Strona 6 z 34 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 33 34 >
Opcje tematu
#419949 - 02/10/2006 10:39 Re: W co warto dziś inwestować?
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Widzisz Mniecio - ja o czym pisałem wyzej,wyszlem z Mostostalu jakis miesiąc temu notując prawie 140 % zysku.Ty wchodzisz teraz - Twoja wola i zycze Ci zysków na Mostostalu co najmniej takich jakie ja zanotowałem.
Akurat sprzedałem na górce, no cóż pewnie to szczęscie poczatkującego - przeciec na naszej giełdzie gram dopiero od 12 lat.

Co do Twojego uśredniania - być może i Mostostal bedzie mial te 5 zl "z palcem w d.." ,mnie to juz jest obojetne bo spółka ta dala mi juz to co miała mi dać.A Ty uśredniaj dalej tylko uważaj abys zamiast "palca w d..." nie miał calej rączki w nocniku.

Do góry
Bonus: Unibet
#419950 - 02/10/2006 14:36 Re: W co warto dziś inwestować?
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
widze ze kolega ma problemy z czytaniem... Pisalem o wartosci 3,50 za akcje "z palcem w dupie" pod warunkiem ze sprawa wieżowca potoczy sie zgodnie z interesem MZB (na co jest podobno spora szansa). Wiezowiec wart jest niebagatelna sume 700 mln zl wiec jestem pewien ze taka kwota nie przeszlaby bez echa na kursie MZB. 700 mln to jest prawie 1mld zl !!!!
Ty mi wciskasz ze pisalem o 5 zl "z palcem w d."... jesli przekrecanie faktow jest dla ciebie sposobem na udowadnianie swoich racji to nie mamy o czym gadac. A i chyle czola przed tak doswiadczonym graczem... bo jak taki amator jak ja mogl w ogole wchodzic w polemike z tak powazanym autorytetem w dziedzinie GPW.
SZACUNEK !

Do góry
#419951 - 02/10/2006 14:39 Re: W co warto dziś inwestować?
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
A i powiedz mi na jakies zasadzie kupujesz akcje jesli nie przez usrednianie ? Od razu walisz za calosc ? Jesli tak to watpie zebys osiagal zyski przez te 12 lat....

Do góry
#419952 - 02/10/2006 16:10 Re: W co warto dziś inwestować?
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Załuję Mniecio że wdałem sie z Tobą w polemikę,widzę że nie warto było,szkoda mojego czasu.
I sorki że wpieprzyłem sie w Twój temat.

Do góry
#419953 - 02/10/2006 16:30 Re: W co warto dziś inwestować?
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Spoko spok Mniecio nie ma się co denerwować. Każdy ma swój sytem grania i uważa go za dobry ale czase dobrze posłuchać co mówią inni.

Do góry
#419954 - 02/10/2006 17:07 Re: W co warto dziś inwestować?
Urguruk Offline
enthusiast

Meldunek: 13/09/2004
Postów: 303
Skąd: Błeszno
zgadzam się z przedmówcą, niema się co denerwować, a posłuchanie opini kogoś innego niż nas samych jest lepsze, bo można zabardzo się stać pewnym i przegrać; i nie ważne, że Ci którzy mją swoje opinie się przejęzyczają <bo z nerwów tak bywa>
piss i pokój, tutaj jedynie możemy się kłócić na czym lepiej wyjdziemy i jak staniemy się nieprzyzwoicie bogaci by już się nie stresować w życiu chyba o to chodzi? czyż nie? a teraz poczekajmy na ten ELZAB, NAFTE i MOSTALA

Do góry
#419955 - 02/10/2006 17:23 Re: W co warto dziś inwestować?
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
Nie ja zaczalem osobiste wycieczki w tej dyskusji. A dardawowi odpowiedzialem tylko tym samym co on powiedzial do mnie, czyli "Co do usredniania to powiem inaczej. Ty chyba jestes nowy, ze sie nie bawisz w usrednianie ". Uzylem rowniez usmieszka zeby nie zabrzmialo to jak zaczepka, ale dardaw odebral to jako atak i od razu zaczal sie popisywac tym ile to on nie zarobil i za wszelka cene chcial mi pokazac jaki to rzadziak jestem. Oczekiwalem merytorycznej opinii na temat oceny spolki, a nie chwalenia sie ile to on zarobil na tych papierach i przy okazji ponizenia mnie. A to ze notowania spolki wzrosly przez jakis czas 100 czy 200% nie musi nic znaczyc. Kto inwestuje 12 lat na gieldzie, powinien w szczegolnosci miec tego swiadomosc. Pierwszy z brzegu przyklad NFI Kwiat, ktory w ciagu miesiaca poszedl w gore 1000% od momentu jak sie nim zainteresowal Karkosik. A capital w tamtym roku jak szedl ? zaczynal od 3 zl a skonczyl na 120... ile to % ?
Co do tego jak dardaw robisz zakupy to pisalem w pelni powaznie bo nie wyobrazam sobie jednorazowych zakupow bez usredniania i osiagania przy tym zyskow. Chyba ze jest to liczenie na szczescie, a na tym sie daleko nie zajedzie.

