Strona 16 z 56 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423363 - 15/10/2005 16:13 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Quote:

Słyszałem, że jest to 50zł za pierwsze dziecko. Ale czy to jest miesięcznie czy rocznie?



Chyba to ma być miesięcznie. Z tego co czytałem z gazety prawnej to miały by zostań zniesione zasiłki rodzinne wypłacane co miesiąc na rzecz tego odpisu który zostanie wypłacony raz w roku. Pozaty wedle wyliczeń w pełni z tej ulgi bedzie mogła skożystać rodzina z 1 dzieckiem. W przypadku większej ilości dzieci poprostu zabraknie podatku od którego będzie można to odliczyć. Pewnie skończy się na tym że dopłaci do tego państwo.

Do góry
Bonus: Unibet
#423364 - 15/10/2005 16:25 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

Czy wy naprawdę myślicie że jak będą ulgi na dzieci to będzie większy przyrost naturalny??




Nie, w tym wpyadku pomogłaby tylko wizja Macieja Giertycha która jest nieco szalona (nawet dla mnie konserwatysty) ponieważ żyjemy w teoretycznie wolnym świecie. Dla przypomnienia - wystarczy zostawić kobiety w domu. Wtedy znajdzie się praca dla mężczyzn. Również dzięki temu zabiegowi w rodzinach przybędzie dzieci. Jak dla euro-liberałów głoszenie poglądów o normalnych związkach kobiety z mężczyzną to średniowiecze to tu cofamy się do epoki kamienia łupanego

Odnośnie ulgi - jak to ulga jest jednorazowo odliczana od podatku ale w tym wypadku nie wiem napewno ponieważ nie interesowałem się tym. Jednocześnie wygląda śmiesznie jako ulga roczna więc mam nadzieję że będzie to ulga miesięczna.

Do góry
#423365 - 16/10/2005 19:27 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa


Recepta na wygranie wyborów prezydenckich czyli Ostatnie rady dla sztabu Lecha.
==============================================

To już naprawdę ostatnia chwila,
czas więc zarzucić ten pijar czarny
i delikatnie, jak lot motyla
wejść w pięcioletni kraj solidarny.

Biedni sztabowcy połamią głowy
na przeciwnika szukając haków.
Ja, tanio sprzedam chwyt finansowy
na milionowe rzesze rodaków.

To przecież nie jest nadludzka sztuka
pomnożyć znacznie swój elektorat.
Wystarczy wiedzieć gdzie go poszukać.
- Zdradzę Wam jedną ze swoich porad.

Zatem, nastała rzecz niepojęta,
to się po prostu w pale nie mieści.
Za faworyta na prezydenta
booki trzymają po 3,30.

Wystarczy w górę dać iść sondażom
w zamian promując wiadome hasło,
a ten o którym kibice marzą
z wielką przewagą wejdzie jak w masło.

Niech się schowają programy wszelkie
z trudem sklecane do jednej kupy.
Przed nami leżą pieniądze wielkie,
stawiasz chałupę - masz trzy chałupy.

Już w poniedziałek, na samym starcie
możemy wszyscy odbić się od dna.
Czeka nas sute, nowe otwarcie,
czeka nas błoga przyszłość pogodna.

To się naprawdę w pale nie mieści.
Gracze się wkoło zanoszą śmiechem,
za faworyta po 3,30.
Czy może Donald wygrać mecz z Lechem ?



PK-hpc (16.10.2005)

Do góry
#423366 - 16/10/2005 19:59 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
donic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/10/2002
Postów: 3303
Skąd: Tarnów
Extra hpc!! Czyli jedziemy z koksem za 3.30

Do góry
#423367 - 17/10/2005 08:18 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Ja pojadę już za 2,5 chałupy , bo nie mam takich nerwów na czekanie na trzecią co Paweł

Do góry
#423368 - 17/10/2005 08:37 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
gdzie jest kurs powyżej 3 na kaczkę?

Do góry
#423369 - 17/10/2005 09:15 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
KeeP Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/09/2003
Postów: 2372
Skąd: tam gdzie stało ZOMO
w Unibecie 3.25 na Kaczyńskiego

szkoda że nie ma hc

Do góry
#423370 - 17/10/2005 10:08 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
maverick Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/05/2002
Postów: 2835
Skąd: Wawa
3.5 Expekt

Do góry
#423371 - 17/10/2005 10:11 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Quote:

w Unibecie 3.25 na Kaczyńskiego

szkoda że nie ma hc




Tusk, Donald - Procent Głosów
Under 54.5 1.85


Przecież to jest handicap na Kaczynskiego +9%....

