Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#698140 - 25/10/2006 16:44 Re: Wartosci?
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Pytanie, co robiła reszta klasy w trakcie tego zajścia? Piszą, że jakaś dziewczyna próbowała coś robić, ale sama itd itp.
A reszta? Chłopacy? Nic? Luzik? Nikogo to nie wzruszyło w tej klasie, że na ich oczach odbywa się naruszenie nietykalności cielesnej! Gwałt prawie?
I nic? Z nimi jest wszystko ok? Przecież onie w drugiej kolejności powinni odstać wpierdol, za nicniezrobienie!
A dostali psychologa, bo są w szoku ... ja bym im dał psychologa

Brak słów ...

Do góry
Bonus: Unibet
#698141 - 25/10/2006 16:57 Re: Wartosci?
Zbigniew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 4759
Skąd: Kurdestan
A skąd wiesz czy te kutasy nie byli jakimiś klasowymi gangsterami, którzy by wpierdolili wszystkim za wtrącanie się? 14 lat to chyba nie jest wiek, w którym człowiek jest dojrzały.

Do góry
#698142 - 25/10/2006 17:04 Re: Wartosci?
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
A skąd wiesz, a może, a czemu, a tamci, a sramci ...

Można w nieskończoność szukać usprawiedliwień dla własnej potrzeby.

Do góry
#698143 - 25/10/2006 17:11 Re: Wartosci?
Tiago Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/05/2005
Postów: 9285
Skąd: Oświęcim
Quote:

Quote:

Quote:

powoli zaczynam uważać, że Giertych jako minister edukacji ma racje, z tym aby odizolować uczniów huliganów




Tylko na jakiej podstawie odroznisz chuliganów od normalnych uczniów?

Na podstwie wyglądu, ubioru, może zachowania na lekcjach



tak dokladnie na podstawie tego co piszesz! wyglad , ubior w dzisiejszym swiecie mlodych kreuja pewne zachowania a zachowanie na lekcji jest kwintesencja tego! poza tym pedagog chyba potrafi nalezycie ocenic pewne zachowania!




taaa, widac Gremlin ze daaaaaaawno w szkole nie byles

Wielu nauczycieli to jedna wielka banda... znam na wlasnej skorze roznego typu pomowienia takze z ta ocena przez Pedagogów (zeby oni nimi byli )to bym sie wstrzymal...

Do góry
#698144 - 25/10/2006 17:14 Re: Wartosci?
mateusz2201 Offline
Impossible is nothing

Meldunek: 02/10/2005
Postów: 16318
Skąd: Mielec/Kraków
Najlepiej niech trafią do poprawczaka spotkają jakieś starsze dziewczyny i niech one pokażą im co to znaczy być molestowanym

Do góry
#698145 - 25/10/2006 17:16 Re: Wartosci?
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
to nalezy wymienic nauczycieli!!! proste!!

Do góry
#698146 - 25/10/2006 17:25 Re: Wartosci?
El Camino Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/05/2003
Postów: 1676
Skąd: Warszawa
Quote:

Pytanie, co robiła reszta klasy w trakcie tego zajścia? Piszą, że jakaś dziewczyna próbowała coś robić, ale sama itd itp.
A reszta? Chłopacy? Nic? Luzik? Nikogo to nie wzruszyło w tej klasie, że na ich oczach odbywa się naruszenie nietykalności cielesnej! Gwałt prawie?
I nic? Z nimi jest wszystko ok? Przecież onie w drugiej kolejności powinni odstać wpierdol, za nicniezrobienie!





Terror zasygnalizował bardzo ważny wątek.Zło zawsze było i będzie,ale nam nie wolno być wobec niego biernym!Taka niema aprobata (bo jak to nazwać inaczej?) sprzyja eskalacji zła i nieraz ogronmej krzywdzie niewinnych ludzi.Często sprzeciwieniu się zła wymaga sporej odwagi,ale to jedyna droga.

Jestem w szoku .