Do góry
#419956 - 02/10/2006 19:08 Re: W co warto dziś inwestować?
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
No dobra, piszesz juz rozsądniej więc się odezwę.
Ale najpierw na temat chwalenia się.Tak, pochwaliłem się swoim osiagnięciem bo wygenerowanie w tych czasach takiego zysku jest w/g mnie wielkim sukcesem.Zaraz po zbyciu akcji, na poczatku wrzesnia napisałem o tym bo chciałem po prostu najnormalniej w swiecie pochwalic się tym i podzielić się swoja radością.Czy coś w tym złego ?Mineły czasy kiedy człowiek gapił się w telegazetę i co sesję było na max zielono z góry na dół.Na dodatek moja radośc była podwójna bo wrzucilem w Zabrze troche grosze a poza tym od dawna nie zrobiłem tak dobrego interesu.Obecnie zadowalają mnie kilkunastoprocentowe zyski wiec owe 140% było dla mnie czymś niezwyklym od dawna u mnie nie notowanym i długo zapamietam pierwszego wrzesnia.

Teraz słowo o Mostostalu .
Ty weszłes w posiadanie ich akcji natomiast ja zwialem i zamkłem pozycje.Ty sugerowałes się MACD a o moim wyjsciu nie decydowała AT .Wyszedlem z nich bo :
-jeden z czlonków zarządu pozbył się prawie 2 mln praw do akcji a jesli zarząd nie chce swoich akcji tym bardziej ja nie chce
-w przedstawionych w sierpniu prognozach na rok 2007 sprzedaz ma być w tym roku o 20% większa niż w obecnym,zysk ze sprzedazy wiekszy az o 50% czyli niby wszystko cacy ale zysk netto ma być az trzykrotnie mniejszy !!! (2006r-77,1 mln zł , 2007r - 25 mln zł )
- pierwszego sierpnia na walnym zadecydowano o splacie zadluzenia akcjami, bedzie to wyglądało w ten sposób ze akcji bedzie az 146 mln z tego aż 96 mln akcji bedzie w rekach wierzycieli którzy prawdopodobnie beda chcieli szybko pozbyc sie tych akcji i odzyskac swoja kase.A zauwaz ze jest to az 65 % !! ogółu akcji
-to były głowne powody mojego wyjscia z Zabrza , natomiast nie przemawial do mnie "wiezowiec" podkreslany przez Ciebie ,który w/g mnie juz jest skalkulowany w cenach akcji i w mysl zasady kupuj plotki sprzedaj fakty zwialem ztej spólki.

Najbardziej wystraszyło mnie widmo tych 65% dla wierzycieli ,moze to, choc nie musi cholernie zachwiac Mostostalem.Ty jak widac tego się nie boisz i opierasz się na MACD , to jest Twoje prawo i juz wczesniej Ci zyczyłem aby rzeczywiscie doszedł ten papier do 5zł.I to bez żadnych zloscliwości ale naprawdę szczerze.

Odnosnie tego co nas porózniło czyli usredniania.
Jesli tylko przynosi Ci to zysk to jest ok, choc ja na temat usredniania mam inne zdanie.
Co mam własciwie usredniac, zysk czy stratę ? bo nie za bardzo Cie rozumiem.W kazdym bądź razie mamy dwie opcje tego usredniania :
-pierwsze w przypadku gdy kurs akcji rosnie i Ty dokupujesz papiery
-druga mozliwosc to usrednianie kursu na spadku czyli wraz ze spadkiem dokupujesz akcji
Dla mnie obie te mozliwosci to nieporozumienie,ja w pierwszym przypadku cieszę sie z jakiegokolwiek zysku i ustawiam stopa aby zysk nie przeszedl w stratę natomiast w drugim przypadku tnę straty.

