Strona 7 z 23 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 22 23 >
Opcje tematu
#2199490 - 26/03/2008 19:13 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Chaoz]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: Biszop
Od wielu lat za to przy każdej możliwej okazji jeżdze po Europie i zaglądam na najrózniejsze stadiony wiec myśle że coś tam już widzałem i mam prawo żeby porównywać to co się dzieje tutaj, a co dzieje się za granicą

yhym wezmy na przyklad Wlochy tam ostatnio strzelali z broni palnej, doskonale moze u nas dac taka mozliwosdc mundurowym zeby zamiast pala od razu kula w leb? przeciez byloby szybciej i Twojego "bydla" by juz nie bylo..


Przeczytaj ze zrozumieniem, a pozniej sie wypowiadaj,
juz wczesniej napisalem ze wcale nie uwazam ze wina jest po jednej czy po drugiej stronie, to tez trzeba rozrysowac??
Na tym polega prostota wielu ludzi ze widza tylko albo czarne albo biale, nie jest ani takie ani takie, prawda leży gdzieś po srodku i ma najrozniejsze odcienie.

Do góry
Bonus: Unibet
#2199501 - 26/03/2008 19:20 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Biszop]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Originally Posted By: Biszop
Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: Biszop
Od wielu lat za to przy każdej możliwej okazji jeżdze po Europie i zaglądam na najrózniejsze stadiony wiec myśle że coś tam już widzałem i mam prawo żeby porównywać to co się dzieje tutaj, a co dzieje się za granicą

yhym wezmy na przyklad Wlochy tam ostatnio strzelali z broni palnej, doskonale moze u nas dac taka mozliwosdc mundurowym zeby zamiast pala od razu kula w leb? przeciez byloby szybciej i Twojego "bydla" by juz nie bylo..


Przeczytaj ze zrozumieniem, a pozniej sie wypowiadaj,
juz wczesniej napisalem ze wcale nie uwazam ze wina jest po jednej czy po drugiej stronie, to tez trzeba rozrysowac??
Na tym polega prostota wielu ludzi ze widza tylko albo czarne albo biale, nie jest ani takie ani takie, prawda leży gdzieś po srodku i ma najrozniejsze odcienie.


Tylko w tym problem, że media pokazują tylko jedną strone medalu i niestety ludzie nie interesujący się tym (jak tu kilku na forum) potem piszą, że jak ktoś ma szalik to mu kulke w łeb.

Do góry
#2199503 - 26/03/2008 19:21 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: drfocus]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
"Już od wyjazdu do..., proszę robić jak najwięcej zdjęć, szczególnie twarzy, blach i innych oznaczeń, wszystkich policjantów i ochroniarzy, których spotkamy na swojej drodze oraz numerów i tablic rejestracyjnych radiowozów. Tak na wszelki wypadek.
I róbcie to bezczelnie, tak żeby widzieli.
Jednocześnie proszę kręcić filmiki KAŻDEGO nieodpowiedniego, niezgodnego z prawem zachowania policjantów i ochroniarzy. Nieważne czy będzie to uderzenie pałką, popychanie czy chamskie odzywki. Wszystkie takie zachowania, które będą udokumentowane, będziemy zgłaszać do odpowiednich organów.

Prawo obowiązuje wszystkich, nawet policję.
Parafrazując komendanta głównego policji"
"Zero tolerancji dla policyjnych prowokacji"."

Do góry
#2199506 - 26/03/2008 19:24 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Biszop]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Kurde Biszop to wychodzi ze nikt na tym forum nie umie czytać ze zrozumieniem bo kto by Cię nie zacytował to odpowiedz taka sama
Napisałeś ze wiesz jak sytuacja wygląda na stadionach w innych państwach i do tego sie ustosunkowałem.
Widać ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem bo ja nie pisałem o niczyjej winie tylko na ile można pozwolić białym kaskom.

Do góry
#2199508 - 26/03/2008 19:25 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Chaoz]
brokstar Offline
addict

Meldunek: 15/02/2004
Postów: 591
Skąd: Pruszków
Chaoz Mura dobrze napisał tylko kibic zrozumie kibica, bo gdy na własnej skórze czegoś nie doświadczysz to nie uwierzysz.

pozdrawiam

Do góry
#2199515 - 26/03/2008 19:29 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: brokstar]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: brokstar
Chaoz Mura dobrze napisał tylko kibic zrozumie kibica, bo gdy na własnej skórze czegoś nie doświadczysz to nie uwierzysz.

pozdrawiam

dokładnie.

