Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#2439184 - 23/06/2008 17:22 półfinały: Rosja - Hiszpania
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
26 czerwca 2008 20:45 CEST



Wiedeń - Ernst Happel Stadion


Kursy na spotkanie:
Rosja ~ 3.5
remis ~ 3.3
Hiszpania ~ 2.15


Kursy na awans:
Rosja ~ 2.25
Hiszpania ~ 1.65


zapraszam do dyskusji

Do góry
Bonus: Unibet
#2439206 - 23/06/2008 17:47 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Baqu]
wladi Offline
enthusiast

Meldunek: 22/04/2003
Postów: 389
Skąd: Łódż
Witam po długiej przerwie wracam na boiska Euro2008 .Nie mam za bardzo duzo czasu sie teraz rozpisywać ,ale wg .moich analiz Hiszpania wygra z Rosją.Wiele osób stawia Rosje w roli "black horse" i całkowicie sie z tym zgadzam ,ale.....o tym jakąsz masz silną drużyne świadzczy ławka rezerwowych .Jeżeli taki pikarz jak Fabregas wchodzi na boisko w II polowie to bądżmy szczerzy -kto ma wikesze armaty !Więc krótko .Vamossssssssssss Espaniaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!

Do góry
#2439294 - 23/06/2008 18:28 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: wladi]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Fabregas na tych mistrzostwach to tylko pozostałość po wielkim graczu Arsenalu, pilkarz ten wyraznie nie moze sie odnaleźć w taktyce przewidzianej dla niego. Ja podejdę do tego inaczej, wszedł Fabregas ( jak piszesz wielki piłkarz ) aczkolwiek czy wniosl on az ta sporo do gry dla hiszpanii po pojawieniu sie na murawie, czy więcej wniósł Dmitri Torbinski lub Diniyar Bilyaletdinov ? IMO obaj Ci Rosjanie zagrali o wiele lepiej niż Cesc, byli aktywniejsi, bardziej wybiegani i szybsi, oczywiscie zawodnicy Ci grają na zgoła odmiennych pozycjach, aczkolwiek jestem całkowity takiemu mysleniu, iz jezeli tak wielki zawodnik jak Fabregas wchodzi z ławki to ten team musi być zajebisty jak w championship managerze \:\) a moze jezeli wchodzi z lawki to jest slabszy od iniesty, ktory fatalnie sie zaprezentowal w ostatnim spotkaniu, Xavi tez nie błyszczy, ogólnie ten hiszpanski srodek pola oprócz Senny jest moim zdaniem w średniej formie, a motorem napędowym pozostaje wspaniały duet napastników...

Do góry
#2439298 - 23/06/2008 18:30 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Baqu]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
brak edycji \:\(

* jestem całkowicie przeciwny takiemu mysleniu

Do góry
#2441788 - 24/06/2008 03:22 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Baqu]
syndykat Offline
member

Meldunek: 26/12/2005
Postów: 104
Skąd: Warsaw

W czwartek spotkają się dwa zespoły, które wygrały cwierc finały w doliczony czasie gry lub w rzutach karnych. Jeśli ich strategia się nie zmieni, w przypadku obu drużyn możemy spodziewac się gry zachowawczej w pierwszym etapie spotkania. Wydaje się, że trenerowie uważają to za dobry sposób gry w rozgrywkach pucharowych. Wiedzą, że na tym etapie gry, każdy błąd może spowodowac przekreślenie wszelkich szans na awans. Wszyscy pamiętamy też grę Grecji na EURO 2004 – defensywa i szukanie okazji z kontrataku. Wygląda na to, że wiele drużyn wyciągneło wnioski z gry mistrzów Europy.
Na podstawie gry obu drużyn w poprzednich meczach uważam, że ciekawym i wartościowym typem jest remis w połowie czasu.

Połowa czasu
Rosja v Hiszpania
Remis@2.10


Do góry
#2442198 - 24/06/2008 05:56 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Baqu]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Baqu
Fabregas na tych mistrzostwach to tylko pozostałość po wielkim graczu Arsenalu, pilkarz ten wyraznie nie moze sie odnaleźć w taktyce przewidzianej dla niego.


Baqu, ponieważ zawsze się przyjaźnie przekomarzany ,jezeli chodzi o piłkę hiszpańską to zadam Ci pytanie.

Jaka taktyka jest przewidziana dla Cesca ? \:\)

Do góry
#2442209 - 24/06/2008 06:04 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Amkwish]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Jest w tym trochę racji, bo Fabregas jest stworzony do gry szybszej, bardziej płynnej, jak w Arsenalu. Poza tym on lubi bardziej samodzielnie pokreować grę, a tu jest bardziej "jednym z wielu". Może to trochę śmieszne, a tak jest ;-)

Hiszpania niestety klepie, klepie i nie wiele z
tego wychodzi. Coś jak Barca w tym sezonie, tyle że nie tracą bramek. Niby przewaga techniczna jest ogromna nad wszystkimi, ale jakoś czegoś ciągle mi brakuje.

Do góry
#2442223 - 24/06/2008 06:17 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mgr]
grucha Offline
addict

Meldunek: 11/01/2005
Postów: 448
Skąd: MK
Originally Posted By: mgr


Hiszpania niestety klepie, klepie i nie wiele z
tego wychodzi. Coś jak Barca w tym sezonie, tyle że nie tracą bramek. Niby przewaga techniczna jest ogromna nad wszystkimi, ale jakoś czegoś ciągle mi brakuje.


Niewiele powiadasz... W półfinale są, bramek strzelili jak na mój gust sporo, o technice sam wspomniałeś, to czego ci jeszcze brakuje?

Do góry
#2442225 - 24/06/2008 06:23 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: grucha]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Nie chodzi mi o to \:\)
Bramki w większości z kontry. Brak poważniejszego pomysłu na grę obnażyli niestety beznadziejni Włosi, którzy przesuwali się tylko formacjami, nie stosując nawet zbytnio pressingu.

Te akcje są w powolnym tempie rozgrywane, schematyczne, bez jakiegoś polotu no \:\) Wymagam od Hiszpanów może i za dużo, ale jako że im kibicuję to bolą mnie oczy jak rozgrywają 5 minut piłkę, a zdobywają tym 10 metrów boiska.

Do góry
#2442247 - 24/06/2008 06:45 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mgr]
grucha Offline
addict

Meldunek: 11/01/2005
Postów: 448
Skąd: MK
Przeciwko Włochom zawsze gra się ciężko, wymuszają taki styl jaki sami prezentują. Jeśli chodzi o rozgrywanie, to faktycznie dziesiątki podań w poprzek boiska i do tyłu, co z tego że celnych, skoro niewiele dających. Aż się prosi o przerzut na drugą stronę lub długie prostopadłe podanie. Męczące to było przyznaję, jednak kładę to na karb tego, z kim grali. Zresztą za tydzień nikt tego już mistrzowi Europy nie będzie wytykał ;\)

Do góry
#2442462 - 24/06/2008 16:54 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: grucha]
Master Flamaster Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2006
Postów: 7056
Skąd: Polska/UK
Nikt nie gra pieknego futbolu przeciwko Wlochom, bo Makarony na to nie pozwalaja. Jakby slabi nie byli, to swoje nawyki maja i zageszczanie pola + pressing i dobra obrona powoduja, ze nie da sie ich pykac jak Grecje. Wazne, ze Hiszpanie pokazali Cojones i pomimo slabszej gry przeszli Italie, to im tylko doda pewnosci siebie. Z Rosja powinien byc nieco bardziej otwarty mecz, wiec beda mieli wiecej miejsca i wiecej pola do popisu. Jedno jest pewne - o powtorce wyniku z grupy moga tylko pomarzyc...

