Strona 24 z 41 < 1 2 ... 22 23 24 25 26 ... 40 41 >
Opcje tematu
#1245794 - 23/05/2007 21:58 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: BAHmVIP]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
Rzeczpospolitej byla o tym krotka wzmianka...pisali ze bedzie kompletny ban duze kary zajmie sie tym CBA policja i cos tam jescze i ze maja zamier uwinac sie niby z cala ta ustwa do konca roku...

wypowiadal sie tez jakis przedstawiciel Bwin...ze dopuki nie zobacza tej ustawy to nic sie nie bedzie dzialo...no i oczywiscie ze to wogole nie legalne w stosunku do UE

Do góry
Bonus: Unibet
#1245833 - 23/05/2007 22:15 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: papa_smerf]
- c1amak - Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 2116
Skąd: Polska
Originally Posted By: papa_smerf
tak się kończą wszelkie nasze inicjatywy na jakiekolwiek formy działania:

znajdzie sie pro pisiakowy naćpany moherowy wilczek z różańcem na szyji i próbuje wmówić jak to jest wspaniale w polsce, bo pis nie pomaga azjatom blokować hazardu - bożeee człowieku jesteś efektem spełnionej psychoterapi pis.

Skoro jest ku..wa tak dobrze, to czemu jest tak źle? idź do lasu wilku, tam przynajmniej internetu nie ma.


papa_smerf kolejny raz udowadniasz że w tym temacie nie potrafisz napisać nic konkretnego, jak podasz jakiś przykład państwa europejskiego to okazuje się że jest on zły a jak ktoś o tym napisze to znowu dziecinna zagrywka w Twoim stylu: obrażanie innych użytkowników.... BRAWO!!!! właśnie ludzie Twojego pokroju są na czele naszego rządu, nic tylko ustawić Cię obok Giertycha bądź Leppera -> ta sama "inteligencja"

Do góry
#1245904 - 23/05/2007 22:30 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: - c1amak -]
papa_smerf Offline
addict

Meldunek: 11/01/2006
Postów: 590
Skąd: Kielce
- c1amak - :

1. po pierwsze: niby jaki przyklad kraju podałem zły?! bo poza twoimi porównaniami do USA czy Azji to nic złego nie widzę, a moj przykład HOLANDI jak najbardziej prawidłowy. Wiec jak zwykle: pocisz się bez sensu w głupocie.

2. po drugie: po co wilczek i ty mówicie ze jest tak dobrze, bo pis nie pomaga słowacji, azji czy usa w walce z hazardem?! boże co ma piernik do wiatraka?!?!?!

3. po trzecie: sam piszesz dyrdymały i herezje, że niby każdy kraj może totalnie olewać wspólnote EU, BEZ PROBLEMU pis moze uchwalić tą ustawe, później widzisz że to totalna bzdura ale nawet teraz nie jest ci wstyd. Żal mi ciebie, powaga. Przyznaj sie do głupoty.

Na tym koncze, bo niestety widze że zadnych działań tutaj nie podejmujemy, wszystkie zapędy i pomysły moje i kilku innych normalnych forumowiczów spaliły się już na starcie, taki c1amak nawet chce zamykać temat bo jest urzędasem PIS, więc to nie ma sensu. Życze owocnych pomysłów.

Pozdro dla normalnych, którzy DOSTRZEGAJĄ problemy...

Do góry
#1246135 - 23/05/2007 23:35 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: papa_smerf]
- c1amak - Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 2116
Skąd: Polska
Originally Posted By: papa_smerf
- c1amak - :

1. po pierwsze: niby jaki przyklad kraju podałem zły?! bo poza twoimi porównaniami do USA czy Azji to nic złego nie widzę, a moj przykład HOLANDI jak najbardziej prawidłowy. Wiec jak zwykle: pocisz się bez sensu w głupocie.

2. po drugie: po co wilczek i ty mówicie ze jest tak dobrze, bo pis nie pomaga słowacji, azji czy usa w walce z hazardem?! boże co ma piernik do wiatraka?!?!?!

3. po trzecie: sam piszesz dyrdymały i herezje, że niby każdy kraj może totalnie olewać wspólnote EU, BEZ PROBLEMU pis moze uchwalić tą ustawe, później widzisz że to totalna bzdura ale nawet teraz nie jest ci wstyd. Żal mi ciebie, powaga. Przyznaj sie do głupoty.

Na tym koncze, bo niestety widze że zadnych działań tutaj nie podejmujemy, wszystkie zapędy i pomysły moje i kilku innych normalnych forumowiczów spaliły się już na starcie, taki c1amak nawet chce zamykać temat bo jest urzędasem PIS, więc to nie ma sensu. Życze owocnych pomysłów.

