Strona 11 z 56 < 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423263 - 14/10/2005 11:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Czyl;i rozumiem ze chcesz butnego aroganta ktory na wszystko co mu sie nie spodoba bedzie robil afere
Wg mnie musimy miec swiadomosc z jakiej pozycji startujemy, na jakim miejscu jestesmy w szeregu i na co nas stac, a na co nie, Kaczynski probuje z Polski zrobic mocarstwo ktore zamierza stawiac warunki, w debatach opowiada co to on nie zrobi, a pojedzie z pierwsza wizyta i szybko go do pionu ustawia, pozycje buduje sie w rozmowach ktore na domiar zlego trzeba umiec prowadzic zeby cokolwiek osiagnac, to troche tak jak stanie Frankowski naprzeciw Terry'ego i zacznie mu wymyslac, dostanie "w czape" i sie skonczy "dyskusja", oczywiscie Frankowski tak nie zrobi, uzyje sprytu (sportowej dyplomacji) i zalatwi swoje,
podobnie powinno byc w polityce, znaj swoja wartosc ale nie kozacz bo Cie zycie szybko wyprostuje, boje sie ze zycie wyprostuje Kaczynskiego naszym kosztem i wtedy bedzie juz za pozno na poprawna reakcje.
Nie chce przez powyzsze powiedziec ze Tusk jest lepszy ale nie widze u niego tylu negatywnych zachowan ale zdaje sobie sprawe ze jest to tylko Prezydent ktory nie ma wladzy absolutnej, wrecz ma wladze mocno ograniczona i jego rola w wiekszym stopniu sprowadzi sie do funkcji reprezentatcyjnych.
Patrzac na zmiany ktore zamierza wprowadzic Kaczynski w Konstytucji jestes w stanie zapewnic mnie ze nie zechce zmienic Konstytucji pod siebie i nagle okaze sie ze bedzie prezydentem do konca zycia?? skrajny przyklad ale czyz az tak niemozliwy??
Patrzac na tego czlowieka nie potrafie go obdarzyc kredytem zaufania ktorym bym chcial obdarzyc przyszlego prezydenta.
Wolalbym wiecej rownowagi w nazym kraju PiS rozdaje karty na Wiejskiej, a Tusk w Palacu Prezydenckim.
Niestety Kaczyscy maja wyrazna ochote zgarnac cala pule i daza do tego po trupach, nie baczac na slowa i czyny, a to wrozy bardzo zle jesli tak sie stanie.
Bzyku -> szanuje zdanie innych ale dlaczego jestes jedynym ktory odpowiada na pytania, a reszta tutejszych zwolennikow Kaczynskiego milczy?? nie agituje na korzysc Tuska tylko pokazuje wady i przywary Kaczynskiego ktore oddaja to co w Polakach najgorsze, naprawde nie potrafimy pokazac ze jestesmy normalnymi ludzmi ktorych stac nie tylko jednorazowe zrywy ale na konsekwentne dzialanie??
dlaczego nikt nie ustosunkowal sie do poczynan jegomoscia na warszawskim podworku, dlaczego nikt nie przyzna racji lub ewentualnie zaprzeczy ze Kaczynski jest agresywnym politykiem (doslownie i w przenosni), lekcewazacym rywala, naigrywajacym sie opozycji w sposob co najmniej nie wyszukany, takiego prezydenta nie chce.
Przeciez wielu z Was jezdzi po Europie, jestesmy w roznych panstwach obecni, nie zyjecie tylko w naszej chorej rzeczywistosci, naprawde nie widzicie roznic miedzy silnym politykiem, a pospolitym krzykaczem i populista??
rozumiem ze walka o wladze dopuszcza wiele chwytow mniej lub bardziej popularnych ale trzeba znac umiar ktorego ten czlowiek nie zna.

nie namawiam nikogo do niczego tylko zastanawiam sie czy ludzie w Polsce sa slepi czy chca kolejny raz dac sie nabrac na puste slowa
wiem wiem, zaraz ktos napisze ze to samo mozna odniesc do obu kadydatow, i racja, mozna ale przynajmniej Tusk nie jest tak bezczelny, zarozumialy i swiecie przekonany o swoich racjach i to jest dla mnie duzy plus na jego korzysc.
Boje sie ze znow zrobimy krok do tylu, dalej bedziemy zasciankiem Europy ktory zajmuje sie rozliczaniem swojej przeszlosci, babraniem sie we wlasnym gownie zamiast odciac sie gruba kreska i zaczac wiele rzeczy od nalezytego poczatku.