Do góry
#2199557 - 26/03/2008 20:00 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Chaoz]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Od zawsze w Naszym kraju było postrzegane, że KIBIC = Bandyta, Chuligan i element chyba nie powiecie, że nie?
Taka opinia utrzymuje się do dnia dzisiejszego gdy ludzie przypomną sobie lata 80 czy 90 ubiegłego wieku. Teraz bardzo dużo uległo zmianie - bardzo rzadko dochodzi do starć pseudokibiców na stadionach - w czasie meczu!

Niestety policja odbija sobie to przy najbliższych sytuacjach. Zawsze ktoś musi być winy - zawsze muszą znaleźć się ludzie odpowiedzialni, za dany czyn, często bezpodstawnie, ale przeważnie trafia to na kibiców notabene nie chuliganów.

Dlaczego u Nas tak jest, że gdy kibice jadą na wyjazd to nazywa się ich ''stadem chuliganów'' czy podobnych określeń, taka prawda jesteśmy 100 lat za murzynami i jestem ciekawy kiedy to się zmieni.

A to co się stało z kibicami GKS-u Katowice przechodzi ludzkie pojęcie!

POLICJANT - też może odpowiadać za swoje czyny - tak jak zacytował Leon ''proszę robić jak najwięcej zdjęć, szczególnie twarzy, blach i innych oznaczeń, wszystkich policjantów i ochroniarzy, których spotkamy na swojej drodze oraz numerów i tablic rejestracyjnych radiowozów. Tak na wszelki wypadek.
I róbcie to bezczelnie, tak żeby widzieli''

Do góry
#2199567 - 26/03/2008 20:07 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: 19marcin08]
brokstar Offline
addict

Meldunek: 15/02/2004
Postów: 591
Skąd: Pruszków
19marcin08 jak robić im zdjęcia jak prawie wszyscy są w kominiarkach:)? Tylko wyżsi rangą mają odkryte twarze?
O blachach nie wspomnę bo są pochowane i dobrze o tym wyjazdowicze wiedzą. Co ciekawe ostatnia ostatnio moda na kominiarki zapanowałą też u ochrony(niektóre obiekty).

Marcinie poruszyłeś ciekawą kwestię która mi umknęła. Od dawna nie ma burd na stadionach. Ci co chcą się sprawdzić robią to w miejscach ustronnych.

Pamiętajmy jednak, że łątwo się sprzeda info " Bandyci w szalik zatrzymani" itp.

pozdrawiam

Do góry
#2199579 - 26/03/2008 20:12 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: brokstar]
DJ SACHI Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/02/2004
Postów: 10880
Skąd: DĄBROWA GÓRNICZA
http://pl.youtube.com/watch?v=Ul9U6ae5meQ&NR=1 tak jak było dawniej jest też teraz nie ma co się okłamywać

"Zero tolerancji dla policyjnych prowokacji"

Do góry
#2199609 - 26/03/2008 20:23 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: brokstar]
herkules Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 6399
Pamiętajcie ,że jeszcze z Wilna nie wróciła horda Legionistów która nadal ograbia pobliskie osady paląc je w pył ;\) Ja np przeżyłem palowanie na LKS jak Policja zrobiła lejek w poszukiwaniu sprawców odpalenia rac. Dobrze ,że jestem mały to jakoś sie uchowałem. W tamtym roku panowie w kominiarkach z Poznania cwaniak owali z broni gładkolufowej do autobusów które nas odwoziły z meczu na PKP. Nie wspomnę o gazie podczas opuszczania sektora ;).

