Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Opcje tematu
#612040 - 05/07/2006 08:52 Re: [1/2] Francja - Portugalia
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Quote:

Quote:

Quote:

http://img153.imageshack.us/img153/2235/image0015xy.jpg





bystre oko wypatrzy że to nie fajka!!!




To co to w takim razie jest ? Bo mi to jawnie wygląda na fajkę.

Zresztą, co się będzie przejmował. Zostały mu dwa mecze do zakończenia kariery.





hehe ale naiwniaki.

zizou przyjmuje pozycję myślącą i pociera podbródek, nie widać popielniczki na stole, nikt inny nie pali, zdecydowanie nie wygląda na to że pali fajke.

a jeśli chodzi o ''bialy polysk'' to oczywiście krawędź krzesła mieszczącego się za szybą. radzę sie przyjrzeć

zidane nigdy nie palił.

Do góry
Bonus: Unibet
#612041 - 05/07/2006 08:58 Re: [1/2] Francja - Portugalia
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja postawiłem na awans Francuzów, bo moim zdaniem mają oni lepszą pakę niż Portugalia. 2 linia Francuzów - miodzio.
( Zidane, Vieira, Ribery, Makelele i Malouda )
Pierwsza trojka w wybornej dyspozycji. Do tego dochodzi jeszcze Henry, choć slabszy niż w Lidze Mistrzów, ale zawsze groźny i pewny blok obronny. Najsłabszym punktem wydaje mi się Barthez.
Jeśli Francuzi utrzymasją formę z 2 ostatnich spotkań, to ich zwycięstwo nie podlega dla mnie dyskusji.

Portugalia ma trochę nieobliczalną drużynę. z jednaj strony dobra obrona, z drugiej zaś - strzelają mało bramek.

Bramkarz Ricardo lepszy od Bartheza
Formacja obronna na korzyść Francuzów.
u portugalczyków nie przekonuje mnie Meira
Druga linia - poza dyskusją dla Francji
U Portugalczyków nie przekonuje mnie Deco, ktory ma bardzo przeciętny sezon. Na MŚ gra bez wyrazu i sporo fauluje.
W ataku wyżej oceniam Henrego od Paulety

Plusem Portugalczyków jest doswiadczony trener.

Portugalczycy, chcąc to wygrać, będą musieli zagrać swoj najlepszy mecz na mistrzostwach. Do tej pory wygrywali, ale bez wyrazu i w sumie mało przekonująco.
Mają sporo atutów, bo jest to i Figo, i Ronaldo, i Maniche
Moze nawet Deco, jak się obudzi, Pauleta / Gomez

Faworytem są Francuzi i to też jest handicap dla Portugalii
Nie wiadomo, jak Francja zagra z tej pozycji
Ja myślę, że gorę jednak weźmie doświadczenie, ktore jest po stronie Francji. Ich piłkarze nie wypuszczą tej szansy i awansują
Portugalia, która powtórzyła sukces z 1966 r, może zawieść, bo w decydujacych momentach tak jest
Jak przykład podam ME, gdzie grajac u siebie, przegrali final z Grecją
Awans do finału MŚ też może ich sparaliżować

Historia pojedynków pomiedzy tym zespołami jest burzliwa. Było sporo incydentów, ale na ogół wygrywali Francuzi.
Myślę, że teraz też Francja awansuje, choć niekoniecznie w przeciagu 90 minut.
Spodziwam się w tym meczu wielu fauli i złośliwości
warto zagrać na żolte kartki, bedzie ich sporo
Moze nawet czerwień, karny, obroniony karny

Mecz raczej z gatunku underowych, choć szybko strzelona bramka może popsuć szyki underowcom

