Strona 1 z 18 1 2 3 ... 17 18 >
Opcje tematu
#1946666 - 15/01/2008 02:35 ME szczypiornistów w Norwegii
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Oficjalna strona ME2008

http://www.ehf-euro.com/

LIVE i ROZPISKA FAZY GRUPOWEJ --->>>> http://www.ehf-euro.com/mens-euro-2008/schedule-results

We czwartek rozpoczynają się ME szczypionistów w Norwegii.
Zapraszam do dyskusji.


Pierwszy mecz o 1700. Plan 1. kolejki:

Rosja - Czarnogora
Niemcy - Bialorus
Francja - Slowacja
Slowenia - Czechy
Hiszpania - Wegry
Norwegia - Dania
Chorwacja - Polska
Szwecja - Islandia

Sorry że tak późno - ale troszkę uporządkuję temat


Edited by KRAJAN (19/01/2008 06:26)

Do góry
Bonus: Unibet
#1946675 - 15/01/2008 02:38 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: zmarcin]
kajo261 Offline
member

Meldunek: 25/04/2007
Postów: 194
Skład reprezentacji Polski na ME w Norwegii:

Bramkarze
Sławomir Szmal, Adam Weiner.
Rozgrywający
Grzegorz Tkaczyk, Marcin Lijewski, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Damian Wleklak, Bartłomiej Jaszka, Rafał Kuptel, Michał Jurecki, Mariusz Jurkiewicz.
Skrzydłowi
Mariusz Jurasik, Tomasz Tłuczyński, Patryk Kuchczyński, Mateusz Jachlewski.
Kołowi
Bartosz Jurecki, Artur Siódmiak.

Do góry
#1950128 - 15/01/2008 17:35 Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* [Re: kajo261]
Maksiarz Offline
member

Meldunek: 05/03/2004
Postów: 116
Skąd: Wrocław
Post deleted by KRAJAN

Do góry
#1950146 - 15/01/2008 17:44 Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* [Re: Maksiarz]
zmudaRTS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/01/2005
Postów: 1664
Post deleted by KRAJAN

Do góry
#1950227 - 15/01/2008 18:17 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: zmudaRTS]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Po 3 zepsoły awansują z grup...

Do góry
#1951042 - 15/01/2008 23:39 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: sebkos]
kozarysio Offline
newbie

Meldunek: 15/01/2008
Postów: 30
witam wszystkich:)pierwsze moje przemyslenia sa takie Niemcy- Bialorus+9.5.mistrzowie swiata mocni sa raczej u siebie nie sadze ze odegraja jakas znaczaca role w tym turnieju... gdyby nie sedziowie odpadli by juz w cwiercfinale z hiszpanami ale jak wiadomo sciany pomogaja:) bialorus z jedna wschodzaca gwiada bundesligi Siarheiem Harbokiem w skladzie nie beda druzyna az tak slaba by przegrac 10 bramkami chyba ze fritz w bramce bedzie mial swoj dzien ... bialorusini oddaja duzo rzutow sytuacyjnych i staraja sie wspolpracowac z obrotowym! drugi typ jaki mi sie narzuca na to spotkanie to wiecej niz 61 bramek. patrzac na mecze
bialorusi z polakami raczej graja otwarta pilke i nie maja zbyt szczelnej obrony niemcy raczej nie powinni mocno napinac sie na obrone graja szybkie wznowienia maja szybkich szkrzydlowych
jansena klaina i khermana ktorzy zawsze cos z kontry dorzuca
wiec spodziewam sie szybkiego otwartego meczu!
drugi typ to Norwegia-Dania typ Norwegia czemu... turnieje przed
mistrzostwami pokazuja ze sa w strasznym gazie ,wlasna publicznosc trener sciagna do tej kadry na ten turniej wszystkie
gwiazdy pytanie jest czy wytrzymaja presje ale raczej tak i drugie wazniejsze pytanie czy forma nie przyszla zbyt szybko ale tym bedziemy martwic sie w dalszej czesci mistrzostw tzn Oni beda sie martwic:P inne typy ale raczej na turniej mysle ze hiszpanie moga wygrac caly turniej po ostatnich mistrzostwach swiata gdzie odpadli w cwiercfinale! i zastanawia mnie typ nad islandia w meczu ze szwecja kurs bardzo atrakcyjny a szwecja to nie ten sam zespol co w latach 90 ubieglego stulecia! chociaz wyniki sparingow islandczykow tez nie przekonuja wiec warto poczekac i obserwowac ....no troszeczke sie rozpisalem ale trzeba ozywic
ten temat ...jicha nie zagra u czechow wiec slowenia trz powinna sobie poradzic tylko mam pytanie czy ruthenka gra w tym turnieju????

