Strona 9 z 10 < 1 2 ... 7 8 9 10 >
Opcje tematu
#146076 - 16/12/2003 13:50 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Bron regulamin masz na 2 stronce. Chyba do kolejnej edycji nie będziemy go zmieniać??

Do góry
Bonus: Unibet
#146077 - 18/12/2003 13:08 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
No i "wyszło na moje" - miałem racje pisząc wczoraj :
" Dla mnie typowanie dziś pozbawione jest sensu " - a dlaczego? - przykłady poniżej :

Detroit - San Jose over 4,5 ( 4 typy )
Colorado - Minnesota - under 5,5 ( 4 typy )
Dallas - Vancouver - over 4,5 ( 4 typy )
Detroit - San Jose - 1 ( 3 typy )

czyli jak łatwo policzyć ponad 50% uczestników konkursu grała wczoraj "to samo" - więc pytam się jaki jest sens podawania w takim dniu typów? - ja niestety nie widzę żadnego

Dlatego jestem za pewną zmianą w regulaminie w następnej edycji konkursu tzn. :

"LIMIT 6 spotkań obowiązuje tak, że stopujemy grę jak nie ma w ofercie 6 spotkań z 1 lig, czy międzynarodowych".

usunąłbym samą końcówkę - bez międzynarowych.

Pozdro

P.S. Poważnie zastanawiam się czy przystąpić do kolejnej edycji konkursu (szkoda, bo bardzo się przyzwyczaiłem ze względu na miłą atmosferę) - dlaczego to napiszę już po zakończeniu bieżącej edycji.

Do góry
#146078 - 18/12/2003 16:32 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
Trochę nie rozumiem tego problemu, że wszyscy grają to samo.
Przecież w "normalny" dzień też można zrobić podobne podsumowanie i często wyszło by, że połowa jak nie więcej gra 2-3 mecze na tzw. europejskie pewniaki, czyli typy które na sieci są po 1.3 a w sts po 1.5 i więcej. Przecież nie raz bywało, że już o godz. 0:10 były blokowane.
Zresztą ogólnie dla mnie to nawet wszyscy mogą grać jeden mecz, mi to nie przeszkadza. Jeśli ktoś tylko naśladuje a nie analizuje to wysoko raczej nie zajdzie.

A to, że jedni mają wstręt do NHL (pozdro Kuba iwo: ) a inni grają tylko to (to ja) to już ryzyko zawodowe wliczone w ten konkurs. Nie ma co narzekć, tylko trzeba grać

Oczywiście nie neguję wątpliwości co do tego, czy wczoraj grać należało czy nie, trzeba poprostu sprecyzować regulamin.

A ja mam także propozycję do nastepnej edycji regulaminu.
Wprowadzić zapis o odliczaniu podatku od naziemnych (czyli od naziemnych kursy od 1.67), bo jak narazie, to gramy głównie na papierze, i nijak to ma się do realnego obstawiania.

Pozdro all iwo:

Do góry
#146079 - 18/12/2003 16:33 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
[QUOTE]Oryginalnie wysłał THOM:
[qb]No i "wyszło na moje" - miałem racje pisząc wczoraj :
" Dla mnie typowanie dziś pozbawione jest sensu " - a dlaczego? - przykłady poniżej :

Detroit - San Jose over 4,5 ( 4 typy )
Colorado - Minnesota - under 5,5 ( 4 typy )
Dallas - Vancouver - over 4,5 ( 4 typy )
Detroit - San Jose - 1 ( 3 typy )

czyli jak łatwo policzyć ponad 50% uczestników konkursu grała wczoraj "to samo" - więc pytam się jaki jest sens podawania w takim dniu typów? - ja niestety nie widzę żadnego

Dlatego jestem za pewną zmianą w regulaminie w następnej edycji konkursu tzn. :

"LIMIT 6 spotkań obowiązuje tak, że stopujemy grę jak nie ma w ofercie 6 spotkań z 1 lig, czy międzynarodowych".

usunąłbym samą końcówkę - bez międzynarowych.

Pozdro

P.S. Poważnie zastanawiam się czy przystąpić do kolejnej edycji konkursu (szkoda, bo bardzo się przyzwyczaiłem ze względu na miłą atmosferę) - dlaczego to napiszę już po zakończeniu bieżącej edycji.[/qb][/QUOTE]Sprawa jest do przedysktowania, wiec nie ma co sie obrazac - wiadomo ze takie sytuacje wychodza w trakcie - mysle ze wlasnie te koncowke ( czytaj spotkania miedzynarodowe ) mozna usunac w nastepnej edycji. Aha a poniewaz ten konkurs jest najlepszy na calym forum wiec jak z niego zrezygnowac ??!!

