Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#1292253 - 12/06/2007 02:28 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: barciu]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Pozwolę sobie odpowiedzieć ;\)
Originally Posted By: barciu


- jak najtaniej dzwonic do Polski? W jakiej sieci kupic karte do komory zeby miec najtansze polaczenia do Polski (moze jest jakas fajna taryfa czy cos)?

Sieć o2 miała taką promocję, że w weekendy połączenia do Polski były za 1p/min. W innych sieciach jest pewnie podobnie.

Poza tym warto kupić kartę do zwykłego telefonu. Wybierasz wskazany nr. dostępowy i dzwonisz. Koszt 5f za 500 minut. Ja korzystałem z kart iPhone, ale jest tego od groma.

Quote:
- czy musze otwierac konto w angielskim banku? czy kasa nie moze isc na moje konto w PL? jesli jednak bede musial miec konto w UK to w jakim banku najlepiej je zalozyc?

Konto warto mieć. Skoro będziesz tam mieszkał, to potrzebne Ci będą pieniądze. A korzystanie z konta polskiego jest trochę bez sensu ;\) Dopóki nie założysz konta, to będzie dostawał wypłatę w czeku.

Odnośnie banku: ja miałem konto w Barclays, założyłem bez problemu. Nie wiem jak z innymi bankami, ale też powinno być OK.

Quote:
- czy mozna kupic gdzies przejsciowke do kontaktow?


Można. Pierwszy lepszy sklep elektryczny. W Polsce też można kupić \:\)

Do góry
Bonus: Unibet
#1292279 - 12/06/2007 02:39 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: Szewa]
odgdog Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 4300
Skąd: Pyrlandia/ Anfield Road
nie trzeba kupować przejściówki ;\)
wystarczy włożyć zapałkę w tą środkową dziurkę i włożyć zwykłą wtyczkę trochę "na chama". Działa ;\)

Do góry
#1292304 - 12/06/2007 02:45 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: Szewa]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Konto bankowe w UK to podstawa, zreszta zalozy to sie przekona ze w Polsce jesli o bankowosc jestesmy w dupie. Tam wszystko za free, prowadzenie rachunku, wydanie karty, przelewy, do tego dostep do konta przez net. U nas to ciemnogrod niesamowity. CC tam tez bez problemu sie dostanie, a w Polsce to chyba jakies kosmiczne wymagania jesli chodzi o zarobki \:D

Do góry
#1292499 - 12/06/2007 04:43 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: connor]
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
Originally Posted By: Experto
CC tam tez bez problemu sie dostanie, a w Polsce to chyba jakies kosmiczne wymagania jesli chodzi o zarobki \:D


co to jest to "CC" ?

Do góry
#1292511 - 12/06/2007 04:47 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: gnacik]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Credit Card

Do góry
#1292554 - 12/06/2007 05:05 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: connor]
barciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 8807
Experto widze ze obcykany w sprawach bankowych. Gdzies czytalem ze najlepiej przed powrotem do Polski nalezy zamknac konto w UK zeby na przyszlosc nie bylo problemow (bo niby moga pobierac jakies oplaty jak juz wszystko wyplacimy a na koncie bedzie 0)

Do góry
#1292556 - 12/06/2007 05:06 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: barciu]
barciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 8807
Dzieki Sheva za odpowiedz! Jak masz jakies jeszcze dobre rady to dawaj \:\) na pewno skorzystam.

Do góry
#1292564 - 12/06/2007 05:09 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: barciu]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: barciu
Experto widze ze obcykany w sprawach bankowych. Gdzies czytalem ze najlepiej przed powrotem do Polski nalezy zamknac konto w UK zeby na przyszlosc nie bylo problemow (bo niby moga pobierac jakies oplaty jak juz wszystko wyplacimy a na koncie bedzie 0)

Chyba źle słyszałeś. Tak jak napisał Experto, prowadzenie konta w UK jest bezpłatne. W sytuacji, gdy wybierasz wszystkie pieniądze z konta pytają, czy chcesz zamknąć konto, ale nigdy nie robią tego sami i nie pobierają żadnych opłat \:\)

Do góry
#1292608 - 12/06/2007 05:40 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: Szewa]
barciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 8807
Chodzilo mi o to ze radza po prostu przed wyjazdem zamknac konto. A ze samo prowadzenie konta jest za free to good \:\)