Do góry
#1951111 - 16/01/2008 00:01 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: zmudaRTS]
DJ_wAgLiK Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2003
Postów: 6861
Skąd: Gniezno
Originally Posted By: zmudaRTS
No własnie mistrzostwa zbliżaja sie wielkimi krokami,z grupy wychodzą dwa zespoły? zakłady z STS-Polska wyjdzie z grupy 1,45,Norwegia wyjscie z grupy 1,7.Niemcy z grupy wyjda 1,45.Jakies przeciwwskazania?Znawcy recznej niech cos skrobna.


Zacznę od tego, że sa to kursy na miejsca 1-2 w grupach, co nie jest równoznaczne z wyjściem z grupy, ale jak dla mnie do przyjęcia te typy:

-Nasi powinni ;\)
-Niemcy też
-Norwegowie pokazali w ostatnich sparingach i turnieju Lauritz Knudsen Cup, że są dobrze przygotowani, ale pamiętajmy, że mają ciężką grupę, m.in. Rosjanie i Dunole. Ale na własnych śmieciach myślę, że dadzą radę ;\)

Do góry
#1951133 - 16/01/2008 00:09 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: DJ_wAgLiK]
kozarysio Offline
newbie

Meldunek: 15/01/2008
Postów: 30
ruthenka nie gra tzn nie ma go w skladzie zorman tez nie na 100% zdrowy wiec slowenia oslabiona mecz z chorwacja o pierwsze miejsce w grupie balic nie wiadomo czy zagra polacy moaga zaczac turniej z wysokiego c

Do góry
#1951212 - 16/01/2008 00:47 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: kozarysio]
sokol90 Offline
stranger

Meldunek: 21/08/2006
Postów: 3
Ruthenka nie gra bo czeka na obywatelstwo hiszpańskie... Z osłabień w reprezentacji Chorwacji to nie gra M.Dżomba, a to spore osłabienie. Balić i Lacković wracają po kontuzjach.

Do góry
#1952938 - 16/01/2008 05:56 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: sokol90]
mariusz78 Offline
newbie

Meldunek: 24/10/2007
Postów: 40
Z tego co piszą chorwaccy kibice na swoich forach intenetowych Balić zagra prawdopodobnie dopiero od drugiej rundy. W pierwszej będzie oszczędzany

Do góry
#1953206 - 16/01/2008 06:31 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: mariusz78]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
STS-owi,jeżeli chodzi o to wyjście z grupy,chodziło raczej o to,czy druzyna dotrze do 1/4 finalu czy tez nie.z tym balicem to ściema,ale rzeczywiście ten zawodnik od dluzszego czasu boryka sie z kontuzja miesni brzucha.No ale hrwatsko bez skrzydełka Dżomba ostatnio znacznie słabszy i nie jedzie,ale Zrnic to duza strata.
Ja pograłem patriotycznie
data (CET) zdarzenie rodzaj zakład rezultat kurs
Pn 07/01/08 18:00 Hungary - France
powyżej/poniżej Międz.Towarzyskie powyzej 54.5 goli powyzej 54.5 goli (29-33) 1.95
Cz 17/01/08 16:59 Handball European Championship Men 08 - Winner
Piłka Ręczna ME Mężczyzn Poland 12.00
23.40
Doubles 2008 Men's European Championships - Outright POLAND @ 15.00
The Netherlands V Poland - Set Handicap POLAND to win with Handicap of +1.5 @ 1.60
Do boju,Polska!!!

Do góry
#1957534 - 17/01/2008 04:46 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: nawoj]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Szwecja - Islandia (U/O 62,5): Over, spodziewam się, że postrzelają sporo w tym meczu, Szwecja 33-32


Francja - Słowacja (U/O 56,5): Under, Francuzi underowo często, Słowacja myślę, że strzeli max. 20-22 gole


Słowenia - Czechy (1X2): 1, Słoweńcy po 1.4 to waljuł dla mnie


Chorwacja - Polska (Spread: Cro -2,5/ Pol +2,5): Pol +2,5 @ 1.6

Waljuł 1.6 dla mnie



Rosja - Czarnogóra (Race to 3 goals (12)): 1

To w sumie loteria często, ale tu Rosjanie są zdecydowanymi faworytami i warto to zagrać



Panowie specjaliści od szczypiorniaka, jakieś macie inne warte zagrania zakłady?

