Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#182576 - 08/09/2002 17:41 Regulamin II edycji EEL
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Postanowiłem założyć nowy temat odnośnie regulaminu

OTO REGULAMIN EUROPEAN ELITE LEAGUE:
1. SPRAWY ORGANIZACYJNE
1a) Co to jest EEL?
Jest to konkurs organizowany przez samych forumowiczów forum bukmacherskiego mecz.pl, skrót powstał od nazwy European Elite League, czyli Europejska Elitarna Liga. W konkursie tym uczestnicy walczą narazie tylko o prestiż, ale w przyszłości istnieje realna szansa włączenia się do EEL strategicznego sposnora.
2a) Jak się zgłosić?
Wziąć udział w konkursie może każdy - nie ma ograniczeń wiekowych. Brać w konkursie mogą brać udział wszyscy - łącznie z Junior Memberami. Zgłoszenia do konkursy przyjmowane są w określonym terminie ustalonym przez organizatora konkursu (w tym wypadku mnie).
3a) Szczegóły złoszeniowe
Każdy forumowicz może zarejestrować tylko jeden zespół. Każdu uczestnik zabawy posiadający więcej niż jedna drużynę w grze (np. posiada 3 loginy i pod każdym z nich zgłosił zespół) zostaje wykluczony z gry. Każdy uczestnik wybiera sobie nazwę drużyny z tym, że jeśli dana nazwa jest już zajęta przez innego uczestnika musi sobie wybrać inną nazwę.
4a) Podział na ligi
Uczestnicy będą podzieleni na ligi w zależności od miejsca zajętego w ubiegłym sezonie, uwzględniając spadki i awanse. Nowi uczestnicy EEL trafiają do najniższej ligi. Ilość lig zależy od ilości zgłoszeń.

2. ROZGRYWKI
1. Podział na ligi i terminarz EEL są umieszczone w równoległym temacie pt. "Podział na ligi i terminarze"
2. Rozgrywki wszystkich lig będą rozgrywane systemem mecz rewanż, a do znaczy że każdy zagra z każdym zarówno u siebie jak i na wyjeździe.
3. Po zakończeniu sezonu, w oparciu o reguły przedstawione w w/w temacie część drużyn uzyska promocję do wyższej ligi, część spadnie
4. Terminarz będzie przebiegał systemem:
poniedziałek-niedziela, czyli I kolejka ligowa to I tydzień. Zmiana ta została wprowadzona ponieważ wielu uczestników gry skarżyło się na brak dostępu do sieci w weekend.
5. O kolejności w tabeli decyduje:
a) w przypadku dwóch drużyn:
- bezpośrednie mecze między zainteresowanymi drużynami
- jeśli rezultat bezpośrednich meczów jest równy (np. 1:1 i 1:1) wtedy wyżej w tabeli jest drużyna o lepszym bilansie bramkowym
- jeśli bilans bramkowy jest równy wtedy wyżej w tabeli jest drużyna o większej ilości bramek strzelonych
- jeśli ilość bramek strzelonych jest równa wtedy o wyższym miejscu w tabeli decyduje dodatkowy mecz na neutralnym terenie
b) w przypadku więcej niż dwóch drużyn:
- tworzy się dodatkową tabelkę z bezpośrednimi meczami między zainteresowanymi drużynami (liczą się w kolejności punkty, bilans, bramki zdobyte)
- jeśli w/w tabelka nie przynosi rozstrzygnięcia decyduje bilans meczów z drużyną zajmującą najwyższe miejsce w lidze (poza zainteresowanymi)
- jeśli w/w bilans nie przynosi rozstrzygnięcia rozstaje rozegrany dodatkowy turniej między zainteresowanymi drużynami

3. MECZ
1. Mecz polega na podawaniu typów z oferty bukmachera PROFESJONAL - strona internetowa www.profesjonal.com.pl. - podawane typy muszą być koniecznie meczami piłki nożnej - typujemy tylko piłkę!

