Strona 2 z 14 < 1 2 3 4 ... 13 14 >
Opcje tematu
#675677 - 05/10/2006 20:59 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Edited...


Edited by g00niek (06/10/2006 00:36)

Do góry
Bonus: Unibet
#675678 - 05/10/2006 23:41 Re: Film, telewizja i seriale [2]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Jeszcze raz bez sugestii.

Prison Break widac ze podciagna pod pelna serie, ostatni odcinek jeden z lepszych, nastepny wyjdzie w USA dopiero pod koniec pazdziernika.

Odnosnie premierowego odcinka LOST to wypadl pomimo zapowiedzi przecietnie, widac ze ida bardziej w kierunku 1 serii niz 2, jednak sporo wyjasnil.


Edited by Experto (06/10/2006 03:00)

Do góry
#675679 - 06/10/2006 10:55 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Mel Gibson zagra Jana III Sobieskiego?

Najdroższy film w historii polskiej kinematografii za 120 mln zł zamierza wyprodukować biznesmen Mariusz Białek. Główną rolę i reżyserię zaproponował Melowi Gibsonowi. Aktor miałby zagrać króla Jana III Sobieskiego w filmie o odsieczy wiedeńskiej.

Bezkonkurencyjny budżet w polskim kinie miało dotychczas "Quo vadis" Jerzego Kawalerowicza. Film kosztował 18 mln dol., czyli ponad 50 mln zł. Białek, który prowadzi w Warszawie firmę deweloperską, na projekt zatytułowany "Victoria" chce wydać aż 120 mln zł. Byłyby to jednak zaledwie koszty produkcji, do których należy dodać jeszcze honoraria artystów, co może nawet podwoić budżet, bo producent chce zaangażować największe gwiazdy. - Traktuję film jak zwykły produkt na sprzedaż. To jest biznes. Przekalkulowałem, jaki film świat chciałby zobaczyć. To się sprowadza do analizy rynku - przyznaje Białek. - Starcie cywilizacji islamskiej z chrześcijańską, a do niego doszło przecież także w 1683 r. pod Wiedniem, jest ostatnio tematem bardzo gorącym i nadzwyczaj aktualnym. Dzisiejsza Europa ma problem ze znalezieniem wspólnego mianownika. Ten film pokazuje, że jest nim chrześcijaństwo. Przesłaniem filmu jest to, że my, Europejczycy, potrafimy się zjednoczyć - tłumaczy.

Film ma gotowy scenariusz. Został złożony w Ministerstwie Kultury i w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Jego autorem jest Cezary Harasimowicz: - W 85 proc. jest to opowieść oparta na prawdzie historycznej. Z materiałów i dokumentacji o Wiktorii Wiedeńskiej, które zebrałem, wyciągnąłem mało znany wątek, który jest pełen zaskakujących zwrotów akcji. Wokół niego osnułem fabułę. W filmie będzie miłość, przyjaźń i wątek szpiegowsko-sensacyjny, czyli wszystko, co niezbędne dla dobrego widowiska. Odsiecz wiedeńska jest naszym największym osiągnięciem militarnym, ale to także wydarzenie, które przekłada się na współczesność.

Producent chce, by film wyreżyserował Mel Gibson. Trwają już wstępne rozmowy. - Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuje, że jest zainteresowany tym projektem i tą tematyką. To jego rozmiar - mówi Białek. - Zamierzamy stworzyć produkt z najwyższej półki, nie może być więc mowy o żadnym kompromisie. To, co Gibson zrobił do tej pory, gwarantuje, że nasz produkt będzie światowym sukcesem.

Gibson miałby też zagrać główną rolę. Harasimowicz: - Jan III Sobieski to charyzmatyczna postać, wielki strateg, fenomenalny rycerz, do tego śmiertelnie zakochany w swojej żonie. To tego typu bohater, co zagrany przez Gibsona szkocki buntownik w "Braveheart", tylko mniej tragiczny, bo przecież Sobieski zwyciężył.