Do góry
#612042 - 05/07/2006 09:13 Re: [1/2] Francja - Portugalia
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Francja-Portugalia x
Trzeba przyznać,że bardzo ciężki mecz nadarzył nam się do typowania.Z jednej strony wspaniale ostatnio grająca Francja z wybornym Zizou w meczu z Brazylią,a z drugiej Portugalia,któa w meczu z Anglią zagrała bez wyrazu,a jednak wygrała.Jeżeli mielibyśmy patrzeć na ostatni mecz obu drużyn to bez wątpienia zdecydowanym faworytem jest Francja ale ja przestrzegam przed takim myśleniem.Bo dzisiaj jest inny dzień i przede wszystkim do składu Scolariego powraca Deco i Costinha co jest niewątpliwie dużym wzmocnieniem.Mam nadzieję,że zobaczymy dzisiaj wielki spektakl ale w regulaminowych 90 minutach bo jak narazie to na tych mistrzostwach drużyny po wyjściu z grupy prezentują grę w szachy czyli dbają o to by nie stracić bramki.Myślę jednak,że w tym spotkaniu zobaczymy bramki i po 90 minutach będzie wynik 1:1 ,a tam to już 50-50 chociaż skłaniałbym się bardziej na Portugalczyków ale to raczej z faktu,że ich lubię.

Do góry
#612043 - 05/07/2006 09:25 Re: [1/2] Francja - Portugalia
Zabielany Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/02/2005
Postów: 5727
Skąd: Bytom
Kilka zagadnień...

coaching... moim zdaniem bez porównania. Domenech pomimo wyeliminowania dwoch faworytów imprezy... nie przekonal mnie. Scolari to jeden z szesciu najlepszych szkoleniowców na planecie. Potrafi wykrzesac z zawodnika wiecej niz ktokolwiek inny.

Mentalność. Francja byla faworytem grupy... zagrala w niej 3 slabe spotkania i sie przesligznela. Potem byla w cieniu... i odprawila faworyzowaną Hiszpanie i Brazylie. Moze oni po prostu nie potrafia sobie poradzic z presją ? Dzisiaj Francja znowu w roli faworyta, dlatego nie wróże im niczego dobrego. Portugalia z pewnoscia juz cel minimum ugrala po awansie do cwiercfinalu. Moga grac na luzie, bez presji... a co ugraja to ich.

Jesli chodzi o sam mecz to mysle nad overem i ewentualnym zabezpieczeniem... dw 1-1.

Zazwyczaj w sporcie jest tak, ze po czyms wielkim... przychodzi maly kryzys... niewatpliwie spotkanie z brazylia i ich calokowita demilitaryzacja, neutralizacja bylo czyms ponadprzecietnym.

Wraca Deco i Costinha, jednak szczerze mowiac watpie czy odegraja oni jakas znaczaca role w tym meczu. Srodek Francji Makelele Vieira to chyba najsielniejszy punkt zespolu... dlatego wiekszosc akcji portugali bedzie szla bokami... gdzie jest nieopierzony Abidal i srodniak Sagnol.

Nie wiem kto awansuje... ale osobiscie zagram sobie awans ekipy Scolariego oraz Portugalie jako zwyciesce turnieju, w ramach delikatnej kontry na zwyciesctwo wlochów. Żaby Italia ogra w ewentualnym finale...

Mysle, ze nie bedzie dogrywki dzisiaj... Portugalia wygra w 90 minutach 2-1

Do góry
#612044 - 05/07/2006 09:45 Re: [1/2] Francja - Portugalia
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Dzisiaj,podobnie jak wczoraj,wiecej wynaturzen osobistej natury,kogo się lubi a kto jest wrogiem.Tylko co to ma wspólnego z bukmacherką?W tych meczach mozna obstawiac wiele zdarzen i zamiast tym sie zając,podając buka ,kurs,limit i ew.uzasadnienie,to wiekszość pisze o swoich sympatiach bądz uprzedzeniach.

