firmie bukmacherskiej (niektórzy bukmacherzy nie pozwolą na wypłatę przez Neteller jeśli nie wpłaciłeś do nich pieniędzy tym sposobem)
przelew bankowy
kartą kredytową do $2000/miesiąc (prowizja 2.9%, niektóre banki mogą też potraktować transakcję jako wypłatę gotówki co wiąże się z jeszcze większymi opłatami)
od znajomego
inne sposoby dostępne tylko dla rezydentów Stanów Zjednoczonych lub posiadających tam konto bankowe

W jaki sposób mogę wypłacić pieniądze z mojego konta w Netellerze?

z powrotem na kartę kredytową (przymusowe do wysokości dokonywanych wpłat za pomocą tej samej karty)
czek (jeśli życzysz sobie przesłanie czeku kurierem FedEx to stała opłata wynosi $25, w przeciwnym wypadku bez opłat)
inne sposoby dostępne tylko dla rezydentów Stanów Zjednoczonych lub posiadających tam konto bankowe

Jakie są prowizje za transakcje w systemie Neteller?

Neteller nie pobiera prowizji od Twoich transakcji z bukmacherami. Wszystkie koszty ponoszą firmy bukmacherskie: 3.9% od wpłat przychodzących i 2% (maks. $30) od wypłat. Ale niektórzy bukmacherzy z kolei przerzucą przynajmniej część tych kosztów na Ciebie, szczególnie przy niskich wpłatach/wypłatach (patrz: tabela na dole strony).

Czy poprzez Neteller mogę dokonywać transakcji tylko z firmami bukmacherskimi czy mogę np. koledze wysłać w ten sposób pieniądze?

Neteller specjalizuje się w obsłudze firm bukmacherskich ale możesz też dokonywać przelewów wśród znajomych. Przy transferach między osobami fizycznymi odbiorca pokrywa koszty przelewu w wysokości 1.95% (zaokrąglone w górę do następnego dolara, min. opłata $1). Suma transakcji musi się mieścić w przedziale $15-5000, ale liczba transakcji jest nieograniczona.

Czy Neteller obsługuje tylko dolar amerykański czy też inne waluty, np. Euro?

Konta oraz transakcje dokonywane poprzez Neteller są dostępne w różnych walutach, włącznie z EUR, PLN jak i USD.

Czy istnieją inne internetowe systemy płatności podobne do Netellera?

Jeśli chodzi o granie z firmami bukmacherskimi to na rynku jest jeszcze Pay Pal, ale ta firma niestety nie oferuje swych usług rezydentom m. in. Polski. Jedynie mieszkańcy niektórych krajów mogą założyć tam sobie konto. Jeśli nie mieszkasz w którymś z tych krajów to zdecydowanie odradzam otwarcia konta w Pay Palu ponieważ logując się z Polski Twoje konto zostanie zamrożone (wraz z pieniędzmi znajdującymi się na nim).

Które firmy bukmacherskie obsługują Neteller? (wybrani bukmacherzy są podani w tabeli poniżej)

Firma Min.
wpłata
Koszt wpłaty Koszt wypłaty
Olympic
brak
gratis na wpłaty od $300, inaczej $15 $15
Pinnacle
brak
gratis na wpłaty od $100, inaczej $15 gratis raz w miesiącu na wypłaty powyżej $500, inaczej $15

UWAGA! Jeśli to jest Twoja pierwsza wpłata to należy zwrócić uwagę na minimalną wpłatę przy otwarciu rachunku!

Z powyższej listy niektóre firmy mogą nie zgodzić się na wypłatę przez Neteller jeśli nie dokonałeś u nich wpłaty w ten sposób.

 

 
©2000-2024 MECZ.PL All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt | Reklama | Contact Us | Advertising Inquiries