Do góry
#2442564 - 24/06/2008 18:14 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Master Flamaster]
krystian902805 Offline
stranger

Meldunek: 18/01/2008
Postów: 13
czuje że rosjanie mogą się spalić psychicznie wiadomo te ich zimne głowy itp. są mało doświadczeni ale grają pięknie rozum mówi że dalej przejdzie hiszpania natomiast serce podpowiada rosja

Do góry
#2442630 - 24/06/2008 19:00 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: krystian902805]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Rosja v Hiszpania
1 3,6 Sb
4/10

W tych mistrzostwach IV rzeszy \:D , gdzie uefa w pocie i trudzie pracuje nad mistrzowskim tytułem dla Niemiec , w meczu tym nie powinno być powtórki z pierwszej rundy , wrecz przeciwnie , mysle ze Hiddink znajdzie skuteczne panaceum na II linie Hiszpanów , co jest kluczem do zwyciestwa , uwazam ,ze to mu sie uda , skoro wynalazł go o wiele gorszy od niego trenersko Donadoni, który w dodatku nie miał doświadczenia z wcześniejszej konfrontacji Hiszpanią , jakie ma przed czwartkowym meczem Hiidink .

Pochodną pracy uefy nad tronem dla Niemiec jest zakład
Piłkarz, który strzeli gola i zostanie ukarany kartką - Arszawin kurs 15 Sb , bardzo ciekawy zakład , Arszawin ma juz jedną żółtą kartkę wiec jesli dostanie drugą , to Rosja bez Arszawina w finale

Do góry
#2442642 - 24/06/2008 19:09 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: ELDORADO]
HoMiK155 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 2462
Skąd: UK
Originally Posted By: ELDORADO
.

Pochodną pracy uefy nad tronem dla Niemiec jest zakład
Piłkarz, który strzeli gola i zostanie ukarany kartką - Arszawin kurs 15 Sb , bardzo ciekawy zakład , Arszawin ma juz jedną żółtą kartkę wiec jesli dostanie drugą , to Rosja bez Arszawina w finale




Z tego co wiem, to przed półfinałami żółte kartki się wymazują, ale to paradoksalnie sprawia, że zakład jest jeszcze bardziej prawdopodobny. Nikt się nie będzie martwił czy dostanie żółta czy nie:) Jak dla mnie spory value, warto spróbować

Do góry
#2442644 - 24/06/2008 19:12 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: ELDORADO]
brok Offline
member

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 162
a stare kartki nie miały sie anulować po ćwierćfinałach czy cos w tym stylu?

Do góry
#2442674 - 24/06/2008 19:30 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: brok]
Szypii Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/01/2007
Postów: 3040
Anulują się po ćwierćfinałach. Eksperci Polsatu wprowadzali ludzi w błąd.

Do góry
#2443306 - 24/06/2008 21:58 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: krystian902805]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: krystian902805
..natomiast serce podpowiada rosja


Nóz sie w kieszeni otwiera ,jak sie czyta ,ze POLSKIE serce opowiada sie za bolszewikami

Eldorado ,mylisz sie i to bardzo, postaram sie później obszerniej wyjaśnić dlaczego.
Nie chodzi mi oczywiscie o kartki.

Do góry
#2443345 - 24/06/2008 22:05 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Master Flamaster]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Master Flamaster
Nikt nie gra pieknego futbolu przeciwko Wlochom, bo Makarony na to nie pozwalaja. Jakby slabi nie byli, to swoje nawyki maja i zageszczanie pola + pressing i dobra obrona powoduja, ze nie da sie ich pykac jak Grecje. Wazne, ze Hiszpanie pokazali Cojones i pomimo slabszej gry przeszli Italie, to im tylko doda pewnosci siebie. Z Rosja powinien byc nieco bardziej otwarty mecz, wiec beda mieli wiecej miejsca i wiecej pola do popisu. Jedno jest pewne - o powtorce wyniku z grupy moga tylko pomarzyc...


MF ,z jednym sie nie zgodzę, to nie był słabszy mecz Seleccion Espanola ,absolutnie NIE \:\)

Iker +
Ramos +
Marchena ++
Puyol +
Capdevila ++
Iniesta 0
Xavi 0
Silva -
Senna +++ (max !)
Torres -
Villa 0

Cazorla ++
Guiza -
Cesc 0

Plusami zaznaczyłem lepsza gre zawodnika od tej ,jaka zaprezentował w meczach grupowych.
Wiekszość ma plusiki, wiec cała ekipa na plusik \:\)

Cazorla winien z rucholami grac od poczatku, Iniesta na ławe.
Nie podoba mi tez Silva, mimo tego ,ze jest chwalony.
De La Red jest w lepszej formie, a jego styl zdecydowanie bardziej pasuje do czekajacego nas meczu.

Do góry
#2443804 - 24/06/2008 23:21 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: ELDORADO]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: ELDORADO
... mysle ze Hiddink znajdzie skuteczne panaceum na II linie Hiszpanów , co jest kluczem do zwyciestwa , uwazam ,ze to mu sie uda , skoro wynalazł go o wiele gorszy od niego trenersko Donadoni, który w dodatku nie miał doświadczenia z wcześniejszej konfrontacji Hiszpanią , jakie ma przed czwartkowym meczem Hiidink .


Nie tu jest pies pogrzebany.
Hiddink musi przede wszystkim rozwiazać problem ,jakim sa w jego zespole drewniani stoperzy i bramkarz, który broni tylko te piłki ,które w niego trafiają.

Ilośc błedów popełnionych przez tych graczy w meczu z Holandia moze przyprawic selekcjonera o ból głowy.
Villa i Torres tylko na takie czekają.

Co sie zas tyczy gry Hiszpanów i wspomnianej juz II linii ,to wiekszość mysli o playmakerach (Xavi ,Cesc) ,ale zapomina o bardzo istotnym elemencie,jakim jest gra skrzydłami.

Jezeli te nie "chodzą" (vide mecz ze Szwecją) lub pracuja na 50% (mecz z Włochami) to nic dziwnego ,ze ....zostaje klepanie.

Przy czym trzeba dodac ,ze klepanie klepaniu nie jest równe \:\)

To prawdziwe przynosi skutek w postaci sytuacji do zdobycia gola ,to prezentowane z Włochami to dziadostwo ,polegajace na przegrywaniu piłki przez stoperów ,powrót do srodka ,zagranie do boku i....z powrotem stoperzy.

Brakuje bowiem podwojenia na bokach i aczkolwiek z Włochami Capdevila pokazywał sie z przodu ,to jednak nie majac wsparcia od Iniesty był bezradny.
Po drugiej stronie próbował Silva ,ale nie podążał za nim Ramos.
Zadne ze skrzedeł nie pracowało tak ,jak powinno i to jest najwiekszy mankament w grze Seleccion.

W efekcie piłka musiała ladowac w srodku ,gdzie podwajani Villa i Torres nie mieli szans znaleźć sobie dogodnej pozycji ,a próby przejscia 2-3 Włochów kończyły sie stratami piłki.

Groźne strzały Silvy i Senny nie były efektem przemyslanej akcji ,ale li tylko zebrania przypadkowo odbitych lub źle wybitych piłek.

Klepanie przynosi efekt ,jezeli gra sie szeroko i rozciagnie przeciwnika ,na małej przestrzeni to sobie można ....poklepać ,sedziego po plecach ,na ten przykład.

Kolejny plus jaki niesie ze sobą gra z aktywnymi bokami to ten ,że łatwiej znaleźć miejsce do strzału z dystansu z 22-27 metrów ,gdy srodek jest mniej zageszczony i istnieje wieksza szansa ,ze strzał nie zostanie zablokowany.
Na ruskiego bramkarza to moze byc dobry sposób.

