Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#578626 - 15/05/2006 22:11 MŚ 2006 - kadra Polski
darekdarecki Offline
old hand

Meldunek: 25/04/2005
Postów: 968
Bramkarze:
- Artur Boruc 20.02.80 193 / 88 Celtic Glasgow 15 0
- Łukasz Fabiański 18.04.85 190 / 84 Legia Warszawa 2 0
- Tomasz Kuszczak 20.03.82 190 / 84 West Bromwich Albion 3 0
Obrońcy:
- Marcin Baszczyński 07.06.77 182 / 75 Wisła Kraków 30 1
- Jacek Bąk 24.03.73 188 / 81 Al-Rayyan Doha 70 2
- Dariusz Dudka 09.12.83 183 / 80 Wisła Kraków 6 0
- Seweryn Gancarczyk 22.11.81 181 / 70 Metalist Charków 2 0
- Mariusz Jop 03.08.78 188 / 81 FK Moskwa 10 0
- Mariusz Lewandowski 18.05.79 184 / 80 Szachtar Donieck 24 1
- Michał Żewłakow 22.04.76 182 / 75 Anderlecht Bruksela 54 1
Pomocnicy:
- Piotr Giza 28.02.80 179 / 75 Cracovia Kraków 4 0
- Damian Gorawski 04.01.79 177 / 72 FK Moskwa 14 1
- Kamil Kosowski 30.08.77 186 / 78 FC Southampton 43 4
- Jacek Krzynówek 15.05.76 179 / 73 Bayer Leverkusen 56 9
- Sebastian Mila 10.07.82 178 / 73 Austria Wiedeń 26 6
- Arkadiusz Radomski 27.06.77 177 / 77 Austria Wiedeń 18 0
- Euzebiusz Smolarek 09.01.81 172 / 67 Borussia Dortmund 11 3
- Radosław Sobolewski 13.12.76 182 / 79 Wisła Kraków 17 1
- Mirosław Szymkowiak 12.11.76 179 / 73 Trabzonspor SK 27 3
Napastnicy:
- Paweł Brożek 21.04.83 180 / 72 Wisła Kraków 3 1
- Ireneusz Jeleń 09.04.81 186 / 78 Wisła Płock 7 1
- Grzegorz Rasiak 12.01.79 190 / 84 FC Southampton 28 8
- Maciej Żurawski 12.09.76 180 / 74 Celtic Glasgow 48 15


Edited by Prem (08/06/2006 19:52)

Do góry
Bonus: Unibet
#578627 - 15/05/2006 22:15 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
darekdarecki Offline
old hand

Meldunek: 25/04/2005
Postów: 968
Powiem tylko tyle, że szanuje wybur Pawła Janasa choć
kilka osob które w owej kadrze się znalazło wypierajac m.in Tomasza
Frankowskiego, Tomasz Kłosa i Jerzego Dudka mnie bardzo zaskoczyło

Do góry
#578628 - 16/05/2006 06:00 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
marcys22 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/08/2005
Postów: 3096
oj Janas bardzo mnie zaskoczyl swoim wyborem , otoz w kadrze znalazl sie Rasiak ktory wedlug mnie za zadne skarby swiata nie powinien sie w niej znalezc(jak dla mnie to on nic nie prezentuje swoja gra) brak doswiadczonego Dudka moze bardzo sie odbic na grze.
powiem tylko tylezeby Janas po mistrzostwach swiata nie zalowal swojej decyzji!

Do góry
#578629 - 16/05/2006 06:16 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
harris73 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2005
Postów: 2028
Dudek nie jest az taka strata,mamy dobrych bramkarzy i Boruc z Kuszczakiem w zupelnosci wystarcza,zal tylko Franka ale z drugiej strony nie ma co za wiele chłopa powoływac boż to tylko raptem trzy mecze:)

Do góry
#578630 - 16/05/2006 06:20 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Pio_FCI Offline
old hand

Meldunek: 08/12/2004
Postów: 871
Skąd: Jaworzno/ GieKSa
Ja nie bede sie rozpisywal ale ogolnie kadra wg mnie jak najbardziej na +. Janasowi naleza sie wielkie slowa uznania. Co do Dudka i Franka to na jakiej podstawie mieliby jechac? Byla umowa, kto gra i ma forme jedzie (natomiast Mila pojechal tylko dlatego zeby zapchac dziure na lawce)

Do góry
#578631 - 16/05/2006 06:56 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
darekdarecki Offline
old hand

Meldunek: 25/04/2005
Postów: 968
Była umowa, kto gra i ma formę jedzie

Rasiak

Czy to że na wszystkich forach internetowych w tv w radio nawet w gazetach krytykowany jest Rasiak za beznadziejna grę to przypadek? Przecież już filmy ,piosenki i kawały są o nim tworzone. Gdzie jest jego forma? Bo mi się wydaje że została w Grodzisku.

Najlepsze zdjęcie?
- Zdjęcie Rasiaka z boiska

Rasiak - Prawie jak piłkarz

Mam nadzieje że zagra owiele lepiej niż ostatnimi czasy.


Saganowski

Mi się osobiście podobała jego gra z Wyspami Owczymi ma ten instynkt i wie kiedy musi wybiec by dobić odbita piłke od bramkarza .


Mila

Ktos wyżej napisał że Mila tylko na rezerwe jedzie .Już wolał bym żeby Łobodziński lub Iwański załatali tą dziure na ławce.


Jerzy Dudek



Osoba dzieki której Liverpool zdobywa LM niejedzie na MŚ .Dudka jest mi poprostu żal.Pewnie cały czas myślał że niegra w kadrze bo Janas sprawdza kto będzie 2 i 3 bramkarzem a u się okazało że szuka kogoś na jego miejsce.

- Nie będę niczego komentował na gorąco, bo muszę ochłonąć. Cały czas mi się wydaje, że to żart, że jest prima aprilis" - tak wybór selekcjonera drużyny narodowej skomentował Jerzy Dudek.
- Napisałem trenerowi Janasowi esemesa. Chcę, żeby wiedział, jak jest mi przykro, że o jego decyzji dowiedziałem się z telewizji, a nie od niego samego - dodał nasz bramkarz.

Do góry
#578632 - 16/05/2006 07:01 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
emilio25 Offline
old hand

Meldunek: 01/02/2005
Postów: 743
Quote:

Ja nie bede sie rozpisywal ale ogolnie kadra wg mnie jak najbardziej na +. Janasowi naleza sie wielkie slowa uznania. Co do Dudka i Franka to na jakiej podstawie mieliby jechac? Byla umowa, kto gra i ma forme jedzie (natomiast Mila pojechal tylko dlatego zeby zapchac dziure na lawce)




Kto gra i ma forme to jedzie?? Popatrz na tych pilkarzy ktorych powolal i odpowiedz sobie na pytanie ktory z nich gra i ma forme??Powolanie Rasiaka to kompletna pomylka, zenada - jak mozna powolac takie beztalencie...Szkoda mi Dudka i Franka - Dudek bardzo doswiadczony bramkarz i choc siedzi na lawie to fachu swojego nie zapomnial, co do Boruca to nie bylbym taki pewien jego osoby, broni dosc niepewnie. Franek- to ze nie strzelal goli ostatnio, czy to jest wystarczajacy powod aby go nie zabrac??Janas zapomnial ze duzo mu zawdzieczamy- stawia na Rasiaka kompletnego niedorajde ktory potrafi strzelac tylko bramki Wyspom Owczym Tak na marginesie pamietam Grzesia z gry w GKS Belchatow- bez komentarza....

Do góry
#578633 - 16/05/2006 08:02 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
aker Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2004
Postów: 22187
Skąd: Chorzów
Panowie nie bede sie rozpisywac i tez nie wiem po co te Wasze dywagacje.
Janas wybrał tak a nie inaczej bo widocznie ma taka a nie inna wizje drużyny z Rasiakiem na czele.
A krytykowac go trzy chwalic bedziemy pod koniec czerwca jak bedzie wiadomo czy jego wizje sie sprawdziły a teraz to jest wrózenie z fusów.
Pozdr

Do góry
#578634 - 16/05/2006 08:24 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
KacMa Offline
enthusiast

Meldunek: 11/09/2001
Postów: 350
Skąd: Szczecin
Prosta zasada - grasz i strzelasz lub jesteś młody i perspektywiczny.

Quote:

[Kto gra i ma forme to jedzie?? Popatrz na tych pilkarzy ktorych powolal i odpowiedz sobie na pytanie ktory z nich gra i ma forme??Powolanie Rasiaka to kompletna pomylka, zenada - jak mozna powolac takie beztalencie...



strzelił dwie bramki z wyspami ??

Quote:


Szkoda mi Dudka i Franka - Dudek bardzo doswiadczony bramkarz i choc siedzi na lawie to fachu swojego nie zapomnial



nie zapomniał fachu - już wrasta w ławkę.

Quote:


co do Boruca to nie bylbym taki pewien jego osoby, broni dosc niepewnie.




Boruc w Celtach grał bardzo ładnie przy naprawdę słabej obronie. W reprezentacji obronę też mamy taką sobie stąd trzeba postawić na bramkarza, który przez cały mecz będzie się wykazywał. Dudek za czasów jak grał w Live. w pierwszym składzie to w meczu miał 3 sytuację do obronienia - taką miał obronę i jeszcze potrafił szmatę zaliczyć.

Quote:


Franek- to ze nie strzelal goli ostatnio, czy to jest wystarczajacy powod aby go nie zabrac??Janas zapomnial ze duzo mu zawdzieczamy




no jak nie strzelanie goli dla napastnika nie jest dostatecznym powodem, to ja przeprasza. Z takimi wyspami nie potrafił strzelić gola.
A za zasługi, to mu może pomnik mamy postawić, co ?? GRUBA KRESKA eliminację już za nami - przed nami mistrzostwa i kolejne eliminacje. A Franek po tych zakończyłby reprezentacyjną karierę.

Quote:

stawia na Rasiaka kompletnego niedorajde ktory potrafi strzelac tylko bramki Wyspom Owczym



a ile bramek strzelił Frankowski ???

BRAWO JANAS - budujesz ekipę nie tylko na te mistrzostwa ale i na eliminację.

Do góry
#578635 - 16/05/2006 08:30 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
a ja pozwole sie wypowiedziec tylko co do decyzji nie zabrania na mistrzostwa Jerzego Dudka! mysle ze jest to karkolomny blad trenera! Dudek poza wielkimi zdolnosciami posiada wielka praktyke (patrz final ligi mistrzow ) i niech mi ktos zagwarantuje ze takiego meczu nie bedzie miala Polska na tych mistrzostwach !!! doceniam Boruca jednak wydaje mi sie ze jeszcze wiele musi sie uczyc! i mysle ze w kluczowych meczach moze nam go zabraknac!!!!

Do góry
#578636 - 16/05/2006 08:37 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Tombal Offline


Meldunek: 04/12/2004
Postów: 1803
Skąd: Jagiellonia Bialystok
Wiara czyni cuda może drewno bedzie injury to Franka powoła : http://franeknams.go.pl/

Do góry
#578637 - 16/05/2006 08:40 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
M4CI3K Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 1889
Skąd: EOP
po co zakladac trzeci taki sam temat??

Do góry
#578638 - 16/05/2006 08:42 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
kamasutra Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2006
Postów: 1410
Jak świat światem dobór kadry na tego typu imprezy zawsze budził i bedzie budził kontrowersje i to jest normalne.
Janas podjął duże ryzyko nie wiem tylko czy sam to wymyślił czy do spółki z innymi...jakby nie było za decyzje przyjdzie go rozliczać po imprezie.Dla mnie jedynym usprawiedliwieniem dla tego co zrobił i logicznym wytłumaczeniem jest chęć rozbicia wewnętrznych grupek i układów panujacych w drużynie,bo wiadomo że takie były...
Jednakże wykazał dużą niekosekwencje tłumacząc że jednych nie bierze bo nie grają a równocześnie znajdują sie w kadrze Mila....Rasiak....Kosowski...Krzynówek..
Moim zdaniem na kadre zasłużył Saganowski w większym stopniu niż Brożek,obydwaj grają w drużynach klubowych,czym sie obydwie róznią jesli chodzi o poziom nie trzeba daleko szukac wystarczy cofnąc sie wstecz do ost.pojedynku w pucharze uefa...
Całkowitym zaskoczeniem w kadrze dla mnie jest Giza czy Garncarczyk...ale to troche inna sprawa kaloszy bo niestety z czego ten Janas ma wybierac....w naszej lidze wszyscy widzą jak jest ,wystarczy kopnąc kilka razy prosto piłke,strzelic byle jaką bramke i sie jest gwiazdą...takie realia.Na pewno kadra musiała być oparta na zaw. z zagranicy bo jak tu jechać do Niemiec z ludzmi z naszej ligi...Czas pokarze...kiedys Górski też zrobił coś podobnego z dobrym rezultatem,tyle że to było kiedyś...

Do góry
#578639 - 16/05/2006 08:47 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Quote:

Jak świat światem dobór kadry na tego typu imprezy zawsze budził i bedzie budził kontrowersje i to jest normalne.
Janas podjął duże ryzyko nie wiem tylko czy sam to wymyślił czy do spółki z innymi...jakby nie było za decyzje przyjdzie go rozliczać po imprezie.Dla mnie jedynym usprawiedliwieniem dla tego co zrobił i logicznym wytłumaczeniem jest chęć rozbicia wewnętrznych grupek i układów panujacych w drużynie,bo wiadomo że takie były...
Jednakże wykazał dużą niekosekwencje tłumacząc że jednych nie bierze bo nie grają a równocześnie znajdują sie w kadrze Mila....Rasiak....Kosowski...Krzynówek..
Moim zdaniem na kadre zasłużył Saganowski w większym stopniu niż Brożek,obydwaj grają w drużynach klubowych,czym sie obydwie róznią jesli chodzi o poziom nie trzeba daleko szukac wystarczy cofnąc sie wstecz do ost.pojedynku w pucharze uefa...
Całkowitym zaskoczeniem w kadrze dla mnie jest Giza czy Garncarczyk...ale to troche inna sprawa kaloszy bo niestety z czego ten Janas ma wybierac....w naszej lidze wszyscy widzą jak jest ,wystarczy kopnąc kilka razy prosto piłke,strzelic byle jaką bramke i sie jest gwiazdą...takie realia.Na pewno kadra musiała być oparta na zaw. z zagranicy bo jak tu jechać do Niemiec z ludzmi z naszej ligi...Czas pokarze...kiedys Górski też zrobił coś podobnego z dobrym rezultatem,tyle że to było kiedyś...



no widze ze jest ktos kto pamieta o Gorskim - zabral wtedy Kasperczaka ktory byl wtedy objawieniem!!! ale rowniez nie widze konsekwencji w dzialaniach tego Pana jak dla mnie to tak na goraco- najwieksze kichy to zabranie Mili i jak wezej pisalem nie zabranie Dudka!!!!!

