Opcje tematu
#46541 - 29/09/2003 22:45 Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
Wiem, że ten temat powinnien znaleźć się w innym dziale, ale tak nikt go by nie zobaczył, więc sorry.
Mam taką małą sugestię. Jako, że forum od jakiegoś czasu zaczyna schodzić na psy, czas, żeby ktoś zajął się modernizacją. Wiem, że gdzieś, kiedyś ktoś zabronił reklamować inne fora, ale dla przykładu (w kwestii informacji)podam jak wygląda porządne forum (dział Liga Mistrzów):
[URL=http://bettingadvice.com/forum/viewforum.php?f=41&sid=631ed87cb72a476c02bbdf3954cac762]http://bettingadvice.com/forum/viewforum.php?f=41&sid=631ed87cb72a476c02bbdf3954cac762[/ URL]

dział (Puchar UEFA):
[URL=http://bettingadvice.com/forum/viewforum.php?f=42&sid=631ed87cb72a476c02bbdf3954cac762]http://bettingadvice.com/forum/viewforum.php?f=42&sid=631ed87cb72a476c02bbdf3954cac762[/ URL]

Tak wg mnie wygląda dobre forum. Wszystko jest uporządkowane i każdą informację łatwo znaleźć. Tutaj jest całkiem odwrotnie: kompletny chaos, kilka tematów dotyczących tego samego meczu. Kompletna bzdura. W powyższym przykładzie (Liga Mistrzów) ludzie nie walą typów z sekcji kolejarskiej (jak ktoś to ładnie ujął), bez żadnych anliz. Tam wszystko ma swoje miejsce: nie ma głupich postów. Są analizy, prawdopodobne składy itp. A tutaj tylko kłótnie, rzucanie na siebie mięsem (mi też to się zdarza), jedna informacja zaprzecza drugiej itd. Wiem ,że głównie to co znajduje się na forum zależy od ludzi, którzy je współtworzą, ale Moderatorzy mogliby wywalać (np. na miesiąc) ludzi którzy przeginają.
Uważam, że przydałyby się duże zmiany. Wg mnie każdemu (lub prawie każdemu - nie licząc małolatów bawiących sie w obstawianie) zależy na jak największym poziomie tego forum, co na pewno w przyszłości przyczyni się do większych zysków z obstawiania.
Wg mnie na forum powinno być kilka osób mogących dodawać temat w Dziale: Stadion Piłkarski (żeby nie robić niepotrzebnego zamieszania), ale postować w nim mogliby wszyscy. Jeśli w temacie dotyczącym każdej ligi każdy mecz miałby swoje miejsce, byłoby prościej.
W Private Pics powinna być opcja blokowania wpisów przez osoby, które założyły ten temat. Jak niektórzy nie życzą sobie zawalania jego tematu bzdurnymi wypowiedziami i bluzgami - proszę bardzo. Wtedy wszystkie typy są widoczne.
Jak wiadomo na forum jest wielu dobrych typerów z dobrą skutecznością, chociaż ci najlepsi przestali się wypowiadać lub nawet zaglądać (ze względu na chamstwo i burdel tutaj panujący) i mogło by być ich więcej jeśli zmienilibyśmy forum na lepsze.
Nie wiem kto tutaj rządzi (moderatorzy, czy jakiś szef?), więc proponuję duże zmiany. Wiem, że to byłoby dość czasochłonne i potrzeba byłoby dużo pracy, ale wierzę, że znaleźliby się chętni (w ramach czynu społecznego) do pomocy. Na pewno z kilku tysięcy zarejestrowanych są ludzie, którzy znają się na html-ach, php i różnych tego typu sprawach, więc na pewno by pomogli.
Na koniec powiem tak:
Mamy dobrych typerów, jeśli nie najlepszych we wschodniej Europie (Sosna). Jakbym powiedział, że w świecie to chyba bym przesadził (ale kto wie) - możemy mieć też najlepsze forum, ale to już zależy tylko od chęci.
Proszę o opinie - tylko bez całkowitego cytowania mojej wypowiedzi (bo znowu będzie burdel)- chyba, że we fragmentach.
Poza tym ktoś mógłby zrobić sondę:
Czy jesteśmy za zmianami na forum? (ja niestety nie wiem jak to się robi)

Do góry
Bonus: Unibet
#46542 - 29/09/2003 23:22 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Gabriel Offline


Meldunek: 13/03/2002
Postów: 1553
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 809 | Miejscowość: warszawa | Zarejestrowany: Kwi 2003

Przeanalizuj ile czasu jesteś na forum i co wniosłeś pisząc 809 postów!!