Do góry
#698147 - 25/10/2006 17:35 Re: Wartosci?
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
A ojciec jednego z tych gówniarzy udaje głupiego. Twierdzi, że to była pewnie "zabawa"

Do góry
#698148 - 25/10/2006 17:37 Re: Wartosci?
odgdog Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 4300
Skąd: Pyrlandia/ Anfield Road
... i że to szkoła odpowiada za uczniów

Do góry
#698149 - 25/10/2006 17:38 Re: Wartosci?
El Camino Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/05/2003
Postów: 1676
Skąd: Warszawa
Quote:

A ojciec jednego z tych gówniarzy udaje głupiego. Twierdzi, że to była pewnie "zabawa"




Rzeczywiście,widziałem to w "Faktach" TVN.Ten ojciec dodał jeszcze coś w stylu "to normalne przepychanki,jak to w szkole".Qrwa i jak tu się dziwić że rosną tacy zwyrodnialcy jak ich rodzicami są tacy ignoranci...

Do góry
#698150 - 25/10/2006 18:09 Re: Wartosci?
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
W tej sytuacji wina leży po każdej ze stron. Po stronie tych zwyrodnialców, po stronie szkoły i przede wszystkim po stronie rodziców.

Przecież gdybym ja, będąc jeszcze w podstawówce czy LO, zrobił coś takiego, to ojciec zabiłby mnie gołymi rękami. Na pewno nie próbowałby mnie nieudolnie upsrawiedliwiać. Przecież niejeden z nas oglądał w młodości filmy epatujące przemocą, grał w Dooma czy innego Quake'a, oglądał Catsy ale nikt chyba nie pomyślał, że można dokonać takiego bestialstwa. Jeżeli rodzice się o ciebie troszczą, wychowują w pewnych wartościach, interesują tym co robisz w szkole i w czasie wolnym, to ryzyko takiego zachowania jest nikłe. Oczywiście, nie można go do końca wyeliminować ale można zminimalizować.

Jeszcze jestem w szoku i jedyna myśl jaka mi przychodzi do głowy, to wykastrować i do celi z kimś, kto im pokaże co to znaczy znęcanie się nad słabszym.

Do góry
#698151 - 25/10/2006 18:13 Re: Wartosci?
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Quote:

Pytanie, co robiła reszta klasy w trakcie tego zajścia? Piszą, że jakaś dziewczyna próbowała coś robić, ale sama itd itp.
A reszta? Chłopacy? Nic? Luzik? Nikogo to nie wzruszyło w tej klasie, że na ich oczach odbywa się naruszenie nietykalności cielesnej! Gwałt prawie?
I nic? Z nimi jest wszystko ok? Przecież onie w drugiej kolejności powinni odstać wpierdol, za nicniezrobienie!
A dostali psychologa, bo są w szoku ... ja bym im dał psychologa

Brak słów ...


Terror, nie wiem, jak było za Twoich czasów w szkołach, ale wystarczy, że wśród tej piątki był jeden, nazwijmy to, bardzo wpływowy koleś i nikt nie odważy się przeciwstawić, zainterweniować, bo w wśród równieśników taki koleś miałby poprostu przesrane po całości. I tutaj nie mo co gadać o jakichś zasadach wyniesionych z domu, bo w tym wieku, w takiej sytuacji one nie obowiązują.

Do góry
#698152 - 25/10/2006 18:21 Re: Wartosci?
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Nie wiem czy chodziłem do dobrych szkół, czy trafiłem na porządnych ludzi ale gdyby u nas ktokolwiek podniósł rękę na dziewczynę, to szybciejby mu tą rękę połamano. Niestety, czasy się zmieniają...

Do góry
#698153 - 25/10/2006 18:34 Re: Wartosci?
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Quote:

mysle ze od czegos nalezy zaczac!!! jakos w tej paskudnej poprzedniej epoce swietnie sobie radzono z tego typu "problemami"




Wcale sobie nie radzono tylko gazety i telewizja się tym nie interesowały bo umacniały jedynie słuszny ustrój.

Z drugiej strony za moich czasów (nie wierzyłem, że kiedyś tak powiem) oglądało sie reksia i Bolka i loka a grało się w eurobiznes. Na wejście smoka nie wpuścili mnie do kina bo film był od 18 lat Dzisaj bajki dla dzieci i gry są okrutne i przeładowane przemocą więc nie ma co się dziwić, że komuś się w centrali po...li

Do góry
#698154 - 25/10/2006 18:42 Re: Wartosci?
Kuba88 Offline
addict

Meldunek: 23/02/2005
Postów: 681
Mam nadzieje ze teraz jak tarfia do wiezienia to starsi koledzy po fachu ich "wycfelują" regularnie naturalnie ...

