Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#589285 - 26/05/2006 13:44 2 liga (środa 31 maja)
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Ruch Chorzów - Piast Gliwice
Radomiak Radom - Polonia Bytom
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - ŁKS
Heko Czermno - Szczakowianka Jaworzno
Śląsk Wrocław - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Lechia Gdańsk - Górnik Polkowice
Zagłębie Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz (2)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok

Wiem,że do środy jeszcze kawał czasu ale założyłem już temat abyśmy zaczęli dzielić się swoimi przemyśleniami na temat środowych meczów.
Ja wypowiem się narazie na temat paru ciekawych według mnie meczów,a dokładniej:
Śląsk Wrocław-Świt Nowy Dwór 1
Nie widzę,tu innej możliwości jak wygranej gospodarzy.Twierdza Wrocław ponownie nie zostanie zdobyta,Śląsk "musi ten mecz wygrać" bo ewentualna strata
punktów może im przekreślić szansę na awans.Później Śląsk czekają 2 bardzo cięzkie mecze u siebie z Górnikiem P. i KSZO, i dopiero wtedy zaczną się schody.

Drwęca Nowe Miasto-ŁKS 2
ŁKS ostatnio bardzo gładka wygrana z HEKO widać,że ta drużyna ma potencjał,a Drwęca porażka z Polonią Bytom.Drwęca już w 3 lidze,a więc zagrają tylko o honor ale czy wystarczy im chęci na wydobycie sił na walkę z 2 drużyną 2 ligi? Myślę,że jednak nie,potencjał piłkarski jest zdecydowanie po stronie ŁKS-u i dlatego to Łodzianie powinny się cieszyć z 3 punktów.

HEKO Czermno-Szczakowianka X
Tutaj stawiam na remis bo drużyna Heko nie zremisowała już od 6 kolejek,a jest to drużyna typowo remisowa,jeżeli nie teraz to do końca sezonu powinni coś zremisować.Gram to progresją.

Widzew Łódź-Zawisza Bydgoszcz (2) X
Widzew nie będzie musiał w tym meczu atakować bo im nie potrzeba wygranej tak jak Zawiszy.Zawisza jednak na pewno zagra skoncentrowana na obronie bo ewentualna porażka znacznie oddali ich od awansu w przypadku zwycęstwa innych drużyn o nią walczących.Może to być nudny mecz z małą ilością sytuacji podbramkowych co w większości przypadków kończy się podziałem punktów.

Zagłębie Sosnowiec-KSZO 1x
KSZO ostatnią przegraną z Widzewem praktycznie skazała się na granie kolejnego sezonu w 2 lidze.Coś w drużynie KSZO się zacięło i wątpię,żeby piłkarze odblokowali się w meczu z bardzo dobrze grającym u siebie Zagłębiem Sosnowiec.Brak wiary w awans może spowodować brak determinacji w grze piłarzy z Ostrowca.

Narazie na tyle moich przemyśleń.Miejmy tylko nadzieję,że wyniki wynikną tylko z czysto sportowej gry,a nie z pozakulisowych umów.

Do góry
Bonus: Unibet
#589286 - 29/05/2006 10:28 Re: 2 liga (środa 31 maja)
e$corpion Offline
Zysk Daje Ryzyko

Meldunek: 28/05/2006
Postów: 3798
Quote:

Ruch Chorzów - Piast Gliwice
Radomiak Radom - Polonia Bytom
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - ŁKS
Heko Czermno - Szczakowianka Jaworzno
Śląsk Wrocław - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Lechia Gdańsk - Górnik Polkowice
Zagłębie Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz (2)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok

Wiem,że do środy jeszcze kawał czasu ale założyłem już temat abyśmy zaczęli dzielić się swoimi przemyśleniami na temat środowych meczów.
Ja wypowiem się narazie na temat paru ciekawych według mnie meczów,a dokładniej:
Śląsk Wrocław-Świt Nowy Dwór 1
Nie widzę,tu innej możliwości jak wygranej gospodarzy.Twierdza Wrocław ponownie nie zostanie zdobyta,Śląsk "musi ten mecz wygrać" bo ewentualna strata
punktów może im przekreślić szansę na awans.Później Śląsk czekają 2 bardzo cięzkie mecze u siebie z Górnikiem P. i KSZO, i dopiero wtedy zaczną się schody.

