Strona 7 z 12 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 11 12 >
Opcje tematu
#2741735 - 23/11/2008 09:11 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Llama]
Master Flamaster Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2006
Postów: 7056
Skąd: Polska/UK
ok dzieki \:\)

Do góry
Bonus: Unibet
#2741736 - 23/11/2008 09:14 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Llama]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
http://www.imdb.com/title/tt0390808/

ten film polecam...fajne i przyjemne europejskie kino...

Co do tej listy:
Nie lubisz Blade'a \:p \:\(

PS. Zycie na podsluchu to najlepszy film europejski, jaki kiedykolwiek widzialem, absolutny top.

Do góry
#2741746 - 23/11/2008 09:31 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Master Flamaster]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
Originally Posted By: Master Flamaster
ok dzieki \:\)

wkleil ci liste stu filmow bez ladu i skladu, a ty lykasz jak mlody pelikan.
Fenomen? Wierny Ogrodnik? Patch Adams? Niekonczaca sie opowiesc? lepsze od Departed?
Prosze cie...

Do góry
#2741750 - 23/11/2008 09:42 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: McKracken]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Pewnie że lepsze - oryginalne, nietuzinkowe, zaliczane do klasyki kina. Departed to słaby remake filmu z Hong Kongu w gwiazdorskiej obsadzie nic nie wnoszący do historii kinematografii. Oklepany temat, nie trzymający w napięciu, niezaskakujący, przeciętna gra aktorska (no nie licząc jak zawsze świetnego Nicholsona). Nawet z tego samego gatunku znalazła by się garść dużo lepszych filmów.

Do góry
#2741753 - 23/11/2008 09:52 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: McKracken]
Master Flamaster Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2006
Postów: 7056
Skąd: Polska/UK
Originally Posted By: McKracken
Originally Posted By: Master Flamaster
ok dzieki \:\)

wkleil ci liste stu filmow bez ladu i skladu, a ty lykasz jak mlody pelikan.
Fenomen? Wierny Ogrodnik? Patch Adams? Niekonczaca sie opowiesc? lepsze od Departed?
Prosze cie...


\:D

a co mialem robic, dalej ciagnac te bezsensowna dyskusje? ;\)

Jak on uwaza, ze te 100 filmow jest lepszych od Departed, to widac ma inny gust. Ja juz swoje zdanie nt Departed wyrazilem i IMO 90% z tej "setki" nie umywa sie do filmu Scorsese.

Do góry
#2741754 - 23/11/2008 09:53 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Goget]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
ok, szanuje odmienne zdanie, ale wszystkie wymienione przeze mnie filmy uwazam za gora przecietne. Moze Departed jest kiepskim remakiem( nie widzialem oryginalu), ale uwazam, ze jest lepszy niz wszystkie przeze mnie wymienione

Do góry
#2741759 - 23/11/2008 10:03 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Goget]
Master Flamaster Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2006
Postów: 7056
Skąd: Polska/UK
Originally Posted By: Goget
Pewnie że lepsze - oryginalne, nietuzinkowe, zaliczane do klasyki kina. Departed to słaby remake filmu z Hong Kongu w gwiazdorskiej obsadzie nic nie wnoszący do historii kinematografii. Oklepany temat, nie trzymający w napięciu, niezaskakujący, przeciętna gra aktorska (no nie licząc jak zawsze świetnego Nicholsona). Nawet z tego samego gatunku znalazła by się garść dużo lepszych filmów.


A to ciekawe. A powiesz mi czym jest KLASYKA KINA i jak definiujesz filmy wchodzace w jej sklad?

Originally Posted By: Goget
Pewnie że lepsze - oryginalne, nietuzinkowe, zaliczane do klasyki kina. Departed to słaby remake filmu z Hong Kongu w gwiazdorskiej obsadzie nic nie wnoszący do historii kinematografii. Oklepany temat, nie trzymający w napięciu, niezaskakujący, przeciętna gra aktorska (no nie licząc jak zawsze świetnego Nicholsona). Nawet z tego samego gatunku znalazła by się garść dużo lepszych filmów.


