Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#672828 - 27/09/2006 23:46 Re: samochody
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Ja chcialem wygrac, a tu psikus. -1200 zl w 24 godziny i chyba po frytkach jest jesli o furę chodzi...

Do góry
Bonus: Unibet
#672829 - 28/09/2006 07:42 Re: samochody
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Quote:

Quote:

E36 1.8is w zupelnosci wystarczy, swietnie sie prowadzi, no i wyglada w miare sportowo :




Tylko że pokazałeś wersje z pakietami M3 oraz ostatnią bestię prawdziwą M3 (nawet z oryginalnymi felgami) One rzeczywiście wyglądają sportowo (ale jeździ chyba tylko ta srebrna ).

Nie twierdzę że e36 coupe nie wygląda fajnie.




"Biemdablju" jest calkiem fajne, zwlaszcza coupe
Mniej mi sie przy tych autkach podobaj ich poprzedni wlasciciele, duza czesc kupuje myslac ze maja juz rakiete i moga smigac ile wlezie, a z moich doswiadczen wynika ze auta te wymagaja sporej dbalosci i starannosci.
Nie twierdze ze wszystkie "biemdablju" sa skatowane ale znaczna ich czesc tak, znalezienie dobrego egzemplarza nie zamordowanego przez fana tjuningu albo rzeznika z betonowa noga nie jest latwe.
O gazie nie wspominam bo o czym tu wspominac
Ogolnie E36 coupe podoba mi sie jako model, jednak przy zakupie mechanikowi kazalbym ja rozebrac do "naga"

Ktos tu cos na Fordy narzeka
Sa dwa powiedzenia,

Ford gowno wart i Nie kazda morda pasuje do Forda

Bynajmniej nie probuje porownywac Forda z BMW ale Fordy to nie sa zle autka, kwestia kto czego oczekuje i ile chce wydac.
Uzywany samochod jest tyle wart ile jego poprzedni wlasciciel,
sprzedawalismy ostatnio samochod zony, chetnych z naszej okolicy bylo tylu ze nie moglem uwiezyc ze niby ciezko sprzedac samochod,
teraz sprzedajemy jedno auto firmowe lepiej wyposazone w podobnym roczniku i juz wiem jak ciezko sprzedac samochod

Za 15 tysiecy szedlbym w kierunku jakiejs nieduzej pojemnosci i jak najwyzszego rocznika, Civic bylby niezlym autkiem:)

Do góry
#672830 - 28/09/2006 07:48 Re: samochody
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
A ja mam pytanie, czy ktos wie co to jest zaznaczonew czerwonym kwadracie? Silnik Opel Astra 1,8i 8 zaworów
I co to jest ta rurka odchodząca od tego,zaznaczona strzałką

Silnik Opel Astra 1,8

Do góry
#672831 - 28/09/2006 14:21 Re: samochody
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
W zaznaczonym czerownym kwadracie znajduje się wejśie gumowego przewodu pod pokrywę zaworów od chwytu powietrza (odma).

Nie znam tego silnika więc trudno mi powiedzieć z tego zdjęcia co to jest ta mała rurka.

Do góry
#672832 - 29/09/2006 13:09 Re: samochody
SZULC Offline
old hand

Meldunek: 14/10/2003
Postów: 930
Skąd: Gdańsk
Mam problem z autem moim a niebede zakladal specialnie nowego tematu dla jednego pytania. Posiadam VW Polo z 96 r. i problem w tym , że podczas jazdy albo mi gaśnie ( co jest super niebezpieczne zwlaszcza jak ma sie na liczniku ponad 100 i wspomaganie wysiada w tym moemncie) albo krztusi sie, dławi sie, szarpie do przodu. Taka sama rekacja jest kadego auta jak niema benzyny w aucie. A paliwko oczywiscie jest. Jak narazie to zostal wymieniony filtr paliwa, była takze taka opcja ze paliwo w jakim nim bylo jak kupilem go z Niemiec bylo poprostu stare i ze mogly sie dostac jakies paprochy do srodka. I kupilem taki plyn który wlalem do baku i on ponoc ma rozcienczyc te niby brudy. Ale to bylo jakis cza stemu. Na chwile obecna mam ciagle ten sam problem. I zwracam sie z pytaniem czy ktos moze mial taki problemz uatem i wie jak temu zapobiec.

Do góry
#672833 - 29/09/2006 13:40 Re: samochody
Mar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/04/2006
Postów: 1816
Quote:

Mam problem z autem moim a niebede zakladal specialnie nowego tematu dla jednego pytania. Posiadam VW Polo z 96 r. i problem w tym , że podczas jazdy albo mi gaśnie ( co jest super niebezpieczne zwlaszcza jak ma sie na liczniku ponad 100 i wspomaganie wysiada w tym moemncie) albo krztusi sie, dławi sie, szarpie do przodu. Taka sama rekacja jest kadego auta jak niema benzyny w aucie. A paliwko oczywiscie jest. Jak narazie to zostal wymieniony filtr paliwa, była takze taka opcja ze paliwo w jakim nim bylo jak kupilem go z Niemiec bylo poprostu stare i ze mogly sie dostac jakies paprochy do srodka. I kupilem taki plyn który wlalem do baku i on ponoc ma rozcienczyc te niby brudy. Ale to bylo jakis cza stemu. Na chwile obecna mam ciagle ten sam problem. I zwracam sie z pytaniem czy ktos moze mial taki problemz uatem i wie jak temu zapobiec.




nie znam sie na autach ale przy motorze mialem coś podobnego i byla to chlodnica, więc moze tutaj tez ?