Do góry
#698155 - 25/10/2006 18:56 Re: Wartosci?
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Quote:

Quote:

Pytanie, co robiła reszta klasy w trakcie tego zajścia? Piszą, że jakaś dziewczyna próbowała coś robić, ale sama itd itp.
A reszta? Chłopacy? Nic? Luzik? Nikogo to nie wzruszyło w tej klasie, że na ich oczach odbywa się naruszenie nietykalności cielesnej! Gwałt prawie?
I nic? Z nimi jest wszystko ok? Przecież onie w drugiej kolejności powinni odstać wpierdol, za nicniezrobienie!
A dostali psychologa, bo są w szoku ... ja bym im dał psychologa

Brak słów ...


Terror, nie wiem, jak było za Twoich czasów w szkołach, ale wystarczy, że wśród tej piątki był jeden, nazwijmy to, bardzo wpływowy koleś i nikt nie odważy się przeciwstawić, zainterweniować, bo w wśród równieśników taki koleś miałby poprostu przesrane po całości. I tutaj nie mo co gadać o jakichś zasadach wyniesionych z domu, bo w tym wieku, w takiej sytuacji one nie obowiązują.




W moich czasch, heh w sumie nie aż tak odległych [podst. kończyłem w `88] ... ale obyczajowo to lata świetlne.
Inna epoka, nie ma co opowiadać, szacunek, inne relacje ...

Wiem, że prosto pisać, że inni chłopcy z tej klasy powinni coś zrobić, wiem że to tylko słowa, ale każdy musi sobie odpowiedzieć sam, czy zareagowałby w takiej sytuacji? Czy odwróciłby głowę?
Piszesz, że ktoś kto by chciał im przeszkodzić miałby przechlapane. A jeśli tych chcących byłoby 10 ?
Najgorsze jest to, że zawsze brakuje tego pierwszego odważnego, osoby która przełamuje w danym momencie stereotyp, że póki to nie o mnie chodzi to mam to w dupie ... tyle, że jutro może tu chodzić o ciebie, o twoją siostrę czy brata ...

Do góry
#698156 - 25/10/2006 19:07 Re: Wartosci?
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Quote:

Quote:

Quote:

Pytanie, co robiła reszta klasy w trakcie tego zajścia? Piszą, że jakaś dziewczyna próbowała coś robić, ale sama itd itp.
A reszta? Chłopacy? Nic? Luzik? Nikogo to nie wzruszyło w tej klasie, że na ich oczach odbywa się naruszenie nietykalności cielesnej! Gwałt prawie?
I nic? Z nimi jest wszystko ok? Przecież onie w drugiej kolejności powinni odstać wpierdol, za nicniezrobienie!
A dostali psychologa, bo są w szoku ... ja bym im dał psychologa

Brak słów ...


Terror, nie wiem, jak było za Twoich czasów w szkołach, ale wystarczy, że wśród tej piątki był jeden, nazwijmy to, bardzo wpływowy koleś i nikt nie odważy się przeciwstawić, zainterweniować, bo w wśród równieśników taki koleś miałby poprostu przesrane po całości. I tutaj nie mo co gadać o jakichś zasadach wyniesionych z domu, bo w tym wieku, w takiej sytuacji one nie obowiązują.




W moich czasch, heh w sumie nie aż tak odległych [podst. kończyłem w `88] ... ale obyczajowo to lata świetlne.
Inna epoka, nie ma co opowiadać, szacunek, inne relacje ...

Wiem, że prosto pisać, że inni chłopcy z tej klasy powinni coś zrobić, wiem że to tylko słowa, ale każdy musi sobie odpowiedzieć sam, czy zareagowałby w takiej sytuacji? Czy odwróciłby głowę?
Piszesz, że ktoś kto by chciał im przeszkodzić miałby przechlapane. A jeśli tych chcących byłoby 10 ?
Najgorsze jest to, że zawsze brakuje tego pierwszego odważnego, osoby która przełamuje w danym momencie stereotyp, że póki to nie o mnie chodzi to mam to w dupie ... tyle, że jutro może tu chodzić o ciebie, o twoją siostrę czy brata ...


Tylko, że w wieku czternastu lat nie możemy mówić o czymś takim, jak odwaga cywilna. Poza tym nie wiemy, jakie były relacje w tej klasie. Możliwe, że gdyby wstał jeden, to za nim poszłaby cała reszta, ale kto powiedział, że nagle by się nie okazało, iż reszta mimo wszystko dalej nic nie robi?
Poza tym pamiętajmy, że w wieku czternastu lat takie zachowania traktuje się nieco inaczej. Dla dorosłego człowieka zapewne coś takiego odrazu kojarzy się ze znęcaniem nam kobietą, ale czy czternastolatek tak samo odbiera molestowanie seksualne? Bo imho on odbierał to raczej w kategoriach zazdrości, wyższości kolegów-sprawców nad nim samym.
Taka smutna rzeczywistość.

