Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#120515 - 16/06/2003 14:50 ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
Yzerman Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2002
Postów: 1219
Skąd: Warszawa/ Barcelona
Z uwagi na to, że bieżący konkurs tenisowy dobiega końca i w zasadzie wszystko jest już jasne (po desperanckich próbach odrobienia strat ostatnio zwyczajnie spasowałem) chciałbym podzielić się ze wszystkimi obecnymi i przyszłymi graczami uwagami odnośnie regulaminu i pomysłów na uatrakcyjnienie konkursu.

(1) pomysł szalony i chyba dla większości nie do zaakceptowania, ale... proponuję z portfolio buków wywalić polskie firmy, które zawyżają kursy na tenis w porównaniu do buków internetowych i chyba również w porównaniu do rzeczywistości.

(2) z uwagi na to że gra w 7 typów na tydzień to jednak pewna monotonia, a i straty w pewnym momencie w praktyce są niedoodrobienia - np. prowadzący ze znaczną przewagą gracz może powtarzać typy najgroźniejszych rywali proponuję aby...
oprócz 7 obowiązkowych typów/ tydzień po kursie min. 1.45 gracz miał dodatkowe nieobowiązkowe dwa typy/ tydzień po kursie min. 1.85 trafienie takiego typu to +2 pkt, nietrafienie -2 pkt.
dla typów dodatkowych można prowadzić osobną tabelę, którą na zakończenie konkursu połączy się z tabelą główną.
myślę że dzięki takiemu pomysłowi wynik konkursu do końca może być sprawą nierozstrzygniętą.

(3) ten pomysł narzuciło życie (moje dziecko było w szpitalu i obstawiając w "biegu" straciłem bezpowrotnie kontakt z czołówką:
uważam, że każdy gracz w czasie trwania konkursu powinien móc zrezygnować z typowania w jakimś jednym wybranym tygodniu i przenieść typy na inny wybrany tydzień (wtedy będzie musiał wytypować 14 spotkań + ewentualne 4 nieobowiązkowe)
rezygnacja z typowania powinna być ogłoszona na początku wybranego tygodnia lub gracz po prostu nie powinien nic typować w danym tygodniu

(4) i do rozważenia - może jakieś bonusy za wynik 7-0 w tygodniu (np. +1 pkt)

pozdrawiam i zapraszam do owocnej dyskusji

Do góry
#120516 - 16/06/2003 15:01 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Yzerman:
[qb]Z uwagi na to, że bieżący konkurs tenisowy dobiega końca i w zasadzie wszystko jest już jasne (po desperanckich próbach odrobienia strat ostatnio zwyczajnie spasowałem) chciałbym podzielić się ze wszystkimi obecnymi i przyszłymi graczami uwagami odnośnie regulaminu i pomysłów na uatrakcyjnienie konkursu.

(1) pomysł szalony i chyba dla większości nie do zaakceptowania, ale... proponuję z portfolio buków wywalić polskie firmy, które zawyżają kursy na tenis w porównaniu do buków internetowych i chyba również w porównaniu do rzeczywistości.

(2) z uwagi na to że gra w 7 typów na tydzień to jednak pewna monotonia, a i straty w pewnym momencie w praktyce są niedoodrobienia - np. prowadzący ze znaczną przewagą gracz może powtarzać typy najgroźniejszych rywali proponuję aby...
oprócz 7 obowiązkowych typów/ tydzień po kursie min. 1.45 gracz miał dodatkowe nieobowiązkowe dwa typy/ tydzień po kursie min. 1.85 trafienie takiego typu to +2 pkt, nietrafienie -2 pkt.
dla typów dodatkowych można prowadzić osobną tabelę, którą na zakończenie konkursu połączy się z tabelą główną.
myślę że dzięki takiemu pomysłowi wynik konkursu do końca może być sprawą nierozstrzygniętą.