Sugerujesz, ze pierwsze z brzegu PSY, Niekonczaca sie opowiesc czy Wierny Ogrodnik wniosly znacznie wiecej do kinematografii? Hmmm...

Originally Posted By: Goget
Pewnie że lepsze - oryginalne, nietuzinkowe, zaliczane do klasyki kina. Departed to słaby remake filmu z Hong Kongu w gwiazdorskiej obsadzie nic nie wnoszący do historii kinematografii. Oklepany temat, nie trzymający w napięciu, niezaskakujący, przeciętna gra aktorska (no nie licząc jak zawsze świetnego Nicholsona). Nawet z tego samego gatunku znalazła by się garść dużo lepszych filmów.


OMG mam szczera nadzieje, ze nie ogladales tego filmu, a ten komentarz napisales, nie wiem, z nudow moze. W przeciwnym razie polecam ponownie obejrzec film

Do góry
#2741809 - 23/11/2008 16:58 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Master Flamaster]
agr1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 10495
Nie wiem jak mozecie ogladac filmy w tv. Nie dosc, ze wiecej reklam niz filmu to jeszcze lektor, ktory zle tlumaczy i pomija wiele kwestii.
Zawsze mnie dziwilo, ze tylu Polakow preferuje lektora, dla mnie to nie do pomyslenia. Ogolnie na swiecie takze, co prawda gdzieniegdzie jest jeszcze dziwniej bo podkladaja ojczysty dubbing pod wiekszosc filmow..

A co do Leo Di Caprio czy tez Brada Pitta bo czesto do obu podobne epitety padaja. To sa dobrzy aktorzy i potrafia zagrac. Jest troche przykladow z ich swietnymi rolami.
Mozna ich nie lubic, moga sie wydawac frajerami, lalusiami czy jak tam jeszcze, ale zagrac potrafia.

Do góry
#2741832 - 23/11/2008 18:13 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: McKracken]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Originally Posted By: McKracken
ok, szanuje odmienne zdanie, ale wszystkie wymienione przeze mnie filmy uwazam za gora przecietne. Moze Departed jest kiepskim remakiem( nie widzialem oryginalu), ale uwazam, ze jest lepszy niz wszystkie przeze mnie wymienione

i masz do tego zdanie, ale ja naprawdę nie rozumiem, co można widzieć pozytywnego w departed scorsese.


@Master, no wybrałeś akurat kiepski zestaw, bo akurat i psy i wierny ogrodnik i niekonczaca sie opowiesc wniosly o wiele wiecej do kinematografii niz departed.

odnosząc się do 90% filmów...
jeśli uważasz, że filmy Coppoli, Lyncha, Bergmana, Tarkowskiego, Kurosawy, Kubricka, Chaplina, Kieślowskiego, Wajdy, Hitchcoocka, Spielberga za gorsze od departed, to albo jesteś ignorantem, albo nie poszukujesz dobrego kina.

odczepcie się od patch adamsa nie łatwo jest w 4 minut okroić listę 300 filmów do około 100 \:p

Do góry
#2741836 - 23/11/2008 18:20 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: agr1]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: agr1
Mozna ich nie lubic, moga sie wydawac frajerami, lalusiami czy jak tam jeszcze, ale zagrac potrafia.


Chyba każdy, kto choć trochę filmów w życiu obejrzał powie, że Brad Pitt to bardzo dobry aktor. Dla niego kulą u nogi jest jego uroda, brukowce i wszystko to, co się o nim pisze, a nie jest związane z aktorstwem.
Gdyby nie był obiektem westchnień milionów fanek, to pewnie dziś byłby jednym z najbardziej cenionych aktorów. A tak w masowej świadomości nie jest.

