Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#8536 - 25/09/2001 22:11 NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
Witajcie,

Wiadomo Wam że w tym miesiącu kończy się bieżąca edycja Tabeli Typerów i zaczyna się nowa. Jeśli nie wiesz to oznacza to ze niezapoznales sie z regulaminem TT.

Wiadomo że stara edycja TT nie miała bużdzetu dla gracza i była prowadzona w sposób ciągły. To jest gracz startował od 0zł i sam dobierał stawki i najcześciej doprowadzało to do tego ze gracze którzy byli na ostrym minusie rejestrowali sie na nowe nicki by zmazać plamę. Jednak ta edycja TT umarła.

Teraz jest nowa edycja i trzeba podjąc kroki co dalej. Mam kilka propozycji. poddajcie je szybko dyskusji by moglibysmy rozpoczac nowa edycje i naniesc poprawki na regulamin.

Są gracze którzy są na sporym plusie i na sporym minusie. Co zrobić z graczami którzy mają zysk?

- Napewno niemogą wystartować z osiągnietym zyskiem do nowej edycji. Gdyż wiadomo edycja to edycja. Ale w jakiś sposób trzeba im wynagrodzić osiągniety zysk by zaznaczyć ich w kolejnej edycji.

Mam takie mały pomysł który nie wiem czy zaakceptujecie:

Typer konczy ligę w lidze w której obecnie się znajduje. W kolejnej edycji będzie grał tylko i wyłącznie w tej lidze. Resetujemy konta typerów do salda poczatkowego 5000zł. Jeśli konczył tą edycję w II lidze to zaczyna od II ligii. Najlepsza 2-ka z każdej edycji pod koniec edycji awansuje do ligii wyzszej i adekawtnie staje sie to w dwojka najsłabszych z wyzsze ligii lecz w druga stronę. Mam nadzieje ze rozgrywka w ten sposób będzie bardziej pasjonująca. Ale nie wiem jak Wy to widzicie. (Ogolnie polega na tym ze gracz przez cala edycje siedzi w jednej lidze i nawet jak ma wiecej niz ostatni z ligii wyzszej - musi czekać do końca edycji i na awans)

Należało by też przyjąc warunki co do nowych Typerów. przyklad: jest 2 miesiac edycji niektorzy gracze mają np. 3200 zatem są na minusie A gdy wchodzi gracz nowy do TT to odrazu ma 5000zł i jest w lepszej sytaucji. Coś 3eba z tym zrobić.

Zatem jak Wy to widziecie?

Do góry
Bonus: Unibet
#8537 - 25/09/2001 22:27 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]
Są gracze którzy są na sporym plusie i na sporym minusie. Co zrobić z graczami którzy mają zysk?

- Napewno niemogą wystartować z osiągnietym zyskiem do nowej edycji. Gdyż wiadomo edycja to edycja. Ale w jakiś sposób trzeba im wynagrodzić osiągniety zysk by zaznaczyć ich w kolejnej edycji. [/QUOTE]

To albo nowa edycja albo kontynuacja...

[QUOTE]
Mam takie mały pomysł który nie wiem czy zaakceptujecie:

Typer konczy ligę w lidze w której obecnie się znajduje. W kolejnej edycji będzie grał tylko i wyłącznie w tej lidze. Resetujemy konta typerów do salda poczatkowego 5000zł. Jeśli konczył tą edycję w II lidze to zaczyna od II ligii. Najlepsza 2-ka z każdej edycji pod koniec edycji awansuje do ligii wyzszej i adekawtnie staje sie to w dwojka najsłabszych z wyzsze ligii lecz w druga stronę. Mam nadzieje ze rozgrywka w ten sposób będzie bardziej pasjonująca. Ale nie wiem jak Wy to widzicie. (Ogolnie polega na tym ze gracz przez cala edycje siedzi w jednej lidze i nawet jak ma wiecej niz ostatni z ligii wyzszej - musi czekać do końca edycji i na awans)
[/QUOTE]

Ale przecież tu nikt z nikim nie rywalizuje tylko zmaga się z przydzielonym budżetem i swoimi typami. Jakie dodatkowe emocje mogą towarzyszyć po podziale na ligi ???

