Strona 40 z 56 < 1 2 ... 38 39 40 41 42 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423843 - 24/10/2005 08:34 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:


tak sobie myślę, że jesteśmy krajem który być może znowu zawraca europę z drogi marksa, engelsa i lenina.



co masz na myśli?

Do góry
Bonus: Unibet
#423844 - 24/10/2005 08:50 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
mam na myśli wiele spraw. To temat na całkiem długą dyskusję.

Podziwiamy wiele osób z teraźniejszości i przeszłości.
Myślę sobie, że ze srodowiska PO w zadnej mierze nie mogła by wypłodzić się Maria Teresa czy JPII.
Jak o tym myślę przelatuje mi twarz takiej MT w osobie (nieważne). Tej co pogrążyła PO. Ale skąd oni to mogą wiedzieć.


Edited by hpc (24/10/2005 08:52)

Do góry
#423845 - 24/10/2005 09:18 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
kolejne małe ciekawostki po przeliczeniu 90% głosów:
miasto Wisła (rodzinne miasto Małysza) Tusk 83,43% !!
sąsiednia gmina (kilka kilometrów na wschód) Milówka Tusk 28,48%;
ciekawe skąd wynikają takie gigantyczne różnice
Tusk w Gdansku tylko 62%, a już w Poznaniu 67%, a w Warszawie-Ursynów prawie 70% (przy 71% frekwencji!!);
jak zwykle nie zawiodła gmina Godziszów woj. lubelskie (frekwencja 75%) Kaczyński 96%, w sąsiednich gminach nawet prawie 97%!!
podsumowując Tusk wygrał w dużych miastach (bez ściany wschodniej), wiekszości gmin wiejskich popegerowskich (głownie woj. zachodniopomorskie, lubuskie, pomorskie (bez środkowych i południowych Kaszub)) a także w gminach zamieszkanych przez mniejszości narodowe (bialoruską - podlaskie, niemiecką - opolskie) i co zaskakujace w centralnej i zachodniej Wielkopolsce, Kaczyński miażdżąco zwyciężył (70-80%) na prowincji województw podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, podlaskiego, łodzkiego i mazowieckiego, w wojewodztwach dolnosląskim i kujawsko-pomorkim zwyciężył nieznacznie

Do góry
#423846 - 24/10/2005 09:19 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Zależy co rozumiemy przez środowisko PO. Ale ogólnie intrygujące to co piszesz, zwłaszcza o Matce Teresie.

Do góry
#423847 - 24/10/2005 09:41 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
na pewno nie chodzi mi o ludzi którzy na PO głosowali.
Generalnie o ten beton partyjny czyli o interes który połaczył różnych ludzi z różnych środowisk w jeden pęd do władzy.
Teraz się to wszystko porozsypuje jak domek z kart i juz w przyszłych wyborach wielu zobaczę w samoobronie i innym takim stworze. To pewne.
Interes i własny tyłek ponad wszystko.
Mozna i tak, przecież ich za to potępiać nie można.
Są ludzie którzy za miliony papieru latają po orbicie i są tacy którzy chcieliby uciec z powrotem do jaskiń.
Którzy są szczęśliwsi w widełkach szczęścia 1-10 to wcale takie pewne nie jest.
Wszystko polega na tym żeby jedno nie zaślepiało drugiego.
A co do elektoratu negatywnego.
Na tym się cała rzecz zasadza. Dziwne, że te wielkie pieniądze wydane na zagranicznych specjalistów od propagandy zostały wyrzucone w błoto przez prosty mechanizm poparcia przez negatywy.
Można by pokazać teraz gest Kozakiewicza tym zachodnim specjalistom, bo na Polskim rynku tego negatywu jest sporo i niewykluczenie go po prostu równa się z niewypłaceniem tym firmom zapłaty.
Przegrali na starcie i tyle........


Edited by hpc (24/10/2005 09:43)

Do góry
#423848 - 24/10/2005 11:37 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Jak ktoś prowadzi działalność i nie chce utrzymywać bandy PiS-uarów, to uprzejmie donoszę, że nie trzeba
Znacznie korzystniej jest dziś zarejestrować firmę na Litwie...

Polska z Litwą ma umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Rejestracja firmy na Litwie oznacza, że w Polsce płaci się tylko podatek pośredni (VAT) - w przypadku oczywiście, gdy firma faktycznie sprzedaje produkty/usługi w Polsce.
Podatek dochodowy na Litwie to 13-15%, przy czym łatwo zbić go do zera Najlepszą formą działalności jest firma nazywana UAB (w tłumaczeniu Zamknięta Spółka Akcyjna). To forma pośrednia między Polską sp. z o.o. a S.A. Kapitał zakładowy 10 tys. litów (ok. 13 tys. zł) - po zarejestrowaniu odrazu do dyspozycji.

W każdym razie Litwa lub Słowacja to chyba najlepsze rozwiązanie. To w końcu kraje unijne (swobodny przepływ towarów i usług gwarantowany). Można zaoszczędzić na niejedną plazmę, bo te kraje znacznie lepiej traktują przedsiębiorców niż Polska

Jak ktoś jest zainteresowany, to sporo szczegółów znajdzie w usenecie: pl.soc.prawo.podatki
A wszystkie regulacje prawne - w jęz. angielskim - na www.lrs.lt

pozdruffki!
andrzej...

