Strona 6 z 16 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 15 16 >
Opcje tematu
#4148373 - 30/09/2010 01:34 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Piostar]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
jezeli wysoko przegramy z Brazylia a nisko wygramy z Bulgaria to logiczne bedzie ze Brazylia sie podlozy Bulgarii wtakim stosunku by wyjsc z drugiwgo miejsca... i tu nie chodzi o to ze postanowia nas wyrzucic tylko o to ze lepiej jest w naszej grupie zajac drugie miejsce...

system jaki jest kazdy widzi... ja dopinguje Czechow by wyrzucili Wlochow z polfinalow smile boks

Do góry
Bonus: Unibet
#4148492 - 30/09/2010 02:23 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Boubson]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
to sie zdziwisz z tym podkladaniem u Brazylijczyków tongue

Do góry
#4148842 - 30/09/2010 04:34 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Wojtas_]
gembol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/08/2007
Postów: 4809
Skąd: Pomorze Zach.
Originally Posted By: Wojtas_
to sie zdziwisz z tym podkladaniem u Brazylijczyków tongue

no właśnie.... wszyscy tu piszą, że Brazylia zrobi tak, aby Polska odpadła.....
a po co ma tak robić??
leją nas kiedy tylko chcą...i niech nikt mi tu nie pisze, że przecież wygraliśmy z nimi w nowej hali w Sopocie....sorry, ale jeśli ktoś nie zna pewnych faktów organizacyjnych wink to ma błędny obraz tego zwycięstwa...
tak więc skoro leją nas ja chcą to chyba lepiej trafić później na nas niż na Bułgarię ooo

Do góry
#4148846 - 30/09/2010 04:36 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: gembol]
gembol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/08/2007
Postów: 4809
Skąd: Pomorze Zach.
a i jeszcze jedno...mam nadzieję, że nas trener będzie miał jaja i po zdobyciu mistrzostwa świata powie kilka gorzkich słów organizatorom na temat regulaminu MŚ zloto

Do góry
#4148912 - 30/09/2010 04:59 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Wojtas_]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Jutro nie będe mieć czasu, bo musze załatwiać akademik, więc już dzisiaj skrobnę o tym jak widzę pierwsze mecze drugiej rundy włoskiego mundialu, ale dawno nie typowałem więc proszę nie sugerować się moimi typami tongue


Serbia - Kuba

Tutaj kursy mnie troszkę zdziwiły, według mnie powinno być 50/50, jednak wystawiający zasugerowali się ostatnimi meczami Kubańczyków oraz Serbów. Nie lubię przy analizie jako argument podawać wyników meczów sparingowych, ale tutaj trzeba wspomnieć, ze Serbia grając na powaznie(czego nie zrobiła w dwóch ostatnich meczach) nie miała zadnych problemów z Kubanczykami w dwumeczu oraz zadnych problemów już na MS z Niemcami. Po powrocie Nikoli i Ivana widac w druzynie spokoj w tych najwazniejszych momentach, młodsi koledzy mogą liczyć na doswiadczenie starszych, Kolakovic zrobił dobry interes namawiając Grbica do powrotu - to caly czas klasa wyzej niz Petkovic, z calym szacunkiem dla tego drugiego pana. Kolejna sprawa to ogromna siła ze środka Serbów, na pewno większa niż Kubańczyków, gdzie tylko Simon uchodzi za gwiazde na pozycji srodkowego. Oglądałem wszystkie mecze Serbów na zywo, a te Kubanczyków nadrobiłem na powtorkach w polsacie, wiec obraz gry pewien mam. Kubanczycy z Brazylią zagrali twardo i konsekwentnie, do konca i to dalo im wygraną, chwała im za to. Serbowie jak juz pisałem tylko z Niemcami zagrali serio, oba nastepne mecze to byl troche cyrk i kalkulowanie. Teraz juz nie będą kalkulować, bo z 3 druzyn tylko 2 awansują dalej, a drugie miejsce z tej grupy wpada najprawdopodobniej na Ruskich i Brazylijczyków, a więc taki qasi bilet powrotny do domu. Dlatego moim zdaniem Serbowie grając już na poważnie pokazą na co ich naprawdę stać i ograją młode wilki z Kuby. Stawiam na 3-1 dla Serbii.

