Strona 43 z 56 < 1 2 ... 41 42 43 44 45 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423903 - 24/10/2005 20:58 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Online   pogodnie
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Nirtz, nie chodzi o położenie geograficzne tylko o podział pod względem wykształcenia oraz miasto/wieś.

Niewykształceni ludze ze wsi (którym a propos trzeba pomóc, tu nie mam wątpliwości) głosowali głównie za Kaczyńskim. Tusk zlekceważył środowiska rolnicze i zwyczajnych ludzi ze wsi, którzy też potrzebują pomocy od państwa (i nie chodzi mi tu akurat o pieniądze).

Z drugiej strony Kaczyński połączył siły z najgorszymi elementami ze wsi, czyli ciemnotą popierającą Samoobronę, oraz wszedł w sojusz z Radiem Maryja. Dla mnie Kaczyński jest człowiekiem pozbawionym honoru, spalony prezydent stolicy, który teraz za pomocą chamów i hołoty wdrapał się do szczytu władzy.

A jeszcze nie tak dawno mówił, że to komunistyczne SB stoi za Samoobroną. Oj jak łatwo można zmienić poglądy...

Do góry
Bonus: Unibet
#423904 - 24/10/2005 20:59 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
ja do berlina mam 1,5 godziny tam zawsze mi bliżej niż do warszawy. polakiem czuję się takim, na jakiego robi mnie polska polityka i władza. od 1989 ZERO szacunku dla władzy /nie żeby wcześniej było lepiej / poziom korupcji i obłudy

ps. mam pełne prawo do krytyki
wybory parlamentarne => moja partia poza parlamentem
I tura prezydenckich => mój kandydat odpadł
II tura => mój kandydat odpadł

powiedzcie, jak szczecin ma się czuć 'państwowy' skoro władza ma w dupie to miasto i skreśla plan budowy autostrady A3?
ziemie odzyskane? nie powiem, jakie miasto było odbudowywane po wojnie i za co?
zawsze tak będzie, jeśli władza odwraca się od ludzi, to ludzie odwrócą się od tej władzy.

i teraz czas na GIGAPAKIET SOCJALNY nie mogę się doczekać.

proponuję pieniądze dodrukować

Do góry
#423905 - 24/10/2005 21:04 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
i jeszcze jedno, WSZYSTKO co się buduje i remontuje w szczecinie, jest za unijne talary/wiadomo, wkład własny częściowy jest/ Na wschodzie bieda piszczy? to nie nasza wina/zachodu/, tylko polityki zagranicznej państwa.

Do góry
#423906 - 24/10/2005 21:05 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Mój pra..pradziadek - Neandertalczyk - walczył pod światłym przywództwem pterodaktyli o przył?czenie oddzielającej się płyty północnoamerykańskiej do Pangei. Informacje że służył u australopiteków są wyssane z brudnego pazura brontozaura.

Mój pra..dziadek który zginął za wolność plejozaurów zawsze był za wystąpieniem Polski z Unii. Zachowała się karbońska skamielina z jego głosem w referendum przeciwko Euro.

Mój pradziadek walczył w Słowianach (plemię takie) pod swiatłym przywództwem Ptaszora przeciwko Germanom (plemie takie). Wygralismy 2:0.
Pradziadek był zawsze za tym, żeby myśliwi, którzy upolowali
mamuta jedli na końcu, ponieważ najpierw trzeba nakarmić tych, którzy liczyli upolowane mamuty i tych, którzy nie liczyli upolowanych mamutów (bo nie umieli liczyć).

Poprosze o najnizszy wymiar kary.


Do góry
#423907 - 24/10/2005 21:08 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
czas kłótni się skończył, teraz nie ma co rozdzierać szat. Ta część narodu, której chciało się ruszyć dupy do urn zadecydowała i trzeba to przyjąć.