Do góry
#423849 - 24/10/2005 11:54 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Litwo, ojczyzno moja..

Do góry
#423850 - 24/10/2005 12:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
małe sprostowanie - nikt nie musiał jak to ktos napisal 'rozbic z Tuska polityka salonowego', bo nie robi sie rzeczy, ktore są już zrobione. To byl tak naprawde najwiekszy atut Kaczyńskiego - slabosc i salonowosc Tuska. I nie pomogły mu nawet liberalne[wzgledem Kaczyńskiego, nie wzgledem normy] poglądy. Po prostu to było widac ze to jest kukła i marionetka, a osoby, które miały pociągac za sznurki tylko na to czekaly.

Mam nadzieje ze nowe rządy przede wszystkim doprowadzą do tego, że będziemy mieli w Polsce prywatne media. Powtarzam:prywatne, nie koncesjonowane, bo wolnosc slowa mamy przeciez niby zagwarantowaną w konstytucji. A tu lipa, jakies koncesje.

Tusk niby tworzy liberalną cześć PO? Tak, to dlaczego usunął z parti najbardziej komptentną i liberalną osobę, która nota bene wyraznie bardziej sympatyzowała z Rokitą. To jest własnie taka już zupelnie prawdziwa porażka PO w obu wyborach. Nie wiem jak w ogóle można wywalić Zytę, a postawic tak mocno na Gronkiewicz-Waltz, o której mówi sie ze byla w Opus Dei. Powiedziec ze to niemądrosc to wlasciwie jakby to pochwalic. Pomijam ze to Zyta, a nie Tusk powinna byc kandydatem PO na prezydenta. Moze wtedy zostałaby polską Lady Margaret.

Andrzej nie strasz nas powrotem do układu postokrągłostołowego, czyli koalicji 'zasadniczo tej samej formacji, nad wyraz pasożytniczej' : SLD - UW - część PO - SDPL. Daj spokój, po primo precz z komuną i układem okrągłostołowym, po secundo precz z socjalizmem, po tertio precz z eurosocjalizmem. Na dodatek bylaby to sila, ktora przeglosowalaby wszelkie aborcje i inne morderstwa niewinnych. Swoją drogą wyszłoby na jaw, jak bardzo konserwatywny w kwestiach społecznych jest Kaczor Donald

Ja tam licze ze za 5 lat, jakas partia zbudowala wokół idei JKM przynajmniej wejdzie do parlamentu, ale to temat na inna dyskusje.

Do góry
#423851 - 24/10/2005 12:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
wczoraj w przemówieniu zaraz po ogłoszeniu wyborów, Kaczyński mówił:

" i jeszcze chciałem powiedzieć trzy słowa....... do wszystkich Polaków......"

..i już myślałem że będzie parafrazował słynne wystąpienie z Radia Maryja i powie: "Ch** wam w dupę"

Do góry
#423852 - 24/10/2005 12:07 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
oczywiscie za 4 lata;]

Do góry
#423853 - 24/10/2005 12:10 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Witam,

Bardzo mnie ciekawi w jakim stopniu PiS uda sie program budowy 3 mln mieszkan w ciagu 8 lat? Jak dla mnie jest to realne ale nie w taki sposob jak proponuje PiS.

To znaczy: Jesli mieszkania maja sfinansowac ludzie biedni tzn. rodziny ktore w tej chwili nie bardzo maja gdzie mieszkac to nic z tego nie bedzie. Bo skad ludzie ktorych nie bylo do tej pory stac na mieszkanie maja nagle wziac pieniadze na splate kredytu? Z tego co teraz placa za wynajecie mieszkania? A gdzie beda mieszkac w czasie budowy?

Budowa duzej ilosci mieszkan jest mozliwa ale musi byc zacheta do ich finansowania przez ludzi majacych pieniadze. Jesli budowa mieszkania bylaby sensowną lokatą kapitalu to dlaczego nie? W tej chwili nie widze mozliwosci realizacji obietnicy PiS.

To takie przemyslenie po lekturze programu PiS dotyczacego mieszkalnictwa i rozmowach z kilkoma osobami nie majacymi mieszkania.

Wojtek

Do góry
#423854 - 24/10/2005 12:19 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

Myślę sobie, że ze srodowiska PO w zadnej mierze nie mogła by wypłodzić się Maria Teresa czy JPII.




Ja sądzę, że wcale nie byłyby większe szanse na to ze środowiska Leppera, pani Begger, Giertychów, Ojca Rydzyka czy spadkobiercy Edwarda Gierka.

Nirtz, tak wielkie różnice w śąsiednich miejscach są bardzo podejrzane. Ja bym tam sprawdził obie komisje czy przypadkiem nie były zdominowane przez jedną partię.