Do góry
#672834 - 29/09/2006 13:40 Re: samochody
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
moze pompa paliwa?

Do góry
#672835 - 29/09/2006 14:30 Re: samochody
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Przyczyn moze byc cala masa, innej rady jak podjechac do fachowca nie ma.
Moze byc problem z przewodem paliwowym albo z ukladem elektrycznym albo z samym sterowaniem...
Najmniej prawdopodobna ta chlodnica wspomniana wyzej

Do góry
#672836 - 29/09/2006 14:31 Re: samochody
Mar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/04/2006
Postów: 1816
Quote:

Przyczyn moze byc cala masa, innej rady jak podjechac do fachowca nie ma.
Moze byc problem z przewodem paliwowym albo z ukladem elektrycznym albo z samym sterowaniem...
Najmniej prawdopodobna ta chlodnica wspomniana wyzej




ale chodziło mi głównie o brak przepływu w samochodzie do chłodnicy, np. zapowietrzone rurki itp.

Do góry
#672837 - 29/09/2006 15:08 Re: samochody
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
Quote:

Mam problem z autem moim a niebede zakladal specialnie nowego tematu dla jednego pytania. Posiadam VW Polo z 96 r. i problem w tym , że podczas jazdy albo mi gaśnie ( co jest super niebezpieczne zwlaszcza jak ma sie na liczniku ponad 100 i wspomaganie wysiada w tym moemncie) albo krztusi sie, dławi sie, szarpie do przodu. Taka sama rekacja jest kadego auta jak niema benzyny w aucie. A paliwko oczywiscie jest. Jak narazie to zostal wymieniony filtr paliwa, była takze taka opcja ze paliwo w jakim nim bylo jak kupilem go z Niemiec bylo poprostu stare i ze mogly sie dostac jakies paprochy do srodka. I kupilem taki plyn który wlalem do baku i on ponoc ma rozcienczyc te niby brudy. Ale to bylo jakis cza stemu. Na chwile obecna mam ciagle ten sam problem. I zwracam sie z pytaniem czy ktos moze mial taki problemz uatem i wie jak temu zapobiec.




bardziej niz filtra paliwa mogła CI się spieprzyć pompka paliwowa, aha... i nigdy nie jeździj na rezerwie zbyt długo, bo przez to się własnie pompka paliwowa psuje i sa takie jaja

Do góry
#672838 - 29/09/2006 16:11 Re: samochody
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
A co szanowni forumowicze - eksperci polecają z samochodów tej klasy ?

Wymagania:

Cena: 25 tyś - 35 tyś
Spalanie: do 10 l w mieście ( o ile to możliwe )
Silnik: diesel

Do góry
#672839 - 29/09/2006 16:44 Re: samochody
yacub Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/04/2005
Postów: 4024
Skąd: Monte Carlo
Quote:

A co szanowni forumowicze - eksperci polecają z samochodów tej klasy ?

Wymagania:

Cena: 25 tyś - 35 tyś
Spalanie: do 10 l w mieście ( o ile to możliwe )
Silnik: diesel




audi a6 2,5 diesel super fura
moze cos ze stajni MB E np
ogolnie z tych lat to najlepsze diesle, nie baw sie w francuzy bo to shit
Jak dla mnie bral bym a6

Do góry
#672840 - 29/09/2006 17:24 Re: samochody
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Quote:

Quote:

A co szanowni forumowicze - eksperci polecają z samochodów tej klasy ?

Wymagania:

Cena: 25 tyś - 35 tyś
Spalanie: do 10 l w mieście ( o ile to możliwe )
Silnik: diesel




audi a6 2,5 diesel super fura
moze cos ze stajni MB E np
ogolnie z tych lat to najlepsze diesle, nie baw sie w francuzy bo to shit
Jak dla mnie bral bym a6




Dopiero zorientowałem się, że podany przeze mnie w pierwszym poście link jest nieprawidłowy.

Chodzi mi o samochody terenowe. Pajero lub coś podobnego. Ma być solidny i dobrze sprawować się poza szosą.

pozdr.