Ja nie oczekuje cudow, chce normalnosci, swobody dzialania, i braku ograniczen co do decydowania o swoim zyciu, niech kazdy sobie sam odpowie ktore z rozwiazan jest w stanie dac mu takie mozliwosci lub przynajmniej ich nie ograniczac.

Do góry
Bonus: Unibet
#423264 - 14/10/2005 11:11 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Quote:


A obraz Kaczyńskiego jako butnego aroganta, który będzie stawał okoniem na wszystko co mu się nie podoba, to głównie wytwór propagandy jego rywali.




nie zgadzam sie, mam oczy, uszy i mozg po to zeby analizowac to co widze i slysze, nie trzeba byc fachowcem zeby stwierdzic ze sposob siedzenia, sposob wpowiedzi, traktowanie rywala "z gory" i tym podobne, swiadcza o takim a nie innym typie osobowosci.
Tego nikt mi nie wmowil ani nie zasugerowal.

Do góry
#423265 - 14/10/2005 11:27 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
ja mimo wszystko uważam, że trochę przesadzasz i wyolbrzymiasz negatywne cechy Kaczyńskiego. Zwłaszcza z bezczelnością i zarozumialstwem.

Tusk owszem wydaje się bardziej ugodowy i mniej konfliktowy, ale czy naprawdę uważasz, że Kaczyński pojedzie do Busha i nie załatwi tego czego chciał, to obrazi się na niego?

Wywoła polityczną awanturę? Nasra mu na biurko? Nie, nie zrobi tego bo nie jest głupi.

Nie boję się zmian w konstytucji z prostego powodu - to nie Prezydent dokonuje tych zmian, lecz sejm. A w sejmie PiS ma zdecydowanie za mało głosów by to uczynić - nawet z pomocą Samoobrony i LPR-u nie da rady.

Poza tym UE nie pozwoli na taki krok będący de facto przejściem z demokracji (kulawej, ale jednak) do dyktatury.
Takie sądy to typowe straszenie Kaczyńskim.


Odnośnie tego, co piszesz o Frankowskim i Henrym. Z Anglią przegraliśmy, bo piłkarze byli bojaźliwi i bali się anglików. Gdyby byli pewni siebie i swojej wartości gra wyglądałaby inaczej.

A Kaczyński w przeciwieństwie do Tuska jest pewien swoich przekonań i nie będzie bezkrytycznie przyjmował wszystkiego co narzucą mu Chirac, Schroeder i inni tak jak to robi Kwaśniewski.
To też jest polityka, z jednej strony umieć przedstawić swoje poglądy tak, by druga zrozumiała, że Polska ma swoje potrzeby. Z drugiej strony dostrzec, że partnerzy mają też swoje potrzeby i uwzględnić je.

U Kaczyńskiego widzę większą siłę w wyrażaniu własnych poglądów, u Tuska większą siłę w dostosowywaniu się do potrzeb innych i uwzględnianiu ich. Wyborcy zdecydują, którą opcję wolą.

Gdyby Kaczyński naprawdę był taki jakim go przedstawiasz, to Warszawa po jego rządach byłaby miastem zaściankowym, z którego uciekają inwestorzy, UE nie daje ani grosza na żadne inwestycje - a tak nie jest.