Do góry
#146080 - 18/12/2003 17:40 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Nie jestem obrażony - skąd takie odczucia
Jestem rozgoryczony tym, że TO JEST KONKURS czyli w pewnym sensie sprawdzenie siebie (swojej wiedzy) - nie ma to polegać na tym, że tak jak piszesz Jarek - " dla mnie to nawet wszyscy mogą grać jeden mecz, mi to nie przeszkadza - to po co konkurs? Załużmy dział typu "pewniaki na dziś" i wyjdzie na to samo.
Spisuje typy na bieżąco i mam inne odczucia, bo w każdej chwili mogę spojrzeć "wstecz" i zobaczyć kto co dał (jak grał). Można się zdziwić naprawdę, gdy do wyboru jest kilka lig (po kilka meczy) z róznymi wariantami typu : under/over, handicaps czy 1x2 to ponad 50% uczestników konkursu ogranicza się do 2/3 meczy i 2/3 wariantów (takich samych).
Dziwisz mi się vonseb, że myślę czy nie zrezygnować z udziału w kolejnej edycji? - "szlag mnie trafia" gdy człowiek siedzi i analizuje jakiś typ (gram nie tylko swoje typy w realu) i zaraz po podaniu widzę, post typu - "nie mam czasu więc dziś podam to samo" - ale może się mylę i nie jest tak jak jest i nie ma problemu?

Pozdro

Do góry
#146081 - 18/12/2003 17:46 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Thom tak jest, ale tego sie nie zmieni. To sie już ciągnie od 1 edycji konkursu i nawet ograniczenia nie zmieniły zbyt wiele. Może wprowadzić ograniczenia do 3 osób na typ?? Ale wtedy automatycznie w ofercie musiało by znajdować się z 10 spotkań...
Wszystko to jest do przedyskutowania, tak samo jak ten wyraz "międzynarodowych" zostawić- czy usunąć Ja tradycyjnie posłucham się większości.
Thom tylko spróbuj zrezygnować z kolejnej edycji

Do góry
#146082 - 18/12/2003 18:43 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Thom twoje obrazenie w moim tekscie jest z usmieszkiem, wiec nie traktuj tego serio. Natomiast co do sedna sprawy- po czesci zgadzam sie z klopsikusem ze bez analiz nie da sie zajechac wysoko ( zerujac tylko na obcych typach), choc czasem trzeba tez i pamietac o tym ze konkurs trwa ponad 3 miechy, wiec chcac, nie chcac czasem ktos wroci zmeczony z pracy i nie ma czasu, czy sil analizowac poszczegolna oferte wiec odgapi typ raz na jakis czas.
Ja mam tez awersje w typowaniu NHL, ale jak czasem przychodzi mi grac under czy over to zawsze sprawdzam statsy. Ograniczenie typow do 3 jest w duzej mierze zalezne od ilosci graczy (np teraz bylo rekordowa duza i ciezko byloby wprowdazac az takie ograniczenie - zawsze bym sobie tylu zyczyl konkursowiczow ) - poza tym tak czy inaczej jak na poczatku bylby wyscig kto pierwszy ten lepszy.

Do góry
#146083 - 18/12/2003 18:47 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
Bron Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/09/2002
Postów: 1712
Skąd: Rzeszów
Widze ze dyskuja ruszyla i dobrze. Na nastepna edycje ze zmianami (przynajmniej jakimis rewolucyjnymi) bym uwazal. Juz to przerabialismy. Oczywiscie kosmetyke zawsze mozna przeprowadzic.
Do nastepnej edycji wroce moze pozniej. Narazie baradziej na czasie temat. Punkt 7 regulaminu.

7. Czas trwania konkursu
- konkurs zaczyna się z dniem 2 października 2003
- definitywny koniec IV edycji konkursu hokejowego będzie miał miejsce 11 stycznia 2004r.
- przewiduje się przerwę świąteczną, która będzie zalezna od ilości meczy w ofercie i od obecności typerów.


Ostatni podpunkt. Trzeba szybko to sprawdzic lub mala sonde zrobic wsrod uczestnikow.
Ja jestem w domu i mam dostep do sieci non-stop, ale zdaje sobie sprawe ze w okresie Swiat i Sylwka moze byc roznie u kazdego. Choc mnie to nawet jak gdzies rzuci to zaraz jak bumerang wracam

Pozdrawiam

Do góry
#146084 - 18/12/2003 19:01 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Faktycznie - dobrze by było określić jak gramy w okresie Świąt i Sylwka. Ja niestety na święta wyjeżdżam i będę znów w kontakcie sms-owym z Kubą bez dostępu do neta (brak analiz) wiadomo czym to się skończy
A ograniczenie do 3 meczy nic nie da, skoro do 5 nie pomogło - będzie to samo tylko częściej się powtarzało.
Dziękuję "starej gwardii" - za wypowiedzenie się w nurtującym mnie problemie