Drwęca Nowe Miasto-ŁKS 2
ŁKS ostatnio bardzo gładka wygrana z HEKO widać,że ta drużyna ma potencjał,a Drwęca porażka z Polonią Bytom.Drwęca już w 3 lidze,a więc zagrają tylko o honor ale czy wystarczy im chęci na wydobycie sił na walkę z 2 drużyną 2 ligi? Myślę,że jednak nie,potencjał piłkarski jest zdecydowanie po stronie ŁKS-u i dlatego to Łodzianie powinny się cieszyć z 3 punktów.

HEKO Czermno-Szczakowianka X
Tutaj stawiam na remis bo drużyna Heko nie zremisowała już od 6 kolejek,a jest to drużyna typowo remisowa,jeżeli nie teraz to do końca sezonu powinni coś zremisować.Gram to progresją.

Widzew Łódź-Zawisza Bydgoszcz (2) X
Widzew nie będzie musiał w tym meczu atakować bo im nie potrzeba wygranej tak jak Zawiszy.Zawisza jednak na pewno zagra skoncentrowana na obronie bo ewentualna porażka znacznie oddali ich od awansu w przypadku zwycęstwa innych drużyn o nią walczących.Może to być nudny mecz z małą ilością sytuacji podbramkowych co w większości przypadków kończy się podziałem punktów.

Zagłębie Sosnowiec-KSZO 1x
KSZO ostatnią przegraną z Widzewem praktycznie skazała się na granie kolejnego sezonu w 2 lidze.Coś w drużynie KSZO się zacięło i wątpię,żeby piłkarze odblokowali się w meczu z bardzo dobrze grającym u siebie Zagłębiem Sosnowiec.Brak wiary w awans może spowodować brak determinacji w grze piłarzy z Ostrowca.

Narazie na tyle moich przemyśleń.Miejmy tylko nadzieję,że wyniki wynikną tylko z czysto sportowej gry,a nie z pozakulisowych umów.



Do góry
#589287 - 29/05/2006 12:03 Re: 2 liga (środa 31 maja)
e$corpion Offline
Zysk Daje Ryzyko

Meldunek: 28/05/2006
Postów: 3798
Ruch Chorzów - Piast Gliwice x
Radomiak Radom - Polonia Bytom 1
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - ŁKS 2
Heko Czermno - Szczakowianka Jaworzno x
Śląsk Wrocław - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1
Lechia Gdańsk - Górnik Polkowice 1
Zagłębie Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1x
Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz (2) 1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1x


Oby tylko wyniki nie byly ustalone już przed rozpoczęciem spotkań!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do góry
#589288 - 29/05/2006 12:50 Re: 2 liga (środa 31 maja)
vicu Offline
journeyman

Meldunek: 02/02/2006
Postów: 53
Widzew może nie chcieć wygrać z Zawiszą, ponieważ wygrywając ułatwia życie lokalnemu rywalowi - ŁKSowi. ŁKS walczy o I ligę m.in. z Zawiszą i dlatego Widzew może się podłożyć. Oczywiście to tylko czyste spekulacje ale nigdy nic nie wiadomo

Do góry
#589289 - 29/05/2006 13:56 Re: 2 liga (środa 31 maja)
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
Quote:

Widzew może nie chcieć wygrać z Zawiszą, ponieważ wygrywając ułatwia życie lokalnemu rywalowi - ŁKSowi. ŁKS walczy o I ligę m.in. z Zawiszą i dlatego Widzew może się podłożyć. Oczywiście to tylko czyste spekulacje ale nigdy nic nie wiadomo




Ja myle ze jest to jednak szukanie sensacji na sile. Widzew z pewnoscia patrzy na to aby sobie zapewniec jak najszybciej awans a reszta ich malo obchodzi tym bardziej w ich przypadku LKS

Aczkolwiek waly na poziomie 2 ligi sa i to grube. Ale wiedziec cokolwiek przed meczem jest niezwykle trudno z wiadomych wzgledow. Ja sie zastanawiam czy juz nie odpuscic sobie 2 ligi w tym sezonie na dobre (chociaz przyniosla mi niezla kase) a kapital wrzucic na MS.

Do góry
#589290 - 29/05/2006 14:53 Re: 2 liga (środa 31 maja)
Lisek Offline
journeyman

Meldunek: 10/10/2002
Postów: 71
Skąd: Łódź
Przypomne, ze w zeszlym sezonie widzew zagral w barazach o 1 lige tylko dzieki zwyciestwu na swoim srodowym rywalem, ktory wtedy nazywal sie jeszcze kujawiak.Wydaje mi sie, ze teraz jest dobra okazja do tego aby sie zrewanzowac. Mój typ 2.

