Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#450655 - 21/11/2005 14:13 Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
Coin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/09/2003
Postów: 5547
Skąd: Kraków
22.11 18:30 Wisła Kraków - Cracovia 1.70 3.30 4.50
Kurs z Betandwin.


Według mnie derby należeć będą do Pasów (jak dla mnie niestety bo jestem bardziej za Wisłą ). Gospodarze w kryzysie, a o jego głębokości przekonaliśmy się w Gdyni. Napastnicy mają jeża i od bodajże 3 spotkań nie strzelili bramki, defensywa popełnia masę błędów nieprzystających reprezentantom Polski, Majdan raz obroni dobrze a za chwilę przepuści strzał w środek bramki. Do tego nie ma trenera z prawdziwego zdarzenia (o czym w wywiadzie po Arce wspomniał Baszczyński). Jakby tego było mało kontuzjowany jest Głowacki i prawdopodobnie nie zagra również Zieńczuk (chociaż to może być zasłona). Wisła zdołowana i na pewno będzie chciała wygrać ten mecz - dlatego myślę, że się zesmarkają jak to mają w zwyczaju gdy przychodzi jakaś stawka.

Pasy z kolei po niemrawym początku pną się w górę konsekwentnie, w dodatku nawet słaby Bania zaczął strzelać bramki o Moskale nie wspominając (to dobrze, że się odblokował).

Porównując ostatnie wyniki obu drużyn oraz przewidując zaangażowanie obu ekip (Wiślacy jak zawsze będą grali swoje, a Pasy będą jeździć na dupie, żeby tylko wygrać) gram X2 na Pasy po kursie 1.90.

To tyle z mojej strony. Może niech się jakiś Pasiak jeszcze wypowie jak to wygląda z drugiej strony błoń.

Do góry
Bonus: Unibet
#450656 - 21/11/2005 15:00 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
kiki1981 Offline
enthusiast

Meldunek: 12/11/2005
Postów: 200
Mecz ten lepiej omijać szerokim łukiem. W rytm piosenki: "Wszystko się może zdarzyć"

Do góry
#450657 - 21/11/2005 15:08 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
Coin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/09/2003
Postów: 5547
Skąd: Kraków
Za drobne jeszcze chyba sobie zagram, że Wisła nie strzeli bramki - kurs 5.00 w STS

Do góry
#450658 - 21/11/2005 17:50 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
wHiTe_StAr Offline
Fundator

Meldunek: 15/11/2004
Postów: 24785
Skąd: Kraków
Dla mnie definitywny NO BET i gdybym podobnie potraktował ostatnie spotkania Wisełki,byłbym dzisiaj dużo bogatszy...
Jeśli derby nie dla nas,to i tak mnie jutro szlag trafi więc nie chce sie dodatkowo dołować przegraną kasą,bo przeciwko ukochanej drużynie nie obstawie choćby mnie na stosie palili.Sytuacja na Reyomnta jest mniej więcej taka jaką przedstawił Coin,czyli tragiczna.Brak porządnego trenera,gwiazdki sie obijają,nie ma zawodnika który mógłby pociągnąc drużyne w trudnych momentach.Z jednej strony widać że zawodnicy bardzo chcą,a z drugiej po prostu grają fatalnie,kompletny brak zrozumienia,pomysłu na gre.Patrze na tą drużyne i zastanawiam czy to są ci sami zawodnicy którzy tak świetnie grali w dwumeczu z PAO? Czy może po prostu nasz były treneiro przygotował szczyt formy na połowe sierpnia,a dalej niech sie dzieje co chce? Cięzko to obiektywnie ocenić.Wisła bez Głowackiego i być może Zieńczuka,jednak postawa tego drugiego ostatnio zupełnie mnie nie przekonuje więć nie zmartwiłbym sie zbytnio gdyby sobie pogrzał ławeczke
A z drugiej strony Błoń? Cracovia na fali,od Wiślaków dzieli ich zaledwie 1 pkt w ligowej tabeli! Gdyby miesiąc temu ktoś przewidział tą sytuacje,zaśmiałbym mu sie prosto twarz.A teraz ? Choć sytuacja w tabeli jest taka a nie inna,to jednak obie drużyny są obecnie na przeciwległych biegunach. W ostanim meczu boisko przedwcześnie opuścił Bania ale jego występ w jutrzejszym meczu wciąz jest otwarty.
Mecz jak zapewne wszyscy wiedzą odbędzie sie bez kibców Craxy,na wstęp których nie zgodzili sie nasi działacze tłumacząc sie remontem trybuny.Jakby sie uprzeć to moim zdaniem dałoby sie to jakoś zoorganizować,no ale generalnie niosłoby to ze sobą chyba zbyt duże ryzyko.

