Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#711096 - 07/11/2006 18:50 Re: Mundurki !
pauL005 Offline
old hand

Meldunek: 04/08/2004
Postów: 1158
Skąd: Biłgoraj
U mnie dyrektor jest w miare równy i powiedzial że jeśli bedziemy nosić identyfikatory to nie bedzie mundurkow. Mysle ze obietnicy dotrzyma.
A co do reszty to obojętne mi to. Ale rowniez zauwazylem ze coraz wiecej ludzi popiera Romana w jego działaniach.

Do góry
Bonus: Unibet
#711097 - 07/11/2006 18:50 Re: Mundurki !
m_k_polska Offline
veteran

Meldunek: 12/06/2004
Postów: 1344
Skąd: Jaworzno
Quote:

Wlasnie stwierdzilem ze juz stary jestem
Nie pamietam dokladnie ale w od 1-3 klasy chodzilem w mundurku, na ramieniu mialem tarcze z numerem szkoly i jakos wtedy mi to nie przeszkadzalo.
Teraz mam kilku znajomych ktorzy maja dzieci w takim wieku i opowiadaja jak to mamusie stroja swoje dzieci do szkoly, jak malowane z katalogu, ciuszki najlepszych marek...
Najsmieszniejsze jest to ze wsrod przeciwnikow sa i biedniejsi i bogaci,
tym ubozszym bedzie poprostu szkoda wydawac kolejne pieniadze na mundurek, a tym drugim bedzie szkoda zakrywac wypasione ciuszki






Mój nauczyciel w szkole(były zółnierz) powiedział, że jest za mundurkami właśnie z tego powodu żeby ludzie, którzy mają dużo kasy nie pokazywali tego, żeby ludzie z biedniejszych rodzin nie czuli się gorsze.
Zauważcie, że wszystko zalezy od dyrektora-będzie to jego decyzją czy wprowadzi mundurki.
Żeby coś takiego przeszło to muszą być surowe kary za nie przestrzeganie tego nakazu.

Co do monitoringu jestem za. Ja akurat chodzę do szkoły w której jest monitoring ale jest to szkoła w której mamy dobrego dyrektora panują konkretne zasady i ludzie ich przestrzegają dzięki czemu panuje rodzinna atmosfera i monitoring raczej się nie przydaje:)

Widać, że Roman chce coś zmienić ale sporo w jego decyzjach jest chaosu. Przykład matury-zmienia jej formę we wrześniu i jak będzie ona wyglądała(chodzi o poziom rozszerzony) dowiemy się w nastepnym tygodniu:/kiedy bedziemy próbna część, jest to chyba trochę niezbyt wporządku wobec uczniów ale cóż Roman chyba nie za bardzo zdaje sobie sprawę co idzie za tymi zmianami.

Do góry
#711098 - 07/11/2006 18:50 Re: Mundurki !
haven Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/01/2006
Postów: 1861
Skąd: Pogoń Szczecin
Co do monitoringu to tu też jest pewna kwestia jaki ten monitoring ,musi być jakiejś jakości w wielu szkołach są kamery które po prostu mają jakies tam opoznienia praktycznie jakosc widoczna na monitorach jest niewielka , mozna powiedzieć że te kamery zaledwie cykają zdjęćia , można by wpasc kogos zabić i uciec

Do góry
#711099 - 07/11/2006 18:56 Re: Mundurki !
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
zaraz zaraz, to do jakiego wieku ma się chodzić w mundurkach?

ps. na AM w Szczecinie wszyscy chodzą w mundurach, panienki tylko jęzory wywalają za takimi

Do góry
#711100 - 07/11/2006 19:23 Re: Mundurki !
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Quote:

ps. na AM w Szczecinie wszyscy chodzą w mundurach, panienki tylko jęzory wywalają za takimi




Nie wszyscy mieszkaja w Szczecinie

Monitoring tak
Decyzje romana G, to takie maajce wplywac na jego popularnosc glownie wsrod osob starszych(upadek moralny mlodziezy), a samobojstwo tej 15latki mu tylko pomaga(nie oszukujmy sie, on tego potrzebowal).

