Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#1050754 - 16/03/2007 17:31 piłka ręczna w statystykach
bukichektor Offline
newbie

Meldunek: 26/01/2006
Postów: 41
Zakładam ten temat głęboko przekonany iż na forum udzielają się ludzie rzeczywiście ogrywający bukmacherów, grając systemami progresywnymi w oparciu o statystykę kilku lub kilkunastu poprzednich sezonów. Krótkofalowa Gra na bazie nawet najlepszej fachowej analizie nadchodzących spotkań to pieniądze wyrzucone w błoto i pewny zysk dla bukmacherów. Zapraszam wszystkich podobnie ukierunkowanych graczy do zamieszczania w tym temacie linków pomocnych w badaniu statystyki, autorskich arkuszy exel czy też jakichkolwiek innych źródeł informacji.

Tak naprawdę godnym polecenia jest adres: http://www.betxplorer.com, na którego podstawie można badać pewne zależności, lecz nie jest wolny od błędów. Najbardziej irytującym jest operowanie jakąkolwiek tabelą, gdzie zamiast sytuacji w tabeli po dwóch pierwszych rundach, jest ukazana tabela po rundzie przedostatniej i ostatniej. A więc na początek proponuje zamieszczać informacje na temat narzędzi umożliwiających łatwe i przyjemne wyeksportowanie danych do exela tak aby bez trudu można było sporządzić sobie tabele po 3 pierwszych rundach danego sezonu. Oczywiście satysfakcjonuje nas kilka poprzednich sezonów a nie tylko obecny!!! Naszą uwagę skierujmy w stronę piłki ręcznej.

Do góry
Bonus: Unibet
#1051691 - 16/03/2007 20:46 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: bukichektor]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Nie sadzę,by statystyki miały kluczowe znaczenie przy typowaniu handballa.Z pewnoscia są pomocne,ale rozciąganie oceny danego zdarzenia na kilka czy kilkanaście lat to gruba przesada.Sytuacja w klubach jest bardzo dynamiczna i uwazam,ze wazny jest dzien dzisiejszy a nie odległa przeszlość.

Do góry
#1051902 - 16/03/2007 22:04 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: nawoj]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
zdecydowanie podzielam opinie Nawoja, bezsensowne jest branie pod uwage wynikow sprzed 6-8 lat, oczywiscie sa ekipy, ktore bardziej leza drugim przez dluzszy okres, ale to raczej nie jest zwiazane z wynikami z lat 80 czy poczatku 90'

Do góry
#1051967 - 16/03/2007 22:30 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: polskignom]
bukichektor Offline
newbie

Meldunek: 26/01/2006
Postów: 41
Nie rozumiecie konceptu. Nie chodzi o analizowanie jakiegoś spotkania które ma sie odbyć w kontekście kilku sezonów. Nie o to chodzi. Analiza wyników z poprzednich sezonów ma na celu odkrycie zachodzących prawidłowości czyli np. jak często na przestrzeni ostatnich sezonów drużyny remisują dwa razy pod rząd. Remisy stanowią jak się okazuje od 4%-12% procent wszystkich meczy w skali całego sezonu więc warto pomyśleć o jakiejś progresji przeciwko remisom. I tu z kolei, kłania się kolejna potrzeba mianowicie, sprawdzenia w której z czołowych lig na przestrzeni sezonów ten współczynnik jest najniższy, która z lig jest pod tym względem najstabilniejsza i.t.d, i.t.p. Statystyka to potężne narzędzie niestety internet to siano w którym nie ma nic konkretnego.

Do góry
#1051999 - 16/03/2007 22:43 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: bukichektor]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
niestety, nie ma stronki, ktora Ci udostpeni wszystko w jednym, aby sporzadzic zbior kilku lig bedziesz musial skorzystac z kilku, czasem kilkunastu stron, wcale bym sie nie zdziwil jak gdzie niegdzie bys musial koszystac z klubowych. Masz fajne podejscie, dla mnie statystyka rowniez jest istotna, ale raczej na przestrzeni jednego sezonu, typu under/over away/home itd.