Do góry
#589291 - 29/05/2006 15:04 Re: 2 liga (środa 31 maja)
Heniek Offline
newbie

Meldunek: 31/05/2005
Postów: 36
Skąd: Bagno
Jeśli chodzi o mecz Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz to uważam, ze Widzew się niepodłoży tylko będzie chciał przypieczętowac awans do I ligi.
Mecz Śląwsk Wrocław - Świt Nowy Dwór Mazowiecki typuję 1X. Śląsk aby mysleć o awansie musi ten mecz wygrać i zapewne to uczyni.

Do góry
#589292 - 29/05/2006 15:44 Re: 2 liga (środa 31 maja)
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa
Quote:

Przypomne, ze w zeszlym sezonie widzew zagral w barazach o 1 lige tylko dzieki zwyciestwu na swoim srodowym rywalem, ktory wtedy nazywal sie jeszcze kujawiak.Wydaje mi sie, ze teraz jest dobra okazja do tego aby sie zrewanzowac. Mój typ 2.




Byłem. Widziałem. Piękny samobójczy gol Gacy i Widzew wygrał 0-1. Można z tego wysnuć wiele wniosków, być może tamten mecz był ustawiony. Jeśli był to tym razem Widzewiacy mogą pomóc Zawiszy..

Najlepsze wyjście - nie grać tego meczu.

Patrząc ze strony czysto sportowej to za zdecydowanego faworyta można uznać Widzew, przypomnę tylko że Zawiszy/Kujawiakowi w ostatnich seoznach bardzo ciężko gra się z Łodzią. Wspomniane już 0-1 rok temu i 0-2 w rundzie jesiennej..

Do góry
#589293 - 29/05/2006 16:45 Re: 2 liga (środa 31 maja)
live99 Offline
addict

Meldunek: 07/06/2005
Postów: 526
Skąd: Płock
No wlasnie sam sie caly czas zastanawiam nad wyborem sposrod 2 spotkan:

Finiszparkiet-LKS gra na wyjezdzie z ostatnim zespolem ktory ma zapewniony spadek. W dodatku lodzianie bardzo potrzebuja punktow... Tylko czasem gdy sie wszystko tak ladnie uklada moga pozneij pojawic sie klopoty :| napewno ciekawy dosyc wysoki kurs na gosci (ok 1,70)
Slask-Swit
Z drugiej strony zmotywowany i silny Wroclaw gdzie ciezko gra sie gosciom szczegolnie gdy w ich roli wystepuje staczajacy sie Swit
I co tu wybrac?? Napewno poczekam do ostatnich chwil przed spotkaniami pojawia sie dodatwkowe informcaje itp ale moze cos juz zasugerujecie ja nie sledze sbyt dokladnie rozrywek 2 ligi a napewno na 4um jest wiele osob ktore to robia wiec czekam na opinie i pozdrawiam

Do góry
#589294 - 30/05/2006 12:06 Re: 2 liga (środa 31 maja)
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Zagłębie Sosnowiec-KSZO Ostrowiec Świętkorzyski 1

Bilans bezpośrednich spotkań na boisku gospodarza 1-1-0

Zagłębie Sosnowiec w ostatniej kolejce ligowej remis na wyjeździe (1:1) z Górnikiem Polkowice. Bilans w tym sezonie na własnym boisku 8-3-4.

KSZO Ostrowiec w ostatniej kolejce ligowej przegrana na własnym boisku (0:2) z Widzewem Łódź. Bilans w tym sezonie na wyjeździe 6-4-5.

W Środe na Stadionie Ludowym miejscowe Zagłębie Sosnowiec podejmować będzie ostrowieckie KSZO. W ostatnim meczu Zagłębie Sosnowiec tylko zremisowało z Górnikiem Polkowice. Dla zespołu, który walczy o awans do Ekstraklasy oznacza to strate 2 punktów. Do tego czwartą już w tym sezonie żółtą kartke obejrzeli Daniel Treściński i Tadeusz Tyc. Nie będą mogli wystąpić w meczu z KSZO. Zagłębie Sosnowiec jeśli myśli przynajmniej o barażowym meczu z Arką Gdynia. to do końca rozgrywek musi wygrać wszystkie swoje mecze. Najłatwiejsze zadanie czeka Zagłębie w tej serii spotkań. KSZO Ostrowiec jest w widocznym dołku. Nie pomogła nawet dymisja Jerzego Wyrobka. Zespół w ostatnich trzech meczach zdobył tylko jeden punkt. Trenerem do końca sezonu 2005/2006 został asystent Wyrobka-Janusz Jojko. Widać, że KSZO Ostrowiec zadowoliło się zajęciem miejsca w środku II ligi.

