Strona 8 z 18 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 17 18 >
Opcje tematu
#4467263 - 19/02/2011 16:54 Re: Odchudzanie [2] [Re: damianki]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
Originally Posted By: damianki
To inaczej zapytam wink czy np. przed treningiem np. 1h jazdy na rowerku warto używać spalaczy tłuszczu? Czy ich pomoc jest minimalna i ta 1h na rowerku i tak zrobi swoje wink . Dziękuję za pomoc.
Ps. Walka z brzuchem jest taka cieżka tongue tym bardziej jak przez długi czas efektów nie widać laugh


jak dopiero c zaczynasz odchudzanie to Ci zadne spalacze nic nie dadza, one sa dopiero wtedy jak chcesz wykonczyc tkanke tluszczowa a organizm sie zablokowal.
Pij duzo wody i jedz otreby zeby wydalanie wzroslo i mierz sie w pasie co tydzien a zobaczysz rezultaty.

Kiedys na sfd czytalem o tych co stosowali spalacze, ale jakies mocniejsze i oni cwiczyli codziennie tylko ccieli maxymalnie zredykowac tluszcz na brzuchu to mowili ze niezle jazd mieli po tych spalaczach, bo tam maxa kofeiny jest itp, takie pobudzenie ze nie spali po nocach, rece im walilo jak oszalale.

Do góry
Bonus: Unibet
#4467268 - 19/02/2011 16:55 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
dokładnie.

Znam gościa co po tych specyfikach wylądował na kardiologi.

Ciśnienie, migotanie przedsionka itp.

Do góry
#4467333 - 19/02/2011 17:17 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
damianki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 3944
Dzięki Panowie za pomoc smile takich odpowiedzi oczekiwałem! Pozdrawiam.

Do góry
#4467380 - 19/02/2011 17:37 Re: Odchudzanie [2] [Re: damianki]
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
Originally Posted By: damianki
To inaczej zapytam wink czy np. przed treningiem np. 1h jazdy na rowerku warto używać spalaczy tłuszczu? Czy ich pomoc jest minimalna i ta 1h na rowerku i tak zrobi swoje wink . Dziękuję za pomoc.
Ps. Walka z brzuchem jest taka cieżka tongue tym bardziej jak przez długi czas efektów nie widać laugh

wszystko zależy od tempa, generalnie sama jazda na rowerze jest mniej męcząca niż szybki chód smile Nie ma nic lepszego niż bieganie, wyniki widoczne już po dwóch tygodniach (biegając np 3-4 razy na tydzień) i to nawet jeśli ktoś zaczyna od marszobiegu. Poza tym endorfiny wydzielane po bieganiu dają fajnego kopa smile Tak Tomasz Stańko zerwał z heroiną.
Fajnie na rowerze się jeździ, jeśli masz do dyspozycji pagórki, jak masz płaski teren to po prostu jazda na czas, cały odcinek na najwyższym biegu. Tłuszcz podobno zaczyna się spalać po 30 minutach wysiłku.
Ja diety nigdy nie stosowałem, dla mnie liczyło się czyste równanie, im więcej spale tym więcej mogę jeść smile Do warzyw, owoców chyba się nie trzeba przekonywać, jedyną zasadę którą próbuję stosować, to nie wpieprzanie wielkich porcji, wtedy żołądek nie jest rozciągnięty i szybko się zaspokaja.

Do góry
#4467705 - 19/02/2011 19:30 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
Ja nie o odchudzaniu ale coś koło tego,

Mianowicie chce sobie zakupić jakieś witaminy w stylu plusssz, jakieś tabletki lub do rozpuszczania...

spędzam w pracy 12h dziennie, pije dużo kawy, pracuje na dworze często...
nie mam czasu na chorowanie...

co powinienem sobie sprawić, ??

Do góry
#4467752 - 19/02/2011 19:51 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
przede wszystkim magnez

plus pewnie warto jakiś ogólny zestaw witamin, pani aptekarka Ci doradzi. Ale magnez bierz w ciemno.

Do góry
#4467760 - 19/02/2011 19:56 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
No magnez to wiem, bo kawa go wypłukuje...dobra, skontaktuje się z lekarzem albo farmaceuta...smile

Do góry
#4467931 - 19/02/2011 20:59 Re: Odchudzanie [2] [Re: jerome]
damianki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 3944
Originally Posted By: jerome
Originally Posted By: damianki
To inaczej zapytam wink czy np. przed treningiem np. 1h jazdy na rowerku warto używać spalaczy tłuszczu? Czy ich pomoc jest minimalna i ta 1h na rowerku i tak zrobi swoje wink . Dziękuję za pomoc.
Ps. Walka z brzuchem jest taka cieżka tongue tym bardziej jak przez długi czas efektów nie widać laugh