Serbia +1,5 @ 1,68 9/10
Serbia win @ 2,60 7/10
Serbia 3-1 @ 5,40 1/10
Leon Wilfredo vs Simon Aties Robertlandy(Points H2H) 1 @ 1,50


plus ciekawostka(pozdro dla betsafe):
Ivan Miljkovic vs Sasa Starovic: Points H2H (Both players must start the game in starting line-up) grin



Niemcy - Portoryko

Kolejne ciekawe kursy można zobaczyć w tej parze. Niemcy, którzy grali w bardzo silnej grupie F rzutem na tasme awansowali do 2 rundy. Jak juz pisałem wczesniej wierze w Niemców od poczatku turnieju i chcialem, zeby zajeli 3 miejsce i trafili na "włoską autostradę". Tak tez sie stało. Połowa planu wykonana. Mam nadzieje, ze utrą nosa gospodarzom i ich ograją, jednak o tym pozniej. Jutro mają wazny mecz z Portoryko, muszą go wygrac, aby myslec o awansie do dalszej fazy. Portoryko to rywal o wiele słabszego kalibru niż Polska czy Serbia, a Niemcy są teraz na półce z druzynami wlasnie typu Polska, Serbia, Kuba czy Bułgaria. Portoryko to półka typu Argentyna, Chiny i takie tam sredniaczki. Wiec od razu widać różnicę. Portoryko być moze w ostatnim meczu stawiło duzy opor Rosjanom, lecz Rosjanie bardzo rotowali ze skladem, widac ze Bagnoli chcial wygrac ten mecz, ale dac jak najwiekszej liczbie zawodników poczuc parkiet, lecz o Rosjanach za chwilę. Portoryko od wielu lat nie zmienia skladu, cali czas Ci sami juz wszystkim dobrze znani siatkarze typu Soto, Perez, Rivera, Escalante ... Są niby tak dobrze zgrani, ale nie potrafią nic więcej ugrać na większej imprezie. Tym razem będzie to samo. Niemcy zrobili duzy postęp pod okiem Lolazo, wskoczyli półke wyzej, nie są już chłopcami do bicia, teraz kazdy powinien się ich obawiać, mają strasznie wysoki zespół (nie licząc Steuerwalda). Szybko nadrobili braki techniczne, ktore dzieliły ich od swiatowej czołówki. Moze nie jest to jeszcze top5 itp ale blisko blisko, małymi kroczkami do przodu. Nie bede sie juz rozpisywac na ich temat, bo tutaj nie chodzi o lanie wody. Zle zaczeli turniej, pierwszy mecz jest bardzo trudny, a oni dostali od razu Serbów, potem Polaków i dopiero Kanadyjczyków. Bardzo ciezki poczatek dla kazdej druzyny globu by to był, jednak Niemcy juz w 2 ostatnich meczach pokazali, ze grac potrafią, teraz są w łatwiejszej połówce i nie zmarnują tego, Raul nie pozwoli. W tym meczu równiez typuję pod 3-1.

Niemcy @ 1,44 9/10
Niemcy -1,5 @ 1,80 5/10
Niemcy 3-1 @ 3,50 1/10
Gyorgy Grozer vs Hector Soto(Points H2H) 1 @ 2,30



Rosja - Egipt

Tutaj nie ma się za bardzo co rozpisywać na temat tego meczu. Zwycięzca moze byc tylko jeden i będą to Rosjanie. Zastanawia mnie tylko czy Rosjanie będą kalkulować, mianowicie zajmując 2 miejsce trafiają do włoskiej połówki i omijają Brazylie/Polske/Bulgarie a to moze ich urzadzac. Chociaz smiem watpic czy oni sie kogokolwiek obawiaja, przed meczem są zawsze silni mentalnie, gorzej w trakcie i po. Więc rozkminiam ich mozliwe posunięcia, jednak jakos trudno mi uwierzyc, ze z Egiptem się podłozą, jak coś to dopiero z Hiszpanią. Grają 2 mecze pod rząd i to moze być tez problem dla nich z podkladankami. Rosja miała strasznie prostą grupę, Egipt równiez. Nie ma co porównywać ich meczów. Powiem tylko, ze w meczu z Portoryko zagrali praktycznie wszyscy zawodnicy, Bagnoli tak strasznie rotował skladem, a i tak kontrolowali to spotkanie i je wygrali. Mogli przegrać i od razu trafić do grupy z Włochami i Niemcami i zrobić im tam demolkę i spokojnie dotrzeć do finału, jednak idą drogą Polaków - wygrana, a nie kalkulacje. Rosjanie jak na "walkarzy" są na razie strasznie uczciwi i to moze uspic troszke wszystkich czujność. Mikhaylov rozgrywa turniej zycia, konczy praktycznie wszystko, w 3 meczach pomylił się tylko raz, to jak na atakujacego wynik zdumiewający, gdyz czesto musi atakowac ze strasznie niewygodnych piłek. Moze rywale nie byli jeszcze mocni, ale widac, ze weszli w turniej doskonale. Takze podsumowując, jeśli Rosjanie nie będą kalkulować skończy się 3-0 i taki wynik obstawiam.


