Strona 6 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#698200 - 27/10/2006 20:07 Re: Wartosci?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
a czym jest kara śmierci co to jest w ogóle za kara?? ja sie dziwie, ze takie wielkie kontrowersje ona budzi, bo jak dla mnie to jest śmieszne. Gdybym kiedyś kogoś np.zabił (np. takiego popierdolonego gówniarza, co zrobił bym bez zmrużenia oka) to gdyby dali mi wybór "dozywocie" albo "kara śmierci" to na wlasne zyczenie wybralbym śmierć. Dostajesz zastrzyk, ze spokojem sobie "odchodzisz" jak po narkozie. to jest kara??

wymyślne tortury, aż nie zdechną z bólu

a tak w ogóle to ta sytucja wzbudziła we mnie niesamowite pokłady agresji. Autentycznie, gdbym takiego skurwiela spotkał na swojej drodze, to straciłbym panowanie nad sobą. i nieważne by było czy są świadkowie, niewazne co by mi za to groziło. Napierdalałbym w śmiecia aż bym go nie zajebał na amen

Do góry
Bonus: Unibet
#698201 - 27/10/2006 21:04 Re: Wartosci?
Rancorn Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/02/2006
Postów: 1689
Skąd: Gdańsk
tym samym zachowalbys sie jak zwierze a nie człowiek, podobnie jak oni.

Do góry
#698202 - 27/10/2006 21:05 Re: Wartosci?
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
Zwierzę nie może być traktowane jak człowiek, a te skurwiele byli zwierzetami wiec tak je trzeba traktować.

Do góry
#698203 - 28/10/2006 00:45 Re: Wartosci?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
jednego nie rozumiem. Dlaczego utarło sie okreslenie na zwyrodnialców i pojebów ,że "zachowali się jak zwierze"? Niech ktoś mi poda choć jednego zwierzaka ktory w ten sposób się zachowuje!!

nie będę tutaj opisywal mojej filofii zyciowej,ale jednym z twierdzeń ktore wyznaje jest:
"czlowiek jest jednym ze zwierząt, (czasem lepszym, czasami gorszym od stąpających na czterech nogach) które dzięki "bożemu uduchowieniu i intelektualnemu rozwojowi" stalo się najbardziej nienawistną żywą istotą"

zwierzęta zabijają kiedy sa glodne, albo gdy muszą walczyć o swoje zycie. Jeszcze nie slyszalem, aby wataha wilków dorwala dajmy na to antylope, zabiła ja i zostawiła. One to robią aby przezyć ,a nie dla frajdy - jak ludzie

a tym skurwielom do zwierząt milion lat świetlnych brakuje!

Do góry
#698204 - 28/10/2006 08:54 Re: Wartosci?
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Quote:

jednego nie rozumiem. Dlaczego utarło sie okreslenie na zwyrodnialców i pojebów ,że "zachowali się jak zwierze"? Niech ktoś mi poda choć jednego zwierzaka ktory w ten sposób się zachowuje!!

nie będę tutaj opisywal mojej filofii zyciowej,ale jednym z twierdzeń ktore wyznaje jest:
"czlowiek jest jednym ze zwierząt, (czasem lepszym, czasami gorszym od stąpających na czterech nogach) które dzięki "bożemu uduchowieniu i intelektualnemu rozwojowi" stalo się najbardziej nienawistną żywą istotą"

zwierzęta zabijają kiedy sa glodne, albo gdy muszą walczyć o swoje zycie. Jeszcze nie slyszalem, aby wataha wilków dorwala dajmy na to antylope, zabiła ja i zostawiła. One to robią aby przezyć ,a nie dla frajdy - jak ludzie

a tym skurwielom do zwierząt milion lat świetlnych brakuje!




rockeman: wobec tego mało wiesz o przyrodzie, określenie "zachwoali się jak zwierzęta" jest pełnym odzwierciedleniem tego co się dzieje w stadzie np goryli czy szympansów, lwów, hien ... wymieniać by sporo, izolacja słabszych osobników, niedopuszczanie do zdobytego jedzenia, "publiczne" wyroki ... ale nie o tym chciałem ...