Do góry
#612045 - 05/07/2006 11:11 Re: [1/2] Francja - Portugalia
MagiK Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 11245
Mi osobiscie trudno wskazac druzyne, ktora wejdzie do finalu. Dlatego osobiscie zagram:
Francja - Portugalia X @ 3,05 5/10
Francja - Portugalia dw 1:1 @ 6,00 stake 2/10
Francja, z meczu na mecz gra coraz lepiej, a po wspanialym spotkaniu z Brazylia, bedzie jej trudno zagrac jeszcze lepiej. Nie zgadzam sie z Zabielany87, jezeli chodzi o niewytrzymywanie presji. W 1998 roku presja byla jeszcze wieksza,a jednak zdobyli tytul. Na tym mundialu tez osiagneli swoj cel bo kto spodziewal sie,ze dojda do polfinalu?! Niewiele osob...Francja juz szaleje ze szczescia,a dzisiaj moze wrecz eksplodowac...Od zagrania czystej jedynki odstrasza mnie przede wszystkim Barthez i Portugalia. Jest to druzyna bardzo ambitna i jezeli zagra z takim zaangazowaniem jak w meczu z Holandia...bedzie niezwykle ciezko Francuzom odniesc zwyciestwo. Jak dla mnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja,ze bedzie X w regulaminowym czasie gry...a co sie wydarzy pozniej??? Nie mam pojecia
Ale z calego serca bede dopingowal:

ALLEZ LES BLUES !!!

Do góry
#612046 - 05/07/2006 11:20 Re: [1/2] Francja - Portugalia
Munios Offline
newbie

Meldunek: 02/07/2006
Postów: 40
Skąd: Świdnica
Ja dziś typuje 2, lecz nie jestem pewien tego typu w 100%.

Dlaczego? Uważam, że Francja jest zdecydowanie lepszym zespolem od Portugalii. Portugalia ma znakomite jednostki jak: C. Ronaldo, Figo czy też Deco. Natomiast wydaje mi się, że Francja jest bardziej klasowym zespolem i posiada dość równą mocną kadrę. Jedynym słabym punktem jest bramkarz Barthez, choć może nie jest on slabym zawodnikiem ale jest wielce niewiadomy i nieprzewidywalny. Zdarza się, że broni arcy trudne sytuacje, lecz zdarza się również, że popelnia katastrofalne błędy w niegroźnych sytuacjach, ale zauważyłem, że tych drugich popełnia coraz mniej :]

Wiadomo, obie druzyny zagrają na maxa mozliwości. Wydaje mi się, że Portugalia ma problemy ze strzelaniem bramek ostatnio, patent z Pauletą zabardzo się nie sprawdza, ten zawodnik praktycznie nie ma okazji do strzelenia, a za to próbują z dystansu Maniche, c. Ronaldo i inni...A Francuzi z meczu na mecz grają coraz lepiej, mają piekielnie silną pomoc, wspaniałego klasowego napastnika no i dobrą obronę. Jeżeli Francja zagra tak dobrze jak z Brazylią to uporają się z Portugalczykami w 90 minutach.

Także skłaniam się ku zwycięstwu Francji w regulaminowym czasie.

Portugalia - Francja 2 => 2.10 => Unibet

Do góry
#612047 - 05/07/2006 12:10 Re: [1/2] Francja - Portugalia
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Ciekawą analize tego meczu przedstawiła Wyborcza

Analiza wg Wyborczej

Do góry
#612048 - 05/07/2006 12:29 Re: [1/2] Francja - Portugalia
Kris5 Offline
addict

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 430
Skąd: Inowroclaw gg2713248
No wydaje mi sie ze nei jest to tylko ciekawa analiza ale bardzo trafna ja osobicie uwazam pdonbnie jak panowie z wyborczej i mysle ze dzis francuzi rozprawia sie z portugalia w regulaminowym czasie gry i posatwie to poweidzmy stawka5/10 i na handicap 1/10 Pozdraiwam i zycze powodzenia.

Do góry
#612049 - 05/07/2006 13:37 Re: [1/2] Francja - Portugalia
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Francja - Portugalia (aw.) 2 2.65 GB
Francja - Portugalia 2 4.10 GB

Czas, kiedy mozna bylo zarobic na tym mundialu grajac 1x2 juz sie skonczyl, wiec ze stawkami radze ostroznie. Tak jak pisalem gram na Portugalow, rano bylo 2.50, teraz jest 2.65, ogromny ped ludu na zwyciestwo i awans Francuzow. Przejdzmy do meritum:

Nie zgadzam sie z wyborcza w kilku kwestiach, wiec do niej sie bede odnosil. Po pierwsze roznica klas na pozycji bramkarza w obu ekipach na chwile obecna dla mnie jest bardzo duza. Zgadzam sie, ze Ricardo ma problemy z dosrodkowaniami, ale Barthez ma problem ze wszytskim, od koncentracji po komunikacje z obrona, wykopy, dosrodkowania, obrony. To byl niewatpliwie bardzo dobry bramkarz, ale zawsze byl pajacem, obecnie jest juz tylko pajacem.