wszystko zależy od tempa, generalnie sama jazda na rowerze jest mniej męcząca niż szybki chód smile Nie ma nic lepszego niż bieganie, wyniki widoczne już po dwóch tygodniach (biegając np 3-4 razy na tydzień) i to nawet jeśli ktoś zaczyna od marszobiegu. Poza tym endorfiny wydzielane po bieganiu dają fajnego kopa smile Tak Tomasz Stańko zerwał z heroiną.
Fajnie na rowerze się jeździ, jeśli masz do dyspozycji pagórki, jak masz płaski teren to po prostu jazda na czas, cały odcinek na najwyższym biegu. Tłuszcz podobno zaczyna się spalać po 30 minutach wysiłku.
Ja diety nigdy nie stosowałem, dla mnie liczyło się czyste równanie, im więcej spale tym więcej mogę jeść smile Do warzyw, owoców chyba się nie trzeba przekonywać, jedyną zasadę którą próbuję stosować, to nie wpieprzanie wielkich porcji, wtedy żołądek nie jest rozciągnięty i szybko się zaspokaja.
Ja rowerek stacjonarny na siłowni. Ustawiam opcję fat burning, raz większy opór czuję, raz mniejszy i tak 40 min, na tętnie 150-170. Wiem, że dopiero po 30 min następuje spalanie, dlatego docelowo będę próbował do 60 min jazdy na rowerze dojść. Bieganie jest fajne, ale póki co za zimno. Próbowałem na bieżni na siłowni, ale... nie umiem laugh tzn. nie wychodziło mi to trochę, ale będę próbował, żeby zamiennie z rowerem stosować. Głównie chodzi o "zrzucenie" brzucha. Odjąłem sobie trochę koryta laugh mniejsze porcje przede wszystkim. Za miesiąc chciałbym widzieć efekty już (20 dni ćwiczeń). Pozdrawiam! Ps. Obecnie 180/88kg

Do góry
#4468053 - 19/02/2011 21:33 Re: Odchudzanie [2] [Re: jerome]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Originally Posted By: jerome
wszystko zależy od tempa, generalnie sama jazda na rowerze jest mniej męcząca niż szybki chód smile


Dokładnie. Po pierwsze to polecam sobie kupić pulsometr z pomiarem spalania tkanki tłuszczowej.

Jak ktoś biega z pulsem 45-60% max to za wiele nie spali. Najefektywniej spala się przy 60%-75% max, a tu już trzeba naprawdę sporo wysiłku włożyć w taki bieg (o rowerze nie wspominając). Zwykle dopiero po kilku minutach biegu się udaje wskoczyć na taki wysoki puls.

Polecam poczytać - http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=13&id=256

Biegać najlepiej rano przed śniadaniem, wtedy organizm szybciej sięga po energię z tkanki tłuszczowej.

Ale jak ktoś później więcej zeżre niż spali przez cały dzień to za wiele mu to bieganie nie da, poza przyrostem tkanki mięśniowej.

Szacuje się, że 1 kg tkanki tłuszczowej to 7000 kcal do spalenia, a podczas 40 minutowego biegu spalimy maksymalnie 500 kcal. Dlatego oprócz biegania trzeba z 500 kcal mniej dostarczać przez jakiś czas niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie - kalkulator

Jak się zapuszczało brzuch przez kilka lat, to nie zniknie w tydzień wink

Do góry
#4468140 - 19/02/2011 21:52 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
temat zamknąć, autora zbanować boks grin
mad

Do góry
#4468495 - 19/02/2011 23:04 Re: Odchudzanie [2] [Re: john]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
Originally Posted By: john
No magnez to wiem, bo kawa go wypłukuje...dobra, skontaktuje się z lekarzem albo farmaceuta...smile

kup sobie jakieś tabletki z kompletem witamin: centrum czy coś. zapytaj w aptece jak poleca Ci brać żebyś witaminozy czy jak tam nie dostał bo to też słabo.

co do rowerka: rowerek 30min przed siłką przyśpiesza tętno i wpływa lepiej na efekty na siłowni. proponowałbym interwały. przyśpieszają metabolizm jeszcze na długi czas po skonczonym ćwiczeniu i ogólnie samo bieganie. dobry jest też basen (ogólnie pływacy mają świetne sylwetki) na wyszczuplanie i rzeźbę. no i jakąś dietę tylko nie pokroju mniej żreć tylko dokładnie sobie dobrać porcje/skonsultować z dietetykiem i mieć silną wolę bo inaczej to wszystko nie ma sensu- samar wróci ze zdwojoną mocą.