Faworytem tego spotkania jest Zagłębie Sosnowiec, które nie może sobie pozwolić na strate punktową w tym meczu. Zwłaszcza, że KSZO jest najłatwiejszym przeciwnikiem w najbliższych trzech kolejkach. Do tego dobrze się ułożył kalendarz rozgrywek dla podopiecznych Janusza Białka. W tej kolejce Widzew zagra z Zawiszą SA. Bydgoszczanie mogą stracić punkty w Łodzi. Tym samym Zagłębie Sosnowiec może wyprzedzić Zawisze SA i awansować na trzecie miejsce w II lidze.

Widzew Łódź-Zawisza Bydgoszcz SA 1

Bilans bezpośrednich spotkań na boisku gospodarza 1-0-0 (uwaga bilans dotyczy Kujawiaka Włocławek, który dzisiaj występuje jako Zawisza Bydgoszcz SA)

Widzew Łódź w ostatniej kolejce ligowej wygrana na wyjeździe (1:0) z KSZO Ostrowiec. Bilans w tym sezonie na własnym boisku 9-4-2.

Zawisza Bydgoszcz SA w ostatniej kolejce ligowej wygrana na własnym boisku (1:0) z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Bilans w tym sezonie na wyjeździe 6-5-4.

W Środe na Stadionie przy Aleji Piłsudskiego miejscowy Widzew Łódź podejmować będzie bydgoskiego Zawisze SA. Już w środe Widzew Łódź ma szanse na przypieczętowanie awansu do Ekstraklasy. Warunek jest jeden trzeba pokonać Zawisze SA. Konfrontacja między Widzewem a Zawiszą SA urasta do rangi meczu wiosny II ligi. Jest to pierwsze spotkanie, które może zdecydować o końcowym układzie górnej połówki II ligi. Jeśli Widzew wygra to zapewni sobie awans do Ekstraklasy. Tym samym pomoże zespołom znajdującym się bezpośrednio za nimi. Łódzki Klub Sportowy powinnien pokonać Drwęce i przybliżyć swój awans. Na porażke Zawiszy SA bardzo liczą w Sosnowcu. Jeśli Zagłębie wygra to w przypadku porażki Zawiszy awansuje na trzecie miejsce. Wracając do Widzewa jest już przesądzone, że w nowym sezonie nie poprowadzi już Widzewa-Stefan Majewski. Już Zarząd szuka następcy wymienia się nazwiska: Probierz, Michniewicz, Nawałka i Skorża. Możliwe, że trenerem zostanie jednak Jerzy Engel, który rozmawiał o tym z Zbigniewem Bońkiem. Jeśli chodzi o sytuacje kadrową w Widzewie. Wiele wskazuje na to, że najskuteczniejszy zawodnik Bartłomiej Grzelak zagra w spotkaniu z Zawiszą SA. Na pewno jest to duże wzmocnienie podopiecznych Stefana Majewskiego przed tym meczem. Zawisza Bydgoszcz SA znajduje się w dobrej sytuacji wyjściowej. Podopieczni Bogusława Baniaka zajmują aktualnie trzecie miejsce w II lidze. Jednak Zawisze SA w najbliższych trzech kolejkach czeka prawdziwy chrzest pierwszoligowy. Najpierw spotkanie z najsilniejszą drużyną II ligi Widzewem Łódź w 33 kolejce na własnym boisku podejmą grające o Ekstraklase Zagłębie Sosnowiec. Dopiero w ostatniej 34 kolejce czeka na Bydgoszczan łatwiejszy rywal gdańska Lechia. Najwazniejszym meczem dla podopiecznych Bogusława Baniaka będzie mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Jednak Zawisza SA jeśli myśli o awansie to musi urwać jakieś punkty Widzewowi.

