Strona 47 z 56 < 1 2 ... 45 46 47 48 49 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423983 - 26/10/2005 10:21 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Nitrz, kategoriami "stołków" to myślą politycy PiSu. Szkoda, że tego nie zauważyłeś, ale PO chce zapobiec sytuacji gdzie jedna partia ma cały aparat państwa w swoich łapach. To by było niebezpieczne dla całej Polski i na szczęście Platforma Obywatelska robi wszystko by nie dopuścić do tego. Chwała im za to.

Ja jestem coraz bardziej przeciwny partii, która ma więcej wspólnego z Rydzykami i Lepperami niż z nowoczesną polską demokracją. A najlepiej to podsumował poseł, na którego oddałem głos do sejmu: "Nie chcemy płacić rachunków za obietnice wyborcze PiS" - oświadczył Komorowski. Nic dodać, nić ująć...

Do góry
Bonus: Unibet
#423984 - 26/10/2005 10:39 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Jurek kontra Komorowski - kto zostanie marszałkiem

Do góry
#423985 - 26/10/2005 10:52 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Kto zostanie ten zostanie...

Najistotniejsze jest jednak to, że nie będzie kolaicji PIS i PO.

Do góry
#423986 - 26/10/2005 11:00 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Quote:

Nitrz, kategoriami "stołków" to myślą politycy PiSu. Szkoda, że tego nie zauważyłeś, ale PO chce zapobiec sytuacji gdzie jedna partia ma cały aparat państwa w swoich łapach. To by było niebezpieczne dla całej Polski i na szczęście Platforma Obywatelska robi wszystko by nie dopuścić do tego. Chwała im za to.

Ja jestem coraz bardziej przeciwny partii, która ma więcej wspólnego z Rydzykami i Lepperami niż z nowoczesną polską demokracją. A najlepiej to podsumował poseł, na którego oddałem głos do sejmu: "Nie chcemy płacić rachunków za obietnice wyborcze PiS" - oświadczył Komorowski. Nic dodać, nić ująć...



Conrad jedna z cech demokracji jest to ze z reguly zwyciezca bierze wszystko!!!i tak sie dzieje rowniez u nas przegrani nie maja racji a dotego czy ktos pamieta kto zajal 2-gie miejsce na olimpiadzie w Monachiumw biegu na 800 m pan??? takie sa fakty i niestety musisz sie z tym pogodzic!!!!!!!! przegrani sa przegranymi a zwyciezcy-zwyciezcami!!!1to by bylo na tyle!!

Do góry
#423987 - 26/10/2005 11:05 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Czyżbym jednak nie docenił głupoty PO? .Wygląda na to ,że w PO zwycięza frakcja sfustrowanego, a zarazem destrukcyjnego Tuska nad konserwatywną częścia Platformy Rokity

Obie partie wiedzą co by je czekało w razie upadku koncepcji koalicji. Mniejszościowy gabinet sprawujący władzę do czasu wcześniejszych, wiosennych wyborów. Jaki byłby ich wynik? To oczywiste nawet dla średnio rozgarniętego ucznia szkoły podstawowej. PO zdobywa około 10 % głosów (jako ci, którzy kupczą państwem i łamią przedwyborcze obietnice utworzenia koalicji), PiS 20 % (ci, którzy wygrali ale nie umieli z tego skorzystać), SLD 20 % (rządzili jak rządzili ale przynajmniej był spokój przez 4 lata) i Samoobrona 30 %. Frekwencja w czwartych wyborach w ciągu pół roku wyniosłaby mniej niż 35 %.

albo wariant drugi koalicja Pisu z LPR i PSL przy poparciu Samoobrony , ale rownież w tym wariancie PO traci i jeszcze wiecej Taka Koalicja urządziłaby igrzyska wywlekając na powierzchnię wszystkie grzeszki ludzi z PO

Zobaczymy jak będzie

Do góry
#423988 - 26/10/2005 12:10 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
Powstanie rząd mniejszościowy wspierany przez prezydenta a także mający poparcie w kluczowych sprawach LPR PSL SAO a także części konserwatywnej PO. Taki układ z palcem w pupie może przetrwać 4 lata i wbrew pozorom (mediom) nie musi być słabym i złym układem dla Polski

Do góry
#423989 - 26/10/2005 12:18 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Marek Jurek marszałkiem sejmu.

Koalicji z PO nie będzie...

Do góry
#423990 - 26/10/2005 12:25 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
rzad mniejszościowy mowisz , taki rzad nie uchwali Ci budzetu , PO go nie poprze z zasady ,ze to Pis rzadzi , a Samoobrona poprze tylko wtedy ,kiedy bedzie on zaspokajał socjał , nie musze Ci chyba tłumaczyć czym by się to skonczylo

Do góry
#423991 - 26/10/2005 12:40 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Veron Offline
addict

Meldunek: 19/10/2001
Postów: 556
Skąd: Poznan
rzad mniejszosciowy przerabialismy przez ostatni rok i to z opzycyjnym premierem...