Jednak generalnie równie dobrze mogłem tego wszystkiego nie pisać,bo to DERBY,i wszystkie powyższe założenia można wyrzucić do kosza.Nawet nasze wielki gwiazdki (np."wielki" Brozinho) będą jutro gryżć trawe i jestem o tym święcie przekonany.Przebieg meczu jest kompletnie nie do przewidzenia,choćby patrząc na zeszły sezon.Na jesień Wisła rozjeżdzała w lidze wszystkich jak walec,a tymczasem na Reymonta bezbramkowy remis i nikt nie powie że był to wynik niesprawiedliwy.Na wiosne już za Liczki jednobramkowe zwycięstwo na Kałuży po świetnej grze(szczególnie w destrukcji),co było zaskoczeniem nawet dla najwierniejszych fanów Białej Gwiazdy.

Osobiście czuje już porządny dreszcz emocji na myśl o jutrzejszym spotkaniu,ale obstawianie tego meczu sobie odpuszcze i wam radze to samo

Do góry
#450659 - 21/11/2005 18:14 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
trueneo Offline
addict

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 484
Skąd: Warszawa
A dla mnie:
Wisła Kraków - Cracovia
Podwójna szansa - Typ: X lub Cracovia
1.90

wisla w kryzysie bez watpienia, niby derby rzadza sie swoimi prawami ale trzeba spojrzec prawdzie w oczy. wisle nie idzie cracovia przeciwnie na pelnym gazie 3:1 z plocka wisla napewno podbudowalo morale w zespole. W wisle wypadl glowacki i zienczuk co nie jest bez znaczenia

Do góry
#450660 - 21/11/2005 19:35 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
artu Offline
stranger

Meldunek: 15/10/2005
Postów: 14
jeżeli "koledzy" wiślacy tak tragicznie patrzą na gre wisełki i wszystko to co wokol niej sie dzieje dlaczego nie zaryzykować czystej 2 ?? wisła dno jak nigdy (chyba tylko w 2giej lidze byo gorzej) niema napastnika,niema kto rozgrywać (cantoro i sobol juz myślami za granicą-podobnie było jak odchodził kosa i szymek,też nic nie grali..)obrona dziurawa , z doświadczonymi ale niepewnymi kłosem i majdanem..co do cracovi naprawde jest w gazie mało tego to są derby i mają jak nigdy szanse nie tyle wygrać je co przerwać tak fenomenalny rekord wisły ktora jest niepokonana od tylu miesięcy usiebie! najsmutniejsze jest to , że naprawde jest brak w wiśle gracza który w dniu derbów będzie "gryzł trawe" i oddda 100%zdrowia za swój klub ..

przykro mi ,ale dla mnie jest to czysta 2 !! przynajmniej b ędzie na kilka dni picia po przegranych derbach..

