Strona 1 z 11 1 2 3 ... 10 11 >
Opcje tematu
#1492359 - 14/08/2007 19:22 Pytania do Poznaniaków...
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
witam,

od października przeprowadzam się do Poznania, dostałem się na studia na UAM. Mam zatem kilka pytań do osób pochodzących, mieszkających czy też po prostu, dobrze znających realia panujące w tym mieście.

1. Pierwszy i najważniejszym punktem dla mnie jest kwestia mieszkań. Razem z dwoma koleżankami planujemy wynająć mieszkanie 3-osobowe. I teraz pytania:

a.) Jakie dzielnice byście polecili? Z punktu widzenia studenta istotne są takie detale jak odległość do przystanku tramwajowego/autobusowego, sklep caładobowy w pobliżu itp. Ważne jest też, aby mieszkanie te znajdowało się w północnej części miasta (wydział naszej uczelni, znajduję się na Umultowie, na ul. Dzięgielowej). Pytałem już kilku osób i większość polecała mi szukać mieszkania na os. PIĄTKOWO. Jednak moja wiedza na temat tego osiedla jest znikoma, ktoś tam może mieszka, przebywał, wie jakie warunki tam panują?

b.) W jakich dniach wychodzą ogłoszenia w gazetach dotyczące mieszkań i jakie to są gazety? Głos Wielkopolski? Planuję pojechać jakiegoś dnia z rana do Poznania, kupić gazetę i od razu umawiać się na oglądanie mieszkań.

c.) Może ktoś ma jakiegoś znajomego, bądź też sam zajmuje sie wynajmowaniem mieszkań? Jakie są ceny za korzystanie z usług pośrednika? Byłbym wdzięczny za jakiś kontakt.

2. Prosiłbym o podanie mi adresu forum o Poznaniu (bo domyślam się, że takowe istnieje), gdzie mógłbym zaczerpnąć podstawowych informacji o tym mieście. W przypadku mojego miasta (Koszalin) jak kilka takich for, zatem prosiłbym o podanie tego głównego.

3. I ostatni punkt, jak wygląda cenowo życie w Poznaniu? Jest tu pewnie wielu studentów z tego miasta, ile pieniędzy ok potrzeba na otrzymanie miesięcznie? Jak wyglądają ceny za bilet miesięczny na tramwaj, na mecze Lecha \:p czy też np ile kosztuje piwo w dyskotece?


Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś odpowiedził mi chociaż na część wyżej przedstawionych pytań. Za pomoc mogę zaoferować jedynie jakieś piwo, gdy już się urządzę w Poznaniu ;\)

Pozdrawiam, i z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, Kamil

Do góry
Bonus: Unibet
#1492386 - 14/08/2007 19:35 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: _Korver_]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Nie jestem z poznania, ale chyba troche pozno sie za to bierzesz, bedziez mial wiec mniejszy wybor.

Moi znajomi zalatwali sobie mieszkanie juz w czerwcu.
I tez nie bylo latwo, moja kolezanka miala sytuacje, ze byla na 19 umowiona na obejzenie mieszkania, a para przed nia ktora je ogladala podpisywala umowe gdy ona przyszla ;\)
Chetnych na mieszkania nie brakowalo.

Napewno masz mniejsze pole manewru, bo czesc juz jest zajeta.

Do góry
#1492413 - 14/08/2007 19:50 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: lupus]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
no tak, ale wcześniej nie było pewności czy się dostanę do Poznania w ogóle i co chce szukać. Teraz już mam sytuację klarowną, chociaż zdaje sobie sprawę, że najlepsze okazje są już pozajmowane.

Do góry
#1492447 - 14/08/2007 20:35 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: _Korver_]
nOcnY Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2004
Postów: 7049
Skąd: Sun Vegas
Na pewno lupus ma racje ale mozna na to spojrzec tez z drugiej strony - jak podpisujesz umowe wynajmu juz w czerwcu to pewnie wlasciciel bedzie chcial jakies pieniadze za okres wakacji czyli prawie 3 miesiace - czyli placisz za mieszkanie, ktorego nikt nie uzywa.

Najlepiej jak bys Korver mial jakis znojomych co mieszkaja juz w Poznaniu troche i moze jakis ich znajmoy sie wyprowadza czy tez szuka wspolokatorow.'