Pozdro

Do góry
#146085 - 18/12/2003 19:04 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
sniper Offline
veteran

Meldunek: 05/03/2002
Postów: 1278
[QUOTE]Oryginalnie wysłał klopsikus:
...A ja mam także propozycję do nastepnej edycji regulaminu.
Wprowadzić zapis o odliczaniu podatku od naziemnych (czyli od naziemnych kursy od 1.67), bo jak narazie, to gramy głównie na papierze, i nijak to ma się do realnego obstawiania...[/QUOTE]Zgadzam się z całym postem, cytuję tylko to co najważniejsze
I myślę, że najwięcej nieopłacalnych (wtopionych) typów, jakby je przemnożył przez ilość miała ako niewiele ponad 1.50 i pochodziła od ziemniaków . Dlatego taka zmiana regulaminowa powinna wszystkim przynieść korzyść ale to tylko głos w dyskusji i regulamin w tej sprawie powinien zostać wyłoniony demokratycznie, pozdrowienia

Do góry
#146086 - 18/12/2003 19:17 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
Thom, ale grać jeden mecz nie jest równoznaczne z grać jeden typ. Tylko z jednego meczu można wykroić conajmniej 4 typy.
Jeśli chodzi o typy przepisywane, to jak pisałem, daleko się tak nie zajedzie.
Ja mam np pewne procedury co do typów (zresztą typuję NHL w wielu miejscach, sporo też gram) i jakoś mi idzie. Ty analizujesz i jesyteś w czołówce - oliwa sprawiedliwa.

Wg mnie wprowadzanie większych ograniczeń co do ilości osób na typ nie ma sensu i niewiele zmieni (chyba, że do 1). Chyba chodzi głównie o to, żebym podał coś najpewniejszego wg mnie, a nie to, czego inni nie dali.
A typy bez analizy będą zawsze. Jeśli pojawiąją się czas od czasu, to można to zrozumieć, gorzej jak ktoś tak chce jechać cały czas. No ale po co wtedy by się zapisywał do konkursu?
Jedyny sposób na uchronienie się przed plagiatami jest podanie typu tuż przed meczem, ale np. dla mnie byłoby to męczące

Co doświąt, to chyba 25 i 26 mozna dać sobie spokój niezależnie od oferty. Nam też się należy odpoczynek

Pozdrawiam

Do góry
#146087 - 18/12/2003 20:02 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
WŁAŚNIE O TO MI CHODZI I O TYM PISAŁEM !!!
Możliwości jest wiele nawet na 1 mecz - under/over, handicap, 1x2 itp. a i tak idzie w ruch "pierwsza wersja" - oj nie czytałeś uważnie mojego posta
No i tak dziś dyskutując wyprzedziłeś mnie z typkiem na underka Montreal - Nashville i co ja mam teraz zrobić, żeby sobie samemu nie zaprzeczać

Pozdro

Do góry
#146088 - 19/12/2003 02:34 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
Ale nie można mieć do kogoś pretensji,że gra w danym meczu co gra a nie co innego. Podejrzewam, że większość z nas ma podobne metody analizy dlatego dochodzimy do podobnych wniosków.
Dlatego nie dojdziesz jak się nie przyznają, kto podpatruje, a kto typuje . Choć dobe ściaganie to też sztuka

A wogóle to ja chory jestem, mam lekką gorączkę, a wy mnie tu w takie dyskusje wciągacie

Pozdrawiam iwo:

PS A jakoś tak podejrzewałem, że też byś chciał tego underka dać Ale to co dałeś nie jest gorsze, gram i to tylko under 5
Under grand salami dziś wygląda świetnie.

Do góry
#146089 - 19/12/2003 02:52 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
Dobry wieczor

Tak przygladam sie tej dyskusji od rana i dochodze do wnioskow ze kazdy z was ma w duzej czesci racje , zgadza sie iz strasznie irytujace jest gdy sie widzi jak ktos przepisuje typy a samemu sie to analizuje z drugiej strony gdy jest malo spotkan w ofercie faktycznie ciezko uniknac powtorzen typow .Faktycznie kazdy stara sie podac jak najlepszy typ ale czesto zdarza sie tak iz ewidentnie widac iz typ jest przepisany ale jesli ktos uwaza ze ten typ ma szanse wejsc to niech przepisuje typy ale uwazam ze ten kto tylko przepisuje daleko nie zajdzie.