Do góry
#46543 - 29/09/2003 23:23 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Gabriel:
[qb]Wiadomości: 809 | Miejscowość: warszawa | Zarejestrowany: Kwi 2003

Przeanalizuj ile czasu jesteś na forum i co wniosłeś pisząc 809 postów!![/qb][/QUOTE]Wiedziałem, że tak łatwo nie będzie... Mam pytanie Gabriel:
1. Co ma do tego czas i ilośc postów i to co wniosłem?
2. Co ty wniosłeś na forum?
3. Czy jakbym zarejestrował się jeszcze raz i zaproponował ten temat (mając kilka postów na koncie) byłoby lepiej?

Dałem tylko propozycję.

Do góry
#46544 - 29/09/2003 23:38 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Gabriel Offline


Meldunek: 13/03/2002
Postów: 1553
Skąd: Warszawa
[QUOTE] 1. Co ma do tego czas i ilośc postów i to co wniosłem? [/QUOTE]Czym wiecej postów nie na temat tym większy śmietnik. Chcesz by było czysciej? Zacznij od siebie. Jeśli każdy chce lepiej niech zaczyna od siebie, zawsze to mały krok do przodu ;-)
[QUOTE] 2. Co ty wniosłeś na forum? [/QUOTE]Przejrzyj dział kasyn
[QUOTE] 3. Czy jakbym zarejestrował się jeszcze raz i zaproponował ten temat (mając kilka postów na koncie) byłoby lepiej?
[/QUOTE]Liczy się jakość nie ilość. Mając kilka postów nie mógłbys tego napisac bo nie wiesz jak jest na forum, poszukaj dobrze a nawet w śmietniku znajdziesz całe jabłko

Do góry
#46545 - 30/09/2003 00:04 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Radj Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1555
Skąd: N 52°13'49'' E 21°00'38'' [War...
Chodzi o to, ze jak jest temat o np. Lidze Mistrzow, to zamiast wniesc cos wartosciowego do dyskusji ludzie pisza:

"Ja gram:
milan - juve 2
porto - celtic 2
xxx - yyy 1 [...]"

Zasmiecajac tematy. W ogole zakldaja po 2-3 identyczne topici. Jest dzial, gdzie kazdy moze napisac co gra a w tematach takich jak np. liga angielska, czy liga mistrzow w dziale Stadion Pilkarski powinna funkcjonowac zasada, ze jezeli ktos nie wnosi nic ciekawego do dyskusji, tylko chce napisac:'na pewno bedzie 2' albo pochwalic sie swoimi typami (swoja droga i tak 95% nie wchodzi) dostaje ostrzezenie a nastepnym razem bana. To forum to ma byc zrodlo informacji a nie smietnik.

Do góry
#46546 - 30/09/2003 00:20 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Gabriel:
poszukaj dobrze a nawet w śmietniku znajdziesz całe jabłko [/QB][/QUOTE]I własnie o to chodzi, żeby zmienić śmietnik w śmietnik uporządkowony. A co działu Kasyna jest on tak mało popularny, że tam nie potrzeba zmian. Chodzi mi głównie o piłkę nożną.

A co do ilości moich wypowiedzi to większość znajduje się w temacie: "Futbol Quasi Czat nr..."
Tam porządku nie da się zrobić i chyba po to on istnieje. Nie robię niepotrzebnego zamieszania w każdym temacie.

Do góry
#46547 - 30/09/2003 01:04 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
zw1 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/08/2002
Postów: 2036
Skąd: Köslin
ja tak widze problem forum mecz.pl
nie ma działu gdzie zakładajacy temat ma wyłączność na niego tzn.nie ma niepotrzebnych komentarzy...to samo dotyczy osób nowo przyjetych które mają za duzo uprawnien(według mnie nie powinni miec prawa zakładać nowych tematów a za brak poszanowania dla innychpowinni byc "banowani"),które na lewo i prawo obrazaja forumowiczów...nie wysyłajac przedtem ni jednego wartosciowego postu...za wolno działaja moderatorzy nie usuwajac zbednych postów i tematów...pozwalaja wyszalec sie...sa bardzo pobłażliwi..duzo by pisac na ten temat
....PODSUMOWUJĄC reformy są potrzebne jak w każdym państwie ale ile czasu minie zanim nastąpią (patrz Polska)
a co do Latającego....ten post jest "wniosący" jak najbardziej

Do góry
#46548 - 30/09/2003 01:09 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Anonymous
Unregistered


zupelnie popieram pomysłodawce zmian. ja jestem tutaj jednym z pierwszych na tym mecz.pl - mmialem inne nicki ( stsik bigfraTELLOO ) ale mi zablokowali i uwazam ze powinny byc zmiany- AP RZEDE WSZYSTKIM LIDER I KAFEL OUT- OD TEGO TRZEBA ZACZAC

dziekuje

Do góry
#46549 - 30/09/2003 01:12 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
donic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/10/2002
Postów: 3303
Skąd: Tarnów
Balcerowicz musi odejść - popieram Latający, ale i tak nic nie wskórasz. Kilka Twoich pomysłów jest trafnych. Zobaczymy co będzie po zmianie oprogramowania.

