Strona 5 z 14 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 >
Opcje tematu
#3390377 - 09/09/2009 06:01 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Conrad]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: Szewa
Ile dałeś za te dwie serie Londyńczyków i gdzie ? smile


Oglądałeś może? Mi się I sezon bardzo podobał, jak na polski serial to całkiem spox jest. smile

Oglądam na TVP, ale nie wszystkie odcinki z braku czasu. Przymierzam się więc do kupna dvd smile Serial całkiem w porządku według mnie smile

Do góry
Bonus: Unibet
#3390601 - 09/09/2009 15:57 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Szewa]
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
dystrykt 9 9/10
bardzo dobry film, nie jest to typowe sci-fic tak jak się nastawiałem (i tak jak najbardziej lubię), bardziej skupiał się na relacjach międzyludzkich i międzygatunkowych, ale warto obejrzeć

Do góry
#3393784 - 10/09/2009 23:17 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: jerome]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Ogladal moze ktos wczorajszy hit tvn'u? smile
Naznaczony

I jak wrazenia?
Warto patrzec?

Do góry
#3394017 - 11/09/2009 01:29 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Stalion]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Originally Posted By: Stalion
Ogladal moze ktos wczorajszy hit tvn'u? smile
Naznaczony

I jak wrazenia?
Warto patrzec?


Słabiutko. Chaos niesamowity, coś czuje że twórcy napatrzyli się na Lost i zaserwują nam natłok zagadek. Wszystko to jednak w słabym wydaniu, nawet zachwalane efekty specjalne wyglądają jak robione w domowym zaciszu wink Zobacze jeszcze ze dwa odcinki i pewnie sobie odpuszcze.

Do góry
#3408220 - 18/09/2009 09:08 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Kameleon]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Bękarty wojny (Inglourious Basterds) 2009

Originally Posted By: filmweb
Akcja filmu rozpoczyna się w okupowanej Francji podczas egzekucji rodziny Shosanny Dreyfus, której dziewczyna jest świadkiem. Egzekucji dokonuje nazistowski pułkownik Hans Landa Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie jako właścicielka kina przyjmuje nową tożsamość. W innym miejscu w Europie, porucznik Aldo Raine organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonywać aktów zemsty. Do oddziału Raine dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark, której misją jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy tych ludzi zbiegają się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna przygotowuje własny plan zemsty...


Ostatni film Quentina Tarantino. To czego można się spodziewać, to spore ilości krwi, "drastyczne" sceny, sporo śmiechu (głównie od połowy filmu) i niezła muzyka. Brat Pitt udający Marlona Brando to po prostu mistrzostwo świata.
Co prawda film się początkowo strasznie dłuży, ale sceny mają swój klimat.
Sporo zwrotów akcji, wyłamań z amerykańskich schematów itd.

Gorąco polecam W KINIE!
Ocena na imdb: 8,6/10



Dead Like Me: Life After Death 2009

Originally Posted By: filmweb
W życiu każdego następują czasem zmiany... w życiu po życiu również. George (Ellen Muth) jest żniwiarzem już od pięciu lat i czas zmian właśnie nastał. Rube odszedł zostawiając swoich podwładnych nowemu szefowi. Pod "panowaniem" Camerona (Henry Ian Cusick) cała czwórka szybko zapomina o zasadach i oddaje się prostym ludzkim przyjemnościom. Niestety, dość szybko będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami swej lekkomyślności...


Ciekawy i oryginalny film o żniwiarzach. Dość ciekawa fabuła, ale do tej pory nie potrafię zrozumieć świata stworzonego przez scenarzystę.
Z tego co się zorientowałem, to ten film nie wyszedł (i pewnie nie wyjdzie) w Polsce (a przynajmniej w kinie).
Film do obejrzenia jak ma się wolny czas.
Ocena na imdb: 6,1/10



College 2008
Originally Posted By: filmweb
Kevin (Drake Bell) został właśnie rzucony przez swoją dziewczynę Ginę (Alona Tal) za bycie zbyt nudnym. Aby zapomnieć o tej stracie, Kevin decyduje się wraz ze swoimi kumplami z liceum: Carterem (Andrew Caldwell) i Morrisem (Kevin Covais) na spędzenie weekendu w pobliskim Fieldmont University, by poznać życie studenckie. Nie zdają sobie jednak sprawy, co ich tam czeka ...