Ogolnie ceny wynajmu np we Wroclawiu poszly w gore o 40%. Jak ja zaczynalem tam mieszkac to srednio koszt byl 300 - 350 pln, teraz sie juz zaczyna od 400 + rachunki i wzwyz...

Do góry
#1492448 - 14/08/2007 20:35 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: _Korver_]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Na Twoj wydzial jezdza dwa autobusy,
ogolnie zeby dostac sie na uczelnie musisz dojechac "pestka" lub mieszkajac na Piatkowie bezposrednio rzeczonymi autobusami.
Jednak Piatkowo to najwiekszy kompleks osiedli w Poznaniu, glowne najwieksze to osiedle Chrobrego, nastepnie Smialego, Sobieskiego, Batorego i Zygmunta starego.
Chrobrego jako najwieksze podzielone jest na 3 czesci, najblizej masz z pierwszej najstarszej czesci czyli bloki od 1 do 14, nie musisz korzystac z pestki, podobnie z osiedlem Batorego i ew Sobieskiego, mozna przy dobrej pogodzi skoczyc nawet pieszo.
Pestka sie przyda przy dojezdzaniu do miasta lub jesli wynajmiesz mieszkanie na Winogradach, osiedla Zwyciestwa, Wichrowe Wzgorza lub Przyjazni, do uczelni bedziesz mial 3 lub 4 przystanki, do miasta podobnie.

Na Piatkowie po drodze na uczelnie masz 24h Tesco, na winogradach tez jest Tesco tylko ciut dalej (ul. Serbska).

Ogolnie musisz sam wybrac, ja bardziej polecam Winogrady, duzo spokojniejsze osiedla, na Piatkowie mieszkalem nascie lat i milo wspominam ale ja znalem wszystkich zabijakow i nie mialem problemow;-)
Niby nie jest jakos szczegolnie niebezpiecznie ale Winogrady lepsze.
Przy pestce masz osiedla Przyjazni i Zwyciestwa, Wichrowe Wzgorza sa ciut dalej ale za to jezdza dwa autobusy na Umultowo.
Pomiedzy Zwyciestwa a Przyjazni masz sporo sklepow, centrum handlowe, wszystkie punkty bukmacherskie, kino, centrum handlowe, dyskoteke i dwie kregielnie, wszystko do przejscia "z buta" nawet pod wplywem;-)

Nigdzie wiecej bym nie szukal przy Twojej lokalizacji.

Do góry
#1492628 - 14/08/2007 22:38 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: Biszop]
odgdog Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 4300
Skąd: Pyrlandia/ Anfield Road
co do ogłoszeń, to już wcześniej wspomniane w innym temacie: http://www.ipoznan.pl i strona z kwaterami AE. To chyba 2 największe bazy danych. Ogłoszenia w GW wychodzą codziennie. Jest też dodatek o nieruchomościach, ale nie wiem w jaki dzień. To powinno styknąć.

Ja w ub. roku ogłoszenie dałem w połowie września popołudniu, a następnego dnia już miałem komplet ludzi na mieszkaniu ;\)

fora: chyba najpopularniejsze to forum http://www.tutej.pl. w zasadzie jedyne, które od czasu do czasu oglądam.Jest jeszcze strona http://www.epoznan.pl (ale nawet nie zanm zawartości). Na http://www.city.poznan.pl masz rozkład wydarzeń w mieście na każdy dzień.

3. Ceny... różnie. Zależy gdzie kupujesz. Są oczywiście i biedronki i tesca i piotry i pawły i alma (z wodą mineralną po bodajże 10 zł za butelkę ;\) Zależy jak się odżywiasz, co lubisz jeść. Pewnie jedni mogą przeżyć za 200, 300 zł miesięcznie, a innym może i 700-800 zł nie wysatrczyć. Wszystko zależy od upodobań.
Ceny piwa na imprezie: od "studenckiego" za 3,5 zł w Deja Vu, przez 5 zł w Proletaryacie, 7 zł w Brovarii i większości knajp na rynku, do chyba 10 w Domu Vikingów (ostatnio jak byłem, to niepamiętam ile kosztowało ;\) Ceny bieltów możesz sobie sprawdzić na http://www.mpk.poznan.pl (nie pamiętam ile kosztuje); Mecze Lecha: ostatnio na Zagłębie Sosnowiec płaciłem 25 zł. Ceny mają zależeć od formy Lecha i przeciwnika. Dlatego sprzedali tyle karnetów (aktualne ceny bieltów na http://www.lech.poznan.pl)