Faworytem tego spotkania jest Widzew Łódź, który już w środe może przypieczętować swój awans do Ekstraklasy. Na pewno pomoże w tym powrót do składu najskuteczniejszego napastnika Bartłomieja Grzelaka. Jeśli chodzi o Zawisze Bydgoszcz SA to musi szukać punktów w ostatnich dwóch kolejkach. Kluczowy będzie spotkanie w 33 kolejce z Zagłębiem Sosnowiec, które zadecyduje o trzecim miejscu w sezonie 2005/2006.

Pozdrawiam.

Do góry
#589295 - 30/05/2006 12:12 Re: 2 liga (środa 31 maja)
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Jeden błąd mi się wkradł w analizie meczu Widzew Łódź-Zawisza Bydgoszcz SA. Widzew w ostatniej 31 kolejce II ligi pokonał na wyjeździe KSZO Ostrowiec (2:0) a nie jak napisałem w tej analizie (1:0). Więc sorry za błąd . Pozdrawiam.

Do góry
#589296 - 30/05/2006 12:18 Re: 2 liga (środa 31 maja)
pawson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/08/2005
Postów: 3139
Skąd: Bydgoszcz
Widzew Łódź - Hydrobudowa

ważny aspekt - trenerzy. Majewski, który odchodzi z Widzewa przymierzany jest do ... Hydrobudowy! z kolei Baniak obecny szkoleniowiec Hydro jest po zaawansowanych rozmowach z ... Widzewem! na mieście w branży sportowej mówi się, że w Łodzi ma paść korzystny wynik dla Hydro...

druga sprawa, mam wiadomości od kiboli Widzewa, że traktują ten mecz bardzo poważnie, ma byc gościom zgotowane piekło na trybunach jak i na boisku. Kibole RTS sa "po rozmowach" ze swoimi piłkarzami, że mają grać na maxa i za wszelką cenę ograć hydro! czego im z całego serca życze!!!!

ciekawe co zwycięży? układ między klubami czy sportowa walka? mam nadzieję, że to drugie i Widzew wygra i zapewni sobie ekstraklasę.

Do góry
#589297 - 30/05/2006 13:45 Re: 2 liga (środa 31 maja)
vicu Offline
journeyman

Meldunek: 02/02/2006
Postów: 53
Quote:

... i Widzew wygra i zapewni sobie ekstraklasę.




Mimo zgody ŁKS-u z Zawiszą Ty kibicujesz Widzewowi?

Do góry
#589298 - 30/05/2006 14:08 Re: 2 liga (środa 31 maja)
pawson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/08/2005
Postów: 3139
Skąd: Bydgoszcz
Quote:

Quote:

... i Widzew wygra i zapewni sobie ekstraklasę.




Mimo zgody ŁKS-u z Zawiszą Ty kibicujesz Widzewowi?


W tym przypadku kibicuje Widzewowi. chyba orientujesz się skąd się wziął nagle Zawisza 2 lidze? i o to chodzi. Hydrotwór nie może wejść do 1 ligi, dlatego kibicuje Widzewowi, później Zagłębiu Sosnowiec i Lechii Gdańsk. sorki za OT

Do góry
#589299 - 30/05/2006 14:20 Re: 2 liga (środa 31 maja)
vicu Offline
journeyman

Meldunek: 02/02/2006
Postów: 53
Że w tym meczu kibicujesz Widzewowi to rozumiem;) I nie oto mi chodzi ale o ten awans Widzewa, ale to chyba było stwierdzenie faktu:) Zawisza jest jeden z tym się zgodzę na pewno!

Według mnie tego meczu lepiej nie ruszać bo ryzyko wałków jest duże i to we wszystkie strony...

Do góry
#589300 - 30/05/2006 18:24 Re: 2 liga (środa 31 maja)
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Nie wolno zlekceważyć Drwęcyp

Pod takim hasłem trwają przygotowania sztabu ŁKS-u do jutrzejszego spotkania w Nowym Mieście Lubawskim. Na dzisiejszej konferencji prasowej trener Marek Chojnacki zapewniał, że bardzo poważnie podchodzi do tego meczu i drużyna nie pojedzie tam z nastawieniem dopełnienia formalności. Na Ełkaesiakach ciąży presja natomiast przeciwnicy już nie mają szans utrzymać się w II lidze i podejdą do tego meczu na luzie. Szkoleniowiec oglądał spotkanie najbliższego rywala łodzian w meczu z Heko Czermno. Jak stwierdził, fakt że tyle drużyn z górnej części tabeli ,,pogubiło” punkty na boisku bierze się głównie z faktu zlekceważenia przeciwnika przez faworytów. Marek Chojnacki z niepokojem mówił także o murawie na jakiej przyjdzie zmierzyć się piłkarzom:

Boisko jest tam fatalne, nie da się prowadzić płynnej gry, aby uzyskać dobry wynik należy walczyć przez całe spotkanie a swoich szans szukać przede wszystkim w stałych fragmentach gry.