Do góry
#46550 - 30/09/2003 01:16 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał donic:
[qb]"Balcerowicz" musi odejść - popieram Latający, ale i tak nic nie wskórasz. Kilka Twoich pomysłów jest trafnych. Zobaczymy co będzie po zmianie oprogramowania.[/qb][/QUOTE]Ostatnio tylko Leszek Miller i Fidel Castro trzymają się stołka mimo słabych wyników sondaży...Wiem, że wielu próbowało coś zmienić i nic nie wyszło. Ale przynajmniej będzie wiadomo kto chce zmian.

Do góry
#46551 - 30/09/2003 01:26 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
W.A.R.C.H.O.L Offline
old hand

Meldunek: 09/06/2003
Postów: 919
Skąd: Gdynia
Ja mam taki pomysl ze w private picks niech wszyscy pisza swoje typy. Natomiast w dzialach skupiajacych sie na jakims sporcie(np. stadion pilkarski) moga one byc ale powinny byc rowniez poparte jakas analiza. Bo bezsensowne wpisywanie typow jest bezsensu(ale pasuje ) Na tym forum jest juz blisko 8 tys. uzytkownikow i co mnie obchodzi kto co gra. Oczywiscie nie licze tutaj najwiekszych fachowcow takich jak Rossman czy Tipser bo nawet jak by dali typka bez analizy to wiele osob by to gralo. Natomiast po przeczytaniu analizy mamy juz powod czemu dana osoba gra te meczyki. Przez co ten typ odrazu rosnie w naszych oczach To taka moja sugestia

Do góry
#46552 - 30/09/2003 02:14 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Latający:
[qb]Wiem, że ten temat powinnien znaleźć się w innym dziale, ale tak nikt go by nie zobaczył, więc sorry.
Mam taką małą sugestię. Jako, że forum od jakiegoś czasu zaczyna schodzić na psy, czas, żeby ktoś zajął się modernizacją. Wiem, że gdzieś, kiedyś ktoś zabronił reklamować inne fora, ale dla przykładu (w kwestii informacji)podam jak wygląda porządne forum (dział Liga Mistrzów):
[URL=http://bettingadvice.com/forum/viewforum.php?f=41&sid=631ed87cb72a476c02bbdf3954cac762]http://bettingadvice.com/forum/viewforum.php?f=41&sid=631ed87cb72a476c02bbdf3954cac762[/ URL]

dział (Puchar UEFA):
[URL=http://bettingadvice.com/forum/viewforum.php?f=42&sid=631ed87cb72a476c02bbdf3954cac762]http://bettingadvice.com/forum/viewforum.php?f=42&sid=631ed87cb72a476c02bbdf3954cac762[/ URL]

Tak wg mnie wygląda dobre forum... i tak dalej[/qb][/QUOTE]Zajebisty pomysł !!!! Zastanawiam się tylko czemu taka tęga głowa jak ja nie wpadłem na to wcześniej. Wreszcie mamy jakiegoś reformatora na forum, ja jestem za tym aby Latający dostał pozycje admina na forum i on tu już ładnie posprząta, wszystko będzie uporządkowane no i średni poziom IQ na jednego użytkownika wzrośnie do 130 punktów. Co tu dużo mówić ja już od dawna czekałem na takiego Mojżesza. Wodzu prowadź, gdyż nie godzien jestem podsuwać w twą stronę pomysły

SLAV

Do góry
#46553 - 30/09/2003 02:22 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
SLAV dałem tylko propozycję, więc po co twoje głupkowate aluzje na mój temat?
Nie chodzi o wzrost IQ - tylko o usuwanie co jakiś czas głupich wypowiedzi (czego przykładem jest twoja) i ogólny porządek.

A i jeszcze jedno jako, że mam być wodzem, Mojżeszem, czy jak to nazwał SLAV, proszę o danie mi bana (dożywotniego), bo chyba pośród zwykłych śmiertelników nie ma dla mnie miejsca.