Do góry
#2199617 - 26/03/2008 20:28 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: herkules]
brokstar Offline
addict

Meldunek: 15/02/2004
Postów: 591
Skąd: Pruszków
To widzę świecka tradycja gazowania kibiców przy wyjściu z sektora:)

Do góry
#2199664 - 26/03/2008 20:53 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: brokstar]
herkules Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 6399
Originally Posted By: brokstar
To widzę świecka tradycja gazowania kibiców przy wyjściu z sektora:)
taaa muszą mieć lżej na plecach

Do góry
#2199691 - 26/03/2008 21:10 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Chaoz]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

wydaje mi się że ci którzy stoją po przeciwnych stronach barykady już po swojej stronie pozostaną, ciężko przekonać kogoś do swoich racji
zadziwiająco jednak widać spore różnice w ocenie sytuacji między tymi którzy jeżdżą a tymi którzy wolą oglądać mecz w tv lub na soapkaście ;\) cóż, wygląda na to że te zorganizowane grupy wyjazdowe, nierzadko tłumy od kilkuset osób do kilku tysięcy, ogarnia jakaś zbiorowa pomroczność jasna i dziwna fatamorgana - w końcu to niemożliwe by panowie policjanci bili kogoś bez powodu, okradali, pluli na kibiców i zachowywali się jak robocopy z wadliwą płytką mózgową
Ci co chcą jeździć i chodzić na mecze - nadal będą to robić
ci co się boją - bo dla mnie to główny powód- wciąż będą piali że wszystko jest beee
jeśli chodzi o wyjazdy - ok, mogę się zgodzić bo niektóre mecze wyjazdowe to mecze podwyższonego ryzyka
nie od dziś wiadomo że kibicowanie w Polsce to hobby niekoniecznie dla grzecznych chłopców
nie rozumiem natomiast dlaczego tak mało ludzi chodzi na mecze u siebie. najłatwiej zza monitora narzekać że jest źle, mało ludzi, zła atmosfera, to zła pogoda, zapominając o tym że to my -KIBICE - sami tworzymy wizerunek polskiej strony kibicowskiej.
dziś łatwiej kibicować Beckhamom, Trezegeuetom czy Tottim, wygodniej kupić sobie szalik Valencii, Interu czy Celtiku.. niż wykazać się patriotyzmem lokalnym i iść na mecz Elany Toruń, Rakowa Częstochowa czy Zagłębia Lubin
nie rozumiem jak można bać się iść na mecz u siebie, gdzie - gdy ktoś chce - może sobie spokojnie zająć miejsce gdzie ryzyko jakicholwiek zamieszek jest niemal bliskie zeru. śladowy procent stanowią sytuacje gdy kibic ucierpi z ręki innego kibica, gdy nie w głowie mu zadyma - takie sytuacje się zdarzają ale to samo można powiedzieć o życiu - niesie ze sobą wiele niespodzianek i to niekoniecznie tylko tych miłych
Ci co chcą i lubią się bić - będą nadal to robić. niekoniecznie na stadionie. czemu mamy im zabraniać? jeśli obie strony na umówionych zasadach dążą do konfrontacji z własnej woli to gdzie tu brak logiki? dziś zadymy na stadionach to naprawdę rzadkość - na ogół jeśli coś ma się dziać to będzie się działo - poza stadionem i tam będą się bili ci którzy po to jeżdzą na mecze - bo lubią się bić. nikt przypadkowy po mordzie nie dostanie
a co z niesprawiedliwym pobiciem kibica przez policjatna? gdyby zrobić statystyki ile razy niewinny kibic dostał od inngeo kibica a ile razy policjant wyladowywał swoje frustracje i pokazywał swoją dzikość , myśle ze wielu mogłoby sie złapać za głowę \:\) ale co tam, przecież kibic to głupol ,pewnie wymyśla i chroni swoich, przecież polska policja cieszy się nieskazitelną opinią a niesamowicie ciężki system rekrutacji sprawia że trafiają tam jednostki wybitne, wysportowane z nadprzeciętną inteligencją

@Radek89 - swoim tekstem i porównaniem (a konkertnie jego sposobem) kibiców siatkówki do piłki nożnej pokazałeś jak jesteś malutki. żałośnie się czyta takie wypowiedzi, cóż nie po raz kolejny okazuje się że wrzucanie wszystkich do jednego worka to ułomność z którą nie radzi sobie wielu Polaków