Do góry
#450661 - 21/11/2005 19:52 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
wHiTe_StAr Offline
Fundator

Meldunek: 15/11/2004
Postów: 24785
Skąd: Kraków
A jednak wbrew wszystkim znakom na ziemi i tego co przedtem pisałem dołoże Wisłe do kuponu z Champions League.Najwyżej pózniej będe klął na swoją głupote

Do góry
#450662 - 21/11/2005 19:59 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
zizu34 Offline
journeyman

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 61
Ja sobie chyba walnę na Cracovie (+ dwa pewniaki z lm barca, liverpool). Kurs ciekawy...., najwyrzej stracę 2zeta ;D

Do góry
#450663 - 21/11/2005 20:40 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
KsUBA Offline
veteran

Meldunek: 22/09/2003
Postów: 1432
Skąd: Kraków
Jutro o tej godzinie dobiegna konca 170 Derby Krakowa. Kto bedzie chodzil z podniesionym czolem do wiosny? Zobaczymy!

Ponizej pozwolilem sobie wkleic posta z naczego forum, zapozyczonego z forum Wisly....Moze to troche skomplikowane, ale napewno ciekawe

..........................................................
Przeklejam analize z forum TS - interesujaca!
WISŁA - CRACOVIA

OSTATNIE WYNIKI LIGOWE
Arka 0:1======= Plock 3:1
Zabrze 1:0====== Lech 0:1
Amica 0:0======= Polonia 3:0
Korona 2:2====== Pogoń 2:1
Zagłębie 1:2===== Odra 1:0
Płock 2:1======= Arka 2:1
8pkt/6meczów === 15pkt/6meczów

Czarno na białym widać kto jest w formie. Na nasze szczęście w derbach to specjalnie nigdy nie miało znaczenia. Magia meczu.

WISŁA - CRACOVIA
[4-4-2] - [4-2-3-1]

8 bramkarz 7
6 obrona 6
7 pomoc 9
7 atak 6

7 technika 8
6 indywidualności 5
7 kondycja 8
8 waleczność 8

Z grubsza potencjał obu zespołów prezentuje się remisowo. Cracovii brak indywidualności typu Brożek, Cantoro, Sobol, ale ich siłą jest gra zespołowa bazująca na grze kombinacyjnej. Cabaj czasem broni wyśmienicie, ale często popełnia gafy w stylu kiwek pod polem karnym i wypuszczania piłek z rąk - w jego przypadku wszystko zależy od dnia, w każdym razie trzeba dać mu szanse kilkoma świecami na popełnienie błędów. Linie obronne są najsłabszymi formacjami, ale w derbach zapewne obie drużyny zagrają niezwykle uważnie w tyłach. W pomocy moim zdaniem lepiej prezentuje się KSC, zagrają zresztą pewnie 5tką zawodników w drugiej linii i będzie ciężko przejąć w tej strefie inicjatywę, a wiadomo, że od drugiej linii zależy cała gra. Atak uzależniony jest w 100% od gry pomocników, ale więcej potrafi Brożek-Kuźba niż Bania wspomagany dwoma ofensywnymi pomocnikami.

I DOPING. To nie tylko kwestia głośnych śpiewów, ale też żywiołowego reagowania na każde udane zagranie naszych, każdy wślizg, ostre spięcie. 90minut na maxa. Bez zasypiania tak jak to było w przypadku kibiców KSC na Kałuży, kiedy ich doping siadał. Stadion pulsuje, wrze!

Mój komentarz: zapomnieli o trenerze. Tutaj jest bezdyskusyjne 9:5 dla nas. A wiec nie wyglada to zle!
..........................................................

osobiscie zagralem 2 w expie po przesadzonym wg mnie kursie 5.1 no ale nie pieniadze beda jutro najwazniejsze

Do góry
#450664 - 21/11/2005 22:50 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
Borinho Offline
enthusiast