Te wybory zdecydowanie pokazały (co zresztą w USA już dawno odkryto), że jedynie czarna kampania atakująca przeciwników a nie taka pokazująca własne dobre strony przynosi efekty. PiS to udowodnił nie tylko w kampanii prezydenckiej, ale także w kampanii parlamentarnej.

Kaczyński miał o wiele łatwiejsze zadanie w tych wyborach ze względu na poziom elektoratu. Betonowi PiSu nie przeszkadza sojusz z Rydzykiem czy Lepperem, natomiast dla zwolenników PO byłoby to nie do pomyślenia. Podobnie Kaczyński i jego sztab mogą sobie pozwolić na głoszenie socjalistycznych haseł godnych PRLu, okłamywanie swoich potencjalnych wyborców populistyczną demagogią typu "będziesz potrzebował karty kredytowej przy zamawianiu karetki jeśli Tusk wygra!" czy "Tusk jest tylko dla bogatych!" O pustej lodówce już chyba nie trzeba wspominać. Co tu więcej mówić, negatywna kompania przynosi najlepsze efekty o czym dobrze wiedzieli Kamiński i Bielan.

Ciekawe jak teraz potoczą się rozmowy koalicyjne. Rokita zapowiada, że skład rządu musi uwzględniać to, że premiera i prezydenta ma PiS.

Do góry
#423855 - 24/10/2005 13:00 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Dane demograficzne pod względem wykształcenia (LINK)

Rzeczywiście trzeba w tym kraju mocno postawić na edukację.

Do góry
#423856 - 24/10/2005 13:10 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Tak gwoli ścisłości to Zyta sama z Platformy odeszła.

Do góry
#423857 - 24/10/2005 13:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
jesli Tusk chce marzyć o rewanżu za 5 lat to powinien zostać Marszałkiem Sejmu, tymczasem waha sie i niezabardzo chce, chyba jeszcze nie może wyjść z szoku po porażce, niepotrzebne są już spory i kłótnie, a PiS nie zgodzi się na Komorowskiego który po wyborach mieszał PiS z błotem

Do góry
#423858 - 24/10/2005 13:38 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Poniedziałek, 24 października 2005

TVN złamała ciszę wyborczą?

wirtualnemedia.pl 07:04 (aktualizacja 07:10)


Przez pomyłkę telewizja TVN wcześniej podała wyniki wyborów.

Telewizja TVN złamała w niedzielny wieczór obowiązującą ciszę wyborczą. Kilka minut przed 20.25 stacja wyemitowała w belce informacyjnej nazwisko zwycięzcy wraz z procentowym rozkładem głosów.

Państwowa Komisja Wyborcza nie zajęła jeszcze stanowiska w tej sprawie. (wirtualnemedia.pl)

//a sondaże przedwyborcze i cała kampania to też "pomyłka"??
mam nadzieje że ktoś im się wreszcie dobierze do d...

Do góry
#423859 - 24/10/2005 13:49 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
KeeP Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/09/2003
Postów: 2372
Skąd: tam gdzie stało ZOMO
a Radio Maryja nie przesstawia jakichs tam rozliczeń przed KRRiTV (a ma obowiazek) i nikt im sie nie dobiera do d...
nie chcesz...nie oglądaj..kaze Ci ktoś?

Nirtz jestes jakimś fundamentalistą chyba

pozdrawiam

Do góry
#423860 - 24/10/2005 14:02 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ozzy123 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 2234
Skąd: Wawa/Lublin
Quote:

Dane demograficzne pod względem wykształcenia (LINK)

Rzeczywiście trzeba w tym kraju mocno postawić na edukację.




Czyli prezydenta wybrali nam ludzie z wykształceniem podstawowym, zawodowym i średnim
W sumie w demokracji głos profesora uniwersytetu liczy sie tyle co głos analfabety, ale jednak niesmak zostaje.
Z drugiej strony nie znam nikogo u siebie na roku, kto głosowałby na Kaczyńskiego.

Jednym słowem - to jest Wasz prezydent, nie nasz.

Pozdrawiam

P.S Uważajcie, podobno grozi nam kacza grypa

Do góry
#423861 - 24/10/2005 14:05 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
napisałem to trochę z przymrużeniem oka
i TVN i Radio Maryja sa stacjami prywatnymi i nikt nie ma prawa ich prześladować za ich poglądy, a obie stacje nie były bezstronne w tych wyborach i to nie trochę tylko bardzo, lecz jak stacja łamie prawo w sposób tak bezczelny jak TVN wczoraj to odpowiednie organy powinny im się dobrać do d...

Do góry
#423862 - 24/10/2005 14:09 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

jesli Tusk chce marzyć o rewanżu za 5 lat



Widzę, że poczucie humoru dopisuje Za 5 lat ani Kaczyński ani Tusk nie będą mieli cienia szans. Zresztą mam nadzieję, że do tego czasu doczekamy ludzi godnych objąć ten urząd, którzy będą chcieli kandydować.

Do góry
Strona 40 z 56 < 1 2 ... 38 39 40 41 42 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, kemp, ANZELMO, vamos rafa, burbon), 4322 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45062 Tematów
5586618 Postów

Najwięcej online: 4732 @ Wczoraj o 08:14