Do góry
#423992 - 26/10/2005 12:42 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując całą sytuację wokół wyboru marszałka Sejmu i tworzenia koalicji rządowej, powiedział dziennikarzom w Sejmie, że na razie Platforma testuje PiS. - My patrzymy na to z coraz większym lękiem, bo jednego w postawie Platformy całkowicie brak: jakiejkolwiek odpowiedzialności za państwo - ocenił.

Według sekretarza generalnego PO Grzegorza Schetyny, jeśli PiS nie poprze kandydatury Komorowskiego, będzie to oznaczać, że "nie ma koalicji między PiS a Platformą".



Śmieszne i nieodpowiedzialne zachowanie PO które POległo, PiS pokazał ile tak naprawdę może zdziałać Platforma swoim 'szantażem'. Frustracja Tuska oraz Komorowskiego i Hanny GW zaczyna być już żałosna muszą wreszcie pogodzić się po raz klejny z porażką - takie życie jeśli ktoś urodzi się wiecznym przegranym.

PiS poszedł na duże ustępstwa i jeśli koalicja PoPiS nie powstanie (co jest jednak mało prawopodobne) całą winę będą ponosić platformersi.

Do góry
#423993 - 26/10/2005 12:50 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Tusk jak widać jest idiotą, szntaż sfrustrowanego człowieka nie powiódł się więc zabiera zabawki i ucieka. Niestety Polska na tym straci.

Polsce gratulujemy wyborców PO i Tuska

Do góry
#423994 - 26/10/2005 13:01 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
Przez godzinę oglądałem TVN24 jak ktoś mi powie, że ich stacja, wypowiedzi prowadzących a także wybór zapraszanych expertów nie jest tendencyjny to mu się w twarz zaśmieje. Druga telewizja Trwam tylko reprezentująca inną opcje polityczno - światopoglądową

Do góry
#423995 - 26/10/2005 13:57 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
Quote:

Nitrz, kategoriami "stołków" to myślą politycy PiSu. Szkoda, że tego nie zauważyłeś, ale PO chce zapobiec sytuacji gdzie jedna partia ma cały aparat państwa w swoich łapach. To by było niebezpieczne dla całej Polski i na szczęście Platforma Obywatelska robi wszystko by nie dopuścić do tego. Chwała im za to.

Ja jestem coraz bardziej przeciwny partii, która ma więcej wspólnego z Rydzykami i Lepperami niż z nowoczesną polską demokracją. A najlepiej to podsumował poseł, na którego oddałem głos do sejmu: "Nie chcemy płacić rachunków za obietnice wyborcze PiS" - oświadczył Komorowski. Nic dodać, nić ująć...




Witam,
Pierwszy raz wypowiadam się w tym temacie, więc od razu zastrzegam, że nie głosowałem w drugiej turze wyborów. Dla mnie wybór między Tuskiem a Kaczyńskim nie był nawet wyborem mniejszego zła. Obaj razem i każdy z nich z osobna to moim zdaniem wielka tragedia.
Conrad sytuacja jest taka, że PIS pokonał PO na każdym froncie i mają prawo decydować o podziale władzy w państwie. Czy wyobrażasz sobie, że PO by tak nie zrobiło?? W tej chwili jest tak, że cokolwiek PIS by nie zrobił i tak PO to skrytykuje. Jakby J. Kaczyński został premierem to by krzyczeli, że dwóch bliźniaków nie może rządzić krajem, jak PIS wybrał Marcinkiewicza to też źle, bo niby marionetka. Jak się chce to zawsze kij jakiś się znajdzie.
Podobała mi się wypowiedź Marcinkiewicza w wywiadzie u M. Olejnik. Jego zdaniem PIS wygrał wybory głównie dzięki swojemu programowi/stanowisku walki z przestępczością i poprawienia bezpieczeństwa obywateli. Na tym znają się najlepiej i to chcą przeprowadzić. Uznają, że na gospodarce PO zna się lepiej i tą dziedzinę chcą im zostawić. Co Tuskowi i spółce przeszkadza spróbować. Przeciez mogą swoje lub wynegocjowane założenia przedstawić publicznie i gdy PIS, w którymś punkcie będzie im przeszkadzać powiedzą : "Dziękujemy za współpracę, jesteście oszustami dlatego wychodzimy z rządu". A zamiast tego bija pianę o jakieś pierdoły a tak naprawdę to jest rozgoryczenie i frustracja po przegranej. Widać też i po przeszłości liderów PO, że są to ludzie, którzy mają problemy z dogadywaniem się i ciągle muszą być na świeczniku. Gdy z niego spadają od razu mącą wodę. Gdzie jest Olechowski, kto pamięta jak Tusk wycinał z list wyborczych ludzi Rokity? Ciągle kłótnie i wojny dlatego nawet mnie cieszy, że nie będą współrządzić.
Conrad piszesz o Lepperze czy Rydzyku. Przecież Ci ludzie musieli iść na wybory i na kogoś głosować. To nie jest tak, że wszyscy wyborcy Leppera głosowali za Kaczyńskim. Kilkanaście procent z nich oddało swoje głosy na Tuska. Czy on zamierza za to przepraszać?? Czy zamierza przeprosić za to, że głosował na niego Urban??
Wybory wygrał PIS i trzeba się z tym pogodzić. Nic nie da wyzywanie ich i poniżanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie i może za pół roku, rok będziemy mogli coś mądrzejszego powiedzieć. Na razie trzeba się wziąć za ogrywanie buków bo i tak za nas ani Donald ani Kaczor lepiej tego nie zrobią