Do góry
#578640 - 16/05/2006 08:53 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
osin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2005
Postów: 3104
Skąd: Wolverhampton
Oglądałem wczoraj transmisję z nominacji i powiem szczerze, że jak zobaczyłem skład to się zdziwiłem, w niektórych momentach anwet bardzo. Oto moje odczucia:

Bramkarze
Tu moim zdaniem dobry wybór. Cała trójka jest ograna, regularnie występowała w swoich drużynach. Co do Dudka, to nie pamiętam już kto, ale ktoś powiedział, że ostatnio lepszą formę od Boruca prezentował właśnie Jurek. Teraz mam pytanie - gdzie i kiedy prezentował lepszą formę? Na treningach? Czy może podczas meczu z Litwą? Jak dla mnie, to w chwili obecnej Dudek jest na 5 miejscu na liście bramkarzy (jak nie niżej). Bardziej cenię np. Kowalewskiego, który zbiera dobre recenzje w lidze rosyjskiej. Że Dudek ma doświadczenie? Samo doświadczenie nie wystarczy. Toldo też ma doświadczenie i co? Nie gra - nie jedzie. Bardzo za to cieszę się z powołania dla Fabiańskiego. Chłopak ma ogromny talent i umiejętności. Teraz przyda mu się doświadzczenie na dużej imprezie. No i po mistrzostwach powinien jeszcze pograć jeden sezon w Legii. A Kuszczak też w tym sezonie pokazywał, że zasługuje na ten wyjazd.

Obrońcy
Tu dla mnie wielką sensacją i nieporozumieniem jest powołanie Dudki. Sory, ale stwierdzenie że jest to piłkarz uniwersalny do mnie nie przemawia. Skoro powołuje tylu obrońców, to niech weźmie po dwóch - trzech na każdą pozycję, a nie wydziwia z "wszechstronnymi". Tym bardziej, że oglądałem kilka meczów Wisły w tym sezonie i jego gra ani trochę mnie nie przekonała. Ja zamiast niego wziąłbym np. takiego Szalę bądź Wasilewskiego. Co do reszty obrońców, to myslę, że to chyba najlepsi gracze na swoich pozycjach. No i cieszy mnie brak Kłosa. Sory, ale z taką grą się na Mundial nie jedzie.

Pomocnicy
Tu też dla mnie duże nieporozumienie w postaci dwóch zawodników: Mili i Gizy. Mila chyba już zapomniał jak się gra w piłkę, bo mecze z Litwą czy Wyspami Owczymi nie zastąpią sezonu na ławce. A co do Gizy, to zamiast niego wolałbym Burkhardta, który wiosną naprawdę zachwyca. I coś dla przeciwników legionisty. Spotykałem się z opiniami, że nie powinien jechać, bo ma za słabą kondycję, wytrzymuje tylko 70 minut. Jeżeli z tego powodu ma zostać w kraju, to czemu Kosowksi ma jechać? Ale o "Kosie" później. No, ale skoro Mila i Giza już jadą to mama Sebastiana powinna przyszykować mu dużo kanapek, żeby znowu nie padał na boisku z głodu :lol: Reszta dobra, trzon zachowany. Aha, bym zapomniał. Jeszcze chcę napisać o Kosowskim. Jego gra mnie absolutnie nie przekonuje (chyba nie tylko mnie, skoro 93% kibiców Southamptonu chce żeby odszedł). Fakt, kiedy grał w Wiśle potrafił zachwycić, teraz też ma czasami (ale rzadko) przebłyski, ale jego gra opiera się głównie na "taktyce kopnij i biegnij". Ale mimo, że za nim nie przepadam, to uważam jego wyjazd za słuszny wybór. Jak napradę chce, to pokaże że coś potrafi. Oby mu się zachciało w Niemczech.

Napastnicy
Tu najwięcej kontrowersji wzbudziała zapewne absencja "Franka". Ale moim zdaniem słusznie, że nie jedzie. Od bodajże 1400 minut nie strzelił bramki. Jest napastnikiem, takie serie nie mają mu się prawa przytrafiać, jeżeli chce grać w Mistrzostwach. Że strzelił tyle bramek w eliminacjach? No i co z tego? Cztery lata temu mieliśmy przykład drużyny "zasłużonych" w eliminacjach. Wszyscy wiemy, jak to się skończyło. Żurawski - wiadomo, od niego zaczyna się układanie ataku. Rasiak - cóż, mnie on ani trochę nie przekonuje, ale jak wiemy jest pupilkiem Janasa. Brożek - Każdej drużynie potrzebny jest taki młody zawodnik, z uwagi na jego nieprzewidywalność i modzieńczy entuzjazm. No i Jeleń. Po co on komu? Janas twierdzi, że jest wszechstronny, może grać też na pomocy. Od tego mamy Smolarka, a drużynie potrezbny jest rasowy snajper, który umie się zastawić, strzelić z każdej pozycji, podać. I dlatego uważam, że najlepszym wyborem na czwartego napastnika byłby Saganowski.

-----------------------------------------

To taki krótki komentarz. Janas wielokrotnie powtarzał, że nikt nie pojedzie za zasługi. I to się chyba spełniło (no, może poza Krzynówkiem). Powiedział też, że pojadą tylko c, co grają. Niestety, nie udało mu się spełnić tej obiectnicy, choć jak sam powiedział, żeby jej dotzrymać musiałby pojechać z 10 ludźmi. I to jest właśnie najsmutniejsze. Polacy mało grają za granicą, a budować reprezentacji opierając się na zawodnikach z rodzimej ligi nie ma sensu, bo każdy widzi jaki jest poziom.

Podsumowując, myślę że drużyna jest na pewno ciekawa. Nie obyło się bez niespodzianek i, moim zdaniem, błędów. Ale największymi błędami wcale nie są brak Dudka, Kłosa czy Frankowskiego. Największe błędy to powołanie dla Dudki, Mili, Jelenia. Ale to są tylko moje odczucia, i nie każdy się musi z nimi zgadzać.

Do góry
#578641 - 16/05/2006 08:54 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
berek Offline
veteran

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 1291
Quote:

Panowie nie bede sie rozpisywac i tez nie wiem po co te Wasze dywagacje.
Janas wybrał tak a nie inaczej bo widocznie ma taka a nie inna wizje drużyny z Rasiakiem na czele.
A krytykowac go trzy chwalic bedziemy pod koniec czerwca jak bedzie wiadomo czy jego wizje sie sprawdziły a teraz to jest wrózenie z fusów.
Pozdr




Zasadniczą sprawą jest to , iż jedziemy do Niemiec nie dzięki wizjom Janasa , tylko dzięki skuteczności Frankowskiego , który zagrał w reprezentacji nie dzięki wizjom Janasa tylko dzięki mediom , które wręcz wymusiły jego powołanie.

Do góry
#578642 - 16/05/2006 09:00 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Quote:

Quote:

Panowie nie bede sie rozpisywac i tez nie wiem po co te Wasze dywagacje.
Janas wybrał tak a nie inaczej bo widocznie ma taka a nie inna wizje drużyny z Rasiakiem na czele.
A krytykowac go trzy chwalic bedziemy pod koniec czerwca jak bedzie wiadomo czy jego wizje sie sprawdziły a teraz to jest wrózenie z fusów.
Pozdr




Zasadniczą sprawą jest to , iż jedziemy do Niemiec nie dzięki wizjom Janasa , tylko dzięki skuteczności Frankowskiego , który zagrał w reprezentacji nie dzięki wizjom Janasa tylko dzięki mediom , które wręcz wymusiły jego powołanie.



oj obawiam sie ze sa to prorocze slowa!!!! az sie dziwie ze nikt tego nie zauwazyl!!!!! bo jak dla mnie to janas trenerem jest takim jak z koziej DUPY traba o czym bedziemy mieli okazje przekonac sie juz w niedlugim czasie!!!!
jezeli sie myle to prosze mi przypomniec o tym po eliminacjach grupowych!!!!!!!

Do góry
#578643 - 16/05/2006 09:25 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
moim zdanie bardzo dobrze ze nie jedzie franek,dudek i kłos!dudek ine grał cały rok a mamy bramkarzy grających w dobrych ligach ,franek kompletnie bez formy dramat nie zawodnik oststnio-za zasługi nie rozśmieszajcie mnie...jakyb trener miał brac wszystkich za zasługo i bez ofrmy to wtedy byście sie może ocknęli jakbyście zobaczyli ich gre!a kłos?najlepszy obronca??!!hahahha bardzo śmieszne...właśnie dlatego wisła nie zdobyła mistrzostwa!!dziwi mnie tylko powołanie rasiaka,gizy i dudki!reszta gra i mysle,ze brożek może bedzie taka niespodzianka na mistrzostwach i strzeli pare bramek!!pozdro

Do góry
#578644 - 16/05/2006 10:03 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
berek Offline
veteran

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 1291
Jeszcze na koniec dwa cytaty z sieci :

kiedy Panisko trener przegrywał eliminacje zjawił sie Franek i uratował mundial i posade Paniska!!! dzisiaj kiedy Franek potrzebuje wsparcia reprezentacji Panisko pokazało mu środkowy palec i pluneło w twarz! oj będzie na mundialu wielka klapa! módlmy sie o to!!!!!!!!!!!!!!!! i jeszcze jedno...reprezentacja to dobro narodowe,i jestem pewien jakby rozpisać wybory kto na mundial Franek czy Panisko trener to obawiam sie ze pojechalibyśmy na mundial bez Pana trenera!!! a naród nie ślepy i na piłce się zna!!!!!!!


Zresztą, gdy 83 minucie decydującego meczu będziemy modlić się o bramkę, to zatęsknimy za Frankowskim, który nawet w depresji i z nadwagą miałby większe szanse coś wyczarować, niż jakieś zagubione dziecko z polskiej ligi.


pod którymi podpisuję się obiema rękami

Do góry
#578645 - 16/05/2006 10:08 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
piteer87 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/03/2006
Postów: 1727
Skąd: Białystok
Albo wy sie nie znacie na piłce albo nie widzicie problemu Kosowski Mila, Brozek Dudka Lewandowski Gorawski Giza
który z nich zasługuje na mś ?? A gdize tacy piłkarze jak Sosin Sagan Surma Burkhard czy inni to sa MS a nie pici polo
Zobaczcie ilosc wystepow polowy z nich
A no i nie da sie nie dopowiedziec ze Janas na swoich faworytow tylko ze zaden z nich nie zasługuje na 1 skład i pewnie nie nie zagra bo nie mowie o Krzynówku bo on grał 2 połowy w swoim klubie i zasługuje nie to co Kosa hahaha


a i jeszcze statystyka naszego duetu napastników:

Żurawski w parze z Rasiakiem ( który był cały czas w znakomitej formie oprocz meczu z Angilia )*: 6 goli (Żurawski 4 i Rasiak 2) w 741 minut (gol co 123 min)

a tu z Frankiem:
Żurawski w parze z Frankowskim: 12 goli (4 i 8) w 467 minut (gol co 39 min)

I nie piszcie glupot że ktoś sie dobrze zaprezentował w meczu z Wyspami Owczymi bo to nie jest druzyna tylko 11 amatorów ale i tka mieli pare groznych sytuacji ...

Do góry
#578646 - 16/05/2006 10:12 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
racja,ze burkhardt,czy sagan powinni jechac kosowski,gorawski czy brożek to tacy zawodnicy którzy w ataku potrafia bardzo duzo!ale nie rozumie co sie taak czepiliscie franka....owszem to bardzo dobry zawodnik...ale.... pół roku temu!popatrzcie na jego gre w klubie(jesli macie mozliwśc)albo ostatnie mecze w reprezentacji!naprawde wuglądało to fatalnie i choc bardzo lubie tego zawodnika to w takiej formie nie zasługiwał na mundial...a za zasług sie nie jezdzi!popatrzcie na inne druzyny jakie gwaizdy nie jadą bo juz poprostu nie zassługuja sa młodsi bardziej perspektywiczni!

Do góry
#578647 - 16/05/2006 10:36 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Ciekawe czy Krystyna z gazowni dzwoniła do Janasa w sprawie Dudka..?

Do góry
#578648 - 16/05/2006 10:47 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
mała poprawka...."jakaś" krystyna z gazowni!hehehe....

Do góry
#578649 - 16/05/2006 11:02 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
kamasutra Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2006
Postów: 1410
Mam szacunek bardzo duży do Frankowskiego,ale na prawde ten chłopak ma duży problem w tej chwili nie tylko z formą ale i z psychika.Nie wiem czy zmiana na siłę klubu dla chęci zysku, bo taka jest prawda z Hiszpańskiego na Angielski nie była błędem...osobiscie uważam że bardziej jednak zasługuje na wyjazd niż Jeleń czy Brożek,bo Franek nawet bez formy grając w Płocku czy Krakowie nie byłby gorszy i te pare bramek w naszej mizernej lidze by strzelił...Do tego to jest człowiek który więcej bramek strzelał wchodząc z ławki w reprez. niz grając od początku i taka powinna być jego rola,zwłąszcza teraz gdy nie błyszczy..
Chyba że Brożek albo Jeleń strzela z 2 ,3 bramki do spółki to zrozumię...

Do góry
#578650 - 16/05/2006 11:10 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
zgadzam sie z przedmówcą...jednak uważam,ze jak narazie z wyników trenera janasa możemy byc zadowolenie więc poczekajmy na oceny do czerwca...może cos w tym jest!dokładnie jak górski wziął kiedys ine znanego jeszcze kasperczaka i okazał sie jokerem!może którys z tak niechcianych chłopaków w kadrze zostanie jokerem:)pozostaje nam sobie tego zyczyc!pozdro

Do góry
#578651 - 16/05/2006 16:05 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
MŚ to chyba nie jest dobry moment na przebudowę kadry, a taki moment wybrał właśnie Janas.

W obliczu nieobecności Dudka moim zdaniem pierwszym bramkarzem powinien zostać Kuszczak. Jakoś nie przekonuje mnie Boruc i jego nieporadność na przedpolu, do tego dochodzi jego nonszalancja, czego efektem było kilka klasowych szmat, które wpuścił.

Co do Frankowskiego, to nie wierzę że 32-letni zawodnik już nie będzie strzelał bramek. On to robił całe życie i na pewno tego nie zapomniał. Do Niemiec mógł jechać, choćby w roli jokera.
Janas chyba zapomniał komu zawdzięcza wyjazd na Weltmeisterschaft. Gdyby nie Dudek i Frankowski, to Janosik chodził by teraz z dwururką na ramieniu po lasach.

Co do Kłosa się zgodzę, bo nie miał udanego sezonu. Takich błędów nie przystoi robić doświadczonemu obrońcy.

A z napastników mamy jeszcze choćby Saganowskiego i Niedzielana.

Do góry
#578652 - 16/05/2006 16:37 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Engel nie zapomnial komu zawdziecza awans i dzis trenuje Apoel Nikozja.

Do góry
#578653 - 16/05/2006 16:44 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
I ma kasiorke, sloneczko i spokoj od mediow.