Obrona jako te 4 persony ktore graja najblizej wlasnej bramki to juz zdecydowana korzysc Portugalii, zacznijmy od Miguela, nieprzecietny pilkarz, znakomita kondycja, szybki, dobry w obronie, najlepszy boczny obronca tych mistrzostw dla mnie, po drugiej stronie Nuno Valente, troche slabszy i w ataku i w obronie od Miguela, ale i tak w porownaniu do bokow Francji sa o wiele lepsi, Sagnol jest slabiutki, nie ta szybkosc, slabe dosrodkowania, slaby drybling, stosunkowo latwy do przejscia, Abidal z kolei to niezla sciana, ale w ataku to klopsik. Srodek obrony to Gallas i Thuram, a po drugiej stronie Carvalho i Meira. Zarowno Gallas jak i Carvalho graja znakomity turniej, sa nie do przejscia, pomiedzy nimi stawiam znak rownosci w obronie, jednak w polu karnym grozniejszy jest Carvalho, jesli chodzi o drugie osobki to Meira jest dla mnie lepszy na CHWILE OBECNA od Thurama, Lilian ma juz swoje lata, jest wolniejszy, gorzej reaguje itd. Dlatego tez tu stawiam tez + dla Portugalii.

Pomoc to jest formacja, ktora pewnie zadecyduje o tym spotkaniu, z jednej strony Zidane, ktory po jednym meczu z Brazylia zostal okrzykniety najwieskza gwiazda tych mistrzostw , znakomity, aczkolwiek tak samo nieskuteczny Ribery, nejlepszy zdecydowanie pilkarz Francji-Makelele, przecietny Malouda, no i strasznie drewniany Vieira. Powiem szczerze, ze jestem przerazony tym, ze niejaki Patrick zbiera tyle splendorow za robote, ktora wykonuje Claude, Vieira byl bardzo dobry, obecnie tak jak Thuramowi brakuje mu szybkosci, zwinnosci itd. I umiejetnosc znalezienia sie w polu karnym podczas stalych fragmentow gry nie powinna przyslonic obrazu gry DMC Francji. Z kolei w Portugalii sa Figo, Ronaldo, Deco, Costinha i pewnie Maniche, chyba, ze czymstam Luis zaskoczy. Jesli chodz o Figo, no to Luis czas na retirement, wolny, bez pomyslu w ataku, duzo pil przez niego przechodzi i co ciekawe troche dogral, ale to juz nie ten pilkarz, nie ma sil na taki turniej jak WC. Costinha i Maniche to niezli wymiatacze moim zdaniem, aczkolwiek zaden z nich nie jest godzien nawet Makelele buty czyscic, jedyny argument ktory moga przedstawic swoim vis-a-vis to strzal z dystansu Maniche'a, ktory z reszta moze zdecydowac o calej konfrontacji. Zostaja 2 osoby, ktore moim zdaniem przechyla
szale na strone Portugalii, niezmordowany Ronaldo, tyle bezproduktywny czasem i egoistyczny, co zaskakujacy i genialny oraz Deco - swego czasu w jakimstam temacie wspomnailem ze jest 2 pilkarzy, ktorzy osiagneli jak dla mnie bardzo dobra forme i przewyzszaja swoj poziom z klubu, Byli to Pirlo i Deco, Pirlo wczoraj wprowadzil Italie do finalu, mam nadzieje, ze dzis z Portugalia zrobi to Deco. O ile pierwszy mecz z Arabami wyszedl mu srednio, mimo, ze strezlil piekna bramke, to w meczu z Holendrami do momentu, gdy ten pajac z Ajaksu nie oddal futbolowki byl najlepszy na murawie i szkoda tylko, ze pauzowal, choc z drugiej strony to moze byc bron na Francuzow, bo jest wypoczety. Problem Portugalii polega na Makelele, reszta grajkow jest do przejscia, ew. do zatrzymania. Zidane i Vieira juz dawno przestali grac na dobrym poziomie, jedna jaskolka wiosny nie czyni.