Podejrzewam, że to miała być kolejna komedia dla nastolatków amerykańskich, no ale ciężko to nazwać komedią. Oczywiście są cycki, ale do American Pie daleko. Fabuła drętwa, dialogi kiepskie... Po prostu szkoda czasu...
Ocena na imdb: 4,3/10

Do góry
#3408221 - 18/09/2009 09:12 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: micha$]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
No i zapomniałbym...

13 dzielnica - Ultimatum

Originally Posted By: filmweb
Paryż, rok 2013. &#8222;D13&#8221;- 13 dzielnica, jest odseparowana od miasta i rozbita na getta. Niepodzielnie rządzą w nich etniczne gangi, brutalnie kontrolujące życie dzielnicy, pobierające haracze i uwikłane w przemysł narkotykowy. Jedynym sprawiedliwym w tym ziemskim piekle jest Leito, samotny bojownik i Damien, kapitan policji, którzy razem walczą o prawa D13.
Zdesperowane władze i tajne służby decydują się na "ostateczne rozwiązanie" problemu 13 dzielnicy. Gliniarz i mistrz sztuk walki stają przed wyzwaniem uratowania 13 dzielnicy przed zagładą.


Wg mnie trochę zatracił się styl Yamakasi i 13 dzielnicy. Oczywiście sporo fajerwerków parkourowych, ale efekty komputerowe to psują. Fabuła ciekawsza niż się spodziewałem, ale też nie jest jakimś majstersztykiem. Muzyka oczywiście w porządku.

Myślę, że film do obejrzenia, czy to w kinie czy w domu. Ale pozycja nieobowiązkowa...
Ocena na imdb: 6,6/10

Do góry
#3408705 - 18/09/2009 21:44 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: micha$]
Pav Offline
enthusiast

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 279
Originally Posted By: micha$

[b]Dead Like Me: Life After Death
2009


Trzeba serial obejrzeć. Całkiem ciekawy.

Do góry
#3408905 - 18/09/2009 23:17 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Pav]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Originally Posted By: Pav
Originally Posted By: micha$

[b]Dead Like Me: Life After Death
2009


Trzeba serial obejrzeć. Całkiem ciekawy.

Dokładnie serial jest świetny smile

Do góry
#3410316 - 19/09/2009 17:23 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Kylo]
ziomek21 Offline
member

Meldunek: 01/11/2005
Postów: 159
są już 2 nowe odcinki californication!

Do góry
#3414556 - 21/09/2009 15:40 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: ziomek21]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Ogląda(ł) ktoś serial Mad Men?

Obejrzałem pierwsze 2 odcinki i jakoś nie kwapię się do dalszego jego oglądania... Może warto jednak przetrwać te początkowe nudy i serial się rozkręci?

Do góry
#3414567 - 21/09/2009 16:19 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Conrad]
GBocian84 Offline
veteran

Meldunek: 18/08/2009
Postów: 1424
Mad Men zgarnął właśnie nagrodę Emmy za najlepszy serial dramatyczny. Osobiście nie oglądałem.

Do góry
#3415292 - 22/09/2009 03:06 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: GBocian84]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
District 9 (2009)

Reżyseria: Neill Blomkamp
Obsada: Sharlto Copley, Jason Cope
Produkcja: Nowa Zelandia / RPA
Gatunek: Sci-fi / Akcja

W 1990 roku ogromny statek kosmiczny pozaziemskiej cywilizacji pojawił się nad Johannesburgiem w RPA. Na pokładzie znajdowali się przedstawiciele obcej rasy, których nazwano "krewetkami". Mija dwadzieścia lat. Po początkowo ciepłym przywitaniu przez ludzi nie ma już śladu. Miejsce przebywania obcych staje się zmilitaryzowanym gettem o nazwie "Dystrykt 9", które zostaje odcięte od świata i pogrąża się w nędzy.

Multi-National United, korporacja zbrojeniowa, zostaje zatrudniona do dokonania siłowej eksmisji obcych z zajmowanych terenów. Operacją dowodzi Wikus Van De Merwe (Sharlto Copley). Poddany działaniu substancji chemicznej pozaziemskiego pochodzenia doznaje on dziwnej choroby. "Dystrykt 9" staje się teraz jego nowym domem, a obcy - jedynymi przyjaciółmi, na których może polegać.