Do góry
#423372 - 17/10/2005 10:16 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Kaczynski 3,75 /Expekt/

Do góry
#423373 - 17/10/2005 11:13 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Ja poczekam aż wyjdą brudy na 48 godz. przed ciszą wyborczą. Wtedy je ocenię i obstawię odpowiednio, choć bez względu na zakład(y) i tak będę głosował na Tuska.

A może jakiś rodzimy buk nas jeszcze zaskoczy?

Do góry
#423374 - 17/10/2005 11:18 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Kurski przeszedł na stronę Tuska

Paweł Wroński 17-10-2005, Gazeta Wyborcza
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,2970850.html

W dzień wyborów ksiądz w kościele na warszawskim Gocławiu radził, by wybierać kandydata z dobrej, patriotycznej rodziny. Sugestia była lekka, ale zrozumiała. Zapewne większość wiernych wiedziała, że chodzi o Lecha Kaczyńskiego.

Do tej pory wydawało się, że Lech Kaczyński ma w tej kampanii monopol na patriotyzm. Eksponował udział swoich przodków w Powstaniu Warszawskim, przypominał o stworzeniu Muzeum Powstania. Tusk był przedstawiany przez PiS jako trochę kosmopolita, kandydat "miękki w polityce zagranicznej". To wszystko jednym "chlapnięciem" odmienił Jacek Kurski, wypominając dziadkowi Tuska służbę w Wehrmachcie.

Dzięki niemu od kilku dni osią dyskusji wyborczej jest nie "spór Polski liberalnej z solidarną", czego chciał Kaczyński, lecz powikłane wojenne losy dziadka Tuska - Józefa. Z zachowanych dokumentów wynika, że w czasie wojny w skrajnie trudnych warunkach w Wolnym Mieście Gdańsku zachowywał się godnie i patriotycznie. Nie wyrzekł się polskości, trafił do obozu koncentracyjnego, a po wcieleniu do Wehrmachtu uciekł do polskiej armii. Wspaniała, pasjonująca historia.

Jacek Kurski domaga się przeprosin ze strony szefa sztabu wyborczego PO Jacka Protasiewicza. Po co? Protasiewicz nie powinien przepraszać, ale na kolanach dziękować Kurskiemu. Były sztabowiec PiS sam z własnej woli dał Platformie i Tuskowi wielki atut w niemrawej kampanii wyborczej.

Kurski zapowiada, że po wyborach będzie się ubiegał o przywrócenie członkostwa w PiS. Za to, co zrobił, raczej honorowe członkostwo powinna mu dać PO. Swoją drogą ciekawe, jaki im by wyciął numer.

Do góry
#423375 - 17/10/2005 11:26 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
analiza obecnej sytuacji politycznej:
Dwa wymiary nowej Polski
moge się pod tym podpisać obiema rękami

Do góry
#423376 - 17/10/2005 11:56 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Ach Ci sztabowcy Kaczyńskiego ,zamiast szukać gdzieś w Wermachcie , powinni skoncentrować się na samym Donaldzie

W dniach 12 - 14 czerwca 1992 roku, jako wiceprzewodniczący Zarządu Głównego ZK - P, tuż po upadku rządu Bieleckiego, Donald Tusk uczestniczył w II Kongresie Kaszubskim, który odbywał się w Domu Technika w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6. 13 czerwca do uczestników Kongresu wygłosił programowe przemówienie zatytułowane:

"Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne".

Przedstawił w nim program pełnej autonomii
Pomorza (Kaszub), które winno posiadać nie tylko własny rząd, ale i własne wojsko i własny pieniądz.

Na takie dictum siedzący przy mnie goście (ks. prof. Pasierb, posłowie z WAK Alojzy Szablewski i Feliks Pieczka, jeden senator, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków oraz inni) wyrażali swe oburzenie, gdyż oni nie widzieli Kaszub poza Polską.

Siedzący w pierwszym rzędzie poseł Feliks Pieczka nie wytrzymał i wskoczył na estradę, podszedł do mikrofonu i wygłosił pozaprogramowe, piękne, patriotyczne kontprzemówienie podkreślając, iż oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec polskiej racji stanu, ale i wobec interesu Kaszubów. Przypomniał też zebranym fragment
hymnu kaszubskiego, który w języku polskim brzmi: "nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Polski Kaszub". "

Żródło
Referat Tuska

Do góry
#423377 - 17/10/2005 12:01 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
mała uwaga mnie tam nie było , ale w świetle tego referatu do ktorego podalem linka , reakcja sali wg. obserwatora brzmi wiarygodnie

Do góry
#423378 - 17/10/2005 12:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
Były lider Platformy Obywatelskiej i marszałek Sejmu, a obecnie senator-elekt Maciej Płażyński (niezrz.), powiedział w poniedziałek, że w drugiej turze wyborów prezydenckich odda głos na Lecha Kaczyńskiego.

