Strona 39 z 56 < 1 2 ... 37 38 39 40 41 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423823 - 23/10/2005 20:43 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
tak, w porównaniu z sondazem z 1 tury a rzeczywistymi wynikami Tusk stracił 3%, tylko szaleniec może teraz twierdzić że Tusk może jeszcze wygrać

Do góry
Bonus: Unibet
#423824 - 23/10/2005 20:43 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Czekamy więc do pierwszych wstępnych wyników podanych przez PKW.

GfK Polonia : Kaczyński : 54,26 - Tusk : 45,74 - toż to pogrom mając na uwadze sondaże w tel-avi-zji przed wyborami

Do góry
#423825 - 23/10/2005 20:47 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
S_Borys Offline
journeyman

Meldunek: 19/09/2004
Postów: 99
Skąd: Kwidzyn
Czy ktoś ogląda program na trójce w którym Komorowski udaje obrażone dziecko!!! Śmiszna jest ta platforma.

Do góry
#423826 - 23/10/2005 20:53 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
prawie zawału dostałem jak powiedzieli ze z 10% kaczor tylko 50,9, ale juz z 30% 54,5%, okazało sie ze te 10% to m.in. z więzien

Do góry
#423827 - 23/10/2005 21:01 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
grey Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 4496
Quote:

Czy ktoś ogląda program na trójce w którym Komorowski udaje obrażone dziecko!!! Śmiszna jest ta platforma.




śmieszna to jest cala klasa polityczna w Polsce; dlatego jedyny raz kiedy pojawilem sie w lokalu wyborczym (a lat mam tyle, że z luzem moglem juz glosować w poprzednich wyborach prezydenckich) to przy okazji referendum na temat wstapienia do Unii...

może dodałbym tu od razu, że z wykstalcenia jestem politologiem, i jestem świadomy wszelkich konsekwencji faktu, że nie glosuje... moj brak glosu jest moim glosem

dzisiaj tez, gdybym glosowal bylby to wybor mnieszego zla - i tylko dlatego sympatyzowalem z Tuskiem

taka postawa nie daje mi prawa do krytyki, wiec nie bede tego robill - i tak zmnierzalem stad wyjechać, teraz moze zrobie to szybciej

Do góry
#423828 - 23/10/2005 21:21 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
Quote:

Quote:

Quote:

chcialbym przypomniec tylko, że mamy w Polsce system parlamentarno-gabinetowy i prezydent tak naprawde niewiel moze - choc faktem jest, ze napewno Kaczynskiemu latwiej wspolpracowac z Pisowskim rzadem...

a tak btw, propozycja kolejnego wydarzenia politycznego dla polskich bukow:
- kiedy premierem zostanie Jarek?




Grey,ja uważam,ze może zostac,ale nie przez najblizsze 5 lat.
Kaczory doskonale wiedzą,ze na "twinsowanej" władzy moga tylko stracić,takze prezes sie nie wychyli,tak obstawiam.
Zreszta,taka kukła jak Marcinkiewicz,która wyglada jak własny portret pamieciowy ,bedzie sterowana przez Brata Jarosława,a sznurki mocno trzymane,bo inaczej....pociagnie Rokita

Reasumując,Lech gensekiem,Jaro szara eminencją.



kplejny zaklad !!!!!kiedy powstanie koalicja PiS,sAMOOBRONA,LPR??????? mysle ze wczesniej niz sie wszystkim wydaje!!!!!!!!!!




gremlin przy swoim prezydencie (popierającym nie rozpieprzającym program PIS-u) uważam, że nie dojdzie do takiej koalicji. Chyba, że mimo wszystko przeważająca chyba frakcja w PO na czele z Komorowskim przegłosuje bojkot tworzenia rządu z PIS-em, ale wtedy to właśnie oni stracą wiarygodność wśród wyborców więc nie sądze, żeby się na to zdecydowali bo to było by polityczne samobójstwo dla PO.
Jeśli jednak tak by się stało to na 99% w moim mniemaniu oczywiście powstanie rząd mniejszościowy, który przy obecnym rozkładzie w sejmie senacie i w pałacu z powodzeniem będzie mógł bardzo długo sprawnie funkcjonować.