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 201
Skąd: Kraków
White Star nie zgadzam sie z kilkoma rzeczami .
Przedwszystkim coż oni wielkiego grali w meczach z Panathinaikosem chyba jedynie w 1 meczu . Bo w 2 meczu pękli jak bańka mydlana od 60 minuty a później przy 2-1 zamiast sie bronić atakowali by wyrównać na po 2 .
Kolejna sprawa to że sukces pierwszego meczu w Krakowie należał głównie do Frankowskiego który asystował przy 2 bramkach a jedną sam strzelił . Pozatym Pao było cieniutkie i słabiutko gra na wyjazdach co pokazały ich wyniki w Lidze Mistrzów tej czy ostatniej edycji .
Czy ja wiem czy gwiazdki sie tak obijają według mnie za Kasperczaka też sie obijali głównie za dużo gwiazdorstwa było co spowodowało klęske w Tibilisi , poprostu nie ma już graczy typu Gorawski,Żurawski,Frankowski,Uche ,Szymkowiak,Kosowski to na tych graczach była oparta siła Wisły w ofensywie przez ostatnie 2 lata, i na dzień dzisiejszy nie ma w Wiśle ludzi którzy ich zastąpią i są w stanie wygrywać w lidze mecz za meczem . Bez wzmocnień na które Cupiał musi wydac pieniądze , porządnego trenera nie ma co liczyć na sukcesy w Polsce,bo mistrzostwo jest na dzień dzisiejszy tym składem nie osiągalne !!!! . Natomiast Masowa wysprzedaż graczy i pozbycie sie Kasperczaka spowodowało że zamiast Ligi Mistrzów mamy szarą ligową drużyne w Krakowie . Drużyne która w starciu z Cracovią raczej jutro prawdopodobnie zremisuje
Na dodatek Wisła zagra bez Głowackiego i Zieńczuka który moim zdaniem jest ostatnim człowiekiem w Wiśle który może dograć porządną piłke do napastników . Bo Cantoro i Sobol robią to tylko od świeta (czytaj jak im wyjdzie ).
dla mnie jutrzejszy mecz to x bo Wisła u siebie nie przegrywa ale jutro nie mas też argumentów by wygrać niestety.

Do góry
#450665 - 22/11/2005 10:54 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
Lorak Offline
enthusiast

Meldunek: 06/12/2004
Postów: 229
Skąd: Lublin
Spekulacje spekulacjami ale jedno jest pewne:
warto zaryzykować postawić na Cracovię przy takiej dyspozycji Wisły i takim kursie na Cracovię

Do góry
#450666 - 22/11/2005 11:04 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Krótko wtrącę swoje 3 grosze - Wisła prowizoryczna degrengolada przez ostanie parę tygodni z biedakiem Kulawikiem , któremu zrobiono niedźwiedzią przysługę - facet karierę trenerską będzie miał zwichniętą jak Zieliński - swoją drogą Cupiał jest niesamowitym przykładem buty i braku pokory - jego kasa fakt - ale rozpieprza ja w tak głupi sposób , że aż strach - ale bogatemu wolno .
Cracovia - nie przesadzajmy - drużyna zadziwiająco wysoko w tabeli - ale na wyjeździe bezpłciowe pykanie - tylko jedno zwycięstwo - tabela jest u nas spłaszczona wyjatkowo - nie przesadzajmy z tymi zachwytami .
To ,że nie zagra Głowacki - to duzy plus dla Wisły - ten facet to bomba z opóźnionym zapłonem - przynajmniej kretyńskich eventów w tyłach unikną .
To derby i na pewno wislacy się sprężą - jest pytanie czy dodatkowo będzie ich w stanie umotywować biedny Kulawik ?
Na razie jego "dokonania" trenerskie sa tragiczne .
Patrząc na te kalectwa ( bo o uptrendzie Cracovii to moznaby zacząć mówić w przypadku jakiegoś jednego-dwóch wyjazdowych zwycięstw - a nie golenia frajerów u siebie - w wiekszości w końcówkach ...) szkoda obstawić więcej niż 5 złotych - wierząc w indolencję gwiazdek i gwiazdeczek - 5 złotych polski na wynik 0-0 i basta.
pozdrawiam

Do góry
#450667 - 22/11/2005 11:13 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
SR Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/04/2003
Postów: 8313
Skąd: Częstochowa
Onda 5 zł na 0-0 albo 500zł na under 2,5

Do góry
#450668 - 22/11/2005 11:20 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Quote:

Onda 5 zł na 0-0 albo 500zł na under 2,5




Widzę ,że kolega hazard lubi ...........