(3) ten pomysł narzuciło życie (moje dziecko było w szpitalu i obstawiając w "biegu" straciłem bezpowrotnie kontakt z czołówką:
uważam, że każdy gracz w czasie trwania konkursu powinien móc zrezygnować z typowania w jakimś jednym wybranym tygodniu i przenieść typy na inny wybrany tydzień (wtedy będzie musiał wytypować 14 spotkań + ewentualne 4 nieobowiązkowe)
rezygnacja z typowania powinna być ogłoszona na początku wybranego tygodnia lub gracz po prostu nie powinien nic typować w danym tygodniu

(4) i do rozważenia - może jakieś bonusy za wynik 7-0 w tygodniu (np. +1 pkt)

pozdrawiam i zapraszam do owocnej dyskusji[/qb][/QUOTE]po przerwie też się zapiszę i uważam że:
co do buków to sprawa do dyskusji ale sądzę że większość userów gra jednak u naziemnych i dlatego zostawiłbym tą możliwość
pomysł z dodatkową tabelką mi się nie podoba bo bardzo skomplikuje grę i podliczanie
co do możliwości rezygnacji na tydzień z typów to popieram podobnie jak bonusowy punkt za bezbłędny tydzień

Do góry
#120517 - 16/06/2003 15:11 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
Hmmm ciekawy temat jednakze uwazam iz nie mozna kombinowac bo sie przekombinuje tak jak bylo to w ostatniej edycji konkursu hokejowego, tam tez kombinowano i wyszla szopka a nie konkurs i bylo praktycznie 0 dobrych typow , jestem za bukami naziemnymi a takze za bonusowym punktem za bezbledny tydzien , zdecydowanie przeciwko dodatkowej tabelece bo to juz skomplikuje sytuacje jeszcze bardziej i takze przeciwko typom nieobowiazkowym.

Pozdrawiam

Do góry
#120518 - 16/06/2003 19:00 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
1. Dzieki temu ze gramy z ulicznikow - ludzie grajacy tylko tam moga wykorzytsywac typy i grac, poza tym w necie nie mozna grac debelkow a u ulicznikow tak co tez zubaza oferte
2. Uwazam ze nadmierna kompilkacja nie sluzy konkursom, i dodatkowe nieobowiazkowe badz obowiazkowe beda malo czytelne moglbym sie natomiast zgodzic na jakis "superbet" /cos na wzor supertypu w konkursie bundesligowym -oczywiscie w ramach tych 7 kursow, ktore podajemy/ za trafny kurs powiedzmy ponad 2,20 czy 2,30 dodatkowy punkt /z reguly w konkursie podajemy typy z przedzalu 1,45 do 1,70, a czesto w realu gramy jakies fajne wyzsze kursiki /
3. Jestem przeciwny - sa tygodnie ze wybor jest wielki, a sa takze ze naprawde maly - poza tym tak na biezaco mozna podawac tabele i miejsce gdzie kto sie znajduje - wiem ze czesto wypadki losowe powoduja ze ciezko jest podawac typy, ale coz taki urok zasad
4. Jak najbardziej bonusowy punkt za bilans 7-0 wydaje sie sluszny

Do góry
#120519 - 27/06/2003 20:43 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
Witam nie miałem czasu żeby się zastanowić nad zmianami w konkursie może coś wiecje napiszę w niedzielę - z chęcią poprowadze kolejną edycję jeżeli znajdą sie chętni i jeżeli nie bedzie zbyt dużych zmian i problemów z liczeniem - niestety nie mam zbyt dużo czasu na to
Oczywiście gramy z wpisowym ?

pozdrawiam

Do góry
#120520 - 28/06/2003 00:51 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Oczywsicie - tylko z wpisowym - ja jak zwykle reflektuje gre w nastepnej edycji.

Do góry
#120521 - 28/06/2003 01:57 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
zibi04 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/12/2002
Postów: 2522
Skąd: Midtjylland
jestem za;a co do zmian to myślę,że dodatkowy punkt za bezbłędny tydzień jest dobrym rozwiązaniem,reszta jest OK

Do góry
#120522 - 01/07/2003 01:49 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
Zmieniłem nazwę tematu założonego przez Yzermana

Pierwsze pytanie kiedy zaczynamy? Nie wiem czy do przyszłego poniedziałku wszystkie sprawy będa wyjasnione i czy nie będzie za mało czasu na zapisy

Też jestem za tym żeby wprowadzić dodatkowy punkt za bezbłedne wytypowanie calego tygodnia nie wiem czy nie bedzie kłopotów z podawaniem wyników w tabeli ale chyba jakoś sobie poradzimy
Na bardziej drastyczne zmiany niestety z powodu czasu nie będe mógł sobie pozwolić