Fakt jest taki PO wtopiła i nie ma żadnej karty w rękawie, jednakże dla dobra Polski myślę, że powinna jak najszybciej dogadać się z PIS-em. Idąc na ustępstwa w sprawach sądownictwa PIS myślę, że będzie skłonny poluzować gospodarczo.

Do góry
#423829 - 23/10/2005 21:24 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713

Do góry
#423830 - 23/10/2005 21:27 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
INEZ Offline
old hand

Meldunek: 28/03/2005
Postów: 1057
Skąd: BYDGOSZCZ
Quote:

Witam

Oto ładny materiał do oglądania:

http://www.lechkaczynski.pl/multimedia.php#wideoframe

A film nosi nazwe czy zaufałbys politykowi,który........

Pozdrawiam

I już dzis gratuluje tym którzy postawili kase na Lecha zarobimy na bank




Witam wszystkich zwycięsców którzy postawili na Kaczora naszego
Wiedziałem od dawna ze wygra tylko idioci stawiali na marionetke i obudzili sie z reka w nocniku.
Dla mnie to była piekna walka a dla wielu z nas sporo
Zwyciężył zdrowy rozsądek,pozdrawiam wszystkich

Do góry
#423831 - 23/10/2005 21:27 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

A jesli Conrad postawil kase przeznacza na abonament na serwer, na ktorym jest forum. A postawil na Tuska po @1.10 w expektcie




Zanim odpowiem to po pierwsze moje serdeczne gratulacje dla nowego Prezydenta Rzeczpospolitej. Mam nadzieję, że będę mile zaskoczony jego prezydenturą.

Co do obstawiania to ja już od 3.10.2005 (prawie trzy tygodnie temu) natarzywie namawiałem swoich przyjaciół z Major Wager do obstawiania ile się da na kandydata PiSu: http://www.majorwager.com/fusetalk/messageview.cfm?catid=10&threadid=142102

Tak jak tam napisałem już parę dni temu, kupienie nowej plazmy (42") to i tak tylko część tego co zarobiłem głównie dzięki Betfair.

Co do wyników to jedynym zaskoczeniem jest różnica procentowa. Jak widać Lepper zrobił swoje i to właśnie zacofana część Polski zadecydowała o przyszłości Państwa. Ale najbardziej powinien się cieszyć sklep, do którego pójdę po plazmę bo zapewne dorzucę jeszcze kino domowe i parę innych zabawek. Życie toczy się dalej, a trzeba sobie szczerze powiedzieć "jacy ludzie, taki prezydent".

Do góry
#423832 - 23/10/2005 21:49 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
No widzisz Conrad, wygral Kaczyński, żyje Ci sie lepiej - to czego sie obawiales?

swoją drogą, apropo tych mediów co postulowal Nirtz - prosta sprawa, wprowadzic media prywatne zamiast koncesjonowanych.

Do góry
#423833 - 23/10/2005 22:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
małe ciekawostki po obliczeniu 60%:

gm. Batorz woj. lubelskie L. Kaczyński 96.85%

gm. Czyze woj. podlaskie D. Tusk 81,28%
to gmina zamieszkana przez mniejszosc białoruską, Tusk dostał 70-80% w gminach z mniejszością niemiecką, białoruską i czeską

Do góry
#423834 - 23/10/2005 22:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Quote:

Mam nadzieję że Kaczyński zrobi to czego się po nim spodziewam i dlatego zagłosowałem na niego mimo swych liberalnych poglądów czyli rozp* układ okrągłostołowy



Żeby tylko przy okazji nie rozp... Państwa i gospodarki.

Do góry
#423835 - 23/10/2005 22:38 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Gratki dla Kaczora

Zmobilizowałem się i gdzieś ok. 17.40 oddałem głos na Tuska. Gdy głosowałem, już wiedziałem (z przecieków), że Donald bez szans... Przed południem przewaga Kaczora (wg sondaży exit-poll) wynosiła nawet 12%, później zmalała do 8%, ale wiadomo było, że już pozamiatane...