Pytany o to jak przewiduje wyniki głównych rywali w walce o awans, Chojnacki zapowiedział, że jego drużyna potrzebuje 7 pkt. do wywalczenia upragnionej ekstraklasy i na tym się skupia a nie na oglądaniu się na innych.

Na szczęście piłkarze ŁKS-u nie narzekają na żadne urazy, trener zabiera na mecz kadre złożoną z 16 zdrowych i gotowych do walki na pełnych obrotach zawodników. Chojnacki cieszył się także z tego, iż po długim czasie była tygodniowa przerwa w rozgrywkach dzięki czemu dało przeprowadzić normalne treningi. Po dzisiejszejszym popołudniowym treningu drużyna wyjechała na króciutkie zgrupowanie

www.lksfans.pl


Do góry
#589301 - 30/05/2006 18:39 Re: 2 liga (środa 31 maja)
wcrydaz Offline
member

Meldunek: 25/02/2005
Postów: 164
Skąd: Widzew Łódź
Quote:

Widzew Łódź - Hydrobudowa

ważny aspekt - trenerzy. Majewski, który odchodzi z Widzewa przymierzany jest do ... Hydrobudowy! z kolei Baniak obecny szkoleniowiec Hydro jest po zaawansowanych rozmowach z ... Widzewem! na mieście w branży sportowej mówi się, że w Łodzi ma paść korzystny wynik dla Hydro...





Pawson skad masz takie informacje ze Baniak ma isc do Lodzi?zaawansowane rozmowy W gazetach lodzkich nikt jego nazwiska nie wymienia, przez widzewskich fanow razem z kasalikiem, nemecem jest wymieniany jako najbardziej niechciany. Najczesciej padaja nazwiska Michniewicza, Probierza, Skorzy. Z kolei Boniek w wypowiedzial gadal cos o mlodym trenerze a dzisjaj byla wzmianka o Engelu.

Widzew gra z Zawiszą Bydgoszcz - Boniek spotkał się z trenerem Engelem
http://lodz.naszemiasto.pl/sport/607330.html


Zapowiedz meczu z www.widzew.pl

W środowy wieczór widzewiacy być może będą już mogli mówić o sobie, że są pierwszo-ligowcami. Aby tak się stało, konieczne jest tylko dopełnienie jednej formalności - pokonanie Zawiszy Bydgoszcz (godz. 19). Zadanie jest o tyle trudne, że przeciwnik należy do najlepszych wiosną drużyn i w tej rundzie zdobył tyle samo punktów co Widzew. Łodzianie jednak już zdążyli udowodnić, że z lepszymi drużynami radzą sobie lepiej niż ze słabymi.

W zwycięstwo łódzkiego zespołu wierzy również Zbigniew Boniek. Gdyby było inaczej, nie przylatywałby specjalnie na ten mecz z Rzymu. Ciekawostką jest, że łodzianie awans mogą przypieczętować pokonując drużynę z miasta, z którego pochodzi prezes Boniek, trenerzy Majewski i Stefaniak. Z Bydgoszczy wywodzi się też kilku widzewskich piłkarzy: Jarosław Białek, Adam Kardasz, Damian Świerblewski.

Aby pomóc piłkarzom maksymalnie skoncen-trować się przed tym arcyważnym spotkaniem, trenerzy Widzewa postanowili zabrać drużynę na zgrupowanie. "Chcemy, żeby zawodnicy oder-wali się od wszystkiego. Dlatego, podobnie jak przed derbami, wyjedziemy na jednodniowe zgru-powanie. Mam nadzieję, że efekty będą podobne jak przy okazji meczu derbowego" - powiedział trener Stefan Majewski - "Umówiliśmy się, że nie będziemy informować, gdzie są piłkarze. Mogę tylko powiedzieć, że nie jedziemy do ośrodka w Smardzewicach, bo tam nie było miejsc" - dodał.