Starałem, się zrozumieć sytuację, czytałem, słuchałem różnych opinii ... miażdżąca większość głosów to: zabić, śmierć za śmierć, do ciupy dać, tam ich zerżną, zcwelują, będą ciotami do końca życia, o chlebie i wodzie niech siedzą, do kamieniołomów ... itd.
W pierszwej chwili trudno się z tym niezgodzić. Pierwszą, naturalną wręcz reakcją jest chęc zemsty, odwetu.
Wyżej wymienione kary, to bardzo drastyczne i bardzo radyklane środki.
Nie twierdzę, że chłopaki nie są winni, bo są, ale czy na pewno zasłużyli na takie drakońskie kary?
w/w wymienione z chęcią sam bym wprowadził w życie wobec morderstw z premedytacją, czy np pedofilii.

Moje refleksje: śmierć dziewczynki, jest niezaprzeczalnie wielką tragedią. Ale zauważcie, chcecie walczyć ze skutkami takiego czynu, zamiast z przyczynami!
Trzeba się zastanowić, co było przyczyną, że młodzi chłopcy zachowali się w tak beznadziejnie głupi sposób!
Gdzie leży wina, kto zawinił?
Czy na pewno tylko oni? Wydaje mi się, że w tej całej sytuacji oni są "najmniej" winni ... ale po kolei ...

- brak dobrego wychowania w domu
- brak czasu rodziców, by poświęcić dzieciom trochę uwagi
- swobodny i niekontrolowany dostęp do wszelkiego rodzaju mediów [internet, komórki, kablówki, dvd, gry]
- spłycone [poprzez w/w dostęp] pojmowanie świata, to akurat jest najbardziej widoczne
- zbyt wczesny kontakt z alkoholem, papierosami, narkotykami
- brak reakcji społeczeństwa na wulgarność i akty wandalizmu młodzieży - a co za tym idzie powstaje takie ciche przyzwolenie

Niestety, sami przyzwalamy na zdziczenie dzisiejszej młodzieży. Internet nie rozwiąże problemów emocjonalnych, nie wskaże drogi, nie przystopuje i nie upomni.
I nie piszcie, że tak nie jest, że trawka jest ok, że piwko w parku jest ok, że fajka, dykoteki z 14 stolatkami są ok - BO TO NIE JEST OK.
13-17 lat - to najgłupszy wiek, okres dojrzewania, burzy hormonów, kształtowania jakiejś hierarhii wartości ... co dziś mamy?
Piwo, trawa, brak kontroli, dzieci neostrady bez żadnych obowiązków, drwiący ze słabszych, ba drwiący z nauczycieli bo dziś tak trzeba, bo nauczyciel to ciota i wogóle jakiś taki wkurwiający, brak silnej ręki w domu, brak opieki, brak miłości ... bo przecież to takie wstydliwe i jak to będzie przed kumplami wyglądało jak nie zapale fajki, albo pójdę do Kościoła?

Większość z was pewnie chodzi jeszcze do różnych szkół, podejrzewam, i na pewno z pewnym oburzeniem przyjmie moje słowa, ale niestety tak wygląda to na dzień dzisiejszy ...

Podejrzewam, że ci chłopacy autentycznie nie widzieli niczego złego w tym co robią. Bo jak mieli to wiedzieć, skoro obce im jest współczucie, troska, żal ...
Podejrzewam, też że wtej szkole, pewnie w innych szkołach też odbywają się może nie identyczne akty przemocy/gwałtu ale pewnie bardzo podobne.
Nikt na to nie reaguje, dopóki nie stanie się tragedia, nikogo nie obchodzi los słabszych, nikt się nad tym nie zastanawia, bo każdy ma to w dupie. Liczy się kasa, szybki net i najnowsza gra. Potem dyska, okopanie jakiego jelenia i piwko w parku ...

Zawodzi system, zawodzi społeczeństwo. Bardzo surowe ukaranie tych chłopaków, nie naprawi sytuacji. Potrzeba zmian systemu, wychowania, zmian szkolnictwa, większej odpowiedzialności rodziców ...