Ataku nie ma sensu porownywac, Henry jest zdecydowanie lepszy od Paulety, nawet grajac na pol gwizdka.

Jesli chodzi o trenerow to tak jak juz wczensiej pisalem Raymond jest niezlym trenerzyna, biorac pod uwage trendy, ktore teraz w futbolu panuja. Fakt: Scolari jest lepszy, co nie znaczy dla mnie przynajmniej, ze jest pomiedzy nimi spora roznica.

Dodajac aspekt tego, ze Francuzi grajac jako faworyt zawodza, a takze to, ze pewnie mysla, ze maja juz za darmo Final, bo Portugalia jest cieniutka stawiam na Portugalie. A na bohatera zawodow typuje kogos z 3: Maniche, Deco, Ronaldo, zastrzegajac, ze Maniche moze nim zostac tylkow przypadku pieknego strzalu z dystansu dajacego zwyciestwo, niewazne czy na 1:0 czy na 5:4 i czy w 1. czy 90. minucie.

Uprzedzajac wrzuty na mnie, ze sie nie znam albo cos, napisze, ze porownywalem formacje a nie cala gre ofensywna czy defensywna danej ekipy. Portugalia mi przyniosla sporo sianka juz i w 1/8 i w 1/4, licze, ze to bedzie trwalo nadal.

Do góry
#612050 - 05/07/2006 15:42 Re: [1/2] Francja - Portugalia
Happy Birthday Stoin Offline
Profesor

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 28891
Skąd: ॐ नमः ...
Dobra analiza gnom

W zasadzie nie mogę sie zgodzić tylko z twierdzeniem że obrona "zdecydowanie" na korzyść Portugalii.
W obydwu ekipach są ludzie którzy mają coś czego nie mają ich vis a vi.

Miguel bezsprzecznie jeden z najlepszych zawodników na tej pozycji w MŚ.Nuno Valente nie wyróznia sie niczym szczególnym, solidny w obronie ale w ofensywie już nie jest tak rózowo.W ekipie "trójkolorowych" Sagnol tak jak piszesz nie ta szybkośc, napewno nie można powiedziec ze jest nie do przejscia, dośrodkowania itp to napewno nie jest jego mocna strona.Abidal podobnie - w obronie dużo lepszy niz w ofensywie.Meira i Carvalho to niezły duet ale moim zdaniem Gallas + Thuram to jednak wartościowsi zawodnicy w środku obrony.Gallas świetna koncówka sezonu w Chelsea w mś róznież gra na wysokim poziomie.Thuram może juz nie najmłodszy ale doświadczeniem,ograniem, umiejętnością ustawiania sie itd oraz to jaki ma wpływ na zespół bije na głowe środkowych defensorów Portugalii mysle ze Gallas również.
Najważniejsza sprawa.Trzeba wziąśc pod uwage fakt że Francuzi oprócz czterech obrońców mają jeszcze Makelele.O nim można mówić w samych superlatywach...co do tego nie ma żadnych watpliowści więc nie bedę sie rozpisywał na jego temat bo szkoda prądu czasu itd.

Dlaczego jeszcze nie mogę sie zgodzić że defensywa zdecydowanie na korzyśc Portugalii.

Nie zapominajmy kogo odprawili do domu Francuzi.Hiszpania która mimo wszystko ma rewelacyjnych kreatywncyh ofensywnych zawodnikow a mimo to praktycznie oprócz sytuacji po którym strzelili gola to nie ma miała za bardzo nic do powiedzenia w tamtym meczu.Brazylia to samo.Oczywiście nazwiska nie grają ale pozwolić na jeden czy dwa strzaly w całym meczu takim zawodnikom jak Ronaldinho Kaka Juninho Ronaldo Ze Roberto to naprawde budzi respekt.