Do góry
#578654 - 16/05/2006 21:09 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Ogólnie nominacje Janasa można ocenić pozytywnie w kontekście mundialu i przyszłych eliminacji do Euro 2008. Selekcjoner bardzo zaryzykował decydując się zabrać tę grupę zawodników i jesli Mundial zakończy się zbyt szybko może zapłacić posadą po fali publicznej krytyki ze strony kibiców,mediów,dzienikarzy czy nawet samych działaczy w PZPN.
Listkiewicz też nie będzie się za Janasem wstawiał bo nie będzie już takiej potrzeby.
Moim zdaniem i tak selekcjoner nie ustrzegł się błędów pomimo przykrych doświadczeń z poprzednich mistrzostw.
Co prawda nie powołał kilku zawodników typu Kłos, Rząsa to akurat dobrze dla kadry bo ich gra to nieporozumienie, ale tym bardziej nie rozumiem za co powołanie dostali etatowi ulubieńcy trenera ciągle wywracający się i wprowadzający chaos Mila, grający jedynie w stronę własnej bramki ofensywny Lewandowski czy pałętający się pod polem karnym przeciwnika, psujący i tak nieliczne sytuacje wypracowane przez resztę zespołu nasz narodowy drewniany Dżepetto Rasiak.
Powołania Kosowskiego, Krzynówka czy tego młodego narybku jestem w stanie jeszcze zrozumieć chociaż grali niewiele lub wcale gdyż oni dają jakąś nadzieję ze na zgrupowaniu doszlifuja swoją formę .Franek i Dudek powinni zostać zabrani na Mundial nawet na rezerwę ponieważ potrafią zmotywować pozostałych do walki, wpływają pozytywnie pod wzgledem psychicznym na drużynę.
Nie chcę bronić Franka i Dudka bo poniekąd sami są sobie winni.
Jeden zmieniał kluby i ligi jak rękawiczki aż stracił formę strzelecką a drugi nie odszedł z Liverpoolu kiedy powinien to zrobić.
Mimo wszystko życzę reprezentacji i Janasowi powodzenia oraz szczęścia by ta grupa pokazała charakter na Mundialu życzę bramek nawet Rasiakowi i Mili by nie stali się pośmiewiskiem po mistrzostwach oraz nie kompromitowali polskiego futbolu na arenie międzynarodowej.
PZPN dla pewności powinien dorzucić się na budowę świątyni opatrzności czy coś takiego bo opieka niebios jak najbardziej wskazana.

Do góry
#578655 - 16/05/2006 21:42 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
hahah dobre!!! szczegolnie ta opatrznosc! a ja dorzuce od siebie ze mnie najbardziej podoba sie elokwencja naszego trenera-mysle ze powinnien dac sobie spokoj z wszelkimi wywiadami (to tak na poczatek ) a po mistrzostwach rowniez z trenerka!

Do góry
#578656 - 16/05/2006 21:46 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
oiram Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 3326
Skąd: Bydgoszcz/Barcelona
Mysle ze Janas sprawe Dudka miał od dawna rozwiazana skoro Jurek w tym sezonie zagrał 6 spotkan.Zreszta sam Jan Tomaszewski juz głosno podpowaidał selekcjonerowi o wspaniałej 3 bramkarzy.Kłos obniżył swój poziom bardzo wiec zadne zdziwienie.Kurcze ale Franek łowca bramek z tym to sie nie zgadzam co on Ci Janas zrobił ze go nie zabierasz.Kto ma strzelać bramki teraz ten drewniak.Życze naszej reprezentacji jak najlepiej sam wybieram sie tez do Niemiec liczyłem na awans z grupy teraz wiem ze napewno tak nie bedzie.W miejsce Franka rozumiem Sagan strzelał bramki w lidze jak dobrze pamietam chyba strzelił 11 lub 12 w Victori.Mysle ze znów kabarety beda miały z czego sie smiac a my kibice raczej płakac.

Do góry
#578657 - 17/05/2006 09:40 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
niedzwiedz1981 Offline
addict

Meldunek: 20/03/2006
Postów: 446
Skąd: GKS Tychy
tak wiec jak widze rozgorzała wielka dyskusja bo to takie prawdziwie polskie krytykowac wiecznie, gdyby przypuśćmy na mundial pojechali wielcy nieobecni to krytykowalibyście ich za to że nie strzelają bramek albo że za dużo ich puścili. Janas to pierwszy od dawien dawna trener spoza układu nie przejmuje się niczym i robi swoje. 4 lata temu niejaki Engel zabrał "starą gwardię" i co , dopiero rezerwy dały radę usa i sprawiły nam troche radości.

Dudek - zawsze byłem gorącym orędownikiem tego bramkarza, kibicuje mu, szanuje go a teraz to nawet żal mi go ale nie grał niestety praktycznie cały sezon więc widocznie jest bez formy zresztą on juz miesiąc temu zosta skreślony przez trenera bramkarzy więc nie rozumiem zdziwienia.

Frankowski- swietny napastnik, można powiedzieć że wygrał dla nas te eliminacje ale to co zaprezentował w Wolverhampton to straszna lipa kompletnie bez formy, wiec nie uważam aby tylko za zasługi należało mu sie miejsce.

Kłos - nie komentuje bo nie mam przekonania do niego i nigdy nie miałem .

Wielka trojka zobaczy mundial w tv albo na trybunach i ja jestem jeszcze bardziej przekonany że z grupy wyjdziemy.
Zobaczcie tylko posunięcia innych trenerów każdy zostawia w kraju jakies gwiazdy, bo poprostu są bez formy i tyle. A Rasiak czy Mila widocznie mają tę formę większą. Dla mnie powołanie Brożka jest trafieniem w 10, szkoda tylko ze nie zagra w podstawowym składzie widziałbym go z Żurawiem w ataku i 3:0 w pierwszym meczu.

Pozdrawiam i błagam nie krytykujmy wszystkiego

Do góry
#578658 - 18/05/2006 15:58 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
Quote:


Frankowski- swietny napastnik, można powiedzieć że wygrał dla nas te eliminacje ale to co zaprezentował w Wolverhampton to straszna lipa kompletnie bez formy, wiec nie uważam aby tylko za zasługi należało mu sie miejsce.





Fakt, w Wilkach lipa, ale trio Szymkowiak - Żurawski - Frankowski ma pewne zagrywki już we krwi, bo grali lat kilka ze sobą.

W krytycznych momentach może to mieć znaczenie, bo zagrywki trenowane przez miesiąc zgrupowania mogą nie wystarczyć.

Do góry
#578659 - 18/05/2006 18:42 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Tomasz Frankowski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2004
Postów: 5378
Skąd: Wielkopolska
JAKsluysze koibicow w naszym kraju ze ta reprezentacja niema najmnieszych szans na wyjscie z grupy to mam tak naprawde mieszane odczucia bo z tej calej czworki najbardziej jest mi zal mego kuzyna TOMKA FRANKOWSKIEGO on tak faktycznie przyczynil sie w duzym stopniu do wyealczenia awansu do NIEMIEC . Byl skromnym czlowiekiekiem, i takim pozostaje ( jako jedyny niecwaniakowl po ogloszeniu skladu kto pare lat temu slyszal o takim nazwisku FRANKOWSKI? prawdopodobnie malo kto --gral daleko od nas konkretnie JAPONi pozniej przewedrowal do EUROPY do STRASBURGA i dopiero woczas cala POLSKA zaczela sie przygladc temu zawodnikowi blizej a gdy wyladowal w krakowskiej Wisle stal sie od razu gwiazda wiselki .Naprawde wtedy zebrala sie bardzo dobra paczka w Krakowie i w europejskich pucharach nieraz dawala nam duzo radosci (np z realem saragosa porazka na wyjezdzie 4-1 i odrobienie strat w POLSCE i awans kolejne wyeleminowanie Schalke i rownorzedna walka z Lazio kto wie jakby potoczyly sie losy tego meczu gdyby bylo roozgrywanew w pierwotnym terminie i wiodaco role wiodl nasz TOMASZEK )
w 2002 roku juz prasa apelowala do ENGELA zeby dac mu szanse gry w reprezentacji ale selekcjoner upieral sie na swoim tlumaczac ze jest za niski (to ze mylil sie ENGELO to zostalo potwierdzone u Janosika )
Najwiekszym bledem TOMKA bylo to ze jak zechcial sprobowac chleba zagranica ponownie i wybtal ESPANIE to mogl tam zostac W Elche odpowiadal mu klimat cala atmosfera i juz na samym poczatku podil serca tamtejszych kibicow z nim ELCHE zaczelo piac sie w gore tabeli wszyscy zaczeli przebakiwac o PRIMERE Division( w reprezentacj strzelal brameczki jak na zawolanie ) poprostu pilka techniczna mu bardzo lezy Ale jakto zawsze w zyciu bywa gdy jest bardzo dobrze musi sie cos wydarzyc zeby wszystko zburzyc i zaczeli sie Frankowi przygladac angole i po kilku obserwacjach ubito targi z Wilkami i wtedy juz moglem przypuszczac ze niebedzie juz tak wesolo bo atletyczna pila silowa pila mu wogle nieodpowiada Fakt ze w Angli juz coraz mniej jest stosowane haslo kopnij i biegnij ale jeszcze wielu pikarzy to stosuje a nasz LOWCA musi czuc pilke --no tam grajac mial im pomoc wywalczyc awans a wszyscy wiemy jakto sie skonczylo kompletnie sie zatracil, zgubil forme i skonczylo jak sie skonczylo .
Ale mi naprawde sie jakos niechce wierzyc (moze to co napisze okaze sie smieszne )ale mi caly czas chodzi po glowie ze FRANKOS pojedzie na finaly - zapytacie jakto sie stanie ano tak ze ktos z napastnikow zlapie kontuzje (nikomu tego niezycze ) ktora mu uniemozliwi wyjazd i w jako trybie awaryjnym JANOSIK bedzie mogl dokoptowac jedego zawodnika i jak ze fala krytyki spadla juz na naszego goru to glosem ludu i naszej prasy powolany bedzie FRANKOS ( wiem ze niby nierealne ale poczekajmy do finalow --gdyby mozna to obstawic troszke grosza bym postawil ze TOMEK POJEDZIE jednak )

RZASA -otym wiem i widzialem go w najmnieszym stponiu a wiec krotko jesli zqwodnik przechodzi do klubu walczacego o utrzymanie (wczesniej HERENWEN) konkretnie DEN HAG i nielapie sie do podstawowej jedestki meczowej to cos musi byc na reczy .Janas dawal mu parokrotnie szanse fakt szukal do niego optymalnej pozycji i najwidoczniej niepasuje do kocepcji .Tak jak mowie otym zawodniku do konca niemam wyrobionego zdania ale gdybum mogl bym zamienil go z Lwandoskim to napewno .

KLOS- jego kariera juz naprawde gasnie w blyskawicznym tepie i naprawde wcale niezaluje ze on niepojedzie czy niewidzicie jak gra w Krakowie (wrocmy do meczu w kielcach te punkty zabrakly im do mistrzostwa ale wiadomo jeden mecz nieodbiera trofeum)i ostatnio w reprezentacji -Duza niepewnosc -nerwowosc-coraz wiecej kiksow i niepotrzebne spiecia pod bramka .FAKT podobal mi sie jak gral w Francji a konkretnie w AUXERRE tam przez pewien czas by ostoja druzyny i niejednokrotnie zapewnia im punkty swoimi gloweczkami ale gdy zaczeli sprowadzac lepszych zawodnikow na jego pozycje wyladowal KLOSIK niemeczech kolejno w kaiserslautern a pozniej w FC koln no i tam mu juz nieszlo za ciekawie a reszte faktow juz znamy WIOSNA 2004 ladowanie w Krakowie i ...2006 nietrzymanie powolania na MS
MOJA opinia wogle mi tego zawodnika niedzie brakowac -zaoszczedzi nam niepotrzebnych nerwow i dygotan serca

a teraz troszke o niby nawiekszej gwiazdece naszej reprezentacji o JURKU DUDKU jak slysze glosy co JANAS zrobil niewzial najwiekszego pewniaka do gry u naszych zachodnich sasiadow to naprawde troszke mi sie smiac chce
Jego kariera juz tez gasnie angole juzsie przekonali co do niego .Faktycznie bardzo go szanowalem jako pilkarza i bramkarza jak gral FEyenordzie tam naprawde prezentowal wyborna forme byl super pewniakiem swojej druzuny a takze naszej kadry .BYL diamentem niedo konca oszlifowanym przechodzac do Liverpolu - myslalem ze tam dokoncza dziela i stanie sie z jednym z najbardziej szanowanych bramkarzy swiecie .Zgodze sie z tym wygral Z THE REDDS uefa i chl ale natym kariera sie skoczyla w angli .Przed zdobyciem uefa sporadycznie mu zdarzaly sie kiksy po ktorych liverpol niezdobywal chocy punktu i potakim wystepie brukowce angielskie niepozostawialy suchej nitki na Jurku analizujac jego kazdy ruch i blad ktory byl malym a zostawl nadmuchanym do kategori wielkiego i smiem twierdzic ze na takie ataki gazet niebyl najwidoczniej uodporniony psychicznie bo wsrod tulipanow bym bardzo szanowanym cenionym bramkarzem i jesli zdarzal sie mu blad 9a zdarzalo sie mu bardzo rzadko prasado tego podchodziila inaczej .
i w liverpolu doszla ta jego slynna lewa reka co strzal w okienko niepotrafil zapobiec utracie bramki i nieumial zwalczyc tego bledu bardzo go nekajocego i takzostalo do tej pory
to ze wygral ubiegloroczna edycje CHAMIOM LIGUE to chwala mu zato ale to juz byll jeden z ostatnich jego blaskow
Kto ogladal mecz z Litwa to chyba widzial jak padla ta bramka
i pytanie czy niemogl zareagowac inaczej -moje zdanie jest takie mogl treposzke do tego wyjsc -zreszta podonnie jak KLOS prawie juz zgasl .
A kto pamietra finaly mistrzostw swiata 2002 i po wywalczeniu awansu wszyscy obrosli w piorka taki DUDEK-SWIECZEWSKI- KLOS -IWAN i inni ( takze pan BOREK z polsatuile to on narobil wywiadow z naszymi gwiazdami a jego kolegami )i zamiast zajac sie treningiem to zajmowali sie trenowaniem ale ..przed kamerami do kolejnej reklamy i ustalaniu premi za finaly mistrzostw i bujanie z kim zagraja w 1/8 bo panowala opinia ze bez problemu przynajmniej wyjdziemy z tego drugiego miejsca w grupie .A calkowicie sie niespodobala decyzja ENGELA jak niezabral kolegiIWANA to rozpetala sie burza wsrod kadrowiczow a kto wiodl prym wsrod nich no oczywiscie glosno swoje zdania wyrazali SWIECZEWSKI DUDEK ATAKZE KLOS .
no i nauczony przykrymi doswiadczeniami z poprzednich mistrzostw swita JANOSIK niepozwolil sobie dmuchac w kasze niespodobalo sie mu to ze starzy wyjadacze DUDEK -KLOS-RZASA nienauczeni przykrymi doswiadczeniami z poprzednich mistrzostw podnownie wzieli sie za reklameczki i nabijanie kasiorki zbijajac mistrzostwa na dalszy plan i gre w klubie (choc taki KLOS tlumaczyl ze teraz reklamy zostaly tak przyszykowane ze niebeda zaklocac wogle przygotowan no faktycznie juemu nic juz zaklocac niebedzie i teraz od pani gozdzikowej bedzie musial brac ...na bol glowy pytajac co ja zrobilem takiego ze juz u janosika niezagram obroncy lewego

MOJA opinia jest taka ze tylko zaluje FRANIA ze niejedzie (niemusicie zsie wogle z tym zgadzac )Kazdy trener ma pupilow mial ENGEL -BAKAma i JANAS -Rasiaka i Lewandowskiego to tej czworki bym ich dorzucil na 100% wogle sie niezastawiajac ani chwili .
ps to moje wylacznie prywatne zdanie
pozdrawiam

Do góry
#578660 - 18/05/2006 20:59 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Tommy Lee Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 22/07/2004
Postów: 1622
Skąd: Pittsburgh
Popieram Janasa w decyzjach! Nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę teksty typu.."tyle zrobił do kadry a on go nie wziął itp.." Już mieliśmy jednego Engela co wziął za zasługi, nie patrząc na formę zawodników i jak to się skończyło, co najbardziej zapamiętamy z tych mistrzostw????
...Ja tylko Górniakową!