Zdjęcia do filmu miałyby się rozpocząć w 2008 r., także w Polsce.

źródło: www.gazeta.pl



wypada tylko życzyć, aby do realizacji tego projektu doszło i by był on udany. Może wreszcie polskie kino dzięki temu zacznie się powoli wyciągać z okowów średniowiecza (dotacje państwowe, wciąż te same wyprane z pomysłów gęby, prowizorka i tandeta).
Niezbędnym warunkiem do powodzenia takiego przedsięwzięcia jest to, by najważniejsze role (aktorzy,reżyseria, produkcja, dźwięk, efekty specjalne itp.) przypadły jednak fachowcom z zagranicy. A nasi rodzimi filmowcy mogli by się przy tym dużo nauczyć.
Jeżeli jednak produkcja spoczęła by na barkach polskich "speców" od filmu to pewnie wyjdzie jeszcze bardziej spektakularna klapa niż Quo Vadis. Już sobie wyobrażam podprowadzane na lewo miliony, odwalanie fuszerki, dźwięk na takim poziomie, że ludzie pouciekali by z kin...

A sam Mel Gibson wydaje się idealny - w Polsce wszak wódki mu nie zabraknie, i żydów poobrażać można (tu tym nie wywoła takiego skandalu jak w USA).
A jeszcze jakby w to wplątać kościół - np. wymyślić jakąś wielką intrygę sugerującą, że np. Watykan inspirował ówczesne wojska ku masowym rzeziom muzułmanów lub coś w tym stylu, to... sukces murowany

Do góry
#675680 - 06/10/2006 21:35 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
LOST zaczął juz II sezon :jupi:

Rozkład najbliższych odcinków III sezonu: (daty w ABC, zatem u nas dzień później)

03x01 "A Tale of Two Cities", "Opowieść o dwóch miastach" [Jack] - 4 Października 2006

03x02 "The Glass Ballerina", "Szklana Balerina" [Sun/Jin] - 11 Października 2006

03x03 "Further Instructions", "Dalsze Instrukcje" [Locke] - 18 Października 2006

03x04 "Every Man For Himself", "Ratuj Się Kto Może" [Desmond] - 25 Października


http://gry.ghnet.pl/~q3/Lost.S03E00.HDTV.XviD-LOL.www!OSIOLEK!com.avi
odc nr 0

http://gry.ghnet.pl/~q3/lost.s03e01.hdtv.xvid-xor.avi
odcinek nr1

pozdr,

Do góry
#675681 - 07/10/2006 23:16 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
I walk to remember - Szkola uczuc

Poplakac lubie i tak sie stalo w tym przypadku, mimo iz sequel Love story cos pieknego Niby zdarzenia przewidywalne, ale ten film ma cos w sobie.

Film o milosc i tyle mozna powiedziec, dosc cukierkowy, jak na kino amerykanskie i taki mial byc 8/10

Do góry
#675682 - 07/10/2006 23:47 Re: Film, telewizja i seriale [2]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
Butterfly Effect 2

radze omijac z daleka, straszne popluczyny, szkoda czasu 2/10

Do góry
#675683 - 08/10/2006 00:16 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Quote:

Butterfly Effect 2

radze omijac z daleka, straszne popluczyny, szkoda czasu 2/10




Efekt motyla 2 jest? Jedynka to fenomen...

Do góry
#675684 - 08/10/2006 01:14 Re: Film, telewizja i seriale [2]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
jest, ale lepiej zeby nie bylo...

Do góry
#675685 - 08/10/2006 01:46 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
Hannibal historyczny (2006)
Jeżeli kogoś interesuje odrobina historii to ta pozycja jest obowiązkowa. Film przedstawia marsz Hannibala na Rzym, II wojnę punicką. Świetny obraz historyczny. Gorąco polecam sympatykom historii.