Napisz dokladniej co i jak usredniasz(najprawdopodobniej zmniejszasz srednia cene zakupu) wtedy dostosunkuje sie konkretniej do Twojej metody.

Do góry
#419957 - 02/10/2006 19:11 Re: W co warto dziś inwestować?
piotras Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/08/2002
Postów: 3047
Skąd: Wielkopolska
ja tu na gieldzie jestem chyba najmlodszy stazem, wiec mam duzo pytan NFI Kwiat znow dzisiaj zaszalal 51% w gore czy to juz koniec wzrostow jak myslicie?

Ogolnie to mam akcje Lentexu jakies 45% portfela i slyszalem ze ma sie tam wydarzyc cos takiego jak PP to znaczy prawo poboru? na czym to polega i czy nie lepiej bym wyszedl sprzedajac przed tym PP akcje Lentexu, bo niby ich cena ma w tym momencie spasc czy ulec jakims zmianom ?

Do góry
#419958 - 02/10/2006 22:43 Re: W co warto dziś inwestować?
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Odnosnie Kwiatkowskiego - ja w tym momencie nie odwazyłbym się wejśc w rynek.Nie mam pojecia czy to jeszcze wzrosnie choc czasem jednak trudno zatrzymac taki pociąg.Jesli mialbym ich w swoim portfelu na pewno zaakceptowałbym ten zajebisty zysk staralbym się teraz uciec.
Gdyby jednak w Wielkiej Grze spytali mnie o jednoznaczną odpowiedx, powiedziałbym : spadek w krótkim termninie do ok 17,50 zł

A tak na marginesie ciekawe czemu dzis te dwie pipcie zrezygnowały z prokury.



Pytasz dalej czy PP to prawo poboru,tak to jest własnie oznaczenie praw poboru.
Polega to na tym iz w dniu ustalenia prawa poboru kazdy posiadacz akcji tej społki nabiera praw do nabycia akcji nowej emisji.Nie wiem jak to wyglada w przypadku Lantexu bo w chwili obecnej sa oni poza moimi zainteresowaniami,wiec napisz dokladnie jak to oni dzielą a wtedy Ci wytlumacze na tym konkretnym przypadku.
W kazdym bądź razie jesli bedziesz w tym dniu ustalenia PP posiadaczem akcji otrzymasz PP którymi równiez odbywac się bedzie handel na gieldzie.Mozesz je zbyć ew. mozesz skorzystac z praw do zakupu nowych akcji.

Do góry
#419959 - 03/10/2006 10:30 Re: W co warto dziś inwestować?
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Witam

mam pytanie, na jakiej stronie sa najszybciej podawane wyniki z gieldy? Mowie on-line. Chyba na wp.pl ale nie wiem dokladnie wiec pyutanie takie do was.

oraz

jak by sie ktos orientowal wlasnie na tym serwisie gielda.wp.pl - tam sa podawane ostatnie transakcje i np jest spolka hoop i jest podane ostatnia transakcja 100 szt i to jest na zielono, czyli ze 100 szt ktos kupil? Podaje tez ile kto sprzedaje czy tylko same kupna?


I jesli chodzi o ten lentex to beda nowe akcje? A stary kurs aktualnie ktory wynosi 35,5 spadnie? Czy bedzie jeden kurs dla lentexu a drugi dla lentex pp?

Do góry
#419960 - 03/10/2006 13:39 Re: W co warto dziś inwestować?
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
W czasie rzeczywistym notowania mozesz oglądać na stronach swojego BM, to co widzisz na wp,interii czy jeszcze gdzie indziej jest opóźnione o 15 min.
Patrze teraz na strone o której piszesz i nie widzę aby przy transakcji 100 szt na Hoop był zielony kolor, wszystkie sa na czerwono a to oznacza spadek kursu.
W pierwszej rubryce masz zmiane odnosnie do poprzedniej transakcji zas w kolejnej zmianę do kursu odniesienia.Pierwsza liczba to kurs w złotówkach a druga to procent zmian, zreszta masz to wszystko ladnie opisane nad tabelką.
Pytasz dalej czy te 100 szt ktos kupil czy tez sprzedal, w handlu jest tak ze jak jeden kupuje to drugi sprzedaje inaczej byc nie moze więc przeszła ta setka z potrfela do portfela.
Ofery k/s masz w tej tabelce u góry po prawej stronie , z tym że od czasu gdy wprowadzono zlecenia ukryte czy tez czesc ukryta nic to praktycznie nie daje a czesto wprowadza w błąd.
Lentex - skoro ma byc dzień PP to będa nowe akcje.Kursy będa dwa bo PP będzie notowane oddzielnie a czy kurs Lentexu spadnie czy wzrosnie to czas pokaze.