Do góry
#423266 - 14/10/2005 11:54 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
zdaje sobie sprawe ze za mocno go oceniam ale to nie bierze sie znikad.
co do inwestorow uciekajacych z Warszawy, przyjzyj sie dokladnie ile firm ucieklo za kadencji Kaczynskiego, tu akurat nie uwazam ze jest to wina, ale fakt jest faktem ze nie dostrzega tego tak jak Ty i nie potrafi temu zapobiec.

co do nasrania na biurko, oczywiscie ze tego nie zrobi gdybym tak uwazal juz siedzialbym w komitecie Tuska i byl pierwszym agitatorem
ale ja jestem zwolennikiem spokojnej rozmowy (takiej jak teraz z Toba), a nie startowania z pozycji roszczeniowej bo zeby wymagac trzeba najpierw cos samemu zaproponowac, a Kaczynski nie jest taka osoba, ma wiele roszczen tylko ze czysty populizm, wie dobrze czego i jakich hasel wymaga polska gawiedz, ktora w sporej czesci jest szara masa zywo reagujaca na taka postawe, Polacy tacy sa im ktos glosniej krzyczy tym wieksze ma poparcie

z konstytucja oczywiscie sie zapedzilem, zbyt jaskrawy przyklad co do tego za jakiego polityka go uwazam, a uwazam ze bylby sklonny do tego.
i jeszcze jedno, co powiesz na cos takiego:
Kaczynski zapytany przez goscia na ulicy o to czy zamierza utrzymac wysokie odprawy dla gornikow
- Oczywiscie!
- A skad Pan wezmie te pieniadze skoro i tak jest juz taka dziura budzetowa?
- Hmm, no wie Pan to sie nie stanie w ciagu najblizszych lat, moze za rok, dwa, moze wiecej...
ladne hasla, wstrzelenie sie w grupe ludzi sklonnych w to uwierzyc, walka do upadlego ale za jakis czas ci wlasnie gornicy i inni zwabieni takimi pustymi frazesami otworza oczy i co wtedy??

ok, mamy rozne zdanie, szanuje Twoje, dyskutujemy, uwazam ze moglibysmy pojsc na piwo i nie skakac sobie do oczu z powodu odmiennych zdan
nie mam pojecia ile masz lat, co robisz i czym sie zajmujesz ale sadze ze jestes czlowiekiem ktoremu takie rzeczy jak wprowadzanie dodatkowych utrudnien podatkowych, tworzenie nowych bezmyslnych podatkow, wracanie do starych niesprawdzonych obciazen nie przeszkadza.
Mi przeszkadza taka wizja rzeczywistosci po wyborach.
no ale mamy demokracje i wolno na miec swoje zdanie i to chociaz jest pozytywne

pozdrawiam

Biszop

p.s. mam juz dosc tego calego cyrku, mogloby sie to zakonczyc, bedzie trzeba zaakceptowac wybor dokonany przez wiekszosc i wszystko znow bedzie po staremu

Do góry
#423267 - 14/10/2005 13:02 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Dla mnie wybory na dzisiaj są zakończone. Sztab wyborczy popełnił sporo błędów namawiając Tuska na agresywną postawę przed I turą, dlatego jego notowania spadły, a wynik I tury nie był najlepszy. Ataki ludzi z otoczenia Tuska też nie były do końca przemyślane i wskazane, ale tutaj trudniej ocenić, bo część mogła mieć uzasadnienie, jako odpowiedź.

Ale faktem jest, ze Tusk cały czas prowadził z Kaczyńskim. A teraz po I turze, Kurski wbił samobója Kaczyńskiemu i kwestia wyborów przedwcześnie i wbrew oczekiwaniom wydaje się powoli być zakończoną. Kaczyński zaczął nerwowe ruchy typu "hospicjum", bratanie ze związkowcami (ale ten elektorat już dawno się wyczerpał, i inne prosocjalne (ten temat też już jest słabszy). Nawet wśród bezrobotnych jest trochę więcej zwolenników Tuska.

Atmosfera już się przegrała, bo ileż można, i dla mnie to już kampania bez większych emocji, idę głosuję i koniec. Co prawda sondaże faworyzują Tuska, ze względu na przewagę głosów z dużych miast, ale przewaga jest dość spora.

Do góry
#423268 - 14/10/2005 13:21 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Timi Offline
member

Meldunek: 08/08/2005
Postów: 143
Skąd: Kraków
Quote:

Zupełnie nie rozumiem ludzi piszących tutaj ,którzy twierdzą ,ze Tusk w debacie wczoraj wypadł znacznie lepiej od Kaczyńskiego, jak można mieć takie klapki na oczach?