Pozdro dla normalnych, którzy DOSTRZEGAJĄ problemy...


papa:

ad 1. przykład holandii (czy też włoch) był zły i już Ci to wcześniej tłumaczyłem, poczytaj wcześniejsze moje wiadomości bo jak zwykle: pocisz się bez sensu w głupocie

ad 2. znowu nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem moich postów, jedyne co napisałem o USA to to że udało im się zablokować dostęp do internetowych buków i co więcej nie były to moje słowa, tylko przytoczyłem wypowiedz innego użytkownika, który pisał o sytuacji w USA obecnie (poszukaj sobie jak nie wiesz jak się to robi to search tutaj istnieje) ;\)

ad 3. nie pisałem że pis może olewać wspólnotę EU tylko że pis może uchwalić ustawę!!! to znowu 2 różne sprawy, no ale cóż, nie potrafisz się przyznać chyba do swojej głupoty, i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Żal mi ciebie, powaga!

jakbym był urzędasem pisowców to byśmy się znali bo jak nic dorównujesz im poziomem

Pozdro dla normalnych, którzy DOSTRZEGAJĄ problemy... ;\)

Do góry
#1246200 - 24/05/2007 00:01 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: - c1amak -]
saris Offline
member

Meldunek: 17/04/2007
Postów: 130
papa smerfie ale z Ciebie "Ciapek" hehe \:D

Do góry
#1246218 - 24/05/2007 00:06 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: saris]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Dlaczego niektórzy zabierają głos w sprawie w której są totalnie niekompentni!? Czasami lepiej nic nie mówić niż mówić głupoty \:o

Niestety,poziom tego przeciez bardzo ważnego dla nas temat na forum, został tak obniżony że aż przykro czasami tutaj zaglądać.

PS:Może moderatorzy wyselekcjonują wartościowe posty a resztę bezsensownych i totalnie niekompetentnych pogadanek "dzieciaków" po prostu usuną?

Do góry
#1246235 - 24/05/2007 00:10 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: DJ SOSNA]
moonlight Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/10/2005
Postów: 1734
Popieram

Do góry
#1246237 - 24/05/2007 00:11 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: DJ SOSNA]
Marcin Offline
addict

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 605
Wlasnie w Teleexpresie byl spot o noweli.
Ostatnie zdanie - ustawa jest niezgodna z prawem europejskim

Do góry
#1246240 - 24/05/2007 00:12 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: Marcin]
moonlight Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/10/2005
Postów: 1734
\:\) Oby więcej takich głosów w mediach \:\)

Do góry
#1246314 - 24/05/2007 00:30 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: moonlight]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Wg mnie warto pisac maile do mediow:

- pytania na temat ustawy: Czy zgodna z prawem UE, dlaczego granie w sieci ma negatywny wplyw na mlodziez a u "ziemniakow" nie, czy mozliwe, zeby taka ustawa spowodowala wzrost wplywow do budzetu (bo koszty sa oczywiste ale chce je sie przezucic na banki, kluby sportowe, bukmaherow naziemnych i kasyna itd.)

- przedstawianie grajacych u bukmacherow w sieci i samych bukmacherow w pozytywnym swietle. Tj - wcale nie uzaleznia, fajna rozrywka, rozwoj (wiedza statystyczna, umiejetnosc analizy informacji, poszukiwania informacji na innojezycznych stronach, czy chocby umiejetnosc zakladania kont w bankach i uzywania kart kredytowych w necie - dla nas to jest proste ale przeciez sa tacy ktorzy nie maja konta i pewnie nie wiedza jak je zalozyc i po co)
Do tego plusy z zalegalizowania - sponsoring + wzrost wydatkow na reklamy + przy odpowiednim prawie bukmacherzy rejstrowaliby firmy u nas - podatki + zatrudnienie.
do tego chocby spotkania mecz.pl - mozliwosc poznania ludzi, rozrywka. Ja co prawda jeszcze nie bylem ale bywalem na takich spotkaniach grup windsurfingowej i sporty.zimowe i wiem jaka to fajna sprawa.

Ja na razie napisalem kilka maili do GW i jutro jeszcze sprobuje cos napisac. Nie wiem czy to ma sens ale wole cos robic niz czekac az ktos zrobi za nas.

Jak macie jakies konkretne propozycje dzialania to piszcie.

Wojtek

Do góry
#1246478 - 24/05/2007 01:06 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: nowy WK]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
powiedzcie mi jedne...czy jeszcze przed wejsciem tej ustawy gra u necie jest niby legalna,...jak wyglada sprawa tych wszystkich sportowcow wspolpracujacych z bukami

Zurawski bet24
Frankowski sportigbet

redaktorzy sportowi powarznych pism ktorzy tez wspolpracuja z bukami i jakby nie patrzec naklaniaja do gry...