Do góry
#419961 - 03/10/2006 13:59 Re: W co warto dziś inwestować?
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
dardaw, i oto chodzilo... troche mi wyklarowales wizerunek MZB oczywiscie w negatywnym sensie Zeby bylo jasne, to nie kupilem jeszcze papierow MZB bo liczylem na 2,60, bo to mi wyglada na dno wg AT, z tym ze teraz juz nie wiem czy w to wleze po tym co tu napisales i po tym co pokazali w sprawie dla reportera na tvp1.

Swoje zainteresowanie przerzucilem teraz na SkyEurope, po 8,20 mozna brac ile wlezie. Formacja trojkata jak malowana, na 9 zl jest opor, z ktorego wybicia w dol nie zakladam. Nowy inwestor, nowe wplywy kapitalu, restrukturyzacja spolki, formacja odwroconej glowy ktora zakonczyla besse... jak przebije 9 to bedzie jazda do 10 jak nic...

Do góry
#419962 - 03/10/2006 18:32 Re: W co warto dziś inwestować?
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
'Ofery k/s masz w tej tabelce u góry po prawej stronie '

Wlasnie o to mi chodzilo - nad wykresem jest np. od lewej Hoop ostatni kurs: z godz: ost.tr (iles tam szt.) i to jest na zielono caly czas?

Bo myslalem ze to jest takze jak ktos wyprzedaje sie z akcji to jest na czerwono, np ze ja sprzedaje teraz 100 akcji i tam jest wyswietlone na czerwono 100 szt.. A jak kupuje akcje to jest na zielono 100 szt.

No ok teraz juz bede wiedzial ze nie ma co na to patrzec.

Jeszcze mam pytanko mam akcje tego Hoopa od maja wtedy kupowalem po 16 zl teraz jest po 25 ok. myslicie ze bedzie jeszcze rosnac czy juz tylko spadac?

Do góry
#419963 - 03/10/2006 18:33 Re: W co warto dziś inwestować?
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
aha jescze mam pytanie skad bierzecie te informacje typu jak napisal Minecio - 'Nowy inwestor, nowe wplywy kapitalu, restrukturyzacja spolki,' sa jakies przydatne strony tego typy gdzie sa podawane takie 'rewelacje' czy trzeba szukac samemu i czytac?

Do góry
#419964 - 03/10/2006 19:43 Re: W co warto dziś inwestować?
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=1 <--- tu wiecej spamu

http://investstock.home.pl/portal/index.php?module=Board <--- tu mniej

a i polecam gazete Parkiet za 3,50 zl

Do góry
#419965 - 03/10/2006 19:45 Re: W co warto dziś inwestować?
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
Eska, kolor ceny zmienia sie wraz z jej zmianami. Jesli kurs po jakim dochodzi do transakcji spada to kolor jest czerwony, jezeli kurs rosnie to liczba ma kolor zielony.

Do góry
#419966 - 03/10/2006 20:00 Re: W co warto dziś inwestować?
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
Quote:

Odnosnie tego co nas porózniło czyli usredniania.
Jesli tylko przynosi Ci to zysk to jest ok, choc ja na temat usredniania mam inne zdanie.
Co mam własciwie usredniac, zysk czy stratę ? bo nie za bardzo Cie rozumiem.W kazdym bądź razie mamy dwie opcje tego usredniania :
-pierwsze w przypadku gdy kurs akcji rosnie i Ty dokupujesz papiery
-druga mozliwosc to usrednianie kursu na spadku czyli wraz ze spadkiem dokupujesz akcji
Dla mnie obie te mozliwosci to nieporozumienie,ja w pierwszym przypadku cieszę sie z jakiegokolwiek zysku i ustawiam stopa aby zysk nie przeszedl w stratę natomiast w drugim przypadku tnę straty.

Napisz dokladniej co i jak usredniasz(najprawdopodobniej zmniejszasz srednia cene zakupu) wtedy dostosunkuje sie konkretniej do Twojej metody.