Zawiodło społeczeństwo, i jako członek tegoż społeczeństwa przepraszam Cię Aniu że zawiodłem

Do góry
#698205 - 28/10/2006 09:41 Re: Wartosci?
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Bardzo podobała mi się wypowiedź jednej Pani, w którychś informacjach (nie żadnej psycholog czy innej specjalistki, tylko zwykłej kobiety), która powiedziała, że najpierw niech się rząd zajmie zapewnieniem takiego stanu życia ludziom, aby rodzice zamiast wiecznie trwającą pracą mogli się zająć swoimi dziećmi. I wg mnie jest w tym bardzo dużo prawdy. Gdyby rodzic wracając po ośmiu godzinach pracy do domu miał luz i nie musiał się martwić, że kilka dni przed wypłatą zabraknie na jedzenie, że dziecko na nowe buty musi poczekać jeszcze tydzień, mimo, że stare już nie nadają się do chodzenia, to może wtedy rodzice bardziej zajmowali się wychowaniem dzieci, kontrolowaniem, co ich pociechy robią po powrocie ze szkoły.

Wg mnie same reformy szkolne tutaj nie pomogą; trzeba zmienić całą strukturę społeczną: od gospodarki, przez prawo, dopiero kończąc na reformie szkolnictwa.

Do góry
#698206 - 28/10/2006 09:57 Re: Wartosci?
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
Mam znajomą, która pracowala w sklepiku szkolnym w gimnazjum. To co tam się dzieje to jedno wielkie bagno. I tu muszę zgodzić się z T-errorem - duża część winy lezy w rodzicach a dokladniej w tym jak traktuja swoje dzieci. Jedna 14-letnia dziewczyna opowiadala jak to chodzi w weeekendy z mamą na imprezy do klubu nocnego ( kto zna Plock - do Graala). nnym razem przychodzi matka jakiegoś chlopaka do wychowawczyni i na fakt, że syna nie ma w szkole odpowiada, że penie dlatego, że ma dziś urodziny i ona dala mu rano 50 zl NA PIWO!!!!! A to jest przecież gimnazjum. My w tym wieku chodziliśmy do podstawówki i komu Ojciec dawal kasę na piwo????? Mnie by pewnie wpakowali w gips po szyję jakby rodzice zobaczyli jak piję piwo.
Co chwila wchodzil ktoś do sklepiku i się chwalil kolegom le to wczoraj nie wypil i jakiego ma kaca. Nie wierzę, że jakby rodzice się interesowali dzieckiem to pozwoliliby na takie coś. Ja bym najchętniej do paki wsadzil te wszystkie postępowe mamusie i tatusiów co to uważają, że ich dzieciom wszystko wolno, to oni są glównymi winowajcami. Dzieciaki tylko biorą z nich przyklad i wykorzystują daną wolność.

Do góry
#698207 - 28/10/2006 11:16 Re: Wartosci?
Wahi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/09/2003
Postów: 3930
Skąd: gdzies
Quote:

a czym jest kara śmierci co to jest w ogóle za kara?? ja sie dziwie, ze takie wielkie kontrowersje ona budzi, bo jak dla mnie to jest śmieszne. Gdybym kiedyś kogoś np.zabił (np. takiego popierdolonego gówniarza, co zrobił bym bez zmrużenia oka) to gdyby dali mi wybór "dozywocie" albo "kara śmierci" to na wlasne zyczenie wybralbym śmierć. Dostajesz zastrzyk, ze spokojem sobie "odchodzisz" jak po narkozie. to jest kara??

wymyślne tortury, aż nie zdechną z bólu

a tak w ogóle to ta sytucja wzbudziła we mnie niesamowite pokłady agresji. Autentycznie, gdbym takiego skurwiela spotkał na swojej drodze, to straciłbym panowanie nad sobą. i nieważne by było czy są świadkowie, niewazne co by mi za to groziło. Napierdalałbym w śmiecia aż bym go nie zajebał na amen




marsz racje - dozywocie jest kara duzo gorsza niz smierc.
Pod warunkiem, ze sie zaostrzy wiezienia... co to w ogole jest TV w wiezieniu? niech siedza o chlebie i wodzie, a jak ktorys zdechnie to macie kare smierci :-)

Do góry
#698208 - 28/10/2006 12:17 Re: Wartosci?
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
[T]-error doskonały opis współczesnego społeczeństwa i systemu. Całkowicie zgadzam się z Twoją wypowiedzią.

