Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#143514 - 10/01/2003 17:09 Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Każdy gra jeden mecz dziennie - choć nie jest to wymagane - czyli na daną dobę w ofertach bukmacherów. Dzień łacznie z NHL.
- buki (STS, Profesjonal,Toto-Mix, B&W, Unibet, Expekt, GB - bez P2P)
- od "uliczników" (STS, Profesjonal, Toto-Mix) przy podawaniu kursu nie odejmujemy podatku
- mecze, które obstawiamy mogą pochodzić tylko z 1-ych lig światowego hokeja (NHL,Eliteserien,DEL,SM,Extraliga itd)i turnieji międzynarodowych
- w ofercie ma być conajmniej 6 spotkań (gdy jest 6 też gramy) z wyżej wymienionych lig
- w wypadku braku wymaganej liczby spotkań, na drugi dzień podawane jest kolejne, pojedyńcze typowanie
- mecze obstawiamy w systemie 1X2 gramy też totale, handicapy i poszczególne tercje.
2 Kurs wybranego i typowanego przez nas meczu jest dowolny
- kursy mają być podawane aktualne (raczej nie korzystajcie z ulotki STS czy Profesjonala)
3 Jeżeli mecz się nie odbędzie, a zawodnik go typował to może on podać na kolejny dzień dwa typy.
- nie wolno podawać typów na mecze które już trwają, lub które sie skończyły, pomimo podawanej innej godziny, bądz daty rozpoczęcia spotkania w ofertach buków
4 Trafione kursy są sumowane, niecelny typ liczony jest jako 0
- jeśli uczestnik konkursu podał totala nierozstrzygniętego (np. under 5 a mecz się zakończył rezultatem 2-3) to typ uznany jest jako przegrany, czyli 0
- mecze wpisujemy w tych samych dniach w których dane spotkanie ma sie odbyć - nie dotyczy to NHL
- z powodu ewentualnych kłopotów z dostępem do netu istnieje możliwość podawania większej liczby meczy dziennie (do max 3 spotkań), lecz muszą one odbywać się w różnych dniach.
- nagminne podawanie typów z wyprzedzeniem czasowym będzie traktowane jako próba wyprzedzenia innych uczestników
- za powyższy proceder będzie odejmowany 1 pkt.
- wszystkie typy zamieszczane są w dziale KONKURS-HOKEJ (Europa-NHL)-3 edycja
- edytowanie postów jest zabronione
5 Wybrany mecz może typować maksymalnie 5 uczestników konkursu
- czyli np. spotkanie drużyny A z drużyną B może postawić na A - 5 osób
- jeśli ktoś będzie typował ten mecz jako 6 osoba z kolei i jego typem będzie B, X, lub XB może to spotkanie zagrać
6 Konkurs zaczynamy 13 stycznia 2003 a kończymy z dniem 6 kwietnia 2003 - w tym dniu podajemy ostatni typ.
7 Wpisowe do wzięcia udziału w konkursie wynosi 30 PLN
- pieniądze należy przelać na konto skarbnika do dnia 26 stycznia 2003
- po 26 stycznia br. Ci którzy nie wpłacili wymaganej sumy zostają wykreśleni z konkursu
- numer konta będzie przesłany każdemu uczestnikowi na maila.
- przy przelewie nalezy zaznaczyc nicka który będzie brał udział w konkursie.
8 Podliczaniem bilansu zajmuje się THOM - wyniki będzie mozna zobaczyc w osobnym dziale - RANKING - podsumowanie typów z danego tygodnia.

Do góry
Bonus: Unibet
#143515 - 14/01/2003 20:22 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
mszczyna Offline
addict

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 423
Skąd: Łaziska Górne - Warszawa
Witam wszystkich konkursowiczów

Mam taką małą propozycję, która ma na celu zwiększenie przejrzystości wysyłanych typów.
Otóż chodzi o ujednolicenie schematu podawania swoich typów.
Ja proponuję taki model:
[CODE]
Nr typu: #1
Bukmacher: Profesjonal
Data i godzina: 17:55 15-01-2003
Obstawiane zdarzenie: Drużyna A - Drużyna B
Typowany wynik: 1X2 - over, under - Drużyna A (+0,5)
Kurs: @ 2,25
Rodzaj zdarzenia: 1 tercja - z dogrywką - bez dogr.
Gdy 5 taki sam typ: znaczek :stop: [/CODE]Nie sprawi to chyba nikomu kłopotu, a w znaczący sposób przyczyni się do poprawy przejrzystości tematu z typami.
No i chyba nasz Sędzia - THOM będzie miał ułatwine sporządzanie tabeli i weryfikowanie rezultatów