2. Zgodnie z terminarzem ustalony zostanie gospodarz i gość meczu.
3. Gospodarz jako że występuje na własnym, wypełnionym po brzegi kibicami staadionie, ma możliwość podania 6 typów, gość podaje 5 typów.
W ten sposób gospodarz ma przewagę którą może (ale nie musi) wykorzystać.
4. Typy podajemy tylko z oferty Profesjonal.
5. Wszystkie typy podajemy w jednym poście.
6. Nie wolno edytować postów w temacie EEL! (edycja = walkower, nie ma odstępstwa od tej reguły)
7. Każdy post z typami powinien zawierać koniecznie:
a) numery typów
b) datę i godzinę rozgrywania typów
c) kursy
d) na kogo stawiamy
8. Jeśli zabraknie, którejś z informacji z powyższego punktu przeciwnik może żądać przyznania mu walkowera.
9. Typy wysyłamy:
Od poniedziałku (godzina 0:01) do niedzieli (godzina 23:59), z zastrzeżeniem że rozstrzygnięcia wszystkich typów muszą być znane do godziny 13:00 w poniedziałek.
10. Nie można grać tych samych typów co przeciwnik (ani jeden typ nie może się pokryć). Można natomiast grać ten sam mecz, załóżmy że jeden z uczestników stawia 1x, drugi może postawić 2.
11. Można grać ten sam mecz w 3 opcjach. np:
1. A-B 1 @2.00
2. A-B X @2.60
3. A-B 2 @3.60
.
.
Któryś z typów wchodzi napewno ale grający w ten sposób odnosi mały zysk i dlatego taki rodzaj taktyki jest dopuszczalny


4. PRZEBIEG MECZU
1. Kursy trafionych meczów sumuje się i tak powstaje współczynnik nazywany SS (siła strzałów).
Od tego współczynnika zależy liczba goli które strzela drużyna i tak:
SS od 0,01 do 5,99 - 0 goli
SS od 6,00 do 7,49 - 1 gol
SS od 7,50 do 8,99 - 2 gole
SS od 9,00 do 10,49 - 3 gole
SS od 10,50 do 11,99 - 4 gole
itd. - wzrost liczby bramek co 1,50 SS
2. Wynik powstaje poprzez zestawienie liczby goli gospodarza i gościa.
3. Jeśli obie drużyny mają SS < 6.00 i jedna z drużyn ma SS większą od drugiej o 4,00 to drużyna ta wygrywa mecz 1:0. Zależność ta miejsce jedynie dla SS < 6.00

5. PUNKTACJA
1. Zespół za zwycięstwo otrzymuje 3pkt.
2. Zespół za remis otrzymuje 1 pkt.
3. Za porażkę - 0pkt.

6. UWAGI TECHNICZNE
1. Każda drużyna może przełożyć mecz, z tym że musi to zrobić przed rozpoczęciem meczu - chęć przełożenia meczu trzeba przedstawić komisji w innym temacie -"Apelacje"
2. Nie można postawić tego samego typu co przeciwnik, chyba że postawimy odwrotnie.
3. Wszelkie problemy, niejasności proszę umieszczać w temacie "Apelacje", zajmie się nimi Komisja Sędziowska w składzie:
4. Jeśli przeciwnik nie poda typów mecz kończy się walkowerem 3-0. Jeśli zespół, który pojawił się na boisku strzelił więcej bramek niż 3 mecz kończy się wynikiem X:0 gdzie x oznacza liczbę bramek drużyny, która się pojawiła
5. Jeśli zespół poniesie trzy kolejne porażki przez walkower zostaje wykluczony z gry

Prezes:
Prem$
Członkowie Komisji d.s. EEL:
legias
kuba81
terminator
Szakal
xeo

Prawo zmiany regulaminu ma tylko w/w "piątka" - odbywa się do za moją zgodą.

UWAGA! - TYPY ZASTĘPCZE
1) Z dniem 03.03.2002 wprowadzona została do regulaminu adnotacja że gdy jakiś obstawiany mecz się nie odbył trzeba podać typ zastępczy. Wynik typu zastępczego musi być znany do północy dnia po kolejce. Tzn. typ zastępczy musi byc grany w poniedziałek.

2) Kurs typu zastepczego może się różnić maksymalnie (jego kurs) o 0,5 od pierwotnego. Jeśli więc daliśmy typ na mecz o kursie 1,8 to typ zastępczy ma być w przedziale od 1,3 do 2,3

3) Zamiast typu zastepczego można podać od razu 2 typy rezerwowe które w razie odwołania któregoś z meczów zastąpią go (jeśli podacie 2 typy rezerwowe to zatępują one mecze przełożone w podanej kolejności)

4) PO ROZEGRANYM MECZU JEGO WYNIK NALEŻY UMIEŚCIĆ W TEMACIE Z WYNIKAMI DLA SWOJEJ LIGI - TRZEBA TO ZROBIĆ DO GODZINY 12.00 W ŚRODĘ NASTĘPNEGO TYGODNIA

Do góry
#182577 - 08/09/2002 17:44 Re: Regulamin II edycji EEL
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Nowinki zostały pogrubione

Do góry
#182578 - 08/09/2002 17:47 Re: Regulamin II edycji EEL
cichy Offline
old hand