Tak wiec Ramos musi grac tak ,jak grywa w klubie ,to samo tyczy sie Capdevili.
Na lewej pomocy Cazorla ,bo straty Iniesty moga byc śmiertelne, jezeli weźmiemy pod uwage ,ze przeciwnik jest znakomity w grze z kontry.

Na prawej pomocy widze De La Reda ,który moze byc równiez pomocny w neutralizowaniu poczynań Arszawina albo zastapic Senne w odbiorze ,podczas gdy ten moze opiekowac sie najlepszym z ruskich.

Silva jest na to za miekki ,poza tym motorycznie ustepuje DLR.
To jest kogucik na krótki dystans ,szybka akcja i musi złapać oddech, a w tym meczu trzeba zapieprzać bedzie na okragło.
Jako zmiennik bedzie jednak dobry.

Jeżeli dziadek rozwiaze problem skrzydel ,Hiszpania zagra w finale, jezeli nie to zostanie wypunktowana jak Holandia.

Mam jednak wrazenie ,ze zobaczymy w czwartek dobre efekty tego klepania w najlepszym stylu ,Hiszpania w finale.

PODEMOS ! \:\)

Do góry
#2443857 - 24/06/2008 23:30 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Amkwish]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Originally Posted By: amkwish
Nóz sie w kieszeni otwiera ,jak sie czyta ,ze POLSKIE serce opowiada sie za bolszewikami


Podejrzewam, że nie miałeś okazji tego widzieć, ale panowie w studiu Polsatu śpiewali po meczu Rosjan z Holendrami rosyjskie piosenki. Niby w żartach.

Dramat straszliwy.

Do góry
#2443870 - 24/06/2008 23:34 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Amkwish]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

my tu gadu gadu a ta Hiszpania, która nie ma jaj i jak zwykle potrafi tylko pięknie przegrywać, jest już w półfinale

myślę że Sborną pokonają po raz drugi na tym turnieju,
a jeśli kogoś gra Hiszpanii nie przekonuje to ..trudno, może tym razem cel uświęci środki, bo póki co jako jedyna ekipa imprezy nie dała się pokonać

Rosją okazała się więc zakładanym czarnym koniem, Hiddink znów uczynił wielką pracę z reprezentacją, i nikt o nim złego słowa nie powie, nawet jeśli powtórzy się wynik z grupy

nie bardzo też wiem dlaczego utarło się powiedzenie że Espana gra bez trenera, tak można mówić o młokosach, którzy ledwo pokończyli kariery i dorwali się do trenerki a nie o człowieku z takim bagażem doświadczeń

moc Guusa tym razem już nie zadziała, wprawdzie o wynik grupy może być ciężko:) ale efekt finalny będzie taki sam - to Hiszpanie podniosą ręce do góry po ostatnim gwizdku

o formie i dyspozycji piłkarzy chyba nie ma co pisać, bo każdy z przyjemnością zapewne oglądał mecze jednych i drugich, i o ile postawa Hiszpanów zbytnio nie dziwi to Rosjanie zaskoczyli in plus

w grupie gdzie obciążenie psychiczne nie było jeszcze tak duże, Hiddink nie znalazł recepty choćby na punkt, co z tego że Rosjanie źle nie grali skoro przegrali aż 4:1

wg mnie Hiszpania zagra w finale, gdzie mam nadzieję utrze nosa Niemiaszkom,
doświadczenie, lepszy bramkarz, lepsza obrona, lepsza pomoc i lepszy atak. mnie to przekonuje:) vamos Espana!

Do góry
#2443948 - 24/06/2008 23:51 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mgr]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: mgr
Originally Posted By: amkwish
Nóz sie w kieszeni otwiera ,jak sie czyta ,ze POLSKIE serce opowiada sie za bolszewikami


Podejrzewam, że nie miałeś okazji tego widzieć, ale panowie w studiu Polsatu śpiewali po meczu Rosjan z Holendrami rosyjskie piosenki. Niby w żartach.

Dramat straszliwy.


Fakt ,nie widziałem ,ale biorac pod uwage to ,co pisaliscie o ich "poziomie" to wcale mnie to nie dziwi \:\)

Do góry
#2443986 - 25/06/2008 00:00 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mura]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: mura

nie bardzo też wiem dlaczego utarło się powiedzenie że Espana gra bez trenera, tak można mówić o młokosach, którzy ledwo pokończyli kariery i dorwali się do trenerki a nie o człowieku z takim bagażem doświadczeń


Mura ,kojarzysz taka ksywke - "Faja" ? \:\)

Kryje sie za nia niejaki Ryszard Koncewicz ,który trenenował reprezentacje Polski bezposrednio przed Kazimierzem Górskim.

Piłkarzy mielismy znakomitych ,świetne ekipy klubowe (Legia w półfinale PE ,Górnik w finale PZP) ,w składzie repry Górskiego nowymi nazwizkami byli tylko Lato ,Maszczyk ,Szarmach i Zmuda , wiekszośc zas grywała wczesniej pod Fają i....

Koncewicz bowiem był autokrata ,bufonem i nie znosił słowa sprzeciwu ,w efekcie nie miał zadnego autorytetu u swoich graczy.

Jako zywo wydaje mi sie ,ze Aragones to jakis zagubiony w czasoprzestrzeni brat bliźniak Koncewicza

Pomimo wszystko jednak...

PODEMOS ! \:\)

Do góry
#2444146 - 25/06/2008 00:20 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Amkwish]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
nie kojarze Amk, tak szczerze to dla mnie sportowe wspomnienia zaczynają się od 1990r, choć przyznam że jako 5-latek oglądałem poranne relacje jeszcze z Seulu:)

tak czy inaczej Aragones odchodzi po turnieju (bardzo dobra decyzja ze względu na wiek) i miło by było uraczyć go odpowiednim trofeum:)

"Nóz sie w kieszeni otwiera ,jak sie czyta ,ze POLSKIE serce opowiada sie za bolszewikami"

-co do tego zdania się zgodzę że chyba kogoś poniosło, niemniej przyjmuję że miało to być napisane w inny sposób, ponieważ wykluczając osobiste ideologie i politykę ze sportu, naprawde ręce same składają sie do oklasku do tego co wyczynia Sborna

jeszcze niedawno w Moskwie mieliśmy z nimi 2:2 po niezłej grze, nic nie znaczyli w ostatnich latach w świecie futbolu(z tego co kojarzę to nawet jak wchodzili do turnieju to zatrzymywali się na grupie) a teraz są fantastycznie przygotowani do imprezy: wybiegani, zdeterminowani, grają z pomysłem i bez kompleksów.. naprawdę chciałoby się oglądać polskich piłkarzy w takiej dyspozycji


co do Polsatu.. hm, nie rozumiem co w tym złego. o ile dobrze pamiętam (a byłem po kilku piwkach) to nie był hymn a tylko jakaś rosyjska przyśpiewka więc o co chodzi?
tym bardziej że utwór dedykowany był rosyjskiej kadrze pedagogicznej:) a wiadomo ze takie czasy były że rosyjskiego uczył się kiedyś każdy, więc żarcik jak najbardziej na miejscu, tym bardziej że były ku temu małe powody - piłkarsko Sborna zniszczyła Oranje

nic zdrożnego w tym nie widzę, jeden woli posłuchać po meczu angielskiego pedała, inny włączy mtv albo vive i posłucha jakiegoś komercyjnego szajsu, następnemu podobają się nawet rytmy marsylianki albo jakieś bałkańskie przyśpiewki, co z tym złego że zanucili humorystycznie coś ze Wschodu?
jakby pomarańczowi wygrali zaśpiewali by jakieś 3 flamandzkie zdania i byłoby ok bo to Zachód?:)

Do góry
#2444233 - 25/06/2008 00:33 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mura]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
To jeszcze niech jutro zaśpiewają "Deutschland, Deutschland uber alles" po tym jak Niemcy sklepią Turków i gra gitara.

