Strona 51 z 56 < 1 2 ... 49 50 51 52 53 55 56 >
Opcje tematu
#424063 - 27/10/2005 09:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Mnie najbardziej boli, ze "frekwencja niska", ze "spoleczenstwo nie korzysta z demokracji". Warto zapytac co po tej demokracji, jak kilkudziesieciu idiotow majacych reprezentowac kraj wali na oczach wszystkich w kuta. Teraz w zaleznosci od resztkow sympatii wyborczej jedni zwalaja wine na PIS drudzy na PO, a niezdecydowani na reszte. A nasi wybrancy unosza sie honorem, graja w pokera znaczonymi kartami. Sredniorozgarniety wyborca nie pojdzie juz wiecej na wybory, fanatyk pojdzie zniesmaczony. Takze rzeczywiscie tych co maja po drodze w niedziele wyborcza [RM - kosciol np] zadecyduja nastepnym razem i gwarantuje, ze to nie bedzie ani PIS ani PO. Frewecja nie przekroczy 25%...

Do góry
Bonus: Unibet
#424064 - 27/10/2005 09:56 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
miałem juz tu nie zabierac głosu ale jak widzę co wyprawia Tusk to ręce opadają, czy przez jednego idiotę który nie może się pogodzić z porażką wyborczą mamy zmarnować kolejne lata, ale widocznie tak ma być, ktos kiedyś mówił że w Afryce jest taka bieda z powodu głupoty rządzących, u nas chyba musi być tak samo, ostatnia nadzieja jest taka że Kaczyńskiemu uda się przekonac Rokitę do wspólnego rządu i pociągnie on za sobą część Platformy (potrzeba ok. 80 głosów 155+80=235 wiekszość), ale marne na to szanse bo listy układał Tusk, a Rokita był w USA, wątpie żeby udalo się zebrać pół Platformy, w PO jednoosobowo decyzje podejmuje Tusk, cholernie to demokratyczna i wolna partia , tak jak kiedyś przez jednego idiote Wałęsę Polska straciła lata, tak teraz przez Tuska

Do góry
#424065 - 27/10/2005 09:59 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Ufo,a czy zgodzisz się z tezą:
"Im mniej ludzi korzysta z demokracji,tym lepiej dla polityków"?

Ta okrągłostołowa banda(obie strony) doprowadziła do tego,że Polacy mają gdzieś korzystanie z demokracji i z każdym rokiem tych NIEkorzystających przybywa.

Czy mozna zostać radnym ,mając 30 głosów ?
Czy będzie posłem typ,na którego głoowało tylko 2 tysiące wyborców ?

Największy sukces swołoczy od stołu bez kantów (sic!)to zniechęcenie obywateli do korzystania z demokracji.
Tej samej niby demokracji,której tak pełno w gebach polityków.

Sam nie głosuję,ale opowiadałbym się za wprowadzeniem kary dla obywatela,który nie uczestniczy w wyborach.
To primo.
A secundo...aby wybory były ważne konieczny musi byc próg frekwencji.
W przypadku np.wyboru prezydenta,moim zdaniem,67%.
Dziwne,ale żaden politruk o czymś takim nie wspomina,zadna partia polityczna tego nie proponuje,dlaczego?

Do góry
#424066 - 27/10/2005 10:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

tak jak kiedyś przez jednego idiote Wałęsę Polska straciła lata, tak teraz przez Tuska




Nirtz, tradycyjnie już obarczasz Tuska, ale to nie on sprzedał się Lepperom, Giertychom i Rydzykom. Widocznie taki był układ, prezydentura ponad wszystko - dogadać się z Rydzykiem i Lepperem (bez nich nie byłoby mowy o zwycięstwie...) i w zamian za ich całkowite poparcie nie wejść w koalicję z Platformą (którą zresztą jak to mówili w Radiu Maryja, trzeba "zatopić...").

Kaczyński nie tylko sprzedał własne ideały (o ile je w ogóle kiedykolwiek posiadał) by tylko dorwać się na najwyższy szczyt władzy, ale także sprzedał wszystkich swoich wyborców.

Proponuję skorzystać z najnowszej promocji w Central Wings: WYLEĆ STĄD (link).

Do góry
#424067 - 27/10/2005 10:14 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

Czy mozna zostać radnym ,mając 30 głosów ?
Czy będzie posłem typ,na którego głoowało tylko 2 tysiące wyborców ?

Sam nie głosuję,ale opowiadałbym się za wprowadzeniem kary dla obywatela,który nie uczestniczy w wyborach.
To primo.




Amkwish, miałeś rację z tym przyjściem rządu Lepperów. Ale, nie sądziłem, że stanie się to za sprawą chorego pędu do władzy pewnej pary bliźniaków. Witam w II RP.