Bardzo mnie ciekawi koncowy wynik konkursu a przede wszystkim czy wygra osoba grajaca NHL czy zwyciezy osoba grajaca Europe.Bo Klops podziwiam te twoje undery i ta twoja milosc do NHL Zupelnie tego nie rozumiem Ale coz managerowie angielskich druzyn maja rozne upodobania iwo:

Pozdrawiam iwo:

Do góry
#146090 - 19/12/2003 12:46 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Wczoraj lucaAio podał :

Boston - Calgary UNDER Unibet

No i jest problem under 4,5 czy 5,5 - jest to ważne przy wyniku 0-5. Próbowałem sprawdzić w unibecie, lecz gdy klikam wyniki to pojawiają mi się tylko te z regulaminowego czasu gry bez underków (może coś źle robię ).
Wydaje mi się, że był under 4,5 - ale nie chcę skrzywdzić lucAio przy podliczaniu końcowym tygodnia. Może ktoś pomoże i napisze jaki był under?

Pozdro

Do góry
#146091 - 19/12/2003 14:01 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
[QUOTE]Oryginalnie wysłał THOM:
[qb]Wczoraj lucaAio podał :

Boston - Calgary UNDER Unibet

No i jest problem under 4,5 czy 5,5 - jest to ważne przy wyniku 0-5. Próbowałem sprawdzić w unibecie, lecz gdy klikam wyniki to pojawiają mi się tylko te z regulaminowego czasu gry bez underków (może coś źle robię ).
Wydaje mi się, że był under 4,5 - ale nie chcę skrzywdzić lucAio przy podliczaniu końcowym tygodnia. Może ktoś pomoże i napisze jaki był under?

Pozdro [/qb][/QUOTE]Patrząc na kurs i znając troszkę Unibet to musiało być 5.5. Oni 4.5 dają tam, gdzie wszyscy dają 4.5, a na Boston wczoraj przeważała linia 5.
Ale najlepiej powinien wiedzieć zainteresowany.

Kuba, na NHL można zarobić. Liga tylko wymaga trochę innego podejście (jest normalna inaczej ).
Zresztą kliknij w mój profil, tam jest link i ...
(mała zupełnie legalna w takiej postaci autopromocja )

Pozdro

Do góry
#146092 - 19/12/2003 14:34 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Nie wiem gdzie przeważała linia 5 :eek: GB miał under 4,5 - inny buk z którego porad korzystam też 4,5 (expekt wczoraj mi nie działał ) - pamiętam, że byłem zdziwiony faktem, że na Boston był under 4,5 i rozważałem podanie go w konkursie z sts-u. Kursami unibetu się nie sugeruje dlatego nie wypowiadam się na ten temat tylko czekam na konkretną odpowiedź jak było.

Pozdro

Do góry
#146093 - 19/12/2003 14:36 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Dzięki klopsikus za pomoc w próbie analizy underka - zobaczymy czy sam zainteresowany tu zagląda

Pozdro

Do góry
#146094 - 19/12/2003 15:18 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
rufus2000 Offline
enthusiast

Meldunek: 12/08/2003
Postów: 399
Skąd: Bulowice
A propo grania tych meczów co inni. Zgodze sie z faktem, że typowanie na wzór innych nie jest fair ale co ja poradze na fakt iż dostęp do Internetu mam tylko w pracy (np. typy na weekend podaję przez Brona) i nie zawsze mam czas na grzebanie po sieci i analizy. Z drugiej strony każdy chce ten konkurs wygrać, choćby z uwagi na sportową ambicje i trudno by było gdybym ze względu na brak możliwości w ogóle nie podał typu.
Jeżeli tylko mam czas to staram sie podawać swoje typy co można sprawdzic w historii. Gdybym podawał typy innych to raczej byłbym w górze tabeli a nie w ogonie.
Dlatego uważam, że w tym temacie THOM nie ma całkowicie racji.
Zgadzam się natomiast z tym żeby ograniczyć się do lig i obciąc spotkania międzynarodowe bo i tak mało kto takowe typuje

Przepraszam, że zaśmiecam temat gdzie powinno podawac sie tylko typy. To ostatni raz

WSZYSTKIM ZYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT i SZ

Do góry
#146095 - 19/12/2003 15:20 Re: Hokej - Konkurs IV edycja?!
rufus2000 Offline
enthusiast

Meldunek: 12/08/2003
Postów: 399
Skąd: Bulowice
SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU !!!!!

Do góry
Strona 9 z 10 < 1 2 ... 7 8 9 10 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (kemp, burbon, rymoholik, szuwi1, Lukasz111, forty, VVega, alfa, poozon, 11kera11, Górnik_Wałbrzych, wHiTe_StAr), 1823 gości oraz 18 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583959 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07