Do góry
#578661 - 18/05/2006 21:09 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Jeśli chodzi o pozycję bramkarza to po pierwsze nie zgadzam się że "anglicy się już się przekonali co do niego". Śledzę brytyjskie fora internetowe i zdecydowana większość kibiców (i ekspertów) uważa Jurka Dudka za światowej klasy bramkarza a fakt że jest on rezerwowym bramkarzem jest spowodowany tylko i wyłącznie tym że w drużynie Liverpool jest bramkarz lepszy od niego który jest jednocześnie przyjacielem i krajanem trenera Beniteza. Po drugie, jeśli chodzi o przydatność Dudka to reprezentacji to moim zdaniem jest on zdecydowanie lepszym bramkarzem niż Boruc, ten gra w naprawde słabej lidze szkockiej w której zdarzało mu sie puszczać takie szmaty że wstyd było oglądać. Na zakończenie powiem tylko że mam nadzieję że Janas jako numer 1 wystawi Tomasza Kuszczaka który w najsłabszej drużynie Premiership bronił w tym sezonie tak że w co drugiej kolejce przez angielskich ekspertów był wybierany do "jedenastki kolejki".

PS: właśnie oglądam "Co z tą Polską" i Jurek zaraz chyba się rozpłacze ...szkoda mi tego chłopaka,bo naprawdę Janas nie zachował się fair i zrobił z jednego z najlepszych polskich bramkarzy po prostu idiote.

Do góry
#578662 - 18/05/2006 21:29 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
darekdarecki Offline
old hand

Meldunek: 25/04/2005
Postów: 968
W 100% się z Toba zgodze też oglądałem ten program. I nikt by się niezdziwił jak łezka by mu poleciała.W pewnym momencie kamera wjechała na publiczność i jedna kobieta łzy wycierała.
Wydaje mi się że Jurek więcej żalu ma do trenera o to że w taki sposób sie o tym dowiedział a zrobił to w sposób najgorszy jak mógł.
Pisało się że Boruc kolejny mecz z 0 kontem a co w tym dziwnego skoro ma swietna obrone jak na tak słabych rywali . Szaty tez puszczał.
Kuszczak świetnie się prezentował w niedawno zakończonym sezonie .Dzieki niemu było zamiast 5:0 tylko 2:0.
Fabiański utalentowany bramkarz szkoda tylko że wypchał z kadry najlepszego Polskiego bramkarza jekiego kiedykolwiek mielismy , ale to nie jego wina tylko decyzja Janasa

PS. A z tym zaproszeniem Dudka i franka na MŚ jako VIP-y to poprostu przegieli

Do góry
#578663 - 18/05/2006 21:34 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
de lear Offline
member

Meldunek: 27/04/2006
Postów: 102
Zgodze sie z przedmowca ze Dudek jest lepszym bramkarzem,Boruc robi duzo bledow i jest malo zdecydowany w bramce,Jesli chodzi o gorne pilki to tragedia.
Dobrze ze jest w kadzre Kuszczak ktory imponowal w spotkaniach interwencjami.ale Janas napewno zaufa na poczatku Borucowi,az do czasu jak sie przejedzie na nim

Do góry
#578664 - 18/05/2006 21:41 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
darekdarecki Offline
old hand

Meldunek: 25/04/2005
Postów: 968
Nie zycze źle Borucowi ,ale Niemcy to nie Hibernian ,Livingston itd

Do góry
#578665 - 18/05/2006 22:03 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Tomasz Frankowski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2004
Postów: 5378
Skąd: Wielkopolska
Quote:

Nie zycze źle Borucowi ,ale Niemcy to nie Hibernian ,Livingston itd




z tym sie zgodze z Toba i coraz bardziej jestem zatym zeby numero uno byl Kuszczak zawsze byl tym trzecim a nawet 4 bramkarzm przebijal sie powoli wpierw mowiono ze rywalizuje z Kowalewskim o numero 3 i wygral ta rywalizacje i pozniej tak jakby sie schowal za podwojna garda za Borucem i Dudkiem az tu nagle na mistrzostwach swiata wyskoczy z numero uno zycze mu tego z calego serca

Do góry
#578666 - 18/05/2006 22:47 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
a czego Panowie spodziewaliscie sie po Janasie ktory juz swoja fizjonomia i elokwencja nadaje sie na stanowisko sanitariusza w zakldzie opieki zdrowia psychicznego a nie na trenera reprezentacji - przeciez wiadomo nie od dzis ze dupsko to uratowal mu Frankowski !!! jezeli chodzi o Dudka to ja raczej nie widze na dzis konkurencji dla niego - pomimo dosc dlugiej przerwy w grze - jednak mysle ze doswiadczenie ma swoja cene! czego dowod dal w zeszlym roku w finale ligi mistrzow - chcialbym sie mylic ale chyba brak tych dwoch zawodnikow zadecyduje o bardzo szybkim spakowaniu walizek przez naszych kopaczy!!!

Do góry
#578667 - 18/05/2006 23:12 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Tomasz Frankowski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2004
Postów: 5378
Skąd: Wielkopolska
Quote:

a czego Panowie spodziewaliscie sie po Janasie ktory juz swoja fizjonomia i elokwencja nadaje sie na stanowisko sanitariusza w zakldzie opieki zdrowia psychicznego a nie na trenera reprezentacji - przeciez wiadomo nie od dzis ze dupsko to uratowal mu Frankowski !!! jezeli chodzi o Dudka to ja raczej nie widze na dzis konkurencji dla niego - pomimo dosc dlugiej przerwy w grze - jednak mysle ze doswiadczenie ma swoja cene! czego dowod dal w zeszlym roku w finale ligi mistrzow - chcialbym sie mylic ale chyba brak tych dwoch zawodnikow zadecyduje o bardzo szybkim spakowaniu walizek przez naszych kopaczy!!!




fakt tylko druzyna sklada sie z 11 a nie tylko 2 zawodnikow dla mnie dudek juz przestal istniec jak mu mozna dlugo dawac szanse ? sa mlodsi i glodni sukcesu dajmy szanse w meczach o stawke Kuszczakowi i Borucowi i jesli im niewyjdzie mecz wtedy krytykujmy zarowno Janosika i cala to mieszanke wybuchowa janas niechcial popelnic bledu tego co Engel i postawil wszystko na jedna karte
jak slysze w radiu co niektorych ze chca odsprzedac wygrane bilety z radia zet na mecz z ekwadorem bo ta reprezentacja nic niestworzy to niechce sie tego mi sluchac
MOJ APEL poczekajmy do pierwszego meczu na MS i wtedy oceniajmy nastepce Dudka jesli zostanmie bohaterem meczu kazdy bedzie mowi dobrze postapil janas ze niebral Dudka itd a jesli nie to juz kazdy wie co bedzie ...pozdro

Do góry
#578668 - 18/05/2006 23:18 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Quote:

Śledzę brytyjskie fora internetowe i zdecydowana większość kibiców (i ekspertów) uważa Jurka Dudka za światowej klasy bramkarza




Moze na forach tak pisza, ale bylem w Anglii kilka miesiecy i nie spotkalem anglika ktory uwazalby Dudka za swiatowej klasy bramkarza, a rozmawialem z wieloma angolami o futbolu. Odnosnie finalu LM to mowili o nim zazwyczaj 'klaun' i 'pajac' dodajac ze wygral jednak Liverpoolowi LM, brak stabilnej formy wyklucza tutaj jego swiatowa klase...

Tak poza tym to Jurek jest sympatycznym pilkarzem I troche mnie go szkoda, ale takie zycie.

Do góry
#578669 - 18/05/2006 23:33 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Tomasz Frankowski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2004
Postów: 5378
Skąd: Wielkopolska
NO WLASNIE EXPERTO ja niebylem tylko byl kupel w angli i podobnie mowil co TY ze pajacuje i w angli juz kariery niezrobi a z drugiej strony WSZYSCY POLACY SA ZAPATRZENI W JERZEGO TAK JAKBY NIEWIEM JAKIM BYL BOGIEM a przypomniec warto ile to juz razy zawalil mecz w polskiej bramce juz nikt tego niepamieta ?
NAPRAWDE POCZEKAJMY NA NASTEPCE I OCENIAJMY WTEDY TERAZ WSZYSCY gonia Janasa a jezeli mu mistrzostwa wyjda to tutaj teraz krytycy zmienia swoj ton i beda chwalic i pisac a niemowilem itp itd JEDNYM SLOWEM DUDEK JUZ OBROSL ZA DUZO W PIORKA i te niepewne interwencje tez robia swoje ON JUZ DLAMNIE ZNIKL naprawde oceniajcie go obiektywnie bo ja tez pamietam jego dobre mecze ale teraz juz jest tylko srednim bramkarzem taka jest bolaca prawda

Do góry
#578670 - 19/05/2006 08:05 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
kamasutra Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2006
Postów: 1410
Co by nie pisać o Dudku,to trzeba jasno stwierdzic że pojechali dwaj bramkarze którzy grają..podkreślam ,grają w tej samej lidze co on,bo szkocka słabsza o wiele ale styl gry zbliżony.Zarówno jeden jak i drugi w przeciągu całego sezonu odegrali niebagatelne role w swych zespołach choć akurat sytuacja drużyn biegunowo rózna.O ile Boruc zdobył mistrzostwo kraju,tak Kuszczak spadł z ligi ale uważam że był jednym z najlepszych zaw. w sezonie w swojej drużynie.
Tydzień temu jego interwencja z jednego ze spotkań została uznana paradą sezonu w Anglii i uwierzcie mi jesli zadecydowali o tym Anlicy zadufani w swoich graczach bezgranicznie to coś w tym jest.Robi tam chlopak niezłą robotę i ma coraz więcej zwolenników.
Dlaczego więc ma nie jechac?
Boruc na dzień dzisiejszy zrobił się może zbyt pewny siebie ale myśle że nie może osiąśc na laurach i dobrze o tym wie bo Kuszczak nie jest słabszy a niech faktycznie przejdzie do MU czego mu zycze jak donosi prasa ,to stanie sie groźnym konkurentem dla tego pierwszego.

Natomiast uważam że miejsce dla Dudka powinno sie znaleźć kosztem Fabiańskliego,ponieważ nie odegra żadnej roli na tej imprezie,podejrzewam że nawet w eliminacjach euro 2008 bedzie ewent. jako trzeci za Borucem i Kuszczakiem,więc teza o ogrywaniu sie w ważnych meczach przed eliminacjami euro jest bezsensowna.On po prostu ma jeszcze czas..niech coś osiągnie ,coś pokaże...mistrzostwo w slabiutkiej polskiej lidze mnie nie przekonuje...
Podejrzewam że Janas stawiając na Boruca ew. Kuszczaka nie wziął Dudka ponieważ jemu pozycja nr.2 lub 3 w druynie absolutnie nie odpowiada i nic dobrego by nie wyszło z tego,ewntualnie jakies nienaski....
Takie jest moje zdanie w tym temacie...

Do góry
#578671 - 19/05/2006 08:14 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
co do Fabianskiego zgadzam sie i pierdolenie Janasa o koniecznosci jego ogrania na mistrzostwach mnie nie przekonuje-mistrzostwa to bedzie ogladal z trybun! wracajac do tego Downa janasa to powiem tyle - to nie byly jego decyzje on jest manipulowany przez srodowiska menadzerskie- takie jest moje zdanie

Do góry
#578672 - 19/05/2006 08:22 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Quote:

...to nie byly Janasa decyzje - on jest manipulowany przez srodowiska menadzerskie




Uważam że nikt nie powinien kwestionować wyborów selekcjonera bo ta funkcja właśnie polega na własnej selekcji i to trener potem bierze za nią odpowiedzialność a nie dziennikarze czy kibice. Dlatego też, dajmy spokój Janasowi, zrobił co do niego należało - dokonał autorskiej selekcji.

Jeśli zaś chodzi o wpływy manadżerów na naszego selekcjonera to coś w tym jest. W meczu Korona - Legia siedziałem w loży dwa rzędy obok Janasa który mecz oglądał w towarzystwie prezese klubu i własciciela Kolportera. Panowie sobie mocno dyskutowali,palili cygara itp itd Niespodziewanie po meczu powołanie dostał Bonin który moim zdaniem wcale się nie wyróżniał na boisku.

Jeszcze raz jednak powtarzam - Paweł Janas jest selekcjonerem reprezentacji i ma prawo podejmować każde decyzje jeśli chodzi o skład drużyny - w końcu to on bierze za nie odpowiedzialność, nikt inny.

PS: Zdecydowanie wolałbym w kadrze widzieć Piechne niż Jelenia, ale cóż - mr.selekcjoneiro zadecydował inaczej

Do góry
#578673 - 19/05/2006 08:35 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
to jeszcze mi napisz jakie sa konsekwencje dla "trenera" w przypadku braku wynikow -oprocz dymisji i sowitej odprawy!!!!

Do góry
#578674 - 19/05/2006 08:38 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
93min....
Wigan - West Bromich 1-0
...
strzał Robertsa z 1metra i...the save of the season by Kuszczak

http://video.google.com/videoplay?docid=2808876181913737823&q=kuszczak

PS: dodam że Tomek ratował swoją drużynę w podobnych okolicznościach niejednokrotnie (np. przeciwko Man Utd) - i jak tu porównywać wyczyny Boruca z meczami z Livingston


Do góry
#578675 - 19/05/2006 08:49 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
a ja widzialbym i Piechne i Jelenia pierwszy moze bylby taka tajna bronia! cos a'la Frankowski a drugi- mysle ze jest dobry w tym co robi! widzialem go kilka razy i cenie za wyzbycie sie egoizmu boiskowego poprostu wg. mnie zasluguje nie na wyjazd o co tu sa kruszone kopie ale o granie na tych mistrzostwach!

Do góry
#578676 - 19/05/2006 08:51 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
kamasutra Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2006
Postów: 1410
Dokładnie o tę interwencję mi chodziło...plus pare innych...

Do góry
#578677 - 19/05/2006 08:57 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
nie wiem nad czym tak sie onanizujecie takie interwencje maja miejsce w kazdej kolejce ligowej!!! i to nie tylko w anglii a kazdy bramkarz ma takie na swoim koncie!!! co nie zmienia mojego zdania ze akurat ten facet powinien stanac miedzy slupkami!

Do góry
#578678 - 19/05/2006 09:05 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
kamasutra Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2006
Postów: 1410
no nie wiem gremlin czy akurat każdy bramkarz.... znam paru innych których interwencje wyglądają nieco odmiennie i z innymi konsekwencjami dla swojej drużyny...nie przesadzajmy z super interwencjami co drugiego bramkarza.....

Do góry
#578679 - 19/05/2006 09:10 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Quote:

to jeszcze mi napisz jakie sa konsekwencje dla "trenera" w przypadku braku wynikow -oprocz dymisji i sowitej odprawy!!!!



widze Sosna ze nie doczekam sie odpowiedzi na moje pytanie to ja Ci powiem co !!!! Sowita premia od nijakiego pana Osucha!!!!! (Boruc, Dudka,Brozek )

Do góry
#578680 - 19/05/2006 09:11 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Quote:

no nie wiem gremlin czy akurat każdy bramkarz.... znam paru innych których interwencje wyglądają nieco odmiennie i z innymi konsekwencjami dla swojej drużyny...nie przesadzajmy z super interwencjami co drugiego bramkarza.....



ja napisalem kazdy bramkarz!!! na poziomie tej ligi akurat tak jest!!