Mindurki, nie wiem, ale napewno ograniczyc swobode ubran, nie ma nic bardziej smiesznego niz gowniara w stringach, umalowana i z golym brzuchem

Do góry
#711101 - 07/11/2006 20:01 Re: Mundurki !
ziomal-111 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/04/2004
Postów: 3525
Skąd: Wielkopolska
lupus ale nie tylko dziewuchy beda nosic te SMIESZNE mundurki tylko chłopaki tez... ja sobie tego nie wyobrazam choc by ze wzgledu na siebie:/ jestem za stary zeby takie cos nosic :/ Jestem za ale tylko w Gimnazjum i podstawówce:/ Szkoła srednia to juz wiekszosc ma 18 lat niech sa,mi sobie decyduja

Do góry
#711102 - 07/11/2006 20:05 Re: Mundurki !
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Zawsze to moga byc garnitury

Do góry
#711103 - 07/11/2006 20:11 Re: Mundurki !
ziomal-111 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/04/2004
Postów: 3525
Skąd: Wielkopolska
To juz lepiej Ale nie kazdego przekonasz. Ale mozna dostrzec ze Roman G. zbyt duzo kombinuje. Innym karze nosic smieszne mundurki a sam swoje dziecko wysyła do prywatnej szkoły ;/ No oczywiscie ja mu nie zabraniam ale....

Do góry
#711104 - 07/11/2006 20:17 Re: Mundurki !
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5684
Quote:

ale mundurki?? niech sam se w nim chodzi



Mundurkiem polityka jest garnitur. Jak spojrzysz na zdjęcie z Romanem to zobaczysz, że ma go na sobie.
W szkolach młodzież powinna wyglądać schludnie. Nie wyobrażam sobie żeby do pracy pracownik przyszedł w jakiś podartych jeansach, itp. W jednej chodzi się w garniturze, w innej w mundurku (MacDonalds), a w jeszcze innej w jakimś roboczym ubraniu.
Szkoła jest dla młodzieży jak praca. Pracują tam nad pogłębianiem wiedzy aby później móc pracować dla pieniędzy. Dlatego w szkole również należy chodzić przyzwoicie ubranym.

Do góry
#711105 - 07/11/2006 20:17 Re: Mundurki !
fatherPIO Offline
veteran

Meldunek: 03/07/2006
Postów: 1234
Skąd: slamsy WhiteStocku
Dobra kto chodzi jeszcze do szkoły niech się nie martwi. Przecierz "za mundurem panny sznurem" Każda dziewczyna będzie wasza. Roman Giertych sam pewnie by chciał w mundurku chodzić

Do góry
#711106 - 07/11/2006 20:57 Re: Mundurki !
paczanga Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/04/2003
Postów: 1658
Skąd: gliwice


Jeśli chodzi o mundurki to jest to dobry pomysł,oczywiście dla chłopaków garnitury-jest w Katowicach takie technikum,gdzie każdy facet ma garnitur i wygląda to całkiem dobrze,niekt nie płacze.Teraz w szkołach porobiła się rewia mody,a człowiek,którego nie stać na modny ciuch często jest dyskryminowany,a takie coś trzeba eliminować!!To ma być szkoła,a nie dyskoteka.

pozdrawiam

Do góry
#711107 - 07/11/2006 21:17 Re: Mundurki !
Jankesi Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 399
Skąd: Leszno
zdecydowanie jestem za wprowadzwniem mundurków i monitoringu w szkołach!!!!!! tylko żeby to nie były takie mundurki w których sam biegałem troche stary jestem więc pamiętam takie czasy jak chodziło się w mundurku do szkoły a codziennie rano zmieniało kołnierzyk i w komplecie tarcza

Do góry
#711108 - 07/11/2006 21:35 Re: Mundurki !
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
Ja tam jestem za 3 razy nie!!! Nie wiem co im odbija z tym monitoringiem?! Przecież to ograniczanie swobód obywatelskich. Co to ma być Big Brother czy Jestem, jaki jestem Michała W.?! Roman jest chory....zaczyna wszystkiego zabraniac: najpierw komórki i całowanie sie w szkole, teraz monitoring i mundurki?! Co będzie następne?! Godzina policyjna?! Zamiast zmienić system szkolnictwa w polsce na taki jak jest np w Niemczech czy Stanach to wymyśla jakieś nie wiadomo co... Mogliby przynajmniej zlikwidować te gimnazaj i przywrócić 8-letnią podstawówkę i 4-letnie liceum, bo gimnazjum to jest porażka. Tyle ode mnie.

Do góry
#711109 - 07/11/2006 22:02 Re: Mundurki !
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
3 x tak

Do góry
#711110 - 07/11/2006 22:09 Re: Mundurki !
Zbigniew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 4759
Skąd: Kurdestan
A co dobrego jest w amerykańskich szkołach?