Meldunek: 10/07/2002
Postów: 908
Skąd: lublin
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Prem$:
[QB]1. Mecz polega na podawaniu typów z oferty bukmachera STS - strona internetowa www.profesjonal.com.pl. [QB][/QUOTE]no to sts czy profesjonal?

pozdrawiam

cichy

Do góry
#182579 - 08/09/2002 17:49 Re: Regulamin II edycji EEL
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Już poprawione - poprawiałem jak akurat pisałeś posta

Do góry
#182580 - 08/09/2002 17:53 Re: Regulamin II edycji EEL
cichy Offline
old hand

Meldunek: 10/07/2002
Postów: 908
Skąd: lublin
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Prem$:
[qb]Już poprawione - poprawiałem jak akurat pisałeś posta [/qb][/QUOTE]no to popraw jeszcze punky:
3.MECZ
podpunkt:
4. na profesjonal

nie robie tego zlosliwie poprostu lubie dokladnosc

Do góry
#182581 - 08/09/2002 18:48 Re: Regulamin II edycji EEL
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
Nie wiem jak profesionala stronka ale strona sts zawiera juz kursy w poniedziałek do niedzieli lecz dużo jest wpisanych "na szybkiego" (bo i tak są narazie zablokowane). Ale gracz wyśle posta np we wtorek z tymi nierealnymi(zawyżonymi) kursami np. z soboty i co wtedy bo nie ma w regulaminie że ewenualny kurs należy urealnić(obniżyć od kiedy można je grać)

A może by brać kursy jakiegos zagranicznego internetowego buka żeby nie robić reklamy niezainteresowanym (STS Prof, Expekt, Unibet)

Trzeba też stworzyć tematy jak w tamtym sezonie typu "Wyniki-I Liga A" itd...

Do góry
#182582 - 08/09/2002 18:58 Re: Regulamin II edycji EEL
cichy Offline
old hand

Meldunek: 10/07/2002
Postów: 908
Skąd: lublin
[QUOTE]Oryginalnie wysłał orzel:
[qb]Nie wiem jak profesionala stronka ale strona sts zawiera juz kursy w poniedziałek do niedzieli lecz dużo jest wpisanych "na szybkiego" (bo i tak są narazie zablokowane). Ale gracz wyśle posta np we wtorek z tymi nierealnymi(zawyżonymi) kursami np. z soboty i co wtedy bo nie ma w regulaminie że ewenualny kurs należy urealnić(obniżyć od kiedy można je grać)

A może by brać kursy jakiegos zagranicznego internetowego buka żeby nie robić reklamy niezainteresowanym (STS Prof, Expekt, Unibet)[/qb][/QUOTE]z tego co jest w regulaminie wynika ze kursy biezemy tylko z profa. kursy najpuzniej pojawiaja sie tam we wtorek po poludniu, wiec nie ma z tym zadnych problemow, zwlaszcza ze teraz bedziemy grac terminem poniedzialek - niedziela. w ofercie z profa odrazu podawane sa realne kursy

Do góry
#182583 - 08/09/2002 19:01 Re: Regulamin II edycji EEL
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
Ja właśnie nie kożystam ze strony profa. dlatego chciałem się upewnić. Jak mają kursy już takie za jakie przyjmują to luzik

Do góry
#182584 - 08/09/2002 20:42 Re: Regulamin II edycji EEL
wesul Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/10/2001
Postów: 2155
Skąd: Warszawa
Prem prosze sprawdz "prywatne wiadomosci" i mi odpowiedz.

Sorki ze w tym temacie.

Do góry
#182585 - 08/09/2002 21:02 Re: Regulamin II edycji EEL
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
odpowiedziałem wesul - sprawdź

Do góry
#182586 - 09/09/2002 02:18 Re: Regulamin II edycji EEL
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Ja tylko tak już poza konkursem ...
Po co było robic sondę jeśli jej wyniki wskazują, zebyśmy brali kursy z sts i profa
No i drugie pytanie: z racji tego, że jestem fanem hoka i innych dziedzin sportu, to czemu zawężono możliwość wyboru kursów tylko do piłki nożnej

Jeśli gdziekolwiek padły odpowiedzi na moje powyższe pytania już w innych wcześniejszych postach to sorry, proszę w takim raziem o wklejenie mi linka.