Do góry
#672841 - 29/09/2006 17:27 Re: samochody
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Co dla Ciebie jest autem terenowym??
Od tego trzeba zaczac dyskusje:)
Bo jest roznica pomiedzy Toyota Rav4, a wymienionym przez Ciebie Pajero:)

Do góry
#672842 - 29/09/2006 17:31 Re: samochody
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Autem terenowym jest dla mnie samochód, którego przeznaczeniem jest jazda po polnych drogach, a nie po autostradach

Do góry
#672843 - 29/09/2006 17:35 Re: samochody
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Quote:

Autem terenowym jest dla mnie samochód, którego przeznaczeniem jest jazda po polnych drogach, a nie po autostradach



heh
zle zapytalem,
do czego ma sluzyc i jak mocno i czesto chcesz jezdzic w teren i jaki teren??
To dosc istotne bo samochodow w tej gamie jest sporo, trzeba tez uswiadomic sobie ze koszty utrzymania takiego auta sa spore, im wiecej bedziesz zbaczal z ubitych drog tym wieksze:) o spalaniu 10 litrow mozna zapomniec.
Cos na ten temat wiem:] jeszcze w liceum mialem pierwszy samochod terenowy, w pol roku zzarl wszystkie moje oszczednosci, a dopiero sie tego wszystkiego uczylem

Do góry
#672844 - 29/09/2006 17:43 Re: samochody
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
OK, dokładniej.

Proporcje: jazda po ulicy/ jazda w terenie będą wynosić około 50/50. Generalnie jeżeli chodzi o jazdę w terenie, to przeważać będą tutaj polne drogi, czasem jednak będzie trzeba pokonać głębsze przeszkody. Najlepiej jak samochód miałby też sporą ładowność (przewożenie sadzonek drzew, beczek z paliwem itp. itd.) Najlepiej gdyby był to diesel. Wiem, że koszty utrzymania takiego samochodu będą wyższe niż "zwykłych" osobówek ale niestety kupno takiego auta jest niezbędne.

Mam nadzieję, że po tym opisie będzie łatwiej coś wybrać

Do góry
#672845 - 29/09/2006 17:47 Re: samochody
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Biszop Rav4 to nie jest samochód terenowy pod żadnym względem. To coś zawisłoby w Warszawie na wielu krawężnikach .

Obecnie prawdziwe samochody terenowe to ginący gatunek, a większość produkowanych to i tak stare konstrukcje (wręcz archaiczne) jak np Mercedes G czy Defender.

Przy takim budżecie jest bardzo małe pole manewru. Jeśli ma być to również samochód do jazdy 'zwykłej' to można się ograniczyć tylko do dwóch : Pajero albo Discovery (odpadają takie rodzynki jak stary Land Cruiser, HiLux, Defender, G klasa czy Patrol). No może wchodzić jeszcze w grę G klasa.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1644518

Discovery nie powinień być bardzo paliwożerny, w terenie sprawdzi się nieźle.

Do góry
#672846 - 29/09/2006 18:14 Re: samochody
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Jiro:)
Zrobil ze mnie lame:p
O ile w osobowkach jestem lama to tutaj juz wiem ciut wiecej:)
Nie mowie ze licencja ma tu cos do tego ale kilka rajdow mam za soba, poligon tuz pod nosem choc teraz przesiadlem sie na motor bo to mniej klopotliwe urzadzenie do jazdy terenowej

O Rav4 pytalem celowo zeby okreslic co kolega potrzebuje, Toyotka to typowa bulwarowka, mozna nia "postraszyc" nad morzem na promenadzie,a w terenie zdezelowany UAZ pokaze jej miejsce w szeregu na pierwszym podjezdzie

Co Galendy to jest to najdluzej produkowane auto bez znaczacych zmian konstrukcyjnych w tej klasie, niedoscigniony wzor i niestety bardzo trzyma cene co przecientnemu zjadaczowi chleba wyklucza jego zakup, do tego czesto ich stan jest wielce niezadowalajacy.

Jiro podal land Rovera i z tego co pisze Szewczenko to chyba bedzie dla niego dobrym rozwiazaniem, dosc wytrzymaly, niezle parametry, nie pamietam tylko jakiej produkcji jest ten silnik bo na to zwrocilbym uwage.
Jesli polwe czasu na szosie, a polowe na dojazdy na lesnych niezbyt wymagajacych duktach to Rover sie nada.
Choc osobiscie wybralbym to:
http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1616553
to bydle bardzo ciezko zajezdzic i jest zdecydowanie trwalszy od Land Rovera, jedynie spalanie bedzie ciut wyzsze, innych wad wobec konkurenta nie widze:)

lub drugie "twarde" bydle:
http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1664976
Mialem okazje jezdzic takim i nie jestem w stanie porwnac ewentualnej awaryjnosci w stosunku do Pajero ale ten samochod ma jedna wazna zalete, spora czesc usterek usunie kowal z okolicznej wsi

Co do autora pytania to sadze ze w jego przypadku warto pomyslec nad zakupem Nissana Terrano, a to ze wzgledu ze w tej cenie dostanie przyzwoity rocznik, a jego potrzeby terenowe nie sa zbyt wygorowane i zakladajac dobre uniwersalne opony dojedzie spokojnie tam gdzie chce:)
http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1180104
tu jest akurat benzynka, diesel bedzie ciut drozszy ale spalanie w okolicach 10 podczas normalnej jazdy jest osiagalne:)

Do góry
#672847 - 29/09/2006 18:20 Re: samochody
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Dziękuję bardzo panom "zielonym" za wartościowe uwagi, na pewno się przydadzą przy zakupie auta

pozdr.

Do góry
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, igea23, Sensei, VVega), 4131 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45064 Tematów
5586766 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14