Sponsorowanie reprezentacji przeciez to jast absurd ze wchdze na strone PZPN i znajduje baner ktory odsyla mnie do EXPEKTA \:D \:D normalnie to jest paradoks....

Do góry
#1246571 - 24/05/2007 01:20 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: john]
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
U wiekszosci bukow jest mozliwosc gry za wirtualne pieniadze (play money). Taka gra nie jest nielegalna. Znane osoby nie namawiaja do gry za prawdziwa kase tylko informuja o serwisach, ewentualnie podaja swoje typy, ktore mozna zagrac za play money

Do góry
#1246693 - 24/05/2007 01:55 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: Logan]
Maxi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3034
Skąd: BTM/Cz-wa
Jak zamierzacie pisać jakieś listy itd. to proponuje do argumentów dodać kontry przeciw argumentom rywala, które są bardzo naciągane.
Odnośnie tych małolatów i ich wielkim uzależnieniu. To mam tu takie wątpliwości. Jakoś nie widze dużej ilości osób nieletnich, które od razu zaczeły grac u netowych. Przeważnie to się zaczyna od wizyty w profie bo kolega gra. Potem wciąga i dopiero po jakimś okresie mamy nieletniego uzależnionego, czyli jakiś 1% grających. Przeważnie zaczyna się gre u naziemnych a dopiero potem jest kontynuacja u netowych. Jaki z tego wniosek? A no taki, że już bardziej uzależniają naziemni, ale one są zdrowe dla wszystkich bo płacą podatki. Po za tym chyba ciężej jest zapanować nad nieletnimi grającymi na ziemi niż u netowych. Chce jakiś 15 latek zagrać se w expie to musi najpierw wybrać się na poczte i wplacić, raczej liczy na zyski a nie na dobrą zabawe, czyli musi też pomyślć jak to potem wypłaci. Konta sam założyć nie może. Wszystkie konta młodzieżowe wymagają podpisu opiekuna, czyli wiedzą rodzice i częściowo cały proces odbywa się za ich przyzwoleniem. No i musi oczywiście pojąc najprostsze rzeczy odnośnie przelewów. To już łatwiej mu będzie iść do profa gdzie go zapytają o dowód on powie, że nie ma a i tak kupon zostanie wysłany (takich sytuacji widziałem setki, sam tak oddawałem kiedyś kupony), zawsze może też ktoś inny wysłać kupon. Dostaje kupon i jest całkowicie anonimowy a w sieci jakieś dane musi podać a często buki wymagają ich weryfikacji. Naprawde łatwiej jest oddać kupon w profie niż zagrać w necie takiemu małolatowi.

Do góry
#1247082 - 24/05/2007 03:49 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: Maxi]
KUERTEN. Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 3530
Originally Posted By: Maxi
Jak zamierzacie pisać jakieś listy itd. to proponuje do argumentów dodać kontry przeciw argumentom rywala, które są bardzo naciągane.
Odnośnie tych małolatów i ich wielkim uzależnieniu. To mam tu takie wątpliwości. Jakoś nie widze dużej ilości osób nieletnich, które od razu zaczeły grac u netowych. Przeważnie to się zaczyna od wizyty w profie bo kolega gra. Potem wciąga i dopiero po jakimś okresie mamy nieletniego uzależnionego, czyli jakiś 1% grających. Przeważnie zaczyna się gre u naziemnych a dopiero potem jest kontynuacja u netowych. Jaki z tego wniosek? A no taki, że już bardziej uzależniają naziemni, ale one są zdrowe dla wszystkich bo płacą podatki. Po za tym chyba ciężej jest zapanować nad nieletnimi grającymi na ziemi niż u netowych. Chce jakiś 15 latek zagrać se w expie to musi najpierw wybrać się na poczte i wplacić, raczej liczy na zyski a nie na dobrą zabawe, czyli musi też pomyślć jak to potem wypłaci. Konta sam założyć nie może. Wszystkie konta młodzieżowe wymagają podpisu opiekuna, czyli wiedzą rodzice i częściowo cały proces odbywa się za ich przyzwoleniem. No i musi oczywiście pojąc najprostsze rzeczy odnośnie przelewów. To już łatwiej mu będzie iść do profa gdzie go zapytają o dowód on powie, że nie ma a i tak kupon zostanie wysłany (takich sytuacji widziałem setki, sam tak oddawałem kiedyś kupony), zawsze może też ktoś inny wysłać kupon. Dostaje kupon i jest całkowicie anonimowy a w sieci jakieś dane musi podać a często buki wymagają ich weryfikacji. Naprawde łatwiej jest oddać kupon w profie niż zagrać w necie takiemu małolatowi.