Do góry
#2741840 - 23/11/2008 18:28 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Bzyku]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
a co ma powiedzieć biedny Deep? \:\(

Do góry
#2741885 - 23/11/2008 19:23 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Master Flamaster]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Originally Posted By: Master Flamaster


A to ciekawe. A powiesz mi czym jest KLASYKA KINA i jak definiujesz filmy wchodzace w jej sklad? [/qute]

Filmy które warto obejrzeć co najmniej raz w życiu, z oryginalnym scenariuszem, gdzie znakomita obsada to nie jest główny argument, aby pójść do kina. Filmy nagrodzone i docenione nie tylko w USA, ale też w Europie. Filmy do których odwołują się krytycy przy okazji komentowania filmów tego samego gatunku. Sorry ale żaden remake nie spełnia większości tych warunków.

Dla mnie to trochę śmieszne, że reżyser tylu kultowych i oryginalnych filmów jedynego oskara otrzymał za film wzorowany na produkcji rodem z Hong Kongu. Zresztą każdy Ci powie, że gdyby ten film wyglądał identycznie, ale obok napisu reżyser nie widniało by nazwisko Scorsese to ten film nie dostał by statuetki. Pewnie wystarczyłby jedynie dobry konkurent, a takiego w 2007 roku zabrakło.
[quote=Master Flamaster]
Sugerujesz, ze pierwsze z brzegu PSY, Niekonczaca sie opowiesc czy Wierny Ogrodnik wniosly znacznie wiecej do kinematografii? Hmmm...


IMO każdy film z oryginalnym scenariuszem wnosi więcej niż remake.

Co do Psów to nieźle trafiłeś wybierając film uważany w Polsce za kultowy ;\)

Originally Posted By: Master Flamaster

OMG mam szczera nadzieje, ze nie ogladales tego filmu, a ten komentarz napisales, nie wiem, z nudow moze. W przeciwnym razie polecam ponownie obejrzeć film


Z tą przeciętna grą aktorską może faktycznie przesądziłem, ale więcej jak solidną bym jej nie nazwał. Ani Leo, ani Damon, ani Wahlberg, ani Baldwin nie nadali swoim rolom jakiegoś wyjątkowego charakteru. Wstawić za nich jakiś innych aktorów z czołówki i film nic nie traci na swojej wartości. Nawet Nicholson jak na aktora tej klasy nie wycisnął z siebie wszystkiego. Zresztą nie przypominam sobie żeby któryś z nich otrzymał oskara, czy choćby nominację za swoją rolę. Nie mówię już o nagrodach w Europie.

Żeby było jasne film całkiem niezły i raz można obejrzeć jak ktoś jest wielbicielem gatunku. Ale jak sam piszesz, że jest to jeden z najlepszych filmów jakie widziałeś to nam wrażenie, że kręcą Cię tylko filmy o policjantach i bandziorach. W końcu są gusta i guściki. Ja mam alergie na wszystkie remake'i, a od najlepszych aktorów wymagam czegoś więcej niż solidnej gry. Oglądając Departed za pierwszym razem cały czas miałem wrażenie że poszczególne sceny i wątki już widziałem w innych filmach. Nie zamierzam więc oglądać go ponownie, gdyż uważam że to zwykła strata czasu ;\)

Do góry
#2741998 - 23/11/2008 20:25 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Llama]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: Llama
a co ma powiedzieć biedny Deep? \:\(

A kto to jest Deep \:p

Do góry
#2742003 - 23/11/2008 20:27 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Bzyku]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Deep to nie wiem, ale Depp to najlepszy aktor swiata \:p

Do góry
#2742046 - 23/11/2008 20:40 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: polskignom]
Master Flamaster Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2006
Postów: 7056
Skąd: Polska/UK
Originally Posted By: polskignom
Deep to nie wiem, ale Depp to najlepszy aktor swiata \:p


potrafie wymienic conajmniej 100 lepszych aktorow, niz Deep \:D

Do góry
#2742049 - 23/11/2008 20:41 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Master Flamaster]
Master Flamaster Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2006
Postów: 7056
Skąd: Polska/UK
Originally Posted By: Master Flamaster
Originally Posted By: polskignom
Deep to nie wiem, ale Depp to najlepszy aktor swiata \:p


potrafie wymienic conajmniej 100 lepszych aktorow, niz Deep \:D


Depp, Johny Depp ;\)