Do góry
#1958715 - 17/01/2008 08:39 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: zmarcin]
kozarysio Offline
newbie

Meldunek: 15/01/2008
Postów: 30
ja podtrzymuje swoj typ na norwegie patrzac na sparingi graja naprawde dobrze wlasna hala i publicznosc w pilce recznej to naprawde duzo mysle ze gospodarze beda chcieli zaczac dobrze ten turniej kursy mozna znalezc w okolicach 2.00 wiec jak najbardziej do zakceptowania wszyscy boja sie danii a ja mysle ze po wyrownanym meczu norwegia powinna wygrac! norwegowie graja bardzo twarda obrona 6-0 z agresywnym wyjsciem pod rozegrania i staraja sie wyprowadzac szybkie kontry w sparingach tracili raczej malo bramek patrzac na wspolczesny handball! na turnieju w dani wygrli z dunczykami 31-23 wygrali z polska 30-23 i remis z islandia po 28 .... 13 stycznia te druzyny spotkaly sie poraz 2 tym razem w norwegi wynik 36:19 dla norwegow na tym turnieju grali jeszcze z wegrami wygrali 35:29 i z portugalia 33:20!!! sila dunczykow to fenomenalny skrzydlowy christiansen grajacy na lewym rozegraniu zawodnik niemieckiego lemgo lasse Boesen i obrotowy knudsen taki jest moje zdanie slabsza prawa polowka srodkowy raczej zbiegajacy na kolo i bez wiekszego zagrozenia rzutem z drgiej linii raczej rzuty z biodra lub z biegu. mecz rostrzygnie sie w obronie dyspozycja dnia bramkarzy moze zadecydowac spodziewam sie twardej obrony i szybkich kontr norwegow! mam pytanie co sie dzieje z hensem i Zeitzem bo nie grali w sparingach z dania!? jesli sa kontuzjowani to nie sadze ze bialorus przegra ten mecz 10 mozna tez znalez i roznice 11 bramek ! co do Polakow to chorwci graja roznie w obronie czesciej widzialem ihc w strefie 5-1 przechadzace 3-3 a czasem 6-0 ale to rzadziej wszystkie zespoly ktore stana pasywna obrona 6-0 z Polakami liczac na blok przelicza sie ogromna sila ognia w drugiej linii jak dysponuje nasz zespol jest wstanie pokonac kazdego jesli zas chorwaci beda grali agresywna obrona 5-1 to bielecki ktory nie gra najlepiej jeden na jeden moze miec ciezko a metlicic to nie byle jaki obronca wtedy licze na Bartka Jureckiego (szkoda ze nie ma zakladu ze Jurecki zrobi powiedzmy 4 karne w meczu:)))) lijek lepiej sobie radzi w grze jeden na jeden no i tkaczyk ktory w sparingach z bialorusia pokazywal ogromna ochote do gry i jesli jeszcze poprawi skutecznosc rzutowa to mysle ze to On moze poprowadzic Nasz zespol do zwyciestwa! idealny scenariusz duzo pilek do Jureckiego ten wyrzuca chorwatow na 2 minuty! chorwaci staja plasko Karol odpala kilka pociskow ustawiajac gre i kasa ma swoj dzien w bramce:)))) gorszy scenariusz ze to balic bedzie gral do obrotowych voriego i sulicia ktorzy beda wyrzucac siodmiaka badz kuptela wtedy zaczna szalec lackowic i metlicic! styl chorwatow to gra oparta na indywidualnych umiejetnosciach trojki rozgrywajacych ktorzy potrafia znakomicie wspolpracowac z obrotowym skrzydla raczej nie biora wiekszego udzialu w ataku pozycyjnym! mo to koniec wypracowania!

Do góry
#1960387 - 17/01/2008 19:08 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: kozarysio]
krycha84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2006
Postów: 2562
Skąd: Inowroclaw
Tez mi sie wydaej ze Norwegowie dzis powinni uporac sie z Dania. Ja specjalnei sei na tym sporcie nei znam ale wyniki sparingow mowia same za siebie. Norwegowie za kazdym razem wygrywali i to dosc przekonywujaco do tego wlasne sciany ktore napewno beda pomagac i ja to biore.

Zagram chyba tez na naszych. Argumenty hmm poprostu wierze w nich bo maja chlopaki jaja i graja zawsze do konca.No i dobrze by bylo jakby zaczeli mistrzostwa od wygranej ;\)

Jakas dziwna cisza w temacie jest. Maxxey zyjesz ?