@Dardaw - ja Cie bardzo lubię i rozumiem. często dyskutujemy i wydaje mi się (na podstawie obrazu jaki sobie stworzyłem) że w wiekszosci polskich młynów miałbys spory szacunek. mówię to na podstawie tego co widziałem - starszych kibiców, którzy mają ułożone życie, praca, rodzina.. coraz mniej na stadionach. chwała im jesli przychodzą a jeśli czasem coś i rykną albo zdecydują się na wyjazd to tym bardziej postawa na +
zapewniam że polski kibic często gęsto potrafi udowodnić że cechuje się większymi zasadami moralnymi niż niejeden wykształciuch z tego forum \:\)

@Virapl, cóż wydaje mi się że nie można w tym wypadku stosować zasady odpowiedzialności zbiorowej. każdy sam odpowiada za siebie i jego postawa świadczy o nim samym. wg konstytucji kazdy człowiek ma prawo obejrzeć mecz, więc jeśli ma na to ochotę - jedzie
czy to wina kibiców że stróże prawa nie potrafią wyegzekwować zakazów stadionowych? są ciapami, działają na zasadach stosowanych jeszcze w latach 80. wszystko poszło do przodu ale im się zmieniła tylko nazwa. dziś mamy policję.
nie ma co ukrywać że chuligani stanowią jakąś tam część grupy kibiców. i co z tego? czy to w kwestii kibica jest by zabronic innemu kibicowi wyjazdu na mecz? przeciez ich łączy więcej niż dzieli. jadą za swoim klubem, dopingują. swoich nie okradają i nie biją - o zgrozo a przecież policja stosuje takie techniki! i to najczesciej wobec tych boguducha najmniej winnych, bo tych silniejszych się boją po prostu. ile to razy wątły chłopaczek dostał od kilku goryli z pałkami, został okradziony, poniżony psychicznie.. pewnie już nie pojedzie na mecz. z powodu kibiców? nie - z powodu policji
poza tym oczwyiscie w swojej wypowiedzi pominales fakt DLACZEGO W TEJ SYTUACJI HAMULEC ZOSTAŁ ZACIĄGNIETY? hm.. biegnij przed tv, włącz tvn albo tvp1 tam zaraz wszystko powiedzą, wiadomo po czyjej stronie jest wina
pytanie: kto zaczal pierwszy zachowywac sie agresywnie w pociagu???
widzę że Ty również zaszufladkowałeś kibiców. a co Ty na to że chuligani-ci ktorzy sie biją (bo lubią) z kimś kto tez sie lubi bić, uczestniczą w owych wspomnianych przez Ciebie akcjach charytatywnych (np. zdawanie krwi, malowanie domu dziecka, pomoc w szpitalach etc)
widzę też ze usprawiedliwiasz działanie policji - dobrze że biją bo bić trzeba, nieważne ze niwinnych, przecież ofiary muszą być! brawo za taki tok rozumowania!!!

@Experto - co z tego że są tu policjani? jak są tacy odważni niech się ujawnią? strach przed publiczną egzekucją na forum czy co? lol. czyli jednak boją się zdemaskowania, bo o polskiej policji krążą złe legendy i zła opinia - oczywiscie niesłusznie :|
ja mogę z psem podyskutować. mimo że często sam sie spotykalem ze zwierzecym zachowaniem wobec mnie - za to że stałem w grupie z szalikiem na szyi. lol

hm.. sprawa z przyśpiewkami - nie rozumiem. są bluzgi, komus to przeszkadza to milczę i nie krzyczę, kultura mi nie pozwala - ok. widzę że zaczyna się nagonka już o doping O MEGA LOL. zaraz dojdzie do tego że więcej jest bluzg na polskich stadionach niż normalnego kibicowania. FIFA więc grubo się pomyliła wyróżniając polskich kibiców za postawę na MŚ. to przypadki że Polacy reprezentuja się bardzo dobrze na arenie międzynarodowej.