Jednak wybieram zdecydowanie pierwszą wersję - na 500 złotych "zasługują" zdecydowanie bardziej firmy z innego koszyka ...............
Wyobraź sobie SR - mecz do bani - Radzio Majdan znowu pogra w siatkówkę plus jakiś swojak i karny z kapelusza i dupa z overa.........Za duży stres - chłopaki zasługują góra na inwestycję 5-cio złotową .

pozdrawiam serdecznie

Do góry
#450669 - 22/11/2005 11:26 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
Śmigło Offline
addict

Meldunek: 10/08/2004
Postów: 556
Skąd: Bytom
Wiadomo jaki potencjał ma TS WISŁA-wiadmopz tez ze jest bez forma,jak i ze PAsy -sa coraz mocniejsze-tez wiadomo,ze to Swięta Wojna i każdt tu gryże traw-więc-under to bardzo dobre rozwiąznie,a moze,tez zagrać sam x?-za mniejsza stawke,ogolnie mecz ciekawy,lecz zy jest sens za wieksza forse go grać,nie wiem,jesli juz tak to na pewno dokladajac do niego BARCELONE(te kurs na NIa to prezenty)osobiscie uwazam ze "Biała Gwiazda"tego nie przegra,a jeli zwycięzy to 1-0.Pozdro

Do góry
#450670 - 22/11/2005 12:33 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
panKa$a Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/02/2005
Postów: 2957
Skąd: Kraków
Jak dla mnie Wisła wygra ten mecz bezproblemowo.Pamiętam w tamtym sezonie jak grała też beznadzieje (5-1 z legią itp.).Później nadszedł mecz z groclinem na własnym stadionie ,który grał rewelacyjnie.Kursy wtedy były podobne jak i dziś 1.55-1.6 wiele osób jak i dziś grało x2 ,a wisła po nagonce dziennikarzy,kibicó zagrała fantastycznie wygrywająć bodajże 3-0 albo 3-1 i wydja mi sie ,że i dzisiaj tak będzie - piłkarze mają sobie i kibicom coś do udowodnienia + prawie pełny stadion i niesamowita oprawa meczu.Jak dla mnie 1 po kursie 1.6 warta zaryzykowania ,czuje jakieś 2-0.

Do góry
#450671 - 22/11/2005 13:00 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
ziomek-domek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/01/2004
Postów: 6026
Skąd: Warszawa
tylko, ze wtedy byl zupelnie inny sklad, mieli praktycznie zapewnionego mistrza. Pozatym mieli swietny atak, teraz maja kontuzje. Nie zagraja Zienczuk i Glowacki. Baszczynski fatalnie gra w lidze. Sobolewski sam meczu nie wygra. Brozki graja ponizej oczekiwan, a trenerem jest gosc, ktory pare lat temu gral w Wisle. Cracovia na fali, maja lepszy kolektyw, zgranie, taktyke. Ostatnie derby 0-0 i Cracovia grala w 10.
Nie wiem jak grali z Arka (badz, co badz jedna ze slabszych druzyn), ale z Gornikiem bylo wymeczone i szczesliwe zwyciestwo, mimo ze wszyscy ostatnio ich leja..

Jak dla mnie x2 po kursie 1.96, bo Wisle ostatnio ciezko sie strzela bramki, a obrona robi dziwne bledy!

