Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#112526 - 04/04/2002 22:56 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Mysle o przyznaniu nagrody tylko za 1 miejsce (mała pula) .

Nie wiem na czym stanęło , jak bedziemy podliczac klasyfikacje ?

Moja propozycja sumowac trafne typy .

Slav jest głównym sponsorem wiec jego zdanie bedzie wiążące .

Pozdrawiam

Do góry
#112527 - 04/04/2002 23:16 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24030
Skąd: Białystok
normalna klasyfikacja będzię prowadzona w ten sam sposób jak w pierwszej edycji

wiele osób narzekało że pod koniec edycji , kiedy już nie mieli szans na wysokie miejsce gra była trochę nudna dlatego też slav zaproponował nagrodę - jego propozycja to żeby nagrodzić tą osobę która wytypuje najwyższy kurs - myślę że tą kwestię trzeba niebawem rozwiązać

xeo - trochę chyba się nie zrozumieliśmy - Twoją dodatkową nagrodę dorzucasz do głównej puli czy też do oddzielnej klasyfikacji ? z góry dzięki za odpowiedź

Do góry
#112528 - 04/04/2002 23:33 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Kura:
[qb]
xeo - trochę chyba się nie zrozumieliśmy - Twoją dodatkową nagrodę dorzucasz do głównej puli czy też do oddzielnej klasyfikacji ? z góry dzięki za odpowiedź[/qb][/QUOTE]No nie zrozumieliśmy się .

Nagrode dorzucam do puli slav`a (oddzielan klasyfikacja ) .

Tylko nie wiem jak slav zaproponował wyłonienie zwycięścy o ile pamietam to dla osoby która będzie miała najwyższy najwyższa sume kursów trfnych typów czyli osobe która najlepiej typowała i wdodatku wysokie kursy .

Do góry
#112529 - 05/04/2002 00:08 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
To może ja pierwszy z inicjatywą wyjdę. A wieć sądze że po pierwszym czy drugim tygodniu gdy jeszcze nie będzie tak do końca wiadomo kto wygra wszyscy będą skupieni na wygraniu klasyfikacji ogólnej na jak najlepszy bilans typów, ale gdy niektórzy już zaczną się wykruszać to może się zainteresują drugą klasyfikacją. Nie wiem co na to xeo ale ja bym to widział tak. Każdy w tygodniu podaje swoje typy i wśród normalnych powyżej 1.45 np. jeden z najwyższym trafionym kursem jest zaliczany do klasyfikacji. Nie wiem jak się ta forma przyjmie ale takie są wstępne założenia do których prosiłbym aby się ustosunkował drugi sponsor xeo.

SLAV

Do góry
#112530 - 05/04/2002 00:18 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
ja mam propozycję żeby główna klasyfikacja była liczona tak jak do tej pory a dodatkowa sponsorowana przez slava i xeo tak jak to liczą w nba i mlb z tym że do obu klasyfikacji byłyby brane te same mecze
nie szukajmy jakichś bardzo skomplikowanych rozwiązań bo w siła tkwi w prostocie

Do góry
#112531 - 05/04/2002 00:29 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Co do pierwszej klasyfikacji Juan Carlos, to się zgadzam, ale jeżeli chodzi o moją propozycję to nie sądze aby ona była aż w takiej trudnej formie do przyswojenia. Do tej klasyfikacji, według mnie powinniśmy brać po jednym typie tygodniowo od każdego zawodnika z najwyższym trafionym kursie,
Gdzie tu komplikacje

SLAV

Do góry
#112532 - 05/04/2002 00:34 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]Każdy w tygodniu podaje swoje typy i wśród normalnych powyżej 1.45 np. jeden z najwyższym trafionym kursem jest zaliczany do klasyfikacji. Nie wiem jak się ta forma przyjmie ale takie są wstępne założenia do których prosiłbym aby się ustosunkował drugi sponsor xeo.
SLAV[/qb][/QUOTE]Dobry pomysł . TAK moze być .

Jeszcze jedna sprawa ile osób partycypuje w nagrodzie - Proponuje tylko 1 miejsce .