Do góry
#143516 - 15/01/2003 08:12 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Mszczyna ja podaje zawsze tak samo typki. Wiadomo że są na dany dzień, najpierw spotkanie, potem typ a potem kurs i na sam koniec buk.
I chyba robi tak większość z nas, więc nie ma sensu nakazywać jakiś form :rolleyes:

Do góry
#143517 - 16/01/2003 14:14 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Przyznam się, że czasami mam problem z rozszyfrowaniem typów, gdy jest zbyt dużo naładowane danych np.:

546 Zilina-Slovan 2.95 3.5 1.81 1.61 1.28
Mój typ: wygra Slovan kurs 1.81

Lecz są to sporadyczne wypadki, większość podaje typki czytelnie , jednak zgodzę się z mszczyną aby 5 osoba podająca dany typ stawiała znaczek :stop:

Pozdro

Do góry
#143518 - 16/01/2003 14:20 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
d.daro Offline
member

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 198
Skąd: Tychy
Mam prosbe czy mozna wlaczyc do konkursu 1 lige czeska ktora jak widac chyba juz na stale bedzie w ofercie jednego z naszych ulicznikow.

Do góry
#143519 - 16/01/2003 15:04 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
mszczyna Offline
addict

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 423
Skąd: Łaziska Górne - Warszawa
Witam!

Chciałem napisać coś odnośnie ilości bukmacherów od jakich bierzemy typy.
Ale wcześniej muszę się zapytać, czy jakiś bukmacher jest sponsorem naszego konkursu.

Do góry
#143520 - 16/01/2003 15:18 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Nie wiem czy Adolf88 udostępni publicznie swoje "tajne" kontakty, ale kto wie może się uda , bo sponsor poprzedniej edycji pozostał nieznany uczestnikom konkursu, co i tak nie miało istotnego wpływu na konkurs.

Pozdro

Do góry
#143521 - 16/01/2003 16:57 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
Anonymous
Unregistered


Witam

Prosze o wypisanie mnie z konkursu,(zreszta i tak slabo mi szlo ) gdyz z koncem stycznia nie bede mial dostepu do neta.

Wpisowego jeszcze nie wplacilem wiec nie bedzie zadnych problemow.

Pozdrawiam i GOOD LUCK

Do góry
#143522 - 16/01/2003 17:25 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
No więc odpowiadam:
[QUOTE] Mam prosbe czy mozna wlaczyc do konkursu 1 lige czeska ktora jak widac chyba juz na stale bedzie w ofercie jednego z naszych ulicznikow [/QUOTE]Czy naprawdę brakuje nam oferty, że trzeba ją poszerzać o tą ligę?? Majstrowanie podczas trwania konkursu jest niewskazane

[QUOTE] Chciałem napisać coś odnośnie ilości bukmacherów od jakich bierzemy typy.
Ale wcześniej muszę się zapytać, czy jakiś bukmacher jest sponsorem naszego konkursu. [/QUOTE]W tej edycji niestety jesteśmy sobie sami sponsorami, ale może ktoś się znajdzie do 7 kwietnia

Do góry
#143523 - 16/01/2003 18:15 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
d.daro Offline
member

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 198
Skąd: Tychy
Ok, jak nie to... tez spoko. Tylko zapytalem.

Do góry
#143524 - 23/01/2003 17:35 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
tomiw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/01/2002
Postów: 2273
Skąd: Węgorzewo
Czy dokładny wynik można typować?