@Biszop. piszesz o zagranicy. cóż, ja też bywałem. ale jeśli nie znasz dobrze danego podwórka to ciężko o oryginalną i obiektywną opinię, może akurat trafiłeś na mecz analogicznie do tego gdyby w Polsce Pogoń Szczecin spotkała się z Legią albo Hutnik Kraków z GKS Jasztrzębie \:\)

rarytasy są wszędzie. co wyprawiają włoscy tifosi? co się dzieje na niektórych i podczas okazji meczów we Włoszech? co się dzieje w Turcji czy Grecji? nie tylko na ligowym podwórku ale i na arenie międzynarodowej Ci kibice zasłyneli duuuużo gorzej niż Polacy. podobnie jak Anglicy czy Holendzry (oj tam na krajowym podwórku nawet są niezłe wojny między Ajaxem a Feyenoordem). co się dzieje podczas derbów Sztokholmu? jak zachowują się radykalnie prawicowe grupy francuskie wobec imigrantów-kibiców z Afryki czy Azji. co sie dzieje podczas meczów i w okresie kiedy się odbywają w państwach latynoamerykańskich? co można ciekawe powiedziec o kibicach Unionu Berlin, Dynama Drezno? przykładów możnaby mnożyć
a chyba warto spojrzeć na styuację w jakiej znajdują sie kraje. przez co przeszły, jak ich historia doświadczyła. jak pisałem na trybunach jest pełny przekrój przez polskie społoczeństwo.
a jak dziś wypada gospodarczo i cywilizacyjnie Polska na tle państw Europy Zachodniej?
to co się stało w Anglii opisywał nie będe bo to temat na inna okazję. tam znacznie ograniczono ruch hooligans ale cała zabawa za bardzo przeszła na drugą stronę. Azjaci, bilety dla nowobogackich, klientów, dla firm - nie kibiców, zakaz wywieszania flag, zakaz stania podczas spotkań. strzałeczka za bardzo poszybowała w drugą stronę. trybuny umierają. może nie ilościowo, ale jakościowo żenada. na szczescie mecze kadry to inna bajka i tam już Brytole udowadniają ze dopingować i kibicować potrafią. no ale dziś nie o tym

ktoś tam też wspominał o siatkówce czy innych sportach. kibice piłki też tam są i to najczesciej oni odpowiadają za doping i oprawę nawet podczas meczów innych sportów. bo co taki niedzielny kibic potrafi? rozkręci doping? nie - podłączy się pod zaintonowany przez tych co sektory znają bardzo dobrze z trawiastych okolic.

P.S. ja niestety dopiero kończę 2 kierunek studiów dziennych

Do góry
#2199764 - 26/03/2008 21:45 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: donic]
mini-cab_driver Offline
a.k.a. "croydoncabman"

Meldunek: 16/07/2002
Postów: 2325
Skąd: Londyn
Originally Posted By: donic
Nie jestem kibicem w szaliku i tepie to od zawsze.

Najlepsze jest to, ze takie matolki jak zleja paru gliniarzy to sie tym chwala, ale jak ich zleja, to placza jak dzieci i mowia, ze to skandal \:D Brawo Policja. Oby wiecej takich akcji


z tego co wiem bez szalikow chodzi sie co najwyzej na mecze ping ponga \:\)

Do góry
#2199797 - 26/03/2008 21:58 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: mini-cab_driver]
DJ SACHI Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/02/2004
Postów: 10880
Skąd: DĄBROWA GÓRNICZA

Do góry
#2199819 - 26/03/2008 22:06 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: mini-cab_driver]
zostać modem_MLS Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/09/2006
Postów: 3801
Skąd: Wiadomości: 33333
Originally Posted By: tomex23
Originally Posted By: donic
Nie jestem kibicem w szaliku i tepie to od zawsze.

Najlepsze jest to, ze takie matolki jak zleja paru gliniarzy to sie tym chwala, ale jak ich zleja, to placza jak dzieci i mowia, ze to skandal \:D Brawo Policja. Oby wiecej takich akcji


z tego co wiem bez szalikow chodzi sie co najwyzej na mecze ping ponga \:\)


To nie bardzo się orientujesz. Ja czasami chodzę bez szalika bo jak się bijemy to można łatwo zgubić. Zawsze czarne ubranie, żeby się z tłumu nie wyróżniać. Kaptur obowiązkowo, kurtka dwa rozmiary za duża (pod nią chowam siekierę). I tak co tydzień ;\) Na razie żyję.

