Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Opcje tematu
#1225722 - 16/05/2007 01:10 Re: wlamanie na mb [Re: Arcy]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: Azrael
to niech chociaż zaznaczą w temacie grubą czcionką "POBIERAM PROWIZJĘ" taką i taką. A nie, że ogłaszają się na zasadach partnerskich, a dopiero potem dowiadujesz się na gg, że to lichwiarze, więc niech nie zawracają dupy


Popieram.

Jeżeli ktoś pobiera dodatkową prowizję, pomijam tą zwyczajową w MB, to powinien o tym powiadomić już w ogłoszeniu na forum, które znaczy praktycznie tyle samo co złożenie oferty. Klient powinien dokładnie wiedzieć czego może oczekiwać od drugiej strony umowy.

Do góry
Bonus: Unibet
#1225747 - 16/05/2007 01:19 Re: wlamanie na mb [Re: Arcy]
papa_smerf Offline
addict

Meldunek: 11/01/2006
Postów: 590
Skąd: Kielce
Originally Posted By: Azrael
to niech chociaż zaznaczą w temacie grubą czcionką "POBIERAM PROWIZJĘ" taką i taką. A nie, że ogłaszają się na zasadach partnerskich, a dopiero potem dowiadujesz się na gg, że to lichwiarze, więc niech nie zawracają dupy

święte słowa! jeśli nie banować to dopisać takim pasożytom szukającym łatwego zwierza grubymi literami:
"kradnę pieniądze innych w biały dzień, pobieram prowizję wyższą niż ta najwyższa dopuszczalna w polskim prawie"

Do góry
#1225786 - 16/05/2007 01:37 Re: wlamanie na mb [Re: papa_smerf]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Dokladnie, byc moze zmieni sie to w temacie i bedzie taki zapisy wymagany, bo rzeczywiscie jak kogos nie interesuje taka wymiana to przeciez traci tylko czas zagaduja taka osobe ktora pobiera prowizje.

Oczywiscie jestem za tym aby tacy userzy dzialali(jesli sa chetni), ale niech jednak zaznacza ze pobieraja prowizje.

Do góry
#1225817 - 16/05/2007 01:51 Re: wlamanie na mb [Re: Arcy]
dawideczek_79 Offline
enthusiast

Meldunek: 10/04/2004
Postów: 352
Originally Posted By: Azrael
Dokładnie, prowizowcy tacy jak PIT3R czy dawideczek79 nie mają u mnie w ogóle szacunku, aż dziw że naiwniacy dają im zarabiać, mnie proponowali z racji że często kupuje MB, ale już z nimi nie gadam, bo nie zasługują na to \:\)


Krótko i na temat bo nie mam zamiaru tu z nikim kłótni prowadzić i niepotrzebnych rozmów. W swoich ogłoszeniech piszę: "sprzedam/skupię" a to już nie jest tylko wymiana. Nigdy nikogo nie zmuszałem do transakcji ze mną. Po drugie prawie nigdy sam nie szukam klientów (jeśli kiedyś do Ciebie pisałem byłeś jednym z bardzo nielicznych) - chętni do transakcji zawsze sami się do mnie zgłaszali i zawsze dostawałem wielkie podziekowania za pomoc. Po trzecie pobierałem 2% prowizji czyli dla mniej kumatych jest to 102 od 100 zł. Po czwarte w ogłoszeniach pisałem że jestem zweryfikowany u kanciastego, a u kanciastego wyraźnie jest napisane że wymieniam się prowizyjnie http://kanciasty.sitesled.com/lista.html
No i na koniec odnośnie P!ITERA - przeprowadziłem już tysiace transakcji jednak przez jedną wymianę z jakże zaufanym P!TEREM zamknięto mi konto na MB dlatego radzę na niego uważać no i z mojej strony temat sam się zamknął.
DZIĘKUJĘ, SKOŃCZYŁEM

Do góry
#1225825 - 16/05/2007 01:52 Re: wlamanie na mb [Re: papa_smerf]
Rob Roy Offline
enthusiast

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 316
Papa Smerf \:D

Mnie też, kilka razy wkurzył Piter, chciał za wymianę dosyć dużo kasy, ale z drugiej strony patrząc, do wymiany nie zmusza, więc się uspokójcie z tym blokowaniem. Jeżeli to według niego uczciwa prowizja to trudno.

Co do Dawideczka to nie brał więcej niż 2%, to chyba nie jest dużo, zwłaszcza jak zależy nam na szybkiej wymianie z kimś, kto nas nie oszuka.