A z krytyką Kaczyńskiego to poczekajmy aż zostanie tym Prezydentem (zdaje się około 2 m-cy) i zacznie coś działać.

Do góry
#423908 - 24/10/2005 21:14 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
zmierził mnie fakt budowy podziału, na prawdziwych polaków i tych gorszych, przybranych. co na obcej ziemii mieszkają
szufladkowanie godne najwyższej pogardy.

mamy XXI wiek. nie interesuje mnie izolacja państwa na arenie międzynarodowej. boicie się że ktoś nam rozkradnie państwo? nikt lepiej od nas i tak tego nie zrobi

Do góry
#423909 - 24/10/2005 21:24 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
jeszcze raz podkreślę. TU na zachodzie, ludziom się dobrze żyje z niemcami. usługi to świetna oferta dla niemców, szkoły jazdy, fryzjer etc. co chwila w kronice pokazują ładne pustostany w niemieckich miejscowościach. bursmistrzowie zapraszają 'polacy kamąąą ulgi na dzieci, ulgi dla firmy, DODATEK mieszkaniowy'
korzystamy pełnymi garściami z tego co daje zjednoczona europa. mam przepraszać za to? nie moja wina, że 60 lat temu moich dziadków załadowano do wagonów i wywieziono niewiadomo dokąd.

wszelkie skargi

Do góry
#423910 - 24/10/2005 21:36 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Quote:

i jeszcze jedno, WSZYSTKO co się buduje i remontuje w szczecinie, jest za unijne talary/wiadomo, wkład własny częściowy jest/ Na wschodzie bieda piszczy? to nie nasza wina/zachodu/, tylko polityki zagranicznej państwa.




Ziemie odzyskane leżące najbliżej zachodu zyskały najwięcej na otwarciu unijnych granic, wschód kraju rozwijał się dzięki kontaktom z sąsiadami ze wschodu. Ale tutaj postawiono ostry szlaban, więc rodzi się pytanie: czy wszyscy zyskali tyle samo na wejściu do Unii? Oczywiście, że nie. Wielu mieszkańcy wschodnich województw nawet straciło, bo ich kontakty handlowe na wschodzie są teraz mocno utrudnione. I oni szybko zrozumieli, że propaganda za szybką integracją z unią nie dla wszystkich jest tak samo słodka. Województwa zachodnie zyskały najwięcej, choć ich mieszkańcy jakby tego nie zrozumieli, bo przyzwyczaili się za bardzo do wizyt niemców w ich przydrożnych kramikach, teraz myślą, że to ich rodacy, także im tam tak tęskno, że chętnie by zapomnieli jak się nazywa ich własny kraj.

Do góry
#423911 - 24/10/2005 21:44 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
oj Adam PL. nie oceniaj nas w ten sposób. wszyscy tak samo płacimy podatki, dajemy na państwo. referendum decydowało czy wstąpimy do unii czy też nie. rybak na pustyni nic nie złowi. układ geopolityczny jest jaki jest. nie zmieni tego nikt.

czemu wschód nie poszedł głosować na 'nie' przy frekwencji 90% tej części kraju z pewnością nie wstąpilibyśmy do unii.
wschód to rolnicy...myślę, że dopłaty+nowy rynek zbytu sprawiają, że i tak jest niektórym lepiej niż było.

państwo ma obowiązek zapewnić obywatelom poczucie bezpieczeństwa/szeroko rozumiane/...ja takiego poczucia nie mam.
nie dziwcie się, że młodzi ludzie przestają rozumieć słowa 'Bóg, honor, ojczyzna' kto ma ich tego uczyć? tusk? kaczyński? miodowicz? waserman? OLEJNIK? VIVA? MTV? Cartoon network rodzice nie mogą związać końca z końcem, to i w d... mają taką władzę, takie państwo....

pozdrawiam

Do góry
#423912 - 24/10/2005 21:44 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Quote:

nie moja wina, że 60 lat temu moich dziadków załadowano do wagonów i wywieziono niewiadomo dokąd.