Do góry
#1292755 - 12/06/2007 11:38 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: barciu]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
Niestety coraz czesciej widze ze banki nowo przybylym wciskaja jakies pseudo karty ktore nadaja sie do podzielenia sciazki jak ktos gdzies podsumowal w filmie - dlatego w rozmowie z bankiem nie dajcie sobie wciskac jakish cash card czy solo card tylko stanowczo zadajcie minimum DEBIT CARD - taka zeby zaplacic wszedzie w necie (w tym do buka) i w sklepie, jak tez wyciagac kase z bankomatu.
Czesto pracownik banku przy otwieraniu konta proponuje jakies ubezpieczenie - jest to wyciaganie kasy z pewnoscia z tego ie skorzystacie a moze to prowadzic do scysji jak oplaty za to scviagna a nie bedziecie miec nic na koncie - zadajcie ABSOLUTELY FREE BASIC CURRENT ACCOUNT i DEBIT CARD niezaleznie jaki bank by byl - mowcie ze interesuje was darmowe konto i jak bedziecie chcieli to zrobicie Update czy Upgrade - sam mialem scysje z Natwestem ktory na moje skargi ze pobierali sobie oplaty bez mojej autoryzacji odpowiedzial dopiero jak przeslalem wszystkie dokumenty dotyczace mojej historii do Financial Ombudsmana - wczesniej moje skargi wysylane listem poleconym do banku ignorowali - i sami sobie tym zaszkodzili wiec potem wszystko oddali i 20 razy przepraszali
Reasumujac banki ostatnimi czasy bardzo licza na niewiedze klienta staraja sie wciskac dodatkowe oplaty i utrudniaja zycie - debit card (mowcie ze chcecie placic w internecie, sklepach i podejmowac gotowke z bankomatu) jest minimum do zycia niestety to czesto wiecej niz bank proponuje - jesli macie tu prace to stanowczo upominajcie sie o debit card - pomaga
No i wazna sprawa: dla banku UK resident to osoba majaca miejsce zamieszkania w UK, mogaca okazac np rachunek na siebie a nie osoba posiadajaca certyfikat Home Office dlatego jesli macie rachunki na siebie smialo odpowiadajcie na pytanie czy jestescie UK resident 'yes'

Do góry
#1292926 - 12/06/2007 17:35 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: Lord Devastator]
Hornblower Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/11/2003
Postów: 1900
Skąd: Bristol, UK
Co do dzwonienia do Polski, to ja akurat mam telefon na kontrakt, a nie na karte. Koledzy z telefonami na karte robia tak:
- maja karty w o2
- zawsze doladowuja na min. 15 f jednorazowo- wtedy po jakims czasie dochodza im darmowe minuty
- wysylaja sms (koszt 5 f) do firmy storytelecom.com
- przez n-r dostepowy storytelecom dzwonia do kraju: koszt 1 min =
1 min. darmowa o2 (lub w przypadku ich braku - standardowa cena za pol. z n-rem brytyjskim)+ 1.5 p sciagane z 5 f

O bankach juz napisano - ja mam konto w Lloyds TSB.

Przejsciowki sa wszedzie (brytyjskie i kontynentalne), koszt 1-2 f.

Do góry
#1293013 - 12/06/2007 18:37 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: Hornblower]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Wyjezdzajac z UK nie zamykalem konta, a jedynie powiedzialem, ze wyjezdzam i aby mi wysylali korespondencje do W-wy, dodalem ze wroce i wtedy podam adres z UK, wiec konto ma sie dobrze, a dzieki bukom mam ruch na koncie, chyba nie musze podawac powodu dlaczego unikam PL kont bankowych w tranzakcjach z bukami.

Inna sprawa ze przelew z UK na PL konto to jakies 20funtow, wiec ja to mam za free, a jak? Banalne, barclays, neteller, moneybookers, wystarczy pomyslec i wszystko mozna obejsc \:\)

Do góry
#1298971 - 14/06/2007 07:26 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: connor]
barciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 8807
mam jeszcze pytanko natury slownikowej \:\) co oznacza bed-sheets? Czy jest to sama poszewka na koldre czy moze np koldra + poszewka? niby banalne ale jednak duzo zmienia bo same poszewki to jeszcze jestem w stanie ze soba zabrac. I czym np rozni sie bed-sheets od bedding lub bed-clothes a moze to sa wszystko synonimy?