Do góry
#2199826 - 26/03/2008 22:07 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: DJ SACHI]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
@mura

a takim jak donic i jemu podobnym co tu napisali polecam wypociny tego pana:
http://rafalstec.blox.pl/2008/03/Kibol-bluzga-i-rzuca-nozem-Oby-nie-w-Lidze.html
macie takie samo spojrzenie co ten pseudo dziennikarz

Do góry
#2199867 - 26/03/2008 22:21 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Chaoz]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

http://s24.pl/reaktywacja_gestapo_czyli_masakra_w_krakowie-s42439.html

z tego co wiem to władze „SK1964” podjęły walkę by jak najwięcej faktów z tamtego zdarzenia ujrzało światło dzienne

przygotowywane są wnioski do prokuratury, relacje dla TVP Regionalnych, TVN i do GW

na nieszczęście psów pobili i okradli także osoby z mocną pozycją społeczną.

mam nadzieję że obdukcje pomogą. mimo niszczenia i ukradania telefonów, ponoć były osoby którym udało się co nieco zarejestrować.

Do góry
#2199919 - 26/03/2008 22:34 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: mura]
brokstar Offline
addict

Meldunek: 15/02/2004
Postów: 591
Skąd: Pruszków
Wnioski są już w prokuraturze. Dziwnym trafem telewizje niechętnie zajmują się tym tematem. Szkoda tylko, że nawet jak sprawa zostanie nagłośniona to zostanie to odnotowane jako incydentalne zachowanie Policji.

Do góry
#2199944 - 26/03/2008 22:41 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: mura]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Originally Posted By: mura
@Radek89 - swoim tekstem i porównaniem (a konkertnie jego sposobem) kibiców siatkówki do piłki nożnej pokazałeś jak jesteś malutki. żałośnie się czyta takie wypowiedzi, cóż nie po raz kolejny okazuje się że wrzucanie wszystkich do jednego worka to ułomność z którą nie radzi sobie wielu Polaków
Trochę nie za bardzo zrozumiałeś moje intencje. Mnie tylko denerwuje, że w "Waszym" mniemaniu kibic siatkówki = kibic w kapciach, a prawdziwym kibicem jest tylko ten, który jeździ na wyjazdy i krzyczy "Legia to stara kur.wa" - nie twierdzę, że Ty masz takie podejście, ale sporo osób właśnie tak pisze - i w tej sprawie głównie protestuję.

Co do fanatyków -> Uważam, że robią świetną robotę, bo często aż ciarki przechodzą, jak się słyszy ten doping, ale wkurza mnie własnie to, co opisuje Stec: Na boisku działy się historie pasjonujące, obok mnie - interesujące. Na wytrwale bluzgającą brać ultrasów jak zwykle spoglądałem okiem zoologa, którego intrygują zachowania najdziwaczniejszych gatunków. Gatunek zaludniający moje sąsiedztwo charakteryzował się tym, że był absolutnie skoncentrowany na kibicach przeciwnika. I pal licho wyśpiewywane pod ich adresem wulgaryzmy, reakcję najbardziej symptomatyczną prowokował gol - radość trwała ledwie ułamek sekundy, po odruchowym podskoku stado błyskawicznie zwracało się w kierunku sektora wspierającego rywali, by wyskandować kolejny, tym razem triumfalny bluzg. Przeciągły, dziki, zajadły. Zamiast opiewania własnego powodzenia było dobijanie - gestami i słowami - wroga, uczucia negatywne wypierały pozytywne, zdrowy entuzjazm przegrywał ze złośliwą satysfakcją.

Jeżeli kochasz kobietę, to jej wyznajesz miłość, a nie chodzisz do każdej obcej i mówisz, że masz ją w dupie.
Tak samo z klubem? Skoro tak kochasz Legię, to przez 90 minut dopinguj Legię i dla niej zdzieraj gardło, a nie cały sektor się drze, że "Wisła to stara kur.wa" - o to mi chodzi.

Ale ja jestem tylko "malutkim kibicem w kapciach", więc tego pewnie, w Twoim odczuciu, nie zrozumiem. Ba, nawet kibic w kapciach ze mnie marny, bo net mam za słaby, żeby mecz chociaż na Sopcaście obejrzeć.

Do góry
Strona 7 z 23 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 22 23 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (11kera11), 3815 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592388 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42