Nie zdziwi mnie fakt że i dziś nie zobaczymy bramki w regulaminowycm czasie.Biorąc pod uwagę to że obie druzyny straciły tylko 2 bramki w całym turnieju w/g mnie wynik 0-0 bardzo prawdopodobny.

Jesli miałbym grać cokolwiek to zagrałbym

Dokładny wynik: 0-0 1-0 albo 0-1
Oczywiście under 2.5
Awans Portugalii

No i zgodzę sie z Zabielanym że po znakomitym meczu a za taki trzeba uznac występ Francuzów przeciwko Brazylii często przychodzi kryzys więc dziś większe,teoretycznie oczywiście,szanse daję Portugalii i to im będe kibicował ( może nie "Judaszowi" z wiadomych przyczyn )

VeB

Do góry
#612051 - 05/07/2006 17:18 Re: [1/2] Francja - Portugalia
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
ciężko mi wyczuć ten mecz.... ostatecznie zagram na Les Bleus porównywanie poszczególnych formacji nie jest aż tak istotne.. drużyna jest jednoscią a wiadomo że w kupie siła.


Scolari trenerem jest wybitnym, choć dziś ,moim zdaniem, za wiele nie wskóra.

Francuzi są bardziej doświadczeni, imponuje mi ich obrona, niby stara, ale jakże solidna. 2świetni defensywni w sukurs z Zizou, który jak na prawdziwego gladiatora przystało, kończy karierę w wielkim stylu --> moim zdaniem to za dużo na młodszą, ale mniej doświadczoną ekipę z Płw. Iberyjskiego


mnie osobiście Portugalczycy nie przekonują i uważam, że większą siłą rażenia dysponują trójkolorowi.

spodziewam się równego, ciężkiego meczu, zapewne będzie dużo walki w środku pola, wszakże oba timy preferują sławetne na tym mundialu już, 4-5-1. jeśli chorągiewka z gwizdkiem za bardzo nie będą przeszkadzały w grze, z boju zwycięsko powinni wyjść Francuzi.

ukąsić może każdy, wybitnych jednostek nie brakuje, ja jednak liczę na Zizou, który tym mundialem na długo wpisuje się w annały piłkarskiej historii, jak i na Henry'ego, który w moich oczach należy do czołowej trójki snajperów świata.

kursy na awans żabojadów mnie nie interesują, więc chwytam współczynniki ponad 2,0 na triumf Francuzów w 90min.

moim zdaniem Portugaleiros trochę szczęśliwie, nie do końca zasłużenie znaleźli się aż w półfinale i ranga meczu, jak i świadomość ze osiągneli już bardzo wiele, może ich ciut przerosnąć.

dywagować można przed meczem w różne strony, jak będzie ---> to się okaże, ja wszakże zadowole się typem na ''koguty''.

a więc świetnych emocji na meczu!

21:00

Do góry
#612052 - 05/07/2006 17:22 Re: [1/2] Francja - Portugalia
LART Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/12/2005
Postów: 1757
Quote:

Ciekawą analize tego meczu przedstawiła Wyborcza

Analiza wg Wyborczej





//Kilka razy autor tego tekstu użył tam takiego sformułowania:

cyt. ....piłkarsko Francuzi biją Portugalczyków na głowę... .

Nie zgadzam się z tym !! Opinia przesadzona - zdecydowanie

Do góry
#612053 - 05/07/2006 17:28 Re: [1/2] Francja - Portugalia
LART Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/12/2005
Postów: 1757
Quote:

Quote:

Ciekawą analize tego meczu przedstawiła Wyborcza

Analiza wg Wyborczej





//Kilka razy autor tego tekstu użył tam takiego sformułowania:

cyt. ....piłkarsko Francuzi biją Portugalczyków na głowę... .

Nie zgadzam się z tym !! Opinia przesadzona - zdecydowanie





//Zapomniałem dodać Już tyle napisaliście, że nie warto nawet tracić czasu bo nie wiele chyba się da nowego do tego dodać. Ale ja kibucuję Portugalii. Pewnie tego nie zagram ale będę im kibicował. Myślę, że zobaczymy ładny i zacięty mecz z dogrywką.
Mój typ: under 2,5

Do góry
#612054 - 05/07/2006 17:44 Re: [1/2] Francja - Portugalia
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
oczywiście, że jest to opinia przesadzona. Pamiętajmy, że Francja zagrała 2 dobre mecze - a nie 20 - jak się niektórym wydaje.