Co do małych ilości głosów to wcale nie trzeba 2000 głosów by zostać posłem, jak pokazuje przykład Andrzeja Adamczyka z PiSuaru: 1582 głosów. Teraz wiadomo, dlaczego Kaczyńscy są tak przeciwko jednej z najważniejszych zmian w ordynacji wyborczej, czyli jednomandatowych okręgów wyborczych.

Co do przymusowego głosowania to też jestem za. Tak jest np. w Australii i ten system się bardzo dobrze sprawdza.

Do góry
#424068 - 27/10/2005 10:19 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Quote:

miałem juz tu nie zabierac głosu ale jak widzę co wyprawia Tusk to ręce opadają.......




Nirtz czy Ty naprawde jestes az tak zaslepiony...? Zeby nie bylo nie jestem fanem ani PO ani PiSu.. Moje poglady sa szalenie liberalne i zdecydowanie lewicowe... takze nie po dordze mi z obiema partiami...

Ale do meritum, jako dosc obiektywna osoba w tym co sie dzieje obecnie na naszje scenie widze caly plan jaki zalozyl sobie i wprowadza w zycie PiS.. I napisze bardzo szczerze i z podziwem.. to jest majstersztyk..

Pisalem juz kiedys ze bylbym szalenie szczesliwy mogac isc z czystym sumieniem za 4 lata i zaglosowac na ktoras z partii tworzacej (ktorąś ) z rządzących koalicji... Bo czego bylby to dowod...?

Ale jak tak patrze i obserwuje co sie dzieje to naprawde mysle o tym zeby stad uciekac.. Zasmakowalem juz zycia na zachodzie, ale bylem przekonany ze w Polsce tez mozna jakos zyc.. Czy koalicja PiS-LPR-Samoobrona-PSL na to pozwoli.. Mi sie w brzuchu przewraca jak to widze i we lbie mi sie lasuje..

Jedyne na co zacieram rece to czytanie swietnych felietonow Piotra Gadzinowskiego (na ktorego glosowalem) i Urbana w tygodniku NIE... Nawet jesli wyjade to prenumerata musowa.. Gorsze jednak jest to ze po tej lekturze smiechu bedzie z 5 minut a potem przyjdzie dluzsza pora na placz

Boze spraw zebym sie mylil....

Pozdrawiam
Dominik

Do góry
#424069 - 27/10/2005 10:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2987984.html

Ale Wyborcza pewnie jak zwykle kłamie

Do góry
#424070 - 27/10/2005 10:29 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Amkwish:
"Im mniej ludzi korzysta z demokracji,tym lepiej dla polityków"?

Zakladajac, ze kazdy czlowiek ma na celu dobro ogolu, a nie swoje partykularne interesy przylozyl bym odpowiednie wagi do kazdego glosujacego. Takze glos glosowi bylby nierowny
W ogole taki wybor demokratyczny jaki zostal ustalony wcale mnie nie przkonuje. Byle cymbal co uzyska poparcie ma decydowac o moim losie. Kazdy to moze sie dostac na tej zasadzie do podstawowki, ale wyzej trzeba miec wiedze, zdac egzaminy itd. Sejm samoistnie by sie nieco przerzedzil... Co z tego , ze mamy demokracje skoro w tej formie ludzie i tak nie maja kogo wybrac, bo do koryta pchaja sie partie o mizernej wiarygodnosci i odpowiedzialnosci za losy kraju. Media ulegaja naciskom bogatszych i dostarczaja tylko pozywki w postaci rozdmuchiwania "hakow" wyborczych. Audycji o poprawie, dyskusji co i w jaki sposob zmienic niezaleznie od koloru skory i przynaleznosci do partii mozna bylo policzyc na palcach 1 reki... A w polityce jest jak przy kompie - tu się klika myszka - jeden, drugi, trzeci... a tam jedna klika, druga klika, trzecia klika...

Do góry
#424071 - 27/10/2005 10:40 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
"Jeżeli nie dojdzie do zaprzysiężenia rządu w konstytucyjnym terminie, przedterminowe wybory mogą odbyć się 15 stycznia" - powiedział Aleksander Kwaśniewski, cytowany przez TVN24.

Do góry
#424072 - 27/10/2005 10:51 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Emrod dał już linka, ja pozwolę sobie zacytować:

Quote:

Czarnecki: - Podczas spotkania Michał Kamiński i Adam Bielan podkreślali, że w kampanii będą mocno eksponować swoją socjalność, żeby pozyskać lewicowy elektorat. Kamiński powiedział nawet żartem, choć wcale się nie uśmiechał, że teraz PiS jest najbardziej lewicową partią.




Quote:

Czarnecki: - Rozmawialiśmy z trzy kwadranse. Kamiński zaproponował, żebyśmy poparli Kaczyńskiego. Powiedziałem, że chcielibyśmy, aby w zamian za poparcie Kaczyńskiego PiS poparł naszego kandydata na wicemarszałka Sejmu. Kamiński się zgodził.