Do góry
#450672 - 22/11/2005 13:47 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
AdamsGkP Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/10/2005
Postów: 7777
Sadze iz po wszytskich niepowodzeniach jakie dotycza Wisly dzisiejszy mecz bedzie przelomowy i pokaza kto rzadi w Polsce...:D:DWisla 1.65...:DDD

Do góry
#450673 - 22/11/2005 14:59 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
panKa$a Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/02/2005
Postów: 2957
Skąd: Kraków
Brak Zieńczuka to jest bardziej wzmocnienie ,niż osłabienie...

Do góry
#450674 - 22/11/2005 15:04 Re: Derby Krakowa: Wisła - Cracovia 22.11.2005
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
Dziś wielkie piłkarskie święto w Krakowie, niestety oficjalnie bez "pasiastych" kibiców na stadionie, a nieoficjalnie na pewno znajda się także tacy w tym , którzy wejdą na stadion na tzw "partyzanta"..
Przyznaje ze jestem optymistą. Wynika to nie z faktu iż w Wisle źle się dzieje, roszady na stanowisku trenera, kontuzje, słaba gra która podkreślają zgodnie fani "Białej gwiazdy",ale głownie na podstawie obserwacji bardzo dobrej gry "Pasów". Ostatni mecz z Wisła Płock, jeden z najlepszych występów Cracovii w pierwszej lidze tylko utwierdza mnie w przekonaniu iż remis jest bardzo prawdopodobny a i można po cichu liczyć na 3 pkt.

Onda.. jako osoba która ogłada każdy mecz Cracovii, znająca tez zespół "od środka"; nie mogę się zgodzić z Twoją teoria iż wyjazdy są słabe, a u siebie wygrywamy w końcówkach (w domyśle z odrobiną przypadku ). Troszkę to dziwne spostrzeżenia Drużyny nie można już porównać do tej z początku sezonu wtedy zdobywanie punktów było połączony z przeciętną formą ..Teraz jest inaczej ofensywna na prawdę ładna dla oka gra ze spora ilością bramek- ostatnich 6 kolejek to 5 wygranych i jeden porażka. W tym w mecze wyjazdowych: porażka z Lechem (pomimo chwilami przygniatającej przewagi) oraz wygrana 2:1 w Szczecinie...zaraz ktoś krzyknie, a gdzie 2 karne dla Pogoni ? oki.. jeśli mamy być skrupulatni Pogoni należał się jeden ..Cracovii również. Najważniejsze jest to ze Cracovia była zespołem lepszym. O meczach na Kałuży nie będę się rozpisywał bo to kawał niezłej piłki.

O wyniku dzisiejszego spotkania zadecyduje walka w środkowej strefie boiska.. to będzie prawdziwa wojna, a pojedynki Barana z Sobolem to według mnie największy smaczek meczu. Ruchliwy i niekonwencjonalny Giza może uzyskać przewagę nad El-Toro, skrzydłowi Bojar i Pawlusinski przy wsparciu wyjątkowo ofensywnie grających obrońców Wacka i Radwańskiego ( ten to ma żelazne plucaJ myślę ze swoje zrobią.

Jeśli chodzi o aspekt bukmacherski tego wydarzenia to 1x po kursie 1,96 biorę z pocałowaniem ręki, chociaż powtórzę wyświechtane powiedzenie iż "derby rządzą się...." i nie jest wykluczone że Wisła zagra dzis dobry,przelomowy mecz,jednak jako "pasiak" musze myslec inaczej Dziś jednak 1/x/2 na papierze, maja on dla mnie drugorzędne znaczenie ..liczę na piękny mecz i dobry humor tuz po ostatnim gwizdku.. do zobaczenia na stadionie




  • Edit: Poprawiłem krzaczki (”)


  • Edited by Rivaldinho (22/11/2005 15:08)

    Do góry
    Strona 1 z 2 1 2 >

    Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



    Kto jest online
    3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa), 3736 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
    Key: Admin, Global Mod, Mod
    Statystyki forum
    24772 Użytkowników
    97 For i subfor
    45047 Tematów
    5582859 Postów

    Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07