Opcje tematu
#2507788 - 28/07/2008 06:38 TMS Cincinnati - 28.07-3.08
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Western & Southern Financial Group Masters



Miejsce : Cincinnati, Stany Zjednoczone
Ranga turnieju : I (Masters Series)
Data : 28.07-3.08 2008
Uczestnicy : 56 w singlu/32 w deblu
Nawierzchnia : twarda
Pula nagród : 2'615'000 $
Oficjalna strona turnieju : cincytennis.com
Drabinki : Singiel || Debel || Kwalifikacje
Plan Dnia : Zobacz
Wyniki na żywo : Oficjalny Livescore

Do góry
Bonus: Unibet
#2510127 - 29/07/2008 22:30 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: Goget]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
Karlovic – Acasuso 1 1,50

Chucho nietęgą ma minę, gdy w drabince turniejowej trafia na zawodnika posiadającego bardzo dobry serwis (nie bierzcie pod uwagę jego niedawnego zwycięstwa nad Gulbisem. W 3 secie Łotysz – jeden z największych talentów w Tour, byle jednym wielkim niewymuszonym błędem)

Na 10 ostatnich spotkań przeciwko tego typu graczom (szybsze nawierzchnie) jego bilans to 1-10. W tym roku pogonili go już Mahut, Almagro, a nawet Mirnyi, którego w Davis Cup obił ostatnio nasz Jerzyk Janowicz. Szczególnie serwis kierowany na jego jednoręczny BH, to kopalnia punktów.

Decoturf, nawierzchnia na jakiej rozgrywane są mecze z Cincinnati jest szybsza niż w Toronto, a Karlovic dopisze dziś do swoich statystyk kolejną partię asów. Bellucci, mający od Acasuso lepszy return, nie miał wczoraj, w meczu przeciwko Chorwatowi, wiele do powiedzenia.

Do góry
#2510188 - 29/07/2008 23:52 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: Goget]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Ech, drugi dzień turnieju, a tu żadnej analizy, żadnego typu, żadnego posta Żenua... Mam nadzieję, że to wina sezonu wakacyjnego \:\)

Gasquet R. v Llodra M.
Kto jest faworytem w tym meczu wiadomo i kto ten mecz wygra chyba też \:\) Jednak kurs w okolicach 1.15-1.20 dla mnie nie do wzięcia. Gasquet w formie, w Toronto z Nadalem zagrał podobno jeden z najlepszych setów w karierze. Wydawałoby się, że powinien gładko ograć Llodre, ale... Czy Llodra jest bez szans ? Nie wydaje mi się. Llodra również prezentuje się dobrze. Od French Open prezentuje ciekawy tenis. Tylko te kontuzje... W ostatnim meczu z... Gasquetem po kontuzji nie było jednak widać śladu. Mecz zacięty - 6:2 4:6 6:3. Poza tym obaj zawodnicy z tego samego kraju, a to oznacza, że wszystko może się zdarzyć. Jeśli dołożyć do tego fakt, że Rysio lubi odpuścić seta czy nawet mecz, to bardzo interesująco wygląda dla mnie over 21.0 w Unibecie za 1.85 i to właśnie zagram.

Isner J. v Stoppini A.

2:0 dla Jankesa @ 2.0 w Expekcie. Drewno drewnem, ale na przeciwko Isnera stanie Stoppini, który dopiero uczy się grać w tenisa, a że ma już 28 lat, to już się nie nauczy \:\) Jeden finał w Aptos nie czyni z niego zawodnika, który może zagrozić... serwisowi Isnera. Zwycięstwo z Clementem w kwalach, który pewnie już wiedział, że zagra w turnieju jako LL też nie robi na mnie wrażenia. Może i Amerykanin obniżył loty, ale z Włochem powinien sobie poradzić. Można jeszcze spróbować over 22.5 po 1.85 w Doxx, gdyż pewnie doczekamy się jakiegoś tie-breaka. Goła 1 po 1.40 w Unibet też jest do wzięcia.