Możemy się nie zgadzać, przecież o to chodzi w dyskusji, ale bez przesady, staram się patrzeć na tą całą kampanię obiektywnie, takie jest moje zadanie.
Podtrzymuję nadal, że Kaczyński przegrał tą debatę.
Moim zdaniem Lech Kaczyński zarzuca Tuskowi rzeczy conajmniej śmieszne. Mówienie że ja coś wiem, ale nie powiem - to śmiech na sali.
Quote:


Donald zaliczył dużo wpadek , (pytania o pełnione funkcje państwowe, lenistwo w Senacie, proniemieckośc, sprawa Piskorskiego - "najwyższa kara w PO" ).



Pierwsze pytanie, tutaj pełna zgoda. Lenistwo w senacie - tutaj raczej Tusk jakoś się wywinął, nie na plus, ale jednak.Proniemieckości niekomentuje, bo to śmieszne... jakieś chore wymysły Kaczyńskiego i PIS-u, sprawa Piskorskiego, nie widzę tutaj żadnej wpadki.
Jeżeli chodzi o wpadki Kaczyńskiego to napisałem je powyżej.
Podejrzewam też, że to lekceważenie, naśmiewanie się z kontrkandydata raczej plusów mu nie doda.
Quote:


Pozawerbalnie również przegrał . Cały Czas wygląd na mocno przestraszonego i spiętego człowieka w przeciwieństwie do Kaczyńskiego rozluźnionego, uśmiechniętego i bez śladu zdenerwowania.



Całkowicie się nie zgadzam. Tusk przez całą debatę trzymał fason, ja nie widziałem przestraszonego Tuska, tylko skoncentrowanego. Fakt Kaczyński był rozluźniony, ale chyba jednak za bardzo, uśmiechał się,to dobrze, ale czasami w złych momentach i był to uśmiech szydercy, a to jednak odrzuca. Zdenerwowania w niekturych momentach było dużo i było ono bardzo widoczne - radzę oglądać uważnie
Quote:


Od tego gościa poza tym bije proniemieckość :
Tusk chce dbać o dobre relacje polsko-niemieckie(jakim kosztem?), zaś Kaczyński chce dbać o dobrą pozycję Polski względem Niemiec (jedyna rozsądna postawa wobec każdego sąsiada).




bez komentarza
Quote:


Kaczyński podpadł wczesniej Niemcom , kiedy zapowiedział ,ze będzie dążył do zmiany formuły udziału niemieckiej mniejszości w parlamencie i ich też ma obowiązywać formuła 5% progu .



Tu go popieram

Do góry
#423269 - 14/10/2005 13:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Timi Offline
member

Meldunek: 08/08/2005
Postów: 143
Skąd: Kraków
Quote:



O nieudolnym omijaniu odpowiedzi na zadane pytania już pisałem, natomiast zauważyłem rzecz jeszcze inną:

- Gdy Tusk sam zadaje pytanie, mówi o czymś i czuje się pewnie ma wygląd poważny.
- Gdy odpowiada na tematy niewygodne dla niego i wchodzi na "grząski" teren, częśto pojawia się u niego na moment nerwowy uśmieszek (może niekontrolowany). Dziwnym trafem zawsze wtedy, gdy Tusk jest zbity z tropu lub w bólach konstruuje wypowiedź.



Mnie to wygląda na przełykanie śliny, ot poprostu.


Quote:

Quote:

Quote:

W sytuacjach gdy Tusk wytykał np. to, że Warszawa wydaje za mało kasy na hospicja, a Kaczyński mu pokazał porównanie ile inne miasta wydają na hospicja, Tusk nie wiedział co ma zrobić i plótł zbity z tropu jakieś bzdury.



Wtedy Tusk wyjął pismo Urzędu Miasta Warszawy i kiedy je streścił to mina Kaczyńskiemu conajmniej zrzedła. Swoją droga to wydaje mi się, że Warszawa jest najbogatszym miastem.
Szkoda też, że nie powiedział ile hospicjów jest w innych miastach



a na koniec tego tematu Tusk przytoczył jakieś dane, mówiąc że w 2003 roku Warszawa wydała na hospicja o 200 tys zł więcej niż w roku 2005. Zapomniał tylko, że rok 2005 jeszcze się nie skończył...