Ale się napisałem.... aż mi w palcach zaschło

Pozdrawiam
arvid

Do góry
#423996 - 26/10/2005 14:24 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
jeszcze nie jest pewne czy to koniec koalicji; od początku wiedziałem że o ile PiS pójdzie na różne ustępstwa to NIGDY nie zgodzi się na Komorowskiego; teraz możliwe są różne warianty albo rząd mniejszościowy z Marcinkiewiczem, albo Marcinkiewicz sobie odpuszcza i premierem zostaje J.Kaczyński a marszalkiem D.Tusk i koalicja;
przed chwilą oglądałem konferencje Po, oni nadal chcą władzy, gdyby mieli w sobie trochę realizmu (przegrali wybory, nie oni rozdają karty) to wiedzieliby że moga dużo ugrać ale NIGDY PiS nie zgodzi się na Komorowskiego i o upór w tej sprawie narazie pogrzebał koalicje

Do góry
#423997 - 26/10/2005 14:34 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

Przez godzinę oglądałem TVN24 jak ktoś mi powie, że ich stacja, wypowiedzi prowadzących a także wybór zapraszanych expertów nie jest tendencyjny to mu się w twarz zaśmieje. Druga telewizja Trwam tylko reprezentująca inną opcje polityczno - światopoglądową


przez długie lata uważałem tą stację za umiarkowanie-salonową, dramatycznie zmienili to po wygranej PiS stając się tubą PO, po wygranej Kaczyńskiego zaczynają w skrajnej stronniczności prześcigac i TVTRWAM i TVP Kwaitkowskiego

Do góry
#423998 - 26/10/2005 14:52 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425

chyba zostanę anarchistą
co za politycy, co za władza

Do góry
#423999 - 26/10/2005 14:55 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

Polsce gratulujemy wyborców PO i Tuska




A ja Polsce gratuluję tego zacofanego ciemnogrodu co głosował na tak prymitywne ugrupowania jak Samoobrona czy PiS. Chcieliście by Polska była rządzona przez hołotę to teraz się nie dziwcie, że przejęli i sejm i prezydenturę.

Na pewno macie moje wyrazy współczucie bo po prostu Kaczyńscy zrobili z was osłów i tym samym potwierdzili dane demograficzne tego elektoratu. Myśleliście, że głosujecie na partię konserwatywną (LOL!!!) i patriotyczną a dostaliście antykatolicką neo-komunę w najgorszym wydaniu. Teraz wiadomo dlaczego Lepper i Rydzyk tak wspierali Kaczyńskiego, efekty już widać - PiSuar robi wszystko by zgodnie z obietnicami z Rydzykiem i Lepperem zatopić koalicję... a przecież takie oczywiste to było...

Tak więc gratulacje i wyrazy współczucia dla tych co głosując na PiS de facto oddali głos na Ojca Rydzyka i Andrzeja Leppera. Bądźcie dumni z takiej Polski...

Do góry
#424000 - 26/10/2005 15:01 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
inna sprawa że PO swoimi zachowaniami sprawia wrażenie jakby za wszelką cenę chcieli doprowadzić do koalicji PiS-LPR-Samoobrona.

Może liczą na to, że jako opozycja za 4 lata wezmą już wszystko...


Dostawali połowę ministerstw, marszałka (tylko nie Komorowskiego - tak ciężko we własnych szeregach znaleźć kogoś innego?). I jeszcze im mało?

Do góry
#424001 - 26/10/2005 15:04 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
A dlaczego PiS-owi niepasuje Komorowski?

Do góry
#424002 - 26/10/2005 15:05 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
Ty jasiu skoncz, bo sluchac twojego labedziego spiewu nie moge.


Polska wybrala po prostu partie z programem ktora jasno stawia sprawy wewnetrzne naszego panstwa na pierwszym miejscu. Siejesz tutaj na forum od poczatku kampanii straszny zamet swoimi pogladami.


Ja nie glosowalem na PO bo to primo liberałowie a due wielu z nich to postkomuna.

Wlacz tvn o 17:30 a moze Lepper zostanie vicemarszalkiem. I specjalnie dla ciebie najnowszy kawal polityczny:

Prezydent TUSK

Do góry
Strona 47 z 56 < 1 2 ... 45 46 47 48 49 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, 11kera11, rafal08, akagi, igea23), 3406 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45097 Tematów
5591490 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14