under 160,5 @ 1,80 6/10
under 135,5 @ 2,10 5/10
Maxim Mikhaylov vs Ahmed Abdelhay(Points H2H) 1 @ 1,55


plus ciekawostka:
"Maxim Mikhaylov vs Semen Poltavskiy: Points H2H (Both players must start the game in starting line-up)"grin


Francja - Argentyna

Nie oglądałem ani jednych ani drugich w akcji, cięzko mi cos napisac na podstawie samych wynikow i tego co uslyszalem od innych. Wiem, ze Francja mialoa duza trudniejsza grupe niz Argentyna. Widac tez, ze grali młodzi, Antiga nie bywał za często na boisku, a Samica tylko w 3 meczu wszedł na moment. Samica to chyba ma jakas kontuzje lub jest w slabszej dyspozycji i szykują go na 2 runde. Jednak nawet z takimi "osłabieniami" potrafili ograc badz co badz mocnych Bułgarów i jak na razie obok Kamerunu zaskoczenie tego mundialu czyli Czechów. Argentyna miała słaby Meksyk i Wenezuelę(ktora myslalem, ze pokaze sie z lepszej strony, a tutaj nic nie zagrali kompletnie). Nie było trudno wyjsc z takiej grupy. Z Usa planowo przegrali. Teraz z Francją planowo również moim zdaniem dostaną bęcki. Bezposredni sparing przed MS wygrała Francja 3-0, to jakis obraz gry daje. Teraz obie ekipy powinny byc w jeszcze wiekszej formie. Argentyna równiez gra młodymi samymi, ale ona musi bo tylko takich wzięła na ten mundial. Francuzi mają ten komfort, ze mogą doswiadczonych w kazdej chwili wprowadzic, a byc moze juz zaczac nimi. Rouzier konczy bardzo duzo piłek. Widac, ze powracajacy do reprezentacji Pujol (jeden z lepszych na tej pozycji w moim rankingu) ufa mu i duzo sypie. W tym meczu mam nadzieje, ze Francja wyjdzie w swoim starym składzie, a tą starą gwardię to ograją tylko nieliczni. Typuję 3-1 dla Francuzów.

Francja @ 1,42 9/10
Francja -1,5 @ 1,91 7/10
Francja 3-1 @ 3,50 1/10
Earvin Ngapeth vs Sebastian Sole(Points H2H) 1 @ 1,70
Antonin Rouzier vs Facundo Conte(Points H2H) 1 @ 1,50



Usa - Czechy

Bardzo fajną pare stworzył Nam ten "ciekawy" system rozgrywek. Największe zaskoczenie turnieju - Czechy zagrają z już nie tak mocnymi jak kiedyś Stanami Zjednoczonymi. Brak Ball`a i Millar`a na pewno będzie widoczny z tymi ekipami z wyzszej półki. Hansen czy Holmes to nie to samo co poprzednicy, mniej doswidczenia i ogrania, mniej zimnej krwi, mniej siły mentalnej. Do tego nowy trener Snipe, lecz MC podobał mi się bardziej w roli coacha, jesli chodzi o prowadzenie drużyny. Ze starej ekipy zostali jednak Clayton, Priddy, Lambourne czy Salmon(chociaz za niego juz gra Rooney-młody i ograny lecz wciaz bardzo perspektywiczny na dalsze lata). Usa nie tworzy juz takiego monolitu, w turniej weszło bardzo ciezko, byli blisko przegrania z Meksykiem. Grupe mieli łatwą więc nie ma co porownywac z czeską. To, ze Czesi są w stanie namieszać w pojedynczym meczu, ugrywając seta czy 2 wyzej notowanym ekipom to wiedziałęm, ale zeby prawie ograć Francuzów, po twardej grze w koncowkach ograc mocnych Bułgarów 3-1 no i spokojnie wygrać z Chinami, to juz zaskoczenie. Idą jak burza, zobaczymy na jak długo starczy im sił fizycznych i psychicznych. Kibicuje im zeby doszli jak najdalej, nie wierzyłem w nich, ale teraz kibicuje. Będe celował w 4-5 setów w tym meczu i wygraną mimo wszystko Stanów 3-1 lub 3-2.