Faktem jest, że obaj panowie manipulują informacjami. Zgadzam się z tym co napisałeś, ale chciałbym jeszcze zauważć, że Kaczyński wyjął wykres który miał pokazywać różnicę w wydatkach na hospicja w Warszawie i Gdańsku... Szkoda tylko, że nie powiedział, ze w Gdańsku jest jedno hospicjum, a w Warszawie trzynaście.
Ogólnie rzecz biorac obaj panowie manipulują informacjami, a większosć osób się na to łapie.

Quote:


I nie wydaje mi się by Kaczyńskiemu mina zrzedła, przecież odpowiedział, że Warszawa wydaje na hospicja tyle ile pozwala na to prawo (18zł na łóżko dziennie - chyba tyle to było).



Oj zrzedła, zrzedła
Quote:

Patrząc na dane podane przez Kaczyńskiego, czepianie się tej sprawy ze strony Tuska jest co najmniej niestosowne. Inne większe miasta (poza Wrocławiem) wydają znacznie mniej, a niektóre w tym Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz nic nie wydają.



To już jest rozmowa o samodzielności hospicjów, a to nie tutaj raczej
W Warszawie istnieje 13 hospicjów, ale żadne z nich nie należy do miasta. Władze miejskie mają jedynie prawo dofinansowywać działalność dodatkową.
Dość marny punkt zaczepienia ze strony Tuska.




Reasumując uważam, że sprawa hospicjów nie jest miarodajna z powodu nikłych informacji posiadanych przez nas oraz jawnej manipulacji ze strony obu panów

Do góry
#423270 - 14/10/2005 13:48 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Quote:

ok, mamy rozne zdanie, szanuje Twoje, dyskutujemy, uwazam ze moglibysmy pojsc na piwo i nie skakac sobie do oczu z powodu odmiennych zdan



I o to właśnie chodzi - gdyby te "elyty" tak potrafiły, byłoby lepiej.

Co do pozycji roszczeniowej, to jest tego niewiele - straszenie Niemców odszkodowaniami za wojnę , też uważam że nie jest ok, ale czy żądania Eriki Steinbach nie są jeszcze bardziej absurdalne? W takich przypadkach nie ma co silić się na ładne uśmieszki i czułe słówka, tylko zagrozić tym samym - to skutecznie hamuje zapędy takich ludzi jak Steinbach.

Co do emerytur górników powiem tylko dwa słowa - KAMPANIA WYBORCZA! Wszyscy obiecują, czasem więcej niż mogą i Kaczyński nie jest tu wyjątkiem. Poza tym nie zapominaj, że takie sprawy to nie są kompetencje Prezydenta, tym zajmuje się rząd.

Może część kasy by zdobył zmniejszając administrację tak jak to mówi, ale nie całość - zgoda. Ja zawsze biorę na takie rzeczy dużą poprawkę wiedząc że jest kampania wyborcza i dla mnie to co oni obiecują nie jest żadnym kryterium wyboru.

wprowadzanie dodatkowych utrudnien podatkowych, tworzenie nowych bezmyslnych podatkow, wracanie do starych niesprawdzonych obciazen nie przeszkadza.
To też nie są kompetencje prezydenta, to rząd ustala podatki , a w nim będzie przecież PO, która może zablokować podwyższanie podatków i tworzenie nowych.


Adam PL - Ze sprawy Kurskiego Kaczyński wybrnął najlepiej jak mógł i teraz będzie akcentował to, że go wyrzucił z PiS najmocniej jak się da. W ostatecznym rozrachunku może się okazać, że ta sprawa nie zaszkodzi Kaczyńskiemu, a wręcz przeciwnie.

A co do oceny kto wygrał ostatnią debatę, to wszyscy jesteśmy Jury - każdy na coś innego zwraca uwagę, a ostateczny werdykt będzie należał do tych członków Jury, którzy pójdą do urn.