Do góry
#578681 - 19/05/2006 12:19 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Mr_Andrew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 3082
Kilka slow ode mnie: od imiennego skladu naszej reprezentacji na MS wazniejsze dla mnie jest to, jakimi przeslankami kierowal sie Janas ustalajac kadre. Kazdy z nas ma prawdopodobnie inna wizje druzyny, ale to Janas jest selekcjonerem i to on wybiera sklad i nikt o to nie moze miec pretensji, ale juz to, ze trener narodowej reprezentacji nie potrafi sensownie uzasadnic swojego wyboru, to wg mnie jest skandal i nie mozna obok tego przejsc obojetnie

Janas od poczatku swojej przygody z kadra zachowuje sie jak człowiek we mgle, czyli zero konsekwencji i logiki w tym co mowi i w tym co robi (za wyjatkiem regularnego powolywania swoich ulubiencow). Przykładow mozna by wskazac wiele, chocby ta szumna zapowiedz, ze miejsce w reprezentacji maja tylko Ci, ktorzy graja w klubach; Ta i inne historie zostaly wybaczone i zapomniane po - w sumie szczesliwym - awansie do Finałow MS. Zwyciezcow sie nie sadzi... taki zwyczaj, ale tego co, i przede wszystkim, w jaki sposob, Janas zrobil przed kilkoma dniami, to juz nie mozna tolerowac i przynajmniej PZPN powinien jakos zareagowac:
- Janas wykazal się kompletnym brakiem kultury osobistej i szacunku dla zawodnikow, ktorzy juz iles tam lat grali dla tej reprezentacji i cos dla niej zrobili - zeby taki Dudek czy Frankowski dowiadywali sie na przykład z TV, o tym, ze nie jada na MS, to jest ewenement na skala swiatowa. A podobno zyjemy w cywilizowanym kraju
- Janas wykazal sie chamstwem i arogancja odpowiadajac "A po co?" na pytanie dlaczego jego sztab nie uprzedził niektorych zawodnikow o swoim wyborze
- Janas nie potrafil logicznie uzasadnic czym sie kierowal dokonujac selekcji, bo te jego odpowiedzi na pytania dziennikarzy, trudno uznac za cos innego niz belkot . Uwazam, ze jesli nie opinii publicznej, to przynajmniej PZPN-owi powinien przedstawic jasna i zrozumiala argumentacje dotyczaca chociazby tych najbardziej kontrowersyjnych decyzji. W koncu nie chodzi tu o jakas drużyne z LZS-u tylko o NARODOWA REPREZENTACJE.

Dopoki tego nie zrobi, to - wg mnie - najsensowniejsza bedzie teoria, ze wpływ na sklad reprezentacji mieli menedzerowie roznych pilkarzy, z ktorych niektorzy chca (Fabianski, Dudka, Brozek, Jelen), a niektorzy musza (Gorawski, Mila, Kosowski) sie gdzies pokazac. Janas powinien tez odpowiedziec na konkretniejsze pytania np: po co powoływał na wszystkie mecze towarzyskie Dudka, skoro i tak go nie zabral na MS? Dlaczego dwukrotnie zostal on w tych meczach zmieniony w ostatnich minutach przez Fabianskiego? Czemu mialo to słuzyc? Bo chyba nie temu, zeby sprawdzic jak Fabianski broni (nie pamietam dokladnie, ale wysoce prawdopodobne jest to, ze nie zdazyl on nawet dotknac pilki...). Dla mnie cel byl jasny: Fabianski moze już o sobie mowic, ze gral w reprezentacji Polski, a ze lacznie był na boisku przez kilkanascie minut, to kto o tym bedzie wkrotce pamietał

Pewnie zwrociliscie tez uwage w wywiadach z pilkarzami, ze o wiele bardziej zaszokowani decyzja Janasa byli Ci, ktorzy sie zalapali na MS, niz Ci, ktorych nie wybrano (no może poza Dudkiem) - to chyba tez o czyms swiadczy...

PS
Wbrew pozorom - wybierajac taki, a nie inny sklad na MS - Janas niewiele ryzykuje: w kazdym przypadku Polska powinna wyjsc z grupy. A jesli juz to sie uda, to mysle, ze Listkiewicz nie pozwoli zlego slowa powiedziec na Janasa, bo przeciez chyba nikt nie oczekuje, ze w 2 rundzie przejdziemy Anglie lub Szwecje...

PSPS
Gancarczyk - w przerwie meczu z Litwa był tak zmeczony, ze niemal nie mogl mowic. Gdyby pozostali nasi reprezentanci zawsze wkladali tyle serca i zdrowia w gre, to wydaje mi sie, ze bez wzgledu na wynik, wszyscy bylibyśmy z nich dumni

Do góry
#578682 - 19/05/2006 12:37 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
Iwo R Offline
enthusiast

Meldunek: 15/12/2004
Postów: 299
zgadza sie to w 100% Panie Andrew...
Ten Janas to jest jeden wielki FART...

Do góry
#578683 - 19/05/2006 18:41 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
no to jeszcze kilka słów ode mnie, ot takie subiektywne (no bo jakie?) spostrzeżenia.

Zaczne może od takiego generalnego stwierdzenia, ze skład naszej kadry to jest skandal narodowy! Mam wydawałoby się wiele więcej ważniejszych problemów w życiu, a jednak to co odpier&%*^ił Janas chodzi za mną jak jakaś klątwa.

bramkarze:
Jak można nie zabrać Dudka W żadnym wypadku nie twierdze, ze powinnien być „pierwszym” ,ale jechać jako drugi (a nawet trzeci!!!) powinien!!! Drużynie potrzebny jest zawodnik z takim autorytetem i doświadczeniem jakie ma nasz Dudzio! Nawet jeśli miałby nie zagrać ani minutki, to sama obecność z chłopakami na rozgrzewce czy w szatni takiego zawodnika to wielku atut! A sam Jurek to człowiek wielkie klasy i kultury osobistej, i nie wyobrażam sobie, aby się obrażał o to, ze nie wybiega w podstawowym składzie. Cokolwiek by się nie działo w samym finałach, to on zawsze byłby sercem za drużyną ,i na pewno by się nie obrażał i nie strzelał fochów, ze nie wybiega w pierwszej jedenastece. A to, ze jest oburzony faktem, ze w ogóle nie jedzie to ja się nie dziwie. Nie widziałem jego reakcji, nie oglądałem „co z tą Polska”, ale jakkolwiek by nie był rozgoryczony, to uważam, ze byłyby to reakcje w pełni uzasadnione. Tak jak zauważył Mr Andrew po kiego grzyba Fabiański?!?! Jakie on tam zdobędzie doświadczenie I tak nie zagra nawet 10 sekund!! Taki nieopierzony zawodnik może jedynie niepotrzebnie wprowadzać nerwową atmosfere druzynie.... Eh.... szkoda gadać.
Natomiast numerem jeden powinien być dla mnie bez cienia wątpliowści Tomek Kuszczak!!! Ze Celtic zdobył mistrzostwo to oznacza, ze Boruc jest lepszym bramkarzem ?? Po pierwsze czyje strzały on bronił?! Kuszczak natomiast stawał oko w oko z najwiekszymi gwiazdami! Henry, rooney, owen... co tu dużo gadać zreszta, nie będę ich wszystkich wymieniał, bo jaki to ma sens. W kazdym razie nr.1 – Kuszczak, a nie bufoniasty Boruc!! Jednak rzecz to taka, ze Boruc jest przeciętnym bramkarzem. A do tego ,ze jest średniakiem, to jeszcze po przejściu do Celticu wg mnie strasznie zaczął cfaniakować!! Buja się i jest zarozumiały, a swoją grą wcale nie potwierdza tych pozorów ostoi druzyny, którą pewnie chciałby być. Przypomina mi się mecz z Islandia, gdy „na stojąco” wpuszczał bramki. Sami zobaczycie, bo Boruc jest nr. 1 u Janasa. Już ekwador wpierdzieli nam 2 bramy, obyśmy tylko my strzelili wiecej

Kłos – baaardzo dobrze, ze nie jedzie, i nie wiem nawet jak coś tak oczywistego uzasadniać. Dla mnie osobiście on żadnym pewniakiem nie jest. A jak sobie przypomne co odpierdzielał z Hajtą na MŚ 4 lata temu, to aż czuje ulge ,ze ten gracz nie jedzie, bo jeszcze Janasowi (jak to jemu) mógłby wpaść do głowy szalony pomysł, aby Kłos wybiegł w podstawowym składzie i może jeszcze był kapitanem druzyny

Gancarczyk.... – a kto to ku%^$^ jest??!! Może nie siedze w Orange Ekstraklasie, stąd nie znam tego wielkiego odkrycia, no ale... litości... to są przecież MŚ!!! A nie towarzyski turniej piłki plażowej... Taki zółtodziub jak wyjdzie na stadion, zobaczy te kilkadziesiat tysięcy kibiców to narobi w portki! Tego nam trzeba? Teraz się zebrało Janasowi na eksperymenty?!

Co to niby jest?! To są finały Mistrzostw Świata!! A janas traktuje je jak obóz przygotowawczy, przed eliminacjami do mistrzostw Europy! Czy naszą jedyną ambicją maja być same awanse do finałów?! Ja i pewnie każdy kibic w Polsce chce, abyśmy powalczyli! Skoro już idziemy na bal to wypadałoby chyba troszke potańczyć

Mila – jedyna moja reakcja to Największy zonk na Świecie... Ten zawodnik to totalne dno!!! Absolutnie nic sobą nie reprezentuje!!! Czytałem gdzieś, ze Janas go bierze, ponieważ liczy na jego przebudzenia... No kurde... z czego ma on się budzić?? Czy on kiedyś był wirtuozem piłki? No powiedzcie mi, bo może sobie nie przypominam!!! W Groclinie tylko sprawiał wrażenie nieoszlifowanego diamentu, który ma perspektywy, aby stać się naprawde dobrym piłkarzem. Jednak po wyemigrowaniu to co wyprawia to jedna wielka kicha!! To wg mnie najbardziej niesłuszne powołanie! I jeszcze ta jego radość po strzeleniu bramki.... żenada... rozumiem radość, ale on strzelając szmate wyspom owczym (no bo nawet czysto nie trafił, potknął się i mało nie wyj%$ał, a piłka wkulała się szczęśliwe obok słupka...) wpada w taką euforie radość, jakby to był sam finał MS ,a on w 93-ciej minucie strzela bramke na 1-0

Gorawski... Giza... – rzeczywiście śmieszne....

Frankowski – no po prostu tak mi żał tego piłkarza, ze aż nie potrafie tego opisać. Janas nie jest ,żadnym bossem trenerki! Prawda jest taka, ze kiedy wszystko się pierdoliło, to wpuszczał Franka ,który ratował mu dupsko!! Gdyby nie Tomek to śmiem szczerze wątpić w nasz awans! Jednak nie chciałbym ,abyście mnie źle zrozumieli. Wcale nie uwazam, ze Franek powinien jechać „za zasługi”. Faktycznie ostatnio jest z nim źle, zagubił może nie tyle forme strikte sportową, co zagubił się psychicznie. Do Mistrzostw pozostały jeszcze 3 tygodnie i myśle, ze to jest okres który z powodzeniem mógłby sprawić, ze nasz super snajper by się odrodził – jestem tego nawet pewien! Jestem również pewien tego, ze jednak bramka by sprawiła, ze nagle by się odblokował i znów dostarczyłby nam wielu radości ze strzelanych bramek!

Rasiak – temat rzeka.... nie chce mi się rozpisywać... W każdym razie nie jestem do niego aż tak anty nastawiony, bo w przeciwieństwie do takiego Mili zdarzają mu się przebłyski. A rywale, którzy nie poznali się na jego „umiejętnościach” mogli by poświęcać mu wiecej uwagi, co by sprawiło, ze więcej swobody by miał Żuraw czy inni napastnicy. Wiec może Rasiak swoimi „walorami” wiele dla Polski by nie zrobił, ale samo absorbowanie uwagi obrońców to wcale mało nie jest....

Jeleń – strzał w dziesiątke!! Jest pod ogromnym wrażniem gry tego zawodnika!! Dla mnie to mega talent i oby się chłopak nie zmarnował!! Czasu na zgranie zostało mało, ale chętnie bym widział duet napastników Żurawski – Jeleń. Irek swoimi naprawde dużymi umiejetnościami technicznymi i szybkością by wymęczył obrońców , a na ostatnie 10-20 wchodzi Franek – łowca bramke - i dobijamy tym rywali!!!! Ale Franek nie wejdzie...

Ode mnie to by było na tyle

Pozdrawiaki

Do góry
#578684 - 22/05/2006 07:23 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
no Rockeman i Pan Andrew podpisuje sie pod tym co napisaliscie!dodac tu juz naprawde niewiele mozna - mam tylko pytanie jakie sa ewentualne konsekwencje w stosunku do trenera (poza zwolnieniem i sowita odprawa). Bo chyba wszyscy wlacznie z PZPN w osobie Listkiewicza juz dzis sa zajebiscie przekonani ze wychodzimy z grupy- w co ja zaczynam coraz bardziej watpic!!!
a moze tak isc przykladem Iranu!!! jak wyladuja na Okeciu po ptrzegranej fazie grupowej powsadzac wszystkich do pierdla na jakies pol rok!

Do góry
#578685 - 22/05/2006 09:02 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Tomek Frankowski - dzięki za wszystk o, tak jak piszecie no ku...wa nikogo nie jest mi tak żal jak jego - największe marzenie w życiu każdego piłkarza zostało wyrzucone na śmietnik przez jeb...go melepetę co się wypowiedzieć nie umie dobrze.
na Ciebie Janas ty bufonie zgrzybiały...
PS. Po prostu musiałem, ale mi już tak przez cały tydzień jest bardzo smutno

Do góry
#578686 - 22/05/2006 09:07 Re: MŚ 2 0 0 6 - kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
podsumowujac wszystkie wypowiedzi - jezeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o PIENIADZE widac ze korupcja trafila nawet do rozgrywek o najwyzszym ciezarze gatunkowym -!!!!!!!

Do góry
#578687 - 22/05/2006 10:55 Zmiana w kadrze!!!
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał południowych newsów:

Obrońca Lecha Poznań Bartosz Bosacki zastąpi Damiana Gorawskiego w piłkarskiej reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Niemczech.
Powodem zmiany są niekorzystne wyniki badań kardiologicznych przeprowadzonych u pomocnika FK Moskwa - poinformował lekarz drużyny narodowej, Jerzy Grzywocz.

Bosacki już dołączył do zespołu, który w poniedziałek o godzinie 14.30 wyleci na tygodniowe zgrupowanie do Szwajcarii.

Żródło: Gazeta.pl, PAP

Hmmm, obrońca za pomocnika? Większego sensu w tym posunięciu nie widzę. Czymże zasłużył się Bosacki?

Do góry
#578688 - 22/05/2006 11:11 Re: Zmiana w kadrze!!!
T3NnIs Chi3F Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/08/2003
Postów: 13609
Skąd: tu i tam...
zawodnik Lecha Poznań

Do góry
#578689 - 22/05/2006 11:12 Re: Zmiana w kadrze!!!
Bolec25 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/12/2002
Postów: 2086
Skąd: wałbrzych
Quote:


Hmmm, obrońca za pomocnika? Większego sensu w tym posunięciu nie widzę. Czymże zasłużył się Bosacki?