Usa win @ 1,44 6/10
over 185,5 pkt @ 1,85 5/10
Usa 3-2 @ 6,15 1/10
Clayton Stanley vs Peter Platenik(Points H2H) 1 @ 1,65



=================================



Nad meczem Polska - Brazylia jeszcze myślę, ale czuje 3-1 3-2 Brazyli jakos dziwnie, zobacze co z tym fantem zrobić.




Na razie tyle i czekam na inne opinie tongue

Do góry
#4148928 - 30/09/2010 05:04 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: gembol]
Piostar Offline
Marcos Baghdatis

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 40732
Skąd: Dęblin
Trener ma jaja. Wystarczy że zakazał jakichkolwiek rozmów i narzekań na temat systemu. Tu pokazał że trzeba się skupić na meczach i próbować wygrać oba spotkania, aby być spokojnym.

My możemy sobie ponarzekać, oni niech mają spokój i grają. Niestety cały czas mam przeczucie że nasza uczciwość zrobi nam paskudnego psikusa i zakończymy udział w tej rundzie. Obym się mylił.

PS. pytacie czemu Brazylia ma się podkładać, ja się pytam dlaczego nie? Oni leją każdego, tzw. "ciekawa" propozycja ich nie skusi? Pytanie czysto teoretyczne.

Do góry
#4148953 - 30/09/2010 05:11 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Piostar]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Ja nie wierzę w podkładanki Brazylijczyków jakoś, nie potrafie tego dobrze zargumentować prócz tak, ze trener Rezende i odpuszczenie meczu to dwie wykluczające się rzeczy.

Chyba, ze będą chcieli zajac drugie miejsce i wygrają z Nami duza iloscią małych punktów, no ale i tak w to wątpie, ze wtedy cos będą kalkulować i podkładać przeciwko Bułgarom.

Do góry
#4148983 - 30/09/2010 05:25 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Wojtas_]
Piostar Offline
Marcos Baghdatis

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 40732
Skąd: Dęblin
Cieszę się Wojtas że wywołałeś temat Rezende. Być może moje rozważania to czysta fikcja ale pobawmy się.

Zgadzam się, ciężko wyobrazić sobie Rezende odpuszczającego ale...

Czy Brazylia pokazała w pierwszych meczach formę na "mistrza"? Dla mnie nie, wcale nie grają koncertowo a serie jakie dostają mogą trochę dziwić, fakt faktem każdemu zdarzają się słabe momenty ale u Brazylii poza zwykle pierwszymi meczami ciężko było to zauważyć w turniejach mistrzowskich. Może to przykrywka, może nie - w końcu przy tym gównianym systemie trudno zrozumieć. Jednakże porażka z Kubą była wynikiem słabości niż "systemu".

Ktoś powie Brazylia to samograj i kto by nie trenował to wygrają. Ok, ale według mnie nie. Rezende to znakomity trener i to dzięki niemu Brazylia wszystko kosi/kosiła. Tutaj dochodzimy do tego co chcę napisać, a może trener widzi co się dzieje w zespole i przy sprzyjających okolicznościach postanowi pójść teoretycznie łatwiejszą ścieżką?