[QUOTE]
Należało by też przyjąc warunki co do nowych Typerów. przyklad: jest 2 miesiac edycji niektorzy gracze mają np. 3200 zatem są na minusie A gdy wchodzi gracz nowy do TT to odrazu ma 5000zł i jest w lepszej sytaucji. Coś 3eba z tym zrobić.

Zatem jak Wy to widziecie?[/QUOTE]

Dobry argument za zachowaniem ciągłości. Jak w realu, a nie jak niektórzy pozwalali sobie na granie va banque, bo przecież edycja się kończy a chcą zostać najlepszymi typerami

Do góry
#8538 - 25/09/2001 23:18 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
hi_res evil2 Offline
old hand

Meldunek: 21/03/2001
Postów: 997
Skąd: 3miasto
ja proponuję ciągłość - argument ten sam co Ufo
ligi byłyby niezłą zabawą - ale najważniejszy jest budżet jednak

tylko co z szaleńcami, co grają za 5k i zmieniają barwy - to nie wiem?

swoją drogą, ciekawe jaki nick ma teraz koku?

Do góry
#8539 - 25/09/2001 23:21 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
11016266 Offline
enthusiast

Meldunek: 10/08/2001
Postów: 297
Skąd: Wrocław
edycja TT trwa 12 tygodni( mniej wiecej). wobec tego Ci ktorzy zapisza sie na samym poczatku maja pelna kwote 5000 zl, Ci ktorzy zapisza sie tydzien pozniej maja juz automatycznie o ok.415 zlotych mniej, Ci ktorzy zapisza sie po dwoch tygodniach maja juz 830 zlotych mniej.. itd.

napiszcie co myslicie o moim pomysle..

podsumowujac 5000zl dzielimy przez 12 tygodni i to nam daje 415 zl z hakiem..

Do góry
#8540 - 25/09/2001 23:31 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
GROOBY Offline
journeyman

Meldunek: 09/02/2001
Postów: 80
Skąd: Płock
Moja propozycja. Startowe w wysokości 5000 powinno być przyznawane tylko raz dla nowostartujących. Po każdych trzech miesiącach moglibyśmy dawać jedynie tzw. „dofinansowanie” w wysokości np. 1000. Ograniczyło by to szastanie pieniędzmi a mogło pomóc tym najsłabszym którzy mają troche honoru i nie logują się po 10 razy.
Chodzi głównie o to aby każdy „rozsądnie” gospodaruje budżetem, a także umiejętnie potrafił ocenić ryzyko i dostosować wielkośc stawki do meczu. Co przy częstym stawianiu też jest jednym z podstawowych elementów osiągnięcia sukcesu.
Co do nowego Nicka – to tego raczej nie da się wyeliminować i dlatego właśnie kontynuacja TT byłaby najrozsądniejsza. Ludzi krórzy będą dobrze typować będą mieć spory plus. Już teraz widać że niektórzy mają niezły kapitał, a ponowne zalogowanie będzie dawało tylko te startowe.
Ja byłbym za kontynuacją i ewentualnie z przyznawaniem co 3 miesiące „premi” dla powiedzmy 5 najlepszych.
Warte przeanalizowania są argumenty Ufo z którymi się całkowicie zgadzam.
Co wy na to ???

Do góry
#8541 - 26/09/2001 03:24 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
Piotrek Offline


Meldunek: 17/01/2001
Postów: 807
Skąd: Zagłębie
Nie rozumiem dlaczego mamy dawać liniowo mniejsze (czy wogóle mniejsze) startowe graczom, którzy wejdą w środku rozgrywek. Dlaczego nie większe? Panowie, nie stawiajmy się od razu na straconej pozycji, ta zabawa niekoniecznie prowadzi do straty kapitału. Więcej optymizmu 5000 jest ok

Budżet to rzecz święta i nie można go przekreślać. Zdaję sobie sprawę, po kilku edycjach TT różnice mogą okazać się nie do odrobienia dla nowych graczy. Mam taką propozycję aby w rankingu oprócz ogólnego stanu bużetu podawać współczynnik "zysk na tydzień" i według niego ustawiać kolejność w rankingu. To wyrówna szanse wszystkim, starym i nowym uczestnikom.