Może dobrym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie części wpisowego dla najlepszego typera w ostatnich 4 tygodniach w pewien sposób rozwiązało by to problem tych osób które będą miały słabszy początek i w rezultacie są bez szans na zwyciestwo

link do regulaminu:
http://www.mecz.pl/cgi-local/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=9;t=000120;p=1

Do góry
#120523 - 01/07/2003 01:54 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
Oczywiscie wchodze z wpisowym!!!!Mysle ze mozna zaczac od 14.07 czyli za 2 tyg w poniedzialek , co do wyplaty dla najlepszego typera z ostatnich 4 tygodni to moze i niezly pomysl ale zalezy ile bedzie osob startowalo i jaka bedzie pula nagrod

Pozdrawiam iwo:

Do góry
#120524 - 01/07/2003 02:14 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
lukboj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/05/2002
Postów: 4480
Skąd: Częstochowa
Jak do tej pory to startowałem w czterech edycjach (III, IV, V, VI) wygrałem w edycji IV ale teraz nie wezme udziału ze względu na wakacje i zbliżające się wyjazdy - nie będe miał dostępu do neta - a pozatym chce troche odpocząć ale już teraz zapewniam, że wystartuje w VIII edycji konkursu iwo:

POZDRAWIAM i życze udanej i emocjonującej zabawy

Do góry
#120525 - 01/07/2003 02:17 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
zibi04 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/12/2002
Postów: 2522
Skąd: Midtjylland
[QUOTE]Oryginalnie wysłał vonseb:
[qb]1. Dzieki temu ze gramy z ulicznikow - ludzie grajacy tylko tam moga wykorzytsywac typy i grac, poza tym w necie nie mozna grac debelkow a u ulicznikow tak co tez zubaza oferte
2. Uwazam ze nadmierna kompilkacja nie sluzy konkursom, i dodatkowe nieobowiazkowe badz obowiazkowe beda malo czytelne moglbym sie natomiast zgodzic na jakis "superbet" /cos na wzor supertypu w konkursie bundesligowym -oczywiscie w ramach tych 7 kursow, ktore podajemy/ za trafny kurs powiedzmy ponad 2,20 czy 2,30 dodatkowy punkt /z reguly w konkursie podajemy typy z przedzalu 1,45 do 1,70, a czesto w realu gramy jakies fajne wyzsze kursiki /
3. Jestem przeciwny - sa tygodnie ze wybor jest wielki, a sa takze ze naprawde maly - poza tym tak na biezaco mozna podawac tabele i miejsce gdzie kto sie znajduje - wiem ze czesto wypadki losowe powoduja ze ciezko jest podawac typy, ale coz taki urok zasad
4. Jak najbardziej bonusowy punkt za bilans 7-0 wydaje sie sluszny[/qb][/QUOTE]witam i podpisuję się pod tą propozycją vonseba ,dla mnie jest ok. włącznie z dodatkowymi punktami(2) za kurs powyżej 2,2... 2,3trafionymi lub (-2) za błędne

Do góry
#120526 - 01/07/2003 20:26 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
Yzerman Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2002
Postów: 1219
Skąd: Warszawa/ Barcelona
Witam oczywiscie wchodze z wpisowym
i z kilkoma pytaniami do wszystkich:
1) rozumiem ze dodajemy do regulaminu +1 pkt za 7-0?
2) co z propozycja mozliwosci odpuszczenia sobie jednego tygodnia i podania typow z 2 tygodni w tygodniu zastepczym? Moze powinnismy arbitralnie narzucic tydzien zastepczy na okres US OPEN?
3) co z propozycja typow nadobowiazkowych - cytuje siebie "nieobowiązkowe dwa typy/ tydzień po kursie min. 1.85 trafienie takiego typu to +2 pkt, nietrafienie -2 pkt.
dla typów dodatkowych można prowadzić osobną tabelę, którą na zakończenie konkursu połączy się z tabelą główną"
jesli przejdzie chetnie poprowadze taka tabele.