Do góry
#1960401 - 17/01/2008 19:14 Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* [Re: krycha84]
Cristofek Offline
journeyman

Meldunek: 15/12/2004
Postów: 61
Post deleted by KRAJAN

Do góry
#1960413 - 17/01/2008 19:27 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: Cristofek]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Pierwsze mecze na każdej imprezie żadzą sie swoimi prawami - nie ma co się napalać...Dania z Norwegmai grała prawie rezerwami (kilku kluczowych graczy nie zagrało). Forma Polaków też nie była oszałamiająca w ostatnich meczach, a kurde no Chorwacja w szczypiora naprawdę powala....potęga

Do góry
#1960434 - 17/01/2008 19:37 Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* [Re: sebkos]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Post deleted by KRAJAN

Do góry
#1960465 - 17/01/2008 19:49 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: polskignom]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
O rany, wyslalo mi sie przypadkowo.

Moim zdaniem Polacy nie ustepuja Chorwatom, a dodatkowo kontuzje ekipie chorwackiej utrudniły przygotowania. Wazna role powinni odegrac, chyba troche niedoceniani (mniej medialni) B. Jurecki i Szmal. Obaj to absolutna swiatowa czolowka na swoich pozycjach.

Z inncyh typow to Bialorus z handi wyglada fajnie. najwyzsze handi, jakie widzialem to 10,5...Niemcy nie naleza do moich faworytow na tym turnieju, ta reprezentacja to zadna rewelka, a w dodatku musza chyba odpokutowac za sedziowanie na ostatnim mundialu
Bialorus uznawana powszechnie za chlopcow do bicia, wielu nazwisk nie maja, ale ma kto u nich rzucic z drugiej linii, graja stosunkowo szybko, gra niby opiera sie na Harboku, ale innych tez nie mozna lekcewazyc.

Reszta to kursiwa mizerne, nie wiem czy jest sens cos ruszac, do Norwegow przekonania wielkiego nie mam, fajnie graja przed turniejem, ale mecz turniejowy a towarzyski to troche inne napiecie, a miejsce rozegrania turnieju dla Dunczykow wielkim problemem nie bedzie.

Zastanawiam sie nad Szwecja jeszcze, jasne, ze to nie ta Szwecja, co kiedys, ale mimo to sklad maja mocny i nie wiem czy Islandia bedzie w stanie urwac im punkty.

Ten wczesniejszy post do kasacji ;\)

Do góry
#1960559 - 17/01/2008 20:18 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: polskignom]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Ja tam panowie dzisiaj niestety zagram Chorwacje (-1,5) Pinek daje na ten zakład 2.36 i jakoś do tego jestem dość przekonany. Trener Wenta studzi głowy zawodników, którzy mówią że jadą po złoto. Sam powiada że forma jego drużyny jest średnia. Przegrane z Norwegią i z Danią (to pisze z pamięci) natomiast wygrali z Islandią oraz w dwumeczu z Białorusią - jednak trener nie był zadowolony z postawy zawodników. Plusem jest że na skrzydło wraca Józek bo Patryk i Mateusz to moim zdaniem nie są jacyś super skrzydłowi. Największą naszą bronią jest druga linia w postaci Marcina, Grześka i Karola no i w bramce Szmal i chyba od niego będzie zależał wynik, bo obrone mamy słabą nie ma co ukrywać. Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to Balić jest gotowy do gry i zapewne jak będzie trzeba to zagra.
Boje się, żeby z naszymi piłkarzami ręcznymi nie stało się tak jak z siatkarzami, gdzie vicemistrzowie świata bardzo słabo zaprezentowali się na ME.

Mój typ:
Chorwacja 1 kurs 2.05 Centrebet 8/10
Chorwacja 1 (-1,5) 2.36 Pinek 6/10

Do góry
#1960577 - 17/01/2008 20:28 Re: ME szczypiornistów w Norwegii [Re: drfocus]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
zarówno szmal jak i adam w bramce prezentują się wyśmienicie, więc to jest napewno nasz atut
Balić - owszem może zagra ale nie uczestniczyl za dużo w przygotowanich do mistrzostw, więc napewno w super formie nie jest, nasza druga linia jest jedna z najlepszych w świecie, kto wie czy nie najlepsza,
sparingi wypadly blado,coach mial duze pretensje do zawodnikow, ale tez mowil ze sa po ciezkich treningach i forma bedzie na mecz z Chorwacja
Mysle ze w dzisiajszym meczu nasi potwierdza klasę a my bedziemy im zapale kibicowac

Dlatego Polska win

Do góry
Strona 1 z 18 1 2 3 ... 17 18 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, ElNinho[mmdea], rafal08, alfa), 3422 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581800 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49