Niestety, obie drużyny przystąpią do tego spotkania osłabione. Na szczęście te straty nie są aż tak wielkie. Trener Majewski nie będzie mógł skorzystać jedynie z pauzującego za kartki Marcina Nowaka. Za to do zespołu wraca po kontuzji Bartłomiej Grzelak. Natomiast trener Bogusław Baniak nie będzie mógł skorzystać z Tomasza Feliksiaka, który jest kontuzjowany. Natomiast gotowy do gry będzie rekonwales-cent Krzysztof Michalski.

Wszystko wskazuje na to, że środowe spot-kanie może obejrzeć komplet widzów. Bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Nic dziwnego, każdy sympatyk widzewskiego klubu chce być świadkiem wywalczenia przez drużynę awansu do ekstraklasy. Zarząd apeluje jednak, by po meczu wszyscy pozostali na swoich miejscach. Wbieganie na boisko może mieć fatalne konsekwencje. Przypomnijmy, że dwa lata temu, gdy kibice wbiegli na murawę przed końcem meczu z Dyskobolią, PZPN zweryfikował wynik z boiska na walkower dla przeciwnika. Mamy nadzieję, że tym razem widzewscy fani będą bardziej rozważni.

Do góry
#589302 - 30/05/2006 19:11 Re: 2 liga (środa 31 maja)
niedzwiedz1981 Offline
addict

Meldunek: 20/03/2006
Postów: 446
Skąd: GKS Tychy
za onetem:

"Trzy drużyny, a nie jak wcześniej postanowiono cztery spadną w tym sezonie bezpośrednio z drugiej ligi - zadecydowało prezydium zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas wyjazdowego posiedzenia w Chorzowie.


To efekt fuzji dwóch klubów pierwszoligowych - Lecha Poznań i Amiki Wronki. Prezydium podjęło uchwałę akceptującą decyzję Wielkopolskiego ZPN w sprawie zmiany nazwy klubu z Wronek na KKS Lech Poznań i przeniesienie do Poznania dotychczasowej siedziby spółki.

Licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej nie otrzymał WKP Lech Poznań. Klub ten złożył oświadczenie, w którym poinformował, iż nie będzie ubiegał się o licencję uprawniającą do gry w przyszłym sezonie w drugiej lidze. W tej sytuacji prezydium zarządu postanowiło, że w obecnym sezonie z drugiej ligi spadną trzy zespoły (z miejsc 16, 17, 18), a w barażach z klubami z drugich miejsc czterech grup 3. ligi zagrają zespoły, które zajmą miejsca 12, 13, 14, 15."

Do góry
#589303 - 30/05/2006 19:18 Re: 2 liga (środa 31 maja)
niedzwiedz1981 Offline
addict

Meldunek: 20/03/2006
Postów: 446
Skąd: GKS Tychy
śmieszna jest nasza II liga 3 kolejki do konca a jeszcze kazda z druzyn o cos walczy to troche bez sensu ale z drugiej strony moze to zapobiec ewentualnemu kupowaniu meczów.
Ja ogranicze sie jedynie do ŁKS bo kandydat do gry w pierwszej lidze powinien pokonac praktycznie juz trzecioligowca. W miare korzystny kurs kusi....

pozdrawiam

Do góry
#589304 - 30/05/2006 21:38 Re: 2 liga (środa 31 maja)
Sergiusz Offline
veteran

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 1397
Skąd: Włocławek/Warszawa
Co do powrotu do składu Widzewa na mecz z Zawiszą Bartłomieja Grzelaka to warto pamiętać, że jeszcze całkiem niedawno ten napastnik strzelał gole w Kujawiaku, skąd przeszedł do Widzewa. Sentyment do poprzedniego klubu, układy z byłym trenerem, układy między działaczami - to wszystko może skutkować tym, że Grzelak po prostu nie będzie chciał strzelić gola. To oczywiście tylko moje pewne przemyślenia, ile jest w tym prawdy a ile fałszu możemy nie dowiedzieć się nigdy. Faktem jednak jest, że w tego typu spotkaniach warto przeanalizować wszystkie czynniki, również te pozasportowe. Radziłbym uważać.

W moim subiektywnym odczuciu mecz jest niewarty gry.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (akagi, Akhu, Sensei, Lukasz111, ANZELMO, VVega, alfa, burbon, wHiTe_StAr, 11kera11, igea23), 4421 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582780 Postów

Najwięcej online: 4499 @ 15:45