Do góry
#423271 - 14/10/2005 13:51 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5690
No to mamy wybór albo proniemieckość czyli Tusk albo prorosyjskość czyli Kaczyński.

Do góry
#423272 - 14/10/2005 14:04 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
jak się tak stawia sprawy, to tylko pogratulować.

Ani Tusk nie jest proniemiecki (co to właściwie znaczy? Miałby oddać ziemię Niemcom? Załatwić im ulgi podatkowe? Dać 10 miejsc w sejmie?) ani Kaczyński nie jest prorosyjski (wystarczy poczytać przedruki z rosyjskiej prasy co o sądzą o nim i Tusku. Generalnie obu uważają za nieprzyjaźnie nastawionych Rosji)

Do góry
#423273 - 14/10/2005 14:05 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

Bzyku masz rację "ta bijącą proniemieckość" to była
lekka przesada z mojej strony



chyba jednak nie przesadziłes:
w Gdańsku wychodzi miesięcznik "30 Dni", wychodzi już dobre 7-8 lat, mam kolege który jest stałym czytelnikiem tego czasopisma, skrzywiło mu ono psychikę, już nie uważa się za Polaka , tylko za osobę narodowości... gdańskiej , w kólko bełkocze że Gdansk i woj. pomorskie musi być niepodległe, ewentualnie przyłaczyłby je do Niemiec, kiedyś mówi mi że w tym piśmie cały czas źle pisze się o Polakach i Rosjanach, na to ja czy nie widział tam napisu "sponsorowane przez Ambasade Niemiecką".
NIE!!!
"30 Dni" wydają ZNAJOMI TUSKA (bracia Parell, z którymi pisał też ksiązki o Gdańsku) , czy sam Tusk jest wydawcą nie wiem, mozna to sprawdzić, ale zamieszcza on tam teksty w kazdym numerze;
inne wypowiedzi Tuska:
- w 1987 pisał że Polska to "mit" i "nienormalność" (znana sprawa);
- w 1992 na zjeżdzie Związku Kaszubsko-Pomorskiego opowiedział się za odłączenie Kaszub od Polski i ogłoszenie niepodległości (też znana sprawa);
- teraz coś co sam znalazłem osobiście: kilka miesięcy temu w jednym z wywiadów mówił on coś takiego, moje nazwisko Tusk jest kaszubskie, gdyby było POLSKIE nazywałbym się Tusek (pozostawiam to bez komentarza);

Donald Tusk jest proniemiecki jak diabli, dużo bardziej niz Kwaśniewski, najlepiej żeby prezydent był propolski, ale już lepiej proamerykański niz proniemiecki

Do góry
#423274 - 14/10/2005 14:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
żyła Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/05/2003
Postów: 2320
Skąd: Tarnów
Quote:

Zupełnie nie rozumiem ludzi piszących tutaj ,którzy twierdzą ,ze Tusk w debacie wczoraj wypadł znacznie lepiej od Kaczyńskiego, jak można mieć takie klapki na oczach?,

Donald zaliczył dużo wpadek , (pytania o pełnione funkcje państwowe, lenistwo w Senacie, proniemieckośc, sprawa Piskorskiego - "najwyższa kara w PO" ).

Pozawerbalnie również przegrał . Cały Czas wygląd na mocno przestraszonego i spiętego człowieka w przeciwieństwie do Kaczyńskiego rozluźnionego, uśmiechniętego i bez śladu zdenerwowania.

Od tego gościa poza tym bije proniemieckość :
Tusk chce dbać o dobre relacje polsko-niemieckie(jakim kosztem?), zaś Kaczyński chce dbać o dobrą pozycję Polski względem Niemiec (jedyna rozsądna postawa wobec każdego sąsiada).

Kaczyński podpadł wczesniej Niemcom , kiedy zapowiedział ,ze będzie dążył do zmiany formuły udziału niemieckiej mniejszości w parlamencie i ich też ma obowiązywać formuła 5% progu , jak pamiętacie na żadania pewnych niemieckich środowisk zadośuczynienia za wypędzenie , Kaczyński zapowiedział ,że My tez im wtedy możemy wystawić rachunek za II wojne światową.