Pozdrawiam
Rezerwa

Do góry
#8542 - 26/09/2001 03:54 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
maly Offline
enthusiast

Meldunek: 08/08/2001
Postów: 283
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Jestem za!Zreszta mysle ze wszyscy nowi beda za tym zeby zrobic wszystko od nowa-zeby kazdy mial rowne szanse-a ten pomysl ze wspolczynnikiem tygodniowym wydaje sie byc dobry bo np.wiadomo ze ktos kto jest z reguly dobry ma tez slabszy tydzien i nie zawsze trzyma rowna forme!
MAŁY

Do góry
#8543 - 26/09/2001 12:21 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
Anonymous
Unregistered


Moim zdaniem powinnismy zachowac ciaglosc. Kazdy startuje w nowej edycji z pieniedzmi jakie ma + 5000. Przeciez ma to byc odzwierciedlenie naszej gry w "realu" wiec tak chyba bedzie najlepiej. Kazdy nowy gracz dostaje tez 5 tys., stad proponuje by wszystkim tez dodac ta sume. Pozostale zasady bez zmian.

Do góry
#8544 - 26/09/2001 14:21 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
PAWi Offline
old hand

Meldunek: 22/04/2001
Postów: 929
Skąd: Płock
no jestem za kontynuacja, mimo iz mnie wykluczono (w wakacje nie mialem dostepu do interneu)...
teraz pytanko ode mnie:
czy konta wszystkich wykluczonych i tych co stracili swoja kase beda zresetowane do kwoty 5000 zl?

Do góry
#8545 - 26/09/2001 15:23 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał PAWI:
[qb]
teraz pytanko ode mnie:
czy konta wszystkich wykluczonych i tych co stracili swoja kase beda zresetowane do kwoty 5000 zl?[/qb][/QUOTE]

Moze troszke nieprecyzyjnie napisalem, ale powinno byc tak, ze jesli komus zostalo np.,2500 z poprzedniej edycji to w nastepnej ma 5000 + 2500 = 7500.

Do góry
#8546 - 26/09/2001 21:21 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Piotrek:
[qb]Nie rozumiem dlaczego mamy dawać liniowo mniejsze (czy wogóle mniejsze) startowe graczom, którzy wejdą w środku rozgrywek. Dlaczego nie większe?
[/qb][/QUOTE]

To jest bardzo proste - przykladowo : Edycja trwa 3 miechy - powiedzmy ze jest 10 tydzień edycji i masz na koncie 3200. Starałeś się całe 10 tyg. na wypracowanie zysku, ale niestety dupa zbita - masz startę. i wchodzi sobie taki Jasio i ma odrazu 5 kawalków i jest w lepszej pozycji - czy Cię to by nie wkurzyło?

Odnosnie ciągłości - Nie wiem czy jest to dobry sposób. Przykladowo: Loguje sie jasio do gry w ostatnim tygodniu kończącej się edycji - daje sobie tydzień na luz i nie obstawia nic - przezył tydzień i wchodzi do kolejnej edycji już mając 10000zł.

Dopisanie do sald uczestnikow TT wg Jabola ma sens i nie ma sensu. (masło maślane) Znowu przykładowo : Na szczycie TT jest gosciu z 14000zł, na samym dole gość 210zł. Dodanie do sald uczestnikow salda startowego spowoduje wysoką przepaśc między czołówką typerów a gorzej typującym typerem.Ten z czolowki będzie miał swobodniejszy rzorzut monetą i operowanie większymi stawkami co niepozowli typerom z dołka w ich dogonieniu, którzy będą ardzo ostrzożnie liczyli się z każdą postawioną złotówką.