Płażyński wraz z Donaldem Tuskiem i Andrzejem Olechowskim w 2001 roku założyli Platformę Obywatelską.

- W polityce nie decydują względy towarzyskie lub przyjacielskie. Zagłosuję na Lecha Kaczyńskiego jako kandydata bardziej rozumiejącego państwo. W sporze między wizją Polski liberalnej Donalda Tuska a Polską solidarną Lecha Kaczyńskiego jestem po stronie Polski solidarnej, bo tak jest od 25 lat - podkreślił.

Płażyński zastrzegł, że jego decyzja o poparciu kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta nie oznacza, że zamierza wstąpić do tej partii


Interia.pl
Ciekawe........

Do góry
#423379 - 17/10/2005 12:08 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
Eldorado, miałem o tym napisać, byłeś 1-wszy :)

Do góry
#423380 - 17/10/2005 12:14 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
OTo fakty m.in. z miesięcznika ZNAK 11/12 1987 i wypowiedź uczestnika zjazdu w Gdańsku:
CZY KTOŚ TYM FAKTOM ZAPRZECZY i UDOKUMENTUJE,że TO NIEPRAWDA? Oto wypowiedź TUSKA>
"Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem". W dniach 12-14 czerwca 1992 roku, jako wiceprzewodniczący Zarządu Głównego ZK-P, tuż po upadku rządu Bieleckiego, Donald Tusk uczestniczył w II Kongresie Kaszubskim, który odbywał się w Domu Technika w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6. 13 czerwca do uczestników Kongresu wygłosił programowe przemówienie zatytułowane: "Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne". Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza (Kaszub), które winno posiadać nie tylko własny rząd, ale i własne wojsko i własny pieniądz. Na takie dictum siedzący przy mnie goście (ks. prof. Pasierb, posłowie z WAK Alojzy Szablewski i Feliks Pieczka, jeden senator, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków oraz inni) wyrażali swe oburzenie, gdyż oni nie widzieli Kaszub poza Polską. Siedzący w pierwszym rzędzie poseł Feliks Pieczka nie wytrzymał i wskoczył na estradę, podszedł do mikrofonu i wygłosił pozaprogramowe, piękne, patriotyczne kontprzemówienie podkreślając, iż oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec polskiej racji stanu, ale i wobec interesu Kaszubów. Przypomniał też zebranym fragment hymnu kaszubskiego, który w języku polskim brzmi: "nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Polski Kaszub".

Przedruk z onet.pl
O wypowiedzi w m-ku "Znak" wiedziałem wcześniej, jednak tekstu nie mam.
Nie wiem czy to wierny przedruk dlatego zapodaję źródło.

Do góry
#423381 - 17/10/2005 12:20 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Quote:

Protasiewicz nie powinien przepraszać, ale na kolanach dziękować Kurskiemu. Były sztabowiec PiS sam z własnej woli dał Platformie i Tuskowi wielki atut w niemrawej kampanii wyborczej.




Nie ma to jak propaganda. Cały czas słyszę od wyborczej, TVN-u itp. jak to Kurski zrobił Tuskowi dobrze, jak to Tuskowi teraz nie skoczy ... szemrane sondaże oczywiście to potwierdzają.

Ciekawe o jakim atucie mówią? Jakoś 5x głośniej było słychać o wermahcie niż o patriotyzmie jego dziadka. I ludzie prędzej zapamiętają to pierwsze. Typowe odwracanie kota ogonem...

Grzech samozadowolenia i pychy popełniła kiedyś UW i zapłaciła za to zniknięciem ze sceny politycznej. Za to samo PO zapłaciła przegraniem wyborów parlamentarnych. Może teraz zapłaci po raz trzeci Dobrze by było...

Do góry
#423382 - 17/10/2005 12:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
obecne sondaże nie dają Kaczyńskiemu zbyt wielkich szans, właśnie w tym upatrywałbym jego... szansy, sztab Tuska i sprzyjające media (czyli niemal wszystkie) moge w tym ostatnim tygodniu trochę "przysnąć" podobnie jak to było tuż przed wyborami parlamentarnymi, sztab Kaczyńskiego powinien zaatakować tak jak wtedy (do dziś pamiętam ten tekst o programie PO: "19 nieponumerowanych stron"), czasu jest mało, powiedziałbym bardzo mało żeby odwrócić losy wyborów, jak sztab Kaczyńskiego ma jakieś asy w rękawie to jest ostatni dzwonek żeby je wyciągnąć, sztab Tuska jest teraz zadowolony, najchętniej zakończyłby kampanie dzisiaj, to sztab Kaczora musi teraz zaryzykować i postawic wszystko na jedną kartę

Do góry
Strona 16 z 56 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista), 3842 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45064 Tematów
5586817 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14