Co do 3 serii Losta... dla mnie porażka. Zagadka, goni zagadkę, dziesiątki niewyjaśnionych spraw. To się już kupy nie trzyma. Niech zgadnę.. w 2 odcinku będą kolejne pytania, a 0 odpowiedzi. No tak stworzyć nowy wątek który nie ma końca to nie problem, tylko jak potem wszystkie te niewyjaśnione sprawy wyjaśnią scenarzysci? Bo ja widze tylko jedno wyjście z tego bajzlu.. sen/szpital psychiatryczny Hurley'a.

Do góry
#675686 - 08/10/2006 03:06 Re: Film, telewizja i seriale [2]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Quote:

Co do 3 serii Losta... dla mnie porażka. Zagadka, goni zagadkę, dziesiątki niewyjaśnionych spraw. To się już kupy nie trzyma.




Pewnie poluja na kilkanascie sezonow...

Do góry
#675687 - 08/10/2006 08:26 Re: Film, telewizja i seriale [2]
xqwzts Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/03/2005
Postów: 6529
W Lost jest juz za duzo tych zagadek :/ Niby cos sie wyjasnilo, ale powstalo jeszcze wiecej nowych pytan.
ja jestem w trakcie ogladania 3 seriali: Lost, Prison Break i Supernatural. Jesli chodzi o wszystkie odcinki, Prison Break nie ma sobie rownych, a jesli chodzi o ostatnie, najciekawszy jest Supernatural. Kiedys polecalem ten serial, ciekawe czy ktos go z forum oprocz mnie oglada . Polecam jeszcze raz. Supernatural!

Do góry
#675688 - 08/10/2006 10:16 Re: Film, telewizja i seriale [2]
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Już po drugim sezonie, a napewno po końcówce, można było się spodziewać że 'Lost' obniży swoje loty dość znacznie.

Ja czekam na 4 sezon 'The OC' - pierwsze odcinki za niecały miesiąc. Ryan ma powrócić na złą stronę, uuuuuuuuuuuu powiało grozą


Do góry
#675689 - 08/10/2006 13:38 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Randall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2004
Postów: 12017
Skąd: nIcEzCzS
Oczywiście, że ktoś ogląda Supernatural Ja.Chociaż ja to oglądam wszystko co jest warte obejrzenia Jestem własnie na końcówce pierwszego sezonu.Podobnie z The OC.Środek trzeciego sezonu.Fajny serial.Lubię go Co do Losta, to nie wiem dlaczego ludzie tak się go czepiają, że taki nudny.Dla mnie ten serial jest świetny i taki już jego urok, że coraz więcej zagadek.Dzięki temu wcale nie jest dla mnie nudny.Prisona też wszyscy się czepiają, że druga seria do dupy.Oczywiście nie jest tak dobra jak pierwsza, ale mimo wszystko jest to jedna z lepszych pozycji jakie oglądam, a drugi sezon nabiera rozpędu z każdym odcinkiem.Cholera jak mnie denerwują te dziwne przerwy jakie amerykańskie stacje robią między odcinkami.Prison trzy tygodnie przerwy.House cztery odcinki i teraz miesiąc przerwy.ehhhhhh.....

Do góry
#675690 - 08/10/2006 13:46 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
ja zabrałem się wreszcie za Prison Break...

... na razie obejrzałem 9 odcinków pierwszej serii i przyznać muszę, że serial jest dobry. Ciekawie rozwijająca się fabuła i duża umiejętność scenarzystów w "rzucaniu kłód pod nogi bohaterom", czyli wymyślaniu coraz to nowych przeszkód, dzięki którym akcja się toczy.
Ciekawe postacie są - właściwie cały przekrój tego kogo można spotkać w więzieniu. No może oprócz typowych świrów i psycholi.

Pomijam już wiele niezgodności z rzeczywistością widocznych na pierwszy rzut oka (choćby to, że więzień skazany na karę śmierci nie przebywa z innymi więźniami).


To co najbardziej mnie irytuje to bardzo średni poziom aktorstwa. Dotyczy to zwłaszcza postaci głównego bohatera granego przez Wentwortha Millera.
Strasznie drewniany on jest - a już najbardziej denerwuje mnie to jak "zżyna" z Tima Robbinsa ze "Skazanych na Shawshank".