Nawiasem mówiąc Kampania PO i pro/niemieckich mediów na rzecz Tuska jest tak intensywna, że ktokolwiek zostałby kandydatem na prezia ze strony PO, miałby podobne poparcie.

Oczywiście ,co już powtarzam do znudzenia Kaczyński nie jest ulubionym bohaterem mojej bajki, ale wybór między Nim a Tuskiem jest dla mnie oczywisty

POZDRAWIAM
ELDORADO



Zgadzam sie w zupełnosci z ta wypowiedzią
Szkoda tylko ze większosc ludzi jest ślepa i tego nie widzi
Jedynie wypowiedź odnosnie mediów sugerująca że PO ma coś wspólnego z negatywnymi komentarzami odnośnie przyszłej prezydentury kandydata PiS-u w zachodniej prasie oraz gadka "wiem ale nie powiem" była nie na miejscu.
A koncowe wystąpienie Tuska było załosne,od poczatku kampanii sztab mówił o polsce liberalnej ,ale jak słupki zaczęły spadac to juz ta wizja jakby usuneła się w cień i w swoim wystąpieniu Tusk zaczął mówić o Polsce solidarnej czyli dokładnie to co od początku proponował PiS;to są tylko slogany, ale sztab PO może przygotować chyba własne hasło a nie posługiwac się "wizją" konkurencji;
Ps.
Szkoda ze nie zapytano Tuska czemu po 20 paru latach zdecydował sie na ślub koscielny ze swoja małżonką akurat tuz przed kampanią prezydencką,oczywiście czysty przypadek i chyba nie chodziło tutaj o dbanie o swój wizerunek w społeczeństwie katolickim
Na moją powyzszą wypowiedź nie miało wpływu postawione 100pln na zwyciąstwo Lecha Kaczynskiego

Do góry
#423275 - 14/10/2005 15:13 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Czy aby na pewno takiego prezydenta chcemy?

A oto jak bedzie wygladal 'na swiatowych salonach'


Do góry
#423276 - 14/10/2005 15:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Ten żałosny fotomontarz już był, zatem powtarzasz się...

Do góry
#423277 - 14/10/2005 15:41 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Widocznie nie zauwazylem tego 'kąska'

Z jego wzrostem to praktycznie nie fotomont.

Po aferze z Kurskim stracil sporo, wiec moze nie dojdzie do takich spotkan jak powyzsze zdjecie.

Do góry
#423278 - 14/10/2005 16:12 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

Widocznie nie zauwazylem tego 'kąska'

Z jego wzrostem to praktycznie nie fotomont.

Po aferze z Kurskim stracil sporo, wiec moze nie dojdzie do takich spotkan jak powyzsze zdjecie.


ze wzrostem to fotomontaż i to wyraźny, Kaczyński (zresztą ten tu to Jarosław) jest mniej więcej wzrostu faceta z prawej;
darujcie sobie wklejanie "twórczości" jakiegoś sfrustrowanego aktywisty-idioty

Do góry
#423279 - 14/10/2005 17:07 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

Ten żałosny fotomontarz już był, zatem powtarzasz się...



Po pierwsze nie żałosny tylko zabawny, a po drugie nie jestem do końca pewny czy to fotomontaż

Do góry
#423280 - 14/10/2005 17:09 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
To mamy znowu zwrot w kampanii.

Tusk jednak słuzył w Wehrmahtcie.

Grac na Kaczynskiego chyba po kursie 3.

Do góry
#423281 - 14/10/2005 17:09 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:


zresztą ten tu to Jarosław




Ja też ich rozpoznaję. Naprawdę. W teście miałem 100%.

Do góry
#423282 - 14/10/2005 17:12 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Swoją drogą Jaroslaw jest własnie wyższy , ale no tak na serio to rzeczywiscie to glupkowate foto;]

Do góry
Strona 11 z 56 < 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, Sensei, Akhu, wHiTe_StAr, alfa, poozon, VVega, pacyfista, Irek, rafal08, kamil#15), 4056 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45078 Tematów
5588221 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14