Lapentti N. v Cilic M.

2:0 @ 1.50 w Expie. Jeśli Cilic nie puści seta, to gładkie 2:0 powinno wejść. Lapentti żadnych atutów do grania na szybkiej nawierzchni. Cilic w formie. Nic dodać, nic ująć. No może oprócz tego, że lubi czasami wtopić seta ze słabeuszem. Dlatego nie będę szalał ze stawką.

Tipsarevic J. v Moya C.

Moya bez formy. Ostatnio tylko na cegle wygrywa mecze. Tipsarevic ładnie pograł na Wimblu. Co prawda zaliczył wpadki w Toronto (Mahut) i kwalach Nottingham (Groth), ale dla mnie nadal jest mocnym faworytem w tym meczu. Nie ukrywam, że ostatnimi czasy często gram przeciwko Moyi \:\)

Anderson K. v Bolelli S.

Super forma Andersona jak szybko i niespodziewanie przyszła, tak samo szybko i niespodziewanie (?) zniknęła \:\) Kevin jeszcze nie ułożony, bardzo nierówny. O ile z zawodnikami challengerowymi daje radę, o tyle w ATP jest już dużo gorzej. I pomimo tego, że Bolelli na hardzie sukcesów nie osiągał i osiągać nie będzie, to w tym meczu powinien zejść z kortu jako zwycięzca.
Anderson może urwać seta, możliwy jakiś tie-break w meczu, dlatego oprócz czystej 2 za 1.77 w GB, spróbuję również over 23 za 1.85 w Fonbecie.

Levine J. v Guccione C.

Kolejny talent rodem z USA. Wg wielu większy niż Querrey czy Isner. Jesse już na 108 miejscu w rankingu i pnie się w górę.
Naprzeciwko Guccione, który w ostatnich tygodniach zdołał pokonać tylko z zawodników z 3, 4, 5 i 6 setki ATP.
To jeszcze nie czas, żeby Jesse walczył o zwycięstwo w ATP, jeszcze nie te umiejętności, nie ta głowa, ale przeciwko Guccione powinien zagrać bez nerwów i nie spali się tak jak w meczu z Nadalem. A jeśli nie wygra, to będziemy mieć pewkę do odpadnięcia w II rundzie w postaci Chrisa \:\) Zwłaszcza, że zwycięzca tego meczu zagra w II rundzie najprawdopodobniej z Verdasco.

Na koniec dwa udogi: Kohlshreibera za 3.10 w GB i Robredo za 2.50 w GB. Roddick ciągle nie w pełni sił. Nie serwuje tak mocno jak potrafi, dlatego jego najmocniejsza broń przestaje być największym atutem. Forma też nijaka. Poza tym Kohli musi odrobić wałek z Kudryavtsevem w Toronto \:\)
W przypadku Robredo nie widzę tak dużej różnicy w umiejętnościach i formie w porównaniu do Soderlinga. Buki chyba troszkę przesadziły z tymi kursami. Wg mnie Szwed nie jest aż takim faworytem w tym meczu.

Do góry
#2510214 - 30/07/2008 00:03 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: włodar]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Originally Posted By: włodar
Karlovic – Acasuso 1 1,50

Chucho nietęgą ma minę, gdy w drabince turniejowej trafia na zawodnika posiadającego bardzo dobry serwis (nie bierzcie pod uwagę jego niedawnego zwycięstwa nad Gulbisem. W 3 secie Łotysz – jeden z największych talentów w Tour, byle jednym wielkim niewymuszonym błędem)

Na 10 ostatnich spotkań przeciwko tego typu graczom (szybsze nawierzchnie) jego bilans to 1-10. W tym roku pogonili go już Mahut, Almagro, a nawet Mirnyi, którego w Davis Cup obił ostatnio nasz Jerzyk Janowicz. Szczególnie serwis kierowany na jego jednoręczny BH, to kopalnia punktów.