Do góry
#1301776 - 15/06/2007 05:12 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: barciu]
Linc Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2006
Postów: 10869
Skąd: Bydgoszcz
co to bankow i kont -
jesli sie posiada konto tzw basic (proste, zwykle), nie ma zadnych oplat za prowadzenie konta ale moge byc problemy z uzyskaniem kart CC i DC, ja takowe mam w Lloydsie, na "lepszych" kontach gdzie nasze oszczednosci sa oprocentowane, karte dostaniemy bez problemu ale za prowadzenie konta mozemy zaplacic do kilkunastu funtow...uwaga - w niektorych sklepach za placenie karta pobierana jest prowizja np w SPARze
najtansze rozmowy do Polski to tylko - voip discount - jest o wiele tanszy niz skype
najlepsze promocje (gratisy min i smsow) sa w o2
najlepszy i najwiekszy zasieg maja o2 i orange - najgorszy jest chyba vodafone i t-mobile
najnizsze ceny i najwiekszy wybor sprzetu elektronicznego ma chyba comet...sa jeszcze m.in. currys i pcworld (sa to sieci ogolnokrajowe)
w podstawowych (najtanszych) zestawach komputerowych sa montowane karty zintegrowane na plycie (tzw shared)

Do góry
#1301814 - 15/06/2007 05:29 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: Linc]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
pytanie:

wchodzę z hukiem do banku, kładę gotówkę w okienku i mówię 'chcę wpłacić na moje konto w Polsce'.

co się dzieje?
a)wylatuję z banku z jeszcze większym hukiem?
b)bez problemu wpłacam?
c)wpłacam po papierkowych mękach?

Do góry
#1301837 - 15/06/2007 05:38 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: Llama]
Linc Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2006
Postów: 10869
Skąd: Bydgoszcz
aha... w Netto jest Okocim w butelce za 99p \:p

Do góry
#1301840 - 15/06/2007 05:40 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: Llama]
existenz Offline
old hand

Meldunek: 01/03/2007
Postów: 874
Originally Posted By: Llama
pytanie:

wchodzę z hukiem do banku, kładę gotówkę w okienku i mówię 'chcę wpłacić na moje konto w Polsce'.

co się dzieje?
a)wylatuję z banku z jeszcze większym hukiem?
b)bez problemu wpłacam?
c)wpłacam po papierkowych mękach?


wybieram opcje c \:\) sam miałem w 3 dupy problemów jak przesylalem kase czy to do polski , czy do niemiec jak placilem za bilety na world cup przez ebay \:D że sie nieby troche inaczej podpisalem jak na dowodzie to potem karte mi zasadzili i musialem na nową czekać i wogóle sporo problemów ;\)

Do góry
#1301924 - 15/06/2007 06:47 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: connor]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
Originally Posted By: Experto


Inna sprawa ze przelew z UK na PL konto to jakies 20funtow, wiec ja to mam za free, a jak? Banalne, barclays, neteller, moneybookers, wystarczy pomyslec i wszystko mozna obejsc \:\)

No nie wiem czy tak wszystko....jest jeszcze kurs przeliczeniowy. Jesli w PL masz konto w funtach to OK yes yes yes. Jesli jednak nie to zaczynaja Cie żenic z kursami przeliczenia. Zasada jest taka: kase trzeba przeslac/przywiezc w funtach do PL i samemu ja tutaj sprzedac w kantorach negocjujac ceny - inaczej tracimy mniej lub wiecej w porownaniu z tym optymalnym rozwiazaniem - jesli bank oferuje ze nam to przeliczy 'od razu dla ułatwienia' to nie jest to najczesciej dla nas korzystne - mozna to porownac z dworcowymi kantorami gdzie 'od razu' wymieniajac tracimy słono w porownaniu z kantorami ,na miescie'. No ale jesli konto w funtach jest w PL to super

Do góry
#1301932 - 15/06/2007 06:55 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: Lord Devastator]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
z barclaysa sle na neteller lub moneybookers, pozniej sie wymieniam z kims, on mi na inteligo a ja mu na netellera lub mb, fakt ze w kantorze bym dostal minimalnie wyzszy kurs, ale to wlasciwie grosze.

Do góry
#1303656 - 16/06/2007 00:12 Re: UK oraz Irlandia :) [Re: connor]
Hornblower Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/11/2003
Postów: 1900
Skąd: Bristol, UK
Od wczoraj dzwonie do Polski przez Internet.
Wykupilem usluge w firmie VoipCheapCom
http://www.voipcheap.com/en/index.html

Inicjacja kosztuje 10 euro + VAT

Komorki polskie - 10 eurocentow (z sumy w/w )
Stacjonarne - przez pierwsze 3 miesiace FREE !!!!

Do góry
Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
14 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, burbon, Sensei, latajaca_holenderka, Kretol, ANZELMO, ElNinho[mmdea], rymoholik, alfa, Akhu, Sony, VVega, igea23, poozon), 4026 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45062 Tematów
5586606 Postów

Najwięcej online: 4732 @ Dzisiaj o 08:14