Może warto zrobić po prostu PlayOffy po kazdej edycji i pierwsza 10 rozstawiona (jak za starej edycji) i robimy nową edycję (wszyscy startują z saldem startowym)

Do góry
#8547 - 26/09/2001 21:47 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
Lexm Offline
old hand

Meldunek: 19/03/2001
Postów: 766
Skąd: PL
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Szakal:
[QB]

Na szczycie TT jest gosciu z 14000zł, na samym dole gość 210zł. Dodanie do sald uczestnikow salda startowego spowoduje wysoką przepaśc między czołówką typerów a gorzej typującym typerem.Ten z czolowki będzie miał swobodniejszy rzorzut monetą i operowanie większymi stawkami co niepozowli typerom z dołka w ich dogonieniu, którzy będą ardzo ostrzożnie liczyli się z każdą postawioną złotówką.

---------------------------------------------
Ja jednak byłbym za dodaniem salda typera z obecnej edycji TT do salda startowego, w jasny sposób byłoby widoczne w następnych edycjach, który z nas najlepiej typuje.

Aby wyrównać szanse ludzi którzy będą mieli duży plus z nowymi (mniejsza kasa) ograniczyłbym możliwość tygodniowego obstawiania do pewnej kwoty np.2000, wtedy szanse wygrania będą równe, a także może to nauczy kilku z nas ostrożniejszego gospodarowania budżetem.

Do góry
#8548 - 26/09/2001 23:35 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
jahu Offline
old hand

Meldunek: 21/02/2001
Postów: 776
Jest jeszcze taka możliwosć:
Startujemy wsztscy z wyjsciowym 5000 i lecimy tak jak do tej pory
a pod koniec edycji otworzy się osobną tabelę "wyniki skumulowane" i w niej wpisujemy wynik:

wynik pierwszej edycji przemnożony przez przyrost[stratę] % drugiej.
np.
Po pierwszej edycji mam 12000
a po drugiej 7500 więc tu zarobilem 50% to znaczy ze zarządzając gotowka 12000 też zarobilbym 50% czyli w tabeli skumulowanej wpisuję 12000 razy 50% = 18000

Myślę że takie rozwiazanie jest tu pewnym kompromisem.

Do góry
#8549 - 27/09/2001 00:16 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]
To jest bardzo proste - przykladowo : Edycja trwa 3 miechy - powiedzmy ze jest 10 tydzień edycji i masz na koncie 3200. Starałeś się całe 10 tyg. na wypracowanie zysku, ale niestety dupa zbita - masz startę. i wchodzi sobie taki Jasio i ma odrazu 5 kawalków i jest w lepszej pozycji - czy Cię to by nie wkurzyło?
[/QUOTE]

Grasz w realu 10 tygodni, starasz się jak umiesz i zostaje Ci 3200. To zostaje Ci 3200 i nikt za darmo Ci kasy nie da, bo akurat Szakalowi "nie wyszło". A taki Jasio nigdy nie grał, ale spodobało mu się obstawianie i zaczął uczęszczać do STS'u regularnie jak do kościoła; też jest w lepszej pozycji, jeśli by Cię to wkurzyło to można to nazwać jednym słowem - zazdrość.

[QUOTE]
Odnosnie ciągłości - Nie wiem czy jest to dobry sposób. Przykladowo: Loguje sie jasio do gry w ostatnim tygodniu kończącej się edycji - daje sobie tydzień na luz i nie obstawia nic - przezył tydzień i wchodzi do kolejnej edycji już mając 10000zł.
[/QUOTE]

Ale Ty masz szansę uzyskania większej kasy od początku trwania edycji. Nie mów z pozycji częściowego bankruta (np. Szakal), wczuj się w sytuację np. Arko