Na dodatek wchodzę do lokalu (ok. 17.40 - 20 minut przed mszą w pobliskim kościele) i widzę same moherowe berety... No to jazdaaa.. Rzucam dowód i pytam się: jesli (na karcie do głosowania) narysuje jakieś brzydkie kaczątko, to głos będzie ważny? Dziewczyna z komisji w śmiech, moherowe zabijają mnie wzrokiem Odpowiedź: tak, głos będzie ważny, patrzymy tylko na krzyżyki...
A ja: "Mam narysować jakiś krzyż? Nie będzie to profanacja?"... W końcu wziąłem długopis i nawet nie wchodząc do urny, wybrałem Donalda. 75% mieszkańców Podkarpacia wybrało inaczej :]

Cóż... Gratulacje dla Lecha Aleksandra
Teraz pozostaje czekać na rozłam w PO. Rokita nie był dziś wieczorem przy Tusku - już pokazuje, że to nie jego POrażka i zaczyna dzielić i rządzić z PiSem.
Liberalna część PO - zagorzali zwolennicy Tuska, już twierdzą, że po takich chwytach poniżej pasa (program PO - pusta lodówka, Tusk - reprezentant salonów), trzeba się szanować i odpuścić współrządzenie z formacją, której patronuje o. Rydzyk.
Szykuje się przewrót w Platformie, odsunięcie od władzy Tuska i "liberałów" (powód - podwójna klęska w wyborach) i przejęcie sterów przez Rokitę i AWS-bis Później możliwy rozłam w PO...

A za cztery lata, po klęsce Kaczorów, których skończą media, a opluwać będą Lepper z Rydzykiem... nowa, najlepsza z możliwych koalicja na bazie odmłodzonego SLD oraz SdPl, UW i Tuskowej części Platformy
Czego sobie, państwu i Państwu życzę

pozdruffki!

Do góry
#423836 - 24/10/2005 00:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

gm. Batorz woj. lubelskie L. Kaczyński 96.85%
gm. Czyze woj. podlaskie D. Tusk 81,28%




Dziwnie wyglądają mi wyniki typu >80% bez względu na region. A jeśli wynik jest 96.85% to albo jest to mała zacofana wieś z podobnym procentem bezrobotnych, albo w komisji są "sami swoi".

Andj, dobrze spostrzeżenia. Ja jestem za tym by Platforma stanowczo postawiła warunek uczestnictwa w przyszłym rządzie i wcale się nie bała powiedzenie "Nie". PO i Tusk stanowią olbrzymie poparcie w społeczeństwie i ta wykształcona część obywateli naszego kraju zapewne nie chce by nowy rząd miał neo-komunistyczne poglądy PiSu.

Dlatego jeśli PiS chce Ministerstwo Spraw Wewnętrznych to Platforma powinna wziąć na siebie gospodarkę. Podział musi być sprawiedliwy. Zwycięzca bierze wszystko tylko jeśli samodzielnie dostaje 50%+ głosów. A jak nie to musi to być czyste partnerstwo, szczególnie przy tak małej różnicy głosów. Tak więc ciekawią mnie przyszłe rozmowy koalicyjne i mam nadzieję, że PiS odpuści sobie kwestie, o których ma małe pojęcie i skupi się na swoich mocniejszych punktach.

Do góry
#423837 - 24/10/2005 05:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Terry Butcher Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2003
Postów: 868
Skąd: Butte Paillade
Quote:

Podział musi być sprawiedliwy. Zwycięzca bierze wszystko tylko jeśli samodzielnie dostaje 50%+ głosów. A jak nie to musi to być czyste partnerstwo, szczególnie przy tak małej różnicy głosów. Tak więc ciekawią mnie przyszłe rozmowy koalicyjne i mam nadzieję, że PiS odpuści sobie kwestie, o których ma małe pojęcie i skupi się na swoich mocniejszych punktach.