Usredniam glownie cene zakupu, czyli kupuje pierwszy pakiecik i czekam na rozwoj sytuacji... jesli rosnie to przewaznie nie dokupuje, tylko zadowalam sie tym co ewentualnie uda mi sie zarobic w razie wzrostow. Jesli spada dokupuje po coraz nizszych cenach. Staram sie zaczynac kupno w momencie gdy cena juz nie ma ochoty spadac (wyprzedany rynek, brak chetnych do wystawiania po tak niskiej cenie). Oczywiscie to zalezy tylko od mojej oceny i niejednokrotnie moge sie mylic a cena jeszcze spada. Tak mialem na przyklad z LZPSem przed PP jak kupilem sporo akcji po 33 zl... W tej chwili przeliczajac na nowe papiery mam srednia ok. 3,30 + PP, czyli niezaciekawie, bo gdybym poczekal z kupnem bylbym teraz zarobiony niezle. No ale mysle ze tu jeszcze zobaczymy dobre jazdy na papierze, a poki co sie pokisimy do nastepnego WZA, ktore chyba ma byc w listopadzie...
Wracajac do usredniania to oczywiscie czesto usredniam tez przy sprzedazy... jezeli cena gwaltownie skacze, jak ostatnio np. na LTX lub Drozapolu, to puszczam czesc akcji po jednej cenie, jezeli rosnie to sprzedaje nastepny pakiet. Zwykle usredniam przy sprzedazy wtedy, gdy cena przebija aktualny poziom oporu, bo wtedy otwiera sie potencjal do nastepnych wzrostow i wiem ze raczej cena nagle sie nie uwali w dol.
Mowisz ze to nieporozumienie wiec moze opisz swoj sposob dzialania... Chetnie poczytam... (bez ironii to pisze tak dla scislosci hehe)

Do góry
#419967 - 03/10/2006 21:15 Re: W co warto dziś inwestować?
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Usrednianiem sprzedazy nie ma sie co zajmowac bo tu tak czy siak bedzie zarobek , jak widze Twoim problemem jest urednianie ceny kupna papierów.Pewnie Cie nie przekonam bo jeszcze tego nie odczułes na swojej skórze ale napisac mozna.
Zamiast moich wypocin zacytuje tu, zapewne znanego Ci a przeze mnie cenionego Grzegorza Zalewskiego :
"Straty są nieodłączną częścią inwestowania na rynku. Nie istnieje inwestor, który ich nie doświadcza. Spekulacja na rynku powinna być traktowana jak większość przedsięwzięć biznesowych &#8211; jedne się udają, inne nie. Należy tylko w porę zrozumieć, która decyzja była błędna i w porę się z niej wycofać. Jedna z zasad działania na rynku każe zamykać jak najszybciej stratne pozycję. Chodzi o to by zakończyć transakcję na której tracimy, w chwili gdy jest to jeszcze nieduża kwota. Nie należy dopuścić do tego by mała strata przerodziła się w wielką, gdyż wtedy podjęcie dobrej decyzji staje się jeszcze trudniejsze.

Inwestorzy (szczególnie działający na rynku akcji) często łudzą się, że dokupując spadające akcje po coraz niższej cenie, obniżają średnią cenę zakupu. Czasem postępują tak również początkujący gracze na rynku terminowym. Jeśli kupimy kontrakt na WIG20 po 1200 i później gdy jego cena spadnie dokupimy po 1100, to nasza średnia cena kupna wyniosła 1150. Niestety liczy się tylko to, że transakcja ta przyniosła już 50 punktową stratę i nie ma żadnej gwarancji, że cena dalej nie będzie zniżkować. Nie ma sensu liczyć na zmianę tendencji, czy próbować odrobić choćby część strat. Nick Leeson nie zastosował się do tej reguły i doprowadził do upadku najstarszy brytyjski bank Barings. Jego problemem był fakt ukrywania strat, gdyż cały czas miał nowe pieniądze (z centrali) na "uśrednianie" pozycji. W większości przypadków inwestorom pieniądze kończą się znacznie szybciej i brakuje środków na dalsze uśrednianie ceny."

Lepiej p Grzegorz przedstawic chyba tego nie mógł a przyklad z Baringsem niech posłuzy jako komentarz.