Do góry
#1053232 - 17/03/2007 13:25 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: polskignom]
bukichektor Offline
newbie

Meldunek: 26/01/2006
Postów: 41
zgadzam się z tobą, o jedną stronę bardzo ciężko. Dlatego prośba aby ktokolwiek podał jakieś linki do poszczególnych federacji, ale żeby były spełnione warunki, czyli przynajmniej 6 poprzednich sezonów i tabele, pokazujące pozycje klubów po dowolnej rundzie, dla każdego z nich. Byłoby extra, bo z tego co przeglądałem np niemieckie strony ze statystykami to owszem są tabele dla kilku poprzednich sezonów, lecz jedynie overall, czyli po wszystkich rundach. Tak się zastanawiam dlaczego, za każdym razem jak się chce poszukać w internecie czegoś konkretnego, to albo tego nie ma albo jest płatne. W końcu jeżeli pod adresem http://www.f1ultra.pl/encyklopediaf1/ można znaleźć wszystkie statystyki dla formuły 1 poczynając od lat 50-tych, to nie widzę powodu dlaczego miało by nie być podobnych statystyk dla piłki ręcznej, wszak uchodzi chyba jednak za dyscyplinę mniej niszową. Apeluje do wszystkich zwolenników gównianego google, niech udowodnią mi moją ignorancję i dowalą jakimś wynikiem wyszukiwania. Niestety google to jedno wielkie gówno które niby pokazuje milion wyników a już po przejrzeniu zaledwie kilku tysięcy wyniki się kończą. Gówno! Gówno! Gówno!

Do góry
#1053439 - 17/03/2007 14:55 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: bukichektor]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Bardzo często gram rozpis na remisy -z dobrym skutkiem.
Ale mówiąc szczerze,nie bardzo umiałbym skorzystać z długoterminowych statystyk.Nie wiem,czy istnieje dziedzina wiedzy "statystyka sportowa a przewidywany wynik zdarzenia"
Na ostatnich MŚ było troche remisów,natomiast na ME kobiet chyba żadnego,u panów chyba również.To niby jak to należy interpretowac-skoro nie było remisów to bedą ,czy też skoro nie ma to nadal nie bedzie?Zbyt naukowe podejście do bukmacherki w/g mnie nie przynosi sukcesu.Ale może sie mylę?
I na koniec-statystyka jest złudna.Bo jeżeli np. pani ma psa,
tośrednio pes z panią mają po 3 nogi

Do góry
#1055188 - 17/03/2007 22:24 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: nawoj]
bukichektor Offline
newbie

Meldunek: 26/01/2006
Postów: 41
Już spieszę z wyjaśnieniami. Dziedzina wiedzy "Statystyka sportowa a przewidywany wynik zdarzenia" z pewnością nie istnieje. Jest natomiast dziedzina wiedzy zwana po prostu "statystyka" i NIE ma służyć do przewidzenia jakiegoś jednego spotkania lecz do wykrycia pewnych prawidłowości. Tu odniosę się do twojego przykładu, skoro na ostatnich MŚ kobiet nie było żadnego remisu to czy nie pomyślałeś czasem, że może warto by sprawdzić historie kilku ostatnich mistrzostw i porównać ją z historią MŚ mężczyzn, aby sprawdzić czy był to czysty przypadek czy może taka sytuacja ma miejsce co mistrzostwa, oczywiście mam na myśli mniejsza ilość remisów na MŚ kobiet, całkowity brak remisów w kilku kolejnych czempionatach jest raczej mało prawdopodobny. No i co dalej? Okazuje sie że liczba remisów jest mniejsza, na każdym z ostatnich załóżmy 6 mistrzostw świata. Ja osobiście sprawdziłbym jak przekłada się to na kursy i jeżeli te na mistrzostwach kobiet są porównywalne z MŚ to można by było postawić ze względu na stosunkowo małą liczbę spotkań w stosunku do ligi progresywnie na remisy w MŚ. To jest tylko opis przykładu który podałeś, lecz w rzeczywistości badam tylko i wyłącznie historie wyników w spotkaniach ligowych, gdyż tam można zagrać progresywnie, np: że dana drużyna z okolic środka tabeli wygra i jednocześnie przegra, wykluczając remisy. Oprócz tego masa innych wariantów gry progresywnej. Nie ma miejsca abym sie rozpisywał. Problemem są narzędzia pracy, a konkretnie ich niedostatek. Pozdrawiam i doceniam poczucie humoru.