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to postaram się odpisać

@Biszop: ja jednak uważam, że "centrum" jest lepsze ;\) Jakoś wydaje mi się, że z każdego bloku na przystanek pestki jest kawał drogi. A ja mam ok. 1,5 minuty ;\) a z "nocnego" minutę do domu (nawet fajki nie mogę spalić) ;\)

Do góry
#1492651 - 14/08/2007 22:59 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: odgdog]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: odgdog
co do ogłoszeń, to już wcześniej wspomniane w innym temacie: http://www.ipoznan.pl i strona z kwaterami AE. To chyba 2 największe bazy danych. Ogłoszenia w GW wychodzą codziennie. Jest też dodatek o nieruchomościach, ale nie wiem w jaki dzień. To powinno styknąć.

Ja w ub. roku ogłoszenie dałem w połowie września popołudniu, a następnego dnia już miałem komplet ludzi na mieszkaniu ;\)

fora: chyba najpopularniejsze to forum http://www.tutej.pl. w zasadzie jedyne, które od czasu do czasu oglądam.Jest jeszcze strona http://www.epoznan.pl (ale nawet nie zanm zawartości). Na http://www.city.poznan.pl masz rozkład wydarzeń w mieście na każdy dzień.

3. Ceny... różnie. Zależy gdzie kupujesz. Są oczywiście i biedronki i tesca i piotry i pawły i alma (z wodą mineralną po bodajże 10 zł za butelkę ;\) Zależy jak się odżywiasz, co lubisz jeść. Pewnie jedni mogą przeżyć za 200, 300 zł miesięcznie, a innym może i 700-800 zł nie wysatrczyć. Wszystko zależy od upodobań.
Ceny piwa na imprezie: od "studenckiego" za 3,5 zł w Deja Vu, przez 5 zł w Proletaryacie, 7 zł w Brovarii i większości knajp na rynku, do chyba 10 w Domu Vikingów (ostatnio jak byłem, to niepamiętam ile kosztowało ;\) Ceny bieltów możesz sobie sprawdzić na http://www.mpk.poznan.pl (nie pamiętam ile kosztuje); Mecze Lecha: ostatnio na Zagłębie Sosnowiec płaciłem 25 zł. Ceny mają zależeć od formy Lecha i przeciwnika. Dlatego sprzedali tyle karnetów (aktualne ceny bieltów na http://www.lech.poznan.pl)

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to postaram się odpisać

@Biszop: ja jednak uważam, że "centrum" jest lepsze ;\) Jakoś wydaje mi się, że z każdego bloku na przystanek pestki jest kawał drogi. A ja mam ok. 1,5 minuty ;\) a z "nocnego" minutę do domu (nawet fajki nie mogę spalić) ;\)


To nie dosc ze zle Ci sie wydaje to zakladam sie o stoke ze nigdy nie mieszkales gdzies indziej;-)

Nie obraz sie ale pisanie ze mieszkanie w centrum w przypadku Korvera jest lepsze mnie dziwi,
Na Umultowo z Twojej okolicy bedzie jechal lekko 40 minut, z osiedli max kilkanascie,
Z winograd z dowolnego miejsca jestem na Starym Rynku w 10-15 minut, autobus 74 jest idealny:)

Do góry
#1492664 - 14/08/2007 23:10 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: Biszop]
odgdog Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 4300
Skąd: Pyrlandia/ Anfield Road
Originally Posted By: Biszop
Originally Posted By: odgdog
co do ogłoszeń, to już wcześniej wspomniane w innym temacie: http://www.ipoznan.pl i strona z kwaterami AE. To chyba 2 największe bazy danych. Ogłoszenia w GW wychodzą codziennie. Jest też dodatek o nieruchomościach, ale nie wiem w jaki dzień. To powinno styknąć.