Generalnie trend jest naszym przyjacielem i jesli nie trafilismy z inwestycja trzeba uciekac, ciąc straty a nie pakowac sie w wieksze bagno.
Dodam jeszcze że usrednianie na akcjach mozna jeszcze w jakis sposób przeboleć natomiast na naszych kontraktach czy na Forex oznacza to smierć w krótkim terminie.Nie ma najmniejszych szans aby usrednianie na tych rynkach dalo Ci sukces, taka gra to po prostu samobójstwo.

Wracając do Twojego pytania , przy wysciu ze spólki postepuje podobnie jak Ty pozbywając się akcji pakietami wraz ze wzrostem ceny.
Wchodząc zaś w jakąs spóleczkę, nie chwaląc się, jestem na tyle przygotowany ze naprawde bardzo rzadko ona dołuje po moim wejściu.Jesli juz tak sie stanie akceptuję niewielka stratę i patrze z boku czy wejsc w nia jeszcze raz nizej czy tez nie.Jesli jest szansa w/g mnie na wzrost wchodze w nia ponownie po nizszym kursie ale nic nie usredniajac bo jestem bez tych akcji.Gdy cena akcji rosnie to wiadomo a gdy spada to powtórka tego co opisalem wyzej.
Miejsce mojego wyjscia z rynku ze strata pokazuja mi swieczki japonskie ,za moment wyjscia biore zejscie ponizej swiecy która w ostanim czasie była znaczaco dłuzsza od pozostałych(tak wuproszczeniu).Oczywiscie trudno tez aby nie poparło tego choć częsciowo MACD czy RSI ,fundamentalne wiadomosci tez nie sa bez znaczenia.
Jak pisałem w innym temacie nie mam problemów z nasza gieldą ,mam zasady i ich przestrzegam natomiast brak mi samodyscypliny na Forex.I cholera nie wiem czemu tak jest.Niby robie to samo ale jakos nie mogę zapanowac tam nad emocjami.Po kilku czy czasami kilkunastu udanych transakcjach robię jakąs glupote która zabiera mój wczesnijeszy zysk a nawet wiecej.No ale to nie na ten temat.
Napisałem Ci wyzej w skrócie jak ja to robię ,myslę ze o to Ci mniej wiecej chodzilo ?

Do góry
#419968 - 03/10/2006 22:11 Re: W co warto dziś inwestować?
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
No rozumiem o co chodzi... Ja zacytuje slowa Warrena Buffeta, ktore dla niego sa kluczowa dewizą w inwestowaniu pieniedzy na gieldzie, a jest to krociutkie: "Buy & Hold". Twierdzi on rowniez ze w momencie jak jestesmy wewnetrznie przekonani co do wzrostow jakiejs spolki to nalezy zakupic ten papier i czekac z cierpliwoscia na to az osiagnie ona zamierzony przez nas poziom. Oczywiscie to wszystko ma byc poparte solidna analiza fundamentalna a i co najwazniejsze, kupione z mozliwie najnizszym dyskontem ceny. Buffet potrafil odnajdywac papiery z 25% zanizona cena wobec realnej wartosci rynkowej. A jak osiagnac mozliwie najnizsza cene zakupu jesli nie przez usrednianie ? Bardzo ciezko jest wstrzelic sie w dno kursu, raczej nalezy ocenic kiedy nalezy wejsc w papier, czyli czy jest on w danej chwili tani czy drogi. Kolejne powiedzenie Buffeta to "kup tanio, sprzedaj drogo". Takie proste, a takie trudne do zrealizowania hehe.
Co jak co, ale sa takie papiery na ktorych wrecz jest nierealne zeby spadaly. Wiem ze to co napisalem moze wyglada smiesznie, ale jest czasami to wewnetrzne przekonanie, ze bedzie roslo, bo nie ma innej mozliwosci Takie przekonanie mialem z Drozapolem, takie tez przekonanie mam co do Nafty i takie przekonanie mam wobec SkyEurope. W tej chwili zobowiazuje sie do przedstawienia notowan tych spolek za powiedzmy miesiac w tym temacie.
Dzis na zamknieciu Skyeurope stalo po 8,25, Nafta 16,00 zl.
Jak bedzie za miesiac napisze tutaj za miesiac, albo w chwili kiedy zdecyduje sie sprzedac te akcje w mozliwie najwyzszym punkcie
pozdrawiam

Do góry
Strona 6 z 34 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 33 34 >




Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (ElNinho[mmdea], Sensei, pacyfista, akagi, VVega, ANZELMO, forty), 3873 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45064 Tematów
5586790 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14