Do góry
#2444273 - 25/06/2008 00:43 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mgr]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: mgr
To jeszcze niech jutro zaśpiewają "Deutschland, Deutschland uber alles" po tym jak Niemcy sklepią Turków i gra gitara.


jeśli to miało być zgryźliwe wobec mnie to trzeba przyznać że kiepsko Ci wyszło
widzę że historia się kłania, wiesz w ogóle co oznaczają te słowa i jaka jest ich etymologia?

niech jeszcze ktoś przypomni co śpiewała ekipa polsatu bo nie pamiętam ale wydaje mi się, że to jakaś delikatna biesiadna nutka była, aczkolwiek byłem po kilku piwkach i średnio słuchałem i mogę sie mylić

Do góry
#2444287 - 25/06/2008 00:46 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mura]
Zabielany Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/02/2005
Postów: 5727
Skąd: Bytom
To u naszych wschodnich sąsiadów powinna dominować dzisiejszej nocy:

http://youtube.com/watch?v=C_A7Hu0uKNw

I lajtowo zanucili. Straszne. Na stos z nimi.

Jak sie czyta tu bzdury niektórych to prawie jak w dziale"Polityka".

Do góry
#2444407 - 25/06/2008 01:15 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mura]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: mura
nie kojarze Amk, tak szczerze to dla mnie sportowe wspomnienia zaczynają się od 1990r, choć przyznam że jako 5-latek oglądałem poranne relacje jeszcze z Seulu:)

tak czy inaczej Aragones odchodzi po turnieju (bardzo dobra decyzja ze względu na wiek) i miło by było uraczyć go odpowiednim trofeum:)

"Nóz sie w kieszeni otwiera ,jak sie czyta ,ze POLSKIE serce opowiada sie za bolszewikami"

-co do tego zdania się zgodzę że chyba kogoś poniosło, niemniej przyjmuję że miało to być napisane w inny sposób...


Wystarczyło "doczytac" emotke ,którą zakonczyłem swój post ,to ta sama ....

To tak Mura dla wyjasnienia,bo Tobie sie ono nalezy ,w odróżnieniu od pewnej miernoty ,na wspominanie której szkoda klawiatury \:p

Wracajac do meczu ,do choć za Aragonesem nie przepadam to nie mam nic przeciwko temu ,by odszedł jako zwycięzca.
Podobnie jak Ty życze sobie ,aby tak własnie sie stało.,bo....

PODEMOS ! :-)

Do góry
#2444411 - 25/06/2008 01:16 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mgr]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: mgr
To jeszcze niech jutro zaśpiewają "Deutschland, Deutschland uber alles" po tym jak Niemcy sklepią Turków i gra gitara.


MGR ,ciekawe co maja przygotowane na wypadek ,gdy to Turcy sklepia Niemców ?

Chociaż do nich to chyba nie dociera.

Do góry
#2444481 - 25/06/2008 01:31 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mura]
Mr_Andrew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 3082
Originally Posted By: mura
[quote=mgr]

niech jeszcze ktoś przypomni co śpiewała ekipa polsatu bo nie pamiętam ale wydaje mi się, że to jakaś delikatna biesiadna nutka była, aczkolwiek byłem po kilku piwkach i średnio słuchałem i mogę sie mylić


wybierz sobie wersje

http://pl.youtube.com/watch?v=EpeNbrtQEF4
http://pl.youtube.com/watch?v=GU2d5V9QODM&feature=related

Do góry
#2444537 - 25/06/2008 01:42 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mura]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Originally Posted By: mura
Originally Posted By: mgr
To jeszcze niech jutro zaśpiewają "Deutschland, Deutschland uber alles" po tym jak Niemcy sklepią Turków i gra gitara.


jeśli to miało być zgryźliwe wobec mnie to trzeba przyznać że kiepsko Ci wyszło
widzę że historia się kłania, wiesz w ogóle co oznaczają te słowa i jaka jest ich etymologia?

niech jeszcze ktoś przypomni co śpiewała ekipa polsatu bo nie pamiętam ale wydaje mi się, że to jakaś delikatna biesiadna nutka była, aczkolwiek byłem po kilku piwkach i średnio słuchałem i mogę sie mylić



Poinformowałem tylko amkwisha, skoro już zaczął o tym mówić, bo podejrzewałem że nie miał okazji tego oglądać będąc w Hiszpanii.

Mnie to osobiście lekko zniesmaczyło. To niby tylko piłka, ale ja sobie raczej nie życzę i nie aprobuję tego, żeby mi gadano w telewizji po rosyjsku. To chyba nie te lata.

Nie lubię Rosji, nie lubię Rosjan. Nie lubię Niemiec, nie lubię Niemców. Uprzedzenie? Może. Moja sprawa.

Co do historii "Deutschland, Deutschland uber alles" to ją znam, ale ona nie ma tu nic do rzeczy w tym przypadku, bo pieśń miała być tylko przykładem.


Ale to nie miejsce i czas, żeby wymieniać zdania o kwestiach politycznych, czy innych zażyłościach, ani o tym, żeby dyskutować o ekspertach Polsatu więc ja kończę ze swojej strony i Ty ze swojej też powinieneś, bo szkoda się stresować.


A wiesz co panowie śpiewali? Piosenkę, którą każdy swojego czasu miał przymus umieć na pamięć. W pewnych czasach - historia się kłania (to akurat miało być zgryźliwe lekko).

Pozdr

Do góry
#2444595 - 25/06/2008 01:54 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mgr]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: mgr


Mnie to osobiście lekko zniesmaczyło. To niby tylko piłka, ale ja sobie raczej nie życzę i nie aprobuję tego, żeby mi gadano w telewizji po rosyjsku. To chyba nie te lata.





Pozdr


Zabij Borka za to \:D
Chcieli smiesznie, wyszlo srednie smieszno choc sam pomysl byl dobry i Borek ma u mnie plusa bo to bankowo jego pomysl:)

Do góry
#2444653 - 25/06/2008 02:10 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Mr_Andrew]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252


bingo, dzięki kolego


moim zdaniem @mgr grubo się zagalopowałeś z porównaniem tego do "Deutschland, Deutschland uber alles" .
no ale jak napisałeś - to Twoja sprawa.

a tak jeszcze offtopicowo to na dziś dzień Rosja nie jest dla mnie taka zła. ojciec i kuzyn udali się tam za chlebem i finansowo wychodzą na tym lepiej niż na Zachodzie.

a co do rosyjskiej muzyki, to naprawdę potrafi być urokliwa
jestem też trochę pod jej wpływem, bo spotykam się z Rosjanką, z którą notabene oglądałem ten mecz (przegrałem zakład:/ )

http://youtube.com/watch?v=l0wBPbi3l3o&feature=related

czyż to nie jest piękne?:)

ok, to tylko sport, to tylko piłka
niech wygra lepszy
czyli Hiszpania

pozdro \:\)

Do góry
#2444747 - 25/06/2008 02:41 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mura]
Mr_Andrew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 3082
Originally Posted By: mura

niech wygra lepszy
czyli Hiszpania

pozdro \:\)


tak jest - niech wygra lepszy, czyli Hiszpania, bo inaczej Borek zaserwuje wszystkim drugą część szopki i przypomni inny utwór popularny w naszych szkołach jakiś czas temu ;\)

http://pl.youtube.com/watch?v=hO0gKKpQv_U
http://pl.youtube.com/watch?v=Mu1G_9nGQRc

Do góry
#2444810 - 25/06/2008 03:15 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Mr_Andrew]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Mr_Andrew

tak jest - niech wygra lepszy, czyli Hiszpania, bo inaczej Borek zaserwuje wszystkim drugą część szopki i przypomni inny utwór popularny w naszych szkołach jakiś czas temu ;\)


Było jeszcze wieksze gówno

http://www.youtube.com/watch?v=OzqWAN1lWGY&feature=related

Tak wiec zdecydowanie wybieram to

http://www.youtube.com/watch?v=Sn8uKKEzh2E

PODEMOS ! \:\)

Do góry
#2444941 - 25/06/2008 03:58 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Amkwish]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Żeby rozluźnić atmosferę, to podam ciekawostkę z Reutersa.