Do góry
#112533 - 05/04/2002 00:38 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
Drak Offline
old hand

Meldunek: 04/04/2001
Postów: 810
Skąd: Czechy
Slav..wedlug mnie to nie jest dobry pomysl.......
ja osobiscie wierze ze "zawodnicy" ktorzy beda juz widzieli ze nie maja szansy na zwycistwo w turnieju to SPECJALNIE beda WALILI duzymi kursami zeby chociaz wygrac drugi turniej.Nie rozumiem potem tego ze niektorzy mowia zeby chcieli wybierac z tego turnieju DOBRE typy jak by Ci slabsi WALILI same bzdurne mecze z duzymi kursami zeby tylko wygrac druga klasyfikacje.....Slav powiem Ci tak...jezeli chcesz sponzorowac to doloz nagrody do miejsc 1-3 lub jeszcze dolicz 4 miejsce zeby bylo ciekawie.......jezeli myslis ze Twoj pomysl jest dobry to prosze ,ale skonczy sie tak jak pisalem wyzej...ludzie beda walili BEZSENSOWNYMI TYPAMI.....

Do góry
#112534 - 05/04/2002 01:08 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
slav bierzemy jeden typ z najwyższym kursem od każdego i co dalej z tym robimy? liczymy zysk i sumujemy na koniec konkursu? niektórzy będą dawali pod koniec konkursu 5 meczów o kursie 10.00 tygodniowo a chyba nie o to tu chodzi...
jeśli liczyć zysk to od wszystkich typów... taka jest moja opinia ale to ty jesteś sponsorem

Do góry
#112535 - 05/04/2002 03:34 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
A więc może trochę odpowiem. Po pierwsze odnośnie pytania xeo, ja też jestem za tym żeby nagroda była tylko za pierwsze miejsce. Co do pytania Draka, hmmmm, no fakt może zaistnieć taka sytuacja, ale to wszystko w praniu wyjdzie, bo przecież jeżeli ktoś z 5 typów poda jeden typ z kursem 1.8 i mu nie wejdzie a pozostałe normalnie po 1.45 to liczy się mu kurs 1.45 bo on jest najwyższy z typowanych meczy.
Teraz może trochę wytłumaczę o co mi dokładnie chodzi z tymi kursami bo widzę że nie wszyscy do końca mnie zrozumieli, a więc chodzi mi o to że będziemy brali jeden najwyższy kurs (trafiony oczywiści) z pięciu podanych tygodniowo i dodawać do klasyfikacji, np. podam 4 typy po 1.45 i jeden z kursem 1.6 i wszystkie udało mi się trafić, wtedy trafione typy zapisujemy w normanej klasyfikacji a ten z najwyższym kursem do drugiej gdzie jest jedynie zapisywana wartość kursu.
Wyglądałoby to następująco no. pierwszy tydzień
1.50, drugi tydzień 1.60, trzeci 1.55 i tak dalej. Wtedy dodajemy poprostu te najwyższe trafione kursy i wychodzi nam w wyżej wymienionym przypadku 1.50+1.60+1.55 czyli razem 4.65 i tak będzie podliczana punktacja w tej klasyfikacji.
Jeżeli oczywiście większość osób uważa że może to wprowadzić zamieszanie to dobrze wycofam się ze sponsoringu, ale pamiętajcie że robie to ze własnej nie przymuszonej woli a 150 zł (które sponsoruje ja i xeo) samo po drodze nie chodzi.
Wybierzecie sami, ja się dostosuje.

SLAV

Do góry
#112536 - 05/04/2002 05:02 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
Drak Offline
old hand

Meldunek: 04/04/2001
Postów: 810
Skąd: Czechy
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]Co do pytania Draka, hmmmm, no fakt może zaistnieć taka sytuacja, ale to wszystko w praniu wyjdzie, bo przecież jeżeli ktoś z 5 typów poda jeden typ z kursem 1.8 i mu nie wejdzie a pozostałe normalnie po 1.45 to liczy się mu kurs 1.45 bo on jest najwyższy z typowanych meczy.