wielu Twoich krajanów z ziem odzyskanych szybko zapomniała skąd ich ród, zapomnieli, że pochodzą ze wschodu, i to baaardzo odległego, tęskno im teraz do niemców, a województwa wschodnie: podlasie, lubelszczyznę, podkarpacie nazywają ścianą wschodnią, wyrażają się jakby z wyższością, więc teraz dostali jasną odpowiedź kto tu teraz rządzi

Do góry
#423913 - 24/10/2005 21:47 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Quote:

Quote:

nie moja wina, że 60 lat temu moich dziadków załadowano do wagonów i wywieziono niewiadomo dokąd.






wielu Twoich krajanów z ziem odzyskanych szybko zapomniała skąd ich ród, zapomnieli, że pochodzą ze wschodu, i to baaardzo odległego, tęskno im teraz do niemców, a województwa wschodnie: podlasie, lubelszczyznę, podkarpacie nazywają ścianą wschodnią, wyrażają się jakby z wyższością, więc teraz dostali jasną odpowiedź kto tu teraz rządzi



możliwe. jednak w mojej rodzinie, jest ogromna tęsknota za wschodem. dziadkowie nawet pojechali na białoruś/ z tamtąd pochodzą/ śpiewają w kółko te swoje zaburzańskie piosnki i ryczą jak wspominają o tych łąkach zielonych

Do góry
#423914 - 24/10/2005 21:57 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Quote:


czemu wschód nie poszedł głosować na 'nie' przy frekwencji 90% tej części kraju z pewnością nie wstąpilibyśmy do unii.
wschód to rolnicy...myślę, że dopłaty+nowy rynek zbytu sprawiają, że i tak jest niektórym lepiej niż było.






A dlaczego Polska miałaby niby nie wstąpić do Unii, Unia to Wspólnota Eurpejska, Polska zawsze była częścią Europy i tak jest też dzisiaj, ale to nie znaczy, że wszyscy musimy jeździć na parady do berlina, i bratać się z socjalistami z niemiec i francji, modlić się do millera, oleksego i cimoszewicza, oraz wzruszać się słuchając towaryszki sierakowskiej. Po prostu wstępując do Unii nikt nie podpisał cyrografu i zobowiązał pielęgnować światopogląd socjalistyczny, Unia będzie się zmieniać, bo nic nie jest stałe, będzie dokonywać wyborów, Polacy mają swój głos w Unii i teraz go wyrazili.

Do góry
#423915 - 24/10/2005 22:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
m-a-r-c Offline
addict

Meldunek: 22/09/2002
Postów: 406
Skąd: Bialystok
Hiroszima - 1945
Windows - 1985
Kaczynski - 2005

Do góry
#423916 - 24/10/2005 22:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

Nirtz, nie chodzi o położenie geograficzne tylko o podział pod względem wykształcenia oraz miasto/wieś.


Nirtz dobrze zauważył, że oś polaryzacji jest uwarunkowana geograficznie, demograficznie i historycznie. Coś podobnego jak z Juszczenką i Janukowyczem na Ukrainie.

Jeżeli chodzi o wykształcenie to też zgoda. Na Tuska głosowała klasa średnia bo albo go popierała albo uważała za mniejsze zło. Kaczyński natomiast bardziej przekonał do siebie ludzi prostych. Dlaczego? Moim zdaniem wcale nie dlatego, że razem z PiS-em naobiecywał więcej niż swego czasu Gierek, bo nawet mniej rozgarnięty wyborca (pomijając idealistów i pasjonatów takich jak Nirtz) wie, że gówno z tego będzie. Marchewka nie robi już na nikim wrażenia ale jest jeszcze kij. Jak słusznie zauważyli pisowscy spece od socjotechniki taktyka straszenia daje o wiele lepsze rezultaty niż obietnice bez pokrycia. Postraszyć można czymkolwiek albo kimkolwiek. Do dyspozycji mamy żydów, masonów, komunistów. A jak już brakuje nam pomysłów to zawsze można coś jeszcze wymyślić. W tej kampanii hitem byli "liberałowie" - ludzie, którzy zabierają biednym a dają bogatym (taki negatyw Robin Hooda).