Do góry
#143525 - 24/01/2003 12:54 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Analizując i wpisując codziennie wyniki do tabeli przeraziłem się ponieważ statystyka tego tygodnia JEST FATALNA !!!!! - w poprzednich edycjach korzystałem z typów podawanych w konkursie, teraz tego już niestety nie robię, bo w tej chwili to z konkursem typerów ma niewiele wspólnego - jest to raczej konkurs "na chybił trafił" - może się uda i trafię kursik - np. jakiś remisik - tak jak wczoraj Goni napisała "wszyscy oszaleli same remisy" - nie do tego to się chyba miało sprowadzać. Trudno będzie pozyskać sponsora do następnej edycji jeżeli trafność naszych typów jest żenująca (nie mówię o wszystkich), ale oto przykład obecnego tygodnia :

poniedziałek - 23 osoby typowały - 9 trafionych
wtorek - 22 osoby - 5 trafionych
środa - 23 osoby - 5 trafionych
czwartek - 21 osób - 4 trafione

Może w następnych tygodniach będzie lepiej? - zobaczymy. Nie za bardzo wiedziałem gdzie to napisać, a nie chciałem zaśmiecać tematu konkursowego z typami. To tyle co miałem do napisania.

Pozdro

Do góry
#143526 - 24/01/2003 14:52 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
ZGADZAM SIE THOM W PELNI Z TOBA!!Szczerze mowiac w tej chwili konkurs stoi na beznadziejnym poziomie jesli chodzi o ilosc trafien kazdy postawil juz na farta,ja juz podaje typy bez zadnych analiz tylko tak zeby podac i moze sie uda...Jednak dobrze iz obawialem sie tych zmian w regulaminie Zawsze jestem przeciwko zmianom czegos co jest dobre i co sie sprawdza i w tym wypadku znowu sie to potwierdzilo.

Pozdrawiam i zycze wszystkim szczescia....Bo wiedza w tej edycji nie jest potrzebna zupelnie.

Pozdrawiam

Do góry
#143527 - 24/01/2003 16:54 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
:rolleyes: Niestety zgadzam się z przedmówcami. Jak do tej pory nie skorzystałem z żadnego typu tutaj podawanego. Chociaż powinienem bliżej zapoznać się z typami Goni . Swoje typy na X gram niestety w realu i mam taki sam bilans konta jak i w konkursie. uke:
Ale fakt faktem, konkurs zszedł na

Do góry
#143528 - 24/01/2003 18:45 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
Jako, że czuję się odpowiedzialny za nowe zasady to nie mogę przejść obok powyższych wypowiedzi.

Przedewszystkim, macie sporo racji, że poszło nie w tą stronę którą powinno. Moje wyobrażenie co do gry po zmianie regulaminu było takie: większość dalej gra typy z kursami w przedziali 1.5-2, czas od czasu atakując jakimś rodzynkiem z wyższym kursem.
Tymczasem, wystarczył fenomenalny tydzień Drzalika (ponad 150% zysku!!) tudzież bardzo dobry tydzień innych graczy (około połowy była na plusie netto) i większość zaczęła grać w totolotka. Paradoksalnie początkowy sukces stał się porażką tego konkursu.

Jednak należy uderzyć się w pierś, bo to my drodzy uczestnicy tworzymy ten konkurs i to my dajemy te typy. Wybacz Kuba, ale to Ty przy każdym typie niemal od początku podkreślasz, że liczysz na farta, jakby pogłębiając tą sytuację. Inni zresztą podobnie, wygląda tak, jakby odpuścili sobie konkurs po paru dniach. A przecież do końca jeszcze bardzo dużo czasu, i nie ma mowy, aby wygrał ktoś, kto będzie losował typy (chyba, że wszyscy to będą robili).
Każdy może grać jak chce, gra na wysokie kursy może być opłącalna, ale gra z głową.