Do góry
#4149021 - 30/09/2010 05:38 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Piostar]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Nie no, na razie nic złego się nie dzieje z Brazylią, owszem mają problemy kadrowe, ale to kazda ekipa je ma. Moze nie powalają na kolana, ale są skuteczni. Po drugie serie to w siatkówce chleb powszedni, moze i Brazylijczykom zdarzają się czesciej niz kiedys, ale w meczu przeciwko Kubanczykom w 3 secie z 10-15 wyszli na 19-17 wiec serie pozytywne tez mają, na szczescie tongue

Jedna porażka im chyba wystarczy w mundialu(przypomnę porazkę z 06 z Francją, była ona rowniez w 1 fazie turnieju, a pozniej wszyscy wiemy jak było). Mysle ze są podraznieni i będą chcieli wygrac wszystko do końca. Zastanawiam sie tez, czy zawodnicy w ogole spodziewaliby się tego, ze trener zaproponuje odpuszczenie meczu i czy trener wie jak zareagowaliby jego zawodnicy na taką propozycję.

Do góry
#4149023 - 30/09/2010 05:39 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Piostar]
Mazur Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 119
Jak nie odpuszcza to jestem pewny ze wygraja z Bulgaria. Bo czysto sportowo prezentja lepsza jakosc no i Bulgaria nie trafila z formą. Jak sie nie podloza to wygraja.

Do góry
#4149036 - 30/09/2010 05:43 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Piostar]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Nie no, bez jaj, że Brazylia będzie sobie odpuszczać, a co do tej porażki z Kubą, to nie wiem czy pamiętasz Piostar, jak to w Japonii przegrali z Francją 1-3. Bardzo dobre wówczas zawody Francuzów, pamiętam to doskonale 4 lata temu (zagrana Brazylia smile ) do czego zmierzam? Brazylia to Brazylia i to samo zresztą było już w tym roku w LŚ...

Można dyskutować czy są słabsi, czy ni słabsi bez Andre i Ricardo i Sergio. Uważam, że tak, ale jednak i tak wygrywają ;> czy będzie i tak w tym roku? Mam nadzieję, że nie smile

Co do typów, bo dyskusja dyskusją tongue

___

Kuba v Serbia (+1.5 set hc) @1.75 [Will hill, Bwin] @1.72 było w unibecie, @1.68 expekt.


Postanowiłem, że jednak I fazą MŚ tak dziwnej formuły MŚ po prostu sobie odpuszczę. Dodatkowo taką decyzję wymusił na mnie wyjazd bezpośrednio do Triestu, żeby dopingować Polaków, tak więc dałem sobie na luz z typowaniem.

II faza turnieju i jeden z najciekawszych (oczywiście oprócz wieczornego spotkania Brazylia-Polska) meczy. Kuba kontra Serbia.

Serbowie weszli w turniej bardzo dobrze.. nie dając żadnych złudzeń ekipie Lozano wygrywając w szybkich trzech setach, potwierdzając tym samym, że będą walczyć tutaj o najwyższe cele.. jednak już w drugim spotkaniu widzieliśmy ciekawy manewr ze strony Kolakovica, który od początku posadził swoje dwie gwiazdy, które powróciły na MŚ, mam na myśli oczywiście mózg drużyny Grbicica oraz Ivana. Wytrzymał z tym do II fazy II seta, później weszli oni na parkiet, jednak nie spisywali się jak to miało miejsce choćby w I meczu. Później pobudka w III, no ale w IV dziwne jakieś takie błędy jak na tą klasę i porażka ostatecznie 1-3 z Kanadą :|

Później jak się okazało III spotkanie pomiędzy Serbami a Polakami było bez znaczenia. Szczególnie było to widać po Serbach którzy jakby grali sami ze sobą... jakieś tam zrywy ale wyglądało to czasami śmiesznie i żałośnie. Porażka 1-3 a i tak b.dobre II miejsce w grupie, które dało im takich przeciwników jak Kuba i outsider Meksyk...

Jutro spodziewam się już u zawodników serbskich takiego zachowania na parkiecie i takiej formy jaką zaprezentowali z Niemcami. Nie ma co tutaj zbytnio liczyć na taryfę ulgową z hasłem - przecież i tak pokonamy cieniutki Meksyk , bo można się ostro przeliczyć... wiedzą o tym doskonale mam nadzieję Serbowie, że kombinować można później jeżeli sytuacja na to pozwoli tak jak to miało miejsce w I fazie turnieju.

Kuba jak na razie dobrze, nawet bardzo. Pierwsze spotkanie pewnie nerwowe, jednak wygrana z Hiszpanią 3-2, później spacer z Tunezją, no i bardzo ważne mentalnie i chyba też trafienie nie ma co ukrywać do lepszej grupy nad samym Brazylią 3-2.