[QUOTE]
Dopisanie do sald uczestnikow TT wg Jabola ma sens i nie ma sensu. (masło maślane) Znowu przykładowo : Na szczycie TT jest gosciu z 14000zł, na samym dole gość 210zł. Dodanie do sald uczestnikow salda startowego spowoduje wysoką przepaśc między czołówką typerów a gorzej typującym typerem.Ten z czolowki będzie miał swobodniejszy rzorzut monetą i operowanie większymi stawkami co niepozowli typerom z dołka w ich dogonieniu, którzy będą ardzo ostrzożnie liczyli się z każdą postawioną złotówką.
[/QUOTE]

I o to chodzi, Ty byś chciał zabrać tym co się "dorobili", a dać tzw. biednym. Tylko, że oni (bogatsi) sami do tego doszli i polityka Janosika wydaje mi się tutaj nie na miejscu

Do góry
#8550 - 27/09/2001 00:24 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
hi_res evil2 Offline
old hand

Meldunek: 21/03/2001
Postów: 997
Skąd: 3miasto
i o to chodzi, Ufo, i to chodzi

cholera, zbierałem się pół dnia, żeby coś napisać, no i nie ma sensu nic pisać, bo wszystkoś napisał

jednym słowem - tak jak jest jest dobrze
ja bym nawet nie dzielił na edycje

Do góry
#8551 - 27/09/2001 03:25 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Ludzie coś nie tak!
Miała byc nowa edycja to niech bedzie nowa!
JA na przykład wiedziałem że bedzie nowa edycja (jakby nowy sezon) i wystawiałem się (świadomie)do zera...

Zdaje sobie sprawe że ci co mają po 20.000 będą głąśno domagac się kontynujacji ale to byłoby nie fair.OD pocżatku było mówione że będzie nowa edycja
A moja propozycja uhonorowania najlepszych typerów obecnej TT jest taka aby w nowej edycji (każdy startuje od początku z budżetem takim samymy) przy nickach najlepszych z poprzedniego "sezonu" wpisać np:
(1) Arko
(2) Maximus
(3) Jabol
Będzie wiadomo że wykazali się w poprzedniej edycji.A jak są dobrzy to i w nowej startując z takim samym budżetem jak inni wybiją się na szczyt.
coś mi się wydaje,że najlepsi w tej edycji
boją się,że już im się nie uda zebrac takiej
kasy,startując znowu "od zera" jak wszyscy

Do góry
#8552 - 27/09/2001 03:30 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
hi_res evil2 Offline
old hand

Meldunek: 21/03/2001
Postów: 997
Skąd: 3miasto
mówiąc za siebie - nie jestem wielkim w tej edycji
Ufo też chyba nie...

ergo

nie zależy nam na utrzymaniu statusu wielkich

chodzi tylko o to żeby cała ta zabawa miała jakieś przełożenie na życie i realne zakłady, przecież na 10 dni przed końcem września w realu "nie wystawiasz się do zera" nie?
a jeżeli będziemy się bawić w jakieś tam turnieje ping-ponga z drabinkami, ligami i tytułami, no to miłego grania - po prostu...

Do góry
#8553 - 27/09/2001 03:57 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
lok Offline
veteran

Meldunek: 07/02/2001
Postów: 1285
jestem za kontynuacja .

Do góry
#8554 - 27/09/2001 04:45 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
GROOBY Offline
journeyman

Meldunek: 09/02/2001
Postów: 80
Skąd: Płock
Zgadzam się całkowicie z Ufo i hi_res evil w całej rozciągłości. Też jestem za kontynuacją.

Do góry
#8555 - 27/09/2001 04:53 Re: NOWA EDYCJA TT - Czytaj.to
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]
mówiąc za siebie - nie jestem wielkim w tej edycji
Ufo też chyba nie...

[/QUOTE]

Ufo wycofał się od razu; mnie to się nie bardzo podobało w tej formie. Te kupony i liczenie i wieczne problemy kto i kiedy...

Byłem za procentem trafień razy kurs, to co hi_res zaproponował przy el_sistemo. Jasno i precyzyjnie widać kto dobrze typuje.

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >




Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, burbon, VVega, alfa, Lukasz111, Szuman, akagi, ANZELMO), 4453 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582789 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 23 minut 25 sekund temu