Do góry
#711111 - 07/11/2006 22:16 Re: Mundurki !
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
A np to, ze nie ma wbijania zbędnej wiedzy do głowy, np to, że każdy Amerykanin zna historie swojego kraju, a statystyczny Polak nie wie kiedy była bitwa pod Grunwaldem, a już o wymianieniu jakiegoś króla elekcyjnego to nie mówię...w Stanach każdy młody człowiek wybiera sobie kilka(2-5 chyba) przedmiotów oprócz kilku obowiązkowych i tylko na te lekcje chodzi. Np jak młody mechanik chce być mechanikiem to właśnie tego go uczą, a nie ma uczyć sie biologii czy geografii...czy ktoś z Was pamięta np na czy polega transkrypcja i translacja albo komplementarność zasad, albo co to są procesy fluwoglacjalne albo jakie góry wypiętrzyły się podczas fałdowania hercyńskiego?! raczej nie...W Stanach czegoś takiego nie ma...nikt nnie uczy sie redukcji wyrazów podobnych czy wzorów na rzut pionowy do góry...

Do góry
#711112 - 07/11/2006 22:18 Re: Mundurki !
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

Zamiast zmienić system szkolnictwa w polsce na taki jak jest np w Niemczech czy Stanach to wymyśla jakieś nie wiadomo co...






Pełna zgoda, zamiast bawić się w monitoring powinno być tak jak np w USA. Dręczona dziewczyna albo chłopak nie powinna się zamartwiać tylko przyjść normalnie następnego dnia do szkoły i odstrzelić śmiecia

Wszyscy na tym skorzystają, dręczona osoba, społeczeństwo, budżet państwa

Do góry
#711113 - 07/11/2006 22:24 Re: Mundurki !
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Pierniczek: statystyczny Polak, wymieni najmniej kilkanaście stanów w USA, statystyczny amerykanin, nie wie gdzie leży Polska, a co 10 nie wie co to Polska.

Więc wybacz, ale się nie zgodzę z tymi twoimi twierdzeniami.
Mechanikiem nie staje się człowiek w szkole czy po szkole, tylko konkretnie już w pracy! W szkole może zdobyć podstawy itd.
Tak samo nie zgodzę się, że ogólne wykształcenie jest złe.
Oczywiście są tego plusy i minusy, można a nawet trzebaby ograniczyć uczenie tzw głupstewek, co pomału zaczynam widzieć w programie jaki jest realizowany, przynajmniej narazie ; u córki w klasie 3 podst.


Do góry
#711114 - 07/11/2006 22:25 Re: Mundurki !
Zbigniew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 4759
Skąd: Kurdestan
I jak to się ma do zachowania uczniów, dręczenia kolegów, itp.? Bo chyba o tym tu mowa.

Do góry
#711115 - 07/11/2006 22:29 Re: Mundurki !
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
Quote:

Quote:

Zamiast zmienić system szkolnictwa w polsce na taki jak jest np w Niemczech czy Stanach to wymyśla jakieś nie wiadomo co...






Pełna zgoda, zamiast bawić się w monitoring powinno być tak jak np w USA. Dręczona dziewczyna albo chłopak nie powinna się zamartwiać tylko przyjść normalnie następnego dnia do szkoły i odstrzelić śmiecia

Wszyscy na tym skorzystają, dręczona osoba, społeczeństwo, budżet państwa




O przepraszam Ciebie bardzo ale skoro idziemy tym tropem to ja żądam aby w domu każdej patologicznej rodziny były kamery-tam dzieją sie gorsze rzeczy niż w szkołach. Żądam aby 24h/na dobę był kamerowany prezydent i wszyscy politycy, bo im nie ufam i oni robią większe wałki niż możemy sobie wyobrazić. Za komuny był jebane SB-ki i szpicle, którymi każdy się brzydził,a teraz w naszej wspólnej IV RP będziemy mieli elektronicznych szpiclów w postaci kamer Nawet jak będę te kamery to to niczego nie zmieni, bo zamnim 50-letni pan woźny ruszy swoją łaskawą dupę ze swojej kanciapy to juz kto miał dostać po gębie to dostanie...jedyne co będzie potem to kazanko na dywaniku u durektor, czyli to tak jakby Krzys podkablował, ze Jasio zbił Grzesia i potem za to Krzys dostanie wpier*** Co może tak nie było jak chodziliście do liceum?! Chyba kapusiów nikt nie lubił, no nie?!

Do góry
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
15 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, wHiTe_StAr, alfa, Zaixi, kemp, igea23, poozon, VVega, Sensei, pacyfista, Sony, rymoholik, akagi, Skorpion BB, Lukasz111), 3042 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5584029 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07