Zresztą podobieństw symbolicznych do tego filmu widać tu bardzo wiele, co mi bynajmniej nie przeszkadza. Ale sama gra Millera bardzo mnie irytuje.

No i zwłaszcza w pierwszych kilku odcinkach niektóre sceny zagrane były na takim poziomie, że zastanawiałem się czy widzę serial amerykański, czy jakieś popłuczyny typu "Klan" lub "M jak Miłość"


Ogólnie jednak serial ciekawy i ciekaw jestem jak to się potoczy dalej. Obawiam się tylko, że skończą się scenarzystom racjonalne pomysły i serial zejdzie w krainę absurdalnych scen i sytuacji.


W konkurencji Lost vs PB u mnie wciąż jednak wygrywa Lost.

Do góry
#675691 - 08/10/2006 13:52 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
U mnie też Lost wygrywa.

Natomiast ostatnio (GSE dużo wcześniej o tym samym seriale pisał) bardzo mi się spodobał serial 4400. Pierwsze dwie serie już obejrzałem a dzisiaj zaczynam trzecią. Polecam.

No i bardzo dobry jest też 24. Bardzo dobrze zrobiony serial, warto obejrzeć.

Do góry
#675692 - 08/10/2006 14:21 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
Bzyku napisałeś że w PB jest bardzo średni poziom aktorstwa, ale czy kierowałeś się głównie grą głównego bohatera czy wszystkich uczestników? Bo mi osobiście rola T-Baga jak i Abruzziego bardzo sie podoba, pomijając pierdoły o przyszywanej ręcę, to sama gra tychże aktorów jest wg mnie dobra. Natomiast strasznie nie podoba mi się gra skazanego Lincolna, w więzieniu było to jeszcze strawne. Mimo to zdecydowanie wyżej cenie sobie PB nad Lostem, który dla mnie się juz skończył.

4400 z tych 3 seriali trzyma poziom do końca, jedni uważaja że dlatego bo każda seria miała mniej odcinków, ale mnie to nie przekonuje. 4 sezon dopiero latem 2007

Do góry
#675693 - 08/10/2006 14:42 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Kiepscy na polsacie

Do góry
#675694 - 08/10/2006 14:50 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Schranzer - miałem na myśli raczej ogólną ocenę.

Też myślę, że Abruzzi, T-Bag a zwłaszcza agent Kellerman są w swoich rolach nieźli.
Natomiast Michael, ci rodzice LJ'a, naczelnik więzenia to już zupełnie inny biegun. Zupełnie (przynajmniej mnie) nie przekonują. Lincoln też dla mnie ma bliżej do tej kategorii niż do tej pierwszej...

Do góry
#675695 - 08/10/2006 16:16 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Klakier Offline
old hand

Meldunek: 22/02/2005
Postów: 1175
Że się tak spytam skąd ściągacie np PB?? z góry dzięki pozdrawiam

Do góry
#675696 - 08/10/2006 16:33 Re: Film, telewizja i seriale [2]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Większość korzysta z torentów ja osobiście korzystam z osiołka .

Co do obecnych seriali to u mnie ciągle na topie jest PB świetny serial ciągle czymś zaskakujący , co do Lostów to niby dużo pytań a jednak zbyt mało odpowiedzi i człowiek nie raz zaczyna się gubić o co tak naprawdę chodzi .
Właśnie kończe O.C. 3 sezon i serial bardzo przypadł mi do gustu chętnie będę oglądać dalsze odcinki 4 sezonu . Pozatym PB , Lost , Blade który mimo trochę leniwego początku bardzo mnie pochłoną . Ostatnio obejrzałem KyleXY pilota i też wydaje się dosyć fajnym serialem więc napewno będę kontynuować ta sagę serialu polecam osobom lubiącym fantastykę .

Do góry
Strona 2 z 14 < 1 2 3 4 ... 13 14 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, igea23), 3488 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584408 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07