Hiszpanie będą musieli występować w półfinale w żółtych koszulkach, jako zespół "wyjazdowy". W Hiszpanii ten kolor powszechnie uznawany jest za pechowy, ale pytani piłkarze mówią że się tym nie przejmują (no trudno żeby mówili inaczej ;\) ).
Senna nawet się cieszy, bo występuje w takiej koszulce na codzień w Villarreal ;-)

A resztę już wkleję, bo znalazłem na PAPie:

Jedynie trener reprezentacji Luis Aragones ma awersje do żółtego
koloru. Nie tolerował go w wyjazdowych meczach Atletico Madryt,
gdy był szkoleniowcem tego klubu i odmówił przyjęcia żółtych
kwiatów, gdy ekipa Hiszpanii przybyła do Dortmundu na mistrzostwa
świata 2006 roku.

Tradycyjny przesąd dotyczący żółtego koloru ugruntował się w
Hiszpanii w czasach, gdy francuski dramaturg Molier zasłabł w tym
stroju na scenie w sztuce "Chory z urojenia" w 1673 r. i wkrótce
zmarł.

Do góry
#2444963 - 25/06/2008 04:05 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mgr]
iftyka Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 307
Skąd: ementalento
Originally Posted By: mgr
Żeby rozluźnić atmosferę, to podam ciekawostkę z Reutersa.

Hiszpanie będą musieli występować w półfinale w żółtych koszulkach, jako zespół "wyjazdowy". W Hiszpanii ten kolor powszechnie uznawany jest za pechowy, ale pytani piłkarze mówią że się tym nie przejmują (no trudno żeby mówili inaczej ;\) ).
Senna nawet się cieszy, bo występuje w takiej koszulce na codzień w Villarreal ;-)

A resztę już wkleję, bo znalazłem na PAPie:

Jedynie trener reprezentacji Luis Aragones ma awersje do żółtego
koloru. Nie tolerował go w wyjazdowych meczach Atletico Madryt,
gdy był szkoleniowcem tego klubu i odmówił przyjęcia żółtych
kwiatów, gdy ekipa Hiszpanii przybyła do Dortmundu na mistrzostwa
świata 2006 roku.

Tradycyjny przesąd dotyczący żółtego koloru ugruntował się w
Hiszpanii w czasach, gdy francuski dramaturg Molier zasłabł w tym
stroju na scenie w sztuce "Chory z urojenia" w 1673 r. i wkrótce
zmarł.

rewelacyjne i pasuje jak ulał .

Do góry
#2445014 - 25/06/2008 04:25 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Mr_Andrew]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: Mr_Andrew
Originally Posted By: mura

niech wygra lepszy
czyli Hiszpania

pozdro \:\)


tak jest - niech wygra lepszy, czyli Hiszpania, bo inaczej Borek zaserwuje wszystkim drugą część szopki i przypomni inny utwór popularny w naszych szkołach jakiś czas temu ;\)

http://pl.youtube.com/watch?v=hO0gKKpQv_U
http://pl.youtube.com/watch?v=Mu1G_9nGQRc

Sorry za OT, ale nie mogę się powstrzymać:

mam nadzieję, że mgr nie chodzi na wesela, bo chyba z każdego musiałby wychodzić przed czasem po usłyszeniu tej piosenki, autorstwa znienawidzonych Rosjan \:D

Do góry
#2445048 - 25/06/2008 04:39 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Szewa]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Szewa

mam nadzieję, że mgr nie chodzi na wesela, bo chyba z każdego musiałby wychodzić przed czasem po usłyszeniu tej piosenki, autorstwa znienawidzonych Rosjan \:D


Poprawka.

Nie Rosjan ,a ludzi radzieckich ,to istotna różnica.

A jak na weselu kapela rżnie "kalinke" to jest dobry czas na to ,by sobie pawia puścić.

Przepraszam za OT \:\)

Do góry
#2445419 - 25/06/2008 14:41 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Amkwish]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
@Amk świetna analiza i musze Ci przyznac racje , kluczem w tym meczu nie jest środek pola , tylko skrzydła , jednak Rosyjanie nie pozwolą na rozwiniecie skrzydeł mysle , chocby stosujac długie krycie , wymaga to od nich konskiego zdrowia , ale sa oni na to przygotowani fizycznie . Poza tym na ławce trenerskiej zdecysdowana przewaga Rosjan , dziadek w ćwiercfinale z Włochami nie potrafił ozywic skrzydeł , wątpie czy zrobi to z Rosją.

@Arszanin nie dostał kartki w ćwiercfinale , tylko w meczu ze Szwecją w fazie grupowej , wiec druga kartka z Hiszpanami to out w finale , ale przyznam szczerze, ze nie jestem tego w 100% pewny , czy ktos moze, wiec temu potwierdzic lub zaprzeczyc ?

Do góry
#2446695 - 25/06/2008 23:40 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: ELDORADO]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: ELDORADO
@Amk świetna analiza i musze Ci przyznac racje , kluczem w tym meczu nie jest środek pola , tylko skrzydła , jednak Rosyjanie nie pozwolą na rozwiniecie skrzydeł mysle , chocby stosujac długie krycie , wymaga to od nich konskiego zdrowia , ale sa oni na to przygotowani fizycznie .


\:\) Ja nie powiedziałbym ,ze nie pozwolą, pewne jest natomiast ,ze beda sie o to bardzo starać.
Stac ich na to ,zgadzam sie z Tobą ,ale śmiem twierdzić ,ze sobie do końca z tym nie poradzą.
Ojala !

Co do ławki trenerskiej to nie pozostaje mi nic innego jak podpisac sie pod tym ,co na temat napisałeś ,przy czym Hiddinka nie uwazam za wielkiego maestro ,bardziej sie obawiam o słabosci Aragonesa niz drżę przed GH

Do góry
#2448095 - 26/06/2008 15:21 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Amkwish]
bolec Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/05/2006
Postów: 3798
Skąd: whitestock
dzisiaj cała Rosja zanuci http://youtube.com/watch?v=TQRrCN3KncI

Do góry
#2448174 - 26/06/2008 17:19 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: bolec]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Hiszpania - Rosja

Witam kolegów, znów dzisiaj zajrzałem na stronę fortuny no i widzę, że oferują nam kosmiczny kurs @2,4 na to, że Rosja wykona więcej rzutów rożnych. Wszędzie gdzie patrzyłem kursy raczej równe w przybliżeniu do @2.
Wiem, wiem, że odchodzi podatek, notabene w toto-mixie kurs @1,85 na to samo zdarzenie \:D dlatego jakby ktoś grał jakiegoś szczura czy cuś to polecam. Widzę, że fortuna nie radzi sobie z zakładami specjalnymi, wczesniej jak pamiętamy dali kosmiczny kurs na więcej fauli Turków w którymś z meczy.

W bezpośrednim meczu na tych Mistrzostwach wygranym przez Hiszpanie 4:1 w rogach 6:4 dla Rosji.
Później w każdym meczu byli od Hiszpani lepsi w tym elemencie.

----

I kolejka: Hiszpania - Rosja 4:6 (bezpośredni mecz)
II kolejka: Hiszpania - Rosja 7:9
III kolejka Hiszpania - Rosja 5:12
Ćwierćfinał: Hiszpania - Rosja 8:11
Półfinał: ??