Kino science-fiction od lat jest w odwrocie. Brakuje produkcji, które potrafiły by choćby nawiązać do takich filmów jak "2001: A Space odyssey" czy "Blade Runner", czyli filmów z akcentem na "science" niż fiction. Filmów stawiających rzeczywiste pytania na temat przyszłości i kondycji społeczeństwa w niej.
Zamiast tego pojawiają się od czasu do czasu filmy akcji, horrory itp. dla których przyszłość jest jedynie tłem.

To niestety jest kolejny film tego rodzaju choć zaczyna się bardzo ciekawie. Oto nagle nad Johannesburgiem pojawia się statek obcych. I nic... jest sobie. Żadnego kontaktu, żadnej inwazji, totalne nic. Dopiero zniecierpliwieni ludzie wdzierają się do statku i znajdują tam schorowanych i wycieńczonych kosmitów, których następnie zamykają w getcie (aluzja do losu żydów?).

Na tym się jednak kończą nadzieje na rozwinięcie jakiejś tezy, na jakąś myśl przewodnią filmu, która mogłaby wzbogacić kiepsko przędący nurt science-fiction w kinie. Paradokumentalna forma pierwszych kilkudziesięciu minut mi się podobała (choć denerwował mnie chaotyczny montaż). Były tam jakieś konkretne wątki, próba zobrazowania ludzi (jako tych złych i brutalnych tyranów) i kosmitów (jako niemal bezmózgie istoty z którymi ludzie robili co chcieli). Zaczynało się ciekawie i nagle bum.

Wszystko to znika i zaczyna się typowy film akcji. Czyli przemiana bohatera, dwie strony konfliktu, wszyscy się naparzają, dużo strzelaniny, efektów specjalnych, szczęśliwych (aż za bardzo momentami) zbiegów okoliczności i banalnej końcówki.

Słowem, standard. Nic specjalnego, ale też nic co by w szczególny sposób odpychało od ekranu. Jednak rozbudzone w początkowej fazie filmu nadzieje szlag trafia i nic z tego nie pozostaje. Przenosimy się w świat niemal żywcem wyjęty z np. "Waterworld" czy "Mad Max" (gang nigeryjczyków). Wszystko koncentruje się na głównych postaciach i ich walce na ekranie. I tak do samego końca.

Co ciekawe film jest bardzo dobrze zrealizowany pod kątem efektów specjalnych, mimo, że to film który można zaliczyć do niskobudżetowych. I na plus zdecydowanie, że nie rzuca się w oczy to co stworzył komputer. Wiele filmów z dużo większym budżetem zrobionych jest dużo gorzej.

Dla mnie mimo wszystko rozczarowanie. Po ciekawym początku reżyser skręcił w drogę, którą miałem nadzieję, że nie pójdzie. Z biegiem czasu robiło się coraz bardziej sztampowo i przewidywalnie. To co najlepsze zostało zastąpione akcją i strzelaniem. Ostatecznie wyszło z tego kino rozrywkowe na niezłym poziomie, które (jak to w takich bywa) trzeba oglądać z lekkim przymrużeniem oka.

Tylko dlaczego reżyser od początku nie zadomowił się w tej konwencji? Myślę, że wtedy wyszłoby lepiej.

6/10

Do góry
#3415424 - 22/09/2009 03:59 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Bzyku]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Originally Posted By: Bzyku
District 9 (2009)

W 1990 roku ogromny statek kosmiczny pozaziemskiej cywilizacji pojawił się nad Johannesburgiem w RPA.

Male sprostowanie - statek pojawil sie w 1982 roku. smile

Ogolnie zgadzam sie z ocena. Jednak dodatkowo 1 punkcik dalbym za bardzo dobre zdjecia i swietne efekty specjalne, oraz 0,5 - za klimatyczna muzyke rodem z "Helikoptera w ogniu" (laczna nota zatem 7,5/10).
Drazni troche brak wyjasnien na kilka bardzo wazkich pytan - sadze jednak, ze zamyslem tworcow od poczatku bylo stworzenie kontynuacji.