Przed MŚ Serbowie z Kubą grali sobie towarzyskie spotkania gdzie górą byli Ivan i spółka dwa razy 3-0. Teraz kursy z racji zapewne tych wyników które za nami muszą być po prostu, a nie inne... Być może dla nas to lepiej, albo i gorzej, się okaże... bo zapewne nie grałbym Kuby +1.5 @1.75, ale Serbów na taką opcję i po takim kursie szkoda nie spróbować.

Tak więc głośne już przed TV Srbija Srbija Srbija tongue

Co do innych spotkań to za kilka min pewnie jeszcze coś z mojej strony

Do góry
#4149069 - 30/09/2010 06:03 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Misiek]
travis Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/01/2008
Postów: 2803
Skąd: Pulawy
Myślę,że nie ma co kombinować kto co odpuści,tylko w pierwszych meczach trzeba grać tych co są po prostu lepsi czyli Francja+USA+Niemcy. Brazylia do tego,ale szkoda mi sobie psuć oglądanie meczu.
Kuba - Serbia przychylam się do zdania przedmówców - Serbia zakończyła rozgrzewkę i zaczyna mistrzostwa.

Do góry
#4149090 - 30/09/2010 06:22 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: travis]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Jeśli chodzi o plan transmisji, to przedstawia się to następująco:

30 września, czwartek

Kuba - Serbia (17.00, PS i PSHD)

USA - Czechy (17.00, PSE)

Francja - Argentyna (21.00, PS i PSHD)

Polska - Brazylia (21.00, PS)


1 października, piątek

Niemcy - Włochy (21.00, PS)

Meksyk - Kuba (21.00, PSE)

Hiszpania - Rosja (17.00, PSE)

Kamerun - USA (21.00, PSHD)

Japonia - Francja (17.00, PSHD)

Bułgaria - Polska (17.00, PS i Polsat otwarty)


2 października, sobota

Włochy - Portoryko (21.00, PSE)

Serbia - Meksyk (17.00, PS)

Egipt - Hiszpania (17.00, PSHD)

Czechy - Kamerun (17.00, PSE)

Argentyna - Japonia (21.00, PSHD)

Brazylia - Bułgaria (21.00, PS)




===

Nareszcie zobaczę reprezentację Kamerunu, chyba nikt się nie spodziewał, że zobaczymy jeszcze Eto i spółkę w II fazie turnieju crazy

Do góry
#4149370 - 30/09/2010 19:52 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Misiek]
kardynal20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 23868
Skąd: ze szpadlem w terenie
jak dla mnie dzisiaj 2 mecze górują jako pewniaki

france + germany

francja z argentyna mocny team kontra argentyna ktora zatarlo mylnie 2 miejscem forme z LS w slabej grupie z mexykiem i wenezuela

niemcy to przede wszystkim lozano niby wymeczony a jednak pewny awans
porazka ze serbia nie iwem czy wkalkulowana pozniej doswiadczeniem pokonali kanade do 0
mysle ze sparingi z brazylia odbija sie pozytywna czkawka na formie niemcow ktorzy jak gdyby sie rozkrecali

dla mnie dubel pefka


co do naszych chcialbym zwyciestwa ale w tej parze majestatycznie rzadzi moc nazwy panstwa przeciwnika
a wlasciwie nasza niemoc do gry z nimi smile
neie ukrywam licze na zwyciestwo ale czy mozna miec jakies sportowe przeslanki po niesportowej rywalizacji w grupie i tak naprawde braku konkretow co do naszego potencjalu

Do góry
#4149383 - 30/09/2010 20:06 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: kardynal20]
agr1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 10495
Cisza w temacie, a ja mam chwilke wiec cos wypada napsisac o typach.

Niemcy win - tu chyba kazdy wie o co chodzi spotkanie najprawdopodobniej o awans (oprocz Wlochow). Niemcy dostali baty od Serbow, ale pozniej juz walczyli bardzo ostro z Polakami, ograli Kanade, ktora pozytywnie zaskakiwala postawa (+ maja swietnego trenera). Portorykancy ograli slabiutka Australie (ktora ogral tez Kamerun..) i wlasnie wspomniany Kamerun. Wygrana 2 setow z Rosja nie biore jakos szczegolnie pod uwage, bo Rosjanie pewni awansu bardzo ostro rotowali skladem. Warto zobaczyc tez w jakim stopniu Rosjanie wygrywali sety (do 14 i do 21 + Tb do 11), a Portoryko jedynie po walce od 23 i 21.
Po 1 fazie nie mozna wiele okreslic kto jest w jakiej dyspozycji, ale Lozano wie co robi.
Przewiduje 3:0 lub 3:1 dla Niemiec.