Do góry
#46554 - 30/09/2003 02:28 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
gruda Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/10/2002
Postów: 2455
Skąd: Gran Canaria
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Latający:
proszę o danie mi bana (dożywotniego)[/QUOTE]nie kracz, nie kracz, bo wykraczesz

Do góry
#46555 - 30/09/2003 02:30 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał gruda:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Latający:
proszę o danie mi bana (dożywotniego)[/QUOTE]nie kracz, nie kracz, bo wykraczesz [/qb][/QUOTE]I kto was wtedy zbawi jeśli nie Latający?
Może SLAV?

Do góry
#46556 - 30/09/2003 02:39 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Radj Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1555
Skąd: N 52°13'49'' E 21°00'38'' [War...
Chyba trzeba zaczac od napisania regulaminu, ktorego tresc zawsze bylaby 'podpieta' w konkretnych dzialach.

Do góry
#46557 - 30/09/2003 03:33 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Latający:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał gruda:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Latający:
proszę o danie mi bana (dożywotniego)[/QUOTE]nie kracz, nie kracz, bo wykraczesz [/qb][/QUOTE]I kto was wtedy zbawi jeśli nie Latający?
Może SLAV?[/qb][/QUOTE]Latający to nie o to chodzi, poprostu jesteś już którymś z kolei "Mojżeszem" na tym forum, sam nie wiem od kogo się to zaczęło, całkiem możliwe że ja pierwszy zacząłem takie smęty pisać, więc nie masz się na mnie co irytować bo mam podobne zdanie do Twojego na ten temat. W mojej wypowiedzi chciałem jedynie ująć ironie całej sytuacji, są tacy ludzie jak ja i Ty którzy rozumieją że dzieje się źle, ale nie poprawi się to na lepsze bo nie mamy żadnych pomysłow, alternatyw. Zrozum to. Rzucenie od niechcenia chłopy bierzcie się do roboty nie działa tak jak w dawnych PGR. To jest forum i założe się że 90% nowo rejestrujących się tutaj osób ma serdecznie w dupie czy tutaj będzie porządek czy nie. Jeżeli zobaczyliby że ktoś sra Conradowi na serwer to z pewnością pomyśleli by że taki u nas zwyczej i nie patrzyliby czy to stary czy nowy użytkownik tylko zaczeli robić to samo, no bo przecież nie wypada nie zaznać naszej prowincjonalnej gościnności. To wszystko to mrzonka, forum jest jakie jest i to nie ono powinno sie przystosowywać do każdego z nas, tylko my do niego. Jest jak jest i nie ma co pisać takich rzeczy bo to naprawdę nic nie zmieni. Można oczywiście powymieniać zdania na tem temat, ale założe się że tylko na tym się skończy. Na koniec życzę powodzenia, w jakby nie było walce z wiatrakami, jednak jak uda Ci się Latający już zaprowadzić tutaj porządek to zwróce godność i uścisnę rekę na znak mojego uznania.

Pozdrawiam

SLAV

Do góry
#46558 - 30/09/2003 15:03 Re: Do Administratorów i Użytkowników (propozycja zmian).
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
SLAV - nie chcę być żadnym dobroczyńcą ani kimś tego rodzaju. Co zrobią z tym forum Moderatorzy to ich sprawa. Wszystko zależy od dobrych chęci. Jak mówił Radj wydaje się, że wystarczyłby na początek regulamin (co nie jest dużym problemem)
Sorry, że ciągle daje przykład jednego forum (nie jestem ich wysłannikiem):
http://bettingadvice.com/forum/viewtopic.php?t=33

Co do przestrzegania tegoż regulaminu początkowo mógłby być problem, ale po wywaleniu kilku klientów powoli zacząłby robić się porządek. Wiadomo, że nie od razu. Wracając do bettingadvice.com, jak ktoś bliżej się przyjży to większośc tam postujących to Polacy. Część na pewno znana z tego forum, więc tutejszy burdel nie jest spowodowany tzw. "chamstwem naszego narodu", jak to określają w innych krajach. Więc i tu mogłoby być trochę kulturalniej. Chyba, że chamstwo dotyczy osób nie znających języka angielskiego - to już inny problem. W takim razie może zmienilibyśmy język tego forum np. na Esperanto?
Bardzo prawdopodobne jest, że dyskusja na ten temat zakończy się po kilku dniach, bez żadnych rezultatów...ale próbować warto. Nikomu to chyba nie przeszkadza.

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (igea23, alfa, burbon, Irek, Sensei), 4399 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582796 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07