Popieram w 100%.Jezeli juz mialbym kims zastapic pomocnika to wydaje mi sie ze bylby to predzej napastnik.Wyobrazcie sobie taka sytuacje.Zurawski dostaje kontuzji i kto ma strzelac bramki,kto bedzie absorbowal najwieksza uwage obroncow?Ja zdecydowanie widzialbym te miejsce dla Sagana lub Franka.Ale to tylko moje zdanie
Pozdrawiam

Do góry
#578690 - 22/05/2006 11:21 Re: Zmiana w kadrze!!!
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Quote:

zawodnik Lecha Poznań



no tak rozumujac w ten sposob mozna zmontowac kadre np. z zawodnikow Gornego Slaska i napewno czesc spoleczenstwa bedzie super zadowolona- a umiejetnosci pilkarskie to taki kwiatek do butonierki

Do góry
#578691 - 22/05/2006 11:30 Re: Zmiana w kadrze!!!
kamasss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 9866
Skąd: Poznań
co to kurewa badania kardiologiczne...

za mało leukocytów ma czy co...

mam nadzieję, że to nie jest głupi pretekst...

Do góry
#578692 - 22/05/2006 11:38 Re: Zmiana w kadrze!!!
Lopez Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/09/2003
Postów: 11244
A Gora taki byl usmiechniety jak odbieral klucze z recepcji do pokoju (kto ogladal PS wczoraj po 23 to wie)

P.S Co ty za walki powolywac obronce za pomocnika :/

Do góry
#578693 - 22/05/2006 11:50 Re: Zmiana w kadrze!!!
Pio_FCI Offline
old hand

Meldunek: 08/12/2004
Postów: 871
Skąd: Jaworzno/ GieKSa
W wyniki badan jakos im wierze...Jednak czemu powoluje sie sredniego drewnianego obronce w miejsce skrzydlowego?? Takich ruchem zabieramy sobie jedna z koncepcji gry ofensywnej. To juz pokazuje, ze wieksza uwage skupiamy na defensywie...

Wg mnie Janas powinien przesunac na papierze Jelenia do pomocy wlasnie za Gorawskiego i wtedy zrobiloby sie miejsce w ataku na 4 napastnika, np. dla Frankowskiego...A ten nie wierze, ze unioslby sie honorem i nie przyjechal na zaproszenie...Ale widac Janas albo nie mysli, albo boi sie opinii publicznej i glosow, ze nie ma koncepcji i slucha sie narodu...

Do góry
#578694 - 22/05/2006 11:52 Re: Zmiana w kadrze!!!
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Quote:

P.S Co ty za walki powolywac obronce za pomocnika :/




No jak po co? Przecież jedziemy murować bramkę
PS. Wątpie czy teraz Franek by sie zgodził nawet jakby coś się wydażyło - chłopak ma swój honor - Janasom mówimy

Do góry
#578695 - 22/05/2006 12:05 Re: Zmiana w kadrze!!!
Aslan Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/04/2004
Postów: 1865
Skąd: standardowo Warszawa / czasem ...
Zamienił stryjek siekierkę na kijek :/

Do góry
#578696 - 22/05/2006 12:41 Re: Zmiana w kadrze!!!
Mr_Andrew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 3082
To jest tylko kolejny dowod na zelazna konsekwencje Janasa i jego gleboka logike w podejmowaniu decyzji...
Czekamy na kolejnego z rekawa.

PS
Cokolwiek Janas dalej nie wymysli, to i tak najwazniejsze beda wyniki naszej druzyny, wiec mysle, ze tak na 100% to dopiero po MS bedziemy mogli zdecydowac czy stawiamy mu czy robimy na niego

Do góry
#578697 - 22/05/2006 12:47 Re: Zmiana w kadrze!!!
Xanthos Offline
addict

Meldunek: 10/12/2002
Postów: 524
Bosacki??? Nie wiem co Janas w nim widzi. Ja mimo wszystko proponuje poczekac z megakrtyka, wyzwiskami itd. Przerabialismy juz to jak Polska przegrala z Anglia 1-2 u siebie a potem byly gratuacje za awans...

I słowko o bramkarzach: wszyscy maja swoje wady, Boruc puszczal szmaty p-ko jakims drewniakom fakt, ale jesli chodzi o Kuszczaka to tez widzialem jak zaliczyl wielkiego babola w bardzo waznym meczy z Tottenhamem. Mozna powiedziec ze WBA przegralo wtedy przez niego.Spokojnie wiec z opiniami.

Do góry
#578698 - 22/05/2006 16:10 Re: Zmiana w kadrze!!!
Borinho Offline
enthusiast

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 201
Skąd: Kraków
Drodzy państwo tb4eraz już wiem nasz trener oszalał w zasadzie bo to że Gorawski nie będzie grał i powołanie obrońcy dla mnie oznacza tylko tyle że Smolarek zagra w pomocy. A w ataku zobaczymy super gwiazde Polskiej Kadry Grzegorza Rasiaka ,,Rasialdinho'' który przyczynił się do awansu do mś zdobywając w meczach w których grał aż 0 bramek . Prawdziwy rasiak Rasialdinho. Właśnie nie możemy nie krytykować bo Janas nie wie co robi. Kompletnie oszalał w 2004 roku przed porażką uratowała go opinia publiczna która rządała wręcz powołania Franka Frankowskiego. Teraz jest to samo tylko Janas czuje się gwiazda że to on zbudował tą wielką drużyne która awansowała do MŚ i może robić co chce. Poprostu nie da się już określić decyzji Janasa po 7 dniach i dziejszym zastępstwie można powiedzieć tylko tyle Janas to szaleniec i beznadziejny selekcjoner bo powołanie za ofensywnego pomocnika to kuriozalna decyzja Janasa Janosika.

Do góry
#578699 - 22/05/2006 16:33 Re: Zmiana w kadrze!!!
_Prospar_ Offline
stranger

Meldunek: 10/04/2006
Postów: 17
Troszke tej sytuacji nie rozumiem. Według mnie rozsądniejsze było przesunięcie jako prawego pomicnika Irka Jelenia a w jego miesjce powołać strikera ( Saganowski). Co do wcześniejszych powołań: z zostaweniem Franka zgodze sie w 100%. Chłopaka w Anglii przybrał masy, utracił swoją świerzość, dynamkie i swobode w grze. To nie ten sam zawodnik co kilka miesięcy temu. Błędem było pominięcie Dudka. Nawet jakby miałbyć 3 kipperem. On zawsze wprowadzał dobrą atmosfere i potrafił zmobilizować i pomóc młodym. Ze swoim doświadczeniem mógłby być cenny w kadrze. W innych decyzjach popieram naszego menago. POLSKA

Do góry
#578700 - 22/05/2006 17:09 Re: Zmiana w kadrze!!!
Borinho Offline
enthusiast

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 201
Skąd: Kraków
Prospar nie wiesz co mówisz , Dudek słusznie że nie jedzie bo ławe grzał od roku , a Frankowski to ojciec awansu i formy aż tak nie stracił żeby go pomijać Janas jest szaleńcem i w ogóle nie mam zdań opisujących co ten gość robi. Prawdziwy człowiek z puszczy

Do góry
#578701 - 22/05/2006 17:22 Re: Zmiana w kadrze!!!
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
co Ty Borinho mozesz wiedziec?
Trenowales z nimi albo chcoiaz widziales 1 trening?
To co w tv to za malo.
Poza tym Janas zrobil bardzo dobrze, rozbil uklady panujace w reprezentacji, widac po obecnych wypowiedziach, ze starszyzna sie strasznie panoszyla.
Ciekaw jestem po co wypowiadaja se takie gwiazdy jak Iwan i Swierczewski na temat powolan, czego krytykuja?

Do góry
#578702 - 22/05/2006 17:56 Re: Zmiana w kadrze!!!
_Prospar_ Offline
stranger

Meldunek: 10/04/2006
Postów: 17
Świr i Aiven to niespełnione "gwiazdy". Uważają się za ważne postaci w polskiej piłce. Zawodnika ze zasługi się nie powołuje. Co z tego że głównie dzięki niemu jedziemy do Niemiec. Ale pożytek z niego byłby niewielki(z taką formą jak teraz prezentuje). Borinho jestem ciekaw co będziesz pisał jak ten "nieznający się na rzeczy" Janas osiągnie mniejszy czy większy sukces. Jak większość Polaków zero optymizmu i tylko krytykować portafią :]

Do góry
#578703 - 22/05/2006 18:14 Re: Zmiana w kadrze!!!
Borinho Offline
enthusiast

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 201
Skąd: Kraków
A co to będzie sukces wyjście z grupy np???
Sukces to można mówić tylko o medalu lub 8. Bo Ekwador i Kostaryka są do pokonania jak nic .... Skończcie pierdolić że Frankowski coś tam chciał nakraść w reprezentacji jak jego tak cenili selekcjonerzy że nawet 20 meczu nie ma w niej ale liczba goli do występów mówi wszystko że nie jest to piłkarz z przypadku . Za Engela był Olisadebe Za Janasa jest Frankowski z tym że Janosik nie nawidzi Franka odpoczątku nie szczepili sobie uprzejmości i teraz jegomość odstawił go gdy ten ma dołek formy .Ale jakoś u Brożka czy Milli super formy nie widzę więc nie wiem po co jadą tam. Szkoda słów dziś już mógł się zlitować nad ludźmi i zrobić jedną dobrą rzecz włąnczając Franka bo nie wiem po co Bosacki który nie sprawdził się w Nunberdze, za co on tam jedzie...... no comment. Ja nie mam słów na Janasa bo Frankowskiego potraktował jak ,,Murzyn zrobił swoje Murzyn może odejść . Nie rozumiem tego czemu odbiera się najlepiej wyszkolenemu technicznie piłkarzowi w Polsce wyjazd na mundial........ Teraz już wiem że nawet jak ktoś kontuzji dozna jeszcze to i tak Frankowskiego nie powoła bo to było przyznanie się do błedu .... a ludzką rzeczą jest błądzić Panie Janas..... ludzką szkodaaaa..........................ps. Jak wejdziemy do 8 to powiem że Janas jest cudotwórcą i przyznam się do błedu publicznie na tym forum . Choć nigdy nie wybacze mu że nie zabrał takiego napastnika jak Franek . Tak jak Włosi chyba nigdy nie wybaczyli braku w kadrze R.Baggio w euro 96 .

Do góry
#578704 - 22/05/2006 18:34 Re: Zmiana w kadrze!!!
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
a ja uwazam ze sukcesu w postaci wyjscia z grupy nie bedzie smiesza mnie glosy specow telewizyjnych od pilki ktorzy uwazaja ze wyjscie z tej grupy to bulka z maslem - przynajmniej niekiedy odnosze takie wrazenie-mysle ze dla naszych kopaczy te mistrzostwa zakoncza sie bardzo szybko z dorobkiem 2 gora 3 pkt! jezeli sie myle to odstrzekam to na forom (pociesza mnie to ze nie bede odosobniony )

Do góry
#578705 - 22/05/2006 18:43 Re: Zmiana w kadrze!!!
_Prospar_ Offline
stranger

Meldunek: 10/04/2006
Postów: 17
Jeżeli wyjdziemy z grupy i w nastepnej fazie odpadniemy to do Janasa nikt nie będzie miał prestensji. Wykona plan minimum. Tym składem jesteśmy w stanie to spokojnie osiągnąć. Powołanie Mili, Brożka, Gizy, Dudki, Fabiańskiego i reszty młodszych graczy ma na celu oswojenie ich z wielką imprezą i z kadrą. W myśl o eliminacjach do Euro. Zardząd napewno nie ukrywa że wkoncu by chciał awansować do ME, tym służą te powołania. Pierwsza 11-tka praktycznie się nie zmieni. Borinho zakończmy temat powołań itp. I tak będziemy ściskać kciuki za biało-czerwonych Zdravim

Do góry
#578706 - 22/05/2006 18:59 Re: Zmiana w kadrze!!!
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
ale to chyba nie tak kolego!!! MS to nie poletko doswiadczalne (chyba ze dla naszej druzyny tak ) to szczytowa impreza ktora odbywa sie raz na 4 lata i raczej zadna z reprezentacji nie jedzie tutaj po nauke tu trzeba jechac po medal ewentualnie po bardzo przyzwoity wynik tak pierwsza 8- semka wszystko co ponizej to totalna klapa dla kazdej markowej druzyny!!!

Do góry
#578707 - 22/05/2006 19:03 Re: Zmiana w kadrze!!!
_Prospar_ Offline
stranger

Meldunek: 10/04/2006
Postów: 17
Markowej drużyny.... Polska do takiej napewno nie należy . Więc awans z grupy będzie już sukcesem. A coś więcej to już będzie znakomity wynik. Wiadomo że nic wielkiego na tym mundialu nie osiągniemy bo nie mamy do tego predyspozycji i... ludzi do grania, więc lepiej pomyśleć o przyszłości (czyt. Euro).

Do góry
#578708 - 22/05/2006 19:08 Re: Zmiana w kadrze!!!
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
a to niby dlaczego nie nalezy???? wedlug mnie tak w koncu od kilkudziesieciu lat kreci sie w okolicach 30 miejsca (raz wyzej raz nizej) mysle ze nobilituje ja to do takiego okreslenia- zadziwia mnie Wasza pewnosc co do wyjscia z grupy - ja tam taki pewny to bym tego nie byl - chyba wszyscy niewiele wiemy o potencjalnym naszym kontrkandydacie!! (celowo nie pisze ktorym bo moze sie ich okazac trzech)

Do góry
#578709 - 22/05/2006 19:12 Re: Zmiana w kadrze!!!
_Prospar_ Offline
stranger

Meldunek: 10/04/2006
Postów: 17
No właśnie jesteśmy w 30 rankingu FIFA, przed nami jest wiele (28) ekip, więc awans do ćwierćfinału (8) to będzie wielki sukces na ktróy, moim zdaniem naszej kadry nie stać. Gremlin masz racje wyjście z grupy nie będzie takie proste. Ale ten skład jak zagra na poziomie swoich umiejętnosci to powinnien to spokojnie wywalczyć.

Do góry
#578710 - 22/05/2006 19:21 Re: Zmiana w kadrze!!!
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
oby dal Bog bo w nim upatruje najwieksza nadzieje!!!!!

Do góry
#578711 - 24/05/2006 06:53 Re: Zmiana w kadrze!!!
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Pierwsza jedenastka z Rasiakiem?

śmiać się czy płakać , bardziej chyba to drugie.........

Do góry
#578712 - 24/05/2006 18:33 Re: Zmiana w kadrze!!!
jarkow Offline


Meldunek: 06/12/2004
Postów: 2961
Od czasu ogłoszenia "kadry Janasa" codziennie tutaj zaglądam, codziennie próbuję napisać co o tym myślę i za każdym razem rezygnuję bo niewiele z tego wszystkiego rozumiem.
Nie rozumiem braku Dudka, nie rozumiem braku Franka. Nie rozumiem bełkotu, że nie są w formie. I co z tego?????
To są gracze, którzy naprawdę bardzo wiele potrafią i ich miejsce jest w kadrze.
A którzy są w formie? Żurawski, Smolarek. Ktoś jeszcze?
A czy dublerzy są w formie?