Ogólnie nie mam nic przeciwko osobom zajmującym się wymianą prowizyjną, jeżeli nie przesadzają z prowizją, to ich sposób na zarabianie, który też wymaga zaangażowania i pracy.

Do góry
#1225836 - 16/05/2007 01:58 Re: wlamanie na mb [Re: connor]
bukma Offline
wredota

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 17150
Skąd: Szczecin
Zgadzam sie z Baqu - ja sam tez nie mam zamiaru placic nikomu za to ze przeciez robie mu przysluge(transfer z MB kosztuje ok. 7zl a osoby biorace prowizje niedosc ze nie musza tego placic to jeszcze DODATKOWO chca kase) ale zakazywanie takiej dzialalnosci to wedlug mnie nie jest dobra droga. Podpis z prowizja wydaje sie trafiony ale kto bedzie pozniej weryfikowal czy osoba ktora nie napisala o pobieraniu prowizji rzeczywiscie jej nie pobrala?

Do góry
#1225842 - 16/05/2007 02:01 Re: wlamanie na mb [Re: bukma]
bukma Offline
wredota

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 17150
Skąd: Szczecin
Rob Roy : to ze ktos pobiera prowizje w zadnym stopnie nie oznacza ze cie nie oszuka ;\) - a nawet jak cie oszuka to na kwote wieksza o ta prowizje. Pisze to nie dlatego zeby oskrazac prowizowcow ale aby pokazac ze jedno z drugim nie ma za bardzo zwiazku.

Do góry
#1225854 - 16/05/2007 02:05 Re: wlamanie na mb [Re: bukma]
dawideczek_79 Offline
enthusiast

Meldunek: 10/04/2004
Postów: 352
Originally Posted By: dawideczek_79
Originally Posted By: Azrael
Dokładnie, prowizowcy tacy jak PIT3R czy dawideczek79 nie mają u mnie w ogóle szacunku, aż dziw że naiwniacy dają im zarabiać, mnie proponowali z racji że często kupuje MB, ale już z nimi nie gadam, bo nie zasługują na to \:\)


Krótko i na temat bo nie mam zamiaru tu z nikim kłótni prowadzić i niepotrzebnych rozmów. W swoich ogłoszeniech piszę: "sprzedam/skupię" a to już nie jest tylko wymiana. Nigdy nikogo nie zmuszałem do transakcji ze mną. Po drugie prawie nigdy sam nie szukam klientów (jeśli kiedyś do Ciebie pisałem byłeś jednym z bardzo nielicznych) - chętni do transakcji zawsze sami się do mnie zgłaszali i zawsze dostawałem wielkie podziekowania za pomoc. Po trzecie pobierałem 2% prowizji czyli dla mniej kumatych jest to 102 od 100 zł. Po czwarte w ogłoszeniach pisałem że jestem zweryfikowany u kanciastego, a u kanciastego wyraźnie jest napisane że wymieniam się prowizyjnie http://kanciasty.sitesled.com/lista.html
No i na koniec odnośnie P!ITERA - przeprowadziłem już tysiace transakcji jednak przez jedną wymianę z jakże zaufanym P!TEREM zamknięto mi konto na MB dlatego radzę na niego uważać no i z mojej strony temat sam się zamknął.
DZIĘKUJĘ, SKOŃCZYŁEM


żeby była jasność:
Po trzecie pobierałem 2% prowizji czyli dla mniej kumatych jest to 102 od 100 zł + 1% prowizja MB co daje 103-100 chyba że ktoś potrzebował na mbank wtedy faktycznie 102-100 (bo prowizję MB i tak płaciła osoba która chciała wymienić)

Do góry
#1225855 - 16/05/2007 02:05 Re: wlamanie na mb [Re: bukma]
Rob Roy Offline
enthusiast

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 316
To prawda, zawsze można zostać oszukanym, jednak musisz przyznać, że jest o wiele mniejsze ryzyko.