Decoturf, nawierzchnia na jakiej rozgrywane są mecze z Cincinnati jest szybsza niż w Toronto, a Karlovic dopisze dziś do swoich statystyk kolejną partię asów. Bellucci, mający od Acasuso lepszy return, nie miał wczoraj, w meczu przeciwko Chorwatowi, wiele do powiedzenia.

Podpisuję się pod tym rękami i nogami \:\) Po planowej wtopie w I rundzie Wimbla, nieudanej przygodzie na cegle, Ivo wraca i znów będzie bił asa za asem \:\)

Do góry
#2510515 - 30/07/2008 02:07 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: majner]
Salvador Dali Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/11/2004
Postów: 5480
Skąd: Katowice
zgadzam sie co do Bolleliego. Co do typu przeciwko Acasuso nie bardzo. Gosc potrafi grac madrze. Moge sie zalozyc ze dzis bedzie mial spokojnie okolo 70% trafionego I serwisu. Bedzie serwowal tak aby zyskac minimalna przewage. A na Iva grac nie lubie, bo gosc posiad wyjatkowo marny repertuar zagrac. Nawet beckhandu nie ma normalnego. Z czasem jego serwis slabnie i zaczyna byc nerwowo. Rowniez sprobuje dzis na chrisa. Jessi zbyt czesto gubi serwis. Jesli Guccione przypilnuje serwisu to wygra ten mecz izi. Nie bez naczenie moze tez byc bardzo maly zasieg ramion Jessiego. Sprobuje dzis natomiast Stepanka. To tak po krotce, bo ciekawsze typy zapowiadaja sie na jutro \:\)

Do góry
#2511841 - 30/07/2008 23:32 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: Salvador Dali]
Salvador Dali Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/11/2004
Postów: 5480
Skąd: Katowice
Slowo na srode \:\)

Ernests Gulbis - Arnaud Clement

Mlody Lotysz to swietny basliner obdarzony rowniez znakomitym podaniem. Krotko mowiac stworzony do gry na hardzie. Od French Open w znakomitej formie. W zeszlym tygodniu dal ciala w meczu z Acasuso. Mysle, ze w tym tygodniu juz wpadki nie bedzie i ogra francuza w dwoch gladkich setach.

Gulbis to win 2-0 5/10

Murray - Querrey

Dwoch gosci z ktorymi nigdy nic nie wiadomo. Sam - nowy Roddick. Fenomenalny serwis (bodajze rekordzista jesli chodzi o ilosc asow zaserwowanych pod rzad), bardzo dobry basliner, doskonale warunki do gry na tej nawierzchni. W zeszlym tygodniu ten serwis nie funcjonowl jak nalezy, ale wczoraj zaaserwowal 20 asow przeciwko Mathieu. Jesli podtrzyma dobra dyspozycje serwisowa dzis, to moze pokusic sien o sensacje, bowiem andy to zawodnik bardzo chimeryczny. potrafi grac fenomenalnie, jak chociazby na poczatku I seta przeciwko Wawrince, by potem przegrac drugiego seta 0-6.

Querrey 3,75 2/10

Blake - Simon

Blake to jeden z najbardziej zbytnio faworyzowanych przez buki zawodnikow. Przede wszystkim zdecydowanie zbyt czesto wyrzuca pilki w aut. Tak wiec czy poradzi sobie ze swietnie pokrywajacym kort Simonem. Mimo napewno juz duzego zmeczenia ostatnimi tygodnaimi Francuza, mysle ze jego madrosc w grze po raz kolejny zda egzamin i Blake nie mogac przedrzec sie bedzie z biegiem czasu wyrzucal na out coraz to wiecej pilek

simon 2,25 3/10

Davydenko - Moya

To, ze Moya ogral Tipse to jeszcze mnie nie przekonuje do zwyzki jego formy. W ostatnich tygodniach spisywal sie po prostu slabo. Dzis trafia na jdnego z najlepszych baslinerow w turze, ktoty na hardzie wygrywal juz nie jeden turniej. Pk wimbledonie troche odpoczal, w poprzedim tygodniu trafil i odpadl po zacietej walce przeciwko znakomicie dysponowanemu Kieferowi takze dzis pora na szybkie i latwe zwyciestwo