Jeżeli oczywiście większość osób uważa że może to wprowadzić zamieszanie to dobrze wycofam się ze sponsoringu, ale pamiętajcie że robie to ze własnej nie przymuszonej woli a 150 zł (które sponsoruje ja i xeo) samo po drodze nie chodzi.
Wybierzecie sami, ja się dostosuje.

SLAV[/qb][/QUOTE]Jezeli powiedzmy po 5 tygodniu bym widzial ze nie mam szansy dogonic czolowki to nie bede podawal kursy 1,45 lub 1,8,ale podam 5 typow z kursami 4 i wyzej zeby chociaz wygrac drugi turniej i wiem ze mam wygode bo czolowi gracze nie beda ryzykowali typowanie wysokich kursow bo istnieje wtedy wieksze prawdopodobienstwo nietrafienia.

Ja mysle ze jezeli chcesz zasponzorowac turniej z xeo to wszyscy sie z tym napewno zgadzaja i pula nagrod naprawde juz dochodzila by w tedy do ciekawych sum.
Ale nie jestem pewny czy podliczanie kursow w tym
wypadku jest na miejscu. Turniej sie moze rozdzielic potem na tych co beda grac o czolowe miejsca i tych co tylka graja na wysokie kursy.

Mysle ze jeszcze sie na ten temat ktos wypowie i padnie odpowiednia decyzja.

Jedno jest pewne,jezeli chcecie dac pieniadze to je dajcie chociaz padnie jakakolwiek decyzja.Turniej sie tym stanie jeszcze atraktywniejszym. iwo:

Do góry
#112537 - 05/04/2002 05:33 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Jak na razie zapisało się niecałe 10 osób - słaba promocja .

Rzeczywiście moze byc taki problem o jakim pisze Dark wtedy by rywalizacja straciła sens byłby to poprostu totolotek .

Ale jak rozwiązać ten problem .

Może jakoś wspólnie coś wykominujemy .

Cele równoległej klasyfikacji .

1. Mobilizacja graczy do dalszego podowania typów mimo 0 szans na zajecie dobrego miejsca w klasyfikacji ogólnej [ by zapobiec odchodzeniu graczy w trakcie turnieju ].

2. Doprowadzenie do sytuacji by gra w realu typami z turnieju jako single była opłacalna [juan_carlos mimo znakomitego wyniku w realu grając singlami swoje typy osiągnął by minimalny zysk ].

To są chyba główne cele prowadzenia drugiej klasyfikacji .

Można ograniczyć walenie typów na oslep z wysokim kursem poprzez :

1. Ustalenie widełek kursów np. (1,45 ; 1,90 ) , w trakcie turnieju mozna bylo policzyc na palcach jednej reki typy powyżej 1,90 .

2. Przyjąc do klasyfikacji zasade typ trafiony + kurs tego typu , typ nie trafiony - kurs tego typu podzielony na 2 .

Typ 1 1,60 trafiony
Typ 2 1,45 trafiony
Typ 3 1,90 pudło
Typ 4 1,90 trafiony
TYp 5 1,55 trafiony

Wynik 5,55

Przy podaniu 5 wysokich typów np.po 1,90 i trafienia 2 (optymista) wynik byłby 0,95 .
Czyli nie opłaca się grac wysokich typów tylko w granicach rozsądku .

Wady tego sposobu : kłopot z liczeniem i komlikacja jak mówi juan .

3. Przeznaczyć kase jako dodatkowa pula na 2 kolejne miejsce w klasyfikacji ogólnej + 2 kolejne miejsca gra bez wpisowego w nastepnej edycji - nagradzane byłoby wtedy 7 miejsc i wlka byłaby wsród większej ilości uczestników .

Czekam na opinie i dalsze propozycje .