Do góry
#1225861 - 16/05/2007 02:06 Re: wlamanie na mb [Re: bukma]
vwpolo Offline
old hand

Meldunek: 19/04/2007
Postów: 845
a ja wam napisze tak: jest wsrod was wieli doroslych powaznych ludzi, pomijajac fakt oszustwa z tym wlamaniem, poruszmy inny temat, jesli komus bardzo zalezy na wymianie i sie zgadza zeby gorka rzucic komus pare zl to chyba nikt pod pistoletem nikogo nie zmusza nie?:)

Do góry
#1225869 - 16/05/2007 02:11 Re: wlamanie na mb [Re: vwpolo]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: vwpolo
a ja wam napisze tak: jest wsrod was wieli doroslych powaznych ludzi, pomijajac fakt oszustwa z tym wlamaniem, poruszmy inny temat, jesli komus bardzo zalezy na wymianie i sie zgadza zeby gorka rzucic komus pare zl to chyba nikt pod pistoletem nikogo nie zmusza nie?:)

Oczywiście, że nikt nikogo nie zmusza ale zakładając konto bankowe mam prawo znać warunki umowy, kupując komputer mam prawo poznać warunki gwarancji, a idąc do marketu mam prawo wiedzieć ile dany produkt w rzeczywistości kosztuje. Jeżeli będzie za drogi, to pójdę do konkurencji \:\)

Do góry
#1225875 - 16/05/2007 02:13 Re: wlamanie na mb [Re: Szewa]
vwpolo Offline
old hand

Meldunek: 19/04/2007
Postów: 845
szewa masz racje napisalem tak tylko zeby zluzowac troche pozdro nie zasmiecam tematu

Do góry
#1225897 - 16/05/2007 02:22 Re: wlamanie na mb [Re: vwpolo]
Wahi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/09/2003
Postów: 3930
Skąd: gdzies
OMG - tak w skrocie.

Po 1 zalozylem temat z informacja, ze probowano mi sie na konto wlamac. A Wyscie sobie z tego zrobili nagonke na prowizjobiorcow. Hola przeniescie ta dyskusje gdzie indziej. Zamiast to zatrzymac trzech moderatorow jak gdyby nigdy nic sie do dyskusji wlaczylo. Zaraz w temacie smieszne zaczne pisac kupony \:D

To wyzej bylo pol zartem pol serio, ale wypadaloby sie przeniesc do nowego tematu. Bo w tym chcialem napisac by uwazac na PIT3Ra, bo prawdopodobnie chcial mi sie na konto wlamac.

A co do tematu, ktory sie wytworzyl pare uwag:

Wymiana prowizyjna na dluga mete sie nie zajmuje. Sam pare razy zaplacilem prowizje i wtedy nei bylem z tego powodu najszczesliwszy, ale spieszylo mi sie i zaplacilem. Nikt mnie nie zmuszal. Teraz korzystajac z tego, ze ostatnio duzo z bukow na mb wyplacilem sprzedawalem to z pewna doplata. Po prostu nauczylem sie, ze zamiast placic za pospiech lepiej poczekac chwile az Tobie ktos za to zaplaci. I nie widze w tym nic zlego ;\)


Quote:
Oczywiście, że nikt nikogo nie zmusza ale zakładając konto bankowe mam prawo znać warunki umowy, kupując komputer mam prawo poznać warunki gwarancji, a idąc do marketu mam prawo wiedzieć ile dany produkt w rzeczywistości kosztuje. Jeżeli będzie za drogi, to pójdę do konkurencji \:\)


najglupsza rzecz jaka slyszalem. Akurat jest dokladnie odwrotnie. Czesto w ogloszeniach masz informacje, ze wszystko jest za darmo, albo za zlotowke i dopiero w sklepie sie dowiadujesz, ze jednak trzeba jakies warunki spelnic.

Do góry
#1225913 - 16/05/2007 02:34 Re: wlamanie na mb [Re: Wahi]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: Wahi



Quote:
Oczywiście, że nikt nikogo nie zmusza ale zakładając konto bankowe mam prawo znać warunki umowy, kupując komputer mam prawo poznać warunki gwarancji, a idąc do marketu mam prawo wiedzieć ile dany produkt w rzeczywistości kosztuje. Jeżeli będzie za drogi, to pójdę do konkurencji \:\)


najglupsza rzecz jaka slyszalem. Akurat jest dokladnie odwrotnie. Czesto w ogloszeniach masz informacje, ze wszystko jest za darmo, albo za zlotowke i dopiero w sklepie sie dowiadujesz, ze jednak trzeba jakies warunki spelnic.



Najgłupsza powiadasz ? A może po prostu mnie nie zrozumiałeś.

Jeszcze raz:
Mam w ręku ulotkę dwóch marketów. Chcę kupić cukier. Wybieram ofertę tego, który zaoferuje korzystniejszą cenę.

Teraz powinno być już wszystko jasne.