Leczmy przyczyny nie skutki !

Do góry
#698209 - 28/10/2006 13:12 Re: Wartosci?
BD Offline
old hand

Meldunek: 08/02/2006
Postów: 1163
Skąd: Szczecin
Potwór, zwierze (...)

Kto staje się potworem, ten zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem.

Do góry
#698210 - 28/10/2006 17:44 Re: Wartosci?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
[T]-error, wszystko co napisaleś to święta prawda, ale... co z tego ??? to jak powinno być to chyba każdy człowiek nawet na średnim poziomie dobrze wie, ale nie wprowadzisz tego o czym piszesz w życie. To jest obecnie nierealne.
natomiast uwazam, że taka naprawde baaaardzo surowa kara dla tych gówniarzy ma być skutecznych odstraszaczem dla ich następców (a tych sa całe rzesze ) Nie chodzi wylacznie o kwestie zemsty i zmiażdżenia ich, ale wlaśnie przede wszystkim o pokazanie, że nie będzie ulgowego traktowania tego rodzaju zachowań. i teraz pytanie, co w obecnej sytuacji będzie skuteczniejsze. To ,że mama i tata powiedza danemu baranowi, żeby nie zdejmował siłą dziewczynie majtek przy calej klasie, bo dla tej dziewczyny jest to dramatyczne przezycie. Czy moze nie zrobi tego, bo będzie wiedział, że grozi mu za to baaardzo surowa kara?? Który z tych czynników jest bliższy zapewnienia, ze takie "akcje" nie beda się nagminnie powtarzały w polskich szkołach, na naszych podwórkach?

to oczywiście prawda, że rodzice są często zapracowani i nie mają czasu dla dzieci. Ale też dzisiejsza młodzież sama się nakręca. I często gęsto rodzic rozmawia z dzieckiem, ale ono wszystko wpuszcza jednym uchem a wypuszcza drugim. Przecież nie moze postępować zgodnie z tym co przekazuej rodzic, bo nie będzie "cooool", a tym samym sam wyda na siebie wyrok alienacji. A dla młodych ludzi (tzn. dla wszystkich ,ale dla młodych szczególnie) takie osamotnienie jest wlasnie najgorsze. Nie zadają sobie pytania, co im w duszy gra i jacy sa oni jako oni, tylko podpinają się pod grupe, z którą się utożsamiają, a i tam trzeba zaimponować/wybić się, no a w jaki sposób to zrobic? skończyły się czasy, ze wystarczylo lubic grac w piłke albo kosza, aby mieć grono fajnych kumpli. To wszystko teraz jest jakieś... popier%&*&^*

kiedyś byłem pewien, ze chce mieć dziecko/ci. Ale szczerze Wam powiem, ze już nie chce. Bo obecnie to nie jest już "dawanie życia nowemu człowiekowi", a jedynie zafundowanie niewinnej istocie konieczności zycia w takim syfie jaki obecnie nastał

gnacik wspominal swoje dzieciństwo. Moje wyglądalo bardzo podobnie. Tak niewiele wtedy do szczęścia było potrzeba... do dziś pamietam ,jak np.dziadek wystrugał mi z drewna gwizdek. Ja piernicze pod jakim byłem wrazeniem i jak sie cieszyłem! Wyobrażacie sobie coś takiego w dzisiejszych czasach? albo wycieczki rowerowe z moim najlepszym kumplem. Frajda na maxa! albo jak raz na dwa tygodnie jeździłem z mama do kuzyna i mogłem sobie pograc na commodore64 w piłke. 3 dni przed takim wyjazdem nie mogłem sie doczekać, a po powrocie do domu nie mogłem zasnąć przypominając sobie praktycznie każdą bramke która strzeliłem. Tych "drobiazgów" mógłbym wymieniac w nieskończoność!! A wyobrażacie sobie takie szczęścia u dzisiejszej mlodzieży?? eh... bez sensu się nawet produkowac, bo kto rozumie to czym pisze ten rozumie, a kto nie rozumiem... no to już raczej nie pojmie tego nigdy