Quote:

Kamiński nic nie pamięta z kontaktów z Czarneckim. Dopiero kiedy podajemy mu daty, godziny i miejsca spotkań, coś sobie przypomina. - No tak, było tak, że dzwoniłem do niego późnym wieczorem. Ale nie jestem w stanie powiedzieć, o czym rozmawialiśmy.




Mój komentarz do sprawy: Oczywiście nie należy się bulwersować i podchodzić do tego z dużym dystansem. Bo przecież gdy KTOKOLWIEK źle pisze lub mówi o przeciwnikach politycznych naszej kochanej prawicy (najbardziej szmatławe medium, Jarucka czy ktokolwiek) to jest to święta prawda, natomiast KAŻDY kto ośmieli napisać lub powiedzieć coś nieprzychylnego o prawicy jest w NAJLEPSZYM PRZYPADKU STRONNICZY i ręcznie sterowany przez siły nieprzyjazne prawicy, a w innym jest po prostu żydem, masonem, komuchem czy pedałem.

Do góry
#424073 - 27/10/2005 11:35 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
jakiej prawicy? jedyna polska partia prawicowa to UPR i tak chyba zostanie

Do góry
#424074 - 27/10/2005 11:55 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Kamiński powiedział nawet żartem, choć wcale się nie uśmiechał, że teraz PiS jest najbardziej lewicową partią.

Nie dla żartu mówię na tych ludzi neo-komuna godna Gierka i Gomułki.

Buszmen, w porównaniu do PiSu to Platforma jest bardzo mocno po prawej stronie areny politycznej.

Jedynie wyborcy PiSu szukają teraz dziury w całym bo nie mogą pojąć czy pogodzić się z tym, że zostali tak łatwo oszukani przez braci Kaczyńskich, którzy udających partię prawicową oraz zamiary stworzenia silnego rządu z Platformą dostali od nich głosy. Chcieliście, to teraz macie... Leppera.

Te kłamstwa i odwracanie kota ogonem przez PiS jest wręcz ochydne. No przecież oni sami chyba nie mogą myśleć o swoich wyborcach aż tak nisko? Nie pasuje im Komorowski, ale pasuje im Lepper. Nie pasuje im Niesiołowski, ale na Leppera to PiS głosuje całym sercem. Czy może być coś bardziej oczywistego?

Do góry
#424075 - 27/10/2005 12:02 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Były poseł AWS skazany na dziewięć lat więzienia
PAP

Na 9 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Olkuszu (woj. młopolskie) byłego posła AWS Marka Kolasińskiego za wyłudzenia blisko 40 mln zł kredytów i podatku VAT. Sąd uznał, że wina oskarżonego została udowodniona.

Proces w tej sprawie toczył się od stycznia zeszłego roku. Podczas 157 rozpraw Kolasiński 76 razy domagał się zwolnienia z aresztu i zadał 1745 pytań, z których sąd uchylił blisko 700. Oskarżony przez cały proces zapewniał, że jest niewinny i padł ofiarą spisku. Także w czwartek, prowadzony na salę rozpraw w asyście policji, powiedział dziennikarzom: Nie boję się i liczę, że wyjdzie całą farsa tego procesu.

W październiku 2001 r., już po ujawnieniu sprawy, poseł Kolasiński wyjechał za granicę tuż przed końcem kadencji parlamentu i wygaśnięciem immunitetu. Został zatrzymany w lutym 2002 roku na Słowacji, w maju 2002 r. sprowadzono go do Polski, gdzie trafił do aresztu.
_________________________________________

A podobno kradnie tylko lewica...
Taka mała przestroga dla PiS - AWS bis (nawet się ślicznie rymuje

Do góry
#424076 - 27/10/2005 12:02 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
cytuje: Buszmen, w porównaniu do PiSu to Platforma jest bardzo mocno po prawej stronie areny politycznej.

Czy kiedykolwiek twierdzilem inaczej? Chyba ze sto razy napisalem, że gdybym miał wybierac między PO, a PiS nie miałbym wątpliowsci. A to, że daleko im do UPR, o ideale nie mówiąc to inna sprawa.

Do góry
#424077 - 27/10/2005 12:03 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
cytuje:
A podobno kradnie tylko lewica...

przepraszam za kolejnego posta, ale Emrod wrzucił to jak ja wrzucałem co innego.

To co wkleiłes nie zaprzecza tezie, że kradnie tylko lewica

Do góry
#424078 - 27/10/2005 12:03 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5690
Naważyliście piwa to teraz je pijcie:
http://elio.usr.tkk.net.pl/browar.jpg
.
Ja wstrzymałem się od głosu bo za piwem nie przepadam aż tak bardzo.