A tak szczerze, czy naprawde uwarzacie, że ostatni konkurs stał na tak wysokim poziomie, dlatego, że bilans trafione-nietrafione był na plusie?
Przemnóżmy ilość trafionych przez średni typowany kurs (dla znacznej wiekszości było to mniej niż 1.60) i odejmijmy od tego ilość typów i mamy zysk. I teraz zobaczmy, ile osób było na plusie? Zakładając dość optymistycznie, że każdy typował średnio kurs 1.6, to na plusie byli Ci, co mieli przynajmniej 47 trafień. A przecierz większość typów była od uliczników, więc jak odejmiemy podatek, to na plusie nie zostanie nikt lub prawie nikt.
Jeśli patrzeć tylko na trafione-nietrafione dla poprawy własnego samopoczucia, to najlepiej było znieść limit minimalnego kursu i wtedy byłoby bardzo dobrze.
Chwalicie tamten konkurs często pisząc, że mogliście skorzystać z jakiego typka. Ale piszecie ogólnie, nie podając regół, kiedy konkretnie korzystaliście i z których typów. Czyżby to było na zasadzie, że im więcej osób to da to typ bardziej pewny? A jeśli nawet to dobrze, ale wtedy musielibyście grać typy po kursie około 1,55 w profie czy sts'ie, a tam jest podatek, więc realnie wychodzi tyle, że na singla w życiu bym hokeja po takim kursie nie zagrał. Trzeba dokładać, a wtedy wiadomo, shit happen.
Do mnie bardziej przemawiają liczby niż ogólne stwierdzenia, teraz widzę dokładnie kto jest na plusie i kogo warto "podglądać"

Gdy proponowałem nowe zasady, chciałem sprowokować dyskusje nad nimi. Liczyłem na lawinę innych pomysłów, które uatrakcyjniłyby konkurs. Jednak Ci co zabrali wtedy głos na ogół go popierali, inni pozostali bierni i czekali na efekt.
Kuba, piszesz teraz, cyt. "Jednak dobrze iz obawialem sie tych zmian w regulaminie Zawsze jestem przeciwko zmianom czegos co jest dobre i co sie sprawdza i w tym wypadku znowu sie to potwierdzilo."
Ale wtedy pisałeś w zupełnie innym tonie, pozwól, że zacytuję: "Hmm mysle ze propozycja bardzo ciekawa ,nie widze problemu bym ilosc punktow tez liczyl po staroswiecku (sa kalkulatory ,nie mozna byc za wygodnym Jestem natomiast przeciwny handicapom..Bedzie to juz zbyt duza rewolucja a skutki moga byc oplakane nie ma co zbyt kombinowac bo czesto mozna przekombinowac....Ale pomysl z kursami mi sie bardzo podoba."
To teraz już nie rozumiem, dlaczego wtedy tak nie napisałeś? A pozostali, dlaczego wtedy nie protestowali? Dlatego, że większość była na tak?
Niestety panowie, sami gracie w sposób który krytykujecie, więc krytykujecie samych siebie!
To na jakim poziomie stoi konkurs zależy głównie od nas samych, a nie od zasad. Stwierdzenie, że tydzień jest kiepski ze względu na zasady to uproszczenie, zresztą w zeszłej edycji bywało równie kiepsko jeśli nie gorzej, ale teraz pamiętamy tylko dobre strony.

Wg mnie teraz też w konkursie są dobre typy, nawet lepsze niż poprzednio, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać! Niektórzy radzą sobie wyśmienicie, jak Vonseb (aktualnie 7 trafień pod rząd ze średnim kursem 1.98!!), Kanion (dla mnie pozytywny przykład na łączenie wysokich kursów z trafialnością, wysoka pozycja pomimo nie podania 2 typów), Goni czy nowa twarz w nazym towarzystwie Drzalik (choć ten tydzień słabszy). Kilka innych osób też radzi sobie nienajgorzej, prąc do przodu w miarę równym tempem (np. Ty Thom, bilans traf.-nietraf. masz 7-4, dałoby Ci to wysoką pozycję na poprzednich zasadach, a teraz średnią masz znacznie wyższą niż miałbyś wtedy, jesteś netto na plusie (+0.4), więc chyba jest nawet lepiej niż gorzej).
Ja np. radzę sobie fatalnie, jednak nie mam zamiaru grać wysokiego kursu tylko dla niego samego.