Jestem przekonany, że taki Franek ciągle jest w stanie wejść na kilkanaście minut i zrobić swoje. Na pewno nie potrafi tego Rasiak, wątpię by umiał to Brożek (jeszcze nie ta klasa). Tak samo nie rozumiem, skąd się tam wziął biegający jak opętany Mila (straszna niekonsekwenja salekcjonera, która burzy całą "logikę" jego wywodów).
A już całkowicie osłupiałem, gdy powołanie za Gorawskiego otrzymał Bosacki. O ile Gorawski zawsze był nieprzeciętnym walczakiem i nic nie miałem przeciw temu powołaniu, o tyle Bosacki wydaje mi się tutaj nieporozumienien (fanów Lecha i samego piłkarza proszę o wyrozumiałość).
Obrońca może to i dobry, ale czy zastąpi Gorę?

Nie przyjmuję argumentów, że Janas rozbił jakieś tam układy.
A gdzie ich nie ma? Dzięki temu zabiegowi niemal połowa kadry to ludzie nowi i niezgrani.

I niech mi nikt nie mydli oczu o perspektywie bydowy reprezentacji na ME. Teraz są MŚ i trzeba robić wszystko, żeby osiągniąć najlepszy wynik.

Każdy napastnik świata wykonując strzał na bramkę Dudka, ma świadość, kto tam stoi. Ehh, szkoda moich nerwów.

A Jan Pietrzak śpiewał coś takiego "... i co by tu panowie jeszcze spieprzyć, co by tu jeszcze spieprzyć?".

Do góry
#578713 - 24/05/2006 19:55 MŚ 2006 - Kadra Polski
AnJay Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2003
Postów: 3523
Ci co teraz tak krzyczą na Janasa powinni ochłonąć, wyciszyć się i poczekać przynajmniej do meczu z Kolumbią.
Nikt z nas nie wie jaka naprawdę była atmosfera w drużynie. Nikt z nas nie wie jak spisywali się zawodnicy na zgrupowaniach.
Kilka moich uwag:

1. Franek.
Co z tego że jest dobrym piłkarzem, skoro nawet na treningach ostatnio mu strzały nie wychodziły. Nie strzelił nawet bramki spadkowiczom z jakiegoś Crewe czy innych Millwall'ów. Franek nawet w wywiadach wcześniej mówił że Janas mógłby nie zabrać go na MŚ i nie będzie miał do niego za to pretensji.
W ostatnich wywiadach już po ogłoszeniu kadry Panu Tomkowi chodziło tylko o to że był zapewniany że pojedzie, a tu okazało się że nie pojechał. To jest niezbyt miła dla niego sprawa, nie powinien go nikt zapewniać że ma gwarantowany wyjazd. Gdyby Franek nie był zapewniany (między innymi przez media) o tym że pojedzie, to w ogóle by nie miał nic do Janasa. Bo skoro się strzela ostatniego gola w grudniu 2005 to trudno się załapać do kadry. Wystarczyło strzelić chociaż 2 gole w Championship (Rasiak to potrafił...) i wyjazd na MŚ gwarantowany. Tak więc większy żal my kibice możemy mieć do Frankowskiego niż do Janasa. Do Janasa mam tylko żal za to, że nie powiedział wcześniej Tomkowi że nie jest pewny czy go weźmie.
I to nie jest tak że Janas nie lubi Franka i dlatego go nie wziął. Przecież on go powoływał, chciał żeby się przełamał i strzelił coś. Nie strzelił z Litwą, zagrał słabo, ale Janas znów go powołał by dać mu szansę... Tak więc nie można powiedzieć że Janas jest aż tak bardzo niechętny do tego zawodnika.
Frankowski mógłby pojechać na te MŚ i byłby spokój (zresztą bym się ucieszył bo Franka lubię), ale jak nie pojechał to od razu w Polsce musimy robić wielki szum medialny i tragedię narodową. Polakom zawsze ciężko zrozumieć pewne rzeczy.
To moje zdanie o sprawie Franka.

2. Dudek, Kłos, Rząsa.
Dwóch wyżej wymienionych panów Tomków na pewno nic nie wniosłoby do kadry, więc w ogóle tu nie ma o czym dyskutować.
Dudek... no tutaj zaskoczenie, ale to nie jest żaden problem i tutaj znów wielki popis dziennikarzy ktorzy umieszczali Dudka w kadrze a tu zonk! Sprawa bramkarza jest mi zupełnie obojętna bo w Polsce mamy chyba najlepszych bramkarzy na świecie i możemy przebierać i wstawić byle którego i wstydu nie będzie. Jak obrońcy zagrają kaszanę to bramkarz i tak nic nie pomoże. Ale w Polsce oczywiście trzeba było zrobić z tego tragedię narodową

3. Saganowski.
Tego nie rozumiem. Widocznie Janasowi coś się w nim nie podoba. Moim zdaniem bardzo dziwna decyzja o niepowołaniu go. No ale OK, niech tak będzie skoro selekcjoner tak wybrał.
PS - dziwne że nie było szumu medialnego że Sagana nie powołał Szum był wokół piłkarzy zasłużonych dla reprezentacji, ale będących bez formy. Sagan nie ma takich osiągnięć w reprze, ale formę miał i strzelać gole potrafi...

4. Powołanie młodych zawodników.
Super sprawa, brawa dla Janasa! Pamiętajcie że jak gramy rezerwowym składem to gramy bardzo dobrze, bo wtedy jest walka! A starym się nie chce biegać (MŚ 2002)

Na razie wystarczy, a potem napiszę parę innych rzeczy

Do góry
#578714 - 24/05/2006 20:08 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
jarkow Offline


Meldunek: 06/12/2004
Postów: 2961
Quote:

Nikt z nas nie wie jaka naprawdę była atmosfera w drużynie. Nikt z nas nie wie jak spisywali się zawodnicy na zgrupowaniach.




I tutaj się z Tobą zgadzam. Być może niedługo ukaże się kolejna książka, z której dowiemy się czegoś więcej.

Do góry
#578715 - 25/05/2006 11:32 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
atmosfera atmosferą Janas stracił pomocnika , a na jego miejsce wstawił obrońcę , murowanie braki w kazdym meczu na Mundialu i moze Żuraw coś ustrzeli ot cała wielka myśl taktyczna Janasa. Oczywiście odszczekam to wszystko publicznie jak będzie innaczej.

Do góry
#578716 - 25/05/2006 12:06 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
http://mundial.onet.pl/0,1247843,1328531,wiadomosc.html

Ciekawe o co chodzi??

Do góry
#578717 - 25/05/2006 12:09 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
pewnie zaczął palić zubra , dlatego nic nie mogli wykryć

Do góry
#578718 - 25/05/2006 13:46 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
AnJay Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2003
Postów: 3523
Dziwna jest ta sprawa Gorawskiego.
W Moskwie mówią że piłkarz był zdrowy... Ale bardziej trzeba uwierzyć naszym lekarzom niż tamtym rosyjskim. Przecież nikt by nie strzelił takiej ściemy po to żeby za Gorawskiego powołać Bosackiego.

Powołanie "Bosego" jest zaskoczeniem, bo przecież Janas w rezerwie miał postawić na młodzież, a tu taki niezbyt młody obrońca. A dlaczego obrońca to już trener wyjaśniał, że będzie miał po równo obrońców i pomocników. W tamtą noc co wymyślał powołania pewnie źle policzył zawodników Prawą stronę będziemy mieli silną, bo jak nie Smolarek to Kosowski lub Jeleń, no i trener uznał że na prawą pomoc zawodników ma pod dostatkiem. Wolałbym osobiście w to miejsce Błaszczykowskiego, który przecież może zagrać na obronie lub w pomocy. Decyzja ta jest trochę niezrozumiała... Błaszczykowski mógłby się ograć na Mistrzostwach podobnie jak inni (Giza, Jeleń...). Chyba że jakąś kontuzję złapał o czym nie wiem. Ale szkoda że to Bosacki pojechał a nie piłkarz Wisły.
Jednak nie będę krytykował Janasa i poczekam do sparingu z Kolumbią, któa wczoraj zremisowała z Ekwadorem 1:1.

Do góry
#578719 - 28/05/2006 13:06 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Na zakończenie zgrupowania w Bad Ragaz piłkarska reprezentacja Polski pokonała w towarzyskim meczu czwartoligowy szwajcarski FC Winklen St. Gallen 10:0 (3:0). Spotkanie trwało godzinę.

Cztery bramki strzelił Grzegorz Rasiak

a po trzy zdobyli Euzebiusz Smolarek i Sebastian Mila.

---

No to obecność Rasiaka w podstawowym składzie na Ekwador jest niestety przesądzona. Janas i tak by go wystawił, a tu jeszcze taki pretekst.
No i Mila... 3 gole, o zgrozo! Zaraz się okaże że Krzynówek i Kosowski będą na trybunach.


Taki Rasiak i Mila to dziwni piłkarze - ze słabiutkimi rywalami (w takich sparringach albo z Wyspami Owczymi) potrafią dobrze zagrać. Ale każdy ich występ z poważnym rywalem kończy się kompromitacją.

Boję się, że Janas się podjara i na Ekwador powystawia takich Rasiaków, Mile, Lewandowskich etc. A że Ekwador to wbrew temu co niektórzy piszą poważny rywal, pewnie takie coś skończyło by się kolejną kompromitacją.


Edited by Bzyku (28/05/2006 13:06)

Do góry
#578720 - 28/05/2006 14:01 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
AnJay Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2003
Postów: 3523
Ja myślę że na Ekwador w Ataku wybiegnie Smolarek. Ma tą przewagę że już z nimi grał i strzelił ładną bramkę piętą. No i dziś też wybiegł w podstawowym w ataku i strzelił wszystkie bramki dla naszej drużyny w pierwszej połowie, więc to o czymś świadczy.

Do góry
#578721 - 29/05/2006 10:04 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
AnJay Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2003
Postów: 3523
Jak ktoś będzie jutro na meczu to weźcie sie zorganizujcie jakoś i krzyknijcie "Grzesiek przepraszamy" albo coś w tym stylu bo to już jest denerwujące że ludzie ciągle jadą po Rasiaku, mimo że ten strzela gole jak na zawołanie w sparingach i naprawdę jest w formie. Co z tego że źle zagrał z Anglią? To było pół roku temu. Normalnie już mam dość tych durnych Polaków.
Teraz przeczytałem że Rasiak był wczoraj zdołowany, mimo że 4 bramki strzelił. Jak tak dalej kibice będą po nim jechać to ja się wcale nie zdziwię że Rasiak zagra słabo na MŚ. Jak on może normalnie grać jeśli wszyscy mają go w dupie?
Ten mój tekst pewnie ma słaby zasięg i nie przemówi do tych ludzi. Ale weźcie ludzie coś z tym zróbcie bo już nie można tego słuchać.

Do góry
#578722 - 29/05/2006 10:27 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Jana powiedział dzisiaj w "ŻW" ->

Reakcja niepowołanych była mocna. Czy się tego spodziewałem? Nie czytam gazet, ale ktoś mi opowiadał, że Jurek Dudek miał powiedzieć, że gdy układałem listę kadrowiczów, byłem jakby nieprzytomny. Mam bawić się w tej samej konwencji i głośno pytać, czy podczas pewnego zgrupowania w Świerklańcu Dudek był nie całkiem przytomny?

Czy wie ktoś o jakim zgrupowaniu mówi Janas?!

Do góry
#578723 - 29/05/2006 10:45 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
nie wiem, o którym zgrupowaniu mówi Janas, ale tak jak pisałem po ogłoszeniu kadry przez Janasa, że boję się popsucia atmosfery w kadrze. I wszystko ku temu zmierza.

Pominięci zawodnicy w mniej lub bardziej odpowiedni sposób wylali swoje żale, co zrozumiałe. Teraz Janas odpowiada jakimiś insynuacjami i jutro na łamach Fuck-tu i innych brukowców będzie toczyć się "polemika" między Janasem, a pominiętymi zawodnikami.

Dziennikarze swoje dodadzą, gdzieś padnie o kilka słów za dużo i atmosferę szlag trafi.

Do góry
#578724 - 29/05/2006 10:48 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Quote:

Jana powiedział dzisiaj w "ŻW" ->

Reakcja niepowołanych była mocna. Czy się tego spodziewałem? Nie czytam gazet, ale ktoś mi opowiadał, że Jurek Dudek miał powiedzieć, że gdy układałem listę kadrowiczów, byłem jakby nieprzytomny. Mam bawić się w tej samej konwencji i głośno pytać, czy podczas pewnego zgrupowania w Świerklańcu Dudek był nie całkiem przytomny?

Czy wie ktoś o jakim zgrupowaniu mówi Janas?!




Czyzby o tym gdzie przyjechaly panienki i nie wszyscy chlopcy byli zdatni do uzytku??

Do góry
#578725 - 29/05/2006 10:49 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
AnJay Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2003
Postów: 3523
Quote:

Jana powiedział dzisiaj w "ŻW" ->

Reakcja niepowołanych była mocna. Czy się tego spodziewałem? Nie czytam gazet, ale ktoś mi opowiadał, że Jurek Dudek miał powiedzieć, że gdy układałem listę kadrowiczów, byłem jakby nieprzytomny. Mam bawić się w tej samej konwencji i głośno pytać, czy podczas pewnego zgrupowania w Świerklańcu Dudek był nie całkiem przytomny?

Czy wie ktoś o jakim zgrupowaniu mówi Janas?!



był rok 2003....

"
Afera "rozporkowa"...
Listkiewicz ujawnia, że na zgrupowaniu kadry były prostytutki.
Wiele było nieścisłości jeśli chodzi o zwolnienie kucharzy i masażystów reprezentacji Polski. Teraz zmowę milczenia przerwał Michał Listkiewicz, prezes PZPN, który przyznał, że na zgrupowaniu kadry w Świerklańcu obecne były prostytutki - pisze "Sport".
Panie lekkich obyczajów odwiedziły Pałac Kawalerów w Świerklańcu, gdzie skoszarowana była piłkarska reprezentacja Polski, przed meczem z Węgrami.
Prezes PZPN za zaistniałą sytuację obarczył winą Roberta Sowę, reprezentacyjnego kucharza i dwóch masażystów: Krzysztofa Leszczyńskiego i Artura Frączka.
To pierwszy w historii polskiej piłki przypadek ujawnienia rodzimej afery "rozporkowej".
"

chyba o to chodziło

Do góry
#578726 - 31/05/2006 05:32 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
po wczorajszym meczu utwierdzilem sie w mojej opini co do kompetencji janasa- mysle ze facet ktory nie potrafi prawidlowo skonstruowac zdania nie jest w stanie zmontowac dobrej druzyny- a janas wyglada mi jakos tak dziwnie na absolwenta szkoly dla sprawnych umyslowo inaczej!!!

Do góry
#578727 - 01/06/2006 06:37 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
najnowszy dowcip janasa - za Onetem on wiedzial ze tak bedzie (mecz z kolumbia) na tym etapie przygotowan!!! ot kawalarz!!!

Do góry
#578728 - 01/06/2006 20:44 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
AnJay Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2003
Postów: 3523
gremlin trochę optymizmu. Szczytowa forma naszych orłów przyjdzie dopiero po wyjściu z grupy

Do góry
#578729 - 01/06/2006 23:08 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
shatig Offline
enthusiast

Meldunek: 21/03/2006
Postów: 279
Skąd: SKOTABEO
Quote:

gremlin trochę optymizmu. Szczytowa forma naszych orłów przyjdzie dopiero po wyjściu z grupy



Lekki błąd - szczytowa forma ma przyjść podobno 9 czerwca , jak mówił jeden z naszych kadrowiczów ( niestety nie pamiętam kto)

Do góry
#578730 - 14/06/2006 23:33 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
z przykroscia stwierdzam ze moja "czarna wizja" scenariuszu uczestnictwa naszych orlatek w tych mistrzostwach sprawdzila sie- jest to dla mnie kiepski powod do samozadowolenia !