Do góry
#3415425 - 22/09/2009 03:59 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Bzyku]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Up the Yangtze (2007)

Reżyseria: Yung Chang
Produkcja: Kanada

Reżyser, chiński emigrant powraca do kraju swych przodków by odnaleźć Chiny jakie zna z opowieści dziadka. W tym celu wybiera się z dwójką młodych ludzi - zatrudnionych na statku wycieczkowym - w podróż rzeką Jangcy.
Ale Chin jakie pamiętał jego dziadek już nie ma. Chiny podążają teraz drogą intensywnego rozwoju, której symbolem jest tama trzech przełomów. To wielkie przedsięwzięcie inżynieryjne ma poskromić największą chińską rzekę, zaś rząd zmusza do przesiedlenia 2 miliony ludzi.
Mamy w tym filmie kontrast bogactwa miast wschodu i biedę prowincji. Mamy portret ludzi, którzy zmuszeni są opuścić swe siedziby. Nie są z tego zadowoleni, ale przyjmują to z pokorą w imię wyższych celów (rozwoju społeczeństwa).
Wreszcie dwójka głównych bohaterów. Barman, przedstawiciel nowej fali ludzi młodych, znających języki, pewnych siebie i aroganckich. Oraz młoda dziewczyna z biednej rodziny wieśniaków dla której jedynym celem w życiu jest zarobić by utrzymać siebie i rodzinę.
Film nagrodzony na festiwalu "Planete Doc Review"

7/10

--

China Blue (2005)

Reżyseria: Micha X. Peled
Produkcja: USA

Z trudem, wbrew cenzurze, zrealizowany dokument przedstawia obraz życia pracowników chińskiej fabryki jeansów. Kamera towarzyszy bohaterom od świtu do zmierzchu, niemal całą dobę. Podpatruje czujnym okiem ich codzienne życie. Wczesne pobudki w obskurnym hotelu na terenie fabryki, liche śniadania, nadludzką pracę po 17 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu.
Realizatorzy ukazują różne spojrzenie na pracę w fabryce. Rozmawiają z właścicielem Lifeng Factory w Shaxi, który parkuje pod fabryką pięknego mercedesa, dla tego człowieka najważniejsze są terminy dostaw gotowego produktu. Zza wygodnego skórzanego fotela obserwuje przez liczne kamery swych pracowników. (...)

Film ukazuje łamanie podstawowych praw pracowniczych, chińskie zasady wynagradzania i karania, pobierania kaucji (brak pierwszej pensji), zmuszanie pracownika do niewiarygodnego wysiłku. To nie są wyjątki, to reguła.
Dokument przedstawia życie kilku chińskich dziewcząt, nie tylko ciemną i smutną stronę życia w fabryce, ale także ich marzenia, spotkanie pierwszej miłości, plany na przyszłość. (...)
(Sephiroth___nieobecny / filmweb)


Szanuj swoją pracę, bo inni mają gorzej. Taki wniosek można wyciągnąć po obejrzeniu tego filmu.

8/10

--

A state of mind (2004)

Reżyseria: Daniel Gordon
Produkcja: Wlk. Brytania

"A State of Mind" to film o dwóch gimnastyczkach: trzynastoletniej Pak Hyon Sun i jedenastoletniej Kim Song Yun i ich rodzinach przygotowujących się przez 8 miesięcy wraz z tysiącem innych osób do największego, najbardziej dopracowanego i najbardziej skomplikowanego przedstawienia z udziałem ludzi, odbywającego się w Korei Północnej.


Film który pokazuje zmarnowane dzieciństwa młodych dziewczynek. W imię próżności przywódcy kraju harują wiele godzin dziennie przygotowując się do jednego z "mass games" - jak nazywane są wielkie widowiska choreograficzne, którym te znane z europejskich stadionów nie dorastają nawet do pięt.

W tle przebija się też tradycyjna tematyka związana z Koreą Północną. Nienawiść do USA i całego kapitalistycznego świata. Wiara i uwielbienie dla wielkiego wodza itd.

6/10

--

North Korea: A Day in the Life (2004)

Reżyseria: Pieter Fleury
Produkcja: Holandia

Bardzo sugestywny film, w którym reżyser ograniczył komentarz do minimum. To co pokazuje i to co mówią ludzie w zupełności wystarczy.
Wszechobecne portrety Kim Ir Sena i Kim Jong Ila gniewnie spoglądające ze ścian budynków. Rewolucyjne plakaty nawołujące do zniszczenia imperializmu.
Dzieci w przedszkolu, które niemal bezustannie uczą się o życiu "wielkiego przywódcy Kim Ir Sena". O jego wspaniałości, dobroci itd.
Pracownicy w zakładzie pracy, którzy pracę przeplatają z czytaniem wierszy na cześć przywódcy oraz gimnastyką przy muzyce sławiącej przywódcę.