Davydenko to win 2-0 1,72 6/10

Mysle, czy nie zagrac Haasa, ale cos mi sie wydaje, ze bedzie go gralo 99% mecz.pl. A w sumie monfils niezla dyspozycja po french open, napewno lepszy return niz Misza, wiec chyba chyba odpuszcze albo z minimalna zagram na 2-0

Do góry
#2511872 - 30/07/2008 23:53 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: Salvador Dali]
zaki Offline
old hand

Meldunek: 06/05/2003
Postów: 854
Guccione Chris - Verdasco Fernando 1 3.20
Gasquet Richard - Tursunov Dmitry 2 2.4
Isner John - Andreev Igor 1 2.9
Haas Tommy - Monfils Gael 1 1.5

widac ze ten turniej jest dla dobrze serwujacych zawodnikow, ladna szybka nawierzchnia, bardzo duzo asow, ciezko jest przelamac a zwykle jedno przelamanie starcza na wygranie seta,
4 ktora proponuje to wlasnie zawodnicy ktorzy powinni sie czuc dobrze na tym korcie i potwierdzili to w pierwszej rundzie

jeszcze querrey - murray

widzialem amerykanina z meczu z mathieu i drugi A-rod z niego nie bedzie, duze braki techniczne,slabo wytrzymuje wymiany ale co ciekawe kilka zagran w meczu mial naprawde genialnych w stosunku do swojego mierego poziomu, murray gladko 2-0

Do góry
#2511888 - 31/07/2008 00:01 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: Salvador Dali]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
Gulbis – Clement

Łotysz to zawodnik, którego talent wręcz skazuje na top 10 światowego tenisa. To jeden z najfajniejszych do oglądania zawodników. Wbija gwoździe w kort z obydwóch skrzydeł ( jeden z najlepszych FH w Tour ), świetnie się po nim porusza, a by tego było mało, często urozmaica grę precyzyjnymi dropami. Oczywiście, tak agresywny styl gry eliminuje go jako potencjalnie dobrego „ziemniaka”. Trudno. I tak co roku, 2/3 sezonu, mogą być jego ;\)

Ekstrawagancki w stylu bycia (lucky)looser Clement, powoli odchodzi na margines rozgrywek. Gra strasznie w kratkę. 3 dni temu ośmieszył go przeciętny challangerowiec Stoppini. Gulbis powinien dziś mu pokazać, że kolorowe apaszki na głowie, to za mało, by wyróżniać się w tenisowym światku.

Do góry
#2512182 - 31/07/2008 01:42 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: włodar]
Suazo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/05/2005
Postów: 2666
Skąd: Warszawa
Jeżeli zawodnik rozstawiony z 1, przegrywa w trzeciej rundzie kwali, to trudno mówić o ośmieszeniu i jakkolwiek sugerować się wynikiem takiego meczu. Clement puścił mecz Stoppiniemu, bo dobrze wiedział, że i tak znajdzie się w turniejowej drabince, jako LL.

Do góry
#2512445 - 31/07/2008 03:27 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: Suazo]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
Arnau Ci powiedział, a może jego ponętna dziewczyna? Skąd wiesz, kiedy Roddick, Ancic i Wawrinka zgłosili kontuzje? To tak jak z tą pewną informacją, że Phau odpuści mecz w poznańskim chall kosztem Tennis Bundesligi.

Dla mnie tenis to nie cyferki na livescore i gdyby nawet Clement wygrał ze Stoppinim, to dalej mocno obstawałbym za typem na Gulbisa. Abstrahując od tego, że dzisiejszy mecz okazał się stykowy ;\)

Do góry
#2512768 - 31/07/2008 05:07 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: włodar]
iti Offline
PLAYOFF WINNER

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 24583
Skąd: Rzeszów
A ty skad wiesz, ze go Stoppini osmieszyl? Stoppini ci powiedzial, a moze jego dziewczyna? W tym przypadku dla ciebie to cyferki na livescore, bo mocno watpie czy widziales ten mecz i rzeczywiscie Stoppini osmieszyl Klemą.