Jak widzicie kurs @2,40 warty świeczki


Może się mylę..

Do góry
#2448176 - 26/06/2008 17:19 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Amkwish]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Jest jeszcze jedno "za" Rosją - Putin \:D ,
On by bardzo pragnął zapewne usiąść obok Aneli w loży w wielkim Finale , a dla chcącego nic trudnego \:\) i bynajmniej nie odczytujcie tego posta w kategoriach tylko żartu......

Do góry
#2448502 - 26/06/2008 20:30 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: ELDORADO]
ryzy9 Offline
old hand

Meldunek: 17/01/2006
Postów: 1084
Skąd: Poznan
Wedlug mnie dobry typ to over 4,5 zoltych kartek, poniewaz wszyscy pilkarze maja czyste konto, wiec nikomu generalnie nie grozi ewentualna absencja w finale,a biorac pod uwage ze mecz bedzie bardzo nerwowy,z pewnoscia niektorzy beda sie uciekac do ostatecznosci,by tylko uchronic swoj zespol przed utrata bramki....

pozdrawiam

Do góry
#2448656 - 26/06/2008 21:04 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: ryzy9]
niedzwiedz1981 Offline
addict

Meldunek: 20/03/2006
Postów: 446
Skąd: GKS Tychy
ma ktoś dostęp do statystyk odnośnie jak wynik w meczu grupowym przekłada sie na wynik w meczu po wyjściu z grupy??? wiem że moge poszukać ale jestem w pracy i nie mam czasu. Jakby ktoś był chetny to napisać to dzięki.

Do góry
#2449345 - 26/06/2008 23:37 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: niedzwiedz1981]
Nemo74 Offline
veteran

Meldunek: 14/09/2005
Postów: 1224
Skąd: Jelenia Góra
Data: 26.06.2008 20:45
Stadion: Ernst-Happel-Stadion (Wiedeń)

Półfinał ME 2008: Hiszpania – Rosja

Sędzia główny: de Bleeckere (Belgia)
Asystenci: Hermans (Belgien), Verstraeten (Belgia)
Sędzia techniczny: Vassaras (Grecja)

Przewidywane składy:

Rosja: Akinfeev - Anyukov, Ignashevich, Shirokov, Zhirkov - Semak - Zyryanov, Semshov, Bilyaletdinov - Arshavin - Pavlyuchenko
Trener: Hiddink

Hiszpania: Casillas - Sergio Ramos, Puyol, Marchena, Capdevila - Marcos Senna - Iniesta, Xavi, Silva - Villa, Fernando Torres
Trener: Aragones

Nie zagrają za kartki: Torbinskiy (Rosja) i Kolodin (Rosja)

Hiszpania – Rosja 2
Kurs: 3,6
Stawka: 5/10
Bukmacher: https://www.bet365.com

Hiszpania – Rosja over 2,5
Kurs: 2,27
Stawka: 5/10
Bukmacher: https://www.bet365.com

Kto awansuje do następnej rundy?
Rosja
Kurs: 2,25
Stawka: 5/10
Bukmacher: https://www.bet365.com

Historia spotkań:

10.06.2008r, Hiszpania – Rosja 4:1 (EURO 2008 – faza grupowa)
27.05.2006r, Hiszpania – Rosja 0:0 (towarzyski)
12.06.2004r, Hiszpania – Rosja 1:0 (EURO 2004 – faza grupowa)

Mistrzostwa Europy 2008 Szwajcaria – Austria wkraczają w decydującą fazę. Przed nami bardzo interesujący II półfinał Hiszpania – Rosja. Hiszpanie wygrali spotkanie grupowe pomiędzy tymi zespołami 4:1, więc przewagę psychologiczną pewnie mają. Rosja natomiast od spotkania grupowego ze Szwecją wygranego 2:0 gra dla mnie super ofensywny futbol najładniejszy na tych mistrzostwach. Drużyna Hiszpanii bez osłabień w składzie, natomiast w drużynie Rosji nie zagrają za kartki Torbinskiy i Kolodin. Na tym etapie kalkulacji co do wyniku nie może być, więc liczę na otwarty mecz, dużo bramek (w zespole Rosji super atak Arshavin - Pavlyuchenko, w zespole Hiszpanii bramkostrzelny Villa z Fernando Torresem) i jednak mimo wszystko zwycięstwo Rosji. Jeżeli tylko Rosjanie zagrają na swoim dotychczasowym poziomie, powinni spokojnie ten mecz wygrać. Chyba czeka nas finał Niemcy – Rosja i wygrana Rosji w finale.
Do boju Sborna !!!

Do góry
#2449405 - 26/06/2008 23:54 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Nemo74]
Bobek321 Offline
addict

Meldunek: 29/01/2008
Postów: 493
No i ja mysle ze Rosja bedzie miala wiecej rzutow roznych...
Statystyki mowia same za siebie \:\) a jak bedzie to sie okaze

Do góry
#2449524 - 27/06/2008 00:41 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Bobek321]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
http://www.euro-football.ru/news/shownews.php3?num=85002

Jak Ktoś zna rosyjski to może poczytać ciekawą zapowiedź.
Co ciekawe w poprzednich meczach - z Grecją, Szwecją i Holandią za każdym razem w/w strona typowała przegraną Rosjan. Jak wyszło wszyscy wiemy. Dziś są optymistami, więc doszukując się analogii wschodni sąsiedzi powinni wieczorem doznać porażki. No właśnie "powinni".

Od początku turnieju kibicuję Rosji bo w przeciwieństwie do naszych Orłów potrafią bardzo dobrze grać w piłkę. Wiele naczytałem się w temacie o jakiś bilszewikach, czy tym podobnych. Dla mnie liczy się tylko piłka. Na boisku nie biega Stalin z Leninen. Chcę oglądać super widowisko i mam ogromną nadzieję, że dziś Rosjanie mnie nie zawiodą. Umiejętności mają duuuże. Trener też jest wreszcie odpowiedni. A argumenty o presji czy braku ogrania są dla mnie co najmniej śmieszne. W Premier Lidze grając w najlepszych zespołach - wymienię chociażby CSKA czy Spartak - piłkarze poddawani są nieustannie presji nie tylko sportowej ale i pozasportowej. Zresztą w Sbornej gra kilku zawodników Zenitu - zdobywcy Uefa Cup, kilku graczy grało praktycznie co sezon w Lidze Mistrzów i Pucharze Uefa, a reszta to młode wilczki, które dziś wieczorem mają najlepszą okazję do zapewnienia sobie lukratywnych kontraktów na Zachodzie.

Nie da się ukryć, że z drużyn które pozostały na Euro to właśnie Rosjanie grają najładniejszą piłkę. We wtorek zagrałem over 2,5 po 2.39 w Bet365. Dziś widzę, że to był dobry wybór.

A więc:

ROSJA po zwycięstwo \:\) A po finale mam nadzieję napiję się wódeczki za nowego mistrza Europy...oczywiście rosyjskiej \:D

Do góry
#2449691 - 27/06/2008 01:31 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: (J)]
wojciechq Offline
veteran

Meldunek: 01/12/2007
Postów: 1365
Skąd: CB
a wg mnie wygra Hiszpania - wszystko za nią przemawia - na każdej pozycji mają lepszych zawodników, lepszego trenera. w grupie juz wyjaśnili Rosji gdzie jest jej miejsce, dziś uczyni to drugi raz. Holendrzy z niejasnych przyczyn zagrali beznadziejny mecz w1/4, dziś Rosjanie nie podołają - Hiszpania ma w zasięgu ręki tytuł i wątpię, że Rosja, która gra rewelacyjną piłkę, ale jest do powstrzymania, im w tym przeszkodziła

Do góry
#2449712 - 27/06/2008 01:37 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: wojciechq]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: wojciechq
a wg mnie wygra Hiszpania - wszystko za nią przemawia - na każdej pozycji mają lepszych zawodników, lepszego trenera. w grupie juz wyjaśnili Rosji gdzie jest jej miejsce, dziś uczyni to drugi raz. Holendrzy z niejasnych przyczyn zagrali beznadziejny mecz w1/4, dziś Rosjanie nie podołają - Hiszpania ma w zasięgu ręki tytuł i wątpię, że Rosja, która gra rewelacyjną piłkę, ale jest do powstrzymania, im w tym przeszkodziła


#1 Lepszego trenera ?