Do góry
#1055624 - 18/03/2007 08:12 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: bukichektor]
djviejo Offline
veteran

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 1375
Skąd: prawie centrum
masz tu kilka stron i tam szukaj sobie .

jakbyś czegoś nie znalazł to pisz do mnie , spróbuję podpowiedzieć.

http://www.hsvhandball.com/en/team/statistics/ - niemcy

http://www.statistiks.com/ - szukasz handball /z lewej i jest kilka lig nawet 2,3 sezony do tyłu /

może masz już te strony ale na razie tyle.

Do góry
#1062590 - 20/03/2007 19:27 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: djviejo]
bukichektor Offline
newbie

Meldunek: 26/01/2006
Postów: 41
Coś się na reszcie ruszyło. Dzięki za zainteresowanie tematem djviejo i podanie linka z ruchomą tabelą dla niemiec, na drugiej stronie rzeczywiście są jakieś statsy dla kilku sezonów wstecz, lecz nie mogę się tam doszukać ruchomej tabeli takiej jak w pierwszym adresie. W każdym bądź razie tabele dla 3 poprzednich sezonów jak znalazł, będą nie zastąpionym narzędziem. WIELKIE DZIĘKI ,jakbyś chciał się dowiedzieć więcej po co mi te poprzednie sezony to napisz do mnie na priva.

Pozdro

P.S mam nadzieje że te table nie będą miały takiego buga jak te na betexplorerze, w przeciwnym razie zmasakruję sie tasakiem

Do góry
#1063576 - 21/03/2007 05:44 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: bukichektor]
djviejo Offline
veteran

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 1375
Skąd: prawie centrum
znalazłem dla ciebie chyba najlepsze staty z tabelami do handballa .


http://sportsresultater.tv2.dk/index.php?g=hb&stats=true&tp=all&lid=41&sid=34



wybierasz ligę , obok masz sezon , który cię interesuje a pod wynikami naciskasz

alle resultater

i tylko wybierasz jakąś drużynę (z boku są daty i jest tabela do danej kolejki .

cała europa kobitek i facetów .

link ten mam bardzo długo ale teraz sobie przypomniałem , że coś takiego tam jest .


jeśli link powyżej by nie działał to masz główny do tej strony

http://sporten.tv2.dk/?portal

wciskasz po lewej :handbold

i rezultater .



sukces murowany .

Do góry
#1063937 - 21/03/2007 12:06 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: djviejo]
Gracz11 Offline
journeyman

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 74
Biszop to szmata. Pierdolona suka głupi frajer który myśli że jest wielkim guru!!!

Do góry
#1063954 - 21/03/2007 12:10 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: Gracz11]
Gracz11 Offline
journeyman

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 74
Biszop to szmata!!! Pierdolona suka głupi frajer który myśli że jest wielkim guru!!!

Do góry
#1064199 - 21/03/2007 13:32 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: Gracz11]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Bardzo brzydko się wyrażasz.Nikogo nie interesują twoje antypatie.