Do góry
#4468525 - 19/02/2011 23:12 Re: Odchudzanie [2] [Re: anfa_]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Originally Posted By: Anfalast
Originally Posted By: john
No magnez to wiem, bo kawa go wypłukuje...dobra, skontaktuje się z lekarzem albo farmaceuta...smile

kup sobie jakieś tabletki z kompletem witamin: centrum czy coś. zapytaj w aptece jak poleca Ci brać żebyś witaminozy czy jak tam nie dostał bo to też słabo.

co do rowerka: rowerek 30min przed siłką przyśpiesza tętno i wpływa lepiej na efekty na siłowni. proponowałbym interwały. przyśpieszają metabolizm jeszcze na długi czas po skonczonym ćwiczeniu i ogólnie samo bieganie. dobry jest też basen (ogólnie pływacy mają świetne sylwetki) na wyszczuplanie i rzeźbę. no i jakąś dietę tylko nie pokroju mniej żreć tylko dokładnie sobie dobrać porcje/skonsultować z dietetykiem i mieć silną wolę bo inaczej to wszystko nie ma sensu- samar wróci ze zdwojoną mocą.


a ja bym diete zmienil, takie suple gowno daja za przeproszeniem, przyswajalnosc przez organizm na poziomie 10% ...

obecnie z pokarmow rowniez ciezko "wyjac" potrzebne witaminy i mineraly, bo jestesmi oszukiwani i faszerowani smieciowymi produktami

chyba najlepszym rozwiazaniem, dobra dieta + suple

Do góry
#4468559 - 19/02/2011 23:20 Re: Odchudzanie [2] [Re: Wojtas_]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
Originally Posted By: Wojtas_
Originally Posted By: Anfalast
Originally Posted By: john
No magnez to wiem, bo kawa go wypłukuje...dobra, skontaktuje się z lekarzem albo farmaceuta...smile

kup sobie jakieś tabletki z kompletem witamin: centrum czy coś. zapytaj w aptece jak poleca Ci brać żebyś witaminozy czy jak tam nie dostał bo to też słabo.

co do rowerka: rowerek 30min przed siłką przyśpiesza tętno i wpływa lepiej na efekty na siłowni. proponowałbym interwały. przyśpieszają metabolizm jeszcze na długi czas po skonczonym ćwiczeniu i ogólnie samo bieganie. dobry jest też basen (ogólnie pływacy mają świetne sylwetki) na wyszczuplanie i rzeźbę. no i jakąś dietę tylko nie pokroju mniej żreć tylko dokładnie sobie dobrać porcje/skonsultować z dietetykiem i mieć silną wolę bo inaczej to wszystko nie ma sensu- samar wróci ze zdwojoną mocą.


a ja bym diete zmienil, takie suple gowno daja za przeproszeniem, przyswajalnosc przez organizm na poziomie 10% ...

obecnie z pokarmow rowniez ciezko "wyjac" potrzebne witaminy i mineraly, bo jestesmi oszukiwani i faszerowani smieciowymi produktami

chyba najlepszym rozwiazaniem, dobra dieta + suple

ja wszystko na parze gotuję, staram się jak najwięcej z tego zaczerpnąć. smażone rzeczy jadam tylko jak jakieś święta idą.
ale znam takich co nie trzymali diety, po prostu jedli 4-5 razy dziennie mniejsze porcje poszli na basen i szczawie takie sie z nich porobiły a szerocy w barach wink

Do góry
#4491473 - 27/02/2011 21:04 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Tylko, ze wspomniany powyzej plywacy oprocz treningu na basenie spędzają mnostwo czasu na siłowni.
Ich sylwetki to nie tylko efekt plywania.

Originally Posted By: oli

Znam gościa co po tych specyfikach wylądował na kardiologi.

Ciśnienie, migotanie przedsionka itp.



Na etykietach pisze, ze preparaty nie sa wskazane dla osob z chorobami serca i cisnieniowcow.
Jesli ktos nie potrafi czytac to potem tak wyglada wink

Poza tym powiedzmy sobie, to sa preparaty oglonodostępne jak witamina C, wiec ich dzialanie nie jest az tak szkodliwe.

Do góry
#4492205 - 27/02/2011 23:26 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
zastosowanie technik rozciagajacych miesnie w zmniejszaniu ryzyka kontuzji u biegaczy

znaleźć, ściągnąć, przeczytać i zakuć! polecam spaślakom takim jak ja!

obiektywnie, to klucz do moich problemów.

P O L E C A M.

Do góry
#4492382 - 28/02/2011 00:05 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
mogleś linki wkleić od razu pazero! tongue

Do góry
#4492519 - 28/02/2011 00:30 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
i wynik w gugle tongue

Do góry
#4492521 - 28/02/2011 00:30 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
1 wynik w gugle tongue

Do góry
#4492767 - 28/02/2011 01:20 Re: Odchudzanie [2] [Re: Llama]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: Ciągutka
zastosowanie technik rozciagajacych miesnie w zmniejszaniu ryzyka kontuzji u biegaczy

znaleźć, ściągnąć, przeczytać i zakuć! polecam spaślakom takim jak ja!

obiektywnie, to klucz do moich problemów.

P O L E C A M.


Do tego chyba warto dodac jeszcze rozgrzewkę wink

Do góry
#4492774 - 28/02/2011 01:21 Re: Odchudzanie [2] [Re: Conrad]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
dla spaślaków cały trening jest rozgrzewką.
spaślak musi się jedynie dobrze rozciągnąć, żeby nie upierdolić sobie ścięgien i więzadeł tongue

Do góry
Strona 8 z 18 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 17 18 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, alfa, akagi, igea23, Sensei, Akhu, ANZELMO), 3911 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45104 Tematów
5591832 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42