Strona 3 z 3 < 1 2 3
Opcje tematu
#945056 - 09/02/2007 16:46 Re: wypadek na drodze - moja bezmyślność [Re: [T]-error]
raf Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/06/2001
Postów: 1828
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: [T
-error]
Originally Posted By: Łukaszek
Originally Posted By: [T
-error]10 lat temu nie było zimówek, ale było też 10 razy mniej aut niż teraz.



to jak za 20 lat bedzie 20razy wiecej aut to wprowadzą "wiosenne" i "jesienne"


Niekoniecznie, mogą być dalej letnie i zimowe + opony dla łukaszków.



Sorry, ze nie w temacie, ale nie moge sie powstrzymac. Terror dzieki za poprawe humoru, jak dla mnie text roku \:D

Do góry
Bonus: Unibet
#948387 - 10/02/2007 16:12 Re: wypadek na drodze - moja bezmyślność [Re: raf]
panKa$a Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/02/2005
Postów: 2957
Skąd: Kraków
Skoro powstał taki temat ,to też opisze swoją "przygodę na drodze".

Pod koniec sierpnia udałem się z kolegą do Pardubic - miasta oddalonego od Pragi jakieś 100 km. Droga z Krakowa to jakieś 6-8h jazdy. My akurat jechaliśmy już 7 godzinę powoli zbliżając sie do celu. Prowadziłem wtedy jeszcze swoją byłą "rakietę" (CC) - przed nami jechała sobie stara skoda favoritka obładowana po dach bagażami (małżeństwo jadące/wracające na/z wakacji). Prędkość na moim budziku jakieś 90 km/h i przymierzałem się do wyprzedzenia ich. Było jednak leciutko pod górkę i sobie pomyślałem ,że poczekam na lepszą drogową sytuację. No i całe szczęście ,że tego nie zrobiłem. Po przejechaniu jakiś 200-300 metrów z naprzeciwka rozpędzona Skoda Octavia ok 160 km/h (kierowca usnął) uderzyła czołowo w Favoritkę. Ja lekko już zamroczony prowadzeniem auta 7 godzinę ,a tu nagle przede mną zderzenie jak w jakimś filmie. Naszczęście zachowałem trzeźwość umysłu (na myślenie miałem naprawdę ułamki sekund) i ocenę sytuacji. W momencie gdy te dwa auta zderzyły się ze sobą zrobiła się lekka luka idealna na moje auto ,więc nie chamowałem tlyko dodałem gazu i przejechałem między nimi - spadające bagaże z dachu ,w tym np. rower wylądowały na mojej szybie. Wtedy poczułem się jak jakiś kaskader ,który odgrywa rolę w filmie pościgowym. Za mną jechało większe auto dostawcze ,które praktycznie na styk wychamowało przed rozwalonymi autami ,więc pewnie gdybym i ja chamował to nawet nie chce myśleć co by się stało z nami. Od razu my i inni ludzie wylcieliśmy im na pomoc - kobietę z favorit z dużymi obrażeniami ,ale przytomną wyciągneliśmy z auta ,natomiast jej meża nieprzytomnego nie dało się wyjąć z auta. Kolesia z Octavi też wyciągneli z lekkimi obrażeniami głowy (poduszka powietrzna) i wielkim szoku. Akcja ratunkowa odbyła się bardzo szybko i po jakiś 10 minutach przyleciał helikopter z cięzkim sprzętem uwalniając pasażera favoritki ,i w ciążkim stanie polecieli z nim do szpitala. Niestety nie dowiedziałem się później co się z nim stało. U mnie obrażenia to lekko zbita szyba ,urwane lusterko ,porysowany i wgięty prawy bok auta włącznie z błotnikiem i zderzakiem. Ogólnie nie duże szkody. Do dzisiaj dziękuje Bogu ,że to się tak skończyło ...A to Skoda ,która jechała przede mną:

Do góry
#948421 - 10/02/2007 16:18 Re: wypadek na drodze - moja bezmyślność [Re: [T]-error]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: [T
-error]
Originally Posted By: Łukaszek
Originally Posted By: [T
-error]10 lat temu nie było zimówek, ale było też 10 razy mniej aut niż teraz.



to jak za 20 lat bedzie 20razy wiecej aut to wprowadzą "wiosenne" i "jesienne"


Niekoniecznie, mogą być dalej letnie i zimowe + opony dla łukaszków.


Nie kpij, ja tez jestem Lukasz

Do góry
#949026 - 10/02/2007 19:31 Re: wypadek na drodze - moja bezmyślność [Re: lupus]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
http://www.autokrata.pl/ogien/1133/na_ile_ufasz_malym_autom/

tu mozna zobaczyc jak "bezpieczne" jest Seicento ....

Takie cos dzieje sie przy predkosci ok. 50-60km/h i juz sa naprawde ogromne szkody ...

Do góry
#971878 - 18/02/2007 17:35 Re: wypadek na drodze - moja bezmyślność [Re: rivex]
meyde9 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5972
Skąd: Biłgoraj/Kraków
To temat o samochodach więc nie chcę zakładać nowego, mam tylko pytanie:

Jak wiadomo Sejm przyjął poprawkę w sprawie jazdy na światłach przze cały roku.
I jak to jest od kiedy ten przepis będzie obowiązywać ??
Od teraz czy jest jakaś dokładna data przewidziana ??

Wie ktoś ??
W sumie mnie to mało interesuj, bo cały rok jeżdżę na światłach od kiedy tylko mam prawo jazdy, ale chciałbym wiedzieć.

Odpowie ktoś na to pytanie ??

Do góry
#972128 - 18/02/2007 19:01 Re: wypadek na drodze - moja bezmyślność [Re: meyde9]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Napewno nie od teraz, gdyz musi byc odpowiednie vacatio legis.
Napewno zostanie to naglonione, wiec sie nie przejmuj, narazie i tak Cie obowiazuje jazda do konca lutego na swiatlach...

Do góry
Strona 3 z 3 < 1 2 3

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (forty, alfa, 11kera11, igea23, Sensei, latajaca_holenderka, VVega), 3346 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584376 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07