Do góry
#698157 - 25/10/2006 19:24 Re: Wartosci?
Mistrzunio80 Offline
addict

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 502
Ja podstawówkę skończyłem ponad 10 lat temu i też pamiętam różne przeboje jednak nie na taką skalę i nie aż w takiej okrutnej formie jak teraz. Bezczelność, ignorancja i chamstwo gówniarzy nie znają granic. Trzeba szukac winnych ale przede wszystkim trzeba bardzo zdecydowanie karać tych gówniarzy - ktoś taki zanim pomyśli o czymś takim jak gwałt czy próba gwałtu musi mieć świadomość kary jaka go spotka, tymczasem oni mają świadomośc bezkarności bo co ich może spotkać "poprawczak?" - śmieszna kara w stosunku do popełnionej winy, w ogóle nieadekwatna. Akurat moim zdaniem kary powinny być bardzo restrykcyjne, kary powinny odstraszać, jestem za surowym prawem, nie można zdać się tylko na mądrość czy wyobraźnię ludzi bo zarówno jednej jak i drugiej jest niewiele.

Jeżeli mialbym szukac winnych. Własnie przede wszystkim zbyt liberalne prawo - świadomość bezkarności. Dwa - media. Zdecydowanie zgadzam się z tym co powiedział Belisariusz - skala przemocy jest nieporównywalna z tą sprzed 10-ciu lat - wtedy istniało dużo więcej ograniczeń - dzisiaj każdy nastolatek ma dostęp do narkotyków, alkoholu, internetu. Promuje się wręcz chamstwo, okrucieństwo - dyskredytuje się bezinteresowność. I przede wszystkim nie promuje się mądrości, wiedzy i moralności!!! - nie ma żadnych autorytetów dla nich bo najczęściej sami rodzice mają wątpliwości jak wychowywać swoje dzieci w dzisiejszych czasach.

Do góry
#698158 - 25/10/2006 19:28 Re: Wartosci?
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Co do zaostrzenia prawa - zgadzam się jak najbardziej. Trzeba śledzić, co się w kraju dzieje i skoro coraz młodsi popełniają przestępstwa, to trzeba i dla nich prawo zaostrzyć - nie wiem, jak ukarać czternastolatka za gwałt, ale od tego są mózgi tego narodu i władza ustawodawcza oraz wykonawcza.

Do góry
#698159 - 25/10/2006 20:16 Re: Wartosci?
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Dziś oglądając "Fakty" doznałem szoku !
Takie rzeczy dzieją się w gimnazjum, na oczach wielu kolegów i koleżanek. Nikt nie reaguje .. Bo tak jak pisze [T]-error - po co ? Pewnie mieli wiele radochy i dobry ubaw ! Tylko nikt się z tych dzieci się nie zastanowił co się dzialo wtedy z tą dziewczyną. Nikt nie zastanowił się co ona czuje, jaki dla niej jest to dramat !
Oczywiście teraz można gdybać ..
Ja nie wiem co się działo w umyśle tej dziewczyny ale można się domyśleć ze dla niej było to wielkie upokorzenie, horror, upodlenie i można użyc jeszcze wielu innych słów.
A teraz ojciec jednego z tych .. udaje, że nic się nie stalo.. Bo co się stało ? Jego córka popełniła samobójstwo ? Nie ! To co go to ma obchodzić. Przecież jego syn był w szkole a ona ma wychowywac
Żałosne te jego słowa ze to była "zabawa"

Nawet nie chce myśleć gdyby coś podobnego stało się mojej siostrze. Ona również ma 14 lat. Nie dopuszczam do siebie takich myśli ..

A jak ich osądzic ? Poprawczak ?
Skoro robili to co robili, to chyba uważali się za dorosłych, "wielkich"

Jak pisał ktoś wcześniej - do więzienia o zaostrzonym rygorze i do cięzkiej pracy a nie do celi z TV, trzema posiłkami itp.

Do góry
Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, Zaixi, igea23, latajaca_holenderka, 11kera11, burbon), 2997 gości oraz 23 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584508 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07