Pozdrawiam

Do góry
#182587 - 09/09/2002 02:32 Re: Regulamin II edycji EEL
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Adolf 88:
[qb]Ja tylko tak już poza konkursem ...
Po co było robic sondę jeśli jej wyniki wskazują, zebyśmy brali kursy z sts i profa
No i drugie pytanie: z racji tego, że jestem fanem hoka i innych dziedzin sportu, to czemu zawężono możliwość wyboru kursów tylko do piłki nożnej

Jeśli gdziekolwiek padły odpowiedzi na moje powyższe pytania już w innych wcześniejszych postach to sorry, proszę w takim raziem o wklejenie mi linka.

Pozdrawiam[/qb][/QUOTE]Nikt nic nie zawężał Adolf, poprostu tak było już od początku w regulaminie, tutaj link.

Pozdrawiam

SLAV

Do góry
#182588 - 09/09/2002 02:43 Re: Regulamin II edycji EEL
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Od samego początku w EEL można było obstawiać tylko piłkę nożną. Co do wyboru buka, to najlepiej jest wybrać jednego. STS nie pasuje do konkursu ponieważ zdarza mu się wystawić kursy nie do zagrania (zawyżone) na kilka dni przed spotkaniem. Druga sprawa to wolna aktualizacja kursów oraz błędne podawanie czasu rozpoczęcia spotkań (zbyt często się zdarza).

Stawiając na kursy z Profa nie mamy tych problemów.

Do góry
#182589 - 09/09/2002 13:37 Re: Regulamin II edycji EEL
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Ok. Rozumim , uczestnictwo w kilku konkursach naraz spowodowało mętlik w głowie.
Nie pozostało mi nic innego jak zdobyc mistrzostwo I ligii zgodnie z tym regulaminem
Pozdrawiam

Do góry
#182590 - 09/09/2002 16:51 Re: Regulamin II edycji EEL
wesul Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/10/2001
Postów: 2155
Skąd: Warszawa
Prem czy moglbys mi podac ile druzyn awansuje, wchodzi do barazy (jezeli takowe beda) i spada z kazdej ligi. Potrzebne mi to jest do zrobienia kolorkow w tabelach.

I jeszcze kilka uwag jezykowych co do regulaminu:
[QUOTE]3a) (...)Każdu uczestnik zabawy posiadający więcej niż jedna drużynę w grze (np. posiada 3 loginy i pod każdym z nich zgłosił zespół).(...)[/QUOTE]Chyba tutaj czegos nie dopisales??

[QUOTE]10. (...)załóżmy jeden z uczestników stawia 1x, drugi może postawić 2.(...)[/QUOTE]Chyba powinno byc "zalozmy, ze jeden..."
[QUOTE]4. (...)itp. - wzrost liczby bramek co 1,49 SS [/QUOTE]Chyba itd, a nie itp. Wzrost liczby bramek co 1,5 SS. Przedzialy maja po 1,49, ale wzrost jest o 1,5.

I jeszcze prosba abys dodal do regulaminu punkt, ze wyniki podajemy do srody do 12:00, w temacie z wynikami.

Do góry
#182591 - 09/09/2002 19:08 Re: Regulamin II edycji EEL
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
oki wesul
Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej pracy, zaraz poprawię a co do awansów i spadków to jest to opisane tutaj

Do góry
#182592 - 09/09/2002 19:13 Re: Regulamin II edycji EEL
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
wesul dzięki za zwrócenie uwagi ale błędy te nie wynikają (zapewniam Cię) z braku kultury języka tylko zwykłego gapiostwa

Pozdrawiam!

Do góry
#182593 - 09/09/2002 19:54 Re: Regulamin II edycji EEL
wesul Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/10/2001
Postów: 2155
Skąd: Warszawa
Kolory w tabelkach:

fioletowy - awans bezposredni
zielony - awans do play off
bialy - pozostanie w lidze
czerwony - spadek

Jak komus sie podobaja tabelki to moze kliknac w baner Allegro. Jak sie nie podobaja to tez moze

Do góry
#182594 - 09/09/2002 20:56 Re: Regulamin II edycji EEL
vodzior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/05/2002
Postów: 3767
Skąd: Rzeszow
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Prem$:
[qb]

10. Nie można grać tych samych typów co przeciwnik (ani jeden typ nie może się pokryć). Można natomiast grać ten sam mecz, załóżmy że jeden z uczestników stawia 1x, drugi może postawić 2.

[/qb][/QUOTE]soorki za to pytanie chcialbym sie tylko upewnic
z powyzszego pkt (10) wynika ze mozna obstawiac mecze z podporkami czyli albo 1X i X2?????
pozdrawiam iwo:

Do góry
#182595 - 09/09/2002 21:53 Re: Regulamin II edycji EEL
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
I dobrze dedukujesz - można grać "z podpórkami".

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa), 4445 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582796 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07