O ile wiem to antonimem słowa liberalny jest radykalny. To ostatnie zastąpiono jednak bardzo sprytnie słowem-sloganem solidarny (kolejny mistrzowski zabieg socjotechniczny). Pytanie, które się nasuwa to czy mają równie dobrych speców od rządzenia co od PR?

Mam wrażenie, że plan PiS-u był taki: "wygrajmy te wybory a potem jakoś będzie". Dlatego jestem niezwykle ciekawy dalszych posunięć. Czy będzie rzeczywiście oczyszczenie polityki czy ograniczy się to do obsadzenia stołków swoimi ludźmi? Czy zaczną realizować to co obiecali? Skąd wezmą na to pieniądze? Na razie jedyny pomysł, który padł to likwidacja urzędu Magdaleny Środy (nie wiedziałem, że takie grube miliardy na to szły). Czy wezmą odpowiedzialność za kraj, czy też raczej przyjmą wygodną pozycję zwalania wszystkigo na koalicjanta? Ile razy przyniosą nam wstyd na arenie międzynarodowej?

Czas pokaże, myślę że częściową odpowiedzią na te pytania może być wypowiedź Marka Borowskiego:

Program PiS-u to program księżycowy. A księżyc można było ukraść tylko raz.

Do góry
#423917 - 24/10/2005 22:07 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
ja jestem przeciwnikiem związków homo, socjalizm wyszedł z mody unia dużo napsuła na wschodzie w handlu przygranicznym, poznikały ogromne bazary itp. o to mi chodziło
Polacy nie wyrazili dezaprobaty wobec unii, a DEZAPROBATĘ wobec polskiej sceny politycznej. o ile kaczyński coś jeszcze sobą rezperezntuje, to zaplecze rydzyk+lepper mnie przeraża. ALE JA NIE OCENIAM tych , co go poparli. zdaję sobie sprawę, że ludzie mają dość! dość wyzysku, dość kłamst, dość złodzejstwa, dość życia w nędzy. to jest akt rozpaczy, ale mam nadzieję, że może będzie lepiej, że pis weźmie to państwo, gospodarkę, kulturę polityczną w swoje ręce i będzie tylko lepiej. bo tu chodzi o KRAJ, a nie o osobiste i ambicjonalne bzdury 'bo ja go nie lubię'

musimy wierzyć, że będzie lepiej, jeśli będzie lepiej, jeśli pis pokaże klasę i wyprostują gospodarkę, prawo i 'w ogóle' całe to bagno. za prawdę powiadam Wam, mają mój głos za 4 lata

dobranoc

Do góry
#423918 - 24/10/2005 22:10 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
ja nikogo tymi danymi nie oskarżam o mieszkanie na "obcych ziemiach" bo ani to nie jest ich wina ani ziemie nie są "obce", tylko przedstawiam to jako kontrargument na zarzuty formulowane na podstawie sondazy Gazety Wyborczej że oto Tuska poparli młodzi i dobrze wykształceni, a Kaczyńskiego stare babcie i ludzie po podstawówce, tymczasem wyniki na stronie PKW (nie sondaże) mówią jasno i bezwzględnie: tereny z wpływami niemieckimi w poprzednich wiekach poparły Tuska, tereny bez wpływów niemieckich poparły Kaczyńskiego;

Do góry
#423919 - 24/10/2005 22:16 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

tereny z wpływami niemieckimi w poprzednich wiekach poparły Tuska, tereny bez wpływów niemieckich poparły Kaczyńskiego;


To jest poniekąd oczywiste. Trudno oczekiwać, że tam gdzie są mniejszości będą głosować na nacjonalistę i homofoba a taki jest wizerunek Kaczyńskiego za granicą.