Do góry
#698211 - 28/10/2006 18:45 Re: Wartosci?
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
rockeman: w Stanach jest kara śmierci, czy przez to nie ma morderstw? Są. Mało tego będą.
Czy zaostrzenie kar, w Polsce, dla młodocianych, obniżenie wieku do nawet 15, spowoduje zmniejszenie liczby przestępstw przez tychże? Być może, ale idę o zakład, że kwestią tygodni będzie kiedy usłyszymy o kolejnym takim przypadku.

Prawo nie ma stanowić o karze za zdejmowanie koleżance majtek, to absurd.
Takie rzeczy wynosi się z domu. O takich rzeczach trzeba rozmawiać, tłumaczyć, pytać ...
Trzeba sprawić żeby takie dzieciaki WIEDZIAŁY, że robią źle. Bo ci o tym nie wiedzieli. To jest sedno i problem całej sprawy.
Prawo karne tego nie zapewni, ale rodzice, najbliższe otoczenie tak. Trzeba zacząć pracę od podstaw.

Piszesz, że nie chcesz mieć dzieci, bo mamy syf itd.
To trochę pójście na łatwiznę, wyjście bokiem, po co się trudzić, po co starać .. nie tędy chyba droga, ale ... to nie moje wybory.

Odnośnie dzieciństwa, też mam luzackie wspomnienia, być może nawet z wcześniejszych lat. Chciałbym by czas się cofnął do lat mojego dzieciństwa i młodości i mimo że była "komuna", kolejki w sklepach i większości rzeczy brakowało, były dwa programy w tv ... to autentycznie chciałbym wrócić do tych czasów.

Co z tego ... drewniane gwizdki, wesołe wyprawy rowerowe, commodorki trzeba odłożyć do lamusa i miło wspominać.

Dziś jesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym, przerabiamy jak maszynki towar posuwany w reklamach i pochodonych. Ulegamy wpływom, modom w mniejszym bądź większym zakresie. Mamy do wyboru masę przyjemności, używek, zaspokajaczy.
Nie da rady dziś rockeman cofnąć czasu, zamknąć internetu, wycofać z użycia milionów aut, wyłączyć kablówki i stacje cyfrowe, spalić dvd i mp3.
To jest i będzie. I będzie tego coraz więcej, będzie nowocześniej i szybciej i głośniej ...
Musimy się do tego dostosować, a dzieciaki nauczyć do życia w takim a nie innym świecie.
Musimy nauczyć siebie i nasze dzieci szacunku do nas samych.

pzdr)

PS. Prawo oczywiście trzeba tak czy inaczej zmieniać i przystosowywać na bieżąco do życia.

Do góry
#698212 - 28/10/2006 18:54 Re: Wartosci?
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
skoro już znamy przyczyny sytuacji (media, wulgarne filmy itp.) to trzeba się zastanowić nad przyczynami tych przyczyn
uważam że ich jest to wina liberalnych i lewicowych polityków którzy na taką samowole, przyzwolenie do zła pozwolili bo przecież najważniejsza jest "tolerancja", "wolność", "równość";
wyjściem jest właściwy wybór, nie głosować na lewice i liberałow, popierać konserwatystów i zwolenników silnego prawa

Do góry
#698213 - 28/10/2006 19:04 Re: Wartosci?
maverick Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/05/2002
Postów: 2835
Skąd: Wawa
Quote:

skoro już znamy przyczyny sytuacji (media, wulgarne filmy itp.) to trzeba się zastanowić nad przyczynami tych przyczyn
uważam że ich jest to wina liberalnych i lewicowych polityków którzy na taką samowole, przyzwolenie do zła pozwolili bo przecież najważniejsza jest "tolerancja", "wolność", "równość";
wyjściem jest właściwy wybór, nie głosować na lewice i liberałow, popierać konserwatystów i zwolenników silnego prawa




A ty nirtz dalej pieprzysz swoje ...