Idealista

A tak na poważnie, to nie wierzę w sprawne funkcjonowanie rządu koalicji PIS, PO o ile taki wogóle powstanie.Zresztą po co "podwójnie wygranym" duży i kłopotliwy "wspólnik". Kaczorom do rządzenia potrzebne jest tylko >50 % głosów w parlamencie, veta Prezydenta przecież nie będzie. Aby je uzyskac nie musi wchodzic z PO w koalicje (choc poczatkowa moze sie tak stac) - na dostęp do koryta czekaja przecież PSL, LPR, Samoobrona. To ich elektorat przeważył w wyborze Prezydenta. Zapewne już niedługo część posłów opozycji wystąpi ze swoich partii ,aby tworzyć kluby posłów niezależnych (ale głosujących "za drobne").Jestem przekonany, że PIS byłby w stanie utworzyć nawet rząd mniejszościowy , a zręcznie lawirując pozyskiwać głosy potrzebne do uchwalania potrzebnych im ustaw.Przecież oprócz 55 "czerwonych" posłów reszta ideowo nadaje się do podania ręki. Należy pamiętać ,że to Kaczory jeszcze z czasów Porozumienia Centrum jako zaplecze polityczne prezydenta Wałęsy kładły podwaliny pod gabinetowy styl uprawiania polityki, aż wreszcie "ubabrani" we wszystkie możliwe ówczesne (pookrągłostołowe) układy i afery stali się niebezpieczni nawet dla swego pryncypała - Wałęsy. Kto pamięta styl uprawiania polityki z okresu np.rządu Jana Olszewskiego wie o czym mowię.
Nie wiadomo jak potoczą się losy PO w momencie gdy jednak nie zostanie dopuszczona do rządzenia. Trudno powiedziec co stanie się z jednością tej partii. Apetyty na władzę były bardzo duże, więc tym większa będzie frustracja. Wątpie czy w takiej sytuacji możliwe będzie utrzymanie dyscypliny partyjnej przez 4 lata nie mówiąc już że pewnie szybciej nastąpi jakiś rozłam.Taka sytuacja ze wszech miar będzie korzystna dla PIS-u - zlikwidują sobie jedyną poważną konkurencje po prawej stronie.Obawiam się, że taka perspektywa jest bardzo realna, a tacy zbuntowani posłowie za cenę flirtu z władzą mogą w łatwy sposób rezygnować ze swoich ideologicznych przekonań dając szanse nawet na radykalną zmianę konstytucji.
Czy byłoby możliwe utworzenie rządu bez udziału PIS-u ?. Teoretycznie tak. PO,SLD,PSL i Samoobrona, jeżeli byliby w stanie zawiązać koalicje ,mogliby razem przegłosowywać ustawy, ale zabrakłoby glosów na odrzucenie ewentualnego veta Prezydenta Kaczyńskiego - tym samym nie byliby w stanie realnie rządzić. Tak więc nic nie może powstać bez przyzwolenia PIS-u .
Dlaczego tak obawiam się Kaczyńskich ?
Obserwuje ich działalnośc od początku lat 90-tych. Bardzo sprawni i co za tym idzie bezwzględni i cyniczni politycy, umoczeni po pachy we wszystko co najgorsze w III Rzeczpospolitej do tego z brzydkimi autorytarnymi charakterami.To tacy goście, którzy wiedzą lepiej od Ciebie co jest dla Ciebie dobre i wszelkimi sposobami będą Cię przywoływać do porządku.Ich porządku. Nie dziwi mnie wcale ,że chcą przebudować polski ustrój polityczny, jako autorzy nowego zapewne staną się jego głównymi beneficjentami i być może trudno ich będzie odstawić. Z założenia celem każdego polityka lub partii jest zdobycie władzy. Jednak tak duży mandat zaufania społecznego jaki otrzymali ci politycy może w ich mniemaniu upoważniać do narzucenia społeczeństwu SWOJEJ wizji państwa,demokracji,swobód, tolerancji itp. mając jako Polacy-Katolicy gdzieś obowiązujące ogólnie normy.Nieodzowny w takim wypadku silny aparat policyjny dbałby o egzekwowanie posłuszeństwa . Coś a'la Hiszpania gen.Franco.

Moja wizja jest mam nadzieje mocno przesadzona, ale w moim przekonaniu taki właśnie kierunek obrał Naród . Dość dawno nie gościłem w kraju i nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego zawrócono z umiarkowanej drogi wchodząc na właściwie nieznane poletko braci K.

Do góry
#423838 - 24/10/2005 06:24 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:


Jedyne z czego się cieszę to to, że złotówka zaraz zacznie słabnąć i funt będzie warty o wiele więcej niż teraz




Oby to trwało dłużej niż 2 dni.