Do góry
#112538 - 05/04/2002 12:48 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
jeśli można coś zrobić prosto albo udziwnić to ja bym zrobił prosto... rozwiązania które już się sprawdziły mają tą przewagę że nic w ich przypadku nie będzie wychodzić w praniu
ale jak już wspominalem to nie ja jestem sponsorem... niech sponsorzy ustalą reguły dodatkowej klasyfikacji i poinformują nas o ostatecznej decyzji
weźcie tylko pod uwagę że podawanie wyższych kursów obniży prawdopodobnie procent trafianych typów... ostatni raz napiszę że powinno się liczyć zysk/stratę ze wszystkich typów bo wg mnie tylko ten sposób podliczania ma w tym wypadku sens... inne wprowadzą bałagan... obiecuję się już nie powtarzać ale przemyślcie to

Do góry
#112539 - 05/04/2002 14:45 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
KLUKO Offline
journeyman

Meldunek: 06/12/2001
Postów: 68
Skąd: bytom
nie chce sie w parade nikomu w******lac ale widze ze robicie zbedna runde honorowa. niech ewentualny gracz wytypuje 5 spotkan i tak jak w hatkach rozkoszy wygra ten kto ma skutecznosc 100%. oczywiscie od niego zalezy czy zagra same pewniaki czy zaryzykuje ale logicznym jest ze bedzie wygrywac jegomosc ze 100% celnoscia i najwyzszym akiem. pozatym mozesz wprowadzic ,np: pewna hierarhie punktowa najlepszy w danym dniu 5 punktow i analogicznie za drugie 2 itd. oczywiscie wszystko zalezy od wyobrazni np wprowadzajac duzy obszar punktowy np dla 10 miejsc moze spowodowac zacieta rywalizacje moze jednak stac sie odwrotnie wszystko jak zawsze zalezy od gustu a tych sie nie ocenia zatem slavku007 dzialaj jakkolwiek byle dobrze. powodzenia z biurokracja

Do góry
#112540 - 05/04/2002 14:55 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
KLUKO Offline
journeyman

Meldunek: 06/12/2001
Postów: 68
Skąd: bytom
tak sam musze sie skrytykowac co by sie stalo gdyby nikt nie trafil 100 potrzebny bylby jakis przelicznik...jestem na magicznej amoksycylinie i wszystko wydaje mi sie latwe proste i do zrobienia od reki. no nie wiem jak to rozwiazac to jest niemozliwe sam belial mialby twardy orzech nie wiem poddaje sie. skala trudnosci dorownuje przejsciu wielblada przez ucho igielne tymbardziej xeoarcheo i slawek pozdrawiam i podziwiam tworzycie nowa rzeczywistosc bo ja nie wiem no teraz to juz chce isc do domu

Do góry
#112541 - 05/04/2002 17:01 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
Eternal Offline
enthusiast

Meldunek: 09/10/2001
Postów: 203
Skąd: Warszawa
zapisuję się z wpisowym

Do góry
#112542 - 05/04/2002 17:11 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Zawsze znajdzie sie ktoś kto nie jest zadowolony i znajdzie powód by storpedować pojawiające się pomysły .

Więc może lepiej odpuścić drugą klasyfikacje skoro wwzyscy sa anty .

Kluko filozofie co masz na mysli nazywając mnie xeoarcheo - mam czuć się obrażony ?

Pozdrawiam

Do góry
#112543 - 05/04/2002 17:14 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
Radj Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1555
Skąd: N 52°13'49'' E 21°00'38'' [War...
zapisuje sie z wpisowym


Do góry
#112544 - 05/04/2002 17:47 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24030
Skąd: Białystok
Moja propozycja, którą podałem wcześniej żeby dodatkowo nagrodzić osobę, która będzie miała najwięcej "bezbłędnych tygodni"

xeo i slav macie jeszcze kilka dni żeby ostatecznie podjąć decyzje

Do góry
#112545 - 05/04/2002 20:36 Re: Tenis - konkurs II edycja - zapisy i sprawy oraganizacyjne
WIKTOR_69 Offline
addict

Meldunek: 05/04/2002
Postów: 456
Witam SENIOROW!
Zapisuje sie z wpisowym!

Do góry
Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >




Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, forty, akagi, ElNinho[mmdea], VVega, Akhu, pacyfista, kemp), 4158 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45064 Tematów
5586736 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14