Do góry
#698214 - 28/10/2006 19:14 Re: Wartosci?
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Quote:



A ty nirtz dalej pieprzysz swoje ...




To nie jego wina,
do Zubra zaczeli dosypywac jakas chemie i teraz palenie Zuberka wiecej szkodzi ale na to tez jest wytlumaczenie,
to wszystko wina ukladu i internetu szerokopasmowego

Do góry
#698215 - 28/10/2006 19:51 Re: Wartosci?
Svart_Ulv Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/01/2006
Postów: 4112
co Wam nie pasuje w Nirtzu ? że powiedział prawdę? że prawda Was boli bo tak naprawdę jesteście tacy sami jak cała lewica? akurat tutaj się z nim zgadzam w całej rozciągłości..więcej jarug nowackich, senyszynów, gadzinowskich, millerów i będzie w Polsce wspaniale..a 1 maja nie będzie już swięta pracy tylko obowiązkowy MARSZ DEWIANTÓW zwany przez niektórych Równości ..powodzenia heheheh

Do góry
#698216 - 28/10/2006 20:07 Re: Wartosci?
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Quote:

co Wam nie pasuje w Nirtzu ? że powiedział prawdę? że prawda Was boli bo tak naprawdę jesteście tacy sami jak cała lewica? akurat tutaj się z nim zgadzam w całej rozciągłości..więcej jarug nowackich, senyszynów, gadzinowskich, millerów i będzie w Polsce wspaniale..a 1 maja nie będzie już swięta pracy tylko obowiązkowy MARSZ DEWIANTÓW zwany przez niektórych Równości ..powodzenia heheheh


Gdyby napisał to ktoś inny niż Nirtz, to bym przyznał rację. W tym wypadku, dla zasady, trzeba stanąć jako opozycja

Do góry
#698217 - 28/10/2006 20:12 Re: Wartosci?
Svart_Ulv Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/01/2006
Postów: 4112
Quote:

Quote:

co Wam nie pasuje w Nirtzu ? że powiedział prawdę? że prawda Was boli bo tak naprawdę jesteście tacy sami jak cała lewica? akurat tutaj się z nim zgadzam w całej rozciągłości..więcej jarug nowackich, senyszynów, gadzinowskich, millerów i będzie w Polsce wspaniale..a 1 maja nie będzie już swięta pracy tylko obowiązkowy MARSZ DEWIANTÓW zwany przez niektórych Równości ..powodzenia heheheh


Gdyby napisał to ktoś inny niż Nirtz, to bym przyznał rację. W tym wypadku, dla zasady, trzeba stanąć jako opozycja




hehe :PPP

Do góry
#698218 - 28/10/2006 20:30 Re: Wartosci?
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
W średniowieczu nie było internetu, TV, liberałów, komuchów. Nie było tolerancji, równości, braterstwa. Byli natomiast konserwatyści i twarde prawo ! A mimo wszystko ludzie się zabijali, kradli, gwałcili, najeżdżali sąsiadów, palili czarownice itp. Wytłumaczysz mi skąd wtedy brała się przemoc ?

To tylko i wyłącznie wina człowieka, bez względu na to w jakim czasie i miejscu żyje. Pomimo bredni "profesora" M. Giertycha mamy w sobie coś ze zwierząt, i właśnie ten pierwiastek "zwierzęcy" pokazali gimnazjaliści z Gdańska. Czy była w tym wina komuchów, liberałów itp ? Wątpię.

Ale jeśli przyjąć Twój tok myślenia, to po co używasz internetu, oglądasz TV i czytasz gazety ? Lepiej sprzedaj wszystko co masz, zbuduj lepiankę w lesie i w niej zamieszkaj. Wtedy nie zagrozi Ci żadna zagłada, a na pewno nie będziesz o nie słyszał.