Podac dane ojca/mamy/siostry/brata to nie problem jak rowniez zrobic zdjecie dowodu

Do góry
#1247137 - 24/05/2007 04:12 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: KUERTEN.]
Maxi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3034
Skąd: BTM/Cz-wa
Tak tylko ten dowód musi mieć. Ilu się odważy zwinąć rodzicom dowód żeby zagrać w coś z czym wcześniej nie miało styczności?

Do góry
#1247206 - 24/05/2007 04:42 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: Maxi]
KUERTEN. Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 3530
zwinac dowod ? No co Ty nie zwinie zrobi zdjecie nawet komorka i juz !!!

Do góry
#1247232 - 24/05/2007 04:55 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: KUERTEN.]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
temat ladnie pieknie sie rozwija ja wlasnie ogladam LM i wchodze na Quasi CZat i tam kupa ludzi obstawia sobie ladnie...

ze tak spytam dalej macie ta cala ustawe i cale zamieszanie w d*** i dalej obstawiacie??bo np sie wstrzymalem narazie...a Wy...jak z Wami tak naprawde jest...??//

Do góry
#1247296 - 24/05/2007 05:22 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: john]
KUERTEN. Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 3530
"Wprowadzono je wlasnie po to zeby odizolowac uczciwych graczy od roznego rodzaju oszustow i bonus hunterow, ktorzy sa plaga wszystkich firm dzialajacych on-line." Tak od Banika wzialem bo uwazam to za ciekawe i teraz Ci bonus hunterzy to jak myslicie ? MAŁOLATY !!! W wiekszosci przypadkow

Do góry
#1247355 - 24/05/2007 05:42 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: KUERTEN.]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Kolejną nowością jest wprowadzenie do przepisów wyraźnego zakazu urządzania hazardu w internecie. Dotychczas ustawa o grach losowych i zakładach wzajemnych w ogóle nie obejmowała wirtualnego hazardu.

Teraz nie tylko wprowadzono wyraźny zakaz, ale też przewidziano metody jego egzekwowania. Do wykrywania takich przestępstw będzie uprawnionych sporo różnych instytucji: urzędy celne, urzędy kontroli skarbowej, policja, Centralne Biuro Antykorupcyjne i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jeżeli któryś z tych organów wykryje wirtualny hazard, będzie mógł żądać od dostawców usług internetowych, by blokowali strony mu poświęcone. Będą musieli to zrobić w ciągu 24 godzin pod rygorem grzywny.

Banki będą zobowiązane do ujawniania przepływu pieniędzy z wirtualnego hazardu - zarówno wpłat stawek, jak i wypłat wygranych.

Na żądanie urzędu celnego albo urzędu kontroli skarbowej bank będzie musiał też zablokować środki na koncie organizatora internetowego hazardu. Organizator zaś będzie podlegał karze grzywny albo pozbawienia wolności do 3 lat.

Projekt nowych przepisów jeszcze nie został formalnie przyjęty przez rząd. Musi zyskać też akceptację Sejmu, Senatu i prezydenta.
Dziennik z 22.05.2007

Do góry
#1247358 - 24/05/2007 05:43 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [Re: KUERTEN.]
zbycho Offline
enthusiast

Meldunek: 30/04/2002
Postów: 209
Skąd: Katowice
kilka dni nie zgalądalem na forum a dzisiaj sobie poczytałem te kilka stron i widze że co poniektórzy są równie ideologicznie nastawieni jak obecna kolaicji w swych zamiarach i nie docieraja racjonalne argumenty i zaczynaja obrażać pozostałych użytkowników,

zgdzam się z c1mackiem że mozna wprowadzić pełny zakaz gry przez internet w zgodzie z prawem , jak pisałem wczesniej będzie to pewnie kontestowane przez EU lecz potrwa to kilka ładnych lat i jak się zakończy nie wiadomo ( osobiście wolałbym żeby art 3 projektu nie przedł w proponowanej formie )

PS papo smerfie jeśłi uważasz że coś co którymś w państw Eu jest dozwolone to rozciąga się na wszystkie państwa członkowskie ( takie wraże odnoszę po lekturze twoich postów ) to kiedy otwierasz w polsce siec punktów sprzdających "marychę" w końcu w Holandii jest to legalne więc zgodnie z twoimi argumentami w Polsce równiez \:D zyski które osiągniesz z tej dzialności w Polsce przypuszczam że byłyby znacząco wyższe niz bukmacherki \:D

Do góry
Strona 24 z 41 < 1 2 ... 22 23 24 25 26 ... 40 41 >




Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, VVega, akagi, 11kera11, Kretol, forty, Conrad, burbon), 5273 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592729 Postów

Najwięcej online: 5410 @ Dzisiaj o 14:47