#2 Nic dwa razy się nie zdarza, a mecz meczowi nierówny.

#3 Przyczyny słabej postawy Holendrów są bardzo jasne - Ruscy na więcej im nie pozwolili \:\)

Do góry
#2449742 - 27/06/2008 01:46 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Szewa]
Zabielany Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/02/2005
Postów: 5727
Skąd: Bytom
3 razy gralem Ruskich i 3 razy dali zarobić.

Dzisiaj straszliwie nie czuje tego zwyciestwa Ruskich. Mimo wiekszość argumentów po ich stronie, jednak nie ma niucha.

Hiszpanie przełamali kompleks. Psychika i morale poszly raptownie do góry. Oni juz sa zwyciezcami. Przeszli ćwiercfinal. Cała presja, ktora na nich spoczywala poszla hej hej daleko.

Niby nadal jest na nich spora presja, ale nieporownywalnie mala, z ta, ktora byla przed meczem z Italia.

Nic nie gram, jednak w grze mam zaklad Ruskie mistrzami po kursie @22, wiec z calych sił kibicuje Sbornej.

Moim zdaniem zwyciezca dzisiejszej rywalizacji zostanie mistrzem Europy, bo to co grają szwaby to jest śmiech.

Ruskie

Do góry
#2449766 - 27/06/2008 01:50 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Zabielany]
szuwi1 Offline
addict

Meldunek: 23/03/2007
Postów: 560
Zabielany a dużo postawiłeś na mistrza dla Rosji?Możesz zawsze skontrować i będziesz zarobiony.

Do góry
#2449818 - 27/06/2008 02:04 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: szuwi1]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Ja przed turniejem zagrałem win Ruskich i Hiszpanów. Dzisiaj dołożyłem overa. Z całego serca liczę, że zwycięzcą EURO będzie ktoś z tej pary \:\)

Obyśmy dzisiaj zobaczyli kolejny ciekawy i emocjonujący mecz. Nie brakowało takich w tegorocznym turnieju, i oby dzisiaj było poważnie \:\)

Do góry
#2449824 - 27/06/2008 02:09 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Szewa]
dimes Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/09/2003
Postów: 1601
Skąd: New York/Dortmund
Super dobry typ na Rosje, tak pewnego typu nie widziałem od kilku lat \:D

Pewnie wygląda też że będzie rzut karny w meczu \:\)

Do góry
#2449841 - 27/06/2008 02:15 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Szewa]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Szewa
#2 Nic dwa razy się nie zdarza, a mecz meczowi nierówny.


Poprzekomarzamy się na hasełka?

To teraz moja kolej:

Nic nie dzieje się bez przyczyny i nie ma zbiegów okoliczności


;-) ;\) ;-)

Do góry
#2449855 - 27/06/2008 02:22 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mgr]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
a ja mysle, ze dzis Hiszpany pojada ze Sborna. W Rosji euforia, Hiddink jak zawsze ma sporo szczescia, ale pamietajmy, ze jeszcze NIC nie wygral, dzis faza, w ktorej lubi odpadac. Do tego to, o czym wspomnial Zabielany, z Hiszpanii zeszlo fatum, pilkarsko wg mnie Hiszpanie przewyzszaja Ruskow o klase...jakos czuje, ze moze byc dzis jednostronnie i to nie na korzysc Rosjan.

Do góry
#2449909 - 27/06/2008 02:46 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: polskignom]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
myślicie nad overem w tym meczu jak ja?

Do góry
#2449957 - 27/06/2008 03:01 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: polskignom]
tyson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2008
Postów: 20624
Teoretycznie to piłkarsko Hiszpanie przewyzszają Rosjan. W praktyce to ci drudzy grają w tym turnieju lepiej. Hiszpanie męczyli sie ze słabiutkimi na tej iimprezie Włochami, grając krotkimi pilkami na 30 metrze z czego nic nie wynikało, a Rosja robiła z rewelacyjna Holandią co chciała. Z defensywnie nastawioną Szwecją Hiszpania tez nie zachwycała, moskale zas mogli blondynom wpakoac z 8 bramek. Jest jedno 'ale', widac bylo golym okiem ze hiszpanie w tym turnieju meczą sie z druzynami mocno cofnietymi, ale z otwarcie nastwioną Rosją szło im jak po masle. Jutro ruscy nie maja wyboru jak znow zagrac pilek na "tak" bo tylko ta im wychodzi, a wtedy niezli ofensywnie hiszpanie bedą mieli szanse rozwinąc skrzydła. Ale to tylko gdybanie. Typowy no bet.

A i smiesza mnie te przedskzolne gadki o bolszewikach tymbardziej jako slowianin wole ruskich niz szwabow.

Do góry
#2449960 - 27/06/2008 03:02 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: tyson]
tyson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2008
Postów: 20624
Jedynie over wyglada dzisiaj sensownie, ale kursy juz poszybowaly ponizej dwoch wiec typ nie wyglada tak lukratywnie...

Do góry
#2449965 - 27/06/2008 03:04 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: tyson]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
niby wszystko za overem, ale cos tych bramek duzo w tym EURO jak na faze pucharowa.

Do góry
#2449985 - 27/06/2008 03:08 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: polskignom]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: polskignom
niby wszystko za overem, ale cos tych bramek duzo w tym EURO jak na faze pucharowa.

Na overach ładnie dało się zarobić i sądzę, że dzisiaj może być podobnie. Oczywiście po 1.95-2.00 nie opłaca się grać, teraz zostaje już tylko łapanie tego na live, ale wcześniej można było złapać po 2.30 \:\)

Do góry
#2450014 - 27/06/2008 03:13 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: polskignom]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Rosjanie strzela min 2 bramki.
To moj typ na dzis, niby latwo nie bedzie ale kurs kusi, roznie w roznych bukach ale ja sobie wyczekam na zywo i na ta chwile to wszystko,

jeszcze dzis powinno byc wiecej kartek niz wczoraj wbrew temu co widzilelismy.

Zycze Rosjanom zwyciestwa maja atuty, maja mozliwosci, drugi raz tych samych bledow nie popelnia, a maja spore szanse wykonczyc Hiszpanow, a przynajmniej mocno zameczyc i tu widze ich atut.

Co bedzie to bedzie, dwie bramki dla Rosjan

Do góry
#2450102 - 27/06/2008 03:33 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: tyson]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Dziś nic sensownego do gry w tym spotkaniu do głowy mi nie przychodzi.
Jak z Turcją czy poprzednio z Rosją wcześniej byłem przekonany tak dziś ani nie moge sie zdecydowac na Esp czy Rosje.

Przed turniejem zagrane na wygraną w całej zabawie na Włochów, Hiszpanów, Turcje.
Poźniej dorzucone na Rosje.

Typowanie 1x2 chyba sobie zostawie bo wierze, że drużyna która dziś wygra wygra cały turniej.
A wtedy to będzie nawet dobry plus

Dziś moze się skuszena na zagranie overa kartek.