O overkach:
-Czesi wyrastaja na 'czarnego konia' mistrzostw, choc narazie za wczesnie by o tym mowic, ale wygrana z Bulgaria to juz cos (nie ma mowy o odpuszczaniu z ich strony).
Czesi maja bardzo ciekawy sklad, kilku indywidualnosci, bardzo dobry, mocny serwis, widac, ze trafili z forma. Az chce sie ich ogladac.
Przewiduje wyrownany mecz z USA, z mozliwym Tb i/lub nawet wygrana Czechow.
-Over Francuzow bardziej z powodu mojego urazu co do tego narodu, do tego grali juz 2 Tb, wiec tu moze z 4 w miare wyrownane sety beda. W sumie najmniej przekonujacy over z wybranych.
-Serbowie jak wszyscy (a moze i nie wszyscy) wiemy kombinowali w grupie, aby nie zajac 1 miejsca. Najpierw pobili Niemcow, aby pozniej przegrac z Kanada i Polska. Coz nie ma co patrzec na ta faze rozgrywek z powodu zasad na tych MŚ.
Mysle, ze dopiero teraz pokaza na co ich stac (a stac ich nawet na medal).
Kubanczycy bardzo dobrze sie pokazali, zawsze mowilem, ze maja ogromny potencjal (jakby mieli mozliwosc gry na calym swiecie to bylaby druzyna nie do pokonania). Niestety na Kubie mamy ustroj jaki mamy i wszyscy graja w ojczyznie.
Jest to bardzo mlody team, niezbyt doswiadczony i bardzo nerwowy.
Zdarzaja im sie bardzo proste bledy, czesto tez potem zaczynaja sie denerwowac i tracic kolejne punkty w serii.
Licze na ostra walke, swietny mecz, wyrownane spotkanie, byc moze tez i TB.

Co do Polski, no coz kursu @ 4,00 nie mozna bylo przepuscic.
Gramy dobrze, wygrywamy, nastroje sa dobre.
Za to Brazylijczyc stracili glownego rozgrywajacego Marlona, ktorego zastepuje syn trenera - Bruno Rezendem co wedlug mnie jest duzym minusem. Do tego Vissotto mial lekka kontuzje, ale juz gral z Kuba, poza tym Giba bez formy..
No nie jest to niepokonana Brazylia jaka znamy.
Swiadcza tez o tym ostatnie wyniki w LŚ i meczach towarzyskich.
Oczywiscie to dalej jest glowny kandydat do Mistrzostwa i faworyt tego spotkania - nam Brazylia nie lezy, co prawda ostatnio ich ogralismy podczas otwarcia nowej hali, ale to byl tylko mecz towarzyski, ale juz na duzych imprezach niestety przegrywamy.
Spodziewam sie wyniki 3:1 3:2, ale kurs na Polske jest mocno przesadzony jak na niezla nasza forme i nie najwyzsza Brazylijczykow.

Do góry
#4149396 - 30/09/2010 20:19 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: agr1]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
under na mecz Niemców 181,5 po @2.00 też mi się wydaje do wzięcia

Do góry
#4149522 - 30/09/2010 23:23 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: kardynal20]
sergiush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/06/2006
Postów: 5393
Skąd: podkarpacie
Originally Posted By: kardynal20
jak dla mnie dzisiaj 2 mecze górują jako pewniaki

france + germany

francja z argentyna mocny team kontra argentyna ktora zatarlo mylnie 2 miejscem forme z LS w slabej grupie z mexykiem i wenezuela

niemcy to przede wszystkim lozano niby wymeczony a jednak pewny awans
porazka ze serbia nie iwem czy wkalkulowana pozniej doswiadczeniem pokonali kanade do 0
mysle ze sparingi z brazylia odbija sie pozytywna czkawka na formie niemcow ktorzy jak gdyby sie rozkrecali

dla mnie dubel pefka


co do naszych chcialbym zwyciestwa ale w tej parze majestatycznie rzadzi moc nazwy panstwa przeciwnika
a wlasciwie nasza niemoc do gry z nimi smile
neie ukrywam licze na zwyciestwo ale czy mozna miec jakies sportowe przeslanki po niesportowej rywalizacji w grupie i tak naprawde braku konkretow co do naszego potencjalu

normalnie tez tak bym uwazal ale....francja z drugiego miejsca w nastepnej run dzie trafia ew na :wlochy i usa lub czechy a z 1wszego miejsca trafia na serbia lub cuba i usa lub czechy ...kogo wola?