Do góry
#2742065 - 23/11/2008 20:45 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Master Flamaster]
dAnTeCh Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/08/2005
Postów: 3499
Skąd: Stalowa Wola
Jeżeli ktoś chce się wybrać na Boski chillout(który oceniam na 1,5/10) to nie polecam(a już całkiem gdy widział trailer do tego filmu).

Do góry
#2742087 - 23/11/2008 20:49 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: dAnTeCh]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Najlepszym aktorem jest Denzel Washington \:p
to jest moja opinia i żadne argumenty jej nie zmienią \:\)

Do góry
#2742121 - 23/11/2008 20:57 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: Llama]
Master Flamaster Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2006
Postów: 7056
Skąd: Polska/UK
Originally Posted By: Llama
Originally Posted By: McKracken
ok, szanuje odmienne zdanie, ale wszystkie wymienione przeze mnie filmy uwazam za gora przecietne. Moze Departed jest kiepskim remakiem( nie widzialem oryginalu), ale uwazam, ze jest lepszy niz wszystkie przeze mnie wymienione

i masz do tego zdanie, ale ja naprawdę nie rozumiem, co można widzieć pozytywnego w departed scorsese.


@Master, no wybrałeś akurat kiepski zestaw, bo akurat i psy i wierny ogrodnik i niekonczaca sie opowiesc wniosly o wiele wiecej do kinematografii niz departed.

odnosząc się do 90% filmów...
jeśli uważasz, że filmy Coppoli, Lyncha, Bergmana, Tarkowskiego, Kurosawy, Kubricka, Chaplina, Kieślowskiego, Wajdy, Hitchcoocka, Spielberga za gorsze od departed, to albo jesteś ignorantem, albo nie poszukujesz dobrego kina.

odczepcie się od patch adamsa nie łatwo jest w 4 minut okroić listę 300 filmów do około 100 \:p


W takim razie musze byc ignorantem, gdyz dla mnie wyznacznikiem jakosci filmu jest poziom rozrywki, ktory mi on zapewnia, a podczas seansu Departed byl on bardzo wysoki. Zwroty akcji az do (doslownie) koncowej sceny, znakomita = wiarygodna gra aktorow (DiCaprio czy Damon, a szczegolnie Wahlberg - nie wspominajac nawet Nickolsona - nie wygladaja jak aktorzy, ktorzy wpadli na plan odbebnic swoje i zgarnac czek), doskonala intryga, wszystko swietnie wyrezyserowane przez zdobywce Oskara Scorsese.

Po projekcji bylem swiecie przekonany, ze nie moglem lepiej wydac tej kasy. Koniec, kropka.

PS: czy tak chwalone przez Was PSY potrafily sie przebic przynajmniej na rynek europejski?

Do góry
#2742131 - 23/11/2008 21:00 Re: Film, TV, seriale [17] [Re: podstawek]
Master Flamaster Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2006
Postów: 7056
Skąd: Polska/UK
Originally Posted By: podstawek87
Najlepszym aktorem jest Denzel Washington \:p
to jest moja opinia i żadne argumenty jej nie zmienią \:\)


wg mnie nie ma jednego najlepszego aktora, jest kilku bardzo dobrych, ktorzy potrafia wycisnac ze swojej postaci wszystko. Denzel zapewne do nich nalezy, co zreszta znakomicie udowodnil chocby ostatnio w swietnym American Gangster (ciekawe czy za te fascynacje tez zostane zbesztany ;\) )

Do góry
Strona 7 z 12 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 11 12 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, Irek, Lukasz111, alfa), 3482 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584359 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07