Ja w ub. roku ogłoszenie dałem w połowie września popołudniu, a następnego dnia już miałem komplet ludzi na mieszkaniu ;\)

fora: chyba najpopularniejsze to forum http://www.tutej.pl. w zasadzie jedyne, które od czasu do czasu oglądam.Jest jeszcze strona http://www.epoznan.pl (ale nawet nie zanm zawartości). Na http://www.city.poznan.pl masz rozkład wydarzeń w mieście na każdy dzień.

3. Ceny... różnie. Zależy gdzie kupujesz. Są oczywiście i biedronki i tesca i piotry i pawły i alma (z wodą mineralną po bodajże 10 zł za butelkę ;\) Zależy jak się odżywiasz, co lubisz jeść. Pewnie jedni mogą przeżyć za 200, 300 zł miesięcznie, a innym może i 700-800 zł nie wysatrczyć. Wszystko zależy od upodobań.
Ceny piwa na imprezie: od "studenckiego" za 3,5 zł w Deja Vu, przez 5 zł w Proletaryacie, 7 zł w Brovarii i większości knajp na rynku, do chyba 10 w Domu Vikingów (ostatnio jak byłem, to niepamiętam ile kosztowało ;\) Ceny bieltów możesz sobie sprawdzić na http://www.mpk.poznan.pl (nie pamiętam ile kosztuje); Mecze Lecha: ostatnio na Zagłębie Sosnowiec płaciłem 25 zł. Ceny mają zależeć od formy Lecha i przeciwnika. Dlatego sprzedali tyle karnetów (aktualne ceny bieltów na http://www.lech.poznan.pl)

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to postaram się odpisać

@Biszop: ja jednak uważam, że "centrum" jest lepsze ;\) Jakoś wydaje mi się, że z każdego bloku na przystanek pestki jest kawał drogi. A ja mam ok. 1,5 minuty ;\) a z "nocnego" minutę do domu (nawet fajki nie mogę spalić) ;\)


To nie dosc ze zle Ci sie wydaje to zakladam sie o stoke ze nigdy nie mieszkales gdzies indziej;-)

Nie obraz sie ale pisanie ze mieszkanie w centrum w przypadku Korvera jest lepsze mnie dziwi,
Na Umultowo z Twojej okolicy bedzie jechal lekko 40 minut, z osiedli max kilkanascie,
Z winograd z dowolnego miejsca jestem na Starym Rynku w 10-15 minut, autobus 74 jest idealny:)


spoko, spoko ;\) Ja mieszkałem raptem 3 lata w Poznaniu. Najpierw mieszkałem na Winiarach (na zajęcia dojeżdżałem na HCP, więc też trochę czasu, a potem na Grunwaldzie). Pewnie masz rację ;\)

Do góry
#1493048 - 15/08/2007 00:53 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: odgdog]
pszek Offline
veteran

Meldunek: 05/04/2005
Postów: 1364
Skąd: Warszawa/Poznań/Wilno
Korver, na jakim kierunku na UAMie bedziesz studiowal??

Do góry
#1493287 - 15/08/2007 01:21 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: pszek]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
na dziennych turystyke i rekreacje, a Ty też ta uczelnia?

Do góry
#1493312 - 15/08/2007 01:23 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: _Korver_]
pszek Offline
veteran

Meldunek: 05/04/2005
Postów: 1364
Skąd: Warszawa/Poznań/Wilno
Originally Posted By: _Korver_
na dziennych turystyke i rekreacje, a Ty też ta uczelnia?


Tak, tylko ze ja juz pierwszy rok mam za soba ;\)
Jak wroce we wrzesniu z wygnania w Irlandii to sie jakos zgadamy na piwko czy wspolna imprezke ;\)
Trza utrzymywac kontakty z ludzmi z mecz.pl \:D

Do góry
#1493412 - 15/08/2007 01:35 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: pszek]
Bosman_ Offline
veteran

Meldunek: 05/12/2004
Postów: 1542
Skąd: Wrocław/Poznań
ja sie tez choetnie z wami panowie ustawie bo tez studiuje na UAM taka imprezka w trójke na wódeczke w bramie na sw mrcinie mmmm

Do góry
#1493737 - 15/08/2007 02:20 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: Bosman_]
kobiash Offline
addict

Meldunek: 09/03/2005
Postów: 698
Skąd: Kielce
Wodeczka w bramie, tez sie pisze, mam nadzieje, ze nie zartujesz