Francuzi są na pewno zespołem lepiej poukładanym organizacyjnie. Każdy wie, co ma robić - i robi to bardzo dobrze. Bardzo dobra asekuracja w zespole i umiejętność zagęszczenia środka pola.
Z Makelele i Vieirą mają bardzo duże szanse opanować środek pola.

Minusy Francuzów to... paradoksalnie Zidane. Jest on w bardzo dobrej dyspozycji ostatnio, ale to tylko jeden zawodnik - przez którego idzie cała gra Francji. Jeśli Portugalczykom uda się skutecznie odciąć go od podań, trójkolorowi będą mieli bardzo duże problemy.
Słabsi też są Thuram (już nie ta szybkość) i jednak niepewny w bramce Barthez.
Jest jeszcze Henry - najczęściej chyba łapany na spalonych zawodnik tych MŚ - całkiem prawdopodobne, że Portugalia też będzie grać offsaidami, a wtedy Henry wielokrotnie może "rozłożyć" atak francuzów wybijając tym samym drużynę z rytmu.

Stąd wniosek, że Portugalia zapewne będzie próbować jak największej ilości prostopadłych podań na Thurama (tak jak Brazylia - tylko im to nic nie dało, bo Thuram wolny, ale Ronaldo też) i strzałów z dystansu.


Co do samej Portugalii to ich atutem w tym meczu powinna być mnogość zawodników zdolnych kreować akcje. Jest Luis Figo, jest Deco, który będzie zapewne rozciągał często grę na boki i jest nieobliczalny Cristiano Ronaldo, który będzie "czarował" dryblingami. Kilka razy pewnie potknie się o własne nogi, ale kilka razy też może zasiać grozę w polu karnym Francuzów.

Siłą Portugalii jest ich trener, wszak to wciąż aktualny Mistrz Świata, pałający pewnie chęcią zemsty za odpadnięcie Brazylii. On może skutecznie zneutralizować najsilniejsze punkty francuzów.

No i mają cały zastęp solidnych wyrobników i dobrych obrońców. Do tego chętnie włączających się bocznych obrońców.



Myślę, że czeka nas ostra walka o środek pola, którą w końcu wygrają Francuzi i tym samym będą często prowadzić atak pozycyjny. Portugalia będzie raczej szukać szans w kontrach i kreatywność ofensywnych zawodników.
Ich minusem może być Pedro Pauleta, który dość słabo poczyna sobie na tym mundialu.

Spodziewam się bardzo zaciętego meczu, ale nie obfitującego w wiele sytuacji podbramkowych.

Wynik zdecydowanie na under, całkiem prawdopodobna moim zdaniem dogrywka. I licząc na aktywność Henryego można też zagrać większą ilość spalonych dla Francji.


A kto w finale?

Ja jednak dawał bym 55% szans Portugalii - ta drużyna świetnie sobie radzi nie będąc faworytem i wyraźnie im to leży. Francuzi jak się wydaje przeżywają renesans formy, ale wciąż nie jestem skłonny wierzyć, że to stała tendencja.
Mam przeczucie, że tym razem czeka Francuzów słabszy mecz, a odpowiednio przypilnowany Zidane już tak nie poprowadzi trójkolorowych do finału.

A jeśli dojdzie do karnych, wydaje się, że tu Ricardo sobie lepiej poradzi od Bartheza. Może gdy będzie dogrywka, Portugalczycy nastawią się na karne - licząc na nie.

Reasumując:

under 2,5 - 8/10 , @1.38

Francja (więcej spalonych) - 7/10 , @1.40

Francja (posiadanie piłki) - 6/10 , @2.00

X (90min) - 4/10 , @2.75

Portugalia(awans) - 4/10 , @2.40


wszystkie kursy z Unibetu


P.S. W sumie to mi nawet wisi, kto wygra - i tak Włosi zdobędą Mistrzostwo

Do góry
#612055 - 05/07/2006 18:11 Re: [1/2] Francja - Portugalia
roads Offline
journeyman

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 84
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Czy zostanie przyznana czerwona kartka w regulaminowym czasie?
Tak - 3.00 Expekt - 3/10

Czy rzut karny będzie przyznany w regulaminowym czasie?
Tak - 3.70 Expekt - 3/10

I nie pytajcie dlaczego...