Do góry
#578731 - 14/06/2006 23:49 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
Stajnia Offline
member

Meldunek: 06/11/2003
Postów: 120
Skąd: miasto na śl
To co zrobił Janas to poprostu skandal !!!!!!!!!!!!!!!! Wielkie uznanie dla chłopaków obiecali walke, lepszą gre i pokazali to. Pierwszy mecz zawalili zawodnicy nie wypełniając taktyki chociaż wcale się nie dziwię, bo jak można grać płynnie taktyką, która wcześniej grało się raz i to chwile przed mistrzostwami. To co w meczu z Niemcami zrobił Janas to poprostu już nie błąd ale skandal ! Po co on powołuje 23 osobową kadre skoro nie robi zmian. Żurawski, Krzynówek słaniali się na nogach ale Janas czeka ale na co
?
Do cholery dlaczego nie ściągnął Sobolewskiego po żółtej kartce ?
Cały pub w którym oglądałem mecze po kartce dla Sobola domagał się zmiany, bo każdy wiedział, że bardzo prawdopodobne jest, że za chwile dostanie kolejną żółtą i czerwień, zwłaszcza, że Sobolewski znany jest z takich numerów ale Janas śpi. Więc jak to jest laicy w barze wiedzieli tak logiczną rzecz, a Janas nie wiedział
?
Dymisja przegrał w tym meczy tylko Janas. Szacunek dla zawodników obiecali i dali wszystko z siebie ile mogli.

Do góry
#578732 - 15/06/2006 11:31 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
Patricu$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/07/2001
Postów: 8615
Skąd: Bulvarre_de_la_Rava
Janas zawali juz w pierwszym meczu wystawiając Nasza Narodówke w układzie 4-5-1 (z krajami Ameryki tak sie nie gra!) a wczoraj zagraliśmy dokładnie tak jak gralismy w eliminacjach 4-4-2 i tak powinno sie grać zawsze - zwycieskiej druzyny sie nie zmienia!!! Niestety on jest trenerem a jego widzimisie sprawiło ,ze wracamy do POlski

EKWADOR - KOSTARYKA REMIS
EKWADOR - NIEMCY REMIS
POLSKA - KOSTARYKA wygrana POLSKI


...i znów brakło troche szczescia!

Do góry
#578733 - 15/06/2006 15:44 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
Maksiarz Offline
member

Meldunek: 05/03/2004
Postów: 116
Skąd: Wrocław
Ludzie kto dał z siebie wszystko?
Jeleń i Boruc?
A gdzie reszta......
druzyna bez charakteru,umiejetnosci,klasy,ambicji i oczywiscie ZENADA

Do góry
#578734 - 15/06/2006 19:32 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
buubi Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/01/2004
Postów: 1905
Skąd: Rzeszów
Daj spokoj - dali z siebie wszystko, tylko wiecej nie mogli no na wiecej nie maja umiejetnosci. Ambicji im w tym meczu ciezko odmowic, ale umiejetnosci brak.

Do góry
#578735 - 15/06/2006 20:21 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
darekdarecki Offline
old hand

Meldunek: 25/04/2005
Postów: 968
Quote:

Ludzie kto dał z siebie wszystko?
Jeleń i Boruc?
A gdzie reszta......
druzyna bez charakteru,umiejetnosci,klasy,ambicji i oczywiscie ZENADA




Twój wpis to żenada.

Już dawno tak walczacej POLSKI niewidziałem.
I nie tylko ja jestem takiego zdania

Do góry
#578736 - 20/06/2006 17:04 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
[Procek] Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 365
Skąd: Krakow ul. Kałuży
Ciekawi mnie jedno dlaczego nasz Trener Paweł Janas niedał szans tym co niegrali w żadnym innym spotkaniu? Ja mysle ze gdyby wposcil Piotrka Gize na pomoc to on naprawde pokazałby co potrafi, mowię to niedlatego ze jestem kibicem
Cracovia Krakow tylko za tym przemawiają fakty takie jak,
Piotrek Giza niedostał jeszcze nigdy szansy zagrania w Reprezentacji Polski I napewno chciałby sie pokazać jaknajlepiej zarowno przed trenerem jak i przed Kibicami,
chciałbym im pokazać na co go stać, zrobic pozytywne
wrazenie, które mogło by spowodować ze cześćiej bedzie dostawal okazje od selekcionerów reprezentacji Polski, a
a wkoncu znowu taki zly to on niejest, umie wypracowac okazje, pociągnąć pilke bokiem, dobrze zacentrowac, powalczyc a taki Zurawski na ataku 2 mecze z Ecuadorem i Niemacmi Przestał jak drewno, on sobie sam np nieumie wypracowac okazji..tylko czekac na pilke i czekac..

Do góry
#578737 - 20/06/2006 18:47 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
No cóż wydaje mi się, ze Janas nie pozwolił grać wszystkim kadrowiczą gdyż zależało mu by jednak dociagnąć dobry rezultat do końca, by nie zaprzepaścić prowadzenia.

Chciał zakończyć trzeci mecz pozytywnie by nieco zatrzeć ślady dwóch pierwszych spotkań.

Do góry
#578738 - 20/06/2006 18:53 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
[Procek] Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 365
Skąd: Krakow ul. Kałuży
"pomyśl zanim napiszesz" takie cos powinno pokazac się w regulaminie forum

btw: ale gdy podczas meczu z Ecuadorem Wielki Zurawski stal jak patyk + kilku innych liczac w tym Krzynówka, tez niepowinien zrobic zmian tylko czekac na dociągnięcie rezultatua 2-0 a nie 3-0? a moze ci nowi pokazali by lepszą klase gry od tych co grali i WCALE W TO NIEWĄTPIE

Do góry
#578739 - 20/06/2006 18:59 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
tomiw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/01/2002
Postów: 2273
Skąd: Węgorzewo
Franek wycągnął by na 3-4

Do góry
#578740 - 20/06/2006 23:44 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
[Procek] Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 365
Skąd: Krakow ul. Kałuży
a wiesz ze możliwe, napewno lepiej wypracowywałby nam sytuacje które Żurawski mogłby kończyc lub tez samemu strzelac bramki moglby i jestem pewien ze Polska wypadlaby dużo lepiej niz wypadła

Do góry
#578741 - 21/06/2006 06:41 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Panowie- wloze jeszcze kij w mrowisko i powiem tak- 100% winy za te slabiutkie wystepy ponosi trener powodow badz dowodow jest kilka -
-fatalna taktyka w pierwszym meczu
-slabe rozeznanie przeciwnikow no moze poza Niemcami (ktorych akurat mieli sobie odpuscic)
- powolywanie do kadry lawkowiczow (pozniejsze uzywanie tego jako swojej obrony)
- niepowolanie do kadry filarow sukcesu w eliminacjach (Dudek i Frankowski)
- mysle ze zbyt duza interwencja osob trzecich w ustalanie kadry
itd itd itd
mozna by jeszcze wiele dzial wytoczyc przeciw temu pseudo trenerowi bo jak pisalem jeszcze przed mistrzostwami trener z niego zadny!!! i powiem Wam cos lepszego na koniec specjalnie sie nie zdziwie jak ten burak utzryma sie na tej intratnej posadzie!!!!!

Do góry
#578742 - 21/06/2006 06:45 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
allesandros Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/04/2006
Postów: 2053
Skąd: Gerlach
jesli mieliby zmieniac trenera to juz dzisiaj a nie czekac do 14 lippca

sa chyba eliminacje do mistrzostw europy i ewentualny nowy trener mialby wiecej czasu na poznanie wszystkiego, chyba ze znowu olewamy euro

Do góry
#578743 - 21/06/2006 06:58 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
TANAMERAH Offline
old hand

Meldunek: 01/07/2004
Postów: 940
Zapewne tak będzie. Powodów jest kilka a najistotniejszy dla Listkiewicza to ten,że Kasperczak który jak wiadomo jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji po Janasie /obaj panowie nie przepadają za sobą/ musi do końca tygodnia odpowiedzieć na oferty z zagranicy i z tego powodu Listkiewicz będzie zwlekał aby pozbyć się niewygodnego człowieka, za którym są w większości media i nie tylko. A następny w kolejce czeka kolega Janasa z Amiki pan S. Majewski.

Do góry
#578744 - 26/06/2006 13:57 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
Czy ktoś wie ilu naszych trenerów wysłał PZPN na mundial by się czegoś nauczyli (nowinki, niuanse taktyczne, itp.) ???

Wydaje mi się, że niewielu (stąd poziom wyszkolenia naszych trenerów i notabene grajków taki a nie inny), w zamian pojechała chyba armada nikomu nie potrzebnych działaczy.

Do góry
#578745 - 28/06/2006 12:08 Re: MŚ 2006 - Kadra Polski
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
MŚ są raz na cztery lata. Reprezentacja Polski nie zawsze kwalifikuje się do fazy finałowej.
Piszę o tym dlatego, iż jestem zbulwersowany postawą naszych reprezentantów w Niemczech, a także ich doborem. Bo na MŚ powinno pojechać 23 zawodników, z których każdy prezentuje poziom gry uprawniającej go do udziału w tak wielkiej imprezie i każdy jest gotowy do gry. Tak niestety nie było. I wcale nie chodzi mi tu o nieobecnych ( Dudek, Kłos, Frankowski ), bo wybór selekcjonera potrafię uszanować, ale o tych, którzy pojechali.

Okazało się bowiem i to bardzo szybko, że Żurawski po raz kolejny zawodzi na Mundialu, w gorszej dyspozycji są Krzyżówek, Szymkowiak i jeszcze paru innych… i nie ma kim ich zastąpić!
Dziwi mnie obecność kilku zawodników, szczególnie Mili i Kosowskiego, którzy nie zagrali ani minuty.
Ci zawodnicy nie graja nawet w swoich klubach, więc brak formy dla nikogo zdziwieniem być nie może. Dziwi mnie także obecność Dudki, Gancarczyka, Gizy czy Brożka. Dudka dostał swoją szansę w meczu z Niemcami i spieprzył cały wysiłek pozostałych zawodników i to spieprzył tak fatalnie, że w moich oczach dyskwalifikuje go to dożywotnio. Przypomnę, iż zmienił on zmęczonego Michała Żewłakowa i miał pilnować szybkiego Odonkora. Dudka nie pojął nawet tego i skończyło się to bramką. Myślę, że on lepiej pilnuje swojego odtwarzacza mp3.

Gancarczyk i Giza nie dostali nawet szansy gry, co świadczy o tym, że trener nie miał do żadnego z nich przekonania. To dziwne, bo skoro na ławce siada Szymkowiak, to naturalne wydaje się, iż zastąpić go powinien ktoś z dwójki – Mila, Giza. Piotrka nie winię, bo szansy nie dostał. Nie winię także Gancarczyka, bo i jemu przyszło oglądać cały mundial z ławki. Jestem pewien, że ten chłopak upilnowałby Odonkora, gdyby taka szansę dostał.
Paweł Brożek taka szansę dostał, choć krótko, i pokazał, iż warto na niego stawiać.

Ci, którzy pojechali zawiedli w meczu z Ekwadorem, który był do ogrania. W każdym razie tego meczu nie wolno było przegrać. Wszyscy to powtarzali w kółko, a skończyło się na 0:2!
Zawodnicy byli nieprzygotowani mentalnie do tego spotkania i oddali je w zasadzie bez walki. Tego zrozumieć nie potrafię. Chęć do gry pokazali dopiero rezerwowi, Jeleń i Brożek, ale zmiany przeprowadzone zostały zbyt późno.

Czy są zawodnicy, którzy mogą wracać z podniesionym czołem?
Najczęściej wymieniani są Jeleń, Smolarek, Boruc i Bosacki.
Ja mam trochę inne zdanie
Jeleń i Smolarek tak, bo pokazali, że potrafią walczyć, że nie pękają, choć z piłkarskiego punktu widzenia pożytek z nich był niewielki.
Boruc rozegrał jeden wspaniały mecz z Niemcami i już zaczął kreować się na wielkiego gwiazdora i kogoś z jajami, Efekt był taki, że wpuścił szmatę w meczu z Kostaryką.
Bosacki to nasz najlepszy strzelec i jest to dla Bartka jakiś powód do zadowolenia, ale trzeba powiedzieć, ze w obronie jest on słabiutki. Nie dziwi mnie, iż nie załapał się w słabym niemieckim zespole z Norymbergii.

Ja sądzę, iż nie zawiódł Marcin Baszczyński, który wyciągnął wnioski z meczu z Ekwadorem, który mu nie wyszedł, i w dalszej części był wyróżniającym się zawodnikiem. Jeszcze lepiej zaprezentował Michał Żewłakow, moim zdaniem najlepszy Polak na niemieckim Mundialu.

Czy mamy drużynę na ME?
Obawiam się, że nie!
Jeśli w eliminacjach pojawia się te same twarze co na mundialu, to przegramy je z kretesem!
Większość zawodników będzie przeżywać jeszcze niepowodzenia na mundialu, część zostanie odstawiona na boczny tor, niektórzy zrezygnują sami. I dobrze, bo tę reprezentacje trzeba przewietrzyć i to ostro!

Jeśli ktoś jest zmęczony i ma dość futbolu ( to słowa Żurawskiego ) to takim panom trzeba po prostu podziękować. Trzeba podziękować tym, którzy nie grają w swoich klubach, bo to nie jest przypadek. Są po prostu słabi i dlatego grzeją ławę. Trzeba pozbyć się także tych, którzy spoczęli na laurach i bardziej myślą o pieniądzach niż karierze.
Kadrę trzeba odmłodzić. U nas z tych co grali najmłodsi to Brożek ( 1983 ), Smolarek, Jeleń ( 1981 )
W innych reprezentacjach, gdzie jest w czym wybierać, grają znacznie młodsi zawodnicy i często są to wyróżniający się piłkarze.

Polska osiąga wiele sukcesów w piłce juniorskiej i młodzieżowej. Trzeba temu się przyjrzeć, wyszukać chłopaków z jajami i dać im szansę. Najpierw w klubie, potem w reprezentacjach. Lubański debiutował w wieku 17 lat. Nie mówię, że trzeba radykalnie odmłodzić kadrę, ale odmłodzić ja trzeba.
Trzeba poszukać chłopaków ambitnych, którzy chcą coś osiągnąć, chłopaków inteligentnych, bo to jest niezmiernie ważne, i chłopaków obdarzonych szybkością i sprawnością, bo są to czynniki decydujące.
Guus Hiddink pokazał, że taki zabieg jest możliwy i nawet w Korei można zbudować liczącą się drużynę.
Skoro można w Korei, to tym bardziej w Polsce!

Na koniec powiem, że piłka to tylko sport. Można mecz przegrać, ale po walce. I to nie takiej, jaką oglądaliśmy z Niemcami, bo to była heroiczna obrona Częstochowy. Trzeba także stwarzać zagrożenia pod bramką przeciwnika. A do tego potrzeba odwagi i wiary we własne umiejętności.
Tej wiary zabrakło naszym na Mundialu. Prawdziwy kibic nigdy nie będzie mieć pretensji, kiedy jego ukochana drużyna przegra, ale da z siebie wszystko.
Bo takie mecze chcemy oglądać, na takie mecze czekamy.

Do góry
Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >




Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, burbon, Irek, VVega, phenomenon, wHiTe_StAr, rafal08, kemp, forty, igea23, 11kera11, end), 3438 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45061 Tematów
5585600 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07