Oto co o tym myślę, starałem się tak napisać, by nikt nie poczół się urażony. Mam nadzieję, że się udało.
Pozdrawiam iwo:

Do góry
#143529 - 24/01/2003 19:16 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
Witam Klops iwo:

Nie masz co obarczac siebie za to jak jest ,zacytowales moja wypowiedz i slusznie poniewazja dalej podtrzymuje to co napisalem tyle , iz nie wiedzialem , ze kazdy bedzie od poczatku liczyl na farta(spojrz ja pierwszych typow na farta nie jechalem ale pozniej zobaczylem ze ludzie graja wysokie kursy ze trafiaja je to stwierdzilem ze nie ma sensu grac niskich kursow bo juz nie nadrobie grajac w ten sposob)Myslalem iz okreslona bedzie gorna granica kurs odraz dolna przykladowo od 1.5-3.0 ale sam widzisz ze ktos trafi 3 remisy i ma taki kurs ogolny ze ktos grajcy niskimi kursami to za miesiac go moze dogoni.....Ja juz teraz nie mam co grac nizszych kursow bo nic mi to nie da, wlasnie to jest to przekombinowanie o ktorym pisalem....Ze doszlo do tego ze wygra osoba ktora bedzie maiala wielkiego farta a nie dobry bilans....Takie jest moje zdanie...A jak bedzie to sie okaze.

Pozdrawiam iwo:

Do góry
#143530 - 24/01/2003 19:27 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Zgadzam się z Kubą - nikt nie ma do Ciebie Jarek pretensji o nowe zasady i zmianę formy w nowej edycji konkursu. Wyjaśnie Tobie jak ja grałem - nie było to w ciemno obstawianie typów podanych w konkursie - zawsze grałem to co uważałem za "w miarę pewne" - a typy w konkursie miały mnie upewnić, że pewne osoby myślą podobnie jak ja. Nie było to zrzynanie typów, tylko moja własna analiza połączona czasami z typami innych osób uczestniczących w konkursie. Bywało czasami tak, że jakiś "pewniaczek" uciekłby mi w natłoku oferty buków, a w konkursie go wyłapałem. Teraz niestety widząc co niektórzy obstawiają, spisuję to do tabeli i zapominam o tych typach - nie piszę, że można się było w poprzednich edycjach wzbogacić, ale czasem uniknęło się "kuch".

Pozdro

P.S. Na maile odpiszę Tobie jutro, bo jestem strasznie zalatany. SORRY

Do góry
#143531 - 24/01/2003 20:06 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
Goni Offline
old hand

Meldunek: 15/12/2001
Postów: 725
Skąd: Poznań
Nie rozumiem Was - braliście udział w układaniu od nowa regulaminu do 3 edycji konkursu, zgodziliście się z nim i zadecydowaliście o swoim udziale.
A teraz piszecie, że to nie ma sensu i takie tam bzdury...
Ja, nie odezwałam się ani słowam przy Waszych nowych pomysłach co do konkursu. Myślałam, że jeśli uważacie je za odpowiednie (co da namwięcej zabawy) to OK. Teraz jednak wciąż ten sam problem...
Wtedy wszyscy dawali niskie kursy... teraz zbyt wysokie...
Ludzie zastanówcie się - to ma być zabawa!!!!!!!!!!!
A do końca konkursu jeszcze sporo czasu, więc wątpie żeby ktoś, kto nie ma wogóle pojęcia o NHL wygrał go...

Pozdrawiam
Goni

Do góry
#143532 - 24/01/2003 20:30 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
Goni Offline
old hand

Meldunek: 15/12/2001
Postów: 725
Skąd: Poznań
A tak przy okazji, to coś mam przeczucie ... że ustąpie niedługo miejsca ... A nie powiem. Ale mam swojego typa na wygraną.

Pozdrawiam

P.S. No i nie kłóćmy się na temat konkursu... Niech to będzie miła zabawa dla wszystkich.

Do góry
#143533 - 24/01/2003 21:39 Re: Regulamin III Edycji Konkursu Hokejowego
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
Kuba, wydaje mi się, że za szybko się poddałeś, naprawdę jest dużo czasu i masz szanse dogonić trafiając nawet niższe kursy (poprostu misisz częściej trafiać).
Sprawdziłem i jak narazie naprawdę nie ma w konkursie osoby która trafiłaby więcej niż raz kurs większy od 3! Dziwi mnie więc, że tak często podejmowane są takie próby.

Pozaytm przyłączam się do Goni, to ma być zabawa!

Pozdrawiam iwo:

PS A pozatym cenię miłą atmosferę panującą u nas, nawet podczas różnicy zdań
Szacuneczek panowie i panie iwo:

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, igea23, VVega, Sensei, 11kera11, alfa, Ojro, akagi, rafal08, Sony), 3449 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581793 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49