Do góry
#1064482 - 21/03/2007 14:51 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: djviejo]
bukichektor Offline
newbie

Meldunek: 26/01/2006
Postów: 41
Byłem już na tej stronie. Naciska się Resultater i wyświetla się tabela overall dla aktualnego sezonu, można sobie wybrać wcześniejszy. Klikając na daną drużynę w tabeli natomiast, wyświetlą się jedynie wszystkie wyniki tej drużyny dla całego sezonu pod tabelą i to wszystko. Nie ma niestety, albo ja przynajmniej nie dostrzegam tabeli po danej kolejce. Jakbyś był przekonany że jednak są to poinstruuj, będę dozgonnie wdzięczny. Niewykluczone, że podzielę się z tobą zyskiem, szalejąc z radości.

Do góry
#1067628 - 22/03/2007 18:12 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: bukichektor]
Siemers Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 3360
Skąd: Kettering, UK
nie czytalem wszystkich postow wiec nie wiem czy szkopy Ci sie przydadza ale wg mnie to najlepsza stronka ze statami Bundesligi (staty od sezonu 03/04)...jest doslownie wszystko

http://www.handball-statistik.de

PS: jesli ktos mialby cos podobnego do innych lig to fajnie by bylo jakby zapodal \:\)

Pozdro

Do góry
#1069675 - 23/03/2007 04:47 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: Siemers]
bukichektor Offline
newbie

Meldunek: 26/01/2006
Postów: 41
Rzeczywiście strona niczego sobie, i spełniająca moje wymagania. Oby więcej rzeczowego odnoszenia się do postów. Wielkie dzięki Siemers za zainteresowanie. Niemcy już mam od sezonu 2002/2003. Jeszcze trochę cierpliwości i za dwa tygodnie możliwe, że ktoś znudzony podeśle jakąś inną ligę. Niech mnie kule biją, wpadłbym w ekstazę.

PS: Opalona głowa Andrzeja Lepper dla tego kto poda coś podobnego do innych lig

Pozdro

Do góry
#1073444 - 24/03/2007 05:12 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: bukichektor]
edi8 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/11/2006
Postów: 2055
Skąd: Wwa
"bukichektor"-mam taką stronkę z hiszpańską ręczną:
http://balonmano.sportec.es
Wchodzisz najpierw w zakładkę po prawej stronie:LIGA ASOBAL
a następnie poprzez zakładkę JORNADA możesz śledzić wyniki kolejka po kolejce.
P.s.:gdyby Ci się nadawała-to pamiętaj o obietnicy powyżej publicznie złożonej w sprawie głowizny "Andrew Solarisa"...
Pozdrawiam.

Do góry
#1078286 - 25/03/2007 07:44 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: edi8]
bukichektor Offline
newbie

Meldunek: 26/01/2006
Postów: 41
Dzięki Edi(grasz w tekkena?). Jeszcze tylko ligi: austriacka, czeska, duńska, francuska, norweska, polska i szwedzka, a głowa pełna ekspansyjnych teorii twoja , dorzucę oko Renaty na srebnej tacy w sosie podpisowym.

P.S: Strona sie nada i to w 100%, są ruchome tabele, począwszy od sezonu 01/02. Jeszcze raz senkju, już mam ligę hiszpańską i niemiecką. Teraz powoli będę się głowił nad tym jak wyeksportować dane zawarte na stronach do exela do odpowiadającej mi formuły( bynajmniej nie f1), co by nie wklepywać ręcznie jak głupi osioł.

POZDRO

Do góry
#1078351 - 25/03/2007 08:19 Re: piłka ręczna w statystykach [Re: bukichektor]
edi8 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/11/2006
Postów: 2055
Skąd: Wwa
"bukichektor"-Renata powiadasz...no to żeś mnie zdopingował a nawet zdeprymował!
Ad rem:
Ręka w NORWEGII: http://www.handball.no
Po lewej masz:Resultater og tabeller a następnie wchodzisz poprzez:Sezong i przeglądasz do woli...Pzdr.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49