4) najlepszy typer ostatnich 4 tygodni - mysle ze nie jest to dobry pomysl - chyba dysponujemy zbyt mala sumka z zapisow (np. teraz bylo 300 + 80 to skad urwac np. 100 dla typera z 4 tyg.? chyba wtedy lepiej robic konkursy co tydzien). Wydaje mi sie choc kazdy jest omylny ze moja propozycja z pkt 3 bardziej uatrakcyjni rywalizacje. a moze wakacje to dobry czas na eksperymenty z regulaminem?

Do góry
#120527 - 04/07/2003 02:35 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
No i co nie ma chetnych pograc w nastepnej edycji konkursu tenisowego - tylko 30 zl wpisowego, a mozna wygrac pare stowek - a tylu tu "twardzieli tenisowych" ?! - zapisywac sie. Ten konkurs ma juz swoja tradycje .

Do góry
#120528 - 04/07/2003 02:43 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
lukboj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/05/2002
Postów: 4480
Skąd: Częstochowa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał vonseb:
[qb]Ten konkurs ma juz swoja tradycje .[/qb][/QUOTE]To fakt - ale są wakacje okres wyjazdów a tu jednak trzeba być bez przerwy w temacie

P.S.
Mój 1000 post iwo: dlatego życze wam i sobie dużo trafnych typow tenisowych al:

Do góry
#120529 - 04/07/2003 02:51 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
Gratki lukboj!!!!!!!!!Zycze wielu trafnych typow!!!!!!!!!!!!!Faktycznie mysle iz jesli nie zglosi sie min.10-13 osob to nie ma sensu startowac i poczekamy na wrzesien

Do góry
#120530 - 04/07/2003 13:23 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Dla podtrzymania konkursu wchodzę z wpisowym do kolejnej edycji, bo muszę przyznać, że strasznie mi brakowało emocji związanych z uczestnictwem, gdy "odpuściłem" sobie obecny niedawno skończony konkurs.

Pozdro

P.S. Podoba mi się pomysł na dodatkowy punkt za rezultat tygodnia 7-0.

Do góry
#120531 - 05/07/2003 00:56 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
Lamberciak Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/05/2002
Postów: 2590
Skąd: Rzeszów
I ja sie przylacze, skoro kolejna edycja cierpi na niedobor chetnych:) Pomysl z dodatkowym punktem za bilans 7:0 - tak. Zastepczy tydzien - tak (US Open). I pytanie, jako ze gralem juz wielce dawno: czy wpisowe jest konieczne i do kogo nalezy sie z nim zglosic (Herr Kura? )?

Do góry
#120532 - 05/07/2003 04:20 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
Drak Offline
old hand

Meldunek: 04/04/2001
Postów: 810
Skąd: Czechy
Witam druzyna.

Jezeli moge to dodam swoje male spostrzezenia do tego konkursu.

Moim zdaniem konkurs jest naprawde DOBRZE prowadzony ,ale zmienil bym 2 rzeczy.

1. Ilosc typow w tygodniu. Wedlug mnie zupelnie wystarczy 5.

2. Kurz minimalny 1,45 bym umozliwil graczom zrobic i ze 2 spotkan.

Nastepna edycje turnieju jestem chetny zasponsorowac programem TREFIK w wersji TENIS.
Jezeli ktos z wygranych ma juz ten wysmienity program to dostaje ode mnie 35 tygodni sciagania aktualizacji DARMOWO.
Wiecej o programie mozna poczytac na http://www.trefik.cz/pl

Pozdrawiam
Drak

Do góry
#120533 - 05/07/2003 17:02 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
luker_ Offline
enthusiast

Meldunek: 12/07/2002
Postów: 369
Skąd: Białystok
Witam zgłaszam się do konkursu z wpisowym oczywiście:)

Do góry
#120534 - 05/07/2003 19:32 Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
[QUOTE]Oryginalnie wysłał kuba81:
[qb]Gratki lukboj!!!!!!!!!Zycze wielu trafnych typow!!!!!!!!!!!!!Faktycznie mysle iz jesli nie zglosi sie min.10-13 osob to nie ma sensu startowac i poczekamy na wrzesien [/qb][/QUOTE]Może faktycznie lepiej było by odczekać 2 miesiące i zacząć we wrześniu bo jak widac chetnych nie ma za dużo ?

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >




Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (ElNinho[mmdea], VVega, Ojro, Akhu, igea23, Sensei, 11kera11, alfa, akagi, rafal08), 3421 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581793 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49