Do góry
#2512834 - 31/07/2008 05:21 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: iti]
Salvador Dali Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/11/2004
Postów: 5480
Skąd: Katowice
osmieszyl sie. finaliscie AO, cwiercfinaliscie US Open i Wimbledonu w tym roku nie wypada przegrywac z trzeciej setki rankingu.

Do góry
#2512862 - 31/07/2008 05:27 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: iti]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
To proste.Wiem co potrafi Stoppini, nie wychylający nosa spoza chall i ITF i jeśli ogrywa gładko zawodnika, który zaliczył ostatnio 4 rundę Wielkiego Szlema, to jest to dość zabawne. To kontekst "ośmieszył", że już tak wręcz łopatologicznie wyjaśnię ;\)

Niech no zerknę do archiwum.. widzę, że Twój wkład w KT to właśnie tego typu wkręty i łapanie za słówka ;\) Zejdź z qc i napisz jakąś analizę, podziel się tenisową wiedzą.. dobra? ;\)

Do góry
#2512871 - 31/07/2008 05:29 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: włodar]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
...Zdążyłem zanim mnie poprawił - 5 rundę ;\)

Do góry
#2517723 - 03/08/2008 04:39 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: włodar]
wojciechq Offline
veteran

Meldunek: 01/12/2007
Postów: 1365
Skąd: CB
jak tam Panowie - Nadal czy Djoko - kontra Murray!?!? wg mnie 1.5 na Nadala to dar od losu, ten gość w tej chwili jest ewidentnie najlepszy na świecie (niestety). Djoko gra jakby bez polotu, coś tam się zacięło. wg mnie Nadal izi, może nawet zagram 2-0. prawdopodobnie będzie także win Nadala z Murrayem, który bardzo ładnie wypunktował dziś wielkiego IVO.

Do góry
#2517823 - 03/08/2008 06:19 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: wojciechq]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
No np. ja odsprzedalem dziś win Nadala w turnieju i zagrałem po takim kursie (prawie 3) na zwycięstwo Djoko. Wg mnie ten kurs jest raczej za wysoki. Nadal na hardzie z Djoko ma h2h 1-3 i na tej nawierzchni nie czuje się najlepiej. Do tego nie zależnie czy wygra i tak 18 będzie nr 1. Rafa jak na razie gładko wygrywał, ale z kim on grał? 3 ostatnich przeciwników to tak naprawdę "leszcze". Dziś będzie zdecydowanie trudniej i myślę, że będzie miał problemy. Nie mówię, że przegra ale po takim kursie na pewno próbuje Djoko. Dla mnie dziś najpewniejsza była porażka Ivo i kurs ten sam co na Nadala. Choć znając życie pewnie wygra. Mimo to nie mogę przejść koło takiego kursu obojętnie \:\)

Do góry
#2518054 - 03/08/2008 16:33 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: chris]
wojciechq Offline
veteran

Meldunek: 01/12/2007
Postów: 1365
Skąd: CB
aj aj aj pięknie Djoko! w sumie to chyba nikt się niespodziewał takiego łatwego zwycięstwa. a na pewno nie ja ;P
dziś Djoko - Murray - szanse oceniam 50/50 - czyli no bet ;\)

Do góry
#2519447 - 04/08/2008 03:32 Re: TMS Cincinnati - 28.07-3.08 [Re: wojciechq]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Dzis wg mnie dobrym typem jest zagranie Djoko na DW 2-0, po kursie w granicach 2. Jesli zagra tak jak wczoraj to beda 2 sety. Murray wygral w Toronto, ale tam nawierzchnia byla duzo, duzo wolniejsza niz tutaj. Sadze, ze teraz Djoko nie bedzie mial zadnych problemow i wygra gladko dzisiejszy mecz.

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49