Do góry
#423839 - 24/10/2005 06:50 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
lottogracz Offline
old hand

Meldunek: 22/03/2005
Postów: 856
Skąd: Rzeszów
Witam

No tak Teraz tylko pozostało obrażać tych co głosowali na Kaczyńskiego NOWEGO Prezydenta!

conrad napisał !

Co do wyników to jedynym zaskoczeniem jest różnica procentowa. Jak widać Lepper zrobił swoje i to właśnie zacofana część Polski zadecydowała o przyszłości Państwa. Ale najbardziej powinien się cieszyć sklep, do którego pójdę po plazmę bo zapewne dorzucę jeszcze kino domowe i parę innych zabawek. Życie toczy się dalej, a trzeba sobie szczerze powiedzieć "jacy ludzie, taki prezydent".
----------
Jak widać cięte słowa ! Tylko dlatego ,że profesorowie, mądrzy
ludzie z klapkami na oczach, z wielkich miast sromotnie przegrali !!
--
To przecież było do przewidzenia ! Wąska ślepota PO-dłych
nie zacofana ale cofająca się część Polski z klapkami na oczach, poniesie sromotną klęskę !
Teraz pojadą za granicę na zakupy po (plazmę) nowoczesne kino domowe,
bo w wielkich miastowych -supermarkietach takich nie będzie !O luksusowych zabawkach nie wspomne ! Kasy napewno im starczy przecież obłowili się do syta na ciepłych posadkach za poprzednich kadencji !
--
Jacy ludzie taki Prezydent ! no właśnie !
To jest moje zdanie! pozdrawiam COFAJĄCYCH się PO-dłych !

Do góry
#423840 - 24/10/2005 07:14 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tommy Lee Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 22/07/2004
Postów: 1622
Skąd: Pittsburgh
Dobrze Lechu, teraz zaprowadz pożądek w tym korupcyjnym państwie! Może wreszcie doczekaliśmy rządów bez afer i przekrętów...oby!

Do góry
#423841 - 24/10/2005 08:14 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
przypomnę że w Chicago było 80-20 dla Lecha.
To nasz najwierniejszy sojusznik, czego na razie nikt nie neguje.
chyba, żeby przyjąć że takimi wypróbowanymi friendsami są niemcy i francja, włochy i rosja itd itp.
cała eurożkomuna.
swego czasu był w Polsce Cud nad Wisłą traktowany jako ósmy cud swiata.
tak sobie myślę, że jesteśmy krajem który być może znowu zawraca europę z drogi marksa, engelsa i lenina.

Do góry
#423842 - 24/10/2005 08:16 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
wypowiedź prezydenta elekta w sprawie sondaży:

Co pana zdaniem przesądziło o tym, że w efekcie wyprzedził pan Donalda Tuska, choć sondaże do końca dawały mu przewagę?

Właśnie sprawa tych sondaży jest bardzo istotna, bo od tego zależy kształt naszego życia politycznego i społecznego. To jest problem - na ile są one przejawem perswazji politycznej, a na ile rzeczywiście badaniami. Przegrywałem w niektórych sondażach z Donaldem Tuskiem o ponad 20 punktów. Gdyby to miała być prawda, to nawet mój najlepszy pościg nic by nie pomógł.

Sugeruje pan, że sondaże od początku były nierzetelne?

To pan powiedział. Uważam jednak, że w ramach naprawy państwa musimy doprowadzić do tego, że badania będą rzeczywiście badaniami, a nie perswazją polityczną.

Co chce pan zrobić, by sondaże były bardziej rzetelne?

To jest olbrzymie przedsięwzięcie na wiele lat. Jeśli jednak mamy mieć zdrowe państwo, będzie to konieczne.

//jeszcze raz podkreślam że mam nadzieje ze oni tego nieodpuszczą

Do góry
Strona 39 z 56 < 1 2 ... 37 38 39 40 41 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, Sensei, Akhu, wHiTe_StAr, alfa, poozon, VVega, pacyfista, Irek, rafal08, kamil#15), 4056 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45078 Tematów
5588221 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14