Do góry
#698219 - 28/10/2006 20:34 Re: Wartosci?
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Jeżeli 1 maja ruszy marsz dewiantów to Svart_Ulv z Nirtzem idziecie na czele
Dewiacja intelektualna to najgroźniejsze zboczenie!

Grupa 14-latków usiłuje zgwałcić koleżankę, a winę za to ponosi Parada Równości

Świat się od razu poprawi jak zagłosujemy na Dorna, który mając dupę na boku wysyła list do proboszczów z zapewnieniem, że jego partia postępuje w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi...


Przy takiej argumentacji od razu przypominają się "Zabawy z bronią", tam też przytacza się opinie o odpowiedzialności mediów itd.
Tylko że mordercy z Columbine godzinę przed dokonaniem zbrodni poszli na kręgle i była to ich ostatnia czynność przed masakrą? Może więc winne są kręgle...

W rękach normalnego człowieka nóż kuchenny służy do krojenia chleba, nieliczne jednostki poderżną sobie nim żyły, albo kogoś zadźgają! Mamy zakazać sprzedaży noży


Przyznać się szczerze

Kto w dzieciństwie naparzał godzinami w Mortal Kombat albo w inne mordobicia?
Kto oglądał Rambo, Pluton, filmy z Seagalem, Bronsonem, czy van Dammem?
Kto przed osiemnastką pił alkohol i to w większych ilościach?
Kto przeglądał świerszczyki?

Myślę, że większość:)

W tej sytuacji powinniśmy mordować, gwałcić, znęcać się nad słabszymi, w najlepszym wypadku tylko bić...
Jest chyba inaczej, no nie

Telewizja, internet, używki mogą działać i dobrze i źle - to nie one decydują!

Dziecko samo nie potrafi zbudować sobie systemu wartości, jest podatne na wpływy i kiedy nie ma ich ze strony rodziców czy szkoły to wtedy dopiero działają media i rówieśnicy!

Nie wierzę, że dziecko które ma normalny kontakt z rodzicami, rozmawia z nimi, zwierza się im nagle skopie na ulicy człowieka, albo samo skoczy z mostu!!!

Problem nie leży w bezstresowym wychowaniu, ale w braku wychowania! Kiedyś rodzina patologiczna kojarzyła się z wódą, biedą i przemocą - dzisiejszych patologii jest znacznie więcej!
Współczesny rodzic nierzadko służy dziecku tylko jako bankomat, ewentualnie zapyta "jak tam w szkole"!
Dzieciak codziennie słyszy, że ma się uczyć żeby w przyszłości "być kimś" - czytaj dobrze zarabiać! Takie pierdoły jak zasady, honor, moralność rodzice mają nierzadko w dupie co skutecznie przekazują dzieciom.

Potem dzieciak idzie do szkoły, gdzie ma słuchać jakiegoś palanta który zarabia 1000 zł, czyli wg tego czego nauczył go tatuś jest nieudacznikiema

Najlepiej jest zwalić winę na TV, internet, pornografią i byle co! Lepiej to brzmi niż stwierdzenie, że wielu ludziom nie chce się należycie wychować swoich dzieci, bo mają ciekawsze rzeczy do roboty.


P.S W USA mamy chyba najostrzejszą cenzurę obyczajową wśród demokratycznych państw!
Dziecko nie kupi gry zawierającej brutalne elementy, bo często taka gra nie wejdzie w ogóle na rynek! Twórcy GTA zapłacili kolosalne kary za umieszczenie w grze ukrytej sceny seksu mimo tego, że gra przeznaczona była tylko dla pełnoletnich.
Goły cycek Janet Jackson na finale Super Bowl był gigantycznym skandalem.
Alkohol dostępny tylko od 21 lat i jest to ostro przestrzegane.

Dziwnym trafem to właśnie tam mamy największy odsetek morderstw, gwałtów, szczególnie bestialskich przestępstw - dziwne, co...

Do góry
Strona 6 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
13 zarejestrowanych użytkowników (kamil#15, Akhu, kemp, forty, pacyfista, Sensei, alfa, latajaca_holenderka, Lukasz111, 11kera11, Igor, wHiTe_StAr, VVega), 1797 gości oraz 14 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583967 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07