Do góry
#612056 - 05/07/2006 18:28 Re: [1/2] Francja - Portugalia
TTomi Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/09/2005
Postów: 1748
Tak mi się rzucił w oczy zakład w Unibecie:
Ile razy on zostanie sfaulowany? (Włącznie z dogrywką)
Luis Figo (Zawodnik musi grać od początku meczu by zakłady były ważne)
Over 2.5 1.90
Under 2.5 1.80

Jak dla mnie oczywisty over po dobrym kursie... Z tego co pamietam, to Figo lezy na boisku w kazym meczy po kilka razy... A dodatkowo zaklad wazny z dogrywka co jescze ew. zwieksza szanse...

Do góry
#612057 - 05/07/2006 18:29 Re: [1/2] Francja - Portugalia
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Patrzac realnie dzis zagraja dwie typowo underowe druzyny, jednak minus i minus daje plus, moze warto zaryzykowac over??
Czesto szukajac czegos znajdujemy to tam gdzie nikt inny nie probowalby sie schylic
Kurs 3 jako sam kurs to lakomy kasyk, owszem szanse na wejscie sa niewielkie ale jako ze nic innego dzis nie gram zaryzykuje over

Portugali - Francja over 2,5 kurs 3,00 2/10

Po za tym nie palam wieksza sympatia ani do Francuzow, a zwlaszcza do Portugalczykow wiec wisi mi kto dzis wygra, pewnie bedzie nudny mecz ale chyba dla dobra finalu lepsi beda Francuzi bo Portugalczycy nijak w tych mistrzostwach nie kojrza mi sie z ladna gra
...a i tak mistrzostwo zdobeda Wlosi

Do góry
#612058 - 05/07/2006 18:32 Re: [1/2] Francja - Portugalia
zbychal Offline
veteran

Meldunek: 19/02/2003
Postów: 1216
Francja.
Barthez-bialy
Abidal-czarny
Thuram-czarny
Gallas -czarny
Sagnol-bialy
Malouda-czarny
Makelele-czarny
Vieira-czarny
Zidane-arab
Ribery-bialy
Henry-czarny

I teraz policzmy :mamy 3 bialych w pierwszej 11 reprezentacji Francji
Mysle, ze nazwa reprezentacja Francji jest mocno przesadzona.

I to jest kolejny powod dla ktorego niezbyt lubie zabojadow.
Na codzien sa tacy niby tradycjonalisci i konserwatysci, a jak przyjdzie do walki na boisku to zbieraja sobie ludzi z kolonii, a do walki na polu bitwy to cudzoziemcow z Legii Cudzoziemskiej...

Portugalia tez sobie bierze Brazylijczykow, ale nie az tak nachalnie, zeby zostalo im 3 Portugalczykow w kadrze i dlatego bede kibicowal Kopciuszkowi.
A mecz jest typowy No Bet. Jedynie statystyka i historia przemawiaja za awansem Francji i underem w 90 min gry.

Do góry
#612059 - 05/07/2006 18:39 Re: [1/2] Francja - Portugalia
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Over 2 2.43
Francja awans 1.6

Do tego za mniejszą stawkę Francja 1 2.3

Dzisiejszy mecz jak dla mnie zdecydowanie łatwiejszy do wytypowania!

Choć nie lubię to doceniam Portugalczyków, ale 1/2 to w sam raz wynik na ich obecne możliwości.

Potencjały obydwu drużyn wyrównane, tak więc zadecydują indywidualności - Zidane, Henry, Ribery.

Na chwilę obecną Francja jest dla mnie głównym faworytem do trofeum!!!

Do góry
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >




Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (VVega, phenomenon, rafal08, kemp, forty, igea23, Lukasz111, 11kera11, end), 3447 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45061 Tematów
5585600 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07