Za chwile obyśmy oglądali emocjonujący mecz

Do góry
#2450465 - 27/06/2008 06:00 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Platini]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Szacunek dla Hiszpanii, zagrali dzisiaj świetny mecz i według mnie ich atutem w finale będzie to, że dzisiejszy półfinał rozegrali na tym samym stadionie na którym zagrają w Niedzielę. Dla Niemców zaś będzie to całkowicie nowy obiekt, choć oczywiście nie należy przesadzać z wagą tego "drobiazgu".

Do góry
#2450475 - 27/06/2008 06:06 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Conrad]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Znakomite spotkanie Hiszpanii.
Wreszcie piłka krążyła jak należy, a Rosja była po prostu bezradna.

Świetny występ krytykowanego wcześniej Ramosa. Super grali też Silva, Iniesta i Fabregas. Bezcenny, jak zawsze, Senna.

Viva Espana

Do góry
#2450485 - 27/06/2008 06:16 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: mgr]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Hiszpanie dali radę \:\)

Do góry
#2450600 - 27/06/2008 08:35 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: szuwi1]
Zabielany Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/02/2005
Postów: 5727
Skąd: Bytom
Originally Posted By: szuwi1
Zabielany a dużo postawiłeś na mistrza dla Rosji?Możesz zawsze skontrować i będziesz zarobiony.

Poszła kontra, letki plus jest. \:D

Do góry
#2450648 - 27/06/2008 15:23 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Zabielany]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Kurczę do tej pory Amkw nic nie napisał ...ale musi być święto w Barcelonie (w końcu to oni zrobili wynik )

Teraz czas na Niemcy. Por favor Espana

Do góry
#2450825 - 27/06/2008 18:07 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: sebkos]
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
Wiecie może co z Villą ? jakaś powazniejsza kontuzja ?

Do góry
#2450831 - 27/06/2008 18:08 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Maciek]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Trener zapowiedział że ma już po turnieju ...niestety \:\(

Do góry
#2450832 - 27/06/2008 18:09 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Maciek]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: Maciek
Wiecie może co z Villą ? jakaś powazniejsza kontuzja ?


http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92688

Do góry
#2450851 - 27/06/2008 18:18 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: sebkos]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: sebkos
Kurczę do tej pory Amkw nic nie napisał ...ale musi być święto w Barcelonie (w końcu to oni zrobili wynik )

Teraz czas na Niemcy. Por favor Espana


Pewnie ostro daje w palnik ze szczęścia jak ruscy po meczu z Holandią , co było wszoraj nader wyrażnie widac na boisku \:D

Do góry
#2450861 - 27/06/2008 18:29 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: ELDORADO]
As Offline
old hand

Meldunek: 03/10/2003
Postów: 844
Skąd: WueRO
Ja wiem czy takie święto jest w Katalonii, znając ich autonomiczne zapędy? Choć czekamy na opinie Amkwisha.

Do góry
#2450948 - 27/06/2008 19:30 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: sebkos]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: sebkos
Kurczę do tej pory Amkw nic nie napisał ...ale musi być święto w Barcelonie (w końcu to oni zrobili wynik )

Teraz czas na Niemcy. Por favor Espana


Byly petardy ,klaksonu ,pochody z flagami ,ale w wykonaniu, przede wszystkim tych, ktorzy zyja tu, ale Katalonczykami nie sa.

Tubylcy roznie ,czesc sie cieszy ,czesc patrzy na wynik Seleccion obojetnie, jednak nie da sie ukryc ,ze ci ostatni sa w mniejszosci.

Smiem twierdzic ,ze po wygranej w finale wszyscy wylegna na ulice, bez wzgledu na to, kto sie gdzie urodzil.

Pisze "po wygranej" ,bo to jest oczywiste.

PODEMOS \:\)

Do góry
#2450967 - 27/06/2008 19:40 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Amkwish]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: amkwish

Pisze "po wygranej" ,bo to jest oczywiste.

PODEMOS \:\)

Jak tak sobie przypomnę Twoje słowa n/t Hiszpanii jeszcze przed EURO... ;\)

Porszę nie traktować tego jako uszczypliwość \:\)

Do góry
#2450968 - 27/06/2008 19:41 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Szewa]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
I tak ME zdobeda Niemcy ;\)

Do góry
#2450988 - 27/06/2008 19:46 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: polskignom]
Zabielany Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/02/2005
Postów: 5727
Skąd: Bytom
Szewa temu co nigdy nie przegrywa, trzeba cytować, inaczej będzie rżnął głupa do samego końca. \:\)

"Hiszpania nie wyjdzie z grupy" ,mozna sie smiac ,ale moim zdaniem warto ,bo kurs bardzo fajny.

Do góry
#2451083 - 27/06/2008 20:38 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Szewa]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Szewa
Originally Posted By: amkwish

Pisze "po wygranej" ,bo to jest oczywiste.

PODEMOS \:\)

Jak tak sobie przypomnę Twoje słowa n/t Hiszpanii jeszcze przed EURO... ;\)

Porszę nie traktować tego jako uszczypliwość \:\)


Uscislijmy ,ten zaklad poszedl,kurs byl tego wart.
Mecz z Rosja im wyszedl i zadecydowal o tym ,ze wyszli z grupy.

Nie bede sie bawil w przypominanie Tobie ,ze postawiles na ...Czechow ,jako na mistrzow.

Turniej ma to do siebie ,ze w jego trakcie weryfikujemy swoje sady i opinie.
Holandia byla swietna i juz jej nie ma ,Niemcy ponoc tacy slabi ,a sa w finale.
Tylko 2 przyklady z brzegu.

Normalny czlowiek to rozumie ,natomiast durnie usiluja komus dokuczyc.
Szeczegolnie wyroznia sie w tym jedna menda ,ale na takie odpady to ja zlewam \:\)

PS.
Hiszpania nie
Czechy tak
Francja nie
Polska tak

Tak wygladal moj kombos z opcjami "wyjdzie/nie wyjdzie z grupy.

Przegrany ,za cale 50 euro.

Do góry
#2451153 - 27/06/2008 21:07 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Amkwish]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Tak jak już napisałem, ten post nie miał na celu dokuczenia. Po prostu tak mi się przypomniało z jakim przekonaniem twierdziłeś, że nie wyjdą z grupy, bo nie mają trenera, nie stanowią drużyny, mogą być skonfliktowani itp. A z każdym kolejnym meczem Twoje poglądy były coraz mnie radykalne i w końcu zminiły się o 180 stopni ;\)

Tylko o to mi wyłącznie chodziło, i jeszcze raz powtórzę, nie odbieraj tego jako ataku, wręcz przeciwnie. Bo tylko krowa nie zmienia poglądów \:\)

PS. Typ na Czechy - skoro go pamiętach, to powinieneś również pamiętać w jakich okolicznościach był zagrany. Z poważnym graniem nie miało to wiele wspólnego. Dla przypomnienia moja opinia n/t Czechów jeszcze sprzed Euro:

"Zupełnie nie przekonują mnie z kolei Czesi. Przede wszystkim nie mają pomocy, nie widzę tam nikogo, kto mógłby kreować grę. Z kolei w napadzie Baros to totalne nieporozumienie. Koleś gra piach ostatnimi laty i wątpię żeby zdobył więcej jak jedną bramkę. Liczenie tylko i wyłącznie na warunki fizyczne Kolera też raczej sukcesu nie przyniesie."

I jeszcze raz przepraszam, jeżeli Ciebie uraziłem. Nie miałem takiego zamiaru \:\)

Do góry
#2451198 - 27/06/2008 21:18 Re: półfinały: Rosja - Hiszpania [Re: Szewa]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Czechów to typowała dziewczyna Szewy, o ile pamiętam ;-)

Na stos z nią!

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >




Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Sensei, 11kera11, Lukasz111, rafal08, latajaca_holenderka, Igor, Zaixi), 4384 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582756 Postów

Najwięcej online: 4485 @ Dzisiaj o 00:31