Co do kasy to mi wystarcza tysiaczek (razem z mieszkaniem) i nie oszczedzam, na nic mi nie brakuje,
bilet na wszystkie linie masz za nie spelna 100zl na 3 miechy; piwo mniej wiecej jak ogddog pisal, no chyba ze masz farta to za 2 zl ;\) ; na meczy jak chcesz isc wiecej niz kilka to polecam w karnet sie zaopatrzyc na wiosne, oplaca sie bardzo;
mnie do tego zostawalo jeszcze zeby czasami zjesc w lepszym miejscu czy na silke pochodzic i takie tam duperele

chociaz za troche mniej tez glodowal nie bedziesz

Do góry
#1494103 - 15/08/2007 04:07 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: kobiash]
kacperek76 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2003
Postów: 3839
Skąd: Poznań
@Kover

ad1b) najwiecej ogloszen jest w sobotnim wydaniu Glosu Wielkopolskiego. Twoj pomysl dot. przyjazdu w sobote rano, zakupienie gazetki i umawianie sie w ten sam dzien moze niewypalic, z tego wzgledu, ze jest oktes urlopowy i najwzwyczajniej w swiecie ludziska moga byc w weekend poza pylandia. Proponuje troche inne rozwiazanie: napisz mi na PM twoj prywatny adres. Kupie w sobote GW i wysle go do Ciebie. Wtedy na spokojnie obdzwonisz sobie ogloszenia i umowisz sie na ogladanie w tygodniu.

Do góry
#1494970 - 15/08/2007 07:30 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: kacperek76]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Originally Posted By: kacperek76
@Kover

ad1b) najwiecej ogloszen jest w sobotnim wydaniu Glosu Wielkopolskiego. Twoj pomysl dot. przyjazdu w sobote rano, zakupienie gazetki i umawianie sie w ten sam dzien moze niewypalic, z tego wzgledu, ze jest oktes urlopowy i najwzwyczajniej w swiecie ludziska moga byc w weekend poza pylandia. Proponuje troche inne rozwiazanie: napisz mi na PM twoj prywatny adres. Kupie w sobote GW i wysle go do Ciebie. Wtedy na spokojnie obdzwonisz sobie ogloszenia i umowisz sie na ogladanie w tygodniu.


wielkie dzięki za pomoc, ale myślisz, że nie będzie za późno z tymi ogłoszeniami? PRIWA zaraz wysyłam ;\)

Do góry
#1494973 - 15/08/2007 07:33 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: pszek]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: _Korver_
na dziennych turystyke i rekreacje, a Ty też ta uczelnia?


Tak, tylko ze ja juz pierwszy rok mam za soba ;\)
Jak wroce we wrzesniu z wygnania w Irlandii to sie jakos zgadamy na piwko czy wspolna imprezke ;\)
Trza utrzymywac kontakty z ludzmi z mecz.pl \:D


bardzo chętnie, muszę sobie znaleźć jakichś znajomych w Poznaniu ;\) pozdrawiam

Do góry
#1498201 - 16/08/2007 19:14 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: Biszop]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Originally Posted By: Biszop
Na Twoj wydzial jezdza dwa autobusy,
ogolnie zeby dostac sie na uczelnie musisz dojechac "pestka"


czym jest owa "pestka" ? jakiś autobus specjalny?

Do góry
#1498321 - 16/08/2007 20:21 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: _Korver_]
odgdog Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 4300
Skąd: Pyrlandia/ Anfield Road
PST czyli Poznański Szybki Tramwaj.
PST czyli pestka ;\)

Do góry
#1499941 - 17/08/2007 04:17 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: odgdog]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Narzekacie na te dojazdy w 15min, ja do Poznan dowrzec glowny mam 10h i nic nie mowie

Do góry
#1502372 - 18/08/2007 06:48 Re: Pytania do Poznaniaków... [Re: lupus]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Czy w Poznaniu jest kilka stacji kolejowych (tak jak np w Warszawie) ? Ile trwa podróż z dworca na os. Piątkowo i czym najłatwiej dojechać. Pytam, bo we wtorek wybieram się wstępnie pozwiedzać Poznań ;\)

Do góry
Strona 1 z 11 1 2 3 ... 10 11 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Sensei, igea23, ElNinho[mmdea], Ojro, Akhu, 11kera11, alfa), 3467 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581793 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49