Gdyby Orwell żył z pewnością by stwierdził, że jego wizja się urzeczywistniła. Przejmujący i wstrząsający film pokazujący jak reżim wyprał mózgi zwykłych, szarych obywateli.

9/10

Do góry
#3415432 - 22/09/2009 04:01 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Warka]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: Warka

Male sprostowanie - statek pojawil sie w 1982 roku. smile


Całkiem możliwe, nawet w filmie nie zwróciłem uwagi na to, który to był rok. A to akurat nie ja pisałem tylko cytowałem opis z filmwebu smile

Do góry
#3415665 - 22/09/2009 05:18 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Bzyku]
Linc Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2006
Postów: 10869
Skąd: Bydgoszcz
Stan gry / State of Play / 2009. Graja m.in. Russell Crowe i Ben Affleck.

Bardzo dobry thiller polityczny, wg mnie troszke zakrecony ale na pewno wart obejrzenia. Na zwrocenie uwagi zasluguje tez m.in. dosyc zaskakujace zakonczenie.

Moje ocena - 8,5 / 10

Do góry
#3415950 - 22/09/2009 17:51 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: Linc]
zxp Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2006
Postów: 10972
troche ostatnio nadrobilem zaleglosci smile

Gang z boiska / gang z boiska
http://www.filmweb.pl/f164175/Gang+z+boiska,2006

fajny filmik aczkolwiek jak dla mnie troche za dlugi w polowie przeciaga sie juz niemilosiernie i jest to troche meczace
8/10

Outlander
http://www.filmweb.pl/f237705/Outlander,2008

mi osobiscie film sie podobal tongue
7,5/10

Supersamiec
http://supersamiec.filmweb.pl/

kolejna glupia komedia amerykansla ja nie wiem kto daje pieniadze w julesej na te wszystkie badziewia
2/10

Hannah Montana
http://www.filmweb.pl/f474465/Hannah+Montana+Film,2009

film jak dla mnie pozytywny z tyck letkich latwych i przyjemnych, ale jakos do seriau sie nie spiesze smile
6,5/10

Sadysta/Captivity
http://www.filmweb.pl/f224807/Sadysta,2007/opisy

hmm co tu napisac o tym filmie, moze lepiej nic
1/10

Year One
http://www.filmweb.pl/f450178/Year+One,2009

patrz opis supersamiec
2,5/10

As Good as It Gets/Lepiej być nie może
http://lepiej.byc.nie.moze.filmweb.pl/

fajny filmik bardzo dobrze sie oglada i gra jacka smile rewelka
jednym slowem klasyk smile 7 nominacji do oskara zdobyte 2
9/10

12 rund
http://www.filmweb.pl/f469868/12+Rund,2009

taka amerykanska siekanka zabili go i uciekl ale wg mnie zrobiona z glowa i da se obejrzec
6,5/10

Noc kawalerów/bachelor party 2
http://www.filmweb.pl/f205546/Noc+kawaler%C3%B3w,2006

noi co tu napisac film no taki sobie wg mnie marna "podrobka" klasyka z tej kategorii czyli wieczor kawalerski z tomem hanksem z 84
4,5/10

Do góry
#3416081 - 22/09/2009 19:14 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: zxp]
bitchasshoeassnigga Offline
stranger

Meldunek: 06/09/2009
Postów: 11
2 odcinki 4 sezonu HEROSÓW już dostępne w sieci do pobrania

Do góry
#3416126 - 22/09/2009 20:00 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: bitchasshoeassnigga]
agr1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 10495
Podobnie jak 2 odcinki nowej serii Housa i po 1 odcinku nowych serii How I Met Your Mother i The Big Bang Theory. wink

Do góry
#3421084 - 25/09/2009 18:05 Re: Film, TV, seriale [21] [Re: agr1]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
dobra bo sie pogubilem, ktore sezony i kiedy zaczynaja sie nastepyjacych seriali

Californication, Dexter, Heroes

Do góry
Strona 5 z 14 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, forty, alfa, Emilio, ANZELMO), 3133 gości oraz 16 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584573 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07