Do góry
#4150029 - 01/10/2010 02:28 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: sergiush]
Soczi Offline
veteran

Meldunek: 24/05/2001
Postów: 1267
Skąd: Warszawa
Chcę skrobnąć parę słów jeszcze o tym cudownym systemie rozgrywek wymyślonym przez Włochów, który krótko mówiąc jest skandaliczny i jak sięgam pamięcią wstecz nie przypominam sobie żeby ktoś tak mocno ingerował w coś, co powinno być przedmiotem czystego przypadku, czytaj losowania. I nie chodzi jedynie o to, by Włosi na swojej drodze do półfinału nie trafiali na Brazylię, Polskę, Rosję, Kubę, Bułgarię czy inne drużyny zaliczane do faworytów przed imprezą, ale i o układ meczy w poszczególnych fazach turnieju. Mianowicie zwycięzcy prawie wszystkich grup POZA JEDNĄ z pierwszej fazy grają swoje pierwsze mecze w 1. i 2. dniu drugiej fazy, przez co w przypadku gdy przegrają jeden z tych meczy istnieje znaczne ryzyko że odpadną, gdyż w 3. dniu pozostałe dwie ekipy mogą zagrać tak by sobie nawzajem nie robić krzywdy. Nie musi to być wcale kwestią umawiania się stron, wystarczy po prostu, iż dana ekipa osiągnie swój cel i straci motywację na dalszą część spotkania. Co to może być za grupa w której układ ten jest inny, ależ tak, to przypadkowo grupa, w której znaleźli się Włosi, oni swoje spotkania jako zwycięzcy grupy grają w 2. i 3. dniu fazy. A jak jest w trzeciej fazie turnieju? Otóż tak samo, zwycięzcy grup grają w 1. i 2. dniu, jedynie zwycięzca grupy, w której są obecnie Włosi znów grają w 2. i 3. dniu. Niech ktoś z organizatorów powie, że tak zostało wylosowane. To pierwszy taki system, w którym widzę, że trzeba się porządnie zastanowić czy zajmowanie pierwszego miejsca w danej grupie ma rzeczywiście sens.

Do góry
#4150069 - 01/10/2010 02:39 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: Soczi]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
wynik USA - Czechy świadczy o słabości grupy w której Amerykanie grali w pierwszej fazie turnieju wraz z Argentyną, Meksykiem i Wenezuelą, dla mnie w takich okolicznościach Francja jak najbardziej do gry w zbliżającym się meczu z Argentyną, handi -1.5 seta wydaje się też dobrym rozwiązaniem smile

Do góry
#4150162 - 01/10/2010 03:14 Re: Mistrzostwa Świata - WŁOCHY 2010 - mężczyźni [Re: mln]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Originally Posted By: AG
wynik USA - Czechy świadczy o słabości grupy w której Amerykanie grali w pierwszej fazie turnieju wraz z Argentyną, Meksykiem i Wenezuelą, dla mnie w takich okolicznościach Francja jak najbardziej do gry w zbliżającym się meczu z Argentyną, handi -1.5 seta wydaje się też dobrym rozwiązaniem smile


napisze tylko tyle, ze mecz meczowi nierówny tongue
dzisiaj ogladalem Usa-Czechy i to, ze Usa samo sobie przegralo 2 i 3 seta to jedno, a drugie to to, ze Czesi mieli kolejny dzien konia i tyle farta u nikogo dawno nie widziałem, ale mimo wszystko kibicuje im dalej i oby wygrywali dalej
tylko szkoda ze np my z nimi nie gramy bo bysmy ich zjedli na przystawkę, takie moje zdanie

Do góry
Strona 6 z 16 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 15 16 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Irek, alfa, VVega), 4010 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45071 Tematów
5587526 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14