Do góry
#423920 - 24/10/2005 22:18 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Terry Butcher Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2003
Postów: 868
Skąd: Butte Paillade
Quote:

i jeszcze jedno, WSZYSTKO co się buduje i remontuje w szczecinie, jest za unijne talary/wiadomo, wkład własny częściowy jest/ Na wschodzie bieda piszczy? to nie nasza wina/zachodu/, tylko polityki zagranicznej państwa.




Llama musisz przyznać, że tak świetnie geograficznie położony Szczecin strzelił sobie samobója wybierając na prezydenta miasta Mariana Jurczyka - ignoranta,ksenofoba i antyeuropejczyka. Bo to niby uczciwy facet. Paranoja - miasto koło Berlina nie wpuszcza zagranicznych inwestycji, zaprzepaszczając swoją szansę. Powiedzmy, że jest mniejsza korupcja w magistracie, ale miasto stoi w miejscu. Nie tędy widać droga.

Do góry
#423921 - 24/10/2005 22:19 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

Quote:

tereny z wpływami niemieckimi w poprzednich wiekach poparły Tuska, tereny bez wpływów niemieckich poparły Kaczyńskiego;


To jest poniekąd oczywiste. Trudno oczekiwać, że tam gdzie są mniejszości będą głosować na nacjonalistę i homofoba a taki jest wizerunek Kaczyńskiego za granicą.


miało być ksenofoba

Do góry
#423922 - 24/10/2005 22:21 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Online   pogodnie
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

i teraz czas na GIGAPAKIET SOCJALNY nie mogę się doczekać.

proponuję pieniądze dodrukować




Llama, zgadzamy się w wielu kwestiach. Ta neo-komuna jest śmiechu warta, pewnie Gierek i Gomułka się przewracają w grobie. Wszystkim dać, każdemu się należy, biurokracja ponad wszystko, skąd my to znamy?

Zastanawiam się czy Platforma Obywatelska dobrze robi przystępując do koalicji z 'Populizmem i Samoobroną'. Wydaje mi się, że o to właśnie chodzi PiSuarowi, by przyciągnąć do siebie jedyną "wymówkę" na ich kłamstwa.

Postawny sprawę jasno - PiS kłamał przez ostatnie tygodnie i to bez przerwy. Obiecywał wszystko i jednoczył siły z każdym (nawet najbardziej śmierdzącym gównem w kraju...) by tylko dorwać się do władzy. I teraz jest dla nich najważniejsze zadanie: jak z tego wyjść z twarzą? Jak przekonać ludzi, że te niedotrzymane obietnice to jedno wielkie "nie nasza wina - to przez nich!!!"? Odpowiedź: poszukać koalicjanta, na którego później wszystko się zwali, czyli podobny scenariusz jak z koalicją AWS (hołota, nieroby, neo-komuniści) i UW (mały wkład w koalicję, ale za to pełna odpowiedzialność). I wszystko jasne.

Jeśli Platforma Obywatelska nie będzie odpowiadać za resorty gospodarki oraz finansów to nie widzę sensu bycia w tej koalicji. Mam nadzieję, że podatek liniowy nie zniknął zupełnie z mapy dzięki populistom, i że uda się jednak uprościć system fiskalnoskarbowy w jak największym stopniu.

Co do Komorowskiego to będzie on marszałkeim sejmu jesli tylko Platforma Obywatelska będzie go chciała na tej pozycji. Podobnie jak Hanna GW, której dłoń dzisiaj ściskał Marcinkiewicz. I po co tyle krzyku byłu...?

Do góry
Strona 43 z 56 < 1 2 ... 41 42 43 44 45 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, akagi, rafal08, Conrad, 11kera11, igea23), 3591 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45097 Tematów
5591484 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14