Do góry
#1225923 - 16/05/2007 02:36 Re: wlamanie na mb [Re: Szewa]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 111094
Skąd: Las Vegas
Originally Posted By: Szewa


Najgłupsza powiadasz ? A może po prostu mnie nie zrozumiałeś.

Jeszcze raz:
Mam w ręku ulotkę dwóch marketów. Chcę kupić cukier. Wybieram ofertę tego, który zaoferuje korzystniejszą cenę.

Teraz powinno być już wszystko jasne.


No,ale wiesz może być mniejsza zawartość cukru w cukrze

Do góry
#1225930 - 16/05/2007 02:39 Re: wlamanie na mb [Re: rafal08]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: rafal08
Originally Posted By: Szewa


Najgłupsza powiadasz ? A może po prostu mnie nie zrozumiałeś.

Jeszcze raz:
Mam w ręku ulotkę dwóch marketów. Chcę kupić cukier. Wybieram ofertę tego, który zaoferuje korzystniejszą cenę.

Teraz powinno być już wszystko jasne.


No,ale wiesz może być mniejsza zawartość cukru w cukrze


Czepiasz się ;\)

Do góry
#1225947 - 16/05/2007 02:44 Re: wlamanie na mb [Re: Szewa]
Wahi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/09/2003
Postów: 3930
Skąd: gdzies
Originally Posted By: Szewa
[quote=rafal08][quote=Szewa]

Najgłupsza powiadasz ? A może po prostu mnie nie zrozumiałeś.

Jeszcze raz:
Mam w ręku ulotkę dwóch marketów. Chcę kupić cukier. Wybieram ofertę tego, który zaoferuje korzystniejszą cenę.

Teraz powinno być już wszystko jasne.


no ok. To po zagadaniu na gg dowiesz sie o prowizji i nie kupisz.

Zrozum, ze reklamowac powinien sie ten kto ma taniej, ze jest bez prowizji, a nie ten kto ma drozej ;\)

Do góry
#1226156 - 16/05/2007 03:42 Re: wlamanie na mb [Re: vwpolo]
papa_smerf Offline
addict

Meldunek: 11/01/2006
Postów: 590
Skąd: Kielce
dawideczek: no 2zł jako prowizja za przelew do mbanku to naprawde mało jak za sprzedaż własnego pełnego adresu, imienia i nazwiska bliżej nieznanej osobie \:\) ja bym za takie 2zł faktycznie tego nie zrobił. mb podaje tylko imię i nazwisko a mbank za 2zł poda twój zyciorys \:D

Do góry
#1228866 - 17/05/2007 02:33 Re: wlamanie na mb [Re: papa_smerf]
KoBi Offline
enthusiast

Meldunek: 30/01/2007
Postów: 201
Za 2 zł ? Ja się dawno, dawno temu "weryfikowałem/uwierzytelniałem" u Krupiera jak kiedyś pożyczałem parę groszy przez przelew mBank-->mBank w wysokości 0.01 PLN \:D

Do góry
#1228973 - 17/05/2007 03:08 Re: wlamanie na mb [Re: KoBi]
rozmus Offline
addict

Meldunek: 12/11/2006
Postów: 631
ja dodam swoje 3 grosze \:p
co do prowizji, nie przeszkadzało mi to w ogole bo uznawałem ze 2% to żadna prowizja. Wplacam 102 zł i mam 100 zł. Wiec panowie 2 zł ? jedno piwo ? wiec bez przesady.
Jednak to co robi ostatnio PIT3R przechodzi ludzkie pojecie.
Ode mnie za 420 zł wzioł chyba 35 zł prowizji ;/
Bo uznał ze teraz każdy ma hajs na mb i dlatego tak drogo kupi.
Zgodzilem sie tylko dlatego ze mi sie spieszyło (nie aby postawic mecz, transakcja szła w druga strone)
I to uwazam ze jest przegiecie i była to moja ostatnia wymiana z Nim. Denerwuje mnie równiez że PIT3R zrobil sobie lombard nie na swoim forum (ale to juz nie moja sprawa) oraz że nie ma konkretnej prowizji, szuka frajerów i patrzy na ile uda ich sie oskubać. Nie ma powiedziane biore 5% prowizji, tylko zagadujesz i od humoru Ci powie ile wezmie prowizji. A moze admini maja jakis procent z jego wymian ? ze pozwalaja mu na taki zarobek u siebie ?
Rozumialem prowizje 2%, ale to co sie teraz dzieje to już przegiecie.
Pozdrawiam

Do góry
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 4397 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582752 Postów

Najwięcej online: 4485 @ Dzisiaj o 00:31