Do góry
#424079 - 27/10/2005 12:13 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Quote:


Jedyne na co zacieram rece to czytanie swietnych felietonow Piotra Gadzinowskiego (na ktorego glosowalem) i Urbana w tygodniku NIE... Nawet jesli wyjade to prenumerata musowa.. Gorsze jednak jest to ze po tej lekturze smiechu bedzie z 5 minut a potem przyjdzie dluzsza pora na placz





Jestem ciekaw co takiego SLD musiałby zrobić, żebyś przestał głosować na nich. Rozumiem, że poseł sld i paru innych w więzieniu to za mało. Ilu ich miałoby tam jeszcze trafić ? Czy sld dokonało więcej złego czy dobrego. Rozumiem, że o latach 1945-1989 to nawet przez moment nie bierzesz pod uwagę. I na tle tego, konkretnie bracia Kaczyńscy, jakby ich nie oceniać, czego takiego złego już dokonali będąc u władzy, i czy da się to porównanać do dokonań przy władzy sld i jej poprzedników.

ps. Wyborcy Leppera to wcześniej głównie wyborcy sld, czy obraziłeś się na nich, czy także sld się obraziła, że lud nie chce dziś głosować na "partię ludu pracującego, walczącego o szczytne ideały klasy pracującej". Wszak to Miller cywilizował Leppera 4 lata temu, kiedy ten był duuużo słabszy. Rozumiem, że jak lud miałby zagłosować na Leppera, SLD lub powiedzmy na PIS, to rozumiem jedynym słusznym wyborem jest SLD, ciekawe czemu.

Do góry
#424080 - 27/10/2005 12:37 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Quote:

KAŻDY kto ośmieli napisać lub powiedzieć coś nieprzychylnego o prawicy jest w NAJLEPSZYM PRZYPADKU STRONNICZY i ręcznie sterowany przez siły nieprzyjazne prawicy, a w innym jest po prostu żydem, masonem, komuchem czy pedałem.




Zwyczajnie kłamiesz, prowadzimy rozmowy tu na tym forum, kierujemy wypowiedzi do innych jego uczestników, nie odbywa się to w jakiejś próżni, i proszę pokaż mi wypowiedzi na tym forum, choć nie śledzę wypowiedzi na bieżąco, że ktoś ze stałych uczestników tej dyskusji nazywa innych "żydem, masonem czy pedałem". Komuchem to chyba sprawa poza dyskusją, nimi są politycy sld i ich poprzednicy, choć nawet w tym wypadku nie widziałem takiego określenia do kogoś z forum. Natomiast określenia wyborców PIS najgorszymi epitetami na tym forum bywało nieraz. Wyborcy PIS na forum nie kryją się, więc te określenia są adresowane do nich. Podpowiem nie należę do nich i na dodatek czytam stale GW bez uprzedzenia, ale w paradach w berlnie nie zamierzam brać udziału. I to jest właśnie ta "czerwona propaganda", której używasz próbując pokazać jak to fałszywi są inni.

ps. czy nie uważasz, że tak naprawdę to Ty sam pisząc Żyd z małej litery i wycierając nimi swoją ..... tak naprawdę jesteś antysemitą (choć jest ich nie mało), bo nie masz dla nich szacunku jako dla narodowości.

Do góry
#424081 - 27/10/2005 12:58 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
Nie poparliście Korwina to teraz macie bagno , zastanówcie sie troche ludzie nie jest Wam głupio ?

Do góry
#424082 - 27/10/2005 13:23 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

Quote:

KAŻDY kto ośmieli napisać lub powiedzieć coś nieprzychylnego o prawicy jest w NAJLEPSZYM PRZYPADKU STRONNICZY i ręcznie sterowany przez siły nieprzyjazne prawicy, a w innym jest po prostu żydem, masonem, komuchem czy pedałem.




Zwyczajnie kłamiesz, prowadzimy rozmowy tu na tym forum, kierujemy wypowiedzi do innych jego uczestników, nie odbywa się to w jakiejś próżni, i proszę pokaż mi wypowiedzi na tym forum, choć nie śledzę wypowiedzi na bieżąco, że ktoś ze stałych uczestników tej dyskusji nazywa innych "żydem, masonem czy pedałem".



Nie chce mi się. Wystarczy przejrzeć choćby parę ostatnich stron tego tematu. To, że nie chcesz albo nie potrafisz tego zrobić nie daje Ci prawa do pisania, że kłamię. Po drugie nigdzie nie napisałem, że zacytowane przez Ciebie moje słowa dotyczą tylko użytkowników forum mecz.pl.

Do góry
Strona 51 z 56 < 1 2 ... 49 50 51 52 53 